Autor Wątek: Nasze telefony.  (Przeczytany 257219 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1840 dnia: Września 14, 2011, 12:08:38 pm »
Zawsze masz jeszcze iphona. No a ja z kolei nie mam żadnego powodu, żeby przerzucać się na maemo, bo po ch**. Swoją drogą, dlaczego w takim razie ten system nie zdobył właściwie chyba żadnej popularności w tak w praktyce?


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Unlimited

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1841 dnia: Września 14, 2011, 12:13:31 pm »
Jak dla mnie goły Android to także trochę ubogi system, dopiero wraz z nakładkami od producentów nabiera blasku i funkcjonalności. Oczywiście najlepsze to SENSE od HTC czy custom rom MIUI które bazuję na androidzie, ale całkowicie go odmienia. 8)

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1842 dnia: Września 14, 2011, 13:35:49 pm »
Zawsze masz jeszcze iphona. No a ja z kolei nie mam żadnego powodu, żeby przerzucać się na maemo, bo po ch**. Swoją drogą, dlaczego w takim razie ten system nie zdobył właściwie chyba żadnej popularności w tak w praktyce?
Nokia zatłukła tę platformę dość szybko i brutalnie - to był taki trochę eksperyment i prototyp tego, co ma być w przyszłości. Szybko się od N900 odcięli, kampanię promocyjną skończyli zanim się na dobre zaczęła, nie interesowała ich sprzedaż (mała produkcja, ciągłe braki na półkach), pozamykali strony dot. N900, zaprzestali wydawania aktualizacji systemu po zaledwie dwóch aktualizacjach, nie dostosowali PC Suite do pełnej współpracy z N900 itp itd. Spieprzyli ze statku zaraz po wypłynięciu z portu. To się nie mogło komercyjnie udać i nie miało. Tymczasem to najlepszy system "komórkowy" z jakim miałem do czynienia, coś co jest najbliżej terminu "mobilny komputer".
Jednak do dziś platforma jest rozwijana dzięki użytkownikom. Dzięki Open Source "community" robi takie rzeczy, że się w Nokii nikomu nie śniło.

Nokia później związała się z Intelem i zaczęli pracować nad następcą (Meego), ale teraz (Elop&M$) w Nokii robią wszystko, żeby się z tego wykręcić. Sytuacja się więc powtarza - tak jak N900 była jedynym telefonem z Maemo, tak N9 będzie jedynym z Meego. Cyba, że Intel pochyli się nad truchłem. Gdyby nie umowa z Intelem, to pewnie N9 w ogóle by się na rynku nie ukazała (nie będzie miała oficjalnej premiery w Niemczech, Wielkiej Brytanii i kilku innych kluczowych rynkach).

Unlimited

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1843 dnia: Września 14, 2011, 13:49:13 pm »
Szkoda bo Windows 7 na koma to średnio udany system.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1844 dnia: Września 14, 2011, 14:00:13 pm »
Uzupełniając poprzedni post - na N900 można zainstalować, oprócz Androida, także to świeżutkie i już oficjalnie martwe (nieoficjalnie jeszcze pożyje) Meego - wszystko dzięki otwartości systemu (open source) i community. Porty te to jednak dla zwykłego użytkownika raczej ciekawostka (developers shit).
Najciekawszym rozwiązaniem, wdrażanym etapami na N900 (obecnie portują elementy/biblioteki Qt), jest kompatybilność "do przodu" - niemal każda aplikacja pisana w Qt na N9 będzie możliwa do przeniesienia na N900.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1845 dnia: Września 14, 2011, 14:02:19 pm »
Proste, mocno zamknięte, mało funkcjonalne i brzydkie "coś", jedną nogą stojące w "niesystemowych dubmphonach" a drugą w "smartpnonach".

"proste" - zaleta
"mocno zamknięte" - w jakim sensie? w porównaniu do czego? jak ta opinia ma się do faktu, że na praktycznie każdym telefonie jest po kilka customowych wersji systemu, tworzonych swobodnie przez użytkowników po użytkowników? jak ma się do możliwości wymiany danych po wifi, bluetooth, funkcji hotspot,  dlna, które pozwala puszczać filmy z komórki prosto na TV...
"brzydkie" - kwestia gustu...

Przy tak zdecydowanej krytyce oczekiwałbym bardziej konstruktywnego podejścia, wskazania palcem co jest gorsze w stosunku do czego i z jakiej przyczyny. Operowanie ogólnikami nie wystarczy...

Ja osobiście miałem do czynienia z róznymi systemamia, od javy, przez symbian, blacberry i windows mobile i android wciąga je nosem bez popity praktycznie na każdym polu - mnogość zastosowań i dostępność oprogramowania, możliwość konfiguracji czy też wypróbowania innej aplikacji w przypadku gdy uzywana nie spełnia oczekiwań. Równieżpraktycznie stałe ulepszanie i aktualizowanie systemu powodują, iż po raz pierwszy faktycznie chce mi się używać innych funkcji telefonu niż dzwonienie i sms.

I unikałbym tu łatwych analogii w rodzaju "gorszy pieniądz wypiera lepszy", bo nie mają one zastosowania do produktów konsumenckich. Android szturmem zdobywa rynek bo jest znacznie lepszy od konkurencji...

Unlimited

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1846 dnia: Września 14, 2011, 14:03:25 pm »
@ Prart

Jak masz możliwość to sprawdź czy dasz radę wgrać na N900 MIUI ROM. Powinien Ci przypasować do gustu, mimo że to modyfikacja Androida w kierunku systemu iOS.

@ Szymku

Choć źle rozwijany drogą oficjalną, mam tu na myśli to że producenci zamiast ulepszać daną wersję Androida do swoich telefonów, to co chwila pchają tam nowe wersję, mówiąc jednocześnie że jeśli masz model kupiony miesiąc wcześniej, to przykro mi ale nie będziesz miał na nim nowej wersji Androida. Oczywiście z ratunkiem idą Custom romy, ale wiem że nie każdy chce się w to bawić.

Druga sprawa to sama optymalizacja systemu, to co już mówiłem wcześniej, google robi Nas tu w chu**, bo zamiast dostosować swój system już do najprostszych smartfonów, to wybiera łatwiejszą drogę, czyli niech producenci się martwią, i ładują w smartphony kolejne procesory, gigaherce itd. Smutne to, bo taka Nokia N8 spokojnie sobie radzi i z nagrywaniem w HD i z odtwarzaniem filmów w HD, a konfiguracji jakiejś zabójczej to ona nie ma. Jestem ciekaw czy przypadkiem BADA OS od Samsunga nie zabierze trochę klienteli google w smartphonach nisko i średnio budżetowych.

Ps. Żeby nie było sam używam telefonu na androidzie, ale już dawno wybrałem tam custom romy, dokładnie to sobie upolowałem dwa które są wg. mnie najlepsze do mojego modelu telefonu. ;)
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2011, 14:10:59 pm wysłana przez Unlimited »

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1847 dnia: Września 14, 2011, 14:25:53 pm »
Szymku
przecież oczywistym jest, że w porównaniu do N900 i linuxowego Maemo. Pod względem otwartości systemu nic nie ma startu i nie ma co dyskutować. Po Androidzie oczekiwałem czegoś na zbliżonym poziomie. Jest otwarty, bardziej niż konkurencja, ale do Meamo to mu brakuje. A custom ROMy to są od dawna i dla Symbiana, który otwarty (po całej checy z instytucją Symbian Signed) jest w stopniu minimalnym. Ale wiadomo - nie każdego interesuje np. partycjonowanie wbudowanego flash w terminalu.
Ilość aplikacji to już zupełnie inna kwestia (model biznesowy i tworzenie ekosystemu, sklep, usługi) wobec rynkowego "nieistnienia" N900.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1848 dnia: Września 15, 2011, 12:12:42 pm »
partycjonowanie wbudowanego flash w terminalu

Jaki jest tego sens na komórce?

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1849 dnia: Września 15, 2011, 12:23:28 pm »
Wydzieliłem osobną partycję żeby mieć osobną na instalację Androida. Zamiast robić bajzel na tej, na której Maemo trzyma swoje pliki (użytkownika).
To mój przykład, zastosowań parted/fdiska jest tyle co na kompie - możesz dowolnie zmieniać rozmiary partycji i tworzyć nowe, montować i odmontowywać (na starcie, ręcznie), zmieniać jej system plików. Masz za mało miejsca na instalacje? Zwiększasz partycje home/. itp itd
N900 to mini komp z linuchem (Debian) na pokładzie.

