Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 35167 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #160 dnia: Października 16, 2018, 13:17:55 pm »
No proszę to ja nie widziałem Rafta na wideo wcześniej, a zrobił na mnie ogromne wrażenie. Szczerze to nawet nie zapamiętałem z trailerów kto jest głównym złym i miałem mały fabularny twist dość szybko

Główny zły nie był ujawniony, nawet podstawka figurki z edycji kolekcjonerskiej nie była pokazywana aż do premiery. Ja akurat założyłem, że to będzie on ;). Bossów lepiej było w ogóle nie pokazywać, wtedy pewnie byłoby fajnie, a tak brakowało niespodzianek.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #161 dnia: Października 16, 2018, 13:26:18 pm »
Dokładnie. Też się domyśliłem już przed premierą, kto to może być (w sumie miałem dwa typy). Ale pokazali za dużo jednak, mimo, że głównego złego nie było.

lupinator

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #162 dnia: Października 16, 2018, 13:37:57 pm »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #163 dnia: Października 16, 2018, 13:42:54 pm »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #164 dnia: Października 17, 2018, 08:58:14 am »
Skończyłem i pytanie do tych co przeszli, a w sumie dwa:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

lupinator

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #165 dnia: Października 17, 2018, 09:35:09 am »
Skończyłem i pytanie do tych co przeszli, a w sumie dwa:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Jeżeli mieliby iść w kontynuację to obstawiam:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #166 dnia: Października 17, 2018, 09:48:28 am »
Skończyłem i pytanie do tych co przeszli, a w sumie dwa:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Jeżeli mieliby iść w kontynuację to obstawiam:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

lupinator

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #167 dnia: Października 17, 2018, 09:56:32 am »
Skończyłem i pytanie do tych co przeszli, a w sumie dwa:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Jeżeli mieliby iść w kontynuację to obstawiam:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #168 dnia: Października 17, 2018, 10:57:36 am »
Platynka wpadła, w sumie te challenge były przyjemne, a bałem się, że na "srebro" będzie trzeba się mocno wysilić. Ba, nawet kilka złotych udało się zdobyć bez dużego wysiłku (musiałem powtórzyć kilka dla następnych punktów, aby kupić brakujący strój). I teraz mam takie przemyślenie, że w każdej grze open world będzie mi brakowało bujania się na pajęczynie. Jednak samochody/konie to nie to samo ;).

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #169 dnia: Października 17, 2018, 14:42:02 pm »
Pomyliliśmy sie Panowie:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #170 dnia: Października 17, 2018, 15:34:36 pm »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #171 dnia: Stycznia 28, 2019, 13:18:25 pm »
Wraz z nową aktualizacją Pająk otrzymał nowe kostiumy - Bombastic Bag-Man Suit oraz Future Foundation Suit.




Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #172 dnia: Lipca 10, 2019, 07:46:33 am »
Przyznam, ze mam mieszane uczucia co do tej gry. Gra się dobrze, walki widowiskowe i można sporo kombinować, ale ilość znaczników na mapie to chyba przebija kochane przed wszystkich gry Ubi, jak już myślisz ze zrobiłeś wszystko to je*, znowu to samo ale w innym kolorze. Generalnie mam wrażenie, ze główna fabuła jest bardzo krótka, a czas jest mocno wydłużony przez zadania poboczne. Bawię się spoko, ale jednak trochę przesadzili. Niedługo chyba koniec przygody to napisze coś więcej.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #173 dnia: Lipca 10, 2019, 13:31:00 pm »
Czekam zatem na twoją opinię. Nieco racji masz, ale taka już konstrukcja gier z otwartym światem. Dobrym przykładem jest tu najnowszy Rage, który podobno (skupiając się na misjach głównych), jest do zaliczenia w osiem godzin, a tak po prawdzie jest tego więcej.
Zabierz się za bary z platyną, to zobaczysz co to monotonia i zabawa ze znacznikami. Warto jednak zauważyć, że wielu graczy, którzy psioczą na formę Ubi (znaczniki, powtarzalność), jakoś przy SM problemu nie mieli  :shifty:

Jeżeli chodzi o mnie, to Pająk mnie zachwycił. Prześliczna, rewelacyjna gra, która w pełni za mocne 8/10, a nawet na naciągane 9/10 zasługuje.
Fabularnie, jak na pozycje tego formatu, wyszło bardzo dobrze, a sama rozgrywka.... Cóż, wystarczy pobujać się na pajęczej sieci po mieście i zobaczyć jaka frajdę to generuje. Za jakiś czas będę chciał sprawdzić dodatki.

Te sumienne 8/10, podchodzące pod 9/10 na meta od graczy/recenzentów nie wzięło się znikąd. Rzecz jasna nie znaczy to, że każdemu gra ma się aż tak bardzo podobać, ale uważam je za sprawiedliwe.

Ewentualny remaster na PSV biorę z miejsca, chyba, że ta dostanie jakiś enhanced.






windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #174 dnia: Lipca 10, 2019, 13:38:16 pm »
którzy psioczą na formę Ubi (znaczniki, powtarzalność), jakoś przy SM problemu nie mieli
To moze ja sie wypowiem, bo jestem swiezo po probie AC Origins no i jak dla mnie to te gre od pajaka dzieli przepasc. Na korzysc pajaka. W AC nadal sa powtarzajace sie w wnieskonczonosc nudne misje, nie ma zadnej motywacji do ich wykonywania, swiat jest absurdalnie wielki, przez co w wiekszosci pusty i nudny. Nieczesto nie koncze gier ktore zaczalem, ale Origins nie dalem rady.
Pajak natomiast to jeden z lepszych eksow na PS4 i jedna z lepszych gier obecnej generacji dla mnie. Natloku znacznikow szczerze mowiac nie zauwazylem, ale moze dlatego ze wszystko czyscilem sukcesywnie. No i poziom tych aktywnosci jest duzo wyzszy nzi w takim AC. Nawet glupie plecaczki niosa za soba jakas fajna notke czy komentarz. No i Nowy York nie jest przytlaczajacy wielkoscia ale za to dopracowany w kazdym szczagole.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #175 dnia: Lipca 11, 2019, 13:11:38 pm »
Moldar to pierwszy zaznaczył

(....) ilość znaczników na mapie to chyba przebija kochane przed wszystkich gry Ubi, jak już myślisz ze zrobiłeś wszystko to je*, znowu to samo ale w innym kolorze. (....)

ja się tylko odniosłem.

Mnie chodziło o fakt, że często gracze marudzą/chwalą tak jak im pasuje. Przy Ubi włącza się z automatu czerwone świstało. Dobrze to wypunktował
jeden z użytkowników na sąsiednim forum, gdzie ludzie marudzili na znaczniki w Shadow of Mordor, ale ci sami ludzie zagrywają się w Asasyny i Far Kraje.

Zgodzę się z tobą, że takie plecaczki to jedne z najciekawszych znajdziek w grach - są interesujące i miło się je zbiera. Nie ma co ich do skrzyń w AC przyrównywać nawet. Niemniej zauważ, że rozmiar SM, a takiego AC: O to różnica kilku klas - a dodam, że Odyseja jest, skubana, jeszcze obszerniejsza i to sporo od poprzednika  :grin:

Twórcy muszą, no może nie muszą, a powinni, zainteresować gracza w tytułach z otwartym światem aktywnościami pobocznymi, a te na ogół są jakie są.

Mam platynę w Pająku i spora część z nich była męcząca - czyszczenie dzielnic na 100%. Mam platynę w Odysei i całe szczęście tam wszystkiego na 100% nie trzeba było robić, bo z 69 godz. przeszłoby to na dobre 104 co najmniej.

Co do nudy w świecie, to też inaczej ocenia się bogato zagęszczoną metropolię, jak w Batmanie, czy właśnie Spajderze, a co innego AC, gdzie masz łąki, olbrzymią pustynię, ogrom terenów wodnych. Przecież tam co chwile nie mogą ci wrzucić danych budowli.

We Wieśku/RDR II nudy nie czułeś przecież też tam jest od groma lasów i czasami kilka min można podróżować nie spotykając nikogo.  :>

Spajdi jest mniejszą grą, bardziej intensywną, nastawiona na akcję, więc odczucia można mieć inne - jak przy filmie akcji.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #176 dnia: Lipca 11, 2019, 15:43:42 pm »
Zgodzę się z tobą, że takie plecaczki to jedne z najciekawszych znajdziek w grach - są interesujące i miło się je zbiera. Nie ma co ich do skrzyń w AC przyrównywać nawet. Niemniej zauważ, że rozmiar SM, a takiego AC: O to różnica kilku klas - a dodam, że Odyseja jest, skubana, jeszcze obszerniejsza i to sporo od poprzednika
No tak, jest roznica. Tylko Origins jest juz po prostu za duze. Sztucznie nadmuchany świat, wypełniony mało pomysłowymi zadaniami, powtarzanymi do znudzenia. Jakby Origins bylo ze 3-5 razy mniejsze to pewnie bym ukonczyl, ale przez to jakim jest molochem i jakim przez to nudnym, nie skoncze tego nigdy. Wiecej nie zawsze znaczy lepiej.

We Wieśku/RDR II nudy nie czułeś przecież też tam jest od groma lasów i czasami kilka min można podróżować nie spotykając nikogo. 
Bo i Wiedzmin i RDR2 mialy dobrze zaprojektowane światy. I ciekawa fabule. Origins nie ma ani jednego ani drugiego.

Ogolnie Origins jest dla mnie duzym zawodem. Naczytalem się dużo pochwał jak to gra jest inna, odświeżona itp itd. Zagralem i okazuje się, że to jest ten sam Asasyn, tylko w przebraniu i rozdmuchany do absurdalnych rozmiarów. A akurat to, że pająk jest bardziej skondensowany jest jego zaletą, nie wadą.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #177 dnia: Lipca 11, 2019, 16:20:38 pm »
Leży u mnie pająk na półce ciągle, w folii, nie mam kiedy się zabrać...

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #178 dnia: Lipca 11, 2019, 17:37:46 pm »
Ja pająka zrobiłem na raz - świetnie się bawiłem.A rdr2 mnie np. zmuliło

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #179 dnia: Lipca 31, 2019, 18:37:19 pm »
(....)
Bo i Wiedzmin i RDR2 mialy dobrze zaprojektowane światy. I ciekawa fabule. Origins nie ma ani jednego ani drugiego.

Ogolnie Origins jest dla mnie duzym zawodem. Naczytalem się dużo pochwał jak to gra jest inna, odświeżona itp itd. Zagralem i okazuje się, że to jest ten sam Asasyn, tylko w przebraniu i rozdmuchany do absurdalnych rozmiarów. A akurat to, że pająk jest bardziej skondensowany jest jego zaletą, nie wadą.

Kwestia gustu, windomeral. Możemy tak dyskutować i kolejne 4 strony o tym. Tak jak napisałem, Spider jest grą znacznie mniejszą i krótszą niż Orgins, więc nie idzie tak powtarzalności odczuć - chyba, że ktoś decyduje się na 100%.

Jeżeli cię Asasyn zawiódł, to cóż, zapewne nie ciebie jednego. Niemniej .... nie zgodzę się z tym, że to poprzedniczki w innym przebraniu.

Ukończyłem każdą część serii i różnica pomiędzy nimi, a Orgins, jest kolosalna - eksploatacja, walka. Natomiast Odyseja jest jeszcze bardziej złożona, obszerna i ma więcej zmian (to już RPG) niż Orgins i to gracz obeznany z serią dostrzeże w prologu.

Więc można lubić, bądź nie serię/poszczególne gry, ale ogromu zmiany, jakie w 2017r. nastąpiły, nie sposób nie podkreślić.

Tak jak napisałem, każdy ocenia indywidualnie. Wg mnie Odyseja tuz obok RDR II, to najlepsza gra ubiegłego roku. Warto podkreślić, że samo RDR II to najwyżej oceniana gra na PS4, co nie jest równoznaczne z tym, że każdemu do gustu przypadnie (/summon Szynku). Zresztą na sąsiednim forumku, znacznie większym niż GO tez pojawiały się głosy, że 9-10/10 to dla RDR II, jak i GoW przesada. Gusta.

Podobnie jest z Pająkiem. Choć ten akurat równo zbierał 8-9/10 zarówno od graczy jak i recenzentów - co jest rzadkością.

Jak miałbym ocenić, to zarówno Spider Man, jak i AC: Orgins otrzymałyby ode mnie 9/10. Znakomite, piękne gry. Każda ma swoje wady, jak i zalety. Trochę inny typ - Spajdli nastawiony bardziej na dynamiczną, efektowna akcję. Ale obie są znakomite, co podkreślaja oceny i milionona sprzedaż.

Leży u mnie pająk na półce ciągle, w folii, nie mam kiedy się zabrać...



- Dzisiaj, najpóźniej w tym tygodniu wyciągasz mnie z folii - rzekł pajęczak do admina forum.  :dance:

Gorąco polecam, jedna z najlepszych i najpiękniejszych gier na wyłączność dla sprzętu Sony.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #180 dnia: Sierpnia 27, 2019, 15:02:40 pm »
Ile godzin zajmuje przejście tej gry na 100%?

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #181 dnia: Sierpnia 27, 2019, 15:06:44 pm »
20-30 godzin

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #182 dnia: Sierpnia 27, 2019, 18:56:18 pm »
Platynka zajęła mi jakoś chyba 30-35h

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #183 dnia: Stycznia 20, 2020, 21:13:07 pm »
Właśnie skończyłem i z wielką przyjemnością zrobiłem platynkę. Cudowny tytuł. Stawiam na równi obok gier z Gackiem i chyba trzeba będzie kupić dlc.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #184 dnia: Stycznia 20, 2020, 22:00:00 pm »
Polecam poczekać na jakąś promocje. DLC są ok, chociaż fabularnie takie se, ale nie są warte pełnej ceny.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 841
  • Reputacja: 16
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #185 dnia: Lutego 06, 2021, 12:10:56 pm »
Da radę przenieść zapisy na ps5?

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #186 dnia: Lutego 26, 2021, 09:26:54 am »
Wersja GOTY od kilkunastu miesięcy (nówka) chodzi za mniej niż sto zł.

Natomiast w kwestii zapisów, tak, da się i platyna (jak posiadasz) wpada ci w 40 sekund.  :grin:

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 841
  • Reputacja: 16
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #187 dnia: Marca 04, 2021, 11:56:26 am »
mam zapisy na pendrive więc chyba lipa