Autor Wątek: Nasze telefony.  (Przeczytany 257230 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Unlimited

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1560 dnia: Czerwca 13, 2010, 19:04:29 pm »
A ja mówię że ilość pixeli nie przekłada się na jakość filmików czy zdjęć. W mojej obecnej Nokii E52, jest niby 3MPX, ale jeśli chodzi o jakość dźwięku w filmikach wygrywa z większością telefonów do tej kwoty, sprawdzone na imprezach, gdzie w większości komórek dźwięk pierdzi, a w Nokii wszystko ładnie słychać. :D

Nokia ma też jeden duży plus OVI MAPS, jedyna na rynku oficjalna darmowa navigacja z aktualizacjami. ;)

Jednak to moje zdanie, bo nie przepadam za tel. dotykowymi.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1561 dnia: Czerwca 13, 2010, 19:32:10 pm »
Hm, teraz z kolei rozkminiam wybór między Desire a Milestone :|


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1562 dnia: Czerwca 13, 2010, 22:13:01 pm »
Hm, teraz z kolei rozkminiam wybór między Desire a Milestone :|

Mam ten sam dylemat :P Ale starym Milestonem, czy tym nowym bez klawy?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1563 dnia: Czerwca 13, 2010, 23:47:38 pm »
To chyba zależy od tego, czy ktoś potrzebuje klawiatury qwerty. MILESTONE wydaje się najciekawszym telefonem z klawiaturą, a XT720 jednym z ciekawszych w ogóle. W ogóle się o niej nie wspomina, ale Xperia X10 też jest bardzo udanym urządzeniem z Androidem na pokładzie.

@Master_666 - mam wrażenie, że dla ciebie akurat iShit HD byłby najlepszym rozwiązaniem  xD

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1564 dnia: Czerwca 14, 2010, 00:20:39 am »
Hm, teraz z kolei rozkminiam wybór między Desire a Milestone :|

Mam ten sam dylemat :P Ale starym Milestonem, czy tym nowym bez klawy?
Chodzi mi jednak o starego. Nowy nie wiem kiedy wyjdzie, poza tym pewnie będzie drogi. Parametry ma świetne, ale jednak jeden szczegół w designie mnie odrzuca wręcz. Mianowicie ten wystający element koło przycisku aparatu.

Generalnie nie potrzebna mi za bardzo fizyczna klawiatura, zwłaszcza, że spotkałem się z opiniami, że ta w Milestone nie jest jakaś wyje**na w kosmos; jestem właściwie pewny, że szybciej i wygodniej będzie mi się pisało na ekranowej. Poza tym ma o połowę mniej RAMu i megaherców w procesorze niż Desire, jednak ze względu na osobny układ graficzny zdecydowanie lepiej radzi sobie np. w przypadku renderowania grafiki 3D. Chociaż podobno w samym menu zdarza mu się przyciąć i klatkować. Dochodzi też kwestia tego, że Desire, pomimo ekranu amoled, tak naprawdę ma o prawie 1/3 mniejszą rozdzielczość niż ta podana przez producenta ze względu na zastosowaną matrycę. Tymczasem Milestone ma taką jak to oficjalnie widnieje w specyfikacji. To mi akurat jakoś nie przeszkadza, bo co prawda w Motoroli wszystko jest gładziutkie, ale podobno w Desire też trzeba się przyjrzeć mocniej żeby zobaczyć te piksele.

Jak tak się zastanowić, to ta klawiatura w Milestone bardzo by mi się przydała jedynie pod względem większej ilości miejsca na ekranie i w przypadku gier - strasznie jara mnie emulator SNESa, Game Boya Advance i Genesisa, gier są setki, a jednak do czegoś takiego przydałyby się normalne przyciski. W THPS2 na iPhona praktycznie nie dało się grać z tymi dotykowymi przyciskami na ekranie.

Niby bateria też lepiej trzyma w Motorolce. Szkoda tylko, że w europejskiej wersji skutecznie zablokowali dostęp do roota - w Droidzie można było spokojnie podkręcić procesor do 1GHz.

X10 wydaje mi się jednak za duża, ale jeszcze zgłębię temat.

