Ankieta

czy interesuje was konsola która graficznie niereprezentuje wyskokiego poziomu, ale za to gry na nią są nowatorskie i nietypowe

Pewnie, od dawna czekałem/am na taką konsole
24 (49%)
Wybiore xbox 360 lub ps3 (grafika jest dlamnie ważniejsza)
16 (32.7%)
Jeszcze niewiem co o tym sądzić, poczekam na jakieś konkrety
9 (18.4%)

Głosów w sumie: 42

Głosowanie skończone: Marca 30, 2006, 22:51:32 pm

Autor Wątek: Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.  (Przeczytany 15049 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xelloss

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-12-2004
  • Wiadomości: 1 910
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #40 dnia: Maja 03, 2006, 12:02:57 pm »
Cytat: "Morden"

P.S. - Co do rozmiarow, ceny i tak dalej, Xbox byl i nadal jest ogromny, a kosztuje wiecej niz GameCube, ktore jest zarowno mniejsze jak i "silniejsze" niz PlayStation 2. PSP rowniez jest niczego sobie, a miesci sie praktycznie w kieszeni.

Z Xboxem to inna historia, to pod pewnymi względami źle zaprojektowana konsola, ale ni o tym temat.Sony i MS robią teraz tak duże konsole właśnie z uwagi na moc, która jest dużo większa od mocy Wii. Niestety nie mamy zbyt dużo danych o Wii, jedynie można porównać RAM i częstotliwości CPU/GPU. W tej chwili niczego sobie wzajemnie nie udowodnimy, więc trzeba poczekać 2-3 lata i zobaczyć, jak to się wszystko rozwinie, co wprowadzą te wszystkie konsole, jeśli chodzi o gameplay. Miło się rozmawiało, ale dalsza dyskusja będzie chyba jałowa, więc proponuję na tym przestać.

Morden

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-04-2006
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 1
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #41 dnia: Maja 03, 2006, 12:12:21 pm »
Nikt, a przynajmniej ja, nie chcial tu niczego udowadniac, bo liczby mowia swoje, i gdy pojawia sie pelne specyfikacje, bedzie mozna sobie zasiasc i obliczyc co jak wyglada. Ja tylko nie zgadzalem sie z tym, ze Wii moze ucierpiec bedac slabsze pod wzgledem mocy obliczeniowej, jako ze nadal bedzie to konsola "nowej" generacji bijaca poprzednie. Po prostu nie widze sytuacji gdy ktos powie "No niestety, nie mozemy za cholere zrobic tego na Wii, bo jest za slabe i przeciwnicy beda za tepi, beda sie gorzej ruszac, lokacje beda mniejsze, oteksturowanie bedzie gorsze ... ".

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #42 dnia: Maja 03, 2006, 12:23:20 pm »
Cytat: "Morden"
Po prostu nie widze sytuacji gdy ktos powie "No niestety, nie mozemy za cholere zrobic tego na Wii, bo jest za slabe i przeciwnicy beda za tepi, beda sie gorzej ruszac, lokacje beda mniejsze, oteksturowanie bedzie gorsze ... ".

no niestety, ale spójrzcie na bebechy Wii i np. PS3 czy X360.
Sądze że pomiędzy Wii a PS3/X360 bedzie taka różnica jak przy XBox-PS2.
Naprzykład nie da rady zrobić Nonja Gaiden na PS2 bez ucierpienia na tym jakości tekstur, animacji itp.
Oczywiście zdarzają się wyjątki, jak np. GoW na PS2. Czasami się dziwię jak programisci tego dokonali, że z tak leciwego sprzętu jakim jest bez wątpienia PS2, wyciągneli to co wyciagneli.  
Z pewności Wii będzie pełne takich ,,cudów".

xelloss

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-12-2004
  • Wiadomości: 1 910
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #43 dnia: Maja 03, 2006, 12:36:45 pm »
Cytat: "UFO"
Sądze że pomiędzy Wii a PS3/X360 bedzie taka różnica jak przy XBox-PS2.

