Autor Wątek: Far Cry 5  (Przeczytany 11287 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Far Cry 5
« Odpowiedź #120 dnia: Lutego 09, 2018, 08:18:21 am »
Zdecydowania najfajniejsza. No i przypomina:



 ;)

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Far Cry 5
« Odpowiedź #121 dnia: Marca 02, 2018, 19:23:30 pm »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Far Cry 5
« Odpowiedź #122 dnia: Marca 03, 2018, 18:19:19 pm »
Przecież to było wiadome, że to będzie kalka FC4, który był kopia Trójki. Mnie tam taki stan rzeczy odpowiada, ponieważ z poprzedniczkami bawiłem się znakomicie.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Far Cry 5
« Odpowiedź #123 dnia: Marca 27, 2018, 15:48:30 pm »
Im dłużej gram, tym bardziej mi się gra podoba. Wstępnie takie 8/10 sumienne. Pojawiły się tez pierwsze recenzje.
Po kilkudziesięciu recenzjach na metakrytyku gra od recenzentów trzyma 81/100, więc jest bardzo dobrze.
Gracze również nie narzekają 74/100. Co prawda zdarzają się osoby, które napisały, że pograły kilka godzin i meh 4/10, ale wiadomo, jak to jest z tego typu opiniami.
Ogólnie jeżeli ktoś dobrze się bawił z poprzednikami, śmiało może sięgać po kartę płatniczą.

lupinator

  • Gość
Odp: Far Cry 5
« Odpowiedź #124 dnia: Marca 29, 2018, 21:39:07 pm »
Jestem po pierwszych pięciu godzinach z Far Cry 5 i jak na razie gra zawodzi. Byłem przygotowany na odtwórczość względem poprzedniczek, ale to, jak niewiele jest tu świeżego powietrza i jakichkolwiek nowości wręcz przeraża. Dodatkowo misje i fabuła, dialogi i postaci są bardzo wyblakłe. Świat Hope County jest do bólu nieautentyczny, udziwniony, na siłę wszędzie wpychane są groteskowe elementy wymieszane z krzyżowaniem i torturowaniem ludzi. Przy swobodnej eksploracji nie ma absolutnie chwili wytchnienia i gra na siłę wpycha w akcje. Jeden krótki spacer w lesie i w przeciągu 5 minut zostaniesz przymusowo wmieszany w dwie strzelaniny, zaatakuje Cię skunks, żmija i indyk, zostaniesz ostrzelany przez patrol samolotowy i potrącony przez tira. I zupełnie nie jest to fajne bo zaliczam takie sztuczne nadawanie tempa do  wspomnianego wcześniej braku autentyczności. System progresji i poziom trudności jest tak fatalny, że po niecałej godzinie siłą rzeczy załącza się god mode - dawno nie grałem w tak prostą grę. Przez pięć godzin zginąłem tylko raz po upadku z wysokości.

Na minus zaliczam również grafikę - ultra detale na PC nie robią wrażenia. Woda, lasy i góry są po prostu brzydkie, a krajobrazy nijakie. Wszystko wygląda tak samo nijako jednak największy minus zatrzymałem na koniec - sztuczna inteligencja. Nie jestem w stanie sobie od ręki przypomnieć gry z tak złymi algorytmami zachowań. Przychodzi mi na myśl chyba tylko pierwszy Assassins's Creed. Wrogowie i sojusznicy regują fatalnie - z wyprzedzeniem, z opóźnieniem, nie w tym kierunku, nie tak jak trzeba lub w ogóle nie reagują tylko stoją. Do tego wszyscy są słabo zanimowani - wszelkie ruchy są bardzo szybkie, postacie non stop się zrywają, rzucają w bok, kucają, wstają, kucają, wstają, ślizgają, kucają - non stop bez przerwy. Dlatego chodzenie z sojuszniczym AI to koszmar - nie dosyć że postacie zachowują się tak jak opisałem powyżej to jeszcze NON STOP krzyczą - bez przerwy coś wrzeszczą o stanie zagrożenia i inne pierdoły nijak mające się do stanu faktycznego. AI i animacja, czyli funkcjonowanie w tej grze z NPCtami to moim zdaniem największa bolączka gry, bo odtwórczości się spodziewałem.