Unlimited

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1850 dnia: Września 15, 2011, 12:31:45 pm »
Jest, tylko na S-OFF zainstalujesz sobie CyanogenMod. Jeśli chcesz mieć coś takiego. Choć oczywiście custom rom zainstalujesz i na S-ON jak i na S-OFF wymagany jest tylko root. Partycjonowanie to przydatna rzecz w telefonach które nie maja zbyt dużo wbudowanej pamięci własnej, na Andku są trzy metody A2SD/A2SD+, D2EXT i D2W. ;)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1851 dnia: Września 17, 2011, 18:45:16 pm »
Ktoś ogarnia gdzie na dzień dzisiejszy można wyrobić symbianowy certyfikat?

Unlimited

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1852 dnia: Września 18, 2011, 09:13:52 am »
ghe ghe :D Ja swój mam na kompie(jeszcze za czasów jak miałem E52), a wyrobiłem go tu:

forum.gsmcenter.pl

 8)

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1853 dnia: Września 20, 2011, 12:25:35 pm »
Ktoś ogarnia gdzie na dzień dzisiejszy można wyrobić symbianowy certyfikat?
Najnowsza metoda na złamanie zabezpieczeń i instalowanie niepodpisanych aplikacji (nie musisz nic podpisywać certem):

Nokia DrWeb AV security hole
Instrukcja:
1.Podłącz telefon w trybie pamięci masowej z PC lub kartę pamięci za pomocą czytnika.
2.Pobierz QuarantineDriversLDD.zip, rozpakuj i skopiuj na dysk (kartę pamięci lub pamięć masową).
3.Pobierz i zainstaluj aplikację DrWeb6.
4.Uruchom DrWeb:

◦Idź do Options --> Quarantine,
◦Idź do Options --> Select all,
◦Idź do Options --> Restore.
5.Pobierz i zainstaluj RomPacther+ 3.1 Lite.
6.Uruchom RomPatcher+ i uruchom patcha Open4all.
7.W tym momencie masz dostęp do folderów systemowych:

◦Możesz skopiować odpowiedni plik installserver.exe do folderu C:\sys\bin\ w celu instalacji oprogramowania bez certyfikatów;
◦Dla telefonów Symbian^3, Symbian^1 oraz S60v3 FP2 (S60 OS9.3) możesz zastosować zamiennie odpowiedni patch Install_Server_RP+ w aplikacji ROMPatcher+.

http://www.megaupload.com/?d=W6Y637UW

Nie testowałem osobiście, info za http://forum.symbianos.pl/

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1854 dnia: Września 29, 2011, 01:54:42 am »
Poszukuję jakiegoś telefonu z androidem. Na razie mam okazję kupna od znajomego Samsunga i5700 za 3 stówy, ale zastanawiam się czy mogę jeszcze dostać coś lepszego w tej cenie. Wiem, że dużo lepsze telefony z Andkiem to HTC Desire czy Galaxy S, ale nie mam zamiaru wydawać na telefon więcej kasy.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1855 dnia: Września 29, 2011, 07:58:05 am »
Galaxy Ace jest świetny - może uda ci się wylicytować w dobrej cenie. Jest tego od pyty na Allegro.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1856 dnia: Września 29, 2011, 17:39:53 pm »
No niby trochę tego jest, ale jak już zdążyłem zauważyć, to ciężko znaleźć telefon, idealnie taki jak się chce. Każdy jest z czegoś okrojony, albo ma coś niedopracowane.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1857 dnia: Września 29, 2011, 18:01:58 pm »
Dlatego ajfon jest najlepszym wyborem. Mając go, wydaje Ci się, zę ma wszystko lepsze niż inne telefony.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1858 dnia: Września 30, 2011, 08:13:48 am »
Proponuję przeniesienie tematu do nowego działu "Mobile".

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1859 dnia: Października 03, 2011, 12:01:31 pm »
Wylicytowałem Galaxy Gio: http://allegro.pl/show_item.php?item=1843100435

W sumie to jest to samo co Ace, różnica polega tylko na nieco mniejszym wyświetlaczu i gorszym aparacie (3mpx względem 5mpx i tandetnym flashu).

Mam nadzieję, że będę zadowolony, to mój pierwszy telefon z androidem (obecnie używałem Nokii N-Gage, a przedtem 5530XM).

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1860 dnia: Października 03, 2011, 17:35:50 pm »
Rozdzielczość i ilość pamięci ta sama -"... będzie pan zadowolony..."

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1861 dnia: Października 04, 2011, 09:50:09 am »
Najnowsza metoda na złamanie zabezpieczeń i instalowanie niepodpisanych aplikacji (nie musisz nic podpisywać certem):

Chciałem wgrać kilka tematów i nie planowałem łamać zabezpieczeń, ale dzięki, działa.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1862 dnia: Października 06, 2011, 20:54:46 pm »
Wkurza mnie ten android. Nie mogę połączyć fona z PC, nie wiem co mi wpie**ala pamięć wewnętrzną telefonu bo nie ma jak sprawdzić, nie mogę niczego zainstalować na fonie. Szału zaraz dostanę.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1863 dnia: Października 06, 2011, 22:54:24 pm »
Ściągasz z marketu np. astro menagera, dzięki któremu możesz instalować aplikacje spoza marketu. A co do połączenia z PC telefonu to nie wiem o co może chodzić, dałeś w telefonie opcję aby połączył się z PC ?
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2011, 22:56:32 pm wysłana przez Devilek »
Yeahh, me and hate that's an odd couple

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1864 dnia: Października 06, 2011, 23:11:59 pm »
Komp tak jakby nie widział mojego telefonu. Zainstalowałem program Samsung Kies ze sterownikami do mojego telefonu i jak go uruchamiam (telefon w tym czasie podpięty kablem USB) to cały czas jest tylko ekran z napisem "trwa łączenie".

A druga sprawa, pobieram z marketu na przykład angry birds, gdy chce się zainstalować to wywala komunikat: "instalacja na nośniku USB lub karcie SD jest niemożliwa"  :(

Wiadomość scalona: Października 06, 2011, 23:18:52 pm
Z drugą sprawą sobie częściowo poradziłem. Musiałem w ustawieniach pamięci odhaczyć, że nie mam karty pamięci. Ale przez to teraz jej nie widać. Więc zawsze instalując aplikację będę tak musiał robić? Przecież to głupota jest.
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2011, 23:18:52 pm wysłana przez marcin_N »

Unlimited

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1865 dnia: Października 16, 2011, 19:40:45 pm »
Uroki Androida, sprawę Ci także rozwiąże przenoszenie niektórych aplikacji na SD(jak masz chociażby Andka w wersji Froyo). ;)

Ps. Zaakceptuj sobie także tą opcję że przyjmujesz nieznane aplikacje.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1866 dnia: Października 16, 2011, 19:54:52 pm »
Wiecie może kiedy w Polsce będą dostępne u operatorów nowe SE Mini?

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1867 dnia: Października 16, 2011, 21:43:52 pm »
Uroki Androida, sprawę Ci także rozwiąże przenoszenie niektórych aplikacji na SD(jak masz chociażby Andka w wersji Froyo). ;)

Ps. Zaakceptuj sobie także tą opcję że przyjmujesz nieznane aplikacje.
Już ze wszystkim sobie poradziłem i telefon sprawuje się elegancko. Problemów z łącznością z PC też już nie mam, od kiedy korzystam z W7.

