Autor Wątek: Xbox One - Temat główny  (Przeczytany 441511 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #600 dnia: Maja 22, 2013, 17:12:06 pm »
Japierdole przychodze z roboty a tu take kwiatki. MOC konsoli, wygląd, usługi, jednym słowem PORAZKA

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #601 dnia: Maja 22, 2013, 17:17:03 pm »
Na temat mocy to bym jeszcze poczekał co wyjdzie. Sam wygląd dla mnie jest średni, sporo otworów wentylacyjnych może sugerować, że lepiej nie ustawiać konsoli na półkach. Wygląda jak jakiś dekoder właśnie, ale biorąc pod uwagę, że na konferencji TV było najczęściej wypowiadającym się słowem, nic dziwnego, że taki design poszli.

Ciekawe czy pobiją rekord przez siebie ustanowiony, czyli największy zasilacz w historii  :lol:

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #602 dnia: Maja 22, 2013, 17:21:53 pm »
Wiesz, biorąc pod uwagę jak wyglądała fifa i reszta produkcji EA, to trochę ciężko mieć nadzieję, jeśli chodzi o moc urządzenia...
Oby było lepiej...

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #603 dnia: Maja 22, 2013, 17:28:47 pm »
Jesli faktycznie nie bedzie mozna odsprzedawac gier to MS sam na siebie ukrecil bata.
Bo naprawde...zakladajac ze cena bedzie podobna do PS4, w jaki sposob oni chca wygrac?
Slabsza konsola + blokada uzywek vs mocniejszy sprzet + uzywki + "darmowe" gry (xbl vs PSN+)

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #604 dnia: Maja 22, 2013, 17:32:59 pm »
Jesli faktycznie nie bedzie mozna odsprzedawac gier to MS sam na siebie ukrecil bata.
Bo naprawde...zakladajac ze cena bedzie podobna do PS4, w jaki sposob oni chca wygrac?
Slabsza konsola + blokada uzywek vs mocniejszy sprzet + uzywki + "darmowe" gry (xbl vs PSN+)

Współpracując z sieciami kablowymi czy płatnymi kanałami (nie wiem jak to wygląda w Stanach) i oferując im xboxa jako dekoder TV.
W końcu ewentualne kodowanie, to wyłącznie kwestia programowa...

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #605 dnia: Maja 22, 2013, 17:47:52 pm »
Wiesz, biorąc pod uwagę jak wyglądała fifa i reszta produkcji EA, to trochę ciężko mieć nadzieję, jeśli chodzi o moc urządzenia...
Oby było lepiej...
Na PS4 tak samo będą wyglądać, zresztą te serie nigdy grafiką nie powalały. Ten nowy NBA wygląda wręcz tragicznie i sztucznie a postacie to nawet ludzi nie przypominają.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #606 dnia: Maja 22, 2013, 17:48:59 pm »
Dla jeszcze niezorientowanych:

Xbox One: Gry używane, internet, indyki, Kinect, cena i inne wieści
http://www.cdaction.pl/news-32649/xbox-one-gry-uzywane-internet-indyki-kinect-cena-i-inne-wiesci.html

"Na grach skupimy się na E3"
http://www.cdaction.pl/news-32647/xbox-one-na-grach-skupimy-sie-na-e3.html

Cytuj
Listę potwierdzonych na razie gier zewnętrznych wydawców na Xboksa One znajdziecie poniżej:

    Watch_Dogs
    Assassin's Creed IV: Black Flag
    Destiny
    Thief
    Battlefield 4
http://www.cdaction.pl/news-32646/xbox-one-kolejni-wydawcy-potwierdzaja-gry-w-wersji-na-nowa-konsole-cryengine-3-z-najlepszym-wsparciem.html


Cytuj
Wiecznie czuwający, czekający na komendę niczym wierne psisko Kinect będzie miał kilka ustawień. Sami wybierzemy, na jakie słowa zareaguje sensor. John Link, jeden z mózgów projektu tłumaczy:

Na "najniższym" ustawieniu Kinect będzie czekał na specjalne komendy. Uaktywni się w momencie, gdy "pomyśli" - hej, słyszałem coś ciekawego, chyba próbują mnie obudzić. Czujnik wyśle wtedy zapytanie do konsoli i dopiero, gdy ta je zweryfikuje, włączy się w pełni.

Zapytany o kwestie bezpieczeństwa, zapewnia po raz kolejny, że Kinect wyłapuje tylko dokładne komendy typu "Xbox, włącz się", a Microsoft przykłada wszelkich starań, żebyśmy byli bezpieczni. Robią to od 10 lat, zrobili przy pierwszym Kinekcie i nie zamierzają zmieniać tego teraz.

Oby tak było. Konsola znająca nasze pikantne sekrety to kolejny krok w stronę Skynetu.

Inne ciekawe funkcje nowego Kinecta to:

    Czujnik sprawdza pozycje grającego i na jej podstawie przesunie część podzielonego ekranu na jego stronę. Przydatne dla graczy niedzielnych, którzy mają problemy z odnalezieniem się w trakcie gry.

    Czujnik zmieni profile, gdy gracze wymienią się padami.

    Lepsze wyczucie głębi i większe pole widzenia pozwoli grać w mniejszych pomieszczeniach.

    Nowy Kinect będzie rozpoznawał nasze twarze oraz oceniał tętno.
http://www.gram.pl/news/2013/05/22/uwaga-na-slowa-przy-xboksie-one-kinect-caly-czas-nasluchuje.shtml

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #607 dnia: Maja 22, 2013, 17:57:07 pm »
Cytuj
Phil Harrison, korporacyjny wiceprezes Microsoftu, w rozmowie z Eurogamerem potwierdził, że uruchomienie gry na drugim niż pierwotne koncie Xbox Live wymagać będzie uiszczenia określonej opłaty. Gigant z Redmond uważa przy tym, że to dobry pomysł – do tej pory, gdy pożyczyliśmy daną produkcję koledze, grać mogła tylko jedna osoba, a teraz jednocześnie tą samą kopią cieszyć się będzie mogło dwóch i więcej graczy. Oczywiście, o ile zapłacą.
Do tej pory kumpel mógł kupić grę i mi pożyczyć. Nie mógł wtedy w nią grać, ale innym razem ja mogłem kupić i pożyczyć jemu. Taka sama sytuacja. Rachunek jednak jest prosty, 2 gry = 400 zł

Teraz będzie tak, że dwie gry = 400 zł plus dwa razy jakaś opłata za uruchomienie na drugim koncie(prawdopodobnie cena nowej gry czyli drugie 400 zł). No ale komfort, że oboje będziemy mogli grać w tym samym czasie - bezcenne.  :lol:

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #608 dnia: Maja 22, 2013, 18:00:17 pm »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
http://www.gram.pl/news/2013/05/22/uwaga-na-slowa-przy-xboksie-one-kinect-caly-czas-nasluchuje.shtml
Aż strach pomyśleć, jak Kinect zareaguje, gdy ktoś zacznie walić konia przed tv.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #609 dnia: Maja 22, 2013, 18:14:13 pm »
Cytuj
Phil Harrison, korporacyjny wiceprezes Microsoftu, w rozmowie z Eurogamerem potwierdził, że uruchomienie gry na drugim niż pierwotne koncie Xbox Live wymagać będzie uiszczenia określonej opłaty. Gigant z Redmond uważa przy tym, że to dobry pomysł – do tej pory, gdy pożyczyliśmy daną produkcję koledze, grać mogła tylko jedna osoba, a teraz jednocześnie tą samą kopią cieszyć się będzie mogło dwóch i więcej graczy. Oczywiście, o ile zapłacą.
Do tej pory kumpel mógł kupić grę i mi pożyczyć. Nie mógł wtedy w nią grać, ale innym razem ja mogłem kupić i pożyczyć jemu. Taka sama sytuacja. Rachunek jednak jest prosty, 2 gry = 400 zł

Teraz będzie tak, że dwie gry = 400 zł plus dwa razy jakaś opłata za uruchomienie na drugim koncie(prawdopodobnie cena nowej gry czyli drugie 400 zł). No ale komfort, że oboje będziemy mogli grać w tym samym czasie - bezcenne.  :lol:
Chodzi o to, że kupując grę nagrywasz ją sobie na dysku i później już możesz grać bez płyty. Gdy płytę pożyczasz kumplowi, to wtedy on też może sobie zainstalować grę z płyty, tyle że musi za nią zapłacić.

Oczywiście takie rozumowanie jest wyjątkowo głupie, bo gry na bank będą do ściągnięcia przez neta, co przy szybkim łączu nie robi aż takiej różnicy czy grę nagrywasz z płyty, czy ściągasz z sieci. A cena pewnie będzie ta sama (czyli pewnie droższa niż w sklepach). No chyba, że Ms zastosuje jakieś porządne zniżki dla następnych graczy. Czytałem, że wciąż jeszcze zastanawiają się, jak to rozwiązać. Na E3 ma być chyba więcej info.

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #610 dnia: Maja 22, 2013, 18:19:55 pm »
Ja i tak iksa nie kupie   ,ale musze przyznać iz pad wygląda świetnie  pewnie m$ wszystkich kart nie pokazał więc ciężko powiedzieć coś więcej jedynie co widomo ,że poszli w strone urządzenia do wszystkiego czy to dobrze to czas pokaże.
ps.Propsy dla Reda za walka z wiatrakami :P
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2013, 20:49:48 pm wysłana przez wsciekly_blondyn »

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #611 dnia: Maja 22, 2013, 18:32:59 pm »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #612 dnia: Maja 22, 2013, 18:37:48 pm »
 :D

+1

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #613 dnia: Maja 22, 2013, 18:47:19 pm »
Xbox One na E3: zapowiedź debiutu Black Tusk i powrót "historycznego IP" od Rare
Cytuj
Black Tusk Studios ma być dla Xboksa One tym, czym dla poprzednich konsol koncernu było Bungie. Mają tworzyć nierozerwalne z konsolą marki, przesuwać granice i zarabiać wywrotki pieniędzy. Z tą różnicą, że studio z Vancouver należy do Microsoftu i nie ucieknie po stworzeniu "kolejnego Halo". Nie może ich zatem zabraknąć na najważniejszej imprezie roku - E3. Wizytę Black Tusk w Los Angeles zapowiedział sam Don Mattrick w rozmowie z Geoffem Keighleyem.

Co pokażą? Plotki sprzed pary miesięcy mówiły o kosmicznej strzelaninie w deseń Halo czy Gears of War. Jakżeby inaczej. Zasłona milczenia opadnie 10 czerwca.

Na ten sam dzień Microsoft szykuje kolejną zapowiedź od podległego sobie studia. Otóż legendarna (nie boję się tego słowa!) ekipa Rare ma powrócić z "historycznym IP". Rare ma takich na koncie kilka: Perfect Dark, Banjo Kazooie, Killer Instinct. Conker czy Battletoads. O której z nich może być mowa? Phil Spencer z Microsoftu jest pewien, że "odegra ona ważną rolę w rozwoju Xboksa One". Microsoftowi brakuje w katalogu bijatyki, więc Killer Instinct wydaje się rozsądna opcją.
http://www.gram.pl/news/2013/05/22/xbox-one-na-e3-zapowiedz-debiutu-black-tusk-i-powrot-historycznego-ip-od-rare.shtml

Na konferencji leciała w menu jakaś gra osadzona w bajkowych klimatach. Pomyślałem sobie wtedy od razu o Rare i Kameo 2.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #614 dnia: Maja 22, 2013, 19:03:06 pm »
Na Kameo 2 bym raczej nie liczyl,za malo historyczne IMO (chyba ze historia siega tylko X360 :D ) ale kto wie, osobiscie chce Jet Force Gemini a jesli nie to chociaz Battletoads ;)

Jacek84

  • Gość
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #615 dnia: Maja 22, 2013, 19:03:28 pm »
http://i.minus.com/iBzvb2JSpQNRM.gif

Nie wiem czy było, uwaga długi.

 :lol: :lol: :lol:

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #616 dnia: Maja 22, 2013, 19:06:11 pm »
Na Kameo 2 bym raczej nie liczyl,za malo historyczne IMO (chyba ze historia siega tylko X360 :D ) ale kto wie, osobiscie chce Jet Force Gemini a jesli nie to chociaz Battletoads ;)
Remake Battletoads Double Dragon i jest ogień.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #617 dnia: Maja 22, 2013, 19:10:25 pm »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #618 dnia: Maja 22, 2013, 19:13:49 pm »
Najbardziej prawdopodobne jest chyba Killer Instinct skoro w zeszłym roku Ms odnowił prawa do marki.

Osiągnięcia, gamerscore, subskrypcja Gold przejdą z X360 na Xbox One, limit znajomych wzrasta
Cytuj
Microsoft rzucił wreszcie szczegółowymi informacjami na temat achievementów i zmianami związanymi z ich przenosinami na Xbox One. To, co najważniejsze - jako że będziemy korzystać z tego samego konta Xbox Live, wszystkie nasze osiągnięcia, punkty gamerscore i lista znajomych zostanie przeniesiona na nową konsolę. W kwestii tego ostatniego - limit naszych znajomych wzrośnie do tysiąca, z poprzedniej setki.

(...) Wspomniano też o nagradzaniu graczy za ich wysiłki "na nowe sposoby", o czym więcej mamy usłyszeć w przyszłości.
http://www.gram.pl/news/2013/05/22/osiagniecia-gamerscore-subskrypcja-gold-przejda-z-x360-na-xbox-one-limit-znajomych-wzrasta.shtml


EDIT: Ms twierdzi, że na X1 będzie rynek wtórny i odsprzedaż gier. Pomyślałem więc, że może to być rozwiązane w ten sposób, że jedna gra może być naraz zainstalowana tylko na jednej konsoli (inaczej trzeba będzie płacić), a jak ją wykasujesz, to możesz bez obaw odsprzedać, bo przestaje być przypisana do danej konsoli. Takie rozwiązanie nie było by jeszcze najgorsze.
Na E3 podobno dowiemy się konkretów.
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2013, 19:26:11 pm wysłana przez POK »

Jacek84

  • Gość
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #619 dnia: Maja 22, 2013, 19:25:29 pm »
http://i.minus.com/iBzvb2JSpQNRM.gif

Nie wiem czy było, uwaga długi.

 :lol: :lol: :lol:
SPOILERY :troll:
Przepraszam.

ZAPOMNIAŁEM DODAĆ, ŻE JEŚLI KTOŚ MIESZKAŁ W JASKINI I NIE WIDZIAŁ FILMU SIEDEM PRZEZ OSTATNIE PEWNIE DWIE DEKADY TO SPOILERY

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #620 dnia: Maja 22, 2013, 19:26:23 pm »
Wiesz, biorąc pod uwagę jak wyglądała fifa i reszta produkcji EA, to trochę ciężko mieć nadzieję, jeśli chodzi o moc urządzenia...
Oby było lepiej...

Lepiej FM5 sobie ogarnij.....

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #621 dnia: Maja 22, 2013, 19:28:05 pm »
http://i.minus.com/iBzvb2JSpQNRM.gif

Nie wiem czy było, uwaga długi.

 :lol: :lol: :lol:
SPOILERY :troll:
Przepraszam.

ZAPOMNIAŁEM DODAĆ, ŻE JEŚLI KTOŚ MIESZKAŁ W JASKINI I NIE WIDZIAŁ FILMU SIEDEM PRZEZ OSTATNIE PEWNIE DWIE DEKADY TO SPOILERY

ZAJEBIE CIE CHUJU :evil:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Jacek84

  • Gość
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #622 dnia: Maja 22, 2013, 19:28:40 pm »
Jak nie oglądałeś to i tak straciłem do Ciebie szacunek. :(

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #623 dnia: Maja 22, 2013, 19:43:20 pm »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #624 dnia: Maja 22, 2013, 20:02:26 pm »
Oczywiście takie rozumowanie jest wyjątkowo głupie, bo gry na bank będą do ściągnięcia przez neta, co przy szybkim łączu nie robi aż takiej różnicy czy grę nagrywasz z płyty, czy ściągasz z sieci. A cena pewnie będzie ta sama (czyli pewnie droższa niż w sklepach). No chyba, że Ms zastosuje jakieś porządne zniżki dla następnych graczy. Czytałem, że wciąż jeszcze zastanawiają się, jak to rozwiązać. Na E3 ma być chyba więcej info.

Dla mnie niemożliwym jest, by cena była wtedy niższa niż nówka ze sklepu, a znając ceny na PSN to będzie nawet większa niż w sklepach (FIfa z PSN 260zł, ze sklepu 150zł). Gdyby cena byłą niższa to by można było to bardzo łatwo nadużywać - zgadujemy się na forum w 15 osób, jedna osoba kupuje grę, a potem posyła ją do pozostałej 14 i oni sobie instalują grę powiedzmy za 50% ceny i każdy ma grę premierową za cenę 50%. Jest to po prsotu NIEMOŻLIWE, bo by było za dobrze. Jedyne rozwiązanie to pełna cena gry lub możliwość takiego kupna używki byłaby ograniczona, np do 3 zainstalowań co i tak byłoby nadużywane. 200zł -> kolejna osoba pożycza płąci 100zł i kolejna płaci 100zł i tak 3 osoby mają grę za 400zł premierową, każdy oszczędza 70zł.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #625 dnia: Maja 22, 2013, 20:07:18 pm »


Bill mnie przekonał.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #626 dnia: Maja 22, 2013, 20:10:46 pm »
Z tym odsprzedawaniem gier używanych, wczoraj ktoś wrzucił info, że można odsprzedać, ale za dodatkową opłatą.

Specyfikacja CPU w porównaniu do PS4 jest chyba bardzo podobna. Zegarów nie znamy, ale rdzeni jest tyle samo - w KZ SF użyto tylko 6 rdzeni do gry, 5 wykonywało zadania i 1 sterował nimi. Pozostałe dwa to niewiadoma.


Design w sumie ciekawy, mi on strasznie SNESa przypomina z dzieciństwa, więc plus. Pad niezły.

TV do dupy, bo trzeba dodatkową skrzynkę podłączyć, myślałem, że Xbox będzie miał wbudowany tuner :(
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2013, 20:14:39 pm wysłana przez andryush »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #627 dnia: Maja 22, 2013, 20:16:33 pm »
Z tym odsprzedawaniem gier używanych, wczoraj ktoś wrzucił info, że można odsprzedać, ale za dodatkową opłatą.



Co Ty nie powiesz :P

POK może mieć rację, że z używkami będzie jak z np. licencją na program antywirusowy, czy Windowsa - dezaktywujesz klucz na danym komputerze i możesz go użyć na innym. Nie zmienia to jednak faktu, że haracz za używkę będzie trzeba płacić :lol: Ciekawi mnie tylko jak wysoki.


POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #628 dnia: Maja 22, 2013, 20:20:40 pm »
Oczywiście takie rozumowanie jest wyjątkowo głupie, bo gry na bank będą do ściągnięcia przez neta, co przy szybkim łączu nie robi aż takiej różnicy czy grę nagrywasz z płyty, czy ściągasz z sieci. A cena pewnie będzie ta sama (czyli pewnie droższa niż w sklepach). No chyba, że Ms zastosuje jakieś porządne zniżki dla następnych graczy. Czytałem, że wciąż jeszcze zastanawiają się, jak to rozwiązać. Na E3 ma być chyba więcej info.

Dla mnie niemożliwym jest, by cena była wtedy niższa niż nówka ze sklepu, a znając ceny na PSN to będzie nawet większa niż w sklepach (FIfa z PSN 260zł, ze sklepu 150zł). Gdyby cena byłą niższa to by można było to bardzo łatwo nadużywać - zgadujemy się na forum w 15 osób, jedna osoba kupuje grę, a potem posyła ją do pozostałej 14 i oni sobie instalują grę powiedzmy za 50% ceny i każdy ma grę premierową za cenę 50%. Jest to po prsotu NIEMOŻLIWE, bo by było za dobrze. Jedyne rozwiązanie to pełna cena gry lub możliwość takiego kupna używki byłaby ograniczona, np do 3 zainstalowań co i tak byłoby nadużywane. 200zł -> kolejna osoba pożycza płąci 100zł i kolejna płaci 100zł i tak 3 osoby mają grę za 400zł premierową, każdy oszczędza 70zł.
Jeśli cena byłaby o 50% niższa dla kolejnych posiadacz, to może więcej osób by się na grę skusiło ("bo się opłaca") i w konsekwencji Ms tylko by na tym zyskał. Ale osobiście też nie wierzę w ten optymistyczny scenariusz.

Możliwe, że sami dokładnie jeszcze nie wiedzą. Mają kilka scenariuszy i badają odzew graczy.

Z tym odsprzedawaniem gier używanych, wczoraj ktoś wrzucił info, że można odsprzedać, ale za dodatkową opłatą.
Pytanie, jak to zinterpretować? Że kupujący musi zapłacić, czy że posiadacz płaci za możliwość sprzedaży? Raczej to pierwsze, bo drugie wydaje się absurdalne.

lupinator

  • Gość
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #629 dnia: Maja 22, 2013, 20:20:46 pm »


Tvn24 podszedł do sprawy całkiem profesjonalnie.

http://www.tvn24.pl/xbox-one-ty-w-centrum-ale-bez-twoich-gier,327503,s.html

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #630 dnia: Maja 22, 2013, 20:22:49 pm »

Z tym odsprzedawaniem gier używanych, wczoraj ktoś wrzucił info, że można odsprzedać, ale za dodatkową opłatą.
Pytanie, jak to zinterpretować? Że kupujący musi zapłacić, czy że posiadacz płaci za możliwość sprzedaży? Raczej to pierwsze, bo drugie wydaje się absurdalne.

No właśnie wydaje mi sie, że tamto info mówiło o dwóch opłatach - kupujący płaci za aktywację gry i sprzedający za odsprzedanie...

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #631 dnia: Maja 22, 2013, 20:25:40 pm »
Ciekawi mnie tylko jak wysoki.
Jaki by nie był, nawet przy dopłacie MS się nie opłaci.

Przy używkach to pewnie będzie działać tak:

- pierwsza osoba kupuje w sklepie grę - kasa dla MS
- sprzedaje grę innej osobie - MS pośredniczy - a więc znowu dla nich kasa
- osoba kupująca uiszcza oprócz opłaty za grę dla osoby sprzedającej, myto za aktywację - pełna cena gry (bo w jakąś tam amortyzację nie wierzę) i znowu kasa dla MS

Jakkolwiek by na to nie patrzeć, TO SIĘ NIE OPŁACA i używki do budy.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #632 dnia: Maja 22, 2013, 20:29:11 pm »
Najlepsze są argumenty MS, że to dla nas wygoda, że robią nam lepiej!  :lol:
Teraz sąsiad zamiast biec po grę do sklepu, bierze ją ode mnie i płaci za Keya. Dwie osoby grają na jednej kopii!!!!

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #633 dnia: Maja 22, 2013, 20:29:19 pm »
Czy Morfi mówi poważnie? Dysku w X1 nie będzie można wymieniać swobodnie?
Tak. Nie można.

Kolejny bubel, o któym teraz się dowiedziałem :lol: Czyli będzie można grać tak w max 15 gier przyjmując, że będą zajmować po 40GB (God of War tyle zajmuję), chyba, że dźwiek dobrej jakości nie będzie dostępny dla konsoli MS. Jak sobie będziemy chciei w coś zagrać to -> 20minut instalacji, potem 30minut ściagania patchy i ich instalacja, a dysku nie można wymienić na jakiś większy jak 2TB, chyba, że zapłaci się podatek MS.

Trzeba jeszcze dodać, że hamburgery pewnie będą sobie nagrywać filmy w HD z tego swojego podpiętego dekoderka i inne pierdoły + tak z 20GB na sam system.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #634 dnia: Maja 22, 2013, 20:36:05 pm »
Kolejny bubel, o któym teraz się dowiedziałem :lol: Czyli będzie można grać tak w max 15 gier przyjmując, że będą zajmować po 40GB (God of War tyle zajmuję), chyba, że dźwiek dobrej jakości nie będzie dostępny dla konsoli MS. Jak sobie będziemy chciei w coś zagrać to -> 20minut instalacji, potem 30minut ściagania patchy i ich instalacja, a dysku nie można wymienić na jakiś większy jak 2TB, chyba, że zapłaci się podatek MS.

Trzeba jeszcze dodać, że hamburgery pewnie będą sobie nagrywać filmy w HD z tego swojego podpiętego dekoderka i inne pierdoły + tak z 20GB na sam system.

Na szczęście potwierdzili obsługę dla dysków zewnętrznych. Dziwne, myślałem że Microsoft będzie sprzedawać swoje.  :lol:

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #635 dnia: Maja 22, 2013, 20:40:26 pm »
Tak sobie myślę, że wkrótce Sony przywali jakąś jajcarską kampanią reklamową w stylu Kevina Butlera, gdzie nowy Xbox zostanie ostro zmieszany z błotem.
PSN ID: WojtqGO

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #636 dnia: Maja 22, 2013, 20:40:43 pm »
Czy Morfi mówi poważnie? Dysku w X1 nie będzie można wymieniać swobodnie?
Tak. Nie można.

Kolejny bubel, o któym teraz się dowiedziałem :lol: Czyli będzie można grać tak w max 15 gier przyjmując, że będą zajmować po 40GB (God of War tyle zajmuję), chyba, że dźwiek dobrej jakości nie będzie dostępny dla konsoli MS. Jak sobie będziemy chciei w coś zagrać to -> 20minut instalacji, potem 30minut ściagania patchy i ich instalacja, a dysku nie można wymienić na jakiś większy jak 2TB, chyba, że zapłaci się podatek MS.

Trzeba jeszcze dodać, że hamburgery pewnie będą sobie nagrywać filmy w HD z tego swojego podpiętego dekoderka i inne pierdoły + tak z 20GB na sam system.

Ale mozesz podpiac pod USB jaki tylko chcesz wiec w czym problem?  :roll:

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #637 dnia: Maja 22, 2013, 20:43:38 pm »
Potwierdzona jest opcja instalacji na nosnikach zewnętrznych? ;>

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #638 dnia: Maja 22, 2013, 20:43:46 pm »
Ale mozesz podpiac pod USB jaki tylko chcesz wiec w czym problem? 

Kolejny badziew pod TV, TV, TV, TV, TV. Dla takiego estety jak Ty, co wstydzi się X360, to dodatkowa skrzynia z dyskiem powinna być problemem.

+

Potwierdzona jest opcja instalacji na nosnikach zewnętrznych? ;>

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Xbox U - Temat główny
« Odpowiedź #639 dnia: Maja 22, 2013, 20:46:57 pm »
Ale mozesz podpiac pod USB jaki tylko chcesz wiec w czym problem? 

Kolejny badziew pod TV, TV, TV, TV, TV. Dla takiego estety jak Ty, co wstydzi się X360, to dodatkowa skrzynia z dyskiem powinna być problemem.

+

Potwierdzona jest opcja instalacji na nosnikach zewnętrznych? ;>


CzyTty masz pojecie jak male sa dyski zewnetrzne? Polozysz byle gdzie, nawet z tylu za konsola i nie bedzie widac. Nie roz z igly widel  :roll: