Autor Wątek: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS  (Przeczytany 104312 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #40 dnia: Maja 11, 2010, 20:27:34 pm »
Gosniki sie sprawdza na pewno, no chyba ze masz pokoj 2 na 2
Aż takiego małego pokoju nie mam, ale siedze plecami przy ściane więc nie wiem czy to zda egzamin.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #41 dnia: Maja 11, 2010, 20:30:57 pm »
Gosniki sie sprawdza na pewno, no chyba ze masz pokoj 2 na 2
Aż takiego małego pokoju nie mam, ale siedze plecami przy ściane więc nie wiem czy to zda egzamin.
Jak żeś tego posta spłodził :surprised:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #42 dnia: Maja 11, 2010, 20:32:34 pm »
Tak z ciekawosci Iras, to na jakich sluchawkach 5.1 i dolby headphones grales?

Grałem na Plantronicach 777 i Logitechach G35, i uważam, że niczym się to od zwykłych słuchawek stereo nie różni. Dwa głośniczki nie zagrają jak sześć i tyle. Chwyt marketingowy, ściema, bullshit. Pod względem pozycjonowania dźwięku takie rozwiązanie do Shakroonów nijak się nie zbliża.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #43 dnia: Maja 11, 2010, 20:34:00 pm »
Gosniki sie sprawdza na pewno, no chyba ze masz pokoj 2 na 2
Aż takiego małego pokoju nie mam, ale siedze plecami przy ściane więc nie wiem czy to zda egzamin.
Jak żeś tego posta spłodził :surprised:
A coś jest nie tak? xD

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #44 dnia: Maja 11, 2010, 20:36:42 pm »
Ej Iras to dlaczego najwięksi wymiatacze w CS dajmy na to, grają tylko na słuchawkach stereofonicznych skoro takie ch**owe? Kiedyś gdzieś oglądałem jakiś filmik na YT z meczu Polaków z jakimiś tam innymi, Polacy tam bronili mistrzostwa i wszyscy mieli na głowach słuchawki stereofoniczne, Sennheisera dokładnie, dziwne.

Wiadomość scalona: [time]Maj 11, 2010, 20:37:10 pm[/time]
Gosniki sie sprawdza na pewno, no chyba ze masz pokoj 2 na 2
Aż takiego małego pokoju nie mam, ale siedze plecami przy ściane więc nie wiem czy to zda egzamin.
Jak żeś tego posta spłodził :surprised:
A coś jest nie tak? xD
To nie ja powiedziałem :(
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2010, 20:38:39 pm wysłana przez Wooyek »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #45 dnia: Maja 11, 2010, 20:50:04 pm »
łoooo fakt. Coś sie chyba je**e z cytowaniem selektywnym. ;P

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #46 dnia: Maja 11, 2010, 20:54:21 pm »
Ej Iras to dlaczego najwięksi wymiatacze w CS dajmy na to, grają tylko na słuchawkach stereofonicznych skoro takie ch**owe?

Wydaje mi się, że CS w ogóle nie zagra w 5.1, więc użycie słuchawek stereo jest jak najbardziej normalne.

Poza tym nie uważam, że stereo jest takie ch**owe. Po prostu dwa kanały nie oddadzą pozycjonowania dźwięku sześciokanałowego.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #47 dnia: Maja 11, 2010, 20:56:14 pm »
Ja mam dobre słuchawki stereo i zarówno do grania jak i do muzyki (to drugie przede wszystkim) nadają się świetnie. Jakość jest bardzo dobra. Musiałbym porównać do grania na słuchawkach 5.1 żeby przekonać się czy faktycznie tak dobrze tam słychać wszelakie odgłosy dobiegające z tyłu.

@Wooyek
Może dlatego, że CS najprawdopodobniej nie ma dźwięku przestrzennego. To dosyć stara gra. Jednak mogę się mylić a wtedy okazałoby się, że jednak słuchawki stereo są najlepsze pod takie rzeczy.

EDIT.
Iras mnie uprzedził. Wygląda na to, że CS nie obsługuje dźwięku przestrzennego.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #48 dnia: Maja 11, 2010, 21:01:40 pm »
Ej Iras to dlaczego najwięksi wymiatacze w CS dajmy na to, grają tylko na słuchawkach stereofonicznych skoro takie ch**owe?

Wydaje mi się, że CS w ogóle nie zagra w 5.1, więc użycie słuchawek stereo jest jak najbardziej normalne.

Poza tym nie uważam, że stereo jest takie ch**owe. Po prostu dwa kanały nie oddadzą pozycjonowania dźwięku sześciokanałowego.
Dobra inaczej, na PC gra sie raczej tylko na słuchawkach stereofonicznych i coś mi się jednak wydaje że pozycjonowanie jest równie dobre co na słuchawkach DD.Zresztą, na forum ps3 liga są gracze którzy spędzili sporo czasu na graniu na PC i raczej zgodnie twierdzą że słuchawki stereofoniczne równie dobrze pozycjonują jeśli nie lepiej, niż słuchawki DD
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2010, 21:04:25 pm wysłana przez Wooyek »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #49 dnia: Maja 11, 2010, 21:17:53 pm »
Nie wiem, jakie priorytety mają gracze na PS3Liga. Faktem jest, że po kablu stereo do słuchawek stereo idzie dźwięk stereo, a stereo kanały ma dwa. Jest sobie kanał lewy, jest kanał prawy, kanał centralny łatwo symulować, ale rozbicia na kanały przednie i tylne z tego nie wyciśniesz - bo niby jak?

Niskiej popularności słuchawek 5.1 można upatrywać również w tym, że mimo zainteresowania tematem i intensywnego szukania czegoś dla siebie, potrafię wymienić trzy urządzenia tego typu, a bez większego problemu kupić jestem w stanie jedne.


Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #50 dnia: Maja 11, 2010, 21:24:50 pm »
Nie wiem jak bo też nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale ponoć senki HD595 po podłączeniu do amplitunera dają lepszy dźwięk przestrzenny niż jakiś wysoki model Philipsów 5.1, potwierdzone przez gościa który grał na obu rodzajach słuchawek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #51 dnia: Maja 11, 2010, 21:39:00 pm »
I tu mamy problem, bo Philips nie ma w ofercie prawdziwych słuchawek 5.1. Mają jakieś ze znaczkiem Dolby Headphone, ale to zwykłe słuchawki stereo z dekoderem Dolby Digital i dobre Sennheisery, podłączone do amplitunera, mogły je zwyczajnie rozłożyć jakością dźwięku. W kwestii liczby kanałów oba rozwiązania niczym się nie różnią.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #52 dnia: Maja 11, 2010, 21:45:34 pm »
Nie wiem, jakie priorytety mają gracze na PS3Liga.

Nie mają. Każdy gra na czym może. Wiem, że wielu używa słuchawek 5.1. Jednak ja mam nawet dobre KD, a jednak na mecze ligowe zakładam słuchawki stereo. Dużo więcej i lepiej słychać. Mimo, że w stereo to jednak i tak znacznie dokładniej. Owszem na kinie słychać jak ktoś biegnie z tyłu itp, ale mimo to wolę słuchawki bo po wielu meczach jestem w stanie na słuchawkach rozróżnić jaki dźwięk wydają akcje, które dzieją się za mną. Skoro słyszę coś dokładnie w środku a nikogo nie widzę przede mną to wiadome, że jest z tyłu.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #53 dnia: Maja 11, 2010, 22:58:09 pm »
Tak z ciekawosci Iras, to na jakich sluchawkach 5.1 i dolby headphones grales?

Grałem na Plantronicach 777 i Logitechach G35, i uważam, że niczym się to od zwykłych słuchawek stereo nie różni. Dwa głośniczki nie zagrają jak sześć i tyle. Chwyt marketingowy, ściema, bullshit. Pod względem pozycjonowania dźwięku takie rozwiązanie do Shakroonów nijak się nie zbliża.

No pewnie ze sie nie roznia, bo sa to dwa najslabsze modele dostepne na rynku, naprawde Iras zagraj na jakichs pozadnych sluchawkach a zobaczysz roznice. Dlatego tez odradzalem sluchawki Plantronica Windo bo sa strasznie slabe. Tak naprawde zarowno sluchawki Plantronica jak i Logitecha G35 slabe sa w DD mode i tyle. Te sluchawki tak naprawde sprawuja sie tylko jako sluchawki stereo.

Myslisz ze jakby sluchawki z DD byly slabe to uzywane bybyly na WSG? Do tej pory uzywane byly Trittony AX 720 ale teraz zastapia je chyba AXPro (byc moze byly juz na ostatniej edycji, nie jestem pewien).

Zreszta co ja ci bede tlumaczyl, moze kiedys zagrasz i zmienisz zdanie. Czasami mam wrazenie ze tylko sprzet, ktorego Ty uzywasz i gry w ktore Ty grasz sa dobre, reszta to kupa jest i tyle. Pomijajac juz fakt ze tak naprawde na pozadnych sluchawkach jeszcze nie grales i opierasz swoje teorie na dwu najslabszych modelach. To tak jak miec doczynienia z HD na najslabszym TV i mowic ze na wszystkich jest tak samo.


« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2010, 23:37:36 pm wysłana przez _ReD_ »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #54 dnia: Maja 11, 2010, 23:40:30 pm »
Zreszta co ja ci bede tlumaczyl, moze kiedys zagrasz i zmienisz zdanie. Czasami mam wrazenie ze tylko sprzet, ktorego Ty uzywasz i gry w ktore Ty grasz sa dobre, reszta to kupa jest i tyle.

Chwila, przecież to Ty kupiłeś słuchawki stereo i bronisz ich jak lew, twierdząc, że w magiczny sposób dwa głośniczki grają jak sześć.

Pomijajac juz fakt ze tak naprawde na pozadnych sluchawkach jeszcze nie grales i opierasz swoje teorie na dwu najslabszych, praktycznie stereofonicznych modelach.

Nie ma słuchawek praktycznie stereofonicznych. Są słuchawki stereofoniczne, gdzie w każdej muszli masz po jednym głośniku. Są również słuchawki wielokanałowe, gdzie na każdą muszę przypada od trzech do czterech głośników. Wystarczy spojrzeć w specyfikację Trittona:

AX 720 Headset
Front Speaker - 2 x 40mm Driver 106dB, Frequency Response: 25-22KHz, THD: -97dB THD

AX Pro Headset   
Center Speaker - 2 x 30mm Driver 120dB +- 3dB at 1mW, 1KHz; 130-2.5KHz(from 1KHz down 10dB)
Front Speaker - 2 x 30mm Driver 120dB +- 3dB at 1mW, 1KHz; 20-20KHz(from 1KHz down 10dB)
Rear Speaker - 2 x 30mm Driver 120dB +- 3dB at 1mW, 1KHz; 20-20KHz(from 1KHz down 10dB)
Subwoofer - 2 x 40mm Driver 118dB +- 3dB at 1mW, 1KHz; 20-30KHz(from 1KHz down 10dB)

Fizyki nie oszukasz.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #55 dnia: Maja 12, 2010, 00:14:46 am »
Ja wcale nie bronie swoich sluchawek bo i dlaczego mial bym to robic? W przeciwienstwie do Ciebie testowalem takze wersje Pro, mialem kilka innych bardzo dobrych sluchawek i bylem z nich zadowolony. Po prostu smieszy mnie ze tak bardzo wypowiadasz sie na temat czegos z czym wogole nie miales doczynienia lol
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2010, 00:46:33 am wysłana przez _ReD_ »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 841
  • Reputacja: 16
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #56 dnia: Maja 12, 2010, 07:49:44 am »
Cytuj
Tylko grajac na glosnikach slyszysz tez glosy otoczenia, a na sluchawkach jestes tylko Ty i gra, bardzo dobrze wyciszaja otoczenie i przez to doznanie jest lepsze.
- takich słuchawek właśnie unikajcie zamknięta budowa i ucho gnije po godzinie grania. Wygłuszać dobrze to mogą moje dokanałowe aurvany ale nie słuchawki na całe ucho. W dodatku słuchawki otwarte mają bardziej naturalną scene dźwiękową gdyż dźwięk ma ujście ze słuchawek.
Platronicsy 777 są słabo wykonane jak większość platronicsów więc je sobie daruj.

Ja grałem na na steelsoundach z porządną kartą dźwiękową. W counter strike source się sprawdzały gdyż jest dzwięk 5.1. Tylko że trzeba się przyzwyczaić do dźwięków tylnich bo są symulowane i tyle (trochę sztuczne wrażenie chociaż ze słuchawek i ich jakości byłem bardzo zadowolony). Z prawdziwymi słuchawkami 5.1 miałem do czynienia gdyż grałem u kolegi na Sharkoon X-Tatic 5.1 Dolby Surround rev.2 więc RED nie unoś się tak i ostygnij.
Po testach u kolegi wybrałem Sennheiser HD 555 i niczego nie żałuje gdyż rzeczywiście słyszy się na sharkoonach 5.1 może nie tak dobrze jak na kinie ale JAKOŚĆ dźwięku na hdekach rozp**rdala głowę czego już o sharkoonach powiedzieć nie można. Jeśli mam polecić słuchawki to do 300zł (w media chyba nadal 600zł) będzie to hd555.

