Autor Wątek: Zelda: Twilight Princess Wii  (Przeczytany 21361 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Konsolite

  • Gość
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #80 dnia: Stycznia 04, 2007, 17:25:52 pm »
Cytat: "kingboo"
A właśnie zobaczyłem...gratuluję recenzji Laughing
Widzę, że miałeś aspirację, aby wystawić najniższą ocenę Zeldy na świecie, cóż GO gratulujemy experta


no tak, jak by napisal to jakis fanboy, ktory nie wytknal by zadnych bledow i ogulnie napisal ze to gra bez wad, the best i ogulnie to ocena 10/10 jest zbyt niska i powinno sie stworzyc nowa skale 20/10 specjalnie dla Zeldy to zapewne wszyscy byli by happy...

kingboo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 370
  • Reputacja: 0
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #81 dnia: Stycznia 04, 2007, 17:28:36 pm »
Cytat: "Konsolite"
historia pokazuje ze ludzkosc malo kiedy miala swoje zdanie i zawsze potrzebowala kogos (symbolu/osoby) ktora mowila im co ma myslec...
A Ty jesteś wybrańcem, któremu wydaje się, że ma własne zdanie, bo nie zgadza się z większością :lol:
Gratuluję podejścia do świata...

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #82 dnia: Stycznia 04, 2007, 17:45:14 pm »
Cytat: "Konsolite"
i powinno sie stworzyc nowa skale 20/10 specjalnie dla Zeldy to zapewne wszyscy byli by happy...

Jakiś seriws postawił OoT 11/10 :lol: (mówię serio, ale w końcu postanowili wrócić do 10/10 xP)
Anyway, skończmy już tą kłótnie i wracajmy do tematu, czyli do Twilight Princess -.-

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #83 dnia: Stycznia 04, 2007, 17:45:21 pm »
Konsolite.... daj sobie na luz.

Ocarina Of Time slaba graficznie? :lol: Najlepsza grafika ery 32/64bit bijaca wszystko co wyszlo na PSX/SAT/N64...

Twilight Princess to samo - najlepsza grafa na PS2/GC, a i takze na XBOXie az tak znacznie ladnieszych nie ma (niesamowite, ale powaznie TP wyglada jak ladniejsze gry z XBOX :) )

Super Mario 64 moze nie byl najladniejszy, ale i tak wygladal lepiej niz wiekszasc gier w tej klasie (banjo-kazooie i banjo-tooie sa oczywiscie ladniejsze)

Konsolite

  • Gość
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #84 dnia: Stycznia 04, 2007, 17:52:14 pm »
Cytat: "kingboo"
Ty jesteś wybrańcem, któremu wydaje się, że ma własne zdanie,


wybrancem - nie, wlasne zdanie - tak
sorki ale zelda to gra jak kazda inna, dobra ale nic specjalnego
przy Okami spedzielm mniej-wiecej tyle samo czasu, ale przygody Amaratsu bardziej mi zapadly w pamieci

Cytat: "kingboo"
bo nie zgadza się z większością Laughing

wiekszoscia czyli konkretnie kim? Toba?

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #85 dnia: Stycznia 04, 2007, 17:57:06 pm »
Cytat: "Konsolite"

sorki ale zelda to gra jak kazda inna, dobra ale nic specjalnego

Czyli albo nie grales w zadna zelde wcale, albo wolisz gry pokroju NBA, Tekken, Fifa ;)

Cytat: "Konsolite"

Cytat: "kingboo"
bo nie zgadza się z większością Laughing

wiekszoscia czyli konkretnie kim? Toba?


Zelda nie zostala doceniona przez kilka osob (gamerankings nr.1) ... Jednak zawsze sie znajdzie kilku krytykow - to normalne.

ps. dla tych co nie maja jeszcze TP kilka fajnych screenow (sam robilem) - robie wam "smaka" ;) - Snowpeek i Lost Woods

Konsolite

  • Gość
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #86 dnia: Stycznia 04, 2007, 18:18:42 pm »
Cytat: "siudym"
Czyli albo nie grales w zadna zelde wcale, albo wolisz gry pokroju NBA, Tekken, Fifa Wink


skonczylem wszytskie Zeldy, OOT nawet dwa razy (raz na n64 i drugi raz na GC wersja Master Quest)
Tekkena lubie, podobnie jak wszytskei fightery, szczegulnie 2D (SNK/Capcom)
a sportowych gier nie trawie, w szczegulnosc serii EA (texture packi), jedynie Golf mnie bawi

Cytat: "siudym"
Zelda nie zostala doceniona przez kilka osob (gamerankings nr.1) ... Jednak zawsze sie znajdzie kilku krytykow - to normalne.

na jednego krytyka przypada setka fanboyow :twisted:
zawsze bardziej liczy sie opinia tlumu niz jednostki...

oscyp

  • Gość
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #87 dnia: Stycznia 04, 2007, 18:20:40 pm »
Ej kurna, gra mu nie zawróciła w głowie, nie jara się nią etc, więc subiektywnie ją ocenił, po co mówić, że nie ma gustu czy coś w tym stylu? przecież recenzja to subiektywna ocena gry/filmu/płyty etc. On to tak widzi i bezsensowne jest pouczanie go. Zawsze można znaleść fana danej serii który, GTHD z playstation store postawiłby 10/10 wynajdując na to jakieś argumenty. Można sie czepiać samej recenzji, czego zabrakło a co zostało pominięte , ale nie oceny końcowej!

Konsolite

  • Gość
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #88 dnia: Stycznia 04, 2007, 18:38:48 pm »
Cytat: "oscyp"
Ej kurna, gra mu nie zawróciła w głowie, nie jara się nią etc, więc subiektywnie ją ocenił, po co mówić, że nie ma gustu czy coś w tym stylu?



hmm, jak by to delikatnie ujac?
po prostu nie wystawilm 10/10, nie wychwalilem "gelbokiej" fabuly i cieszylem sie jak glupi ze Zelda wrescie wyszla...
gdybym napisal ze gra jest super-hiper-mega-rewelacyjna to by sie nie czepiali tylko mnie popierali i zgadzali sie ze mna w kazdym zdaniu.
smutne, ale zapewne tak by bylo...

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #89 dnia: Stycznia 04, 2007, 19:32:17 pm »
Cytat: "Konsolite"
nie wychwalilem "gelbokiej" fabuly i cieszylem sie jak glupi ze Zelda wrescie wyszla...

Gleboka fabula w Zeldzie? Jakas tam fabulka typowa to jest ;) Akurat za bardzo nie wyglebialem sie w fabule TP (tzn wiem o co chodzi, moze sobie poczytam wiecej o niej jak ukoncze gre  :lol: ) W zeldzie cieszy mnie swiat,klimat, zagadki i dungeony z jak najwieksza iloscia zagadek i "zakrecenia" - to cenie w zeldach :) Tak samo jak kocham pierwsza sierie Tomb Raidera :)

ps. Konsolite - grales w Twilight Princess czy tylko "slyszales to i owo"?

Konsolite

  • Gość
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #90 dnia: Stycznia 04, 2007, 19:39:11 pm »
Cytat: "siudym"
Gleboka fabula w Zeldzie? Jakas tam fabulka typowa to jest Wink Akurat za bardzo nie wyglebialem sie w fabule TP (tzn wiem o co chodzi, moze sobie poczytam wiecej o niej jak ukoncze gre Laughing )


sarkazm...
nie zauwazyles ""?

Cytat: "siudym"
ps. Konsolite - grales w Twilight Princess czy tylko "slyszales to i owo"?

tia, skonczylem nawet

mateo

  • Gość
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #91 dnia: Stycznia 04, 2007, 20:50:29 pm »
TO JEST OCENA ...KONSOLITE... I NIC TEGO JUŻ NIE ZMIENI !  :?
Ale jak na nową Zelde i spatkobierce Ocariny to bardzo słaba końcowa/ostateczna nota ?
Konsolite nie zawiódł się na Twilight Princess , ale łeba mu ta Zelda nie rozwaliła !
Ja się nie wypowiadam bo nie grałem.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #92 dnia: Stycznia 04, 2007, 20:55:35 pm »
Powtórzę to, co pisałem już w temacie o Lost Planet: innymi ocenami można się co najwyżej sugerować, najważniejsza dla użytkownika ocena to ta, wystawiona tylko i wyłącznie przez niego samego. Jeżeli komuś się najnowsza Zelda nie spodobała nie oznacza, że jest kiepska czy nawet przeciętna - po prostu mu nie podpasowała i tyle. Więc naprawdę nie rozumiem o co tu robić aferę :/.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #93 dnia: Stycznia 04, 2007, 21:06:33 pm »
Cytat: "mateo"
Konsolite nie zawiódł się na Twilight Princess , ale łeba mu ta Zelda nie rozwaliła !
Ja się nie wypowiadam bo nie grałem.

Mi leba rozwalila. A ukonczylem wczesniej wszystkie zeldy (niektore po 2-3razy). Moze Konsolite nigdy nie lubial zeld i gral w nie na sile aby miec zaliczone ;)

mateo

  • Gość
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #94 dnia: Stycznia 04, 2007, 21:23:05 pm »
Cytat: "siudym"
Cytat: "mateo"
Konsolite nie zawiódł się na Twilight Princess , ale łeba mu ta Zelda nie rozwaliła !
Ja się nie wypowiadam bo nie grałem.

Mi leba rozwalila. A ukonczylem wczesniej wszystkie zeldy (niektore po 2-3razy). Moze Konsolite nigdy nie lubial zeld i gral w nie na sile aby miec zaliczone ;)


Ja Wind Waker dwa razy na 100%  :D
Przemiodna początkowa muzyczka w Outset Island
Co za klimat !

1.Ocarina of Time
2.Wind Waker
3.no i chyba Twilight Princess ? zobaczymy...

Konsolite

  • Gość
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #95 dnia: Stycznia 04, 2007, 21:59:31 pm »
Cytat: "siudym"
Mi leba rozwalila.

niektorym nie potrzeba wiele do szczescia...

Cytat: "siudym"
A ukonczylem wczesniej wszystkie zeldy (niektore po 2-3razy).

gratuluje

Cytat: "siudym"
Moze Konsolite nigdy nie lubial zeld i gral w nie na sile aby miec zaliczone Wink

jesli gra mi sie nie podoba to jej nie koncze, bo szkoda mi czasu
a sama idea "zaliczenia" konkretnych tytulow jest dla mnie idotyczna, co to daje? lepszy status czy sam mozliwosc ze "skonczylem gre XX, wiec jestem boski"?
listosci...
gdybaj sobie dalej

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #96 dnia: Stycznia 04, 2007, 23:45:06 pm »
Wiec jaki sens ma ukonczenie 11 czy nawet 12 czesci zeldy (napisales, ze ukonczyles wszystkie) skoro uwazasz je sa srednie pozycje? ...

ale ok. juz kiedys byl tu taki jeden Wudi, ktory uwazal wszystko poza playstation za pomylke, a zelde oot za gre beznadziejna :) Jestesmy tolerancyjni, wiec jest ok...

zelda srednia, mgs3 sredni, halo srednie, gta srednie, tekken sredni - jak kto woli ;)

Cytat: "Konsolite"
Cytat: "siudym"
Mi leba rozwalila.

niektorym nie potrzeba wiele do szczescia...


no comments.

Cytat: "Konsolite"
Cytat: "siudym"
Moze Konsolite nigdy nie lubial zeld i gral w nie na sile aby miec zaliczone Wink

jesli gra mi sie nie podoba to jej nie koncze, bo szkoda mi czasu


Przeciez pisales, ze zeldy slabo ci podchodza?....

Konsolite

  • Gość
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #97 dnia: Stycznia 04, 2007, 23:52:46 pm »
Cytat: "siudym"
Wiec jaki sens ma ukonczenie 11 czy nawet 12 czesci zeldy (napisales, ze ukonczyles wszystkie) skoro uwazasz je sa srednie pozycje? ...


a gdzie tak napisalem?
powiedzailem ze skonczylem, slowem nie wspomnialem o ich poziomie, lub ze byly srednie
skonczylem wiele gier ktore nie byly 8 cudem swiata ale podobaly mi sie, TP tez mi sie podoba ale moim zdaniem nie zasluguje na wiecej to ile wystawilem

Cytat: "siudym"
ale ok. juz kiedys byl tu taki jeden Wudi, ktory uwazal wszystko poza playstation na pomylke, a zelde oot za gre beznadziejna Smile Jestesmy tolerancyjni, wiec jest ok...

akurat dla mnie nie wazna jest platforma tylko gry

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #98 dnia: Stycznia 05, 2007, 00:03:21 am »
Ok. Nie ma co pierdzielic... Jednen ma tak, a drugi ma inaczej :)
Ale co do grafiki zgodzic sie nie moge z krytykami - TP jest jedna z najladniejszych gier na curren-geny (na 100% najladniejsza na PS2/GC - nie tylko moje zdanie)
To samo OOT swego czasu. :)

Niestety wersja na WII czesto dostaje baty wlasnie za grafike z glupiego powodu - oceniaja ja pod katem WII, a nie GC :)

Konsolite

  • Gość
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #99 dnia: Stycznia 05, 2007, 00:12:03 am »
Cytat: "siudym"
Ok. Nie ma co pierdzielic... Jednen ma tak, a drugi ma inaczej Smile


to sie nazywa "gust" poodbno

Cytat: "siudym"
Ale co do grafiki zgodzic sie nie moge z krytykami - TP jest jedna z najladniejszych gier na curren-geny (na 100% najladniejsza na PS2/GC - nie tylko moje zdanie)
To samo OOT swego czasu. Smile


to chyba tez kwestia gustu:D

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #100 dnia: Stycznia 05, 2007, 00:15:05 am »
Kurde, nie wierzę, wzięła mnie chęć pogrania w Zelde :lol:.

Hmm, ostatnio forse wydaje jak szalony (XO, Xbox, Gry i różne duperele). Jak się stan konta ustabilizuje to chyba zakupię jakiegoś taniego GaCora i Zeldy.
Sam nie wierzę w to co pisze, ale pooglądałem trochę, poczytałem trochę i..ii...