Wiecie może kiedy w Polsce będą dostępne u operatorów nowe SE Mini?
Jeśli chodzi Ci o ten telefon: http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=1856 to chyba jest OK, ale ekran 3" w smartfonie jest trochę mały. Ja mam 3,2" i co tu dużo mówić, spokojnie przyjąłbym większy.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1868 dnia: Października 17, 2011, 11:30:07 am »
Jeśli chodzi Ci o ten telefon: http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=1856 to chyba jest OK, ale ekran 3" w smartfonie jest trochę mały. Ja mam 3,2" i co tu dużo mówić, spokojnie przyjąłbym większy.
Zdaję sobie sprawę że może być trochę mały.
Chciałem wziąć  x8, ale zobaczyłem że właśnie te nowe mini mają wyjść, ekran mają taki sam, w dodatku mini są mocniejsze. Poczekam już i chyba je wezmę.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1869 dnia: Października 17, 2011, 11:55:59 am »
Jeśli chodzi Ci o ten telefon: http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=1856 to chyba jest OK, ale ekran 3" w smartfonie jest trochę mały. Ja mam 3,2" i co tu dużo mówić, spokojnie przyjąłbym większy.
Zdaję sobie sprawę że może być trochę mały.
Chciałem wziąć  x8, ale zobaczyłem że właśnie te nowe mini mają wyjść, ekran mają taki sam, w dodatku mini są mocniejsze. Poczekam już i chyba je wezmę.
Na razie na allegro jest kilka sztuk tych mini i kosztują więcej od galaxy s.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1870 dnia: Października 17, 2011, 12:08:49 pm »
Jeśli chodzi Ci o ten telefon: http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=1856 to chyba jest OK, ale ekran 3" w smartfonie jest trochę mały. Ja mam 3,2" i co tu dużo mówić, spokojnie przyjąłbym większy.
Zdaję sobie sprawę że może być trochę mały.
Chciałem wziąć  x8, ale zobaczyłem że właśnie te nowe mini mają wyjść, ekran mają taki sam, w dodatku mini są mocniejsze. Poczekam już i chyba je wezmę.
Na razie na allegro jest kilka sztuk tych mini i kosztują więcej od galaxy s.
Dlatego czekam aż się oficjalnie pojawią u operatorów. Powinny spaść z ceny..a jak by jeszcze tak Sony kupiło całego Erickssona...

Unlimited

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1871 dnia: Października 20, 2011, 13:54:44 pm »
Nie lepiej było by Ci wziąć coś z tej listy:

http://miuipolska.pl/download/

Już teraz ten jeden z najlepszych custom romów chodzi na Andku 2.3.5, a w najbliższej przyszłości, wszystkie wspierane urządzenia dostaną na niego Andka 4.0. :)

svonston

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1872 dnia: Października 20, 2011, 14:08:04 pm »
Jest na rynku jakis telefon, ktory bez problemu radzi sobie z duzymi PDFami? Takie ~50 mb.

Unlimited

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1873 dnia: Października 20, 2011, 14:30:06 pm »
Hmm..nie sprawdzałem, w sumie największe PDF'y jakie miałem to około 10 mega, chodziło ok, choć było tam już sporo stron i wykresów. ;)

svonston

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1874 dnia: Października 20, 2011, 14:33:13 pm »
~300-400 stron, czasem wiecej, ~50 MB.

Jaki masz telefon?

Unlimited

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1875 dnia: Października 20, 2011, 14:36:36 pm »
HTC Desire(ten starszy, z lepszym ekranem, bo AMOLED od Samsunga) zrobiony na S-OFF + wgrany custom rom MIUI. 8)

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1876 dnia: Października 20, 2011, 15:16:48 pm »
Jest na rynku jakis telefon, ktory bez problemu radzi sobie z duzymi PDFami? Takie ~50 mb.


ja mam x10 i chodzą nawet takie, co mają 150 mb (ponad 4 tyś. stron + rys. techniczne).

w ogóle to jak otwierasz przez adobe reader to ładuje cały plik i trochę to trwa. jak używasz officesuite to plik otwiera się momentalnie, bo ładuje na bieżąco oglądane strony.

svonston

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1877 dnia: Października 20, 2011, 15:34:54 pm »
Kurde, uparlem sie jakos na Nokie, bo najbardziej mi sie widza. Korzystal ktos z E71/E72? Pojda tam takie PDFy? Ponoc max w Symbianach na Nokii to 50 MB. Jak jest w rzeczywistosci?

Unlimited

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1878 dnia: Października 20, 2011, 16:15:57 pm »
Swego czasu miałem E52, fajny telefon(miło go wspominam), ale też tam miałem PDF'y max 10 mega. Więc nie wiem jak tam wygląda sprawa z większymi plikami, ale te które miałem otwierały się bez problemu, tak samo dokumenty z Worda.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1879 dnia: Października 20, 2011, 17:29:58 pm »
Kurde, uparlem sie jakos na Nokie, bo najbardziej mi sie widza. Korzystal ktos z E71/E72? Pojda tam takie PDFy? Ponoc max w Symbianach na Nokii to 50 MB. Jak jest w rzeczywistosci?
Twoja decyzja, ale w tej chwili Android kopie jajka Nokiom z Symbianem i nic tego nie zmieni.