Autor Wątek: Telewizory  (Przeczytany 783915 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5840 dnia: Września 26, 2016, 23:05:35 pm »
 :lol:

Ah ta silna wola Windy. Podbijam.

Jeszcze ubaw przed snem.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5841 dnia: Września 27, 2016, 13:26:15 pm »
Obejrzałem sobie na yt "funkcje" smart tv samsunga/lg oraz android tv sony i to jedna wielka beka w stosunku do tego co oferuje ten box (czy ogólnie boxy) Zamówiłem sobie, bo teraz kosztuje na ali tylko 213zł (zostało jeszcze 150 sztuk w promocji), to żal nie brać, kiedy pułapka na krety jest droższa niż taki zaawansowany technicznie gadżet dający dźwiek 7.1, HDR, 4k 60fps itp. Sprawdzimy sobie, a starego dongla sprzedam za 50-100 złotych - mimo, ze kupowałem go prawie 3 lata temu na allegro chodzi dalej po 260 zł  :lol:


Jakby ktoś chciał sobie wypróbować polecam:

https://goo.gl/yJXrWz

213 zł - taniej niż No Man Sky na premierę  :lol: Zaraz cena wróci do 500zł i już nie będzie to takie opłacalne.
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2016, 13:27:58 pm wysłana przez Master_666 »

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5842 dnia: Września 27, 2016, 13:36:53 pm »
Dla mnie to strata pieniedzy, no ale rob co chcesz. :P

Gdzie Ci da te HDR? (przeciez TV ktore maja panele 10 bitowe i np. tag UHD Alliance, maja juz wbudowany duzo lepszy procesor niz ten gadzet) Jaki Ci to da dzwiek 7.1?

Meh.
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2016, 13:39:22 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5843 dnia: Września 27, 2016, 13:54:31 pm »
daj znać master, jak się sprzęcik sprawuje.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5844 dnia: Września 27, 2016, 14:28:40 pm »
Gdzie Ci da te HDR? (przeciez TV ktore maja panele 10 bitowe i np. tag UHD Alliance, maja juz wbudowany duzo lepszy procesor niz ten gadzet) Jaki Ci to da dzwiek 7.1?


Obejrzałem filmiki na yt jak działają te wszystkie smart tv smasungów/android tv i mimo 2016 roku ustępują mojemu donglowi measy u2c, a co dopiero temu urządzeniu.

Gadasz cały czas o UHD - panie jak sobie kupie taki tv to sobie podobne tego boxa i będę miał zajebisty HDR, już? Koniec tego pieprzenia i argumentu z dupy, że muszę mieć tv?

Jak da dźwięk 7.1? Normalnie, jak będę miał plik to mi odtworzy, bo prześle przez kabel hdmi 2.0a do amplitunera 7.1

daj znać master, jak się sprzęcik sprawuje.

Penwie za jakieś 30 dni dojdzie, to wtedy dam znać ;) Najwyżej sprzedam po miesiącu zabawy za tyle samo co kupiłem, albo i drożej ;p Chociaż wątpie by mi się nie spodobało, zawsze mogę sprezentować dziadkowi, żeby sobie zrobił swój własny smart-tv.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5845 dnia: Września 27, 2016, 14:36:58 pm »
E tam, zabawa to jest jak sie samemu z raspberry robi taka zabawke :)

el becetol

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5846 dnia: Września 27, 2016, 14:44:37 pm »
Mnie ciekawi po prostu czy np. jak podepnę pendrajwa do tv HDR to spokojnie odpalę wideo 4k HDR na nim, czy jednak nie obsłuży tego i trzeba dokupić Xbox One S lub odtwarzacz UHD.