Co tu dalej pisać - dałem się nabrać. Omamił mnie postęp, jaki Ubisoft poczynił między Watch Dogs 1, a jego kontynuacją. Omamił mnie skok jakościowy pomiędzy starymi Assassinami a fenomenalnym Origins. Zupełnie nie spodziewałem się po Fac Cry 5 regresu, który otrzymałem. Najgorzej, że materiały z gry w ogóle nie wskazują na to co się święci. Dzisiaj sam się złapałem, że po zobaczeniu wideo w sieci zachciało mi się grać i szybko dostałem kubeł zimnej wody.

Powyższe napisane jest po 5 godzinach z gry i mam szczerą nadzieję, że cokolwiek się tu zmieni i te wysokie oceny są czymś uzasadnione. Jeśli nie to Ubisoft ani myśli brać się za lifting tej serii.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Far Cry 5
« Odpowiedź #125 dnia: Marca 29, 2018, 23:40:04 pm »
Szkoda, liczylem na te gre a tu wyglada ze nie dosc, ze to to samo po raz kolejny (samo to juz mi sie zaczelo przejadac) to jeszcze gorsze niz zawsze. Szkoda, trzeba odlozyc zakup jak cena mocno zleci.

lupinator

  • Gość
Odp: Far Cry 5
« Odpowiedź #126 dnia: Marca 30, 2018, 07:47:54 am »
Dzisiaj wyłącze z gry wszystkie możliwe wspomagacze i wskaźniki, podniosę poziom trudności i może jakoś pójdzie chociaż boję się tego kroku przy takim AI.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Far Cry 5
« Odpowiedź #127 dnia: Marca 30, 2018, 08:08:36 am »
Primala olałem to i to olewam. To nie jest już Far cry... AI najlepsze było w jedynce, pamiętam do dziś jak przeciwnicy wydawali sobie rozkazy i zachodzili cię po łuku od tylca.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Far Cry 5
« Odpowiedź #128 dnia: Kwietnia 02, 2018, 14:13:31 pm »
Pierwszy Far Cry był po prostu przesadzony w drugą stronę, a "radar" działał jak chciał, łącznie ze wskaźnikiem wykrycia. Tam AI też potrafiło być bardzo głupie i przez to sztucznie utrudnione, do tego hece z wykrywaniem np w budynkach i strzelaniem przez ściany, ale wiadomo, inne czasy, wtedy gra robiła wrażenie i stanowiła głównie pokaz ówczesnych możliwości graficznych.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Far Cry 5
« Odpowiedź #129 dnia: Kwietnia 02, 2018, 14:18:54 pm »
Ja najlepiej wspominam część trzecią. Po fajnej jedynce, jednak zepsutej w połowie gry wiadomo czym, przyszła dwójka która w założeniach była super, ale jak wiadomo była totalnie nudna. No i 3 osadzona w świetnym settingu z naprawioną mechaniką 2 i Vaasem. Świetna gra.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Far Cry 5
« Odpowiedź #130 dnia: Kwietnia 02, 2018, 14:49:28 pm »
I miała jedno z najlepszych dlc ever :D

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Far Cry 5
« Odpowiedź #131 dnia: Kwietnia 02, 2018, 16:02:13 pm »
Którego nie dokończyłem :D

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Far Cry 5
« Odpowiedź #132 dnia: Kwietnia 03, 2018, 12:43:03 pm »
Ja najlepiej wspominam część trzecią. Po fajnej jedynce, jednak zepsutej w połowie gry wiadomo czym, przyszła dwójka która w założeniach była super, ale jak wiadomo była totalnie nudna. No i 3 osadzona w świetnym settingu z naprawioną mechaniką 2 i Vaasem. Świetna gra.

Zgadzam się. Z jedynką było jak było. Doom Trzeci miał przynieść rewolucję graficzną i przyniósł taką, że Far Cry utarł mu nosa. Kontynuacja była piękna, ale niedopracowana i irytująca - co rusz wrogowie odradzali się na posterunkach.

Trójka była znakomita, a szalony Montenegro po dziś dzień jest miło wspominany przez graczy. FC4, to trójka w innych klimatach, natomiast przy piątce ma się po raz kolejny efekt deja vu.

Z jednej strony dobrze, bowiem dalej gra się przyjemnie z drugiej strony seria się nieco wypala.

Lupi ma sporo racji w tym co napisał ostatnio. Powinni odświeżyć serię tak rewelacyjnie, jak to udało się w przypadku wspaniałego AC: Orgins.  :yes_anim:

lupinator

  • Gość
Odp: Far Cry 5
« Odpowiedź #133 dnia: Kwietnia 04, 2018, 17:04:30 pm »
Kolejny smutny materiał Crowbcata z cyklu wczoraj, a dzisiaj w grach wideo:


Mrocz

  • Gość
Odp: Far Cry 5
« Odpowiedź #134 dnia: Kwietnia 04, 2018, 18:21:04 pm »
Kolejny smutny materiał Crowbcata z cyklu wczoraj, a dzisiaj w grach wideo:



Gry się tak kastruje pod ludzi co siedzą na forumkach i licytują się rozdzielczością tekstur, gierek i 60 FPS :( A smutny fakt, że wypuszczają kastraty gdzie nawet ragdolli nie ma ;(

lupinator

  • Gość
Odp: Far Cry 5
« Odpowiedź #135 dnia: Kwietnia 05, 2018, 09:14:28 am »
Gry się tak kastruje pod ludzi co siedzą na forumkach i licytują się rozdzielczością tekstur, gierek i 60 FPS  A smutny fakt, że wypuszczają kastraty gdzie nawet ragdolli nie ma ;(
No niestety. Można się pocieszać tym, że taką piątkę przynajmniej da się skończyć i nie działa jak dwójka, która rozwiązała na zawsze problem bezsenności na Ziemi.

Co do piątki: rekordy sprzedażowe

Cytuj
Far Cry 5 has only been out a week and it’s already sold gangbusters compared to previous entries.

Ubisoft said today first-week sales of Far Cry 5 are more than double Far Cry 4’s in the same period. It is also the second biggest launch “ever for a Ubisoft game,” following The Division, and raked in $310 million in consumer spending through the first week.

The company said Far Cry 5 is now the fastest selling title in the franchise’s history, not just in the UK, with digital distribution accounting for more than 50% of sales.

Far Cry 5 players have also racked up some interesting stats: over 55,000 hours of the game have been streamed on Twitch and YouTube videos earned more than 117 million views. Both are records for a Ubisoft first-week title.


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Far Cry 5
« Odpowiedź #136 dnia: Kwietnia 05, 2018, 11:11:00 am »
Lupi, udało ci się w Far Cry Arcade zagrać, mnie notorycznie wyskakuje błąd bookworm - 9770CCC2  :-?

lupinator

  • Gość
Odp: Far Cry 5
« Odpowiedź #137 dnia: Kwietnia 05, 2018, 12:39:06 pm »
Lupi, udało ci się w Far Cry Arcade zagrać, mnie notorycznie wyskakuje błąd bookworm - 9770CCC2  :-?
Grałem pierwszego i drugiego dnia po premierze bez problemów, ale na lichych mapach (co zrozumiałe po takim czasie od premiery). Generalnie nie wróże suckesu z takim nieudonym garrys modowaniem i szczerze mówiąc wolałbym prawilne strzelanie na gotowych 8-10 mapkach DM CTF, King of the Hill, czy coś. Z pojazdami byłaby zabawa.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Far Cry 5
« Odpowiedź #138 dnia: Kwietnia 05, 2018, 13:15:10 pm »
Przed premierą jak nie chciało mi się to ustrojstwo włączyć, jakoś to tłumaczyłem. Teraz jednak podczas przygody w ogolę nie czyta tego trybu.
Generalnie bym miał go gdzieś, ale w poprzednikach (Primal, Trójka i FC4) skusiłem się na platynę, więc i tu ją chciałem zdobyć.

Żadnej gry z automatu nie czyta, niezależnie od rejonu. Z ekranu tytułowego też nie da się tam wejść. Z siecią wszytko ok, plus aktywny, gra nowa.  :-?

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Far Cry 5
« Odpowiedź #139 dnia: Kwietnia 06, 2018, 10:12:49 am »
Kolejny smutny materiał Crowbcata z cyklu wczoraj, a dzisiaj w grach wideo:



Gry się tak kastruje pod ludzi co siedzą na forumkach i licytują się rozdzielczością tekstur, gierek i 60 FPS :( A smutny fakt, że wypuszczają kastraty gdzie nawet ragdolli nie ma ;(

No i to jest podobna sytuacja jak z Zelda. Dlaczego się tak nią jarałem? A no właśnie dlatego że nie jest takim kastratem pod względem interakcji jak większość gier na obecną generację sprzętu. Rozdzielczość ma tutaj swoją zasługę, ale niestety sprzęt niedomaga i twórcy musieli wybierać między nową, lepszą grafiką, a ficzerami tego typu. Gdybyśmy mieli mocniejsze CPU w tych konsolach, może byłoby więcej smaczków tego typu. A no i jeśli chodzi o konkretnie o FC5, to nie zapominajmy o rakowym kontakcie na promowanie NVIDIA Game Works, który między innymi ze starych dobrych godraysow robi bajer ekskluzywny...

Mrocz

  • Gość
Odp: Far Cry 5
« Odpowiedź #140 dnia: Kwietnia 09, 2018, 11:55:43 am »
No niestety, ale masz racje. Z drugiej strony gracze są temu winni troche. Jak patrze na to forum czy inne, gdzie ludzi przepychają się w kłótniach gdzie jest lepsza tekstura, albo która gra jest bliższa natywnej rozdziałce, potem wejdzie taki troll do tematu zeldy i zjedzie ją że mydło. Wtedy nic dziwnego że producenci wszelkie soki wyciskają by graficzka była ładna a taki 11 letni Crysis ora fizyką nowe tytuły :/ Smutne, ale co możemy zrobić poza wspieraniem gier w których nacisk leci na takie bajery.

lupinator

  • Gość
Odp: Far Cry 5
« Odpowiedź #141 dnia: Kwietnia 09, 2018, 21:57:22 pm »
21 godzin gry za mną. Wydusiłem z singla absolutnie wszystko co oferował poza debilnymi wyzwaniami typu "upoluj 3 skunksy koktajlem mołotowa". Czas jak widzicie nie jest jakiś imponujący, bo podstawową fabułę skończyłem już w 16 i to robiąc ogrom rzeczy po drodze. Generalnie byłem dla gry zbyt surowy, a to przez to dziwaczne połączenie okropnego dramatu i skrajnej groteski. Jeśli przełknie się ten temat i pozwoli wciągnąć przez klimat Hope County to nie jest najgorzej. Klimatu nie można psuć sobie również fabułą płytką, kretyńską, źle poprowadzoną - zdecydowanie polecam skipować scenki, a do gry podchodzić jak do piaskownicy - dostajecie mapę, dostajecie narzędzia i bawcie się jak chcecie (właściwie wszystko odblokowuje się po chwili gry). Z takim podejściem jest to solidny tytuł.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Far Cry 5
« Odpowiedź #142 dnia: Kwietnia 12, 2018, 17:59:22 pm »


Platyna #118 wpadła kilka dni temu.  :dance:

Najnowszy FC nie jest grą wybitną, ale trzeba mu przyznać, że trzyma poziom. Rozgrywka jest całkiem soczysta i długa. Wg statystyk kampania + spora część misji pobocznych zajęły mi niespełna 40 godzin.
Fabularnie mogli wykrzesać z tej gry znacznie więcej. Antagoniści aż się o to proszą. Szkoda. Z drugiej strony obok A Way Out gra ma jedno z ciekawszych zakończeń z jakim się spotkałem ostatnio w grach.

Sfera A/V trzyma fason. Ogrywałem wersję na PS4 Pro i widoki cieszą oczy. Sprawdziłem również wersję na blachę. Ładniej, ostrzej, a kombo 4k + 60k/s robi przysłowiową robotę. Bardzo podoba mi się też motyw przewodni.

Tryb wieloosobowy sprawdza się całkiem, całkiem. Początkowo mnie do siebie nie przekonał, ale przyznam, że kilka godzin w multi spędziłem bawiąc się nad wyraz dobrze. Często czułem się jak w PUBG - surowo (by nie napisać brzydko - bo niektóre mapy są specyficzne), ale jednak rozrywka była emocjonująca.

Reasumując - komu podobała się trzecia odsłona, bądź FC4, śmiało może się wybrać się zwiedzać Montanę. Jeżeli komuś poprzedniczki nie pasowały, nie ma raczej czego tutaj szukać.

8/10 - grafika;
8/10 - audio;
8/10 - grywalność;

8/10 - ocena końcowa;

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Far Cry 5
« Odpowiedź #143 dnia: Lipca 12, 2018, 08:28:56 am »
Far Cry 5: Lost on Mars Launches on July 17th