Autor Wątek: FAST Racing NEO  (Przeczytany 17183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: FAST Racing NEO
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 10, 2015, 23:34:18 pm »
Kupiłem gierę 8)

Kosztuje 63,50 zł i zawiera 16 tras rozłożonych na 4 puchary. Są też 3 poziomy trudności/szybkości (+ jeden hardcorowy). Nawet na pierwszym gra jest całkiem szybka i wcale nie taka łatwa. Przejechanie jednego okrążenia zajmuje na najniższym poziomie około 50 sekund, więc trasy nie są długie (inna sprawa, że jedzie się przez nie z zabójczą prędkością). Fajnie natomiast sprawdzają się spowalniacze (np. śnieg, woda) oraz różne przeszkody, o które można rozbić pojazd, np. gigantyczny robot przechodzący przez miasto, czy spadające głazy. Grafika jest bardzo dobra, design świetny, i jedynie full HD brakuje. Gra jednak śmiga płynniutko.

Fani F-Zero nie znajdą lepszego tytułu zastępczego. Na razie rozegrałem tylko trzy puchary (w pierwszym miałem złoto, w drugim srebro, w trzecim brąz...), więc jeszcze nie mogę gry w pełni ocenić. Ale jak na indyka za 60 zeta jest to tytuł naprawdę godny kupna. Przynajmniej dla osób lubiących takie wyścigi.

iko

  • Gość
Odp: FAST Racing NEO
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 11, 2015, 00:40:24 am »
Jesli F-Zero GX nowej generacji powstanie to zarządzi. ;) nie wspominając o kultowym dziele METROID PRIME. Amen :D ps. nowy Baten Kaitos też byłoby genialne.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: FAST Racing NEO
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 12, 2015, 15:20:51 pm »
Mam wrażenie, że czym więcej gram, tym gorzej mi idzie :(
Przy pierwszym podejściu miałem w pierwszym pucharze złoty medal, w drugim srebrny. Jak dziś grałem w pierwszym zdobyłem srebro, w drugim byłem na czwartym miejscu :-?

Gra jest wymagająca, ale coraz bardziej mi się podoba :D Nawet mimo faktu, że chyba zawsze będę w nią cienki (online nawet nie tykam).
O jakości gry świadczą zresztą oceny. Z 20 recenzji średnia wynosi 83% 8)

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: FAST Racing NEO
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 12, 2015, 15:31:50 pm »
Mnie Wipeout w wyższych ligach mocno sponiewierał swego czasu. Już nie pamietam która to była cześć. Od tamtej pory wiem że takie ścigałki nie dla mnie.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: FAST Racing NEO
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 12, 2015, 16:22:11 pm »
Aby kręcić lepsze wyniki należałoby się nauczyć strejfować dolnymi triggerami, tyko że dla mnie to jest już za ciężkie do ogarnięcia, bo górnych też stale musimy używać (lewy zmienia kolor dopalacza, a prawy uaktywnia boosta zebranego dzięki orbom). Dlatego już wymasterowanie najniższego poziomu szybkości będzie dla mnie dużym sukcesem. Najwyższego prawdopodobnie nawet nie odblokuję :(

Swoją drogą zapomniałem wspomnieć, że naraz na torze jedzie 10 pojazdów.


Edit: Udało mi się odblokować drugi poziom trudności :grin: Myślałem, że pierwszy jest szybki, ale dopiero drugi zapier**la jak poj**any. Trzeci musi być masakryczny.

Najlepsze jest to, że tak dobrą i świetnie działającą grę zrobiło zaledwie parę osób. Szacun dla nich.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2015, 19:29:39 pm wysłana przez POK »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: FAST Racing NEO
« Odpowiedź #45 dnia: Grudnia 13, 2015, 13:52:26 pm »
Grafika jest bardzo dobra, design świetny, i jedynie full HD brakuje. Gra jednak śmiga płynniutko.

To 640x720 na współczesnych telewizorach musi wyglądać rewelacyjnie :hihi:

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: FAST Racing NEO
« Odpowiedź #46 dnia: Grudnia 13, 2015, 23:17:29 pm »
Digital Foundry vs Fast Racing Neo
Cytuj
When you put everything together the end results are simply fantastic in motion. It's an impressive looking racer here with a blistering frame-rate and beautiful visual design. With a resolution upgrade, it would look just as fresh on PS4 or Xbox One and holds up well despite running on less powerful hardware. Still, as incredible as it looks, the low resolution sticks out as a blemish on an otherwise great package. How much this impacts your experience is going to vary from person to person, but if you can look beyond that, there is a lot of impressive tech behind the scenes.

Still, if you own a Wii U and are looking for a tech showpiece with superb playability, look no further than Fast Racing Neo. It's not F-Zero but it's unique and satisfying in its own right and might just be the single best game Shin'en has produced so far. It's an interesting example of the strengths and weaknesses of the hardware and one of the most visually unique, accomplished games on the platform to date.
http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2015-vs-fast-racing-neo

W pełni się zgadzam. Gra jest szalenie efektowna. Niby nie ma rakiet ani innych power-upów, a mimo to na trasie odchodzą czasem mega zajebiste akcje. Gdyby jeszcze tak zamiast 10 pojazdów ścigało się 20 albo 30 to już w ogóle byłby kosmos.

A co do rozdziałki, to gram półtora metra od 42 calowej plazmy i nie jest wcale tak źle. Przydałaby się wyższa rozdzielczość, to fakt, ale grając nie zwraca się uwagi na lekko poszarpane krawędzie.

W każdym razie 63 zł jest świetną ceną, jak na tak dopracowany produkt. Gra niczym nie odstępuje od produkcji AAA. Ja jestem bardzo zadowolony z zakupu :D

Możliwe też, że kiedyś gra ukaże się na PS4, choć raczej nieprędko to nastąpi.