Sęk w tym, że ta różnica będzie większa. Xbox miał 2 razy więcej ramu, teraz będzie to różnica pięciokrotna. Procesory mają teraz dosyć podobną architekturę, więc można spojrzeć na ilośc rdzeni i częstotliwość i teraz również różnica jest miażdżąca. Nie wiemy, jak to się ma z GPU, bo znowu znamy tylko częstotliwość, ale załóżmy, że przez to, że gry na 360/PS3 są projektowane pod 720p, a na Wii pod 480p, nie będzie to różnica znacząca. Czyli pozostaje to, że właśnie w kluczowych dla gameplayu elementach, czyli procesorze i pamięci operacyjnej, 360/PS3 mają znaczącą przewagę. Oczywiście na Wii będzie można uzyskać dużo w stosunku do obecnej generacji, ale będzie to konsola trochę upośledzona, choć jej braki wyjdą dopiero z czasem.

Nie twierdzę przy tym, że nie będzie gier ciekawych i nowatorskich, ale jestem pewien, że nie będzie właśnie takich rzeczy jak animacja liczona w czasie rzeczywistym (a wierzę, że grom action-adventure i sportowym ten element doda znaczącego odświeżenia, bo akcje będą niepowtarzalne) i innych nowinekj technicznych, bo procerowi Wii brak powera na tego typu rzeczy.

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #44 dnia: Maja 03, 2006, 13:04:28 pm »
Cytat: "Shadowek"
Cytat: "fenris"
wątpie żeby one były osiągalne tylko poprzez zwiększanie mocy konsol


Mylisz się w pewnym sensie, nie zaprzeczysz, że GTA 3 było przełomowe a wątpie, czy Rockstar wyrobiłoby się na Dreamcaście lub PSX'ie z taką "wolnością" i grafiką.


Na psx to nie, z tym że GTA 3 było zapowiedziane w wersji na dc...

Oczywiście że moc ma znaczenie ale wydaje mi się już osiegnięto już taki poziom w którym moc nic w gruncie rzeczy nie zmieni. Czym się będzie różnić GTA 6 od San Andreas? Stanie sie bardziej simopodobne :lol: ?
Cały czas będziesz ograniczony padem, a to że się poprawi grafika i zapewne fizyka aż tak wiele nie zmieni w tej grze. Tu nie ma już miejsca na taką rewelucje jak między Super Mario na snes a Super Mario 64.

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #45 dnia: Maja 03, 2006, 14:06:33 pm »
Cytat: "xelloss"
Cytat: "UFO"
Sądze że pomiędzy Wii a PS3/X360 bedzie taka różnica jak przy XBox-PS2.

Sęk w tym, że ta różnica będzie większa. Xbox miał 2 razy więcej ramu, teraz będzie to różnica pięciokrotna. Procesory mają teraz dosyć podobną architekturę, więc można spojrzeć na ilośc rdzeni i częstotliwość i teraz również różnica jest miażdżąca. Nie wiemy, jak to się ma z GPU, bo znowu znamy tylko częstotliwość, ale załóżmy, że przez to, że gry na 360/PS3 są projektowane pod 720p, a na Wii pod 480p, nie będzie to różnica znacząca. Czyli pozostaje to, że właśnie w kluczowych dla gameplayu elementach, czyli procesorze i pamięci operacyjnej, 360/PS3 mają znaczącą przewagę. Oczywiście na Wii będzie można uzyskać dużo w stosunku do obecnej generacji, ale będzie to konsola trochę upośledzona, choć jej braki wyjdą dopiero z czasem.