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #101 dnia: Stycznia 05, 2007, 00:26:21 am »
Cytat: "Konsolite"

Cytat: "siudym"
Ale co do grafiki zgodzic sie nie moge z krytykami - TP jest jedna z najladniejszych gier na curren-geny (na 100% najladniejsza na PS2/GC - nie tylko moje zdanie)
To samo OOT swego czasu. Smile


to chyba tez kwestia gustu:D


Raczej kwestia techniczna :)
Wymien cos ladniejszego od OOT na PSX/SAT (ok z N64 przesadzilem, bo Majora's Mask czy Perfect Dark chyba ladniejsze sa :)
I  cos ladniejszego od TP na PS2/GC (biarac pod uwage rozbudowanie swiata przy takich detalach i grafice) :)

Konsolite

  • Gość
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #102 dnia: Stycznia 05, 2007, 00:37:22 am »
Cytat: "siudym"
Wymien cos ladniejszego od OOT na PSX/SAT (ok z N64 przesadzilem, bo Majora's Mask czy Perfect Dark chyba ladniejsze s


Vagrant Story (psone), Panzer Dragon Saga (saturn), Banjo Kazoie/Tootie (n64)


Cytat: "siudym"
I cos ladniejszego od TP na PS2/GC (biarac pod uwage rozbudowanie swiata przy takich detalach i grafice)


Resident Evil 4 (gc), God of War (ps2) Okami (ze wzgledu na specyfike) i pewnie jeszcze kilka innych by sie znalazlo...

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #103 dnia: Stycznia 05, 2007, 01:46:05 am »
Lol, przeczytalem recenzje Konsolita i sie ucieszylem, ze ktos wystawil ocene nie patrzac sie na slowo 'Zelda' w tytule. Wiekszosc ludzi jest wpieniona, bo Konsolite nie pobiegl za <jak sam uzyl tego slowa> 'stadem' i nie wystawil Zeldzie oceny, jaka wystawiaja wszyscy. Zreszta pomyslcie, na co komu recenzja, skoro w opini wszytskich gra powinna dostac 10?
Jak sam napisal <i jak wielu sie zapewne zgodzi> TP przypomina ponoc OOT. Moze przesadze mowiac, ze to kotlet, ale jesli Nintendo nie potrafi zrobic jakiejs calkiem nowej gry, to chyba zasluguja na male baty. Zreszta Nintendo samo powiedzialo, ze to bedzie ostatnia 'taka' Zelda, wiec chyba co do wtornosci nikt nie ma watow :>
Kolejny czynnik: slowo 'Zelda' w tytule. To, ze gra z tej serii, nie znaczy wcale, ze zasluguje na najwyzsza note. Jest wielu ludzi, ktorym seria Zelda nie musi sie podobac. Za przyklad moge podac siebie - zaczalem grac w wiele Zeld, ale zadnej nie ukonczylem, bo gra mnie po prostu odrzucala. I nawet slowo 'Zelda' nie potrafilo mnie zmusic do dalszej gry. Mam nawet OOT na n64 - rowniez mi sie nie spodobala. I ja bym tez dal tej 'slawnej' Zeldzie ocene z rzedu 8.
Konsolka <kurde, nicka nie potrafie zapamietac> moze rowniez nie nalezy do tego nurtu graczy, ktorzy wala sobie <sorry za wyrazenie> patrzac sie na nazwe na okladce i oceniaja gry patrzac sie subiektywnie. Za przyklad moge podac Edge. Chyba kazdy zna ten magazyn. Czesto widuje w nim oceny, ktorych ja bym sam nie dal. Ale po zastanowieniu przewaznie sie do oceny przekonuje, myslac sobie 'maja racje, przeciez w tej grze nic takiego wielkiego nie ma'. Tak samo w tej Zeldzie. Sterowanie pilotem? Oh wow.
Poza tym, na ocene koncowa miala rowniez wplyw np grafika i dzwiek. I nie oszukujmy sie, Wii jest slabe, w porownaniu do PS3 i X360. Najsmieszniejsze jest, jak ktos twierdzi, ze grafike Wii powinno sie porownywac w skali np X1 i PS2. Wii to konsola 7 generacji i ta skala powinno sie ja mierzyc. I nie ma sie co oszukiwac, Zelda wyglada biednie w porownaniu z takim GoWem, albo inna gra na X360/PS3. I to rowniez na pewno zadecydowalo o obnizeniu oceny. Wszak na ocene koncowa skladaja sie rowniez oceny czastkowe.
Konsolka czy tam Konsolite wystawil calkowicie sluszna ocene - subiektywna i bez patrzenia sie przez pryzmat serii Zelda. A jak wiadomo, gusta sa rozne, wiec moze nie trafil w gusta tych wszystkich fanbojow Nintendo, ktorzy mogli by sie powiesic byle by ocena zostala zmieniona, lol.
Ja to widze tak: wtorna grywalnosc <Konsolite sam zaznaczyl, ze mial wrazenie, jakby w to juz gral [hint:OOT :>]>, slaba oprawa A/V < 7 generacja, nie zadna 6, jak to twierdza ci wszyscy obroncy Wii> , no i niech bedzie, niezla grywalnosc <to na plus, chociaz wiadomo, ze wtorna> = ocena 8. Ocena sluszna.
Aha, i nie szukajcie tych porownan grafiki z OOT do innych gier, to temat o TP.  :roll:

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #104 dnia: Stycznia 05, 2007, 02:51:55 am »
Konsolite: Vagrant Story to zamkniete pomieszczenia, tak samo mozna porownac Silent Hill 3 do TP ;)

juve26...

Dziwi mnie takie podejscie. Ja np. gralem w Tekkena i to na PS1 i na PS2 i niestety pogralem moze 10min - nie dla mnie. Gralem w GT3, GT4 i Forza - pogralem z 20min i juz mi sie nie chce. To samo Devil May Cry, , GTA seria, ISS/PES i pare innych "killer-apow" - Czyli te gry sa zle? Wniaskujac z twojego postu - TAK :)

Czy do was nie dociera, (Konsolite juz nawet sam to napisal), ze sa Gusta? Dla mnie kazda Zelda to prawdziwa "orgia" - uwielbiam serie, tak samo jak moj kumpel kocha PES'a i spedza przed konsola 97% czasu przeznaczonego na granie (czasami tekkena odpali) - jesli dla mnie PES6 i Tekken 5 jest beznadziejny (bo nie lubie wrecz nienawidze tych gier) to rozumiem, ze dla kumpla moja ocena MUSI BYC wazna? :)

Zobaczcie sobie oceny wszelkich Zeld - wyzsza polka zawsze. I nie dlatego, ze to same slowo ZELDA w tytule - to seria, ktora kochaja miliony ludzi, tak samo jak Final Fantasy czy Tekken (w tekkenie i pes tez ciagle to samo - co nowa czesci to tylko te same klepanie po mordzie i kopanie tej samej pilki... - za co te oceny! ;) :)

Komus sie nie podoba, ok. Ale pisac takie bzdety... sorki.
Slowo ZELDA to nie marka za ktora jak opetani leca fanboye jak dresy za adiddasem - to jak juz napisalem, to seria ktora kochaja masy.
Co z tego, ze gra ma ten sam feelling co OOT - FAK! Nawet nie wiecie jak sie z tego ciesze! Chcialbym jeszcze nowa czesc Zeldy ZNOWU podobna do OOT/TP - O TAK! :)

ps. skoro wszystkie oceny Zeldy TP sa tak wysokie bo to ZELDA, to dlaczego gra daje tyle radosci podczas grania? No ciekawe... pewnie nintendo 100$ i kupon na 100 sztuk pizzy dodaje do pudelka z gra w zestawie ;) :lol:

PS. wlasnie mam finalowego bossa w TP  - 40,5h na liczniku gry - NAWET nie wiecie jak mi szkoda, ze gra sie konczy. Oddam nerke za dodatkowe 40h albo wiecej.... :)*

*nintendo mi zaplacilo za te slowa... :lol:


Cytat: "juve26"
L
Poza tym, na ocene koncowa miala rowniez wplyw np grafika i dzwiek. I nie oszukujmy sie, Wii jest slabe, w porownaniu do PS3 i X360. Najsmieszniejsze jest, jak ktos twierdzi, ze grafike Wii powinno sie porownywac w skali np X1 i PS2. Wii to konsola 7 generacji i ta skala powinno sie ja mierzyc. I nie ma sie co oszukiwac, Zelda wyglada biednie w porownaniu z takim GoWem, albo inna gra na X360/PS3.


............... to najlepiej pozostawic bez komentarza....
Chyba nigdy nie dojdzie do wielu, ze Twilight Princess to gra na GAMECUBE, BEZ GRAFICZNYCH ZMIAN wydana na WII z dodanym machaniem padem... (nieco dupna zagrywka nintendo, ale wiadomo jak jest) Faktycznie gra z GameCube wyglada slabo przy takim Gears Of War... :D Przy Killzone 3 czy Halo 3 tez pewnie slabizna bedzie  :twisted:

kingboo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 370
  • Reputacja: 0
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #105 dnia: Stycznia 05, 2007, 10:28:24 am »
Cytat: "siudym"
biarac pod uwage rozbudowanie swiata przy takich detalach i grafice)
Cytat: "Konsolite"
God of War (ps2)
...
God Of War ma ograniczenia w postaci nieruchomej kamery i niewielkich (przynajmniej w porównaniu z Zeldą) przestrzeni , więc szukaj dalej...  
Cytat: "Konsolite"
Okami
No cóż, jeżeli przeszkadzał ci kaptur Linka to od dorysowującego się otoczenia w Okami po prostu zwariujesz.

Zresztą OK, masz swoje przekorne zdanie i dobrze, świat byłby nudny bez takich jak Ty:)

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #106 dnia: Stycznia 05, 2007, 14:31:28 pm »
W grze denerwuja mnie dwie rzeczy:
- zawsze od nowego wczytania save podczas znajdywania jakiejs wyzszej rupees pojawia sie informacja/animacja pokazujaca jaka to jest rupia itd. Wkurza bo czlowiek juz po tylu godzinach wie juz po kolorach ktora jest ktora i ile warta....
- system sprawdzania ile rupees mamy przy sobie. Uniemozliwiajacy zabranie ze skrzyni np. 100rupii gdy mamy 501 przy sobie a wallet daje nam mozliwosc trzymania np. max. 600 - zawsze trzeba miec wystarczajaca ilosc miejsca.... Juz tak mialem i gdy szukalem kaski to majac kilka skrzyn w okolicy i srodku bylo 100r, nie moglem ich zabrac bo nie mialem 100 wolnego w "kieszeni" (mialem 502/600). Oczywiscie jest na to rada - trzeba leciec gdzies i wydac kilka rupii aby zwolnic wystarczajaca ilosc w kieszeni :)

Konsolite

  • Gość
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #107 dnia: Stycznia 05, 2007, 15:16:47 pm »
Cytat: "siudym"
- zawsze od nowego wczytania save podczas znajdywania jakiejs wyzszej rupees pojawia sie informacja/animacja pokazujaca jaka to jest rupia itd. Wkurza bo czlowiek juz po tylu godzinach wie juz po kolorach ktora jest ktora i ile warta....

tia, do tego zawsze zaczyna sie przy wejsciu, nawet jesli zrobilo sie save w "srodku"


Cytat: "siudym"
Oczywiscie jest na to rada - trzeba leciec gdzies i wydac kilka rupii aby zwolnic wystarczajaca ilosc w kieszeni Smile

albo pomeczyc sie kilka godzinek i odszukac te wszystkie robaczki, zeby miec wiekszy portfel. ewentualnie wykonac questa z woda i kupic zbroje na "kase" - zakladasz, stoisz chwilke i zakladasz zwykly ubraczek - miejsce w portfelu

Konsolite

  • Gość
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #108 dnia: Stycznia 05, 2007, 15:23:54 pm »
Cytat: "kingboo"
God Of War ma ograniczenia w postaci nieruchomej kamery i niewielkich (przynajmniej w porównaniu z Zeldą) przestrzeni , więc szukaj dalej...


ale te niewielkie przestrzenie sa przynajmniej atrakcyjnie wizualnie, a Zedla to pusty swiat z kilkoma drzewkami na krzyz
po za tym wszytskie "zamkniete" lokcje sa o wiele bohatsze w detale niz dungeony z TP

Cytat: "kingboo"
No cóż, jeżeli przeszkadzał ci kaptur Linka to od dorysowującego się otoczenia w Okami po prostu zwariujesz.

w okami irytowala mnie jedynie kamera czasami, i prostota walk (tych "losowych") - reszta byla znakomita

Cytat: "kingboo"
Zresztą OK, masz swoje przekorne zdanie i dobrze, świat byłby nudny bez takich jak Ty:)

dziekuje, poczekajacie na kolejne recki:D

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #109 dnia: Stycznia 05, 2007, 15:30:02 pm »
Hmm, Siudym, chodzilo mi o to, ze mozesz przeczytac recenzje pisana z punktu widzenia kogos, kto orgii widzac 'Zelda' nie dostaje :) Wiadomo, nie kazdy musi sie z ocenami zgadzac <np ja i ocena NSMB - byly wysokie, a gra dla mnie nudna jak nie wiem co>.  
Mnie np. nie rusza seria MSG, chociaz gralem w 1 i uwazam, ze ta gra na wysokie oceny faktycznie zaluguje :) Po prostu dobra gra, lol.
Jedyne co, to PES na wysokie oceny co roku nie zasluguje, ale to rowniez tylko moje zdanie  :wink: <no i ta nieszczesna Zelda TP>
A co do grafiki - no, to po co tyle przekladali premiere? :> Nie mieli czasu graficznych poprawek zrobic? A poza tym, TP jest chyba uwazana za najladniejsza graficznie gre na Wii <ale to pod inny temat podpada, lol>. I tak TP powinno byc rozliczane w skali grafiki 7 gen. W przeciwnym wypadku niesprawiedliwe bedzie, ze np taki Godfather dostal baty za grafike na x360, ktora nie byla zbytnio poprawiona wersja gry z x1. Taka sama sytuacja jest z Zelda, z tym, ze ludzie Zelde boja sie zjechac :D

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #110 dnia: Stycznia 05, 2007, 15:31:34 pm »
Cytat: "Konsolite"

tia, do tego zawsze zaczyna sie przy wejsciu, nawet jesli zrobilo sie save w "srodku"


To akurat norma w wielu grach. Save w dowolnej chwili, ale zaczynamy i tak z okreslonego miejsca.


Cytuj

albo pomeczyc sie kilka godzinek i odszukac te wszystkie robaczki, zeby miec wiekszy portfel. ewentualnie wykonac questa z woda i kupic zbroje na "kase" - zakladasz, stoisz chwilke i zakladasz zwykly ubraczek - miejsce w portfelu


Wlasnie zbieram duchy, robale itd.


Konsolite: Kilka drzewek i wielkie przestrzenie? I tak wyglada to ZNACZNIE lepiej niz np. w Shadow of the Collosus. Przesadzasz... Zobacz sobie jak wygladaja np. Kakirikko Vilage, Lost Woods i inne miejsca - masa detali.

Konsolite

  • Gość
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #111 dnia: Stycznia 05, 2007, 15:34:28 pm »
Cytat: "siudym"
Konsolite: Vagrant Story to zamkniete pomieszczenia, tak samo mozna porownac Silent Hill 3 do TP Wink


prosiles o porownanie, nie sprecyzowales
ja oceniam grafike po kilkoma wzgledami jak chocby jakosc modeli, wykonanie otoczenia, textury, ogulna stylistyke
wbrew pozorom nie potrzeba ogromnej ilosci polygonow by uzyskac ladnie wygladajace modele, wielokrotnie wystarczylo odpowiednio otexturowac obiekt by miec niesamowite efekty
grafika, szczegulnie na konsolach to sztuka kompromistu i oszustwa
czesci gier to sie udaje a czesci nie

Cytat: "siudym"
PS. wlasnie mam finalowego bossa w TP - 40,5h na liczniku gry - NAWET nie wiecie jak mi szkoda, ze gra sie konczy. Oddam nerke za dodatkowe 40h albo wiecej.... Smile*


to polecam szukanie duchow, zejdzie ci sie nieco czasu, szczegulnie bez opisu:D masz jeszcze te 50 pieter jaskini, ale trudna to ona nie jest...

Konsolite

  • Gość
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #112 dnia: Stycznia 05, 2007, 15:48:20 pm »
Cytat: "juve26"
Mnie np. nie rusza seria MSG, chociaz gralem w 1 i uwazam, ze ta gra na wysokie oceny faktycznie zaluguje Smile Po prostu dobra gra, lol.


mi sie podobal MGS na PSOne i MGS:TS na GC, choc te rozmowy przed codek i motywy z filmow klasy B byly irytujace

2ka byla ok, ale przegadana a Raiden mi zwisal, nie wiem co sie wszyscy czepiali ze nie mog grac Snake`em
w 3ce graja Big Bossem, ale wyglada i gada jak Snake wiec nikt juz nie narzekal, podobnie jak na glupoty
a moment jak BB/Snake wchodzil po drabinie i musialem sluchac tej piosenki "snaaaaaake eaterrrrrrrr" byl glupi jak cholera...
wypalilem papierosa a on ciagle wchodzil, juz mysallem ze gra sie zawiesila czy cos w stym stylu

anyways, jak dla mnie problemem jest prosty fakt, kazdy z Nas kiedys widzial mniej.
Pewne gry robily kiedys wrazenie bo czegos podobnego sie nie widzialo, to bylo cos nowego oraz zupelnie innego
np. taki Takken, czy Virtua Fighter- pierwsze czesci - szok, Virtua 3 - szok dla wszytskich, podbnie z wieloma grami

Konsolite

  • Gość
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #113 dnia: Stycznia 05, 2007, 15:53:59 pm »
Cytat: "siudym"
Kilka drzewek i wielkie przestrzenie? I tak wyglada to ZNACZNIE lepiej niz np. w Shadow of the Collosus. Przesadzasz... Zobacz sobie jak wygladaja np. Kakirikko Vilage, Lost Woods i inne miejsca - masa detali.


SOC to osobna bajka, tam sa ogromnni bossowie i sprzet nie bylby juz w stanie pociagnac wiele, po za tym tym to takze zagrywka psychologiczna - na pustym terenie wszytsko wydaje sie wieksze
a w TP wszyscy bossowie sa zamknieci w pomieszczenaich, na otwartych terenach kilka drzewk i stworkow...
a miejsca ktore wymieniles sa "zamkniete" tak jak chocby w GoW czy FFX...

kingboo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 370
  • Reputacja: 0
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #114 dnia: Stycznia 05, 2007, 16:08:41 pm »
Cytat: "Konsolite"
po za tym wszytskie "zamkniete" lokcje sa o wiele bohatsze w detale niz dungeony z TP
Szkoda tylko, że cały czas zapominasz o nieruchomej kamerze, ale widać tak wygodniej...
Cytat: "Konsolite"
a w TP wszyscy bossowie sa zamknieci w pomieszczenaich
Tyle, ze te zamknięte pomieszczenia w dalszym ciągu pozostają ogromne.
Cytat: "Konsolite"
SOC to osobna bajka, tam sa ogromnni bossowie i sprzet nie bylby juz w stanie pociagnac wiele, po za tym tym to takze zagrywka psychologiczna
Tak jak niestandardowy framerate :lol:

Konsolite

  • Gość
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #115 dnia: Stycznia 05, 2007, 16:27:07 pm »
Cytat: "kingboo"
Szkoda tylko, że cały czas zapominasz o nieruchomej kamerze, ale widać tak wygodniej...


no tak zapomnialem ze kazda gra powinna miec kamere, ktore bedziemy sobie ustawiac sami...
inna sprawa ze w TP kamere sam ustawialem moze kilka razy na cala gre

Cytat: "kingboo"
Tyle, ze te zamknięte pomieszczenia w dalszym ciągu pozostają ogromne.


tia, niewatpliwie ogromne, ktory boss mial ogromne pomieszczenie? z tego co pamietam to zadnen, no moze po za tym w podwodnej swiatyni, ale plyniecia na dno nie licze, szkielet w swiatyni czasu tez wilkiego "pokoju" nie mial

Cytat: "kingboo"
Tak jak niestandardowy framerate Laughing

w TP takze zdarzaja sie zwolnienia

kingboo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 370
  • Reputacja: 0
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #116 dnia: Stycznia 05, 2007, 16:35:54 pm »
Cytat: "Konsolite"
no tak zapomnialem ze kazda gra powinna miec kamere, ktore bedziemy sobie ustawiac sami...
Jakoś nie wyobrażam sobie Zeldy z kamerą jak w Crashu czy God Of War... Poza tym zaczynam się zastanawiać czy Ty w ogóle wiesz na czym polega nieruchoma kamera w tych grach...
Cytat: "Konsolite"
tia, niewatpliwie ogromne, ktory boss mial ogromne pomieszczenie?
Każdy miał większe niż wynosiła widoczność w SOTC.
Cytat: "Konsolite"
w TP takze zdarzaja sie zwolnienia
Tia, z całą pewnością. Widzę, że masz już kłopoty z argumentacją :lol:

Konsolite

  • Gość
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #117 dnia: Stycznia 05, 2007, 16:43:28 pm »
Cytat: "kingboo"
Jakoś nie wyobrażam sobie Zeldy z kamerą jak w Crashu czy God Of War... Poza tym zaczynam się zastanawiać czy Ty w ogóle wiesz czym jest ta nieruchoma kamera...


o to samo moge zapytac Ciebie:P
inna sprawa ze w TP (a nawet w OOT) byly lokacje gdzie kamera byla dokaldnie jak w GOW - chocby plac zamkowy i jego uliczki gdzie kamery nie zmienisz

Cytat: "kingboo"
Każdy miał większe niż wynosiła widoczność w SOTC.
Konsolite napisał:


hmmm, odnosze wrazenie jakbysmy grali w 2 zupelnie inne gry...
przykro mi ale jak mozna prownac otwarty teren z zamknietym pomieszczeniem? pomine kwestie ze nie zacytowales mojej argumentacji, wiec poprosze o podanie mi bossa z TP z ktorym walka toczyla sie w OGROMNYM pomieszczeniu

Cytat: "kingboo"
Tia, z całą pewnością. Widzę, że masz już kłopoty z argumentacją

przyganial kocial garnkowi...

kingboo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 370
  • Reputacja: 0
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #118 dnia: Stycznia 05, 2007, 16:58:15 pm »
Cytat: "Konsolite"
chocby plac zamkowy i jego uliczki gdzie kamery nie zmienisz
Wyjątek potwierdzający regułę...
Cytat: "Konsolite"
przykro mi ale jak mozna prownac otwarty teren z zamknietym pomieszczeniem?
Chociażby tak jak napisałem, widoczność podczas walk w SOTC nie jest większa niż pomieszczenia w Zeldzie przy czym SOTC ma 2 razy mniejszy framerate...

Masz jeden problem wmówiłeś sobie, że Zelda nie jest tak wspaniała jak twierdzą recenzenci i postanowiłeś wszystkim udowodnić, że się mylą, a ty jesteś jednym z niewielu oświeconych.

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Zelda: Twilight Princess Wii
« Odpowiedź #119 dnia: Stycznia 05, 2007, 17:19:17 pm »
Cytat: "Konsolite"
Cytat: "kingboo"
Jakoś nie wyobrażam sobie Zeldy z kamerą jak w Crashu czy God Of War... Poza tym zaczynam się zastanawiać czy Ty w ogóle wiesz czym jest ta nieruchoma kamera...


o to samo moge zapytac Ciebie:P



To ja odpowiem.
Dzięki kamerom umiejscowionym w jednym miejscu (lub na szynach) konsola nie musi się pocić z renderowaniem obiektów, bo i tak nie zobaczysz ich z innej strony niż ta, na którą pozwalają ci twórcy. W GoW nie możesz sobie podziwiać co chcesz, tylko podziwiasz to, na co ci pozwalają twórcy, w przeciwieństwie do Zeldy.
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...