Red co do tych Twoich HIGH endowych słuchawek to wybacz ale nie wiedziałem że to białe coś tyle kosztuje. Domyślam się że jakość dźwięku jest porównywalna z choćby takimi hd555 no i do tego symulują 5.1 więc fajnie ale CENA!!!…

Masa ludzi gra nadal w gry na high endowym stereo gdyż na takich słuchawkach jest dużo lepsza jakość dźwięku i przeciwnika słyszy się dużo szybciej, Nie mówię że z drugiego respa ich słychać ale jakość dźwięku jest porażająca. Natomiast w tanim 5.1 lub oszukanym 5.1  nie uświadczysz już takiej jakości. No chyba że na tych białych kosmosach reda chociaż wydaje mi się że cene winduje mocno ten dekoderek  ;)



windomearl – Na Twoim miejscu kupiłbym już jakiś ampli 5.1 tymczasowo bez głośników lub dekoder kina domowego tak żeby dało się to optykiem podpiąć pod ps3 + słuchawki stereo ze średniej półki. Lub same słuchawki ze wzmacniaczem słuchawkowym bo do TV możesz to podłączyć tak ?
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2010, 08:13:37 am wysłana przez sieq »

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #57 dnia: Maja 12, 2010, 08:03:50 am »
Siequ alez ja sie wcale nie unosze :) Powaznie jesli chodzi o jakosc dzwieku to kreca wora jak nic, szkoda ze nie mozesz wpasc i samemu sprawdzic. Na jakosc dzwieku naprawde nie mozna narzekac. Nawet dwa razy drozsze Astro A40 nie mialy takiej jakosci jak Trittony, maja porownywalna ale mimo wszystko slychac roznice.

Dla tego tez pisalem do Winda zeby nawet nie patrzyl na Platroniscy bo szkoda sobie nimi glowy zawracac. Osobiscie uwazam tez, ze jak kupowac sluchawki to juz takie z ktorych, raz bedziemy zadowoleni a dwa beda sluzyly nam dluzszy czas, wiec nie ma co na nich oszczedzac. W tanich sluchawkach 5.1 jest ten problem ze jakosc dzwieku nie jest najlepsza i surround tez najwyzszych lotow nie jest.

A i tak dla scislosci to wcale tych swoich sluchawek za high endowe nie uwazam, zalezalo mi na dobrej jakosci przestrzennego dzwieku i wybralem to co dla mnie wydalo sie najlepsze ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2010, 08:08:22 am wysłana przez _ReD_ »

Unlimited

  • Gość
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #58 dnia: Maja 12, 2010, 08:07:37 am »
To może i ja się wypowiem, być może jakieś niuanse są za słuchawkami które symulują dźwięk przestrzenny, w końcu pracuję tam więcej przetworników, czyli pozornych źródeł dźwięku. Niemniej słuchawki mają tą zaletę że nie potrzeba tak jak w konwencjonalnym sprzęcie rozmieszczania kolumn względem słuchacza by poczuć efekty 3D(choć i można to dobrze zasymulować stosując 2.0 czy 2.1 kwestia tylko odpowiedniego przygotowania pokoju i kwestia jakości sprzętu i jego ustawienia-odbijania się fal dźwiękowych), słuchawki są jak najbardziej blisko umiejscowione koło ucha i dobre słuchawki STEREO będą i tak odtwarzały jakby pełną panoramę dźwięku dookoła gracza gdyż ludzkie ucho da się tu oszukiwać.

Na pewno wadą takich słuchawek które symulują dźwięk przestrzenny jest jakość dźwięku, wiadomo że im więcej przetworników za taką samą cenę jak w normalnych słuchawkach STEREO za 500-1000zł  musi się odbić na jego jakości. Choć pewnie i tak to brzmi co najmniej dobrze.

 8)
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2010, 08:09:17 am wysłana przez Unlimited »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 841
  • Reputacja: 16
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #59 dnia: Maja 12, 2010, 08:29:01 am »
Unlimited zgadzam się w 100% scena dźwiękowa jest w takich słuchawkach bardzoo szeroka i ogromny plus dla takich słuchawek za wyżyłowane parametry które później naprawdę słychać to nie żaden marketingowy bełkot.
Red ja jestem biedny student z Polski więc wybacz ale dla mnie słuchawki za 1000zł to już jest high end :D Chociaż mam świadomość że za 4000zł słuchawki też istnieją. Chętnie bym sprawdził te Twoje Tritrony ale gdybym miał kupować a kasa nie grała by dla mnie żadnej roli to kto wie może zdecydowałbym się znowu na stereo http://allegro.pl/item1031497530_hi_end_sennheiser_hd800_eisa_dostawa_raty_wroclaw.html ;););)

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #60 dnia: Maja 12, 2010, 08:31:25 am »
windomearl – Na Twoim miejscu kupiłbym już jakiś ampli 5.1 tymczasowo bez głośników lub dekoder kina domowego tak żeby dało się to optykiem podpiąć pod ps3 + słuchawki stereo ze średniej półki. Lub same słuchawki ze wzmacniaczem słuchawkowym bo do TV możesz to podłączyć tak ?

Możesz rozwinąć ten temat o rozsądne cenowo przykłady?
Mam PS3 i Sennheisery HD 555, które na razie podłączam przez wyjście słuchawkowe w TV.
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2010, 08:34:18 am wysłana przez A-n »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 841
  • Reputacja: 16
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #61 dnia: Maja 12, 2010, 08:54:23 am »
Po pierwsze to pogratulować rozsądnego wyboru w kategorii cena/jakość  

http://allegro.pl/item1030551482_creative_sound_blaster_extigy_5_1_usb_dekoder_5_1.html

http://allegro.pl/item1024654658_creative_decoder_ddts_100_dekoder_dts_5_1_7_1.html

Mogę od razu powiedzieć że tracisz sporo używając tych słuchawek bez wzmacniacza na samym TV. Te dwa przykłady powinny pomóc w dodatku zaoferują zapewne jakieś specjalne tryby dla słuchawek którymi zwykły wzmacniacz słuchawkowy Cię nie uraczy. Widomeryl do takiego dekodera kupujesz kiedyś głośniczki za 200zł i masz 5.1 na poziomie większości plastikowych kin domowych. Czyli jakość 5.1 wystarczającą zwykłemu śmiertelnikowi;) W dodatku masz mały pokój i zapewnie nigdy nie będziesz chciał ich bardzo głośno słuchać więc amplituner z drewnianymi kolumbrynami też odpada. Takie dekoderki albo małe kino domowe z optykiem. Taniej to już tylko wzmacniacz słuchawkowy taki do 200zł powinien rajchnąć ;)

A-N jak masz kase i pokój normalnej wielkości to zainwestowałbym po prostu w kino domowe które wzmocni sygnał dla słuchawek a i przyda się do grania bez nich  ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2010, 08:57:15 am wysłana przez sieq »

Unlimited

  • Gość
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #62 dnia: Maja 12, 2010, 09:05:16 am »
Dokładnie wzmacniacz słuchawkowy to najlepsze wyjście by wycisnąć z nich co się tylko da.

Co do słuchawek to i są takie blisko 10k zł

Np. firma STAX która robi wyspecjalizowane słuchawki elektrostatyczne.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 841
  • Reputacja: 16
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #63 dnia: Maja 12, 2010, 09:22:23 am »
Co do słuchawek to i są takie blisko 10k zł

Np. firma STAX która robi wyspecjalizowane słuchawki elektrostatyczne.
Boję się domyślać jakim domowym sprzętem dysponują prywatne osoby używające takich słuchawek  :D Pewnie mają kable droższe niż mój cały sprzęt av razem z  kinem ps3 i plazmą na czele  :hihi:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #64 dnia: Maja 12, 2010, 10:33:50 am »

iko

  • Gość
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #65 dnia: Maja 12, 2010, 10:38:13 am »
Iras,
ty posiadasz słuchawki 5.1!? pytam z ciekawości. ;]

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #66 dnia: Maja 12, 2010, 10:49:04 am »
Nie posiadam. Sharkoony mi nie przypasowały, a Trittonów i Psyko nie da się normalnie kupić.

iko

  • Gość
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #67 dnia: Maja 12, 2010, 10:56:21 am »
W takim KZ2 czuje się jakbym był na miejscu akcji. ;)
Za tą coby nie mówić niską cene i udawane 5.1 warto nabyć Sharkoona X- Tatic 5.1.    imo.

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #68 dnia: Maja 14, 2010, 11:35:38 am »
Wcześniej nie zauważyłem tematu, ale napiszę coś od siebie bo może komuś coś pomoże :)
Jakiś czas temu szukałem słuchawek 5.1 naczytałem się zagranicznych testów naoglądałem filmików itd.
Mimo że nie miałem osobiście do czynienia to uważam że Sharkoony to to samo co te Trittony tylko pod inną nazwą i w innym opakowaniu.
Ogólnie na początku chciałem właśnie jedne lub drugie- potem myślałem o bezprzewodowych np Pioneer SE-DIR800C Też wypas i w ogóle do tego DTS
Aż w końcu doczytałem o Dolby Headphons czyli prawdziwym DD na słuchawkach Stereo.
I to według mnie jest najlepsze rozwiązanie a zarazem najbardziej polecane przez graczy z UK i USA z tego co czytałem na różnych forach.
Stosują oni wysokiej klasy słuchawki stereo z procesorem DH
Czemu też tak uważam? Ano dlatego że za cenę przykładowo 500zł mieć w słuchawkach sześć głośniczków a w innych dwa w tej samej cenie to najwyraźniej musi być różnica w odsłuchu :) Sprawę 5.1 załatwia tu wówczas sam procesor DH
Procesory DH są już w najnowszych amplitunerach, albo można kupić Astro mixamp(130$niestety) ewentualnie JVC - SU-DH1 (trochę taniej)

Osobiście kupiłem Audio Technica ATH AD700 i jestem zachwycony i zdumiony jak potrafią grać słuchawki. Grając w coda nie mam większych problemów z pozycjonowaniem przeciwnika, dodatkowo słuchanie muzyki nabrało nowego wymiaru :D Przy tym są mega wygodne i same się przystosowują do kształtu głowy.
Na obecną chwilę nie potrzebuję nawet DH ale kiedyś kupię albo nowy amplituner lub mixampa. Chyba że wyjdą nowe konsole i będą już miały wbudowaną tą technologie ;)

Dla zainteresowanych dodam że konsolę mam podpięta optykiem do właśnie Sound blastera Extigy który jest podpięty kablami do wierzy Technicsa. Same słuchawki podpinam pod wierzę, bo też jest różnica w porównaniu do podpięcia ich do samej karty dźwiękowej.


Tyle w skrócie ode mnie, jak co pytać :)
« Ostatnia zmiana: Maja 14, 2010, 11:39:44 am wysłana przez Magiq »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #69 dnia: Maja 14, 2010, 11:43:22 am »
Odnośnie słuchawek do grania ja powiem tylko tyle...Zagrajcie z Elforem, który używa najprostszych słuchawek stereo. Koleś wie wszystko co dzieje się dookoła niego. Kwestia treningu. Nie trzeba wcale cudów żeby grać na wysokim poziomie. Nie wierzycie? Zagrajcie przeciw niemu.

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #70 dnia: Maja 14, 2010, 11:53:23 am »
Ogólnie gra w słuchawkach polepsza grę, ale na pewno więcej i lepiej a zarazem wygodniej będzie w słuchawkach za 300zł niż za 20zł.(mam inne słuchawki za nawet 100zł Philipsa i nie ma porównania do AT AD700) Po za tym sam skill i poruszanie się po mapie robi też swoje ;) Jak ktoś sobie kupi słuchawki to nie znaczy że będzie kozak nad kozaki. Jedynie ułatwi mu to grę.
Druga sprawa to udźwiękowienie samej gry w czym MW2 nie jest za dobre
A trzecia to uwarunkowania poszczególnych osób, czyli nie każdy wszystko słyszy i w ten sam sposób ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 14, 2010, 11:56:05 am wysłana przez Magiq »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #71 dnia: Maja 14, 2010, 12:33:48 pm »
Odnośnie słuchawek do grania ja powiem tylko tyle...Zagrajcie z Elforem, który używa najprostszych słuchawek stereo. Koleś wie wszystko co dzieje się dookoła niego. Kwestia treningu. Nie trzeba wcale cudów żeby grać na wysokim poziomie. Nie wierzycie? Zagrajcie przeciw niemu.

Nie wiem jak inni, ale ja nie szukam słuchawek, żeby sobie skilla poprawić  :lol:

Po prostu grając w nocy nie chcę budzić reszty domowników  :P

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #72 dnia: Maja 14, 2010, 13:03:40 pm »
Odnośnie słuchawek do grania ja powiem tylko tyle...Zagrajcie z Elforem, który używa najprostszych słuchawek stereo. Koleś wie wszystko co dzieje się dookoła niego. Kwestia treningu. Nie trzeba wcale cudów żeby grać na wysokim poziomie. Nie wierzycie? Zagrajcie przeciw niemu.

Nie wiem jak inni, ale ja nie szukam słuchawek, żeby sobie skilla poprawić  :lol:

Czołówka klanów na CSL'u używa słuchawek 5.1 po 1000-1500zł, właśnie po to by mieć przewagę. Mowa o polskiej lidze. Jednak jak ktoś gra dorywczo to faktycznie nie ma sensu wydawać takiej kasy na słuchawki. Tym bardziej, że właśnie przykład Elfora pokazuje iż nawet najlepsze słuchawki nie pomogą w starciu z doświadczonym graczem używającym zwykłych słuchawek.

Po prostu grając w nocy nie chcę budzić reszty domowników  :P

Do tego wystarczą Ci dobre słuchawki stereo. W dodatku do odsłuchu muzyki będziesz miał jak znalazł.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #73 dnia: Stycznia 14, 2011, 21:26:12 pm »
Odświeżę temat specjalnie dla Irasa, jeśli jeszcze nie kupiłeś tych słuchawek to możesz w końcu kupić Tritton AX PRO. Ja już zamówiłem, w tej cenie chyba nic lepszego nie znajdę, a więcej kasy mi troszkę szkoda.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2011, 21:28:44 pm wysłana przez Wooyek »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #74 dnia: Stycznia 17, 2011, 13:04:27 pm »
Heh... Akurat mam dość mocno napięty budżet, ale w niedalekiej przyszłości będzie je trzeba kupić. Tyle dobrze, że przechwycił ich MadCatz i już problemów z dostępnością być nie powinno.

Jednak wykazałem się wręcz niebywałą cierpliwością i je dzisiaj zamówiłem  :lol:

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 841
  • Reputacja: 16
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpnia 27, 2011, 09:30:15 am »
i jak te trittony Irku? Wczoraj sprzedałem swoje sennheisery hd555 i szukam czegoś 5.1

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpnia 27, 2011, 09:40:50 am »
Zajebiście, dziękuję. Audiofilem nie jestem i jak ktoś wydaje po kilka tysięcy na głośniczki stereo, to może się przyczepi do jakości dźwięku (choć tego pewny nie jestem - dla mnie grają ładnie i czysto), ale sam efekt przestrzenny i pozycjonowanie są bardzo dobre. Do gier i filmów trudno mi wyobrazić sobie lepsze rozwiązanie. Niestety od dwóch miesięcy leżą spakowane w szafie obok kina domowego, bo mój miauczący sierściuch upodobał sobie obgryzanie kabli  :(

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpnia 27, 2011, 10:31:35 am »
Niestety od dwóch miesięcy leżą spakowane w szafie obok kina domowego, bo mój miauczący sierściuch upodobał sobie obgryzanie kabli  :(

To kup sobie specjalny preparat do pryskania kabli, żeby kot ich nie obgryzał. U mnie działa w 100%. Nawet nie zbliża się do popryskanych kabli.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpnia 27, 2011, 11:01:56 am »
Heh...



Kupiłem jeszcze zanim 90% elektroniki wpakowałem do szafy. Efekt był taki, że już po straciłem, a właściwie skróciłem do 30 i 50 centymetrów, dwie ładowarki od telefonów. Kabel od laptopa mam puszczony w tekturowej tubie po folii aluminiowej  :P

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpnia 27, 2011, 11:11:02 am »
To masz jakiegoś Rambo w domu. Moja kotka jak czuje ten preparat to mruży oczy i ucieka. Jest jeszcze inny sposób, ale mniej humanitarny. :P Dać raz kotu przegryźć kabel od zasilania. Więcej nie powinien już dotykać.