Ankieta

czy interesuje was konsola która graficznie niereprezentuje wyskokiego poziomu, ale za to gry na nią są nowatorskie i nietypowe

Pewnie, od dawna czekałem/am na taką konsole
24 (49%)
Wybiore xbox 360 lub ps3 (grafika jest dlamnie ważniejsza)
16 (32.7%)
Jeszcze niewiem co o tym sądzić, poczekam na jakieś konkrety
9 (18.4%)

Głosów w sumie: 42

Głosowanie skończone: Marca 30, 2006, 22:51:32 pm

Autor Wątek: Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.  (Przeczytany 15051 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mtau

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 24-02-2005
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: 0
  • Remember, u're unique. Just like everyone else
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« dnia: Marca 30, 2006, 22:51:32 pm »
Nintendo CAŁKOWICIE STAWIA NA REWOLUCYJNOŚĆ SWOJEJ KONSOLI. COŚ CZUJE ŻE TO IM KOMPLETNIE NIE WYJDZIE. a wy co o tym sądzicie??

lupinator

  • Gość
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 30, 2006, 22:53:22 pm »
:| Dlaczego jak ktoś chce wybrać PS3 lub Xboxa 360 to odrazu jest że grafika jest dla niego ważniejsza?  :|  :|  :|  :|

Mtau

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 24-02-2005
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: 0
  • Remember, u're unique. Just like everyone else
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 30, 2006, 22:54:33 pm »
Bo to nie ankiet jaką konsole chcesz kupić tylko o możliwościach graficznych REVO.

lupinator

  • Gość
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 30, 2006, 22:56:55 pm »
Cytat: "Mtau"
Bo to nie ankiet jaką konsole chcesz kupić tylko o możliwościach graficznych REVO.

Wychodzi na to że jak ktoś nie che kupować Revo to odrazu grafika jest dla niego ważniejsza

Mtau

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 24-02-2005
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: 0
  • Remember, u're unique. Just like everyone else
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 30, 2006, 23:02:12 pm »
oj tam, czepiasz sie

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 31, 2006, 00:52:18 am »
Zwyczajnie na takim słabym sprzecie developerzy bedą musieli nadrabiac grywalnoscią i oryginalnością gier. Tylko czy takich gier bedzie wiele? To jest pytanie. Oby nie okazało sie ze tylko Nintendo bedzie dostawcą super gier na Revo, a reszta developerow bedzie pisała średniaki lub marne i szybko robione konwersje z PS3/X360:/

Kurde szkoda, bo chciałoby sie zobaczyc nową zelde napisaną na jakiś 3GHz, 512MB RAM z super grafą sprzęcie:/

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 31, 2006, 14:18:09 pm »
Jakim gorszym procesorem od pierwszego iXa? Procesor w pierwszych iXie był CYFERKAMI słabszy od Revo, ale ten Celeron nie jest proce sorem do gier, na podstawie cyferek można stwierdzić że PS2 i GC to kompletnie inna generacja (prawie 2 x słabsze procki)

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 31, 2006, 14:35:20 pm »
Kupie PS 3 o moze Revo, ale nie z powodu grafy tltyko gier jakie sie ukaza na te konsole, na pierwszym X-ie giery mnie nie przekonywaly wiec watpie ze zainwestuje w 360siatke

raqtimer

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 21-12-2005
  • Wiadomości: 271
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 31, 2006, 14:59:00 pm »
Trudno co kolwiek powiedzieć bez ani jednej gry :)
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej - A. Einstein

mdwoods

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 07-12-2004
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 06, 2006, 14:33:05 pm »
LUDZIE , przecież w grach właśnie chodzi o to by się dobrze bawić, a nie patrzeć na ładne widoki- tutaj grafikę.
Pewnie nie powiem, że grafika nie jest ważna, ale bez przesady.
To dążenie do realizmu też powinno się gdzieś zatrzymać- bo co to będzie jak wszystko będzie wyglądać jak w rzeczywistości.

Moim zdaniem jeżeli jakaś gra ma średnią grafikę a świetny gameplay to i tak sie lepiej sprzeda niż kiepska gra z super grafiką.

Weźcie trakie GTA: San andreas- graficznie nic specjalnego- a dzięki fajnym pomysłom sprzedała się rewelacyjnie.

Jak gra jest super i tak naprwdę pochłania cię swoim światem to i na grafike sie już tak nie zwraca uwagi.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 06, 2006, 15:00:45 pm »
Ja będę miał napewno PS3 i Revo, natomiast X360 kupię pod koniec życia konsolki wraz z wszystkimi wielkimi hitami za psie pieniądze. Tak zrobiłem z X-Boxem, mam na niego raptem 10 gier. Ale za to jak tanio.

playing girl

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2006
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 01, 2006, 01:17:24 am »
Revo(teraz Wii heh ;P) stawia na rewolucyjność, po prostu próbuje trafić do ludzi którzy wcześniej nie interesowali sie konsolami 8) N nie produkuje nextgena, żeby nam pokazać super grafe, tylko chce pokazać coś CAłKIEM nowego. Po prostu Revo kupią ludzie, którzy chcą sie pobawić zwyczajnie i fanowie Ninny. Totalną klapą to sie raczej nie okaże, bo niska cena i nowe bajery zrobią swoje..

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 01, 2006, 10:54:08 am »
nie powiem że to coś całkem nowego bo pilocik od revo to ulepszona wersja pistoletu który był już nawet w grach na PSX'a

wiem przesadzam(i to bardzo) ale nie widzę tego jako mega-hiper-rewolucji

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 01, 2006, 11:04:23 am »
A ktos mowi, ze to jest mega-hiper-rewolucja? Przeciez nawet tego nikt w akcji nie widział. A Pistolet, to i na pegasusa miałem i w kaczki strzelałem. Ale nie sadze zeby byl tak rozwiniety technologicznie jak Pad od Revo :)

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

kingboo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 370
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 01, 2006, 11:11:10 am »
Cytat: "Mikes"
nie powiem że to coś całkem nowego bo pilocik od revo to ulepszona wersja pistoletu który był już nawet w grach na PSX'a
wiem przesadzam(i to bardzo) ale nie widzę tego jako mega-hiper-rewolucji

Skoro wiesz, że przesadziłeś to po co tak piszesz, a może to znowu ironia?

Pistolet działał na całkowicie innej zasadzie i dzielą go lata świetlne od pada Wii.
To tak jakbyś porównał rower do motoru, bo jeden i drugi jeździ...

Nawet Nintendo nie twierdziło, że to będzie "mega-hiper-rewolucja", tylko "zwykła" rewolucja  :wink:

rainuS

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-04-2005
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 01, 2006, 12:10:20 pm »
Kingboo mam do Ciebie prośbę- mógłbyś wytłumaczyć mi na jakiej zasadzie działał pistolet? Dziękuję.

kingboo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 370
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 01, 2006, 12:38:01 pm »
Cytat: "rainuS"
Kingboo mam do Ciebie prośbę- mógłbyś wytłumaczyć mi na jakiej zasadzie działał pistolet? Dziękuję.

Skoro tak Cię to interesuje, to bardzo proszę:

http://en.wikipedia.org/wiki/NES_Zapper

davidson88

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 25-09-2005
  • Wiadomości: 321
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 01, 2006, 13:42:11 pm »
"mi to loto" co bedzie siedziało w ekhem...Wii. N juz mnie przekonało do swojej konsoli mimo ze jestem raczej z obozu Sony (miałem Gacka i wogule- nie wyjezdzac mi tu z fanbojami)...nikt na dobra sprawe nawet sobie nie wyobraza jakich swietnych patentów usiwadczymy podczas zabawy pilotem...
...grafika (np.Red Steel) jest według mnie wystarczajaca (na dzisiejsze czasy jest bardzo bardzo dobra)- mam na mysli tez prztszłosc...wiadomo na konsoli  MS i Sony zobaczymy mega-wyje... fajerwerki graficzne ale zadna z tych konsol nie zaoferuje takiej siwezosci jak konsolka N
...Pomysły na wykorzystanie pilota sa poprostu nieskonczone...a gry na ps3 i x360 beda jechac na starych schematach - napewno czyms jeszcze nas zaskocza ale bez przesady.
We lack the motion to move to the new beat

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 01, 2006, 14:03:14 pm »
Najlepiej te wszystkie 3 konsole połaczyc w jedna :D MEGA wypasiona grafa, wygodny pad od X360, swietny online i innowacyjny "pilot". Tak, to byłoby to :D

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

davidson88

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 25-09-2005
  • Wiadomości: 321
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 01, 2006, 14:12:03 pm »
sadze ze gdyby Wii dostało procka ~ 1.5GHz i o 64Ramu wiecej byłoby konsola która pozamiatałaby wszystko :D  ale coz pozostaje to co jest ....nie bedzie zle :wink:
We lack the motion to move to the new beat

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 01, 2006, 15:38:36 pm »
Powiem prawdę 2 x Metroid Prime mi w zupełności wystarczył... a że zapewne konsola będzie mocniejsza... :)

Pako

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 01, 2006, 16:01:23 pm »
Może na E3 poznamy prawdziwą specyfikację konsoli Wii. Przecież chyba Nintendo nie potwiedziło informacji jaką opublikowało IGN.
Pamiętajcie, na GameOnly są zawsze równi i równiejsi... no nie Lewik?

Morden

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-04-2006
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 1
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 02, 2006, 10:07:06 am »
Osobiscie podziwiam Nintendo za to, iz bedac w pozycji w jakiej sie obecnie znajduja, po wypuszczeniu Nintendo DS wypuszczaja jeszcze jedna platforme ktora nie jest znanym nam wszystkim standardem.

Widac ze Sony idzie po jak najmniejszej linii oporu, wypuszczajac konsole, ktore wprowadzaja do tej samej dziedziny wieksza ilosc pary i niewiele wiecej. Nintendo najpierw wyskoczylo z DS'em a teraz Wii. Na dodatek widac, ze totalnie potepiaja piractwo, co mnie cieszy niezmiernie.

Sony buduje swoje maszyny tak, by byly wrecz przyjazne dla piratow i nie chce ladowac pieniedzy w nietypowe formaty, ktore beda co najmniej tak trudne do zlamania co Cube'owy.

Nintendo daje rade i zawsze bede stal za nimi murem. Udowodnili, przynajmniej mi, ze sila konsoli to nie wszystko, bo o ile PSP jest bardziej zaawansowanym kawalkiem elektroniki, na polu innowacji DS zjada je i oblizuje sie ze smakiem. Podobnie widze Wii. Na PlayStation 3 zobaczymy kolejny Tekken, kolejne Final Fantasy, kolejne Metal Gear Solid i cala reszte pewnych, komercyjnych sukcesow od starych, dobrych firm. Wiekszosc odpali je z zapisywalnych dyskow Blu Ray, bo wierze iz chip powstanie dosc szybko. A Nintendo? Nintendo zabawi mnie jak zwykle czyms nowym. To Nintendo powrocilo do Metroid, to Nintendo wypuscilo Donkey Konga, to Nintendo zmienilo oblicze Zeldy i to Nintendo stworzylo kontynuacje Paper Mario. Oczekuje od nich tego co zwykle. Dobrych gier. I jestem pewien ze je otrzymam.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 02, 2006, 18:53:00 pm »
Cytat: "Morden"
Na dodatek widac, ze totalnie potepiaja piractwo, co mnie cieszy niezmiernie.

Min. przez to tak slabo Game Cube sprzedaje sie w Polsce.

Zagadzam sie z tym co napisales. Nintendo inwestuje w innowacyjne pomysly, podczas gdy dla Sony i M$ najwazniejsza jest grafika i moc konsoli. Mam nadzieje, ze to Wii ( :lol: ) bedzie najlepiej sprzedajaca sie konsola, aby pokazac innym firmom, ze najwazniejsze sa swieze, innowacyjne projekty, a nie inwestowanie glownie w sequele- wyciagacze kasy (w duzej mierze).

xelloss

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-12-2004
  • Wiadomości: 1 910
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 02, 2006, 19:19:37 pm »
Blablablabla.
Chcesz mieć gry na nowym poziomie realizmu, rozmachu, filmowości itd., to musisz mieć większą moc obliczeniową.

kafei

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 11-11-2003
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 02, 2006, 19:48:48 pm »
Cytat: "xelloss"
Blablablabla.
Chcesz mieć gry na nowym poziomie realizmu, rozmachu, filmowości itd., to musisz mieć większą moc obliczeniową.

Taaa... co widać zresztą po obecnych grach na X360. OK, wiem, że to są pierwsze gry ale jak na razie tej super duper mocy ani widu ani słychu.

playing girl

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2006
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 02, 2006, 20:52:23 pm »
Cytat: "kafei"
Cytat: "xelloss"
Blablablabla.
Chcesz mieć gry na nowym poziomie realizmu, rozmachu, filmowości itd., to musisz mieć większą moc obliczeniową.

Taaa... co widać zresztą po obecnych grach na X360. OK, wiem, że to są pierwsze gry ale jak na razie tej super duper mocy ani widu ani słychu.


Eeech. Te gry przecież po pierwsze: mają lepszą grafike niż gry na Xboxa, po drugie: nie dziw sie, że to nie jest taka różnica jak między PSX a PS2, bo to normalne; po trzecie: teraz wypuszczanie nowej konsoli to nie tylko lepsza grafika, ale też nowe możliwości.

xelloss

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-12-2004
  • Wiadomości: 1 910
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 02, 2006, 21:02:21 pm »
Cytat: "kafei"
Taaa... co widać zresztą po obecnych grach na X360. OK, wiem, że to są pierwsze gry ale jak na razie tej super duper mocy ani widu ani słychu.


Pogadajmy o tym za 2-3 lata, bo w międzyczasie trzeba tę większą moc sensownie oprogramować.

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 02, 2006, 21:49:12 pm »
Cytat: "xelloss"
Blablablabla.
Chcesz mieć gry na nowym poziomie realizmu, rozmachu, filmowości itd., to musisz mieć większą moc obliczeniową.


Ja np. nie chce. Grafike na poziomie dreamcasta już jest dla mnie wystarczająca. Za to powoli nudzą mnie zwykłe gry, czekam na takie przełomy jak Shenmue czy Super Mario 64 i wątpie żeby one były osiągalne tylko poprzez zwiększanie mocy konsol

Shadowek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2005
  • Wiadomości: 1 189
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 02, 2006, 22:03:00 pm »
Cytat: "fenris"
wątpie żeby one były osiągalne tylko poprzez zwiększanie mocy konsol


Mylisz się w pewnym sensie, nie zaprzeczysz, że GTA 3 było przełomowe a wątpie, czy Rockstar wyrobiłoby się na Dreamcaście lub PSX'ie z taką "wolnością" i grafiką. Większa moc obliczeniowa jest bardzo potrzebna do niektórych hitów, potrzeba większej wolności dla gracza, możliwości wyboru, większej interakcji z otoczeniem, większego realizmu i nie zaprzeczysz również temu że do tego potrzebny jest po prostu większy power konsoli, żeby obliczyć te wszystkie akcje jakie gracz wykonuje postacią w grze! Zgadzam się z Tobą, a zapewne tak twierdzisz, że developerzy nie polegają na przełomowych pomysłach tylko na kopiowaniu pomysłów innych i poddawanie ich dzieła poprawkom w stylu lepszej grafiki czy udźwiękowienia lub tworzeniu marnych ich kopii w nadzieji że to się ludziom spodoba bo styl kopiowanej gry jest na TOPie, poprostu boją się ryzykować, że ludziom to się nie spodoba a co za tym idzie - nie uzyskają potrzebnych im środków. Ale ten temat był już wałkowany tyle razy, że nie chce mi się o tym już pisać, przydałyby się jakieś petycje do studiów developerskich o pomysły na grę, albo atak E-Mailowy że gracze nie chcą podobnych do siebie , nudnych, opierających się tylko na poziomie graficznym, kopiowanych gier. Developerzy w pewnym sensie pytają się graczy co im się aktualnie podoba patrząc na wyniki sprzedaży innych wspaniałych gier których twórcy nie bali się sięgnąć po nowe rozwiązania, ale powinni sięgać pomocy u graczy, bo przecież to oni kupują ich gry, a nie oni sami. Ech ...  niewiem co oni sobie myślą, ja czekam na Nintendo.

Czyli zgadzam się z Xellosem  :)

kafei

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 11-11-2003
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 02, 2006, 22:30:04 pm »
Cytat: "playing girl"
Eeech. Te gry przecież po pierwsze: mają lepszą grafike niż gry na Xboxa, po drugie: nie dziw sie, że to nie jest taka różnica jak między PSX a PS2, bo to normalne; po trzecie: teraz wypuszczanie nowej konsoli to nie tylko lepsza grafika, ale też nowe możliwości.

Wiem, ale po tych wszystkich przechwałkach MS i Sony to co teraz widze jest śmieszne. Owszem, gry wyglądają lepiej niż na Xboxie ale ta różnica jest ledwo zauważalna, zwłaszcza na zwykłym telewizorze. Przynajmniej na razie.

Cytat: "Shadowek"
Mylisz się w pewnym sensie, nie zaprzeczysz, że GTA 3 było przełomowe a wątpie, czy Rockstar wyrobiłoby się na Dreamcaście lub PSX'ie z taką "wolnością" i grafiką.

Powiedzmy, że PS3 jest w stanie pociągnąć miasto wielkości Nowego Jorku z 5 mln NPC i hiperrealistyczną grafiką. I co z tego? Nie wierze, że ktokolwiek podejmie się zrobienia takiej gry, a nawet jeśli to jak długo będzię taka gra powstawać? 15 lat? :roll:

playing girl

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2006
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 02, 2006, 23:18:28 pm »
Cytat: "kafei"
Cytat: "playing girl"
Eeech. Te gry przecież po pierwsze: mają lepszą grafike niż gry na Xboxa, po drugie: nie dziw sie, że to nie jest taka różnica jak między PSX a PS2, bo to normalne; po trzecie: teraz wypuszczanie nowej konsoli to nie tylko lepsza grafika, ale też nowe możliwości.

Wiem, ale po tych wszystkich przechwałkach MS i Sony to co teraz widze jest śmieszne. Owszem, gry wyglądają lepiej niż na Xboxie ale ta różnica jest ledwo zauważalna, zwłaszcza na zwykłym telewizorze. Przynajmniej na razie.



Ale na TV z HDReady widać różnice. Zresztą, nie pierwszy raz pokazano podrasowane screeny na nowe konsole, to samo było przy chociażby PS2.

kafei

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 11-11-2003
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 03, 2006, 01:26:53 am »
Cytat: "playing girl"
Ale na TV z HDReady widać różnice. Zresztą, nie pierwszy raz pokazano podrasowane screeny na nowe konsole, to samo było przy chociażby PS2.

Czy ta różnica jest naprawdę tym czego powinno się oczekiwać od next-gena? Na razie wygląda to jak Xbox w wysokiej rozdzielczości a to trochę za mało.
 
Cytat: "playing girl"
Zresztą, nie pierwszy raz pokazano podrasowane screeny na nowe konsole, to samo było przy chociażby PS2.

To ich raczej nie usprawiedliwia.

Morden

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-04-2006
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 1
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 03, 2006, 08:35:08 am »
Cytat: "Shadowek"
(...) nie zaprzeczysz, że GTA 3 było przełomowe a wątpie, czy Rockstar wyrobiłoby się na Dreamcaście lub PSX'ie z taką "wolnością" i grafiką. Większa moc obliczeniowa jest bardzo potrzebna (...)


Najwyrazniej niebardzo. Patrzac na obecne na rynku konsole [nie liczac Xbox 360], obliczeniowo PlayStation 2 wypada najslabiej, zaraz za nim staje GameCube, a na przedzie biegnie Xbox.

Mimo to, na PlayStation 2 wychodzi najwieksza czesc "goracych" tytulow a najpotezniejszy Xbox moze pochwalic sie konwersjami praktycznie 1:1 z innych platform. Taki DreamCast, ktorego podales jako przyklad wraz z PlayStation, choc obydwie konsole dziela wieki, pociagnal tytuly pokroju ShenMue, Crazy Taxi i Sonic Adventures, ktore potem wydano na atomowym Xbox [Crazy Taxi rowniez na PlayStation 2] w niezmienionej praktycznie wersji. Sonic Adventures i Skies of Arcadia ukazaly sie tez na GameCube. Jesli moc obilczeniowa jest tak istotna, dlaczego tak dobrze gra sie w te tytuly mimo iz pochodza ze slabszych platform? Cos w tym chyba jest.

Mimo iz PlayStation 2 roznic sie moze moca od takiego Xbox, nadal jest atrakcyjniejsza konsola jesli spojrzec na komercyjne tytuly. Posiada mocniejsze serie, wieksza ilosc tytulow... Ktos mi powie, ze on woli Xbox bo to czy tamto. Ok, ale to twoja opinia a nie liczby. Ktos powie ze Xbox swietnie sie sprzedawal ostatnimi czasy i ze posiadacze PlayStation 2 moga spojrzec na statystyki zeby sie przekonac. Owszem, ale PlayStation 2 obecne jest na rynku od dawien dawna i kazdy kto chcial to kupic, juz to ma. To tylko dopelnienie mojej mysli o tym jak istotna jest tak naprawde moc obliczeniowa.

Jestem osoba, ktora kupuje z reguly wszystkie platformy by potem moc cieszyc sie danymi exclusive'ami. Nie jestem wiec "konsolowym rasista", ktory murem stanie za posiadana platforma. Jestem w stanie wyrazic dosc obiektywna opinie, choc nadal jest to opinia prywatna jesli chodzi o gry i gust. Poza mala iloscia naprawde mocnych pozycji typu Ninja Gaiden, Dead or Alive, Jest Grind Radio Future czy Panzer Dragoon Orta Xbox nie mial mi wiele do zaoferowania i na dzien dzisiejszy jest konsola na ktora posiadam najmniej tytulow. Stoi zaraz za GameCube.

Wii da rade w taki lub inny sposob. Jesli PlayStation 3 mam kupic dla Metal Gear Solid 4, kolejnych czesci Tekken i Final Fantasy, Xbox 360 mam by grac na nim w Dead or Alive 4, kolejne Ninja Gaiden i Halo, Wii bede mial by grac na nim w kolejne gry Shigeru Miyamoto. Bede gral w kolejne tytuly z Mario w roli glownej. I moc obliczeniowa nie ma tu zadnego znaczenia.

xelloss

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-12-2004
  • Wiadomości: 1 910
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 03, 2006, 10:46:29 am »
Morden, nie do końca zrozumiałeś ideę moją czy Shadowka.

Jak słusznie zauważyłeś, Shenmue  skonwertowano w zasadzie bez zmian na Xboksa, mimo 3 lat różniących te konsole. Ale to jest właśnie konwersjaa, a te mają to do siebie, że baardzo rzadko robi się konkretne zmiany na różne platformy. Taki Prince of Persia The Two Thrones ma na PC w zasadzie identyczne klockowate modele postaci co na PS2, mimo że mógłby udźwignąć duuużo więcej. Przemodelowanie środowisk i rozgrywki na nowe platformy jest nieopłacalne dla wydawcy, łatwiej po prostu zatrudnić kilku koderów i niech przerzucą na inny sprzęt to, co już zostało stworzone. Stąd właśnie brak różnic.

Spójrz na to w drugą stronę. Czy były gry pokroju Shenmue na Playstation 1? Albo gra o rozmachu GTA SA znalazła się na Dreamcaście? Do omówienia przykładu, dlaczego moc nowej platformy umożliwia nowe możliwości, wybierzmy na przykład Devil May Cry 3. Jest to gra z tego rodzaju, którego nie spotkasz na pierwszym Playstation. A dlaczego? Pomijając samą grafikę, są w niej elementy, których Playstation 1 nie miało prawo uciągnąć. Weźmy na przykład animację Dantego. Czy wiesz, że okupuje ona w pamięci operacyjnej konsoli ponad megabajt? Zostawiłoby to tej konsoli kilkaset kilobajtów na takie rzeczy jak - animacje przeciwników, AI przeciwników itp. Jak sam widzisz, dzięki większej mocy obliczeniowej było możliwe wprowadzenie nowych elementów do rozgrywki. A przecież generacja PS2/NGC/Xbox dodała jeszcze sporo od siebie, takie rzeczy jak free-roaming przy w miarę zapełnionym świecie 3D, silniki fizyki, nowe gatunki, rozszerzył stare.

I tutaj dochodzimy do tego, o co chodziło mi i Shadowkowi. Ratunkiem dla wprowadzenie nowych elementów w grach nie jest tylko wprowadzenie nowego sposobu kontrolowania (choć to przyniesie natychmiastowe skutki), ale równie dobrą drogą jest zwyczajne zwiększenie mocy. Przycyni się to nie tylko do rozwoju grafiki. Dlatego dziwi mnie, że ludzie tak powtarzają cały czas marketingów Nintendo, że konsole Sony i MS nic nie wprowadzają.

kingboo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 370
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 03, 2006, 11:14:34 am »
Cytat: "xelloss"
Dlatego dziwi mnie, że ludzie tak powtarzają cały czas marketingów Nintendo, że konsole Sony i MS nic nie wprowadzają.

Można się zastanowić nad tym co nowego mogą dać gry stworzone na PS3/X360 czego nie byliby w stanie developerzy na Wii.

Dużą część mocy PS3/X360 pochłonie rozdzielczość, więc ta miażdżąca przewaga zaczyna topnieć, a moc 2-3 razy większa (?) niż Xbox jest chyba wystarczająca do stworzenia gier nowoczesnych pod względem grafiki jak i wykonania.

Morden

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-04-2006
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 1
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 03, 2006, 11:15:24 am »
Owszem, sila procesora, pamiec, wszystko to bardzo wazne jest by produkt trzymal jakis standard, ale zauwaz ze piszac swoja wypowiedz rownasz w dol. Korzystasz z przykladow PlayStation i DreamCast [Ktory tak swoja droga naprawde wiele potrafil i nadal potrafi] i podczas gdy te konsole sa z nizszej polki niz PlayStation 2, GameCube i Xbox, nowa konsola Nintendo bedzie raczej latac na tej samej wysokosci co PlayStation 3 i Xbox 360.

Mimo roznic w mocy obliczeniowej trzech obecnie popularnych konsol [znow wykluczam Xbox 360, zaliczajac go do jeszcze nieskompletowanej trojki next gen], nie mozna powiedziec ze ktorakolwiek jakos tragocznie odstaje od reszty. Kazda z platform ma swoje exclusive'y, i o ile Xbox ma swoje Ninja Gaiden, ktorego bez okrajania pozostale systemy faktycznie nie pociagna, takie PlayStation 2 ma swojego Tekken 5, i tutaj Xbox'owi brak przeciwwagi. Jesli sam Tekken 5 nie wystarcza, dorzuce Virtua Fighter 4 Evolution i Soul Calibur III, co by przewazyc szale bijatyk 3D na stale.

Moc obliczeniowa swoja droga, ale Wii to ten sam przedzial, i o ile zawsze beda jakies roznice, jest to / bedzie to maszyna tej samej klasy co pozostala dwojka. Lepsza od dzisiaj obecnych w duzych ilosciach PlayStation 2, GameCube i Xbox, ale tanczaca raczka w raczke z Xbox 360 i PlayStation 3.

Nie ma sensu porownywanie do DreamCast i PlayStation, bo sa to konsole, ktore sa w tyle w stosunku do obecnych, a kolejne juz za rogiem.  Nie mozna wiec mowic, ze postacie w grach na Wii beda glupsze lub gorzej animowane. Nikt nie skonwertuje Devil May Cry 3 na PlayStation, nikt tez nie skonwertuje Ninja Gaiden na PlayStation 2. Wii to mimo wszystko krok do przodu wzgledem platform obecnych, a w wyscigu mocy obliczeniowych ktoras platforma musi wypadac gorzej. Ten fakt na szczescie nie jest gwarancja komercyjnego sukcesu.

xelloss

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-12-2004
  • Wiadomości: 1 910
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 03, 2006, 11:35:10 am »
Cytat: "kingboo"

Dużą część mocy PS3/X360 pochłonie rozdzielczość, więc ta miażdżąca przewaga zaczyna topnieć, a moc 2-3 razy większa (?) niż Xbox jest chyba wystarczająca do stworzenia gier nowoczesnych pod względem grafiki jak i wykonania.


Jeśli chodzi o GPU, to być może tak. Natomiast jeśli chodzi o CPU, to są to dwie całkowicie różne bajki. Przecież Wii będzie miało jednordzeinowy procek 700MHz. I o ile procesor Wii może wykonać więcej w jednym cyklu zegara niż  1 rdzeń w X360/PS3, to i tak zawsze będzie miał słabszą wydajność ze względu na częstotliwość i ilość rdzeni. Dlatego moc obliczeniowa będzie miało wyaźnie słabszą i takich rzeczy, jak real-time'owa animacja nie będzie miało (było to zapowiedziane w nowym Indianie Jones na 360/PS3). Zresztą wystarczy spojrzeć na wielkość tych urządzeń. X360 i PS3 to kobyły, bo są w nich zawarte mocne i duże układu obliczeniowe z jeszcze większymi układami chłodzącymi, a Wii to małe pudełko, bo będzie miało słabe procki, ale dzięki temu nie wymagające dużych układów chłodzących. Jeśli twierdzicie, że Nintendo łamie prawa fizyki i zawiera w małym pudełku po niższej cenie układy o takiej samej mocy obliczeniowej co w dużym pudełku o dużej cenie to... mylicie się. :P  Różnica będzie duża i raczej nie ma co do tego wątpliwości.


Cytat: "Morden"
Ten fakt na szczescie nie jest gwarancja komercyjnego sukcesu.

Oczywiście, że nie jest, ale rozmawiamy o tym, czy większa moc obliczeniowa może wpłynąć na coś więcej niż grafika.

kingboo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 370
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #38 dnia: Maja 03, 2006, 11:47:46 am »
Cytat: "xelloss"
Różnica będzie duża i raczej nie ma co do tego wątpliwości.

Jeżeli chodzi o grafikę różnica będzie (choć bez HD nie taka wielka) i co do tego nie mam żadnych wątpliwości, ale...

Cytat: "xelloss"
Oczywiście, że nie jest, ale rozmawiamy o tym, czy większa moc obliczeniowa może wpłynąć na coś więcej niż grafika.

uważam, że ta moc nie da większych możliwości przy wymyślaniu czegoś nowego w rozgrywce niż moc Wii, która choć mniejsza, to i tak ogromna:)

Morden

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-04-2006
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 1
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #39 dnia: Maja 03, 2006, 11:49:54 am »
I zgadzam sie ze wplynac moze, ale w przypadku Wii i pozostalej dwojki nie sa to roznice tak kolosalne jak w przypadku Xbox, PlayStation 2, GameCube a powiedzmy pierwszego PlayStation. Owszem, mozna mowic, ze animacja postaci z Devil May Cry 3 to zbyt wiele, by pociagnela to tak stara konsola, ale nikt mi nie powie, ze Wii odstaje na tyle, by byc pokrzywdzonym w jakis sposob wzgledem Xbox 360 na przyklad. Bo o ile roznica pomiedzy Xbox a PlayStation jest ogromna, roznica pomiedzy Wii a reszta juz nie.

P.S. - Co do rozmiarow, ceny i tak dalej, Xbox byl i nadal jest ogromny, a kosztuje wiecej niz GameCube, ktore jest zarowno mniejsze jak i "silniejsze" niz PlayStation 2. PSP rowniez jest niczego sobie, a miesci sie praktycznie w kieszeni. Fakt, ze ma tez swoja cene. Prawda jest taka, ze najwiekszy biznes zawsze kreci sie na grach, bo w ich wartosci kupujesz konsole kilkukrotnie z biegiem czasu.