I jaka jest w końcu odpowiedź na to?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5847 dnia: Września 27, 2016, 14:54:42 pm »
E tam, zabawa to jest jak sie samemu z raspberry robi taka zabawke :)

to akurat dla masochistów. nawet na trójce xbmc nie działa ultra płynnie, przynajmniej dla mnie. samej zabawy z tym nie ma, piszesz "sudo apt-get install kodi" i po zabawie  :lol:
rpi to fajne jest do innych rzeczy. ja na swoim mam tunelowanie połączenia (nie vpn, bo mi się nie chce ustawiać, ale mam dostęp do polskiego ip z każdego miejsca na świecie), ramkę elektroniczną, węzeł tora, prywatną chmurę 320gb, serwer www i teraz planuję dodanie odtwarzania muzyczki po sieci z automatycznym przełączaniem źródła dźwięku na mini stereo (mam tylko jedno wejście, ale przekaźnik, transoptor i cała reszta już czeka w chacie na zlutowanie:) ).

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5848 dnia: Września 27, 2016, 15:04:58 pm »
Mnie ciekawi po prostu czy np. jak podepnę pendrajwa do tv HDR to spokojnie odpalę wideo 4k HDR na nim, czy jednak nie obsłuży tego i trzeba dokupić Xbox One S lub odtwarzacz UHD.

I jaka jest w końcu odpowiedź na to?

http://gtrusted.com/its-not-easy-playing-content-over-usb-on-the-sony-4k-ultra-hd-smart-led-tv-with-android-part-1

Czyli - grzybnia. Jeszcze pewnie są problemy jak masz usb w exFAT/NTFS itp. Ten tv box podobno jest od razu zrootowany (starsza wersja była) to w ogóle problemów nie ma.

Autor w końcu odpalił 4k poprzez podpięcie macbooka do tv :lol: Taki smart, że hoho. I to dla filmu 4k, co dopiero dla HDR.

Oczywiście to jakiś smart tv z 2015 roku, więc hmm... może te nowe są lepsze.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5849 dnia: Września 27, 2016, 15:06:51 pm »
Gdzie Ci da te HDR? (przeciez TV ktore maja panele 10 bitowe i np. tag UHD Alliance, maja juz wbudowany duzo lepszy procesor niz ten gadzet) Jaki Ci to da dzwiek 7.1?


Obejrzałem filmiki na yt jak działają te wszystkie smart tv smasungów/android tv i mimo 2016 roku ustępują mojemu donglowi measy u2c, a co dopiero temu urządzeniu.

Gadasz cały czas o UHD - panie jak sobie kupie taki tv to sobie podobne tego boxa i będę miał zajebisty HDR, już? Koniec tego pieprzenia i argumentu z dupy, że muszę mieć tv?

Jak da dźwięk 7.1? Normalnie, jak będę miał plik to mi odtworzy, bo prześle przez kabel hdmi 2.0a do amplitunera 7.1

daj znać master, jak się sprzęcik sprawuje.

Penwie za jakieś 30 dni dojdzie, to wtedy dam znać ;) Najwyżej sprzedam po miesiącu zabawy za tyle samo co kupiłem, albo i drożej ;p Chociaż wątpie by mi się nie spodobało, zawsze mogę sprezentować dziadkowi, żeby sobie zrobił swój własny smart-tv.

HDR bedziesz mial tez bez tego boxa, a co do dzwieku 7.1 - musi byc przejakosc. xD

Czego to nie maja TV lub smartphone'y czy jesli ktos posiada amplituner, co ma to pudelko?

Serwisy streamingowe nawet po 4K maja TV juz wbudowane, jak chcesz sobie ogladnac kolekcje to juz lepiej zainwestowac w pudelko ktore ma dysk sieciowy i postawiony serwis np. Pandore.

Filmy 4K z USB. :lol:

To jest MOJ poglad na ta sprawe.

Generalnie niech Ci sluzy, ale ja bym kasy za to nie dal. Szczegolnie ze ludzie kupuja takie pudelka glownie do gier z Androida. ;)
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2016, 15:10:03 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5850 dnia: Września 27, 2016, 15:14:26 pm »
HDR bedziesz mial tez bez tego boxa, a co do dzwieku 7.1 - musi byc przejakosc. xD

o audio passthrough chyba nie słyszałeś, co?

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5851 dnia: Września 27, 2016, 15:16:04 pm »
Ziew. Blackberry niech wypuści TV Boxa, to będziesz się jarał.


Ustrojstwo w cenie miski do ryżu - dla mnie dobra cena.

Na takim czymś sobie zainstaluje wszystkie kodeki świata, obejrzę każdy film z napisami bez problemu, czy mogę sobie streamować co chcę i wiem, ze będzie aktualnie przez następne lata, a nie tylko do wypuszczenia nowego tv sony/samsunga/panasonica/lg.

a co do dzwieku 7.1 - musi byc przejakosc.

:lol: Śmiać to mi się chce z Ciebie. Idź sobie kupa zasilacz złoty za 10000zł, kabel HDMI za 30000zł i gadaj, ze Twoje audio jest zajebiste jak z głośników blackberry :lol:

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5852 dnia: Września 27, 2016, 15:21:24 pm »
@ soos

Tak, ale to wymaga dwoch kabli HDMI. Ew. HDMI ARC.

Jesli ktos ma Ampli 7.1 to po co mu te pudelko, szczegolnie ze tam ma ZNACZNIE lepszy dzwiek.

@ Master

Widze ze argumentow brak to zaczynaja sie docinki.

Na swoim TV ogladam content z napisami po USB i nie mam zadnych problemow. Ogladam content poprzez streaming z Amazon Prime i nie mam zadnych problemow. Ogladam filmy na BD i tez nie mam zadnych problemow.

Co do Androida to nie byl bym taki pewien czy to bedzie aktualne przez lata:lol:

Co do dzwieku, nie musi byc drogi, trzeba tylko wiedziec co kupic zeby bylo dobre. Mowiac w skrocie dopasowac.

'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5853 dnia: Września 27, 2016, 15:22:13 pm »
żeby mieć dobre 7.1, to wystarczy zainstalować na androidzie kodi, włączyć audio passthrough w opcjach i będziesz miał takie audio, na jakie ci dac w ampli pozwoli. pudełko po prostu przepuści czysty bitrate przez siebie. sam urządzenie zostanie też odciążone, bo nie będzie przerabiać dźwięku surround. w skrajnych przypadkach może za to pojawić się mały brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem.
z telewizorami nie jest już tak łatwo, bo większość starych tv z urządzeń podpiętych na hdmi puszcza na optyka tylko dźwięk stereo. nowe mają już może pełny surround. nie wiem.   

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5854 dnia: Września 27, 2016, 15:25:29 pm »
to akurat dla masochistów. nawet na trójce xbmc nie działa ultra płynnie, przynajmniej dla mnie. samej zabawy z tym nie ma, piszesz "sudo apt-get install kodi" i po zabawie
Panie, a kto mówi o jakimś xbmc. Samemu wszystko pokonfigurowac :D

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5855 dnia: Września 27, 2016, 15:26:06 pm »
@ soos

No wlasnie, na jakie Ci pozwoli DAC + sekcja zasilania. Plus warto zauwazyc ze procesory dzwieku takze maja swoj wplyw w dzwieku do KD. :P

Mowiac bardzo w skrocie.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5856 dnia: Września 27, 2016, 15:30:11 pm »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

którą masz wersję? od dwójki idzie przez pogrzebanie w configu zwiększyć prąd na usb i niektóre dyski ruszają.

@klosz
mocno odbiegasz od dyskusji. jeszcze przed chwilą pisałeś, że z pudełkiem będzie miał gówniane 7.1, a teraz siadasz na jego ampli, o którym zupełnie nic nie wiesz.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5857 dnia: Września 27, 2016, 15:32:06 pm »
s00s 2b chyba. Znam ten trick, bawiłem się tym i działało, ale coś i tak się wypierdala i nie trybi tak jak powinno, więc stwierdzilem, że sobie huba kupie.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5858 dnia: Września 27, 2016, 15:33:38 pm »
Bo bedzie mial gowniane 7.1. Przeciez jego jakosc zalezy GLOWNIE od ampli. Pudelko tylko umoliwia przeslanie sygnalu, co zreszta da sie tez zrobic bez pudelka, bezposrednio do TV.



Cytuj
For TV and HTS connection only (No STB, or TV Pass Through connection):
 
If your TV does not have HDMI Out, pass through can still be configured by using HDMI ARC (Audio Return Channel)port or an Optical Cable  connected to the TV's Digital Audio Out port going to your HTS Digital Audio In port.
 
Do not forget to set your TV speakers to External.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5859 dnia: Września 27, 2016, 15:38:48 pm »
Co do Androida to nie byl bym taki pewien czy to bedzie aktualne przez lata. 


Ja mówię o aplikacjach, a nie o samym systemie :lol: Jak zwykle nie wiesz co piszesz... Na moim donglu sprzed 3 lat dalej mam najnowszą wersję netflixa, spotify, facebooka, youtuba, google maps itp.

Urządzenie obsługuje Kodi i spokojnie sobie dźwięk odpalę. Zresztą, ja nie jestem audiofilem co słyszy każde (oczywiście wyimaginowane) różnice w dźwięku.


Zresztą do tego mam opcję BT (transmittera) z telefonu/laptopa itp. więc również super opcja, zwłaszcza, że za sam transmitter BT ostatnio dałem 85zł, a tutaj za niewiele ponad dwa razy więcej mam milion innych funkcji :lol:

Na swoim TV ogladam content z napisami po USB i nie mam zadnych problemow. Ogladam content poprzez streaming z Amazon Prime i nie mam zadnych problemow. Ogladam filmy na BD i tez nie mam zadnych problemow.

O łaaał. Ciekawe czy wszystkie kodeki Ci tv odpali. AC3, MOV, MKV, Mp4 z różnymi bitratami i jakieś inne dziwactwa, których nawet nie znam. Jak będziesz potrzebował kodeka to pewnie tak łatwo się ściągnie? Albo jakiś kodek, który potrzebuje "licencji"? Równie dobrze mogę powiedzieć, że na PS4 wszystko sobie poustawiam i odpalę, a tak naprawdę wiele contentu po prostu nie działa, bo brak kodeków/licencji itp. Na androidzie z rootem można zrobić wszystko.

Bo bedzie mial gowniane 7.1. Przeciez jego jakosc zalezy GLOWNIE od ampli. Pudelko tylko umoliwia przeslanie sygnalu, co zreszta da sie tez zrobic bez pudelka, bezposrednio do TV.


:lol: Co za człowiek. Panie, a jak mam apli to co, tez będzie gówniane? Najpierw pieprzysz o HDr, że nie będę miał jesli nie kupię tv dobrego, bo inen mają 8bit itp, w ogóle jedno wielkie WTF? O czym Ty piszesz? Kogo to interesuje? To ja Ci napisze:

Podpinam ustrojstwo do TV HDR UHD ALLLIAAANCEBLACKBERRYAPROVED za 30tys. + amplituner za 20tys + głośniki za 40tyś.

Będe miał dobry dźwięk? Tak? Będzie git? Jak sobie FLACa odpalę będę miał dźwięk?

ło matko, nie skończyłem odpisywać na pierwsze posty i przychodzą od ciebie kolejne głupkowate, zupełnie nie na temat.




EDIT: Oczywiście można uznawać to urządzenie za zbędny bajer - i się nie dziwie, bo jak ktoś np. tylko jpgi ogląda to wystarczy mu smart tv, ale te Twoje uwagi są jakieś z kosmosu i w ogóle omijają temat z daleka. W każdym temacie piszesz o swoich tv 4k za 5tys i tv 4k za 8tys itp. a to w przypadku android boxa nie ma nic wspólnego :lol:
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2016, 15:41:47 pm wysłana przez Master_666 »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5860 dnia: Września 27, 2016, 15:46:28 pm »
klosz, a wyczytałeś gdzieś, że można podłączyć hdmi z pudełka do tv i optyk z pudełka do ampli? :)

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5861 dnia: Września 27, 2016, 16:00:00 pm »
@ soos

Na forum AS jest poradnik, jest tez ten screen.

Zreszta ja i tak wole dobre stereo, gdyz na dobre KD to mnie nie stac, wiec wole z nim obcowac w kinie, choc tam jest raczej srednie. :P

@ master

Nawet nie ma co komentowac.

Swoje stereo w salonie mam za 300 funtow, choc normalnie - oficjalnie kosztowalo by z dwa razy tyle. Jest to budzetowka, a z dobrym dzwiekiem. Nawet napisze Ci konfiguracje Marantz 510 (moze byc kazde urzadzenie z tej serii) + kolumny Elac B5 + standy. Kable mozesz kupic jakie chcesz, byle byly miedziane. Jak widzisz nie kosztuje majatku i nie ma w nim plyt CD. Muzyki slucham z dysku sieciowego, radia internetowego, spotify. Moge tym sterowac za pomoca telefonu. W modelu 511 mialbys nawet opcje przesylania muzyki po BT, bez zbednych pudelek. ;)
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2016, 16:04:54 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5862 dnia: Września 27, 2016, 16:07:01 pm »
able mozesz kupic jakie chcesz, byle byly miedziane.

no chyba nie. o miedzi beztlenowej słyszał?
nie mówię o tych kablach za grube bańki, ale zwykły pgy-p z hurtowni da radę.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5863 dnia: Września 27, 2016, 16:18:20 pm »
O czym jest ta rozmowa? Master pytał czy to pudełko odtworzy 4K HDR, więc dlaczego dekiel lampowy pierdoli coś o jakimś ampli?  :lol:

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5864 dnia: Września 27, 2016, 16:22:41 pm »
O czym jest ta rozmowa? Master pytał czy to pudełko odtworzy 4K HDR, więc dlaczego dekiel lampowy pierdoli coś o jakimś ampli?  :lol:


Też nie wiem o czym Unli gada.

Czekam, aż zacznie coś pisać, ze jeśli nie mam tv 100cali i odległości 1,5m od tv w salonie to nie mam po co oglądać 4k, bo nie zauważę różnicy.



windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5865 dnia: Września 27, 2016, 16:23:28 pm »
O czym jest ta rozmowa? Master pytał czy to pudełko odtworzy 4K HDR, więc dlaczego dekiel lampowy pierdoli coś o jakimś ampli?  :lol:


Też nie wiem o czym Unli gada.

Czekam, aż zacznie coś pisać, ze jeśli nie mam tv 100cali i odległości 1,5m od tv w salonie to nie mam po co oglądać 4k, bo nie zauważę różnicy.



I jeszcze napisze, że zamiast tego dongla, to lepiej kupić volvo c30.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5866 dnia: Września 27, 2016, 16:24:21 pm »
@ soos

Kable wprowdzaja inna charakterystyke grania. Posrebrzane wyostrzaja dzwiek. Miedziane wrecz przeciwnie. Oczywiscie nie moze ze to jest jakas mega zmieniajaca dzwiek cecha, ale da sie to wychwycic. ;)

@ iras

Master lubi dodatkowe pudelka. Ja nie. Wiec moze o tym.

Widze ze coraz bardziej nerwowy brakiem TV 4K. :P
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5867 dnia: Września 27, 2016, 16:34:10 pm »
@ soos

Kable wprowdzaja inna charakterystyke grania. Posrebrzane wyostrzaja dzwiek. Miedziane wrecz przeciwnie. Oczywiscie nie moze ze to jest jakas mega zmieniajaca dzwiek cecha, ale da sie to wychwycic. ;)

ja o miedzi beztlenowej a ten o jakiś kablach posrebrzanych o_O

podsumowując:
Też nie wiem o czym Unli gada.


btw. robiłem w hurtowni elektrotechnicznej i terminologia jest taka, że kabel jest na zewnątrz (np. aky do ziemi), a przewód do wnętrz (np. ydy do ściany, czy tam jakiś omy do przedłużacza). ot, taka ciekawostka.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5868 dnia: Września 27, 2016, 16:39:45 pm »
Generalnie to widze ze macie jakies cisnienie. Jestem sceptycznie nastawiony do takich skrzyneczek i tyle. Obecnie TV i sprzet ktory mozna do niego podlaczyc czy to przewodowo czy bezprzewodowo daje tyle mozliwosci ze takie skrzyneczki traca dla mnie sens. Swego czasu interesowala mnie z zintegorwanym dyskiem sieciowy i wgranym serwerem Pandora czy TwonkyMedia, dlatego wspomnialem o tanich i dobrych produktach WD. ;)

Wiecej luzu.
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2016, 16:43:00 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5869 dnia: Września 27, 2016, 17:02:00 pm »
Te tanie, dobre produkty WD kosztuje 800zł i prócz dysku sieciowego nie oferuje nic. To co zakupiłem kosztuje 200zł i i oferuje:

- Specjalnie wyselekcjonowane i dopasowane interfejsem apki do tego boxa z Memo Store jak i zwyczajne apki z Google Store jak na tablecie.
- Odtwarzanie VP9 Profile-2 up to 4K x 2K @ 60fps, H.265 HEVC MP-10 at L5.1, up to 4K x 2K at 60fps, H.264 AVC HPat L5.1, up to 4K x 2K at 30fps, H.264 MVC, up to 1080P at 60fps, HDR10/HLG HDR processing i wszystko czego dusza zapragnie dzięki MX PLayer, Kodi, VLS player i innego softu z androida
- BT  - mogę podpiąć co chcę do ustrojstwa, pady BT, klawiatury, słuchawki BT czy tez wysyłać dźwiek z komórki na AMPLI które nie obsługuje BT.
- USB, do którego podepnę wszystko co chcę

Funkcjonalność to możliwość komfortowego przeglądania neta na tv co podobno jest bardzo słabe na smart tv, możliwość szybkiego przełaczania miedzy apkami, google mapy, streamingowanie ze stron jak cda-online a nie tylko usług,które przesieje mi sony/samsung/lg. Aktualizacje apek, a nie tak, że pewnego dnia mi netflix/spotify/facebook przestanie działać. Możliwość instalowania whatsup, vibera, mesengera. Komfortowe przeglądanie maili czy zdjęć z usb.

Oczywiście niektóre rzeczy się dublują ze smart tv, ale to już nie mój problem, bo nie mam "smart tv", a do czasu kupna nowego telewizora chętnie się pobawię tym ustrojstwem w cenie obiadu dla dwojga. Z tego co czytałem jednak o opcjach smart w nowych tv, sa one słabe i bardzo możliwe, ze to ustrojstwo sobie kiedyś podepnę do tv hdr i będę z przyjemnością korzystał.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5870 dnia: Września 27, 2016, 17:07:54 pm »
Drogie obiady macie tam w tym krakowie...

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5871 dnia: Września 27, 2016, 17:10:46 pm »
Master, super, ciesze sie, niech Ci ta skyrzneczka sluzy. Jesli nie masz smart TV to z pewnoscia bedziesz nia zachwycony.

Tyle tylko ze to dodatkowa, do tego brzydka skrzyneczka.

Zobacz ile miales alternatyw. ;)

http://www.geekbuying.com/item/Q-BOX-Amlogic-S905-4K-KODI-TV-Box-2G-16G-2-4G-5G-WIFI-1000M-LAN-Bluetooth4-0-KODI-Dolby-364735.html

http://www.geekbuying.com/item/Tanix-TX5-Android-6-0-Marshmallow-Amlogic-S905X-2G-16G-TV-BOX-369445.html

http://www.geekbuying.com/item/MXQ-Pro-4K-Ultra-HD-KODI-Android-5-1-Lollipop-TV-Box-64bit-Amlogic-S905-Quad-Core-H-265-Hardware-Decoding---Black-361629.html

http://www.geekbuying.com/item/X9-TV-BOX-Android-6-0-Amlogci-S905X-TV-Box-369327.html

--

Dla mnie to zbedny gadzet. TV obsluguje niemal wszystko co wrzucam w FHD na USB Stick, poza tym mam Amazon Prime, YT, Netflix, czy jak chce BD z PS4. Co za problem obslugiwac neta przez komorke i wysylac obraz do TV (Choc ja nigdy nie korzystam z internetu na TV). Muzyki slucham i tak przez Marantza, zreszta dzwiek z TV czy z konsoli tez leci przez niego. Jestesmy troche innym targetem. Luzno.
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2016, 17:13:02 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5872 dnia: Września 27, 2016, 17:11:24 pm »
Mogłem dopisać "romantycznego" obiadu. Lampka wina, stek, deser i już wychodzi po 100zł od osoby.

Tyle tylko ze to dodatkowa, do tego brzydka skrzyneczka.

Będzie sobie wisieć za ampli i nikt jej nawet nie zobaczy.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5873 dnia: Września 27, 2016, 17:14:09 pm »
Tak, jak mowilem spoko, nie masz smart TV, nie masz paru innych urzadzen i ta skrzyneczka daje Ci smart funkcje.

Dla kogos kto ma smart TV i inne pudeleczka to zbedna rzecz, takie jest me zdanie. ;)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5874 dnia: Września 27, 2016, 17:22:08 pm »
No chyba, ze stejk.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5875 dnia: Września 27, 2016, 17:30:56 pm »
Zobacz ile miales alternatyw.

http://www.geekbuying.com/item/Q-BOX-Amlogic-S905-4K-KODI-TV-Box-2G-16G-2-4G-5G-WIFI-1000M-LAN-Bluetooth4-0-KODI-Dolby-364735.html

http://www.geekbuying.com/item/Tanix-TX5-Android-6-0-Marshmallow-Amlogic-S905X-2G-16G-TV-BOX-369445.html

http://www.geekbuying.com/item/MXQ-Pro-4K-Ultra-HD-KODI-Android-5-1-Lollipop-TV-Box-64bit-Amlogic-S905-Quad-Core-H-265-Hardware-Decoding---Black-361629.html

http://www.geekbuying.com/item/X9-TV-BOX-Android-6-0-Amlogci-S905X-TV-Box-369327.html


I to normalny post. Wiem, ze dużo alternatyw, ale w recenzjach te memoboxy sobie najbardziej chwalili. Jak mi się nie spodoba dam dziadkowi/dziewczynie/sprzedam im się przyda i każdy będzie zadowolony ;)

Kiedyś myślałem o intelsticku, ale za niego chcą prawie tysiaka to szkoda mi kasy na takiego pseudowindowsa.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5876 dnia: Października 08, 2016, 23:35:45 pm »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 102
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5877 dnia: Października 10, 2016, 13:50:48 pm »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5878 dnia: Października 10, 2016, 13:56:14 pm »
Jakiś koksu i uśmiechnięty typek.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5879 dnia: Października 10, 2016, 14:04:37 pm »
Generalnie ich portal nie jest zly, najlepszy polski portal w tej tematyce, ale maja na swoim koncie kilka duzych wpadek, wlacznie z promowaniem TV Samsunga. ;)

Bardziej ufam AVforums czy hdtv.co.uk
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'