Dlaczego nowy iPhone byłby dla niego najlepszym rozwiązaniem? Ja się strasznie zawiodłem, bo generalnie nadgonili innych producentów komórek jeśli chodzi o parametry, ale praktycznie nie zrobili nic z archaicznym menu - oprócz opcji tapetek i folderów -,-


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1565 dnia: Czerwca 14, 2010, 00:57:26 am »
Dochodzi też kwestia tego, że Desire, pomimo ekranu amoled, tak naprawdę ma o prawie 1/3 mniejszą rozdzielczość niż ta podana przez producenta ze względu na zastosowaną matrycę. Tymczasem Milestone ma taką jak to oficjalnie widnieje w specyfikacji. To mi akurat jakoś nie przeszkadza, bo co prawda w Motoroli wszystko jest gładziutkie, ale podobno w Desire też trzeba się przyjrzeć mocniej żeby zobaczyć te piksele.

Rozdzielczość nie ma tu nic do rzeczy. Ekran AMOLED jest jaśniejszy, bardziej wyraźny i lepiej widać niedoskonałości obrazu - efekty kompresji na jpg, niezbyt płynne gradienty w Sense (banding). Rozdzielczość jest taka, jaką deklaruje producent.

Dlaczego nowy iPhone byłby dla niego najlepszym rozwiązaniem? Ja się strasznie zawiodłem, bo generalnie nadgonili innych producentów komórek jeśli chodzi o parametry, ale praktycznie nie zrobili nic z archaicznym menu - oprócz opcji tapetek i folderów -,-

Rozdzielczość ekranu, przeglądarka, prostota. Grzebać i tak nie lubi, a może przynajmniej coś z AppStore by ściągnął. Po prostu mam takie wrażenie, że z iPhone'a byłby najbardziej zadowolony.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1566 dnia: Czerwca 14, 2010, 01:03:33 am »
http://komorkomania.pl/2010/05/11/htc-desire-czy-motorola-milestone-porownanie-wyswietlaczy/




Może faktycznie by mu pasowało. Ja lubię sobie jednak pogrzebać, takie zboczenie.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1567 dnia: Czerwca 14, 2010, 01:43:21 am »
Auć, ale kupa. To nawet gorsze, niż gdyby rozdzielczość miała być faktycznie niższa, bo przy takiej konstrukcji pikseli drobny tekst będzie się paskudził. W tej sytuacji wolałbym chyba Legend z matrycą RGB.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1568 dnia: Czerwca 14, 2010, 02:05:55 am »
W sumie sam koleś piszący ten artykuł mówi, że nie jest tak źle. To znaczy, w przypadku Milestone generalnie nie widać pikseli, a w Desire trzeba się przypatrzyć. Dla mnie chyba w tym przypadku ważniejsze byłyby lepsze kolory i energooszczędność, bo nawet jeśli będzie tak jak w przypadku iPhona 3G, to już będzie spoko - teraz właśnie próbowałem dojrzeć w nim piksele i na serio musiałem trzymać go na tyle blisko, że praktycznie od razu mnie oczy zaczęły boleć. Tak więc dla mnie problem nie istnieje właściwie.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1569 dnia: Czerwca 14, 2010, 16:57:44 pm »
Rozdzielczość ekranu, przeglądarka, prostota. Grzebać i tak nie lubi, a może przynajmniej coś z AppStore by ściągnął. Po prostu mam takie wrażenie, że z iPhone'a byłby najbardziej zadowolony.

Oj, to właśnie AppStore mnie najbardziej zniechęca i ten cały system operacyjny. iTunes to dla mnie najgorszy wynalazek ludzkości od czasów bomby atomowej. Po złych doświadczeniach z iTouchem i tym jakże okropnym iTunesem, nigdy więcej apple. O ile zwykłe iPody mogą być, bo można sobie łatwiutko zainstalować obce oprogramowanie, tak iPhony i iTouche to dla mnie masakra.

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1570 dnia: Czerwca 21, 2010, 22:47:16 pm »
Mam do Was, Panowie, prośbę: czy któryś z Was mógłby podrzucić mi link do jakiejś ciekawej stronki z grami na Symbiana? Przyznaję się bez bicia, że nie chce mi się przebijać przez setki kiepskich witryn, jakie zaproponuje mi wujek Google, a z chęcią pograłbym w coś wciągającego na nudnych wykładach, czy czekając na egzamin przed salą, albo podróżując publicznym środkiem transportu do domu. Niestety, Nokia w telefonach z serii E nie chce instalować żadnych, że tak to ujmę, aplikacji rozrywkowych.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1571 dnia: Czerwca 22, 2010, 17:44:23 pm »
xperia x10, jest podobno już do mnie w drodze. ma ktoś, albo jakieś słyszał ktoś o tym telefonie? ja miałem mega okazję, dlatego go wybrałem (no i brak konkurencji).
podłączam się od razu do prośby :kogokolwiek", tyle że nie stronka z softem pod symbiana a androida.



Wiadomość scalona: Czerwca 22, 2010, 19:07:39 pm
hmmm, zgłębiłem trochę temat i wychodzi na to, ze ta xperia to niezła kupa. chyba trochę pospieszyłem się z wyborem (no ale wolę to niż blackberry). zdam relację jak już dokładnie obadam.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2010, 19:07:39 pm wysłana przez s00s »

Unlimited

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1572 dnia: Czerwca 23, 2010, 19:17:45 pm »
Mam do Was, Panowie, prośbę: czy któryś z Was mógłby podrzucić mi link do jakiejś ciekawej stronki z grami na Symbiana? Przyznaję się bez bicia, że nie chce mi się przebijać przez setki kiepskich witryn, jakie zaproponuje mi wujek Google, a z chęcią pograłbym w coś wciągającego na nudnych wykładach, czy czekając na egzamin przed salą, albo podróżując publicznym środkiem transportu do domu. Niestety, Nokia w telefonach z serii E nie chce instalować żadnych, że tak to ujmę, aplikacji rozrywkowych.

Proszę bardzo:

http://forum.gsmcenter.pl/gry-f61.html

Co do instalacji to wystarczy mieć podpisany certyfikat, i wszystko pójdzie. Oczywiście większa część gier tego nie wymaga. ;)

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1573 dnia: Czerwca 23, 2010, 23:34:39 pm »
Dziękuję Ci bardzo za pomoc :)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1574 dnia: Czerwca 23, 2010, 23:40:04 pm »
hmmm, zgłębiłem trochę temat i wychodzi na to, ze ta xperia to niezła kupa. chyba trochę pospieszyłem się z wyborem (no ale wolę to niż blackberry). zdam relację jak już dokładnie obadam.

CO?!  o_O

Napisz coś więcej, bo X10 wydaje mi się jednym z najciekawszych telefonów. Android, świetny hardware, solidne wykonanie, niezły UI. Najczęściej wymienianą wadą jest podstarzała wersja systemu, ale w drodze jest aktualizacja do 2.1.

Aplikacji dla symbiana i androida najlepiej szykać na iPmarcie.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1575 dnia: Czerwca 24, 2010, 00:00:54 am »
podobno są kłopoty z baterią. idzie to niby rozwiązać "reinstalując" system. ekran podobno NIE ma multitoucha, okaże się dopiero przy androidzie 2.1. do tego część użytkowników narzeka na ogólnie słabą technologię dotykową (niby SE dało najtańszy czujnik na rynku). ma też kłopoty w wifi, podobno się rozłącza (też przez najtańszy dostępny moduł na rynku). do tego tylko 65 tyś. kolorów, no ale to wina systemu, z którego updatem SE wcale się nie spieszy, a samemu zrobić nie można:/


Wiadomość scalona: [time]Czerwiec 24, 2010, 00:01:40 am[/time]
jak widać, dużo tutaj "niby" i "podobno". za jakieś 2,3 tygodnie telefon powinienem mieć już w rękach także zdam dokładną relację. jak się potwierdzi to niezła kupa, bo telefon wygląda na high end (i tego właśnie się spodziewałem), a przez te wszystkie "smaczki" to wychodzi na niezłą rzepę.

Wiadomość scalona: Czerwca 24, 2010, 00:04:43 am
oczywiście też jest dużo cukru. właśnie wykonanie, szybkość działania, duży ekran przy rozsądnych wymiarach, nadchodzący update czy świetny aparat. no tak jak mówię, obadam i powiem co i jak.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2010, 00:04:43 am wysłana przez s00s »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1576 dnia: Czerwca 24, 2010, 00:40:28 am »
Wie ktoś może czy Samsung Galaxy S I9000 będzie w Play'u? Bo chciałbym sobie tam kupić abonament i tak się zastanawiam, czy czekać na tego Samsunga, w któym się zakochałem i odrzuciłem już wszystkie kamienie milowe na bok, czy może kupić jakiegoś dziada, który się łatwo sprzeda na allegro czy coś. Bo za 2k już można tego Galaxy kupić w sklepie internetowym Euro AGD. Dla mnie telefon bomba, ma wszystko co iPhone 4g (no tylko rozdzielczość ma troche słabszą, za to ma lepszy wyświetlacz). Do tego odtwarza mkv i flv filmy. Dla mnie bomba.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1577 dnia: Czerwca 24, 2010, 01:50:16 am »
Czyli co ma, skoro ma wszystko co iP 4g?


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1578 dnia: Czerwca 24, 2010, 02:06:53 am »
Ekrany AMOLED to magia. Mam taki w mptrójce (a i tak jakiejś średniej jakości pewnie) i jakość obrazu nieporównywalna z żadnym LCD.

Unlimited

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1579 dnia: Czerwca 24, 2010, 07:49:45 am »
Nie powiedział bym że nie porównywalna z żadnym LCD, dobre ekrany LCD robi LG do swoich telefonów np. w BL20 czy BL40 jest świetny obraz(nie odróżnił byś go od AMOLED), a Nokia ma jakiś niesamowity patent w ekranach LCD bo nawet podczas mocnego słońca widać na nich więcej niż u konkurencji(przynajmniej tak w E52 jest). ;)

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1580 dnia: Czerwca 24, 2010, 07:54:10 am »
Ekrany AMOLED to magia. Mam taki w mptrójce (a i tak jakiejś średniej jakości pewnie) i jakość obrazu nieporównywalna z żadnym LCD.
Retina Display?  ;)

rozdzielczość 960 x 640
kontrast 800:1
326 ppi



Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1581 dnia: Czerwca 24, 2010, 08:06:19 am »
Czyli co ma, skoro ma wszystko co iP 4g?

  • Świetny multitouch,
  • bardzo szybko przeskakuje się między tym hmm panelami? (nie wiem jak to się nazywa).
  • mega czuły ekran,
  • nagrywa filmy HD 30klatek aparatem 5 mega tak jak iPhone,
  • video rozmowy REWOLUCJA (tak jak iPhone :lol: ),
  • GPS,
  • Wifi b/g/N tak jak iPhone,
  • wygląd interfejsu jest właściwie taki sam jak iPhona (na filmikach można zobaczyć),
  • procesor 1Ghz tak jak iPhone
  • 512 RAM, tak jak iPhone
  • oddzielne przyciski ustawiania głośności - tak jak iPhone
  • grubość - 9,9 mm czyli o 0,3 mm grubszy od iPhone, ale ja napiszę - tak jak iPhone
  • lekki jak iPhone.
No a do tego wszystkiego - odtwarza każdy rodzaj filmów (prawie, ale i tak nie ogranicza do mpeg), ma slot na kartę pamięci, wymienną baterię (wtf?!), i ogólnie dla mnie zajebisty. Tylko rozdziałka jest słabsza od iPhone. Tutaj 800x480, a w iPhone 960x540. Do tego mogą go normalnie podpiąć pod każdy komputer i wgrać sobie co chcę, a nie pierprzy** się z iTunes.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2010, 09:03:47 am wysłana przez Master_666 »

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1582 dnia: Czerwca 24, 2010, 08:11:29 am »
A jak z ceną?
Pewnie też jak iPhone...  :D

svonston

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1583 dnia: Czerwca 24, 2010, 08:37:36 am »
2 tys. to chyba trochę mniej niż iPhone. :]

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1584 dnia: Czerwca 24, 2010, 09:03:27 am »
Dokładnie to 1999 zł ;) Czyli cena w stosunku do iPhona dużo lepsza. iPhona jak dla mnie nie warty tych pieniędzy, bo płaci się za "lans" i bycie jak Justin Bieber, który też ma iPhona.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1585 dnia: Czerwca 24, 2010, 09:08:51 am »
Aha, czyli lepiej kupić jest klon iPhone'a, bo produkt Apple to "lans i bycie jak Justin Bieber".
Ciekawe...

Ja za iP nie dałbym 2k - w abo dostanę go w okolicach 1k przy normalnym abonamencie, który i tak jest mi potrzebny, więc nie widzę w tym przesady.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1586 dnia: Czerwca 24, 2010, 09:24:45 am »
Aha, czyli lepiej kupić jest klon iPhone'a, bo produkt Apple to "lans i bycie jak Justin Bieber".Ciekawe...

Jej, to był żarcik, bo dla mnie argument to to nie jest :)

Mnie dużo bardziej przekonuje ten klon iPhona, bo ma otwarty os. I tak jak mówiłem - nie muszę pieprzyć się z iTunes. Do tego filmy mkv, flv i inne formaty - podpinam pod kompa kabelkiem, przyciski kopiuj - wklej i gotowe. A nie jakieś synchronizacje i inne o.O Nie wspominając o Flashu - przestarzałej technologi. Zresztą dopłacać 1,2k do iPhona oferujący dokładnie to samo, a dla mnie to nawet i mniej (cholera, konwertować wszystkie filmy do mpeg? no way) jest niedorzeczne :)

Co prawda nie ma tych wszystkich popierdółek co iPhone, ale Android szybko się rozrasta, więc kto wie czy niedługo nie dogoni konkurencji ;)

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1587 dnia: Czerwca 24, 2010, 09:31:29 am »
Ok, Android rozwija się naprawdę super i wyrasta powoli na przeciwnika AppStore. Dobrze, że będzie konkurencja. Co do iTunes to mi on zupełnie nie przeszkadza, ale może dlatego, że jest to podstawowa aplikacja z której korzystam na Maku, więc wszystko ładnie gra ze sobą.

Śmieszy mnie tylko to ciągłe porównywanie wszystkich telefonów do iPhone, a potem narzekanie jaki to produkt Apple jest do dupy, skoro od dwóch lat wszyscy kopiują jego rozwiązania. Tyle.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1588 dnia: Czerwca 24, 2010, 09:39:51 am »
Często jest taka ocena:

cena/jakość

A w tej ocenie iPhone kiepsko wypada, dlatego ludzie narzekają ;). Do tego teraz właściwie to nie Samsung kopiuje, a iPhone 4g - Samsung pierwszy będzie miec nagrywanie video 30klatek HD, pierwszy video rozmowy ;) (właściwie to już ma, bo można go sobie już kupić). To co było przewagą iPhona w stosunku do innych telefonów dotykowych, to zajebiście czułu ekran dotykowe - tyle, że teraz Samsung Galaxy S jest na równi, albo i lepiej. Jeśli mieszkasz w krk, idz do GKrk i sprawdz na własnych palcach ;)

Wiadomość scalona: Czerwca 24, 2010, 09:41:54 am
http://www.gsmarena.com/showpic.php3?sImg=reviewsimg/samsung-i9000-galaxy-s/review/phone1/gsmarena_008.jpg

http://i45.tinypic.com/2zp5zf5.jpg

A tutaj pokazana jakość ekranu ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2010, 09:41:54 am wysłana przez Master_666 »

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1589 dnia: Czerwca 24, 2010, 09:52:16 am »
To jest chyba porównanie z iPhonem 3G - ten telefon ma 2 lata.

Wiadomość scalona: [time]Czerwiec 24, 2010, 09:59:21 am[/time]
Ekran ten Samsung rzeczywiście ma świetny, ale...

Różnica między 3GS(który i tak ma lepszy ekran niż 3G) a 4



« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2010, 10:00:03 am wysłana przez adriano »

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1590 dnia: Czerwca 24, 2010, 10:13:12 am »
Retina Display?  ;)

rozdzielczość 960 x 640
kontrast 800:1
326 ppi
No właśnie przewaga OLEDów i AMOLEDów tkwi w kontraście. Obecnie kontrast dynamiczny 10 000:1 jest standardem dla takich wyświetlaczy. Ze statycznym się nic nie może równać bo to liczby rzędu 1 000 000:1. Tam czerń po prostu nie świeci wcale natomiast biel ma taką moc że można z niej robić lampki (i dużo firm wiąże z tym przyszłość). Rozdzielczość i szerokość plamki da się uzyskać bardzo podobną jak w LCD już teraz ale OLED ma dużo większą przyszłość w tym aspekcie. Po prostu potencjał materiału. No i można go sobie wygiąć. Najbardziej przyszłościowa technologia wyświetlania obrazu, nie wiem czemu jeszcze tak niedostępna. :roll:

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1591 dnia: Czerwca 24, 2010, 10:55:33 am »
To jest chyba porównanie z iPhonem 3G - ten telefon ma 2 lata.Wiadomość scalona: [time]Czerwiec 24, 2010, 09:59:21 am[/time]Ekran ten Samsung rzeczywiście ma świetny, ale...Różnica między 3GS(który i tak ma lepszy ekran niż 3G) a 4

Porównanie w sumie nie wiem z czym jest, ale chyba 3GS, a nie 3G. Tak czy siak, porónianie to pokazuje, jakie wyraźne i pełne barwy są kolory. Co do tego, że 4G ma taki super power w stosunku do 3GS to ja nie wątpie - w końcu z rozdziałki 480xcoś zrobili 960xcos tam, tak wiec nic dziwnego że taka dysproporcja. Między ekranem samsunga Super AMOLED (czyli lepszy niż samo AMOLED ;) ) a iPhonem 4G nie byłoby takiej różnicy bo 800xna  coś kontra 960na coś - hmm raczej nie jest to kolosalna różnica. Zresztą zapewne kiedy wyjdzie 4G na pewno będzie jakieś porównanie z tym Samsungiem.

Opieranie się na tekstach Jobs'a czy tam kogoś z Apple, że jego wyświetlacz jest najlepszy to raczej nie jest dobre, bo Samsung to samo mówi o swoim. :) Poczekamy na porównanie ekraniku to zobaczymy :) Z rozdziałką wygrywa apple, ale z "ogólnego" wrażenia to jeszcze nie wiadomo.

Wiadomość scalona: Czerwca 24, 2010, 10:56:34 am
Rozdzielczość i szerokość plamki da się uzyskać bardzo podobną jak w LCD już teraz ale OLED ma dużo większą przyszłość w tym aspekcie

Tak, ale bardzo drogi ;) (gdyby iPhone 4G miał OLED, to by wygrywał ze wszystkimi ekranami na rynku :) ).

Unlimited

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1592 dnia: Czerwca 24, 2010, 14:12:58 pm »
Może zerknij jeszcze na Samsunga Wave'a ;) 1Ghz procek to nie mało, tylko że w tym telefonie jest całkowicie nowy system :P

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1593 dnia: Czerwca 24, 2010, 20:53:43 pm »
Też widziałem na standzie - nie podoba mi się. Do tego ten system - eee. Zresztą jeśli chodzi o dotykowy panel też jakiś taki ten teges =/ No i klawiatura QWERTY jest tylko przy poziomym ustawieniu telefonu.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2010, 20:59:42 pm wysłana przez Master_666 »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1594 dnia: Czerwca 24, 2010, 21:50:06 pm »
Ok, Android rozwija się naprawdę super i wyrasta powoli na przeciwnika AppStore.

AppStore >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> wszystko inne, i długo się to jeszcze nie zmieni.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1595 dnia: Czerwca 24, 2010, 22:43:32 pm »
open source>>>>>>>>>>>>>>>>wszystko inne, i długo się to jeszcze nie zmieni.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1596 dnia: Czerwca 25, 2010, 00:43:15 am »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1597 dnia: Czerwca 25, 2010, 18:21:25 pm »
Jak już będziesz w salonie Play, weź sobie do ręki HTC Legend i Desire (na pewno mają), i porównaj je z tym szajsungiem.

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1598 dnia: Czerwca 28, 2010, 19:00:25 pm »
Chciałbym Was spytać, czy ktoś miał styczność ze słuchawką Nokia BH-104? Dzisiaj po podłączeniu jej do sieci, słuchawka nie chce się w ogóle ładować. Zamiast stale świecącej czerwonej diody, dioda ta mruga w tym właśnie kolorze. W instrukcji nic o takim przypadku nie piszą (tak, wujka Google też zapytałem).

Unlimited

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1599 dnia: Czerwca 29, 2010, 14:37:49 pm »
Ja mam 105(niewiele się różni od 104) i normalnie dioda się świeci podczas ładowania. Albo masz uszkodzoną ładowarkę albo słuchawkę BT, no chyba że działa jak się ją naładuję, to wtedy masz tylko uszkodzoną diodę. ;)