Autor Wątek: Metal Gear Solid Master Collection Vol.1  (Przeczytany 3588 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Metal Gear Solid Master Collection Vol.1
« dnia: Czerwca 21, 2023, 22:09:41 pm »







Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Metal Gear Solid Master Collection Vol.1
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 22, 2023, 09:11:36 am »
Ależ pikseloza.

Konami to nawet tego wyłagodzić nie potrafi.



Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Metal Gear Solid Master Collection Vol.1
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 22, 2023, 12:35:16 pm »
Myślę, że to raczej kwestia chęci ;). Dla nich to łatwy zysk. Tak czy inaczej ja wezmę (dla łatwego dostępu do tych gier), choć poczekam na pierwsze relacje. Jeśli będzie coś skopane, to wezmę w promocji. Stęskniłem się za starym dobrym MGS'em...

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Metal Gear Solid Master Collection Vol.1
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 22, 2023, 12:53:54 pm »
Ja skończyłem ostatnio na XSX aby sobie porównać z TTS.
Ta gra nadal ma to coś a to już 25 lat od premiery.




windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Metal Gear Solid Master Collection Vol.1
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 22, 2023, 13:13:53 pm »
Przecież cena za tę kolekcję to jakiś absurd xD Stare gry, chyba w ogole nie poprawione, 250zl xD Ha tfu na konami, niby sie ruszyli i fail za failem xD

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Metal Gear Solid Master Collection Vol.1
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 22, 2023, 13:51:46 pm »
Ta gra nadal ma to coś a to już 25 lat od premiery.

A ja tak dawno nie grałem w pierwszą część. Kiedyś to przynajmniej raz do roku była odpalana...

Przecież cena za tę kolekcję to jakiś absurd xD Stare gry, chyba w ogole nie poprawione, 250zl xD Ha tfu na konami, niby sie ruszyli i fail za failem xD

Konami to myśli jak tanim kosztem wykorzystać to co mają, więc ten ich ruch to takie bardziej "zamarkowanie". Na Silent Hill na razie dają więcej funduszy (zgaduję, bo w sumie kto wie jakie mają kontrakty z tymi studiami), może w przypadku MGS'a wiedzą, że z tej serii nic nie wycisną bez Kojimy. Tzn, oni nie wycisną, bo ktoś z większym zaangażowaniem i miłością na pewno coś by z tego zrobił.

Tak czy inaczej masz rację, 250 zł to o wiele za dużo. Może gdyby to była cała seria, do tego porządnie zremasterowana... Dlatego bardzo podobała mi się plotka o tym, że Sony miałoby wykupić kilka IP od Konami. Co prawda musieliby chyba stworzyć nowe studio/studia specjalnie dla tych gier, ale na pewno byłyby w lepszych rękach. Niestety jednak to była tylko plotka.

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
Odp: Metal Gear Solid Master Collection Vol.1
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 22, 2023, 23:58:43 pm »
Wyciekło im, że w Vol. 2 będzie w końcu MGS4. Grałem w to przy premierze i jestem bardzo ciekawy jak odbiorę tą grę dzisiaj. Swoją drogą pamiętam oczekiwanie na czwórkę piętnaście lat temu na gameonly. Zielarz uczciwie wrzucił przed premierą w spoiler informację o Big Bossie, a młody ja nie mogłem się powstrzymać i sobie zaspoilowałem. Niesamowite że to już tyle lat xd

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Metal Gear Solid Master Collection Vol.1
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 23, 2023, 11:11:15 am »
Zielarz uczciwie wrzucił przed premierą w spoiler informację o Big Bossie, a młody ja nie mogłem się powstrzymać i sobie zaspoilowałem.
xD

Tak, mnóstwo czasu upłynęło. Pamiętam jak odpalałem pierwszy raz MGS4 w akademiku na starym Elemisie 21 cali przez kabel euro, żeby chociaż chwilę zobaczyć xD Potem już prawilnie jak wróciłem po egzaminach na chatę to się odpaliło na nowym TV i było grane.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Metal Gear Solid Master Collection Vol.1
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 23, 2023, 12:21:46 pm »
Czwórka świetna była.
Patrząc jaki chłam teraz wychodzi, wręcz wybitna.
Spędziłem sporo czasu z tym tytuł wbijając na końcu range big bossa.

Na minus loading, reklamy, miejscami przesadny cringe.
Reszta najwyższa półka.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Metal Gear Solid Master Collection Vol.1
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 23, 2023, 13:58:08 pm »
Wyciekło im, że w Vol. 2 będzie w końcu MGS4.

Ech, wciąż w to nie wierzę, patrząc na to co robi Konami. Ma to dużo sensu i byłby to główny selling point vol.2. Trzeba "tylko" znaleźć dobre studio do wykonania remastera, a co za tym idzie, trochę będzie to kosztowało. Żeby nie było, że MGS4 będzie, ale w streamingu ;P.

Zielarz uczciwie wrzucił przed premierą w spoiler informację o Big Bossie, a młody ja nie mogłem się powstrzymać i sobie zaspoilowałem. Niesamowite że to już tyle lat xd

Och, nie pamiętałem tego, ale odświeżyłem sobie trochę ten temat z tamtego okresu :D. Good old times ;). Tak, czas szybko leci. Cała generacja PS3/X360 wydaje się nie tak bardzo odległa, ale jak popatrzeć na daty, kawał czasu. Niby mówiło się wtedy (jak przy każdej generacji), że "kiedyś to były gry", ale teraz można wspominać sporo świetnych tytułów z tamtego okresu, m.in. MGS4 właśnie. Nie powiem, mam pewne zastrzeżenia, zwłaszcza obecnie (ilość rozgrywki vs cut-sceny, pacing), ale było to świetne zamknięcie serii (Peace Walker i MGSV to już trochę inne gry i historia w pewnym sensie poboczna). Szkoda, że więcej takich gier nie będzie raczej, a tym bardziej nowego MGS'a od Kojimy.

Fajnie byłoby dostać remake MGS4, w poprawioną rozgrywką i przede wszystkim bardziej rozbudowanymi sekcjami gry. Sam Kojima miał różne pomysły, które nie weszły wtedy, a teraz można by je wykorzystać. Do tego wizualnie można by usprawnić sporo. Ech...

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Metal Gear Solid Master Collection Vol.1
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 23, 2023, 14:18:59 pm »
Zielarz uczciwie wrzucił przed premierą w spoiler informację o Big Bossie, a młody ja nie mogłem się powstrzymać i sobie zaspoilowałem.
xD

Tak, mnóstwo czasu upłynęło. Pamiętam jak odpalałem pierwszy raz MGS4 w akademiku na starym Elemisie 21 cali przez kabel euro, żeby chociaż chwilę zobaczyć xD Potem już prawilnie jak wróciłem po egzaminach na chatę to się odpaliło na nowym TV i było grane.
Och tak, ja pamietam, ze kupilem ps3 specjalnie dla tej gry i tez przenosilem sie do pokoju rodziców bo był lepszy TV :D

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Metal Gear Solid Master Collection Vol.1
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 23, 2023, 16:13:09 pm »
tez przenosilem sie do pokoju rodziców bo był lepszy TV

W sumie to ja także pierwsze przejście zaliczyłem na TV rodziców, akurat byłem wtedy sam w domu, po sesji i to był fajny maraton. Z tego co pamiętam, rozdzielczość była chyba nawet poniżej 720p, ale na dużym FullHD Sony wyglądała świetnie.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Metal Gear Solid Master Collection Vol.1
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 23, 2023, 17:20:39 pm »
1024x768

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Metal Gear Solid Master Collection Vol.1
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 23, 2023, 18:45:50 pm »
tez przenosilem sie do pokoju rodziców bo był lepszy TV

W sumie to ja także pierwsze przejście zaliczyłem na TV rodziców, akurat byłem wtedy sam w domu, po sesji i to był fajny maraton. Z tego co pamiętam, rozdzielczość była chyba nawet poniżej 720p, ale na dużym FullHD Sony wyglądała świetnie.
Jakie fullhd? Ja na crt grałem i przenosiłem się tylko dlatego że było tylko kilka cali więcej xd

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Metal Gear Solid Master Collection Vol.1
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 26, 2023, 10:16:50 am »
Jakie fullhd? Ja na crt grałem i przenosiłem się tylko dlatego że było tylko kilka cali więcej xd

W domu rodzinnym w pokoju miałem 21 calowy CRT Sony (z wielką "dupą"), czyli 576p. Kupiony z resztą przy okazji premiery MGS2 :D. Tak przechodziłem wiele gier przez sporą część tamtej generacji. Kupiłem LCD Samsunga z 720p na studiach, ale to był wielki błąd (wybrałem wielkość a nie jakość), niemniej to był mój drugi główny TV (przez sporą część roku główny). Do tego pierwszy HD - próbowałem podłączać X360 do monitora LCD, ale to było słabe. Gdy ojciec kupił sobie do salonu Soniaczka FHD to myślałem - taki piękny TV, tak bardzo się marnuje ;). Ostatecznie jednak, przez pół roku akademickiego miałem sporo wolnego czasu, więc kilka gier ograłem właśnie na tym TV (np. Lost Odyssey, czy Gran Turismo HD i Prologue). Fajnie się wtedy złożyło z tym MGS'em.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Metal Gear Solid Master Collection Vol.1
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 26, 2023, 11:58:24 am »
576i


Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Metal Gear Solid Master Collection Vol.1
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 26, 2023, 12:05:50 pm »
576i

Hymm, a z progressive scan to nie było 576p?

W kwestii kolekcji - oryginalna prezentacja jedynki dla mnie akurat nie jest niczym złym, choć fajne gdyby były dwie wersje. Pamiętam wersję na PC - niby wygładzona i ostra, ale zgubiła coś z oryginału.

Pewnie Konami nie chce nic grzebać przy tych portach, bo i tak będą remake'i, a więc dodatkowy zarobek.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2023, 12:09:49 pm wysłana przez Zielarz »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Metal Gear Solid Master Collection Vol.1
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 26, 2023, 14:45:10 pm »
Jak miałeś crt hd to tak.
Zwykły crt to max 576i.



Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Metal Gear Solid Master Collection Vol.1
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 03, 2023, 14:56:37 pm »
Ponoć to naprawdę będzie w 720p...  :lol: . Na Switchu będzie ok ;).

Niech oni sprzedają wszystkie swoje IP, albo cały dział związany z grami wideo. Chyba nie może być gorzej, nawet MS raczej (kluczowe słowo, bo jednak dają ciała od lat, a ostatnie przesłuchania nie malują kolorowej wizji przyszłości) tak by nie zaniedbał.

Jak miałeś crt hd to tak.
Zwykły crt to max 576i.

To raczej było 576i w takim razie.
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2023, 15:02:27 pm wysłana przez Zielarz »

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
Odp: Metal Gear Solid Master Collection Vol.1
« Odpowiedź #19 dnia: Października 26, 2023, 10:08:55 am »
https://opencritic.com/game/15162/metal-gear-solid-master-collection-vol-1/reviews

Przykro się robi, kiedy z kultowymi grami wydawca obchodzi się w tak prostacki sposób.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Metal Gear Solid Master Collection Vol.1
« Odpowiedź #20 dnia: Października 26, 2023, 11:51:42 am »
Konami. Oni tylko udają, że wracają do gier, a tak naprawdę chodzi tylko o dorabianie się jak najniższym kosztem. W tym wypadku nie trzeba było nawet dużo pracy, a efekt i tak byłby lepszy. Naprawdę, niech ktoś od nich odkupi te kilka ważnych IP to będzie szansa na lepszą opiekę nad nimi. 

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Metal Gear Solid Master Collection Vol.1
« Odpowiedź #21 dnia: Października 26, 2023, 13:56:56 pm »
Ano niestety. Ja to i tak uważam, że kontynuacja MGS nie ma za bardzo sensu w jakiejkolwiek formie, tam już nie ma gdzie w oś czasu wciskać rzeczy. A już tym bardziej, że będą to projekty bez żadnegu udziału Kojimy.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Metal Gear Solid Master Collection Vol.1
« Odpowiedź #22 dnia: Października 26, 2023, 14:05:11 pm »
Całą godzinę zajęło moderom wrzucenie 4k dla wersji na PiSiMasterRejs - bazowo 720p  xD

Boziu. Ależ partacze (twórcy, nie moderzy). Gdy w piątek udałem się po swój egzemplarz, sprzedawca pytał czy nie skuszę się na wersję na konsolę Sony (wybrałem tę na Słicza). ALe umówmy się. fHD w takich leciwych grach, pod koniec 2023r. i to na 65, wstyd.  :-?

Wielka szkoda, że na NS gra hula w zaledwie 30 k/s.  :evil: Niedawno wyszło nowe Mario. Ładne to i działa jak działać powinna (60 klatek).
Jakim cudem MGS3 na tym sprzęcie to raptem 30 klatek.  :mad:

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Metal Gear Solid Master Collection Vol.1
« Odpowiedź #23 dnia: Października 27, 2023, 10:19:50 am »
Ja to i tak uważam, że kontynuacja MGS nie ma za bardzo sensu w jakiejkolwiek formie, tam już nie ma gdzie w oś czasu wciskać rzeczy. A już tym bardziej, że będą to projekty bez żadnegu udziału Kojimy.

Oczywiście, kontynuacja głównej linii fabularnej nie ma raczej sensu. Wciąż da się to i owo zrobić (np. gra o The Boss i Kobrach), ale po tych sześciu częściach można dać sobie spokój. Chociaż dwie gry mogłyby jeszcze powstać - Metal Gear i Metal Gear 2. Niby byłyby to remake'i, ale ciężko mi określić tym mianem takie zadanie, bo to stworzenie tych gier zupełnie na nowo. Tego bym chciał jeszcze dla serii, tak aby krąg mógł się domknąć. Tym bardziej, że oznaczałoby to powrót Solid Snake'a z jego najlepszych lat ;). Do tego jednak potrzeba by Kojimy. Dlatego chciałbym aby ktoś przejął to IP i poświęcił mu więcej uwagi. Może nawet wydałby porządną kolekcję całej serii.

Poza tym seria mogłaby wystartować na nowo - nowi bohaterowie, nowe rozwiązania. W końcu gatunek skradanek potrzebuje takiej gry. Można też zrobić soft reboot. Tak czy inaczej, takie zadanie można powierzyć innym developerom. Nie będzie to już nigdy to samo, ale może też wnieść sporo dobrego. Tylko do tego potrzebny jest dobry developer, a nie (z całym szacunkiem) Chińczyk co zajmuje się portami.

Sony lub MS mogliby się tym zająć, choć osobiście wolałbym tych pierwszych (i Bluepoint), to mogą nie mieć do tego ludzi. MS stać na to, a że jeszcze kręcą z Kojimą, to mogliby z tego zrobić sztandarowy przykład współpracy. Niestety jednak, MS to partacze co mają więcej pieniędzy niż rozumu i talentu, więc dlatego wolałbym nie. Niech najpierw udowodnią, że nie zatopią w ciągu najbliższych 10 lat sporej części pozyskanych studiów (a co według mnie jest bardzo realne).

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Metal Gear Solid Master Collection Vol.1
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 29, 2023, 17:42:23 pm »
Chociaż dwie gry mogłyby jeszcze powstać - Metal Gear i Metal Gear 2. Niby byłyby to remake'i, ale ciężko mi określić tym mianem takie zadanie, bo to stworzenie tych gier zupełnie na nowo. Tego bym chciał jeszcze dla serii, tak aby krąg mógł się domknąć. Tym bardziej, że oznaczałoby to powrót Solid Snake'a z jego najlepszych lat ;).

Nie ukrywajmy, dialogów fabularnych w tych częściach ze względu na ograniczenia sprzętowe za wiele nie było i w niektórych aspektach to kolejne części opowiedziały więcej, niż oryginały. Phantom Pain jednak ładnie domknął parę niejasności czy wręcz dziur wprowadzeniem Venom Snake'a, więc faktycznie powstanie tych części jako remake, z rozbudowanymi dialogami i z wzięciem pod uwagę fabuły pozostałych części, pięknie domykałoby całą sagę, zwłaszcza rozmową "po napisach", która domykałaby wątek śmierci Big Bossa / Venom Snake'a.

W sumie jedyne czego jeszcze brakuje, to właśnie rozwinięcie niedokończonej ostatniej misji z PP i motywu z młodym Liquidem. Niedokończona scena i tak wyglądała, jakby po niej miał być jeszcze jakiś jeden wątek i dopiero spięcie klamrą całości. Kto wie, czy właśnie to nie miało zostać na kolejnego MGSa, który by łączył PP z Metal Gearami, który by zastąpił remake'i, dodając "solid" do sagi.
« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2023, 17:46:03 pm wysłana przez gnysek »