Autor Wątek: Telewizory  (Przeczytany 783902 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1200 dnia: Stycznia 15, 2008, 17:47:49 pm »
Czego ściemniasz, że pierwsze? Sony XEL-1 jest jak najbardziej seryjny i - jeśli masz kasę - do kupienia.

To prawda. Sony wprowadziło pierwszy seryjnie produkowany TV OLED. A co do tego Ultra HD to przekątna TV przy takiej rozdzielczości to chyba ze 70" minimum oglądają w normalnej odległości.
Ja chciałbym zobaczyć film w ultra HD na przystosowanym do takiego sygnału TV 70" w technologii OLED! To by było coś :D

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1201 dnia: Stycznia 15, 2008, 18:12:31 pm »
Czego ściemniasz, że pierwsze? Sony XEL-1 jest jak najbardziej seryjny i - jeśli masz kasę - do kupienia.

To prawda. Sony wprowadziło pierwszy seryjnie produkowany TV OLED. A co do tego Ultra HD to przekątna TV przy takiej rozdzielczości to chyba ze 70" minimum oglądają w normalnej odległości.
Ja chciałbym zobaczyć film w ultra HD na przystosowanym do takiego sygnału TV 70" w technologii OLED! To by było coś :D

A ja bym nie chciał bo zasnąć bym nie mógł potem. ;) Ofkoz że chętnie bym popatrzył na takie cuda techniki.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2008, 14:54:59 pm wysłana przez MarcePan »

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1202 dnia: Stycznia 21, 2008, 14:46:55 pm »
Hm, no Panowie, Panasonic 50' Full HD zamówiony, mam nadzieję, że mnie nie wykiwaliście, bo nawet go na oczy nie widziałem hehe  :lol: a tak na poważnie to jeszcze raz dzięki za pomoc, dam sprawozdanie co i jak gdy już dojdzie :).

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1203 dnia: Stycznia 21, 2008, 14:52:37 pm »
tak na poważnie to jeszcze raz dzięki za pomoc, dam sprawozdanie co i jak gdy już dojdzie :).
Nie dasz sprawozdania tylko zaprosisz nas na giercowanie na tym cudeńku ;)

mateo

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1204 dnia: Stycznia 24, 2008, 11:27:57 am »
Ja posiadam Sony Bravie 40' V3000.
Ma ktoś z was taki model? Kanały w HD to obłęd!.

PS.Już niebawem Metal Gear Solid 4.Za dwa tygodnie kupuje PS3 i basta ;)



crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1205 dnia: Stycznia 26, 2008, 22:08:53 pm »
Tak więc w końcu zachciało mi sie podłączyć ten telewizorek, te 50'cali troszkę waży i wyciąganie z pudła to ciekawa sprawa  8-) parę dni stał i nawet nie chciało mi się go ruszać hehe.
Ale poszło ok.
Podłączyłem i podpiąłem X'a (na razie nie mam innego urządzania śmigającego w HD), niestety nie posiadam kabla HD a tylko ten do podłączenia do monitora (nie wiem jak się fachowo zwie) i tak właśnie podłączyłem (pod wejście w TV zwane: PC), odpalam Xa wrzucam PC i gra, jest HD niby, odpalam opcje i rozdziałeczka 1280x1024, ale po odpaleniu PGR3 (na teścik hehe) szału nie ma, wszystko ok ale krawędzie widać, bynajmniej w PGR3.
Gearsy już wyglądają lepiej, to samo AC6 czy NFS:PS. Ściągnąłem filmiki z Marketplace w HD, i ładnie to się prezentuje, ale też nie szałowo, ale ładnie, i właśnie nie wiem czy w ogóle jest sens sprawdzać HD poprzez filmiki z rynku heh? Czy to na pewno są HD? Pisało HD ale sam nie wiem.
Czyli co mi się nie podoba to krawędzie w grach (najbardziej chyba w PGR3 to odczucie miałem) i tak mnie zastanawia czy te filmiki są na prawdę w HD z marketplace? Bo szału nie zrobiły jakoś za bardzo, albo za dużo się spodziewałem, tak czy siak wyglądało to miodnie, muszę przyznać. W Full HD nic nie ma rynku (?) tak więc testowałem tylko gry HD, filmiki HD i filmy DivX. A może to co mi się nie podoba to przez mój kabel (wcześniej o nim pisałem)? Jaki kupić do X'a żeby był najlepszy obraz z niego? Aha i w pewnym momencie w AC6 widziałem na czymś pixele, troszkę mnie to zdziwiło. Plazmy tak mają jeżeli chodzi o gry? :)
Ogólnie jestem zadowolony :-).
Aha telewizor to ten Panasonic 50' Full HD co mi go poleciliście oczywiście :).


EDIT:
po spokojnej sesyjce odwołuje słabo wyglądające gry czy filmy w HD, toć to jest piękne, różnica niesamowita w porównaniu z telewizorem CRT.  :smile:
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2008, 00:32:13 am wysłana przez crasch »

marcinps3

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2007
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1206 dnia: Stycznia 27, 2008, 22:55:41 pm »
Jak bym się zdecydował jednak na TV to czego mogę teraz szukać do 6800zł??  :lol:

Czym się różni bravia 40X2000 (7tys) od 40X3500 (8,5tys). I dlaczego tv 1080p skanują obraz 1080p?  :lol: Nie chce takiego cholernego oversvanu więc jakie modele byście wzięli pod uwagę ?

Najbardziej bym chciał by projektor staniał do 3tys a 40X3500 do 6  :P

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1207 dnia: Stycznia 31, 2008, 22:24:31 pm »
Telewizorek jest, teraz szukam kina, mam na oku to:
http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/2356

Dobry wybór? Brać? Czy może za te pieniążki coś lepszego znajdę?

Wrobel

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1208 dnia: Lutego 01, 2008, 00:00:28 am »
Jęsli poszukujesz zestawu do filmów i gier, a nie do słuchania wymagającej muzyki (rock, poważna, jazz i taka, gdzie jest sporo różnorakich instrumentów) ten Panas to jeden z  lepszych wyborów w kategorii all in one. Ma bardzo mocny i czysty bass a tony wysokie przenosi w bardzo poprawny sposób. Co prawda brakuje nieco środka, a wysokie tony potrafią czasem być natarczywe, ale podczas filmów i gier tego nie odczujesz. Podobnie z muzyką - umca-umca, hip-hop i wszelakie formy elektronicznej muzyki brzmią dobrze. Jednak pamiętaj, że to substytut prawdziwego dźwięku pochodzącego z kolumny - bo te konstrukcje tall boy w plastikowych obudowach trudno nazwać kolumnami.

Plusem jest jakość obrazu - Panasonic daje naprawdę ostry i poprawny obraz - szczególnie po componencie i HDMI. Kolory są naturalne i ciężko się do czegoś przyczepić. Ja polecam - odsłuchane, potestowane i warte uwagi.


PEOPLE = SHIT

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1209 dnia: Lutego 01, 2008, 00:22:51 am »
Bardziej polecałbym kina Samsunga, lub Sony zwłaszcza ten pierwszy, nie raz nagradzany w tej kategorii przez EISA. Za Sony trzeba trochę więcej dac kasy, ale w zamian dostajesz ekskluzywne wykonanie sprzętu, warto też zobaczyc Philipsa HTS9800W  całkiem dobry sprzęcik, a najlepszym w ogóle rozwązaniem byłby Tannoy, tylko to wszytsko jest j droższe ;) od panasa. Ja osobiście jednak bym zainwestował w coś lepszego, zwłaszcza pod względem dźwięku.

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1210 dnia: Lutego 01, 2008, 19:12:56 pm »
Ok kupie tamten zestawik Kina domowego.
Ok jeden TV jest, kino też.
Teraz drugi TV, głównie do grania, szukam 32' calowego LCDka (najlepsze do gier prawda?), również filmy (DVD, TV, satka), czy takie coś będzie okej?
http://allegro.pl/item303465389_telewizor_toshiba_regza_lcd_32_hd_ready_.html
http://allegro.pl/item303451098_nowy_lg_32_32lc41_hd_ready_tv_pc_raty_fvat.html

Co lepiej brać?

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1211 dnia: Lutego 03, 2008, 13:53:37 pm »
Tak więc w końcu zachciało mi sie podłączyć ten telewizorek, te 50'cali troszkę waży i wyciąganie z pudła to ciekawa sprawa  8-) parę dni stał i nawet nie chciało mi się go ruszać hehe.
Ale poszło ok.
Podłączyłem i podpiąłem X'a (na razie nie mam innego urządzania śmigającego w HD), niestety nie posiadam kabla HD a tylko ten do podłączenia do monitora (nie wiem jak się fachowo zwie) i tak właśnie podłączyłem (pod wejście w TV zwane: PC), odpalam Xa wrzucam PC i gra, jest HD niby, odpalam opcje i rozdziałeczka 1280x1024, ale po odpaleniu PGR3 (na teścik hehe) szału nie ma, wszystko ok ale krawędzie widać, bynajmniej w PGR3.
Gearsy już wyglądają lepiej, to samo AC6 czy NFS:PS. Ściągnąłem filmiki z Marketplace w HD, i ładnie to się prezentuje, ale też nie szałowo, ale ładnie, i właśnie nie wiem czy w ogóle jest sens sprawdzać HD poprzez filmiki z rynku heh? Czy to na pewno są HD? Pisało HD ale sam nie wiem.
Czyli co mi się nie podoba to krawędzie w grach (najbardziej chyba w PGR3 to odczucie miałem) i tak mnie zastanawia czy te filmiki są na prawdę w HD z marketplace? Bo szału nie zrobiły jakoś za bardzo, albo za dużo się spodziewałem, tak czy siak wyglądało to miodnie, muszę przyznać. W Full HD nic nie ma rynku (?) tak więc testowałem tylko gry HD, filmiki HD i filmy DivX. A może to co mi się nie podoba to przez mój kabel (wcześniej o nim pisałem)? Jaki kupić do X'a żeby był najlepszy obraz z niego? Aha i w pewnym momencie w AC6 widziałem na czymś pixele, troszkę mnie to zdziwiło. Plazmy tak mają jeżeli chodzi o gry? :)
Ogólnie jestem zadowolony :-).
Aha telewizor to ten Panasonic 50' Full HD co mi go poleciliście oczywiście :).


EDIT:
po spokojnej sesyjce odwołuje słabo wyglądające gry czy filmy w HD, toć to jest piękne, różnica niesamowita w porównaniu z telewizorem CRT.  :smile:
Tak to jest z grami na tv na plazmach i lcd. Wyższa rodziałka niz na CRT, ale za to aliasing cholerny. Często gry jak są odpalane w 480p to mają wyzsze AA i chodzą płynniej. Niestety- cos za coś. Wyższa rozdziałka za często gorsze AA i framerate.

Crasch, jak masz 50 cali to pikseloza (aliasing) będzie w szczególności widoczne. Dla mnie obraz na LCD 32 cali wyglada ładnie dopiero 2 metry od ekranu.

Ok kupie tamten zestawik Kina domowego.
Ok jeden TV jest, kino też.
Teraz drugi TV, głównie do grania, szukam 32' calowego LCDka (najlepsze do gier prawda?), również filmy (DVD, TV, satka), czy takie coś będzie okej?
http://allegro.pl/item303465389_telewizor_toshiba_regza_lcd_32_hd_ready_.html
http://allegro.pl/item303451098_nowy_lg_32_32lc41_hd_ready_tv_pc_raty_fvat.html

Co lepiej brać?
Ja po wielu godzinach testów z przeróżnymi TV zdecydowałem, ze CRT jest nadal niedoścignione i dlatego kupuje CRT HD ready. Według mojej opini, opini wielu innych uzytkowników oraz specjalistów najlepszy TV 32 cale to philips 9551- kineskopowiec. Czy jest najlepszy? Ciężko powiedzieć ale napewno ma lepszy odbraz od każdego LCD do 4000zł. Niedługo go bede miał, więc osobiście sprawdzę czy rzeczywiscie ten CRT jest taki rewelacyjny jak o nim piszą.
Tutaj masz pare cytatów o tym TV (z forów o HDTV):
Cytuj
Piszę to ja - obrońca i piewca LCD - obraz HD (podawany po komponencie), jaki zobaczyłem na Philipsie przebija absolutnie każde LCD 32" !!! Demka, które puszczaliśmy były niesamowicie ostre podobnie sygnał, z Xbox360, filmy po prostu miodzio.
Cytuj
Reasumując najważniejsze cechy:

1) Jakość obrazu 10/10
2) czerń 10/10
3) szybkość reakcji 10/10
4) geometria obrazu overscan 7/10 (to akurat powinno dać się regulować z poziomu menu serwisowego)
5) cena 9/10

Cytuj
I jesteśmy naprawdę w szoku ale wedle MNIE obraz był najlepszy! Lepszy niż na jakiej kolwiek plaźmie oraz LCD!!

Cytuj
Jeżeli ktoś:
1) chce kupić TV 32" i
2) ma miejsce w domu na "gruby" TV (40 cm w przypadku Samsunga to już w cale nie tak dużo)

3) chce go wykorzystywać do oglądania HD, zwykłej kablówki gry na konsolach
to absolutnie powinien zakupić taki TV a nie LCD !!!

Jakościowo jest to produkt o klasę wyższy od jakiegokolwiek LCD na rynku.

Cytuj
Czołem Piter !
Krótko : BIERZ GO !
Dłużej : kilka dni temu - w domu - porównywałem 9551 z tanim ( ale to model z 07 r. i jest lepszy " w obrazie " o 2 klasy od Sharpa którego miałem ok. 6-8 mieś. temu - model chyba z 06 r. ) ) LCD Philips 32" na X360 i programami z kablówki i 9551 okazał się lepszy " w obrazie " o 2-3 klasy przy sygnale 720p ( też z DVD ) i o 4-5 klas przy kablówce !
Cytuj
Oczywiscie, zadna plazma ani LCD sie nie umwywaja.


ps: PGR3 jest akurat wyjatkowym przypadkiem pikselozy, gra nie chodzi w 720p tylko bodajże w 1024x600- więc krawędzie w tej grze sa bardziej widoczne niz w innych.
ps2: jak chcesz najlepszy kabel do XO to oczywiscie HDMI, ja nie wyobrażam sobie bez niego grać.
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2008, 14:10:00 pm wysłana przez Piter_neo »

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1212 dnia: Lutego 03, 2008, 17:37:42 pm »
To się zgadza, pixele są dość mocno widoczne, jak blisko usiądziesz - recepta: siadać dalej, całe szczęście, że mam b.duży pokój w którym stoi ta plazma więc można się wygodnie odsunąć.

Co do TV do grania, tak chcę 32' (pomieszczenie gdzie będzie nie jest duże) i bardzo pasił by mi taki CRT 32' z HD - ano, bo mógłbym spokojnie na nim odpalać past-geny prawda? Ale strasznie trudno dostępne sprzęty, i to mnie boli. Poza tym mam już jeden właśnie 32' Thomson tylko bez HD.

Co do PGRa to dobrze wiedzieć na jakiej rozdzielczości najlepiej to odpalać, bo rzeczywiście, gierka pokazuje krawędzie i widać to jak nic na HD.

Co do tego podłączenia HDMI, to raczej odpada, bo mam konsole jeszcze z czasów gdy nie występowały wersje z HDMI, więc jak już to 'normalny' kabelek.

marcinps3

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2007
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1213 dnia: Lutego 04, 2008, 18:42:33 pm »
Piter_neo podobnie był wychwalany tylnioprojekcyjny Sony 50"  :lol: a to co zobaczyłem w sklepie to każdy LCD by mnie bardziej zadowolił. I wcale obraz z ps2 to nie jest taka  :???: bo grałem na 32" w gry z ps2 i było ok. Ale co innego jest pograć u kogoś a co innego wydać na to pieniądze - wtedy nawet krawędzie przeszkadzają, czy wszystko inne  :lol:

Trzeba zobaczyć obraz i jak ci odpowiada CRT to bierz. Ja mam już dosyć crt i wole LCD. Jak jest w tym tv z geometrią? O ile wiem żaden CRT nie dorówna w tym LCD. No i mnie strasznie często głowa boli, już nie mogę wytrzymać na CRT te 87Hz w monitorze i 50Hz w tv mnie dobijają. Taki ból głowy od oczu  :-? Plazmy mi w sklepie mrygają. Jeszcze nie mogę projektorów DLP bo widzę efekt tęczy. Ja dla siebie widze przesiadkę tylko na LCD w każdym urządzeniu do obrazu. Co do OLED to też nie wiem czy najlepszy LCD=pierwsze OLED. Ale to na razie przyszłość... :o

Ps.Jest jakiś LCD 1366x768 co umie złapać 720p i wyświetlić natywne 1x1 z pasami czarnymi na około??

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1214 dnia: Lutego 04, 2008, 18:48:44 pm »
OLED to na razie tylko wymysł. nie kupisz większego niż kilkanaście cali, a do tego tylko w Japonii, o ile Ci się w ogóle to uda, bo sony wypuściło tylko 10000 egz.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1215 dnia: Lutego 04, 2008, 19:05:01 pm »
Jak jest w tym tv z geometrią? O ile wiem żaden CRT nie dorówna w tym LCD.
Nie jest to żaden slim, więc ma duzy zad i dzięki temu ma bardzo dobra geometrię. Na HDTV forum mówili, że dzięki menu serwisowemu mozna ustawic geometrie na 98% poprawności.

Co do OLED to też nie wiem czy najlepszy LCD=pierwsze OLED.
Człowieku nie wiez co piszesz. Na forach specjaliści w testach nie moga wyjśc z zachwytu. Róznica miedzy najlepszy najlepszą plazmą, a OLED jest taka jak miedzy KURO, a jakims dobrym LCD (jeżeli nie większa).

Ps.Jest jakiś LCD 1366x768 co umie złapać 720p i wyświetlić natywne 1x1 z pasami czarnymi na około??
Jest. Ostatnio znalazłem taki. Jakiś z najnowszym Soniaczków ma taki cudowny bajer.
« Ostatnia zmiana: Lutego 04, 2008, 19:08:00 pm wysłana przez Piter_neo »

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1216 dnia: Lutego 04, 2008, 19:22:29 pm »

Co do OLED to też nie wiem czy najlepszy LCD=pierwsze OLED.
Człowieku nie wiez co piszesz. Na forach specjaliści w testach nie moga wyjśc z zachwytu. Róznica miedzy najlepszy najlepszą plazmą, a OLED jest taka jak miedzy KURO, a jakims dobrym LCD (jeżeli nie większa).


Wiesz ile warte jest zdanie "specjalistow" z for internetowych w takich kwestiach? Czesto sa to onanisci sprzetowi ktorzy wychwalaja pod niebiosa kazda nowa technologie. Zawsze tak jest, wchodzi cos nowego, specjalisci z for zaczynaja "a dzisiaj widzialem produkt x i ten produk jest niesamowity, produkt y jest teraz beznadziejny" itp. Za rok/dwa gdy OLED bedzie powszechniejsze bedziemy czytac "wszyscy pamietamy slabe poczatki technologi OLED gdy najlepsze LCD wypadaly lepiej od niej, dzis jednak 3 generacja TV w tej technologi naprawde jest dopracowana i zdecydowanie lepsza od konkurentow". Tyle razy widzialem tan mechanizm na forach wsrod specjalistow onanistow, ze jak tacy fachowcy sie wypowiadaja o nowinkach to podchodze do tego ze spokojem i za 2 lata bede sie smial gdy technologia bedzie powszechniejsza i nagle sie okaze, ze nie jest bez wad. Tak sie zapatruje w tej sprawie :). Wszystko na spokojnie, bez nerwow - jeszcze zobaczymy co to cale OLED soba reprezentuje, narazie luz :)

marcinps3

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2007
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1217 dnia: Lutego 04, 2008, 19:58:51 pm »

Ps.Jest jakiś LCD 1366x768 co umie złapać 720p i wyświetlić natywne 1x1 z pasami czarnymi na około??
Jest. Ostatnio znalazłem taki. Jakiś z najnowszym Soniaczków ma taki cudowny bajer.

Możesz podać jaki model konkretnie? Najlepiej jakieś fotki albo test jak to wygląda. Moim zdaniem taka opcja powinna kłaść wszystko i wszystkie scalery... powinna być żyleta na maxa jak w PSP...itp

Co do oled to wolał bym chyba, żyć z myślą: mam najlepszy LCD np. Sony X3500 niż "pierwszy OLED". Bo myślę podobnie jak Buzu.

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1218 dnia: Lutego 04, 2008, 21:07:00 pm »
Cytuj
Plazmy mi w sklepie mrygają

Ja nie narzekam :).

Chyba jednak do gier wezmę jakiegoś LCD 32 HD lub Full HD - się zobaczy. Dla past-genów zostawię sobie gdzieś na strychu jakiś CRT :).

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1219 dnia: Lutego 18, 2008, 22:22:34 pm »

Opublikowane: Luty 04, 2008, 21:27:26
Ma może ktos z was tv z Full Pixel 1:1 mapping. Sprawdzaliście jak to działa?

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1220 dnia: Lutego 18, 2008, 22:39:27 pm »
Chodzi o odwzorowanie obrazu z kompa pixel w pixel? Ponoć mój samsung to potrafi ( nie jestem pewien na 100%), ale nie widziałem nic szczególnego w tym. Jak na moje amatorskie oko.


Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1221 dnia: Lutego 18, 2008, 23:07:23 pm »
Chodzi o odwzorowanie obrazu z kompa pixel w pixel? Ponoć mój samsung to potrafi ( nie jestem pewien na 100%), ale nie widziałem nic szczególnego w tym. Jak na moje amatorskie oko.
Właśnie nie wiem czy tylko z kompa, czy z konsol też można. Po HDMI przeciez jak idzie sygnał to jak ma TV rozpoznać czy to z kompa czy z konsoli?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1222 dnia: Lutego 18, 2008, 23:28:26 pm »
Moja Bravia tak wyświetla z VGA. Jak podłączam kompa po HDMI-DVI, mogę ustawić 1280x720, a na dodatek obraz jest ucięty z każdej strony - pasek start do połowy. W sterownikach nVidii mogę przesunąć krawędzie, żeby nie wykraczały poza ekran. Mam wtedy powierzchnię roboczą o rozdzielczości 1216x684 rozciągniętą do 1366x768. Do filmów ujdzie, ale praca z systemem jest mało komfortowa. W efekcie skalowania najbardziej obrywają małe czcionki.

Po VGA z mapowaniem 1:1 wygląda nieporównywalnie lepiej, a na dodatek powierzchnia pulpitu odpowiednio większa.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1223 dnia: Lutego 19, 2008, 00:25:46 am »
Moja Bravia tak wyświetla z VGA. Jak podłączam kompa po HDMI-DVI, mogę ustawić 1280x720, a na dodatek obraz jest ucięty z każdej strony - pasek start do połowy. W sterownikach nVidii mogę przesunąć krawędzie, żeby nie wykraczały poza ekran. Mam wtedy powierzchnię roboczą o rozdzielczości 1216x684 rozciągniętą do 1366x768. Do filmów ujdzie, ale praca z systemem jest mało komfortowa. W efekcie skalowania najbardziej obrywają małe czcionki.

Po VGA z mapowaniem 1:1 wygląda nieporównywalnie lepiej, a na dodatek powierzchnia pulpitu odpowiednio większa.
A próbowałes podłączac konsole przez VGA i sprawdzać czy również będziesz miał mapowanie. Czy po componencie również da się uzyskac pełne mapowanie?

Wiem, że z różnymi tv różnie bywa- równiez inaczej w każdym sprawa wyglada przy podłączeniu po HDMI a po componencie.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1224 dnia: Lutego 19, 2008, 00:36:25 am »
Nie próbowałem, ale wiem na 100%, że Xbox po VGA pozwoli ustawić 1360x768, jak również wiem, że na mojej Bravii nie da się uzyskać mapowania 1:1 po HDMI.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1225 dnia: Lutego 19, 2008, 00:48:27 am »
wiem na 100%, że Xbox po VGA pozwoli ustawić 1360x768
:? Nie rozumiem... czyli zamiast upscalować z 1280x720 do 1366x768 bedziemy skalowali do 1360x768 i wyswietlali z czarnymi paskami na dole i górze ekranu (w sumie 6 czarnych lini)

BTW sprawdzałes czy twój TV wyświetla obraz z konsoli z overscanem, czy overscan występuje tylko przy sygnale telewizyjnym?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1226 dnia: Lutego 19, 2008, 01:27:58 am »
Overscan nie zależą od źródła tylko od złącza. Jestem pewien, że moja Bravia, mająć podpiętego klocka po VGA, "myśli", że to pecet. Podłączająć Xboxa po componencie overscan napewno występuje. W sumie nie da się tego jakoś sprawdzić - nie da się dasha przesuwać, skalować, ani nic w tym stylu z poziomu konsoli, żeby określić ile ucina. Takie rzeczy tylko w sterownikach od karty graficznej na PC. Po VGA będzie oczywiście 1360x768 i mapowanie 1:1 - niezależnie czy to PC, czy konsola.

PS: Różnica trzech kolumn pikseli z każdej strony - niezauważalna. Matryce robią w 1366x768, karty graficzne wypluwają 1360x768 - tak jest i już.

Mejs

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-04-2007
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 49
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1227 dnia: Lutego 24, 2008, 01:55:59 am »
Jezu jakiś starszy sprzęt + mapowanie 1:1, marzeeenie.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1228 dnia: Marca 04, 2008, 00:52:47 am »
Dostrzegł ktoś w swoim TV input laga? Da się to zauważyć? Chodzi o opóźnienie wyświetlania sygnału spowodowane przez elektronike LCD.

michalc

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2005
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 1
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1229 dnia: Marca 04, 2008, 03:22:54 am »
Jak masz dobry lcd to nie widac czegos takiego.

janush23

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 06-03-2008
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1230 dnia: Marca 06, 2008, 17:18:20 pm »
A co sądzicie o takich telewizorach LCD jak: Samsung LE32S81B, Samsung LE32R82B, Philips 32PFL5322, Panasonic TX-32LM70P, Sharp LC-32WD1Ei Sony KDL-32U2520. Czy warto na któryś z nich się zdecydować?

Pozdrawiam
Janush

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1231 dnia: Marca 07, 2008, 12:34:04 pm »
A co sądzicie o takich telewizorach LCD jak: Samsung LE32S81B, Samsung LE32R82B, Philips 32PFL5322, Panasonic TX-32LM70P, Sharp LC-32WD1Ei Sony KDL-32U2520. Czy warto na któryś z nich się zdecydować?

Pozdrawiam
Janush

samsung s81/82
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13011

samsung r81/82
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=12860

philips 42PFL5322
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16952

SHARP
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17641

SONY
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19229

to jest to co idzie "na szybko" wyszukać na hdtv.
mam nadzieję, że te informacje będą chociaż odrobinę pomocne.

trode

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 31-01-2008
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1232 dnia: Marca 07, 2008, 13:02:20 pm »
A co sądzicie o takich telewizorach LCD jak: Samsung LE32S81B, Samsung LE32R82B, Philips 32PFL5322, Panasonic TX-32LM70P, Sharp LC-32WD1Ei Sony KDL-32U2520. Czy warto na któryś z nich się zdecydować?

Pozdrawiam
Janush

Sharp LC-32WD1E mam go od października ubiegłego roku jak dla mnie rewelacja. Podłączone są PS3 i PS2 po zwykłym kompozycie (tu o dziwo niezły obraz wyświetla). PS3 via HDMI nie mam pytań miodzio. Telewizor posiada komplet wejść i wyjść w tym 2xHDMI, łatwe w obsłudze menu ekranowe i sporo przydatnych ustawień (osobiście korzystam tylko z ustawień osobistych). Minus stanowią głośniki (w moim przypadku nie odgrywa to żadnej roli bo dźwięk leci przez kino domowe) - słabo grają. Porównywałem ten telewizor z SAMSUNGIEM R82 (brat takowy posiada) - powiem jedno IMO SHARP jest o niebo lepszy i to widać. Na podstawowych ustawieniach kolorki na samsungu wypalają oczy. PS2 po kompozycie to porażka, a obraz z kablówki niemiłosiernie smuży. Dodam tylko, że jadąc do sklepu po telewizor - jechałem właśnie po tego Samsunga - dobrze, że wybrałem SHARPA. BTW to jest moja osobista opinia po kilkumiesięcznym użytkowaniu sprzętu.

« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2008, 13:05:02 pm wysłana przez trode »

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1233 dnia: Marca 07, 2008, 15:45:46 pm »
Cytuj
Na podstawowych ustawieniach kolorki na samsungu wypalają oczy.
A jak wyglada sytuacja po prawidlowym ustawieniu tv? U mnie na s81b obraz po odpowiedniej kalibracji wyglada o niebo lepiej w porownaniu do tego co serwuje ustawienie domyslne.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1234 dnia: Marca 07, 2008, 16:03:42 pm »
Ponoć o niebo lepiej, ale ja mam standard i jakoś mi to nie przeszkadza. Próbowałem zmienić z wg różnych opisów ale żaden mi nie odpowiadał.


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1235 dnia: Marca 07, 2008, 20:51:47 pm »
Zastanawiam się nad takim TV w okresie przejściowym:

http://www.allegro.pl/item318181962_nowa_plazma_samsung_ps_42q91h_dostawa_lub_wroclaw.html

Otóż jak zrobię remont w pokoju i zawieszę na ścianie 32 cale to będzie to zdecydowanie za mały TV dlatego chce coś większego. Tą plazmę miałem okazję testować jakiś czas temu i obraz jest na prawdę piękny. Strasznie korci mnie Bravia z serii X ale nie mogę sobie na razie na nią pozwolić ze względu na kosztowny remont. To też myślę czy nie sprzedać mojej obecnej Bravi 32 V2500 i kupić ta plazmę w 42 calach żeby coś dużego wisiało na ścianie a potem odłożę kasę przez jakiś czas i sprzedam plazmę by kupić Bravię z serii X. Co myślicie o tym TV, który podałem w linku?
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2008, 20:53:44 pm wysłana przez MarcePan »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1236 dnia: Marca 07, 2008, 21:02:26 pm »
IMO marcepan pomysł bezsensu*. Nie wiem po co ci ta plazma. Weź kredyt jak nie masz kasy a potrzebujesz nowego TV i kup X3500 soniaka.


*szczególnie jeżeli zamierzasz grac na niej
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2008, 21:04:36 pm wysłana przez Piter_neo »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1237 dnia: Marca 07, 2008, 21:07:36 pm »
Nienawidzę kredytów i wolę kupować za gotówkę ale jeśli trzeba będzie to co poradzić. Piter musiałbyś zobaczyć jak ten TV śmiga. Na prawdę za taką cenę nie spodziewałem się tak dobrego obrazu. Potrzebne mi coś większego niż obecne 32 cale a nie chce kupować taniego LCD bo są lipne.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1238 dnia: Marca 07, 2008, 21:09:44 pm »
Nienawidzę kredytów i wolę kupować za gotówkę ale jeśli trzeba będzie to co poradzić. Piter musiałbyś zobaczyć jak ten TV śmiga. Na prawdę za taką cenę nie spodziewałem się tak dobrego obrazu. Potrzebne mi coś większego niż obecne 32 cale a nie chce kupować taniego LCD bo są lipne.
Własnie miałem dopisać, że nie jestem specem od plazm- i nie wiem jak się prezentują dane modele :)

Wrobel

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1239 dnia: Marca 13, 2008, 11:48:01 am »
Po pierwsze - Q71 to bardzo dobry TV - jeden z modeli Samsunga, który polecić z czystym sumieniem. Oferuje bardzo dobry obraz w tej klasie cenowej. Do filmów i TV jest to telewizor godny polecenia. Jednak jeśli chodzi o gry - przeszkoda jest rozdzielczość. 1024x768 to rozdzielczość niezbyt przystosowana do wyświetlania gier w 720p - nastąpi tutaj scalowanie z 1368 do 1024 i będzie to okupione widocznymi, poszarpanymi krawędziami. To największa bolączka plazm z taką rozdzielczością.

Dlatego skłaniałbym się do opcji podanej przez Pitera_neo - jak chcesz wydać 3700 na TV i mieć go przejściowo, weź sobie kredyt, 3700 jako pierwszą wpłatę i weź coś naprawdę konkretnego.


PEOPLE = SHIT