Nie twierdzę przy tym, że nie będzie gier ciekawych i nowatorskich, ale jestem pewien, że nie będzie właśnie takich rzeczy jak animacja liczona w czasie rzeczywistym (a wierzę, że grom action-adventure i sportowym ten element doda znaczącego odświeżenia, bo akcje będą niepowtarzalne) i innych nowinekj technicznych, bo procerowi Wii brak powera na tego typu rzeczy.


myślę że optymalnym porównaniem będzie zestawiianie różnicy jaka jest pomiędzy XBox a XBox360.
Z pewnością Wii nie ma zamiaru technologicznie konkurować z X360/PS3, bo przegra już w przedbiegach, ale sądzę, że pomyłowością i nowatorskością Wii będzie biło przeciwników na łeb, na szyje.

Shadowek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2005
  • Wiadomości: 1 189
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #46 dnia: Maja 03, 2006, 19:37:22 pm »
Cytat: "Kafei"
Powiedzmy, że PS3 jest w stanie pociągnąć miasto wielkości Nowego Jorku z 5 mln NPC i hiperrealistyczną grafiką. I co z tego? Nie wierze, że ktokolwiek podejmie się zrobienia takiej gry, a nawet jeśli to jak długo będzię taka gra powstawać? 15 lat?


A od czego będą obiecywane przez gigantów aplikacje ułatwiające developing ?

Cytat: "Fenris"
Czym się będzie różnić GTA 6 od San Andreas? Stanie sie bardziej simopodobne?


Naprawde nie jesteś w stanie wymyśleć bardziej błyskotliwych różnic ?
Przecież to jasne, pomijając już różnice w grafice na korzyść 6-ki, że postęp będzie widoczny już po obejrzeniu pierwszych screenów, Rockstar doda nowe auta ( co wykorzysta NOWE możliwości konsoli ), zaskoczy nowymi animacjami postaci, zapewne doda większą możliwość zmieniania wyglądu postaci ( piercing ? ) itd.

Cytat: "UFO"
ale sądzę, że pomyłowością i nowatorskością Wii będzie biło przeciwników na łeb, na szyje.


Jeśli chodzi o nowe patenty, napewno tak. I ja tylko na to czekam, i tylko to pozostaje wszystkim, którym chcą się przekonać o pomysłowości Ninny, która nie dodaje kolejnych szczebli do drabinki rozwoju w temacie grafiki, narazie stawiając na pomysłowość. Dla mnie pomysł Nintendo to górowany sukces, z którego skorzystają rzesze developerów i użytkowników Wii. Jednak dla mnie też jasne jak słońce jest to, że postęp w bebechach konsol, a co za tym idzie - postęp technologiczny w grach jest potrzebny większości graczom.

Bystry

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-10-2004
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #47 dnia: Maja 03, 2006, 19:42:06 pm »
Cytuj
ale sądzę, że pomyłowością i nowatorskością Wii będzie biło przeciwników na łeb, na szyje


A ja sie boje ze ta pomyslowasc i nowatorstwo bedzie wykorzystane tylko w popierdulkowatych mini gierkach ktore znudza sie po dwoch dniach grania.

Slay

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #48 dnia: Maja 03, 2006, 19:47:05 pm »
Cytat: "Shadowek"
Jednak dla mnie też jasne jak słońce jest to, że postęp w bebechach konsol, a co za tym idzie - postęp technologiczny w grach jest potrzebny większości graczom.


Jak dla mnie postęp technologiczny jest zupełnie zbędny*. To co potrafił GameCube czy Xbox wystarczało mi w zupełności. Trzeba pamiętać jednak o jednym - gry to gry. Wydaje się oczywistym, że jakaś umowność musi pozostać. Przetarcie tej granicy pomiędzy grą a fotorealistyczną grą byłoby głupstwem. No, wiecie... grałbyś w jakiś Shooter... Wyskakuje przeciwnik ... Headshot... Wypada mózg...

*Jednak z pewnością nie narzekałbym na jego brak

i kto tu ma najwiekszego gs ??

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #49 dnia: Maja 03, 2006, 19:54:32 pm »
Cytat: "Bystry"
Cytuj
ale sądzę, że pomyłowością i nowatorskością Wii będzie biło przeciwników na łeb, na szyje


A ja sie boje ze ta pomyslowasc i nowatorstwo bedzie wykorzystane tylko w popierdulkowatych mini gierkach ktore znudza sie po dwoch dniach grania.

całkiem możliwe. chodzi o to, by te pomysły wykorzystać na większą skalę.

Kolejną zaletą Wii jest to, że będą mieli masę 3rd developerów. Można mieć tylko nadzeję, że będą umiejętnie wykorzystywać nowatorski kontroler Wii. Żaden ,,biedy" developer nie bedzie w stanie zrobić dobrej gry na takie sprzęty jak X360/PS3. Co za tym, idzie? Tylko wielkie ,,giercowe" korporację będą robić gry na PS3/X360.

Cytat: "Slay"
No, wiecie... grałbyś w jakiś Shooter... Wyskakuje przeciwnik ... Headshot... Wypada mózg...

źle?

Bystry

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-10-2004
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #50 dnia: Maja 03, 2006, 19:54:59 pm »
Cytuj
Jak dla mnie postęp technologiczny jest zupełnie zbędny


Jak w ogule mozecie mowic ze postep technologiczny jest zbedny?! :)  Gdyby nie to to bysmy dzis jeszcze grali na atari 2600 i pegazach.

Slay

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #51 dnia: Maja 03, 2006, 20:05:45 pm »
Cytat: "Bystry"
Cytuj
Jak dla mnie postęp technologiczny jest zupełnie zbędny


Jak w ogule mozecie mowic ze postep technologiczny jest zbedny?! :)  Gdyby nie to to bysmy dzis jeszcze grali na atari 2600 i pegazach.

Na tym etapie. Przeczytaj wypowiedź do końca a nie wyrywaj pojedynczych zdań...

i kto tu ma najwiekszego gs ??

Bystry

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-10-2004
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #52 dnia: Maja 03, 2006, 20:08:41 pm »
Oj uwiez mi, za 10 lat jak bedziesz gral na ps5 albo xbox720 nie bedziesz mogl uwiezyc ze kiedys grales w tak brzydkie, plytkie i malo rozbudowane gry jak np. GTA: San Andreas.

Shadowek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2005
  • Wiadomości: 1 189
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #53 dnia: Maja 03, 2006, 20:17:41 pm »
Cytat: "Slay"
To co potrafił GameCube czy Xbox wystarczało mi w zupełności.


Gracze w dobie Atari lub NES'a zapewne też tak twierdzili.
Więc:
Cytat: "Bystry"
Oj uwiez mi, za 10 lat jak bedziesz gral na ps5 albo xbox720 nie bedziesz mogl uwiezyc ze kiedys grales w tak brzydkie, plytkie i malo rozbudowane gry jak np. GTA: San Andreas.


Racja.
Cytat: "UFO"
Slay napisał:   
No, wiecie... grałbyś w jakiś Shooter... Wyskakuje przeciwnik ... Headshot... Wypada mózg...

źle?


Zależy od gustów.Ja już miałem ochotę tego zasmakować i średnio mi się to "podoba", moim zdaniem - bez przesady ;)

kafei

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 11-11-2003
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #54 dnia: Maja 03, 2006, 20:55:44 pm »
Cytat: "Shadowek"
A od czego będą obiecywane przez gigantów aplikacje ułatwiające developing ?

Jaka aplikacja sama zaprojektuje i stworzy 5mln postaci z fotorealistyczną grafiką. O pozostałych elementach takiej gry nawet nie wspominam. Choćby nie wiem jak łatwe było programowanie na PS3 gry nadal robią (i będą) robić ludzie.

Slay

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #55 dnia: Maja 03, 2006, 21:14:59 pm »
Cytat: "Shadowek"
Slay napisał:   
To co potrafił GameCube czy Xbox wystarczało mi w zupełności.   


Gracze w dobie Atari lub NES'a zapewne też tak twierdzili.


No tak, bo potem jak zrobią fotorealistyczną grafikę to zaczną robić "ładniejsze gry od rzeczywistości"?
Ciągle zbliżamy się do tej granicy więc potem nie będzie się dało zrobić lepszej grafiki.


Cytat: "Shadowek"
która nie dodaje kolejnych szczebli do drabinki rozwoju w temacie grafiki,


Ja nie wiem co ma pomysłowość do grafiki. Tu chodzi o technike. Nazwiesz pomysłowym plan "zróbmy procka 5,0". Tu trzeba techniki, nie pomysłu. Chociaż po małej części jedno z drugim się wiąże...
A w sumie, mam plan! Zrobimy procka 10,0. Jaki ja jestem mądry. Zapewne jutro to opatentują...

Cytat: "Shadowek"

Fenris napisał:   
Czym się będzie różnić GTA 6 od San Andreas? Stanie sie bardziej simopodobne?   


Naprawde nie jesteś w stanie wymyśleć bardziej błyskotliwych różnic ?


no tak zmiana grafy to bardzo błyskotliwa różnica...

Podsumuwując: Brak jako takiego postępu przy WII nie przeszkadza mi, bo to co prezentuje np. xbox mi wystarcza. Ale gdyby jednak ten postęp był to nie narzekałbym. WII stawia na pomysł i niską cenę. I właśnie taki wariant mi odpowiada.

i kto tu ma najwiekszego gs ??

TheMichal

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 16-02-2004
  • Wiadomości: 351
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #56 dnia: Maja 03, 2006, 21:29:08 pm »
rozumiem że Nintendo chce iść w innym kierunku, ale proc w Wii nie będzie obsługiwał HD, za 5 lat i kineskopowych TV 80% graczy nie będzie pamiętać, a jak Wii nie będzie miało obsługi HD (czyli 480p to max po componencie) to na TV 1080p będzie wyglądało jak obecnie PS2 na telewizorze z 720p. Grafika w grach nie jest najważniejsza, ale jest jednym z głównych aspektów, pozwala lepiej wczuć się w klimat (Star Wars czarno białe i w grafice z Atari jakoś mniej by mi przypadło do gustu niż Star Wars z grafiką np. KOTORa/BF2)

Bystry

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-10-2004
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #57 dnia: Maja 03, 2006, 21:35:39 pm »
Cytuj
Ciągle zbliżamy się do tej granicy więc potem nie będzie się dało zrobić lepszej grafiki.


Racja, ale zanim dojdziemy do tej granicy minie jeszcze sporo lat.

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #58 dnia: Maja 03, 2006, 22:00:55 pm »
Cytuj
Przecież to jasne, pomijając już różnice w grafice na korzyść 6-ki, że postęp będzie widoczny już po obejrzeniu pierwszych screenów, Rockstar doda nowe auta ( co wykorzysta NOWE możliwości konsoli ), zaskoczy nowymi animacjami postaci, zapewne doda większą możliwość zmieniania wyglądu postaci ( piercing ? ) itd.


Prawdziwa rewolucja ;]
Nowa auta nowe WOW rewelka (inna sprawa że znając pomyśłowość rockstar połowa aut to bedą stare modele na nowym engine ;)) i nawet okolczykować będzie można. Zawsze czekałem na takie zmiany :wink:
Jeszcze fajnie by było jakbym mógł wybrać numer buta postaci, brakowało mi tego w SA :roll:

Slay

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #59 dnia: Maja 03, 2006, 22:04:37 pm »
Cytat: "fenris"
Jeszcze fajnie by było jakbym mógł wybrać numer buta postaci, brakowało mi tego w SA


Mnie tego nie brakowało. Żałuje, że nie było można było zmieniać koloru owłosienia łonowego i zapuszczać dredów pod pachami.

i kto tu ma najwiekszego gs ??

Jasko

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 22-03-2006
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #60 dnia: Maja 03, 2006, 22:20:14 pm »
Cytat: "TheMichal"
rozumiem że Nintendo chce iść w innym kierunku, ale proc w Wii nie będzie obsługiwał HD, za 5 lat i kineskopowych TV 80% graczy nie będzie pamiętać, a jak Wii nie będzie miało obsługi HD (czyli 480p to max po componencie) to na TV 1080p będzie wyglądało jak obecnie PS2 na telewizorze z 720p. Grafika w grach nie jest najważniejsza, ale jest jednym z głównych aspektów, pozwala lepiej wczuć się w klimat (Star Wars czarno białe i w grafice z Atari jakoś mniej by mi przypadło do gustu niż Star Wars z grafiką np. KOTORa/BF2)


to za 4/5 lat wydadza wii2 ktore bedzie 2 razy mocniejsze od 360tki,a poniewaz cena sprzentow do tego czasu spadnie znowu wydadza konsole w cenie 199 $,ja jestem za,wole wydac na dwie raty 398 $ niz teraz na starcie 500 $,a w sumie na jedno wyjdzie.

Bystry

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-10-2004
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #61 dnia: Maja 03, 2006, 22:22:58 pm »
Cytuj
to za 4/5 lat wydadza wii2 ktore bedzie 2 razy mocniejsze od 360tki,a poniewaz cena sprzentow do tego czasu spadnie znowu wydadza konsole w cenie 199 $,ja jestem za,wole wydac na dwie raty 398 $ niz teraz na starcie 500 $,a w sumie na jedno wyjdzie.


No jasne, to moze lepiej wydawac nowa konsole co roku? Albo wymienialne bebechy jak w pc?:roll:

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #62 dnia: Maja 03, 2006, 22:34:08 pm »
Cytat: "Bystry"
No jasne, to moze lepiej wydawac nowa konsole co roku? Albo wymienialne bebechy jak w pc?

NIE!
najlepiej wogóle nie kupować konsol.

@Slay:
grafika jest ważna w grach. Mówisz ze postęp cię nie interesuje. To tak, jak kobiety w krajach arabskich( :lol: ). Mówią że jest im dobrze bo nie wiedzą jak może być lepiej.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #63 dnia: Maja 03, 2006, 22:51:49 pm »
Mi się marzy nowe GTA jako MMORPG. Zaczynasz jako chłopak a z podwórka. Drobne przestępstwa, bójki, ustawki itp. Musisz sie wykazać żeby dostać się do gangu. Rozwijał byś swoją postać: siła, szybkość, żywotność, skradanie itp. Uczył byś się boksu, karate, zapasów itp, przez co zdobywał byś nowe umiejętności. Rozwijałbyś umiejętności strzeleckie, uczyłbyś się pływać, wspinać itp Co jakiś czas gry, dostawało by się punkty, dzięki którym, mógłbyś, urosnąć, przytyć, wyrzeźbić muskulaturę, czyli ogólnie zmienić swój wygląd. Zajmowało by to sporo czasu: dużo dośwaidczenia by wymagało, dużo czasu na siłce itp. Czas mijałby na serwerze np. dzieć to 4 godziny. Raz dziennie mógłbys pójśc na siłkę. Jeżeli ktoś by się przyłożył to mógłby przpakowaćm, oczywiście musiałby się dobrze odrzywiać, plus jakieś odrzywki czy sterydy. Wtedy jakby się widziało przypakowanego gościa na serwerze, to oznaczałoby, że gościu się nieźle przyłożył i że naprawdę jest niezły madafaka z bniego. tak by się budowało szacunek. Kupowałbyś bryki tuningował je, żeby poszpanować przed innymi. Mógłbyś zakładać gangi później całą mafię. Jako szef decydowałbyć czy przyjąć początkujących graczy do gangu. Odbywały by się wyścigi różnego rodzaju: na motorach, samochodami, drifty itp. Odbywały by się różne walki. Wojny gangów, wali pseudo kibiców( np, musiałbyś wybrać jakiej drużynie kibicujesz) Poza tym oczywiście multum questów od adminów. Takich jak w normalnej grze, czyli zwykłe misje i misje ala taksówkarz. Mogliby dodać kupowanie domów. Spoko byłoby mieć własny skrwek na serwerze. Mogliby dodać nawet, że sam mógłbyś urządzać chaciorę. Oczywiście na serwerze nie byi by tylko gracze ale też, przechodnie sterowanie przez AI. Pomysłów można wymyslać miliony.
ps:sorry za błedy jakie są w tekście, ale pisałem z szybko bo z natchnienia :)

soolars

  • Gość
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #64 dnia: Maja 03, 2006, 23:25:54 pm »
Piter_neo Prawie jak Matrix:)

Ale nie wiem czy ta gra przebiłaby WoW. Ludzie jednak chca siegać po klimaty w stylu fantasy. Poza tym nie wiem czy taka spodobała się władzą, wiesz co jak co ale to juz jest symulacja mafii. Na GTA bo wpadce z Hot Cafee wszyscy patrzą nieprzechylnie....

Wracając do tematu, myśle że po prostu ta konsola ma spełnić inną rolę. Ma zapełnić niszę na rynku gier jaką jest innowacyjność. Nie potrzeba tu procków z kosmosu:)

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #65 dnia: Maja 04, 2006, 00:02:33 am »
Cytat: "soolars"
Na GTA bo wpadce z Hot Cafee wszyscy patrzą nieprzechylnie....

Hot Cafee najlepsze, handel narkotykami, polewka z wszechobecego prawa, mordowanie przechdniów i wogóle wszystkiego co żyje, kradzieże, rozgoje, pobicia, korupcja. Ale nagle wszyscy oburzenie bo sex jest :lol:


Cytat: "soolars"
Ale nie wiem czy ta gra przebiłaby WoW

to byłby hicior wszechczasów! Żaden WoW.
Mi tez się coś takiego marzy. Tylko żeby można było pakować na siłowni do bólu, a nie jak w GTA, że do pewnego momentu. Zdobiłbym byka podobnego do Pudziana, i tłukł wszystkich leszczy na serwarze :twisted: . Edytor własnych tatuaży(czemu nie, HWPD na placach :lol: ). Tuning samochodów rozbudowany jak w Midnight Club 3. Można tak bez końca.
Takie gry ujrzymy w przeciągu 10-15 lat. Cieszy mnie, że to tylko kwestia czasu. Dobrze że jeszcze za życia posmakuje takich gier :twisted:

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #66 dnia: Maja 04, 2006, 00:42:44 am »
Cytat: "UFO"
Ale nagle wszyscy oburzenie bo sex jest :lol:


To pewnie dlatego że GTA promuje sex bez ślubu :oops: ;)
Jak już były randki to mogli dodać opcje ślubu a potem noc poślubna +100EXP :lol:

Slay

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #67 dnia: Maja 04, 2006, 11:47:15 am »
Cytat: "UFO"
Cytat: "Bystry"
No jasne, to moze lepiej wydawac nowa konsole co roku? Albo wymienialne bebechy jak w pc?

NIE!
najlepiej wogóle nie kupować konsol.

@Slay:
grafika jest ważna w grach. Mówisz ze postęp cię nie interesuje. To tak, jak kobiety w krajach arabskich( :lol: ). Mówią że jest im dobrze bo nie wiedzą jak może być lepiej.

Doszlismy do takiego momentu ze moze byc lepiej, ale nie az tak bardzo...

i kto tu ma najwiekszego gs ??

xelloss

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-12-2004
  • Wiadomości: 1 910
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #68 dnia: Maja 04, 2006, 13:43:24 pm »
Cytat: "Slay"
Doszlismy do takiego momentu ze moze byc lepiej, ale nie az tak bardzo...

Nieprawda... Zagraj sobie w nowego Pronce of Persia  porównaj, jak wszystko wygląda w grze, a jak na filmikach prerenderowanych. A taka jakość jak w CGI będzie spokojnie za 10 lat możliwa w real-time, inna sprawa czy budżetyu gier wytrzymają taką grafikę. Jednakże postęp jeszcze może się dokonać ogromny.

Slay

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #69 dnia: Maja 04, 2006, 17:37:40 pm »
Cytat: "xelloss"
Cytat: "Slay"
Doszlismy do takiego momentu ze moze byc lepiej, ale nie az tak bardzo...

Nieprawda... Zagraj sobie w nowego Pronce of Persia  porównaj, jak wszystko wygląda w grze, a jak na filmikach prerenderowanych. A taka jakość jak w CGI będzie spokojnie za 10 lat możliwa w real-time, inna sprawa czy budżetyu gier wytrzymają taką grafikę. Jednakże postęp jeszcze może się dokonać ogromny.

taaak.. porównujesz postep z nesa do gc... wiekszego przeskoku juz nie bd co udowadnia ta generacja...

i kto tu ma najwiekszego gs ??

Jasko

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 22-03-2006
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #70 dnia: Maja 06, 2006, 00:28:20 am »
Cytat: "Piter_neo"
Mi się marzy nowe GTA jako MMORPG. Zaczynasz jako chłopak a z podwórka. Drobne przestępstwa, bójki, ustawki itp. Musisz sie wykazać żeby dostać się do gangu. Rozwijał byś swoją postać: siła, szybkość, żywotność, skradanie itp. Uczył byś się boksu, karate, zapasów itp, przez co zdobywał byś nowe umiejętności. Rozwijałbyś umiejętności strzeleckie, uczyłbyś się pływać, wspinać itp Co jakiś czas gry, dostawało by się punkty, dzięki którym, mógłbyś, urosnąć, przytyć, wyrzeźbić muskulaturę, czyli ogólnie zmienić swój wygląd. Zajmowało by to sporo czasu: dużo dośwaidczenia by wymagało, dużo czasu na siłce itp. Czas mijałby na serwerze np. dzieć to 4 godziny. Raz dziennie mógłbys pójśc na siłkę. Jeżeli ktoś by się przyłożył to mógłby przpakowaćm, oczywiście musiałby się dobrze odrzywiać, plus jakieś odrzywki czy sterydy. Wtedy jakby się widziało przypakowanego gościa na serwerze, to oznaczałoby, że gościu się nieźle przyłożył i że naprawdę jest niezły madafaka z bniego. tak by się budowało szacunek. Kupowałbyś bryki tuningował je, żeby poszpanować przed innymi. Mógłbyś zakładać gangi później całą mafię. Jako szef decydowałbyć czy przyjąć początkujących graczy do gangu. Odbywały by się wyścigi różnego rodzaju: na motorach, samochodami, drifty itp. Odbywały by się różne walki. Wojny gangów, wali pseudo kibiców( np, musiałbyś wybrać jakiej drużynie kibicujesz) Poza tym oczywiście multum questów od adminów. Takich jak w normalnej grze, czyli zwykłe misje i misje ala taksówkarz. Mogliby dodać kupowanie domów. Spoko byłoby mieć własny skrwek na serwerze. Mogliby dodać nawet, że sam mógłbyś urządzać chaciorę. Oczywiście na serwerze nie byi by tylko gracze ale też, przechodnie sterowanie przez AI. Pomysłów można wymyslać miliony.
ps:sorry za błedy jakie są w tekście, ale pisałem z szybko bo z natchnienia :)


szkoda ze nie umiesz robic gier...

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Wii z gorszym procesorem od pierwszego x'a.
« Odpowiedź #71 dnia: Maja 06, 2006, 04:31:44 am »
Piter, ehhehehe nie wspomniales jeszcze o tym, ze czesc graczy mogla by grac jako policja, to by dopiero byl wypas :D inni jako czlonkowie gangow, a pozostali gracze jako wlasnie tacy wolni strzelcy , tylko cos mi sie wydaje, ze miasto w ktorym akcja miala by miejsce musialo by byc cholernie duze a po drugie bylo by to miasto o najwiekszym stopniu przestepczosci na swiecie :)