Autor Wątek: Azjatyckie kino - co polecacie ?  (Przeczytany 79899 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« dnia: Lipca 19, 2006, 15:36:05 pm »
Najlepiej z dokładną informacją , gdzie mozna takowe zdobyć ( w domyśle zassać   8)  )

Mordoklepki z udziałem Jeta i Jackiego nie są brane pod uwage .Za dużo tego ścierwa się naoglądałem .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Vitryna

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 20-04-2004
  • Wiadomości: 618
  • Reputacja: 0
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 19, 2006, 15:46:13 pm »
nanikore.pl i jazda :D masz coś chciał :D poczytaj recki

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 19, 2006, 15:54:31 pm »
Filmy z nimi nie są azjatyckie ;) A pozatym swietny temat. Mozemy sobie nawzajem pomoc w doborze najlepszych filmów :D No wiec ja zaczne. Z Horrorów polecam Marebito (o Klatwie i Ringu pisac chyba nie musze;)), nie sadzilem ze Marebito zrobi na mnie az tak duze wrazenie. A tu prosze, moj najulubienszy horror obok Klatwy.
Z komedii jedyne co mi sie przewija na myśl, to Sex is Zero. Troche w stylu amerykanskiego kina, ale warte uwagi.
Jesli chodzi o filmy z samurajami, to jest ich całe mnustwo. Na pewno obowiazkowa pozycvja jest 7 samurai. Genialny film! Oprocz tego warte uwagi jest Azumi, lub Aburame (cos tam - pelnego tytulu nie pamietam).
Pozatym polecam filmy Takeshi Kitano. Ten gosc jest swioetny po prostu. Aktor, montazysta i rezyser w jedynym. Póki co najbardziej podoba mi się 'od niego' Brother, film o mafii.
Dobra musze konczyc, pozniej napisze wiecej tytułów. Ostatnio oglądałem duzo azjatyckiego kina, a najanlepsze jest to, ze praktycznie kazdy film od skośnookich braci mi sie podoba :D

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 19, 2006, 16:05:22 pm »
Infernal Affairs to IMO zdecydowanie obowiązkowa pozycja, dla każdego fana kina, gęsty klimat, dynamiczna akcja (ehh to jak się kręci filmy w azji to poezja :!: te najzdy kamery, filtry, montaż, muzyka !), i dialogi...
Film opowiada o dwóch 'kretach' jeden policyjny w mafii a drugi mafijny w policji- nie muszę dodawać że prowadzą dochodzenia szukając samych siebie, oraz ich drogi mijają sięnadwyraz często... mocny obraz, ja oglądałem wbity w fotel (bo ze mnie taki maniak a/v -wersja dvd niszczy jakością :!: polecam spacer do wyporzyczalni)
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 19, 2006, 16:07:03 pm »
TVP ostatnio wyemitowala 3 częśći Kragu . Wcześniej miałem mozliwość obcykania amerykańskiej wersji . Huh , bardziej mi przypasowal styl orientalny .Zamiast fajerwerków wizualnym mamy mroczną tajemnice , która zatacza coraz szersze kręgi . Zgrabnie im to wyszło .

Oldboy tez dał mi nieżle po bani . Koleś jest niespełna rozumu  po 15 latach przesiadywania w jednym ,ciemnym ciasnym pomiesczeniu . Co on wyrabia .Scena biajtyki 2d przy pomocy młoteczka po prostu rulezuje  :D


Skośni barcia oprócz pracowitośći  potrafią tworzyć też piękne arcydzieła .Nie tylko w sferze techniki , ale i także sztuki .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Witos

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-12-2005
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 0
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 19, 2006, 16:09:10 pm »
Ja z horrorów polecam Shutter-widmo, chyba żaden film mnie bardziej nie przestraszył!
Matka natura jest suką

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 20, 2006, 13:07:25 pm »
Shutera mam, musze obejrzec konieczniue! A jesli chodzi o strach i emocje, to Klatwa i MAREBITO rzadza! Klimaty dżapanskie sa zajebiste.
A dzisiaj może do kina pojade na jakis film azjatycki, a w kinie nie bylem z pare lat :D

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 20, 2006, 19:20:36 pm »
Dla tych co sie lubia bac, z azjatyckich filmow polecam Shuttera, Krag i Dark Water. Ogolnie japonskie horrory sa nastraszniejsze.
Z tych smnieszniejszych mozna zobaczyc Shaolin Soccer lub Kung Fu Hustle. I oczywiscie filmy z Jakcie Chanem :)

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 21, 2006, 09:30:19 am »
Shaolin Soccer, Kung Fu Hustle, każdy film z Steven Chow i Andy Lau, poza tym Shopaholics z Cecilią Cheung, My Kung Fu Sweetheart z tą samą aktorką, House of Fury.

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 21, 2006, 11:15:30 am »
Cytat: "Castor Krieg"
Kung Fu Hustle


nie, no ludzie ten film to jakiś twór na chińskich grzybkach robiony... jak można tak schizowac widza!!??!! :mrgreen:
naprawde byłem tak porobiony podczas seansu że nie wiedziałem którędy do domu i czy się smiać czy dziwić- stara baba z petem w ryju roxxxx super-mistrzu z psychiatryka czytający gazetę na sraczu roxxxx

film na własną odpowiedzialność :mrgreen:
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

Grek

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 06-02-2004
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 0
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 21, 2006, 11:20:44 am »
ktoś na innym forum pytał się o "komedie na wakacje", a więc:

100 Days With Mr Arrogant - Dziewczyna po przypadkowym uszkodzeniu samochodu, nie mając pieniędzy by pokryć wyrządzone szkody, godzi się zostać na sto dni niewolnicą gościa któremu uszkodziła samochód.
plakat - http://nanikore.pl/Galeria/2666

Arahan - komedia z dużą dawką akcji i kopaniny. Siedmiu Mistrzów znajduję w niedudolnym policjancie-fajtłapie zadatki na wielkiego mistrza. W samą porę, bo zostaje obudzony zły mistrz...
plakat - http://nanikore.pl/Galeria/2850

Guns and Talks - Ciepły, sympatyczny film o zawodowcych mordercach, którzy poza mordowaniem rozmawiają o zyciu, miłości i całkiem normalnych sprawach. Miodzio.
plakat - http://nanikore.pl/Galeria/1625

Kung Fu Hustle - komedia kung-fu, parodia filmów z Brucem Lee, świetne gagi, kapitalne postacie i hollywoodzkie efekty specjalne , można się pośmiać
plakat - http://photo.sohu.com/20041123/Img223125812.jpg

My Sassy Girl - cóż mogę napisać o tym filmie. Najlepsza komedia romantyczna stworzona przez człowieka z kapitalną wręcz genialną główną bohaterką, mówiąca o przeznaczeniu. Gwarantuję łzy wzruszenia na sam koniec i klęczenie przed ekranem Arcydzieło kinematografii.
plakat - http://nanikore.pl/Galeria/3925

Windstruck - podobno prequel powyższego MSG. Równie świetny, choć bardziej smutny.
plakat - http://nanikore.pl/Galeria/1891

My Wife Is A Gangster - Umierająca siostra głównej bohaterki, która jest bossem mafii, pragnie zobaczyć swoją siostrę na ślubnym kobiercu. Zaczynąją się poszukiwania męża, oczywiście żaden z kandydatów nie wie o mafijnym życiu bohaterki
plakat - http://nanikore.pl/Galeria/2798

Save The Green Planet - szokujący film pokazany na Era Nowe Horyzonty w Cieszynie. Bohaterem jest chory psyhicznie człowiek, który twierdzi, że na ziemi żyją kosmici i chcę tego dowieść za wszelką cenę...
plakat - http://nanikore.pl/Galeria/2274

Sex Is Zero - no klasyk. Hardcorowey humor i koreańska odpowiedź na amerykańskie American Pie, tylko bardziej śmieszny, bardziej odwazny, bardziej zboczony i więcej lasek
plakat - http://www.jkdramas.com/movies/2004/sexiszero/poster01.jpg

Space Travelers - o napadzie na bank i wynikających z tego konsekwencjach. Końcówka smutna
plakat - http://www.kfccinema.com/reviews/comedy/spacetravelers/spacecover.jpg

Napewno są to lepsze filmy niż wysztkie te bezwartościowe amerykańskie komedie typu American Pie, Straszny Film i wszystko co zrobili


Polecam także inne filmy typu: Infernal Affairs, Oldboy, Azumi, Holiday, A Bittersweet Life (OMG geniusz!!)

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 21, 2006, 13:44:30 pm »
Wczoraj byłem w kinie na Przysiędze (Promis). Scenariusz jak dla mnie bomba, walki tez oczywiscie sa bardzo dobre, tylko troszeczke wiecej mogloby ich byc. Maja tam jakies swoje moce w sztukach walki jak np. szybkie bieganie, lub walka przy uzyciu wachlarzyków. Warto obejrzeć.

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Anonymous

  • Gość
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 21, 2006, 15:44:42 pm »
Seria Chińskie Duchy normalnie klasyk azjatyckich filmów klasy B
Kilka razy puszczał to Polsat i TV4

Anonymous

  • Gość
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 21, 2006, 16:03:20 pm »
"Spragnieni Milosci" i "2046" jesli lubisz cos ambitnego

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 21, 2006, 20:31:12 pm »
Ong-Bak -piekny film obfitujący w wiele pojedynków, których nie powstydziłby się Neo wraz z ekipą . Ba , są imo lepsze . Cały urok tych bijatych , polega na tym ,że  zostaly uzyskane dzieki wytrwałej pracy ludzi ,a nie paru tanich sztuczek komputerowych . Sceny walk w klubie czy pościgu na miniautkach (nie wiem jak to sie zwie fachowo) prezentują się smakowicie . Znalazło sie pare wzrudszajacych i smiesznych momentów (mowa kolesia na wozku powala na kolana  :mrgreen: ) ,ale to nie one stanowia o sile tego tytułu .
Ciezko będzie przebić ten film pod względem gatunkowym . Czy Kung Fu Hustle da rade go przebić , pobic ? Nie sądze .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 21, 2006, 20:49:42 pm »
oj jay jay masz u mnie minusa  :mrgreen: przeciez każdy wie że Ong-Bak to tylko przystawka przed genialnym Tom-Yun-Goong -cała brutalność muay thai zosytała cudownie i soczyście ukazana w tym filmie, zaro latania na linach, efektów itd czuć niesamowitą moc ciosów, ich siłe i potęge dźwigni przy łamaniu kości i wyrywaniu kończyn ze stawów (ehh scena w której ok 30 kolesi zostaje połamanych, po kolei, każdy na inny sposób to dla mnie klasyk klasyków). Niesamowita krzywda się dzieje bad-assom :mrgreen:


warto też zobaczyć konfrontacje muay-thai z capoeirą (zdziwicie się jak szybkie techniki sa w 'brazylijskim baunsowaniu')

MUST SEE
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 22, 2006, 12:42:19 pm »
wczoraj ogladalem The Shutter, nawet dobry horror, kilka naprawde dobrych scen, i w ogole, warto zobaczyc :D

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 25, 2006, 14:47:33 pm »
Ja przedwczoraj oglądam Shutter. Dziwne, ale na kinie domowym i TV 21' Shutter byl mniej klimatyczny! Pierwsza polowe filmu obejrzalem wlasnie na TV, a potem poszedlem na monitorek od kompa (poniewaz film na kinie sie zacial). Duzo bardziej bałem sie na kompie. Niby wiadomo w kilku akcjach co sie stanie, gdzie ktos wyskoczy z nienacka, ale i tak sie przestrasze. Najbardziej przestyraszylem sie kiedy
SPOILER ta dwojka jechala samochodem i ta dziewczyna sie pojawiła na masce. SPOLIER OFF

A Wczoraj ogladalem na dvd 'Piekielna gre' czy cos takiego. Film o starciu mafii z policja. Zarowno w mafii jest jeden kret z policji, jak i w policji jest jeden zdrajca z mafii. Nieraz dzieje sie wszystko troszeczke za szybko jak dla mnie, ale i tak film jest very good. No i smutny koniec, bo film skończył się źle ,co jest zadkoscia w filmach.

A dzis moze obejrze sobie HanaBi :)

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

darsyn

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 5
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 26, 2006, 22:30:36 pm »
Dodam kilka swoich must'ów:
Bungee jumping of their own - dramat obyczaj.
Tale of two sisters - horror
Sympathy for Mr Vengeance - dramat, thriller
Sympathy for Lady Vengeance - dramat, thriller
Phone - horror
Audition - thriller, horror
Foul King - komedia
Memories of murder - dramat

Ring

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 637
  • Reputacja: 1
  • Że niby coś.
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 26, 2006, 23:04:39 pm »
Cytat: "darsyn"
Tale of two sisters - horror

Nie powiedziałbym, żeby to był horror, raczej thriller/ dramat / mystery, ale nie zmienia to faktu, że jest to jeden z najlepszych filmów jakie widziałem (mam nadzieje, że remake który DreamWorks obecnie robi będzie na poziomie)  :D

A teraz ten Shi.. Shutter. Ten film jest imo, jak to sie mowi , "overhyped i overrated". Jakże oryginalna fabuła, która skupia się na wątku dziewczyny, która chce zemścić się za krzywdy jakich doznała za życia - doprawdy niespotykane. Tanie jump sceny, brak stopniowego budowania napięcia, nijaka muzyka.. - nie tego oczekuje po azjatyckim kinie grozy. Fajny były jedynie wątek ze zdjęciami, niezle dobrani aktorzy (szczegolnie ta dziewczyne, ktora gra ducha) i film ma ciekawą końcówke ale i tak , średnio.  6/10

Z horrorów polecam Ringi, Dark Water (remake tez), A tale of two sisters, Audition, The Eye, Ju On (i remake), Uzumaki, Kairo i One Missed Call.

Witos

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-12-2005
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 0
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 26, 2006, 23:07:39 pm »
One Missed Call 2 oglądałem.......chyba najgorszy horror jaki w życiu widziałem  :roll: , nic ciekawego w nim nie było, przewidywalne zakończenie, nie wystraszyłem się ani razu.
Matka natura jest suką

Ring

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 637
  • Reputacja: 1
  • Że niby coś.
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 26, 2006, 23:28:19 pm »
Fakt, film był beznadziejny. Jak większosc squeli  :( nie udaje im się powtórzyć sukcesu poprzednika

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 27, 2006, 00:05:07 am »
Ja od siebie moge polecic jeszcze Zatoichi, jesli juz ktos go nie polecal, calkiem przyjemnie i fajnie sie go wchlania. Arcydzielem moze nie jeat ale na pewno wart uwagi.

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 27, 2006, 09:40:12 am »
Polecam film Sword In The Moon.Jest to historia o prawdziwej przyjazni miedzy dwoma facetami  :) Film jest o samurajach, jest duzo ciachania, wystepuje rowniez ninja. Podoba mi sie w nim to, iz praktycznie nie ma latania po dachach, sufitach itp. ( praktycznie jedynie owy ninja to robi ).

Pif Paf

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-12-2003
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 0
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 30, 2006, 20:14:42 pm »
Polecam wspomniany juz My Sassy Girl bardzo fajna komedia romatyczna, i moze wstyd to powiedziec ale racja koncowka wyciska lzy,

z ambitniejszych to Hwal (tytuł polski chyba "Łuk"), glowna para bohaterow nie wypowiada do siebie ani jednego slowa, caly film jest niemal bez slow - mistrzostwo,
film opowiada historie starego mezczyzny ktory wychowuje na srodku morza w lodce mloda dziewczyne (ktora nie jest jego corka) a ktora to dziewczyna nie widziala nic poza ta lodka  a z ktora pragnie sie ozenic (nie z lodka z dziewczyna : p) gdy ta skonczy 17 lat, zaczyna sie konflikt gdy pewnego razu na lodz przyplywa grupa rybakow a wsrod nich jeden mlody ktoremu wlasnie ta dziewczyna wpada w oko,
film sentymentalno - nastrojowy dla ludzi ktorzy lubia rzeczy ambitniejsze
Myślisz film, mówisz POMPKA
www.pompka.neostrada.pl

fazanaldo

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 11-01-2006
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 02, 2006, 16:13:31 pm »
Cytat: "<Aras>"
Infernal Affairs to IMO zdecydowanie obowiązkowa pozycja, dla każdego fana kina
zgadzam sie w 100%

A poza tym
"Dom Latających Sztyletów", "Shinobi" - Romansidła ale warto oglądnąc gdyż choreografia walk jest niesamowita

"Visitor Q" i "Ichi the Killer" - Najbardziej poje(ch)ane filmy jakie widziałem

"Gen-x Cops", "Time and Tide" - Następcy Jackie Chana w Akcji czyli dużo walk i dużo humoru

No i najważniejsze "Siedmiu samurajów" Akira Kurosawy - to trzeba zobaczyć  żeby zrozumieć azjatyckie kino
DRES GENERATION MEMBER

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 02, 2006, 21:40:41 pm »
Cytat: "Pif Paf"
Polecam wspomniany juz My Sassy Girl bardzo fajna komedia romatyczna, i moze wstyd to powiedziec ale racja koncowka wyciska lzy,


beeee tam :mrgreen: ,szczerze jestem jednym z tych którzy nie rozumieją zachwytów nad tym filmem (albo chociaż wyróżniania go). Przeciez ten koleś był takim pantoflem że wytrzymać się nie dało (przesada maksymalna), lacha miała jakieś skoki nastrojów (tzn u kobiet jest jest to normalne, ale u niej to przez bodajże 3 miesiące się utrzymywało, i to ze skrajności w skrajność). Relacja między nimi była maksymalnie dziwna... takie moje zdanie, prostego poety :lol:  :wink:
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 17, 2006, 11:19:53 am »
Wiosna, lato, jesień, zima... i wiosna" Film mnie poprostu zniszczyl  :shock: Wiecej informacji na stronie: http://wiosna.lato.jesien.zima.wiosna.filmweb.pl/

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 17, 2006, 12:09:47 pm »
Hmm, ten film powyzej wyglada na bardzo ciekawy... trza go chyba skołowac!
A jutro moze pojade na Shinobi do pałacu kultury + wystawa japonska ^^ moze byc ciekawie. No tylko musze urlop na jutro dostac :(

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 17, 2006, 13:28:05 pm »
Ja wlasnie przymierzam sie do Shinobi :wink:  Ako koloj Wiosna, lat, jesień, zima... i wiosna bo naprawde ambitne kino.To trzeba po prostu zobaczyc. Polecam rowniez Memories Of Murder ( thriller, dramat ). Takze masakra   :shock: Wiecej info ponizej:
http://www.filmweb.pl/Film?id=126171

PS. Zapomnialem dodac, ze film Memories Of Murder oparty jest na faktach.

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 17, 2006, 14:00:09 pm »
Kurde, kolejny swietnie zapowiadajacy sie film! Szukam torrentów! :D W pracy mam dobra predkosc ^^

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 17, 2006, 14:19:45 pm »
Jak masz w pracy taka dobra predkosc to od razu poszukaj  Holiday ( Holli-dei ) :P Film z gatunku kryminal, dramat, przedstawiajacy Koreanskie prawo w latach 80. Rowniez jest oparty na faktach.
Info ponizej:
http://nanikore.pl/film/Holiday?PHPSESSID=f6387ef1ab51c706cdff5da41a393f83

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 18, 2006, 16:39:38 pm »
Moj kolega ogladal w TV Klątwe i Klatwe 2. Odziwo bardzo mu sie spodobało, szczegolnie jedynka. Ucieszyłem się, że poczuł magie i moc azjatyckich horrorów, mowil ze sie bał niezle. Nawet przestraszył sie pasikonika, ktory mu smignal przez TV :lol: A najlepsze jest to, ze po obejzeniu jedynki, spal przy zapalonym swietle :D
To jest to! Klatwa rzadzi :D

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Tarniak

  • Gość
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 18, 2006, 16:59:12 pm »
Ja zastosowałem się do sugestii i postanowiłem zoabczyć Klątwe 2, w nocy, w pustym domu, byleby się przestraszyć... hmm, chyba będę musiał poczekać na mniej groteskowy horror, chociaż nie ulega wątpliwości, że dużo lepiej wypada np. japońskie Ring od amerykańskiego, na którym podczas sceny z jeleniami (część 2) po prostu parsknąłem śmiechem.

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #34 dnia: Września 13, 2006, 10:26:35 am »
Normalnie polecam bardzo dobry film! DEVILMAN. Brat zamowil ten film z Anime Gate. Chzba kolo 39zl dal. Film na podstawie mangi wielotomowej wic ciezko bylo to zmiescic w jeden film dlatego scenariusz dla wymagajacych moze byc banalny, ale znam wiele gorszych. Mi sie ten spodobal.
Film dla milosnikow azjatyckiego kina po prostu musi sie spodobac, reszcie rowniez. Na prawde swietne efekty specjalne, đwietny design potworow i zajefajne walki. Polecam goraco, nie czekac tylko zamawiac.

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

fazanaldo

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 11-01-2006
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #35 dnia: Września 25, 2006, 08:11:32 am »
Ja wczoraj oglądałem "Dragon Tiger gate" - również na podstawie mangi, - w sumie nic specjalnego ale jak ktoś nie ma nic lepszego do roboty to można oglądnąc
DRES GENERATION MEMBER

morfo

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 07-01-2006
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #36 dnia: Września 25, 2006, 09:45:52 am »
Ja od siebie dodam "Battle Royale"  z Takeshim Kitano. Pewnie go znacie, a Ci co go niewidzieli niech to nadrobią. Mogą być jeszcze filmy z Jackiem Chanem tylko te robione w Chinach i Honkongu wtedy gdy Jackie był jeszcze młody np. "Drunk Master" i "Opowieść Policyjna"
FORZA INTER!

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #37 dnia: Października 31, 2006, 13:42:03 pm »
obejrzałbym sobie jakiś lekki obyczajowo-komedyjny filmik, żeby jakas grupka znajomych czy cuś była, jakaś miła panna i Tokyo nocą :wink: (no może być jakies inne miasto), w związku z tym mam pytanie: jest taki film? jaki polecacie? (tylko żeby szło go 'dorwać' ino), może coś w stylu azjatyckiego american pie? :D (tylko troszkę bardzij normalne jesli można)

pomożecie?
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

Grek

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 06-02-2004
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 0
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #38 dnia: Października 31, 2006, 13:55:26 pm »
coś w stylu American Pie...to pewnie Sex Is Zero, ale to już pewnie oglądałeś ;)
Wczoraj obejrzałem "Linda Linda Linda" - film osadzony w klimatach szkolnych z uczennicami o kusych kieckach ;), które to zakładają szkolny band. Nie mogąc znaleźć odpowiedniej wokalistki, decydują się na koreankę (rządzi!) z wymiany studentów. Spoko film, no i muzyka fajna. W podobnym klimacie jest też "Swing Girls"

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Azjatyckie kino - co polecacie ?
« Odpowiedź #39 dnia: Listopada 20, 2006, 08:41:12 am »
Infernal Affairs - szczena mi upadła po obejrzeniu napisów końcowych .Nawet nie miałem pojęcia ,że Azjaci potrafią nakręcić tam dobry kryminał .Mixik japońska tradycja + holywoodzkie wykonanie daje znakomity efekt . Co warte podkreslenia - w filmie wykorzystano jak sądze  tylko kubeł ketchupu .Farba zostaje puszczona dopiero w połowie filmu . Wciagająca gra kapuś z glin kontra konfident od bandzorów i smutne i zarazem wzruszające zakończenie .To trzeba oblookać !

8/10

A obecnie szukam Ichiego i Visitorqa
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl