Autor Wątek: PlayStation 5 - Temat Główny  (Przeczytany 183899 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #880 dnia: Września 10, 2021, 11:03:20 am »
Gt, horizon, może gow pod koniec i kolejny udany rok :)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #881 dnia: Września 10, 2021, 11:28:28 am »
Najbardziej to mnie dziwi, że nagle wszyscy od sequela oczekują rewolucji, zmiany podejścia, masy nowych rzeczy. A tak GoW dla przykładu zapowiada się jak klasyk sequel, więcej, lepiej, mocniej.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #882 dnia: Września 10, 2021, 12:12:41 pm »
Będzie bez dwóch zdań świetna gra. Widać jednak, że w dużym stopniu powstawała pod PS4.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #883 dnia: Września 10, 2021, 12:17:03 pm »
A to tak, zgadza się. Wygląda mniej next genowo niż Horizon 2.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #884 dnia: Września 10, 2021, 13:02:17 pm »
Na koniec dziwi mnie, że sony pokazało dwa teasery od insomniac, gry może wyjdą w przeciągu 2-4 lat, a nie pokazali nic od innych deweloperów.

Sony niby obrało taktykę pokazywania gier, które mają wyjść w stosunkowo krótkim czasie (rok dwa lata). Uzupełniają to pojedynczymi tytułami z nieco dalszą datą. W tym wypadku dalej trzymają się tej formuły. Choć dwie produkcje od jednego studia, zwłaszcza, iż jedna jest bardzo odległa, to jest zastanawiające. Wygląda jakby koniecznie chcieli podnieść poziom prezentacji i hype, nawet jeśli na grę trzeba będzie czekać długo.

W kwestii innych studiów, trochę nie mają czego pokazywać, bo to pewnie gry na 2023 i dalej. Wybrali z tego grona Pająka, bo to mega mocne i popularne IP, jeszcze w dobie filmów Marvela i Sony (swoją drogą trochę tych gier na licencji jest, więc może Naughty Dog dostanie Punishera :D ). W przyszłym roku zobaczymy pewnie co robi Naughty Dog (oby nie dodatek do TLoU2), może Sucker Punch zapowie Ghost of Tsushima 2 (albo Ghos of Honshu ;) ), Guerrilla i Santa Monica mogą pokazać projekty od innych zespołów (choć w dobie premier Horizona i GoW może jednak nie). Gdzieś w tym wszystkim będzie pewnie Bluepoint (MGS, bo na nowe IP to pewnie trzeba będzie poczekać), może Silent Hill (ale nie ten od Bloobera). Reszta pewnie zaczeka do 2023. Jest jeszcze Kojima, ale on pewnie będzie zajęty przez grę dla MS (choć ponoć dla Sony też coś zrobi ;) ).

Co więcej, dziwi mnie narzekanie jak popatrzę co oferuje konkurencja (zero)

Zero to nie, choć na razie są to wciąż obietnice (nawet kampania w Halo wciąż jest zagadką). Niemniej w końcu zaczną wychodzić gry Bethesdy, Fable, Gearsy, itd. MS ma obecnie dużo większe moce przerobowe i wielkiego potwora do wykarmienia pod postacią Game Pass'a. Oczywiście zobaczymy jak będzie z jakością i rodzajem gier, choć przez najbliższe lata raczej nie będzie to problemem.

2022 zapowiada się konkretnie (a przecież 3rd party swoje dołoży), o ile utrzymają daty. Szkoda tylko, że 2021 po pierwszej połowie w zasadzie się skończył...

Gdzie FFXVI?! Z pierwszego pokazu to Forspoken wydawał się tