Autor Wątek: Telewizory  (Przeczytany 783909 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5560 dnia: Stycznia 13, 2016, 15:19:30 pm »
Miałem do czynienia z zakrzywionym ekranem w warunkach domowych przez krótki okres czasu, jak dla mnie to po prostu bajer i po paru chwilach nie zauważałem uwydatnionej różnicy na korzyść krzywizny. To nie 180 st. "tuba" z prezentacji EA mogąca wnosić nowe doświadczenia, a z racji szerokiego kąta oglądania dyskomfort przy niedoskonałym panelu, tj. przekłamywania kolorów zdaje się być pogłębiony. Fakt, że nie siedziałem na wprost ekranu, ale w warunkach domowych wydaje mi się, że stosunkowo mało kto i krótko tak siedzi przed dużym tv, bo głównie kanapa/narożnik, etc.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5561 dnia: Stycznia 13, 2016, 15:21:08 pm »
Przekatna ma jedynie wplyw na zabki ktory widzisz bardziej lub mniej, w zaleznosci od gry. ;)

Input lag to kwestia indywidualna TV plus ustawien jakie stosujesz. ;)

Odnosnie reszty, poczytaj.

http://hdtvpolska.com/topic/34811-zakrzywiony-ekran-telewizory-curved-tylko-dodatek-czy-cos-wiecej/

http://hdtvpolska.com/topic/32958-co-to-jest-ultra-hd-i-4k-czym-tak-naprawde-jest-technologia-ktora-wlasnie-podbija-rynek/

http://hdtvpolska.com/topic/30757-input-lag-co-to-za-diabel-i-jak-duze-ma-rogi-baza-input-lag-telewizory/

I jak masz grosz to predzej bym kupil cos z Panasonic/Sony anizeli Samsung.

Obcowalem z zakrzywionym ekranem i kwestia percepcji, z blizej odleglosci po prostu mniej wodzimy wzrokiem po ekranie. Co kto lubi. Zadna rewelacja, dla niektorych mily dodatek jak np. 3D ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2016, 15:24:33 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5562 dnia: Stycznia 13, 2016, 15:28:16 pm »
Input lag zależy od matrycy i elektroniki telewizora - słowem od modelu, a nie od przekątnej czy zakrzywienia = twój znajomy to przygłup. Zakrzywienie się sprawdza, jak jedna góra dwie osoby siedzą na wprost telewizora. Oglądając na takim panelu coś w pięć osób przynajmniej dwie będą miały kiepskie warunki. 55 cali do salonu to zdecydowanie za mało zwłaszcza przy UHD.

Mrocz

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5563 dnia: Stycznia 13, 2016, 15:29:24 pm »
Input lag zależy od matrycy i elektroniki telewizora - słowem od modelu, a nie od przekątnej czy zakrzywienia = twój znajomy to przygłup.

Nie przygłup tylko ma własne zdanie :troll:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5564 dnia: Stycznia 13, 2016, 15:52:50 pm »
Też mu to powiedziałem (nie to, że jest przygłupem  :) ), ale zarzekał się, że jego rodzice mają jakiegoś tam Panasa 40", a on ma ten sam model, ale 55" i zdecydowanie bardziej opóźnienie odczuwa, choć technicznie nie powinno mieć to miejsca. Enyłej, ferment został zasiany.

Macie po plusie, chłopaki. Jakby wam się za bardzo nudziło, możecie wrzucić propozycje zamiennika tego Sama Cuva tv, na inny telewizor (może być płaski, skoro zakrzywienie to bajer sprawdzający się na tv o potwornej przekątnej).

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5565 dnia: Stycznia 13, 2016, 18:39:41 pm »
Też mu to powiedziałem (nie to, że jest przygłupem  :) ), ale zarzekał się, że jego rodzice mają jakiegoś tam Panasa 40", a on ma ten sam model, ale 55" i zdecydowanie bardziej opóźnienie odczuwa, choć technicznie nie powinno mieć to miejsca.

To jest możliwe, bo ten sam model w różnych rozmiarach może mieć zupełnie różne matryce. Tak jest np. z nową Bravią kukuryku.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5566 dnia: Stycznia 14, 2016, 19:41:15 pm »
Nie wywołuj wilka z lasu, Iras. :)

Jak ktoś ma ciekawy model do polecenia, chętnie z taką opinią się zapoznam. Nie mam zamiaru przez osiem kolejnych stron o kalibracji czytać.

Dzisiaj przeglądałem sobie recenzję różnych telewizorów. Gdy dochodziło do tematu "kalibracja", mimowolnie się uśmiechałem.

Enyłej, czas nie do końca zmarnowany. Recenzent wychwala "och, ach". Następnie użytkownicy zarzucają mu, że tez tak dany produkt by wychwalali, gdyby byli sponsorowani (akurat widniała reklama RTV AGD).
Na hdtv, już ostrzejszym okiem spoglądano na nowe szarpy przykładowo (zupełnie inaczej sprawa miała się 4 lata temu), konkurencja wychwalała, ale podobno naczelny pobiera prowizje od sprzedanych egzemplarzy. Reasumując, osoby o tym piszące testowały, ale ich rzetelność pozostawia wiele do życzenia. Użytkownicy juz w słowach nie przebierają, ale wątpię, by na dziesięciu wypowiadających się, więcej jak dwóch miała styczność z danym modelem.  :-x

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5567 dnia: Stycznia 14, 2016, 19:47:26 pm »
Jeżeli nie interesuje cię trójca Sony Panasonic Philips, to podobno nową seria Toshiby jest rewelacyjna.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5568 dnia: Stycznia 18, 2016, 18:30:34 pm »
Z ciekawostek, jesli kogos nie stac na profesjonalna kalibracje. Podaje 3 alternatywy, nie bedzie idealnie, ale mozna sobie polepszyc troche obraz wzgledem fabryki, lub upewnic sie w naszym wyborze ustawien i ewentualnie je troche skorygowac. Mowiac w skrocie, ustawimy na 80-85% wzgledem wzorca, czyli dla wielu idealnie. ;)

THX Optimizer



Plus link do sciagniecia: https://docs.google.com/file/d/0BwhPDMx67k7NUnlCQlpKVTFrelU/edit?pref=2&pli=1

Ew. Podobnie dziala APK dostepna na iOS lub Androida. Ma nazwe THX Tune Up.

Jesli ktos potrzebuje profesjonalnych narzedzi polecam plyte Spears and Munsil.

Po tym tescie, ja jeszcze minimalnie skorygowalem swoje wczesniejsze ustawienia robione wylacznie na oko przy rekomendowanej stop klatce z filmu.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2016, 18:54:38 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5569 dnia: Stycznia 19, 2016, 11:51:56 am »


Chyba Kyo torpeduje konkurencję (chodziło o Samsunga UHD Curved) :)

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 102
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5570 dnia: Stycznia 19, 2016, 12:09:45 pm »
Nie to nie ja.

Co do ultra hd to na daną chwile nie ma jednak godnego tv.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5571 dnia: Stycznia 19, 2016, 12:29:19 pm »
Sa, jesli mowimy o LED'ach. Wsrod OLED'ow nie ma, ciagle maja problemy wieku dzieciecego produktu.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5572 dnia: Stycznia 19, 2016, 23:47:37 pm »


Chyba Kyo torpeduje konkurencję (chodziło o Samsunga UHD Curved) :)

Ja osobiście nigdy nie kieruję się opiniami ludków, liczy się dla mnie tylko moje wrażenie z odbioru sprzętu, tu z przykładu gsmmaniak jak ludki płaczą jaki to samsung, czy też iphone to gówno, że muli, że nie ma tego, tamtego bla bla bla, człowiek ma wrażenie, że wszyscy dookoła biegają z tel. za 4kafle, a w rzeczywistości większość z nich nie miała takiego sprzętu nawet w rękach.

I nie ma problemu, ze ktoś ma sobie swoją opinię, ale że próbuje wymóc ją na innych jako prawdę objawioną...

Zbyt często w takich opiniach "trollują" ludzie od konkurencji, lub po prostu bardzio często spotykany jad zazdrości..

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5573 dnia: Stycznia 20, 2016, 00:13:16 am »
Czy w Braviach z Androidem jest normalny sklep z pełną ofertą aplikacji?

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5574 dnia: Stycznia 22, 2016, 15:33:27 pm »
Prawdopodobnie najlepszy LED TV 4K jaki dostanie rynek, ktory moze smialo konkurowac z najlepszymi plazmami czy oled. Choc jestem ciekaw jego porownan z Sony z serii X/XD z serii 9.



Iras:

Masz tam dostep do goole play store. Czyli prawdopodobnie masz tam dostep do wszystkich lub wiekszosc APK na Androida. Z tego co widzialem to mozna tez dodawac tam APK np. prosto z komputera, jesli masz tam polaczone konta.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2016, 15:37:30 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5575 dnia: Stycznia 22, 2016, 23:03:33 pm »
Tylko często jest, że blokują aplikacje "które nie są na dane urządzenie" a wystarczy root i wszystko śmiga, więc zwykle ograniczenie.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5576 dnia: Stycznia 22, 2016, 23:43:47 pm »

Ja osobiście nigdy nie kieruję się opiniami ludków, liczy się dla mnie tylko moje wrażenie z odbioru sprzętu, tu z przykładu gsmmaniak jak ludki płaczą jaki to samsung, czy też iphone to gówno, że muli, że nie ma tego, tamtego bla bla bla, człowiek ma wrażenie, że wszyscy dookoła biegają z tel. za 4kafle, a w rzeczywistości większość z nich nie miała takiego sprzętu nawet w rękach.

I nie ma problemu, ze ktoś ma sobie swoją opinię, ale że próbuje wymóc ją na innych jako prawdę objawioną...

Zbyt często w takich opiniach "trollują" ludzie od konkurencji, lub po prostu bardzio często spotykany jad zazdrości..



Leci w pełni zasłużony plus. Zdecydowanie masz rację, VaaKo. Najlepiej nie zawracać sobie niby recenzjami i opiniami innych, tylko przeznaczyć na wybrany (ma się podobać) wybraną kwotę, a tv z pewnością się sprawdzi. Będą lepsze, będą gorsze, ale na cóż się nad oczywistością głowić.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5577 dnia: Stycznia 23, 2016, 00:00:59 am »
Tylko często jest, że blokują aplikacje "które nie są na dane urządzenie" a wystarczy root i wszystko śmiga, więc zwykle ograniczenie.

Nie wiem czy root w telewizorze to dobry pomysł. Poza tym trudno stwierdzić, jak aplikacja nieprzystosowana do tv współpracowałaby z pilotem.

Chodziło mi o NC+ GO, które już wiem, że na żadnych stickach czy telewizorach nie jest dostępne - tylko telefon i tablet.

Najlepiej nie zawracać sobie niby recenzjami i opiniami innych, tylko przeznaczyć na wybrany (ma się podobać) wybraną kwotę, a tv z pewnością się sprawdzi. Będą lepsze, będą gorsze, ale na cóż się nad oczywistością głowić.

To jest pierdolenie. W średnim segmencie w tej samej cenie można kupić telewizory od przeciętnych/słabych po wybitnie dobre, a nie da się tego ocenić w sklepie i mankamenty wychodzą zwykle w domu po godzinach użytkowania. Nie ma większej głupoty niż iść do marketu i kupić z półki telewizor tylko dlatego że ma ładną obudowę albo menu.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5578 dnia: Stycznia 23, 2016, 00:38:54 am »

To jest pierdolenie. W średnim segmencie w tej samej cenie można kupić telewizory od przeciętnych/słabych po wybitnie dobre, a nie da się tego ocenić w sklepie i mankamenty wychodzą zwykle w domu po godzinach użytkowania. Nie ma większej głupoty niż iść do marketu i kupić z półki telewizor tylko dlatego że ma ładną obudowę albo menu.

Teoretycznie masz rację, ale w praktyce kupujesz na ogół jeden tv i na ogół nie masz już specjalnie porównania.

Podam przykład. Chce kupić tv za sześć, może siedem tys. Czy jesteś z całą odpowiedzialnością podać mi ten obiektywnie najlepszy z tego segmentu  :>



Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5579 dnia: Stycznia 23, 2016, 00:54:54 am »
Mnie się nie chce, ale są poświęcone temu serwisy. Jeśli nawet nie wskażą obiektywnie najlepszego, to na pewno ograniczą możliwość utopienia pieniędzy w gównie.

Kupujesz tv i porównania nie masz, ale jak zasiadasz wieczorem przed filmem i przy ciemnej scenie widzisz jasne chmurki w narożnikach albo czerń koloru szarego bądź granatowego, to o ile nie jesteś ślepy, powinieneś być zwyczajnie niezadowolony.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5580 dnia: Stycznia 23, 2016, 04:20:01 am »
Ja no, kyury po zmroku nie widzą i idą spać.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5581 dnia: Stycznia 23, 2016, 09:31:53 am »
 :lol:

--

Sylvan, zgodze sie z Irasem.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5582 dnia: Stycznia 23, 2016, 09:36:59 am »
Leci w pełni zasłużony plus. Zdecydowanie masz rację, VaaKo. Najlepiej nie zawracać sobie niby recenzjami i opiniami innych, tylko przeznaczyć na wybrany (ma się podobać) wybraną kwotę, a tv z pewnością się sprawdzi. Będą lepsze, będą gorsze, ale na cóż się nad oczywistością głowić.
Nie do końca  ;) bo akurat recenzje serwisów przeglądam i biorę pod uwagę... przede wszystkim chodzi mi o recenzje, czy komentarze randomowych "niby" użytkowników...  z przykładu tego co poprzednio wkleiłeś...  ba serwisy również trzeba dobrze dobrać, ponieważ wiadomo mogą być nieobiektywne. Dla mnie np. informacją, że sprzęt jest "godny", jest wyróżnienie przez EISA.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5583 dnia: Stycznia 23, 2016, 09:47:43 am »
Akurat EISA to tez sporo marketingu i pieniedzy. Choc z reguly nie supportuja slabych rzeczy, choc czasem tez nie supportuja tych najlepszych. Generalnie, mozna wybrac ich za wyznacznik jakosci.

Ja patrze na dwa najlepsze serwisy czyli AVforums.com i hdtvtest.co.uk. Plus fora audiostereo.pl czy wybrane recenzje. Na koncu oczywiscie ufam swoim oczom czy sluchowi. ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2016, 11:29:01 am wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5584 dnia: Stycznia 23, 2016, 18:03:03 pm »
Leci w pełni zasłużony plus. Zdecydowanie masz rację, VaaKo. Najlepiej nie zawracać sobie niby recenzjami i opiniami innych, tylko przeznaczyć na wybrany (ma się podobać) wybraną kwotę, a tv z pewnością się sprawdzi. Będą lepsze, będą gorsze, ale na cóż się nad oczywistością głowić.
Nie do końca  ;) bo akurat recenzje serwisów przeglądam i biorę pod uwagę... przede wszystkim chodzi mi o recenzje, czy komentarze randomowych "niby" użytkowników...  z przykładu tego co poprzednio wkleiłeś...  ba serwisy również trzeba dobrze dobrać, ponieważ wiadomo mogą być nieobiektywne. Dla mnie np. informacją, że sprzęt jest "godny", jest wyróżnienie przez EISA.

Podałbyś kilka ciekawych modeli.  :shifty:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5585 dnia: Stycznia 30, 2016, 01:01:27 am »
Chciałem upolować piękną, rewelacyjna bestię: Panasonic TX-55AS800E mianowicie (nieco więcej o tym modelu -> http://www.3dmaniak.pl/61212/panasonic-tx-55as800e-wrazenia-opinie-i-specyfikacja/).
Flagowiec Panasa w segmencie fHD (nic dziwnego skoro życzą sobie za niego tyle, co za dobry 4K - niemal sześć tys.). Niestety okazało się, iż na rodzimej ziemni pozostały jedynie 4 egzemplarze (MM i Saturn), na domiar złego wszystkie z wystawy. Pech.

Poszedłem zatem o szczebel wyżej. Panasonic TX-58AX800E to rozwinięcie idei AS, ale o 4k właśnie. Zasadniczo znowu, albo brak dostępności, albo cała jedna sztuka w Galerii Krakowskiej, niestety tez już jakis czas gra sobie na wystawie.

Zainteresowałem się zatem Panasonikiem AX 900. O tym modelu w samych superlatywach się wypowiadają. Zarówno w Polsce (hdtv m.in.), jak i za granicą. Przyrównywany jest jakością do OLED, niektóre nawet przebija. Podobno coś niebywałego i ścisła czołówka ubiegłego roku (wówczas kosztował 16tys. teraz można go dostać za ok dziewięć).

Tylko co się okazuje, jak wieść niesie spora część wyświetla brzydkie, widoczne pasy. Ludzie jak to reklamują, otrzymują z BOK:

Cytuj
Uprzejmie informujemy, że fora internetowe nie zawsze stanowią wymierne źródło wiedzy. Zaprzeczamy, że pas przy wyświetlaniu jednolitego tła o którym Pan pisze, stanowi jakąkolwiek wadę konstrukcyjną

Natomiast z serwisu Panasa:

Cytuj
Odbiornik działa prawidłowo. Zgłaszane zjawisko związane jest z zastosowaniem systemu bezpośredniego podświetlenia panela LCD i jest cechą produktu

Więcej tutaj -> http://obywatelhd.pl/index.php/2015/02/17/panasonic-ax900-rysa-na-diamencie/

Tv prezentuje się bajecznie, obraz to także pierwsza liga (cenę można jeszcze przełknąć), ale te pasy (a właściwie podejście doń) jest wielce niepokojące. Input Lag także z prawdziwego zdarzenia - 84ms w trybie gry, poza nią, pona dwieście.
Ciekawą alternatywą wydaje się zatem LG 55EG960V. Cena zbliżona, jakość czerni i kolorów to coś nieprawdopodobnego, ale jak widzę te wypalone element na zdjęciach, to aż początki plazm się przypominają.





Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5586 dnia: Stycznia 30, 2016, 09:36:12 am »
Cofnij sie o strone lub dwie. Pisalem o tym modelu. ;)

I to bedzie DX, a nie AX. Co do flagowca z 2014 czy 2015 roku, ceny spadna, gdy DX wejdzie na rynek (wiosna). Juz teraz sa nizsze, jesli go chcesz, dzwon bezposrednio do Panasonic Polska, zawsze cos Ci sprowadza. Co do DX, nastaw sie na cene 10K lub wiecej.

Testy modeli o ktorych wspomiasz sa na avforum.co.uk hdtv.co.uk <-dwa najlepsze portale o TV. Testy sa tez na hdtvpolska.com Choc tam zdarzaja sie oplacone testy, np. OLED od LG. Nie wspominaja nic o wypaleniach w wadach. A te sa norma.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5587 dnia: Stycznia 30, 2016, 10:45:42 am »
Testy sa tez na hdtvpolska.com Choc tam zdarzaja sie oplacone testy, np. OLED od LG. Nie wspominaja nic o wypaleniach w wadach. A te sa norma.

lol

iko

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5588 dnia: Stycznia 30, 2016, 10:50:03 am »
Dobry post Sylvek, mój fader poluje na 55, coś z tego pogranicza.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5589 dnia: Stycznia 30, 2016, 11:27:25 am »
Testy sa tez na hdtvpolska.com Choc tam zdarzaja sie oplacone testy, np. OLED od LG. Nie wspominaja nic o wypaleniach w wadach. A te sa norma.

lol

Widze ze nie siedzisz w temacie. Kilku userow na AS ma na to nawet dowody. ;)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5590 dnia: Stycznia 30, 2016, 11:32:01 am »
Cofnij sie o strone lub dwie. Pisalem o tym modelu. ;)

I to bedzie DX, a nie AX. Co do flagowca z 2014 czy 2015 roku, ceny spadna, gdy DX wejdzie na rynek (wiosna). Juz teraz sa nizsze, jesli go chcesz, dzwon bezposrednio do Panasonic Polska, zawsze cos Ci sprowadza. Co do DX, nastaw sie na cene 10K lub wiecej.

Testy modeli o ktorych wspomiasz sa na avforum.co.uk hdtv.co.uk <-dwa najlepsze portale o TV. Testy sa tez na hdtvpolska.com Choc tam zdarzaja sie oplacone testy, np. OLED od LG. Nie wspominaja nic o wypaleniach w wadach. A te sa norma.

Przeczytałem już jakiś czas temu kilka ostatnich stron. Czuć zapach GO w powietrzu "ty hipokryto, teraz piszesz tak, a wcześniej inaczej". Abstrahując od iście koleżeńskich wymian zdać, poty, które płodziłeś najbardziej mnie ciekawiły właśnie z tytlu Panasa (ale wychwalałeś stosunek jakość - cena CX).

Do firmy bezpośrednio dzwoniłem, ale kobieta z informacji powiedziała, że ona danych nie ma i trzeba w sklepach pytać, a jak kapitalnego AS 800 juz nie ma, to nie będzie, ponieważ nie produkują.
Zresztą w dobie 4k, to zrozumiałe. Firmy mamią marketingową papką, konsument kupuje z tytułu "4k przecież to więcej niż fHD", et cetera, a ten tv wyświetlał zapewne znacznie lepszy obraz niż większość konkurentów.


iko

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5592 dnia: Stycznia 30, 2016, 11:45:58 am »
Ale czy aby napewno pchać teraz tyle pieniędzy w tv? ja mam panasa 65 txc320e, i jest swietny. ;)

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5593 dnia: Stycznia 30, 2016, 11:48:46 am »
Mateone, mozna pojsc w srednia-wyzsza polke czyli seria 6 lub 7 i tak obraz bedzie wysmienity, i znacznie lepszy niz to co masz. ;) Ewentualnie jakis bialy kruk z plazm i spokojne wyczekanie z 3 lata co bedzie sie dziac potem na rynku.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2016, 12:01:29 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

iko

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5594 dnia: Stycznia 30, 2016, 13:09:13 pm »
Zdaje sobie z tego sprawe. :)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5595 dnia: Stycznia 30, 2016, 13:32:27 pm »
Widze ze nie siedzisz w temacie. Kilku userow na AS ma na to nawet dowody. ;)

W takim razie każdy test plazmy, który nie wspomina o wypaleniach, jest opłacony.

iko

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5596 dnia: Stycznia 30, 2016, 13:44:51 pm »
btw, PANASy to dobre telewizorki.  :troll:

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5597 dnia: Stycznia 30, 2016, 13:59:45 pm »
Widze ze nie siedzisz w temacie. Kilku userow na AS ma na to nawet dowody. ;)

W takim razie każdy test plazmy, który nie wspomina o wypaleniach, jest opłacony.

Problem wypalania plazm nie jest taki sam jak OLED. Gdyz Plazma pokryje Ci to z gwarancji (mam na mysli ta wade ktora masz teraz w OLED, gdzie po 30 minutach pasku z informacjami masz pasy, film leci w proporcjach 4:3 - masz gwarantowane pasy..), plus masz w instrukcji metode postepowania przy pierwszym odpaleniu. ;)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5598 dnia: Stycznia 30, 2016, 15:00:28 pm »
Od kiedy to panasonic dawal gwarancje na powidoki  :roll:

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5599 dnia: Stycznia 30, 2016, 15:09:43 pm »
Nie dawal, ale nie miales z tym problemu, jesli poprawnie ja uzywales na poczatku. ;)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'