Autor Wątek: Forza Motorsport 6  (Przeczytany 59938 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Forza Motorsport 6
« Odpowiedź #440 dnia: Czerwca 09, 2016, 15:39:49 pm »
Znakomita jak Ty.

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 6
« Odpowiedź #441 dnia: Czerwca 09, 2016, 15:49:13 pm »
Boli niebieskich, boli.  :)

Zamiast się cieszyć, że gra jest znakomita, ponieważ wpłynie to na starania konkurencyjnych obozów, to .... Chociaż patrząc na GTS, to i tak znaczenia nie ma.

Szkoda pisać z tobą prowokujący hipokryto ;)

Raczej ciebie boli jak próbujesz usprawiedliwiać się ilością sprzedanych kopii gry oraz "średnią" ocen ;) Prosta sprawa.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2016, 15:51:06 pm wysłana przez Mrocz »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 554
  • Reputacja: 251
Odp: Forza Motorsport 6
« Odpowiedź #442 dnia: Czerwca 09, 2016, 16:01:39 pm »
Bodaj pierwszy na forumku w AC grałem. Podoba mi się i nie narzekam na zmienne warunki. PC jest bardzo dobrą grą, technicznie znakomitą. Dc jest obecnie rewelacją. Nawet wbiłem platynę i kupiłem doń motory, tak mi się podoba. Fakt, gier wyścigowych jest sporo i trzymają fason. Ale nie nazwałbym FM Sześć średniakiem. Grałem w nią kilkadziesiąt godzin i zgadzam się z średnią światową. Wspaniały produkt.

Model jazdy to sprawa mocno subiektywna, a kariera jest długa, zróżnicowana.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Forza Motorsport 6
« Odpowiedź #443 dnia: Czerwca 09, 2016, 16:28:56 pm »
Słyszeliście klapy, pierwszy bodaj grał. Morda w kubeł i wyczekiwać TLG.

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 6
« Odpowiedź #444 dnia: Czerwca 09, 2016, 16:45:55 pm »
Ale nie nazwałbym FM Sześć średniakiem. Grałem w nią kilkadziesiąt godzin i zgadzam się z średnią światową. Wspaniały produkt.

Model jazdy to sprawa mocno subiektywna, a kariera jest długa, zróżnicowana.

Model jazdy nie jest subiektywny jeżeli patrzysz pod kątem realizmu.

Też sporo przegrałem w tym sporo przegrałem w Forza 6 Apex na PC. I nie uważam by średnia światowa pasowała do tej gry. 7/10 nic więcej, ale to moja opinia.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 554
  • Reputacja: 251
Odp: Forza Motorsport 6
« Odpowiedź #445 dnia: Czerwca 09, 2016, 17:11:42 pm »
Ale nie nazwałbym FM Sześć średniakiem. Grałem w nią kilkadziesiąt godzin i zgadzam się z średnią światową. Wspaniały produkt.

Model jazdy to sprawa mocno subiektywna, a kariera jest długa, zróżnicowana.

Model jazdy nie jest subiektywny jeżeli patrzysz pod kątem realizmu.

Też sporo przegrałem w tym sporo przegrałem w Forza 6 Apex na PC. I nie uważam by średnia światowa pasowała do tej gry. 7/10 nic więcej, ale to moja opinia.

Żadna gra nie jest prawdziwa symulacją. Do realizmu mają lata świetlne. Po prostu w grach wyścigowych szkielet modelu jazdy jest nastawiony na prostotę i efektowność dającą frajdę (N4S, Dc), albo całość poddaje się stonowaniu by przy 140 km/h nie wchodzić w zakręt przy minimalnym muśnięciu hamulca, bądź przy całkowitym braku tej opcji. Jest wolniej, bardziej są te gry wymagające, ponieważ mają dać namiastkę prawdziwej jazdy. Abstrahując od faktu, że większość grających na oczy nie widziała Aventadora, ale wielce mówią o tym, jak to świetnie został jego model jazdy odwzorowany.

Opcje są dwie, albo model jazdy ci faktycznie nie przypadł do gustu (ma prawo), albo czepiasz się na siłę.

Zasadniczo jesteś jedną z dwóch osób, których opinie o grze czytam i im ten aspekt nie pasuje (tych co grę na tubie oglądają, nie liczę nawet).

Grając w fri tu plej demo jakim Apeks jest, nie dziwię się temu 7/10.  :)

Ale żebyś chwalił Forzę, to chyba musiała by wyjść na PS4Neo.


Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Forza Motorsport 6
« Odpowiedź #446 dnia: Czerwca 09, 2016, 17:41:55 pm »
Sylvan, chyba jednak nie grales pierwszy w AC. Gra ta technicznie nie jest rewelacja, ba uwazam ze gdyby GT5/6 pracowalo w wyzszej rozdzielczosci i troche podbilo tekstury to mozna bylo by te dwie gry porownywac. Niemniej jako calosc gra jest bardzo dobra, choc detekcja kolizji czy model zniszczen doprowadza mnie czasem do zlosci gdyz rujnuje caly wyscig (a ten mam ustawiony na min. 50% dlugosci) - mowie o pojazdach open wheel.

Forza jest gra efektowna na pierwszy rzut oka, ale z kazdym kolejnym spojrzeniem wychodza na wierzch kolejne sztuczki i babole ktore coraz bardziej irytuja. Ewolucja, szkoda tylko ze ta ewolucja trwala 3 generacje. Nie mozna dac FM6 wiecej niz 8 i to jest optymistyczna nota, gdyz tak na prawde zasluguje na 7/10. ;)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza Motorsport 6
« Odpowiedź #447 dnia: Czerwca 09, 2016, 21:35:37 pm »
Żadna gra nie jest prawdziwa symulacją.

??? o_0

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Forza Motorsport 6
« Odpowiedź #448 dnia: Czerwca 09, 2016, 21:38:02 pm »
Żadna gra nie jest prawdziwa symulacją.

??? o_0


Tylko jazda prawdziwym autem jest symulacją. Zapamiętaj tą złotą radę Sylvana.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza Motorsport 6
« Odpowiedź #449 dnia: Czerwca 09, 2016, 21:38:39 pm »
:lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motorsport 6
« Odpowiedź #450 dnia: Czerwca 09, 2016, 21:58:56 pm »
??? o_0

Gra na xboxie psuje mózg. Nie wiedziałeś?

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Forza Motorsport 6
« Odpowiedź #451 dnia: Czerwca 09, 2016, 22:01:03 pm »
W sumie dobry pomysł. Zrobić jakieś badanie naukowe, ankietę z testem inteligencji, na użytkownikach Xone i PS4.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Forza Motorsport 6
« Odpowiedź #452 dnia: Czerwca 09, 2016, 23:05:36 pm »
Już widzę ten post:

Cytuj
Bodaj jako pierwszemu granie na XBoxie zepsuło mi mózg.

Po czym wskakuje fan serii z eotem i Sylvan znowu drugi.

iko

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 6
« Odpowiedź #453 dnia: Czerwca 09, 2016, 23:46:02 pm »
Jedynie Hazuki, Moldi,
Ja i Sylvek mają Xone z forum go? Smutno :(

 

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Forza Motorsport 6
« Odpowiedź #454 dnia: Czerwca 10, 2016, 06:23:22 am »
Jedynie Hazuki, Moldi, Ja i Sylvek mają Xone z forum go? Smutno
Na to wygląda. Tylko, że Sylvan i Moldar mają jeszcze PS4. Nie wiem jak Hazuki. Być może jesteś jedynym który posiada Xonię jako główną konsolę. To dopiero smutek :) Ale będzie NX. Głowa do góry. Combo Xonia i NX da radę.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 10, 2016, 06:25:06 am wysłana przez bojawiem »

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 6
« Odpowiedź #455 dnia: Czerwca 10, 2016, 09:17:40 am »
Żadna gra nie jest prawdziwa symulacją. Do realizmu mają lata świetlne. Po prostu w grach wyścigowych szkielet modelu jazdy jest nastawiony na prostotę i efektowność dającą frajdę (N4S, Dc), albo całość poddaje się stonowaniu by przy 140 km/h nie wchodzić w zakręt przy minimalnym muśnięciu hamulca, bądź przy całkowitym braku tej opcji. Jest wolniej, bardziej są te gry wymagające, ponieważ mają dać namiastkę prawdziwej jazdy. Abstrahując od faktu, że większość grających na oczy nie widziała Aventadora, ale wielce mówią o tym, jak to świetnie został jego model jazdy odwzorowany.

Opcje są dwie, albo model jazdy ci faktycznie nie przypadł do gustu (ma prawo), albo czepiasz się na siłę.

Zasadniczo jesteś jedną z dwóch osób, których opinie o grze czytam i im ten aspekt nie pasuje (tych co grę na tubie oglądają, nie liczę nawet).

Grając w fri tu plej demo jakim Apeks jest, nie dziwię się temu 7/10.  :)

Ale żebyś chwalił Forzę, to chyba musiała by wyjść na PS4Neo.


No i Sylvan znowu pokazał, że kompletnie nie ma pojęcia o tym co pisze :D Ponowne auto-zaoranie.

Proszę cie... Nie wychwalaj tak Forzy skoro kompletnie nie wiesz czym jest symulacja. Podchodzisz do niej jak do Need For Speeda to nic dziwnego, że oceny wysokie xD Wygląda to mniej więcej tak: "WOOOW TRZEBA HAMOWAĆ PRZED ZAKRĘTEM! SYMULATOR!" :lol:

PS. Forza 6 Apex różni się tylko ilością aut do wyboru. Model jazdy i cała gra jest identyczna. Powiem tyle nie powala tak jak Forza 6 na Xboxie w którą też grałem. (swoją drogą w niej też są mikropłatności)

iko

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 6
« Odpowiedź #456 dnia: Czerwca 10, 2016, 12:00:08 pm »
Jedynie Hazuki, Moldi, Ja i Sylvek mają Xone z forum go? Smutno
Na to wygląda. Tylko, że Sylvan i Moldar mają jeszcze PS4. Nie wiem jak Hazuki. Być może jesteś jedynym który posiada Xonię jako główną konsolę. To dopiero smutek :) Ale będzie NX. Głowa do góry. Combo Xonia i NX da radę.
Tak, takie combo mi wystarczy. Zwłaszcza że na NX jest zapowiedziany Dragon Quest XI, więc nie potrzeba mi PS4. ;)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 554
  • Reputacja: 251
Odp: Forza Motorsport 6
« Odpowiedź #457 dnia: Czerwca 13, 2016, 18:51:59 pm »
Sylvan, Forza jest gra efektowna na pierwszy rzut oka, ale z kazdym kolejnym spojrzeniem wychodza na wierzch kolejne sztuczki i babole ktore coraz bardziej irytuja. Ewolucja, szkoda tylko ze ta ewolucja trwala 3 generacje. Nie mozna dac FM6 wiecej niz 8 i to jest optymistyczna nota, gdyz tak na prawde zasluguje na 7/10. ;)

Efektywny to jest Burnout, ewentualnie N4S, Forza jest, rzekłbym, klasyczna.

Szermierka słowna w materii ocen, jest jałowa. każdy bowiem indywidualnie ocenia dany produkt. Ja przykładowo nie oceniłbym po kilku godzinach takiego GT Pięć, ponieważ byłoby to niesprawiedliwe i krzywdzące dla gry. Wiemy jakie GT ma mozolne początki, a GT Pięć z tymi standardami i ślamazarnością na dzień dobry sytuacji nie polepsza. Dlatego oceniłem ją po ok 40 godzinach gry.

FM Sześć zresztą doskonale broni się sama. I wypada to obiektywnie uznać, nie na zasadzie własnego widzi mi się.

Na gamerankings na ponad pięćdziesiąt recenzji ma praktycznie same 9/10 i sporo 8/10. Średnia 88.63%

http://www.gamerankings.com/xboxone/112918-forza-motorsport-6/index.html źródło.

I należy przypomnieć, że gra ociera się juz o tasiemiec. To już szósta odsłona serii, a wciąż zbiera takie noty. Gdyby to była pierwsza część cyklu, zapewne stałaby obok GT.

Gwoli ścisłości, AC, PC mają gorsze oceny. O DC z grzeczności nie wspomnę, ponieważ to świetna gra, tylko wyszła kilka miesięcy na wcześnie.

Natomiast na metacritic FM ma średnią 87%, a od użytkowników 8.0.

Rzecz jasna jak dana gra zbiera świetne noty na XO/PC, to "kogo interesują recki....nie macie własnego zdania", ale niebieskie pachołki zanim od foliowały U4, to juz wszędzie czytało się "GOTY, GOTY 11/10, patrzcie jaka średnia".  :)

Nawet nie chce pisać co byłoby gdyby jakis zielowy wpadł na GO do tematu Dc i napisał "meh, w sumie pograłem u kolegi kilka okrążeń, to miasto wcale nie takie łał, gdzie wy tu 11/10 grafe macie, model jazdy taki se, 7/10".

 xP

Ja nikomu nie bronię mieć własnego zdania, Klosz, jak dla mnie możesz nawet 4/10 dac, masz prawo do tego, ale pod względem zawartości trzeba przyznać, że FM Sześć robi wrażenie - różnorodne tryby, kariera tak długa, że całe Dc można splatynować i całe PC wraz z AC i Dc startu nie mają.




Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Forza Motorsport 6
« Odpowiedź #458 dnia: Czerwca 13, 2016, 18:55:26 pm »
Ja patrze na nia pod wzgledem FM1 i ewolucji tej serii, wiec mam troche inny oglad. ;)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 554
  • Reputacja: 251
Odp: Forza Motorsport 6
« Odpowiedź #459 dnia: Czerwca 13, 2016, 19:03:09 pm »
Ja patrze na nia pod wzgledem FM1 i ewolucji tej serii, wiec mam troche inny oglad. ;)

Tu można przyznać nieco racji z tytułu przesytu, ale wiesz, gro ludzi zaczęło grać od tej cześci, albo to dlań druga, bądź trzecia odsłona.

Also, nie należy zapominać, że gro recenzentów właśnie wystawiała 8-910, a nie 9-10/10 ponieważ to "kolejny raz". Niemniej, jak widac, seria lepiej trzyma się, jak klasyczny tasiemiec jakim Asasyn jest, przykładowo.

Jestem tez pewny, że jakby gra na PS4 wyszła, większa część forumka .... czyli z 4 osoby  :> grałaby i bawiłaby się znakomicie, bo to miła odskocznia od innych tytułów.

Ja akurat zagrywałem się w nią w momencie platynowania Dc i znakomicie się uzupełniały.  :yes_anim:

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Forza Motorsport 6
« Odpowiedź #460 dnia: Czerwca 13, 2016, 19:10:17 pm »
Sporo gro recenzentow zaczynala grac w Forze na X360 lub jeszcze lepiej na Xbox One.  ;)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'