Autor Wątek: Soczewki kontaktowe VS okulary  (Przeczytany 16761 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #40 dnia: Września 26, 2014, 10:07:23 am »
Na forumku kupują rajbany zerówki, a Ty chcesz soczewki jak jakiś pedał.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #41 dnia: Września 26, 2014, 11:59:14 am »
nie wiedziałem, że tyle kosztują soczewki. nie opłaca się bardziej zrobić sobie korekcji laserowej?
nie znam się, ale czy są jakieś ograniczenia albo coś? chętnie się dowiem :D
Ja za soczewki plus płyn płacę 100 zł. na 3 miesiące. A mam jakościowo dobre te soczewki, takie same tylko pod szyldem vision express (te same soczewki tylko nazwa zmieniona) 112 zł za same soczewki. Więc mi tak drogo nie wychodzi, słyszałem że podczas operacji laserowej na oczy podpisuje się parę stron dokumentu w którym jest opisane co może pójść nie tak.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #42 dnia: Września 26, 2014, 12:20:18 pm »
Matko, tu wszyscy z wadą wzroku są?

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #43 dnia: Września 26, 2014, 12:23:15 pm »
Tak :troll:

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #44 dnia: Września 26, 2014, 12:49:06 pm »
Ja widzę zajebiście, ale zakładam zerówki by być cool&trendy, no i to zawsze +700zł do ogólnej ceny mojego ubioru.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #45 dnia: Września 26, 2014, 12:55:48 pm »
Ja widzę zajebiście
No, rówmowaga musi być. Jedni widzą zajebiście, inni są z wadą wzroku, ale za to nieziemsko przystojni :troll:

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #46 dnia: Września 26, 2014, 13:01:38 pm »
Ja widzę zajebiście, ale zakładam zerówki by być cool&trendy, no i to zawsze +700zł do ogólnej ceny mojego ubioru.
Ja widzę tak sobie, ale nie zakładam pingli by być cool&trendy, normcore teraz w modzie. Świeża alternatywa dla pozujących na "fashionistów" studentów krakowskich uczelni.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #47 dnia: Września 26, 2014, 13:07:45 pm »
Ehh lipa, moja kobieta nosi okulary/soczewki bo ma dość sporą wadę wzroku i widzę jak ją to czasem już wkur**a, sporo myślimy o operacji dla niej, bo na starość to pewnie nic nie będzie widzieć, ja na szczęście odziedziczyłem po rodzicach świetny wzrok, wiec i męczyć się nie muszę  ;)

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #48 dnia: Września 26, 2014, 13:14:29 pm »
normcore

Aż musiałem sprawdzić co to jest, bo ostatnio artykuł o hipsterach był "W Sieci" i też takie śmieszne słowo używali, że hipster teraz ubiera się w "normcore". Kert, nie podejrzewałem Cię o bycie hipsterem :(

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #49 dnia: Września 26, 2014, 13:40:05 pm »
Ja również bez żadnej wady.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #50 dnia: Września 26, 2014, 14:18:50 pm »
W ogóle okazuje się, że sporo moich znajomych ma małe wady wzroku, ale olewa temat, bo nie chcą wyglądać "obciachowo". Rozwala mnie takie podejście, bo przez nienoszenie jeszcze bardziej mogą popsuć sobie wzrok...

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #51 dnia: Września 26, 2014, 14:36:21 pm »
przez nienoszenie jeszcze bardziej mogą popsuć sobie wzrok...
Nie do końca. Okulistą nie jestem i może pierdolnę bzdurę, ale dało się usłyszeć, że noszenie pingli powoduje przejęcie pracy gałki w ostrzeniu wzroku przez soczewki okularów, co może powodować odprężenie narządu i jego dalszą degradację. Poza tym jest wchuj czynników i nie można stwierdzić, że nie noszenie okularów wprost powoduje pogłębianie się wady, bo np. mojemu kumplowi wchuj wzrok poleciał na przestrzeni kilku lat, a nosił przez ten okres regularnie coraz mocniejsze okulary. Nie noszenie okularów wiąże się z tym, że w kontrze do pierwszego mojego zdania zbyt mocno wytężamy wzrok non stop mrużąc oczy celem ostrzenia (człowiek robi tzw. sówkę ;)), a to też może mieć zły wpływ. Znajomy kolo siedzi na serwisie i pracuje 10h/dobę przy kompie od 10 lat i sokoli wzrok. Mnie okulista np. powiedział, że przesiadywanie przed ekranem tv/kompa wcale nie musi być powodem, że w pewnym momencie pojawiła się "mgiełka". Już mocniej wzrok je**e słabe oświetlenie przy czytaniu książek. Podsumowując, tak naprawdę nie ma reguły i wskazywanie jednego konkretnego powodu jest bezsensowne.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #52 dnia: Września 26, 2014, 15:21:31 pm »
Zauważyłem że zaraz po przesiadce na mocniejsze okulary wzrok mi się pogarsza, prawdopodobnie przez to że oko przyzwyczaiło się do mocniejszych szkieł i nie musi pracować, w skrócie opierdala się :mad:
Za te studia i całą naukę w szkole powinni fundować operację laserową, tyle lat psucia sobie oczu a zarobki po studiach szału nie robią...
Yeahh, me and hate that's an odd couple

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #53 dnia: Września 26, 2014, 16:39:09 pm »
Ja mam soczewki i wychodzi tanio. Jakieś no-name z rossmanna za 22 złote miesięczne. Chodzę w nich 2 miesiące bo taki żydek czosnkowo-cebulowy jestem, do tego płyn i wychodzi jakieś 25 zł za miesiąc.
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #54 dnia: Października 09, 2014, 20:22:24 pm »
Byłem dzisiaj na pierwszej przymiarce próbnych soczewek. Beka przy zakładaniu, ale myślałem, że będzie gorzej. Pierwsze oko weszło po ok 15 razie, drugie już za 3 (lepiej mi się pakuje w lewe). Pani musi tylko wymienić na nieco inne, by się lepiej na oku trzymały, bo troszkę za luźne były. Ale ogólnie pozytywne wrażenia, myślałem, że będę jakoś mocno czuł je na oku, a tu ok. No chyba, że po 8 godzinach noszenia już się je odczuwa.

lupinator

  • Gość
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #55 dnia: Października 09, 2014, 20:24:33 pm »
Uważaj żeby Ci za oko nie wleciały :P

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #56 dnia: Października 09, 2014, 20:39:50 pm »
Rzadko się zdarza, znaczy za oko nie wpadnie ale może się nieźle ukryć na przykład podczas brania prysznicu raz mi się tak schowała soczewka że chyba godzinę w oku grzebałem :mad:
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #57 dnia: Października 23, 2014, 23:24:08 pm »
Od 18 siedzę w próbnych soczewkach i chyba jest spoczko. Sądzę, że i tak oczy muszą się przyzwyczaić. Polecacie w razie czego jakieś krople do oczu, co by przy pracy z kompem nie wysychały?

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #58 dnia: Października 23, 2014, 23:29:34 pm »
Krople do oczu, tzw. sztuczne łzy o nazwie Refresh. W stacjonarnej aptece ok. 20 zł za 15 ml. Dla mnie spoko i nie drenują portfela, a kropel używa się dość często.
I niestety soczewki przy długotrwałym siedzeniu przed ekranem to rozwiązanie słabsze od okularów. Można dać radę, ale trzeba pamiętać o częstym mruganiu.
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2014, 23:56:12 pm wysłana przez Kert »

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #59 dnia: Października 24, 2014, 07:32:41 am »
Najgorszy motyw to zdjąć soczewki i je gdzieś wyrzucić i "zapomnieć" na bańce że się je zdjęło. I potem zdejmuje soczewki których nie mam. To jest dopiero lipa :lol:.
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #60 dnia: Października 24, 2014, 08:23:59 am »
Krople do oczu, tzw. sztuczne łzy o nazwie Refresh. W stacjonarnej aptece ok. 20 zł za 15 ml. Dla mnie spoko i nie drenują portfela, a kropel używa się dość często.
I niestety soczewki przy długotrwałym siedzeniu przed ekranem to rozwiązanie słabsze od okularów. Można dać radę, ale trzeba pamiętać o częstym mruganiu.
Dzięki, plus.

Jeszcze kilka pytań od nooba:
1. Wczoraj jak zdjąłem soczewki to miałem lekko czerwone oczy. Tak ogólnie jest na początku, bo się muszą oczy przyzwyczaić czy to już od razu oznaka, że muszę kropić?
2. Ile takie soczewki miesięczne mogą sobie leżeć w płynie? Dzisiaj nie wziąłem do roboty, bo bym nie zdążył, więc leżą w pudle z płynem. Wiem, że tak czy siak po 30 dniach soczewy do kosza, nie ważne ile razy miałeś je na oczach w ciągu miesiąca.
3. Czy dajmy na to 2h kimka po robocie w soczewach wchodzi w grę, czy raczej zdjąć?

 
Najgorszy motyw to zdjąć soczewki i je gdzieś wyrzucić i "zapomnieć" na bańce że się je zdjęło. I potem zdejmuje soczewki których nie mam. To jest dopiero lipa :lol:.
Ja wczoraj piwkowałem i po 3 browcach musiałem sobie powtarzać i przypominać "zdejmij soczewki, zdejmij soczewki" ;)

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #61 dnia: Października 24, 2014, 19:36:38 pm »
To może ja odpowiem na podstawie swoich doświadczeń.

1. Wczoraj jak zdjąłem soczewki to miałem lekko czerwone oczy. Tak ogólnie jest na początku, bo się muszą oczy przyzwyczaić czy to już od razu oznaka, że muszę kropić?
Nie tylko na początku, oko jednak przyzwyczaja się z czasem. Ja mam miękkie soczewki, więc mniejszy problem z "ciałem obcym" (większa wada i na astygmatyzm chyba są twardsze), ale wg mojego doświadczenia to z reguły rezultat nieumiejętnego "gmerania" paluchem w oku przy wyjmowaniu soczewki. Złapiesz doświadczenie w zakładaniu/wyjmowaniu, oko się przyzwyczai i zaczerwienienie oka będzie rzadsze, jednak nadal może występować.
Kropić trzeba tak czy inaczej, bo obce ciało w oku i wysychanie - to drugie jest chyba największą wadą i upierdliwością w praktyce.

2. Ile takie soczewki miesięczne mogą sobie leżeć w płynie? Dzisiaj nie wziąłem do roboty, bo bym nie zdążył, więc leżą w pudle z płynem. Wiem, że tak czy siak po 30 dniach soczewy do kosza, nie ważne ile razy miałeś je na oczach w ciągu miesiąca.
Spokojnie. Ja wymieniam płyn codziennie, czasem co dwa, trzy dni i jest ok. Myślę, że zostawienie soczewek w płynie na jedną dobę jest spokojnie dopuszczalne. Ja zwykle używam combo soczewki jednodniowe + okulary (na zmianę oczywiście, nie jednocześnie ;)). Nie przejmuję się płynem i pudełeczkami.

3. Czy dajmy na to 2h kimka po robocie w soczewach wchodzi w grę, czy raczej zdjąć?
Jak to nie jest soczewka z przeznaczeniem do spania, lepiej zdjąć. Nadal jednak - moja praktyka pokazała, że 2h to nic wielkiego. Czasami zdarzyło się zasnąć na dłużej po imprezie w soczewkach i rano nie było dramatu - wystarczy zdjąć, wyczyścić soczewki, zakroplić oczy i jest ok - powtarzam jednak: noszę miękkie soczewki (dość niska wada). Negatywne zjawiska, z jakimi możesz się spotkać po przebudzeniu po długim śnie w soczewkach:
1. Zaczerwienione oczy.
2. "Mgła" w widzeniu (rezultat suchych soczewek).
3. Zaschnięte łzy na powiekach i w kanalikach łzowych.
4. W skrajnym przypadku przesunięcie soczewki (np. przy nieświadomym tarciu oczu przez sen rękami).
5. W moim przypadku większa trudność ze zdjęciem soczewek po całej nocy, więc -> jeszcze bardziej zatarte i zaczerwienione oczy.

Ogólnie najważniejsze, to nie trzeć oczu rękami! Możesz nieświadomie przesunąć soczewkę pod powiekę.
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2014, 19:43:03 pm wysłana przez Kert »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #62 dnia: Października 24, 2014, 20:59:26 pm »
Dziękówka Kert. Chciałem mieć jednodniowe soczewki, ale okazało się, że tylko miesięczne wchodzą w grę, więc będę musiał się nauczyć wymieniania płynu, czyszczenia itd. Dzisiaj już dałem sobie spokój i siedzę w oksach, ale jutro rano odpalam i zobaczymy. Skoczę też pewnie po te krople do oczu. Po dwóch tygodniach mam się pojawić na kontroli więc zobaczymy jak to wszystko wyjdzie.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #63 dnia: Października 24, 2014, 21:10:04 pm »
Grzebanie w oku, krople, może się przesunąć pod powiekę - warto się tak męczyć? Niemiec kupuje zerówki, żeby się brylami lansować, a tutaj tyle zachodu, żeby ukryć fakt posiadania wady wzroku  :roll:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #64 dnia: Października 24, 2014, 21:15:44 pm »
Nie jest to ukrycie faktu posiadania wady wzroku, a sprawdzenie kolejnej alternatywy do poradzenia sobie z nią. Po trzydziestce i tak chyba będę sobie chciał zafundować strzał laserkiem, by się pozbyć jej raz na zawsze.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #65 dnia: Października 24, 2014, 21:18:06 pm »
Pamiętaj, aby pudełeczko było suche po dezynfekcji i wymieniaj je min. raz na miesiąc. Sprawdzaj też przed założeniem soczewek, czy zakładasz je prawidłową stroną - niby trywialne, ale poczujesz, jak źle założysz ;)

Grzebanie w oku, krople, może się przesunąć pod powiekę - warto się tak męczyć? Niemiec kupuje zerówki, żeby się brylami lansować, a tutaj tyle zachodu, żeby ukryć fakt posiadania wady wzroku  :roll:
Sport, praca i ogólnie tam, gdzie jest większa dynamika ruchu soczewki sprawdzają się lepiej od okularów. Dla mnie niezbędne. I jak zwykle się dojebałeś chyba tylko dla zasady o ukrywaniu wady wzroku, skoro sam napisałem o używaniu przeze mnie zarówno soczewek, jak i okularów.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #66 dnia: Listopada 23, 2014, 13:15:06 pm »
Ja widzę zajebiście
No, rówmowaga musi być. Jedni widzą zajebiście, inni są z wadą wzroku, ale za to nieziemsko przystojni :troll:
ja dostaje informację zwrotną, że jestem bardziej przystojny gdy chodzę bez okularów co przy mojej inwalidzkiej wadze wzroku 2x -7 jest raczej niemożliwe, a na zabawy z soczewkami jestem zbyt leniwy.
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #67 dnia: Listopada 23, 2014, 16:25:53 pm »
Ze mnie jedni się śmieją, drudzy nie poznają po zdjęciu bryli. Powoli zaczynam zastanawiać się nad soczewkami. Okulary to coraz większy 'pain in the ass'. W Irl. pada często, pogoda szaleje przez co muszę czyścić szkła tysiąc razy dziennie. Znacie jakieś marki soczewek godne i godniejsze polecenia dla nooba??

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #68 dnia: Listopada 23, 2014, 17:01:00 pm »
Używałem Bausch & Lomb Pure Vision oraz Air Optix Aqua i te drugie dla mnie zdecydowanie lepsze.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #69 dnia: Marca 18, 2016, 16:44:30 pm »
Odświeżę temat, bo jestem 24h bo laserowej korekcji. Jak na razie bomba, na kontroli lekarz powiedział, że się spoko goi i teraz będzie się wszystko stabilizować. Zadziwiające jak wszystko szybko poszło, bo od decyzji "dobra, zobaczę co trzeba zrobić by się poddać zabiegowi"  do teraz minęło raptem 12 dni.

Sam zabieg niczym Sci-fi i Deus Ex - kolorowe lasery, światła i małe tnące piły, hehe. Nieprzyjemny moment tylko jak rozwierają powieki i podłączają maszynkę, która odcina część spojówki, słychać specyficzny dźwięk silniczka i następuje chwilowy blackout. Poza tym wszystko bardzo szybko i sprawnie

Zobaczymy jak będzie po czasie, normalne jest, że raz będzie się lepiej widziało, raz gorzej zanim się ustabilizuje temat, ale porównując do tego co było kiedyś a teraz, to jak przeskok z SD na HD. No i najważniejsze, że teraz nie ma konieczności pamiętania o okularach/soczewkach.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #70 dnia: Marca 18, 2016, 16:49:46 pm »
Jaki koszt ? Agata ma słaby wzrok i chcemy jej ufundowac taki zabieg

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #71 dnia: Marca 18, 2016, 16:55:32 pm »
U mnie sam zabieg na jedno i drugie oko łącznie za 3550 zł + wizyta kwalifikacyjna 200zł + żel do oczu po zabiegu 39 zł = 3789 zł za wszystko. Widziałem, że są też do wyłapania promocje na grouponie, ale nie orientowałem się nawet kiedy, jaka zniżka itp.

el becetol

  • Gość
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #72 dnia: Marca 18, 2016, 16:57:19 pm »
Sam zabieg niczym Sci-fi i Deus Ex - kolorowe lasery, światła i małe tnące piły, hehe. Nieprzyjemny moment tylko jak rozwierają powieki i podłączają maszynkę, która odcina część spojówki, słychać specyficzny dźwięk silniczka i następuje chwilowy blackout.

WTF, chciałem to sobie zrobić ale ten opis mi skojarzył mi się tylko z tym:


Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #73 dnia: Marca 18, 2016, 17:00:58 pm »
Też to miałem w głowie ;)

el becetol

  • Gość
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #74 dnia: Marca 18, 2016, 17:28:56 pm »
A jak tam z pracą przy kompie, widzę że oporów nie miałeś przed włażeniem na forum zaraz po operacji.  :P Moja kuzynka sobie robiła to jej mówili żeby przez tydzień sobie darować patrzenie na ekrany i inne źródła światła.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #75 dnia: Marca 18, 2016, 17:30:21 pm »
Pewnie dzisiaj już helldivers będzie odpalony. :troll:

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #76 dnia: Marca 18, 2016, 17:35:40 pm »
Kazda wada kwalifikuje sie do zabiegu? 8)

Pytam bo ponad rok temu malem niecale -1 a teraz mam -1.75 i zaczynam sie tym faktem irytowac, ze jedynie jest coraz wiekszy regres.
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2016, 17:37:18 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #77 dnia: Marca 18, 2016, 17:38:17 pm »
A jak tam z pracą przy kompie, widzę że oporów nie miałeś przed włażeniem na forum zaraz po operacji.  :P
Lekarz powiedział, że spoczko, można oglądać TV, komp itp. Kwestia taka, że jak się patrzysz na monitor, to mniej mrugasz, oko szybciej wysycha i się wolniej goi. Ale dlatego też dają 2 rodzaje kropli do stosowania przez 30 dni, 4 razy dziennie.

Moja kuzynka sobie robiła to jej mówili żeby przez tydzień sobie darować patrzenie na ekrany i inne źródła światła.
No jest mały "efekt glare", że wszystko co jasne pozostawia łunę i poświatę. Będę dawkował jakby co, by oczywiście nie przesadzać w temacie ;)

Pewnie dzisiaj już helldivers będzie odpalony. :troll:
No już rozważam ten temat od wczoraj :troll:

Kazda wada kwalifikuje sie do zabiegu? 8)

Pytam bo ponad rok temu malem niecale -1 a teraz mam -1.75 i zaczynam sie tym faktem irytowac, ze jedynie jest coraz wiekszy regres.
Kumpel się orientował dokładnie (bo on ma +8) i mówi, że zazwyczaj robią od -10 do +4.

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #78 dnia: Marca 18, 2016, 18:59:40 pm »
Fajnie, że o tym piszesz bo sam od paru tygodni zastanawiam się nad tym zabiegiem. Co prawda dużej wady nie mam ale o wiele wygodniej patrzy mi się przez okulary. Koniecznie napisz za parę dni jak się czujesz!
Fryty tyty dotknij pyty

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #79 dnia: Marca 18, 2016, 21:35:24 pm »
Koniecznie napisz za parę dni jak się czujesz!
Jasne :) Na razie wszystko git, dawkuję TV, kompa malutko, a jak już to zasiadam do nich w okularach przeciwsłonecznych, więc emota na miejscu 8) Oglądam teraz półfinały w Indian Wells i czuję się jakbym naprawdę był w Kaliforni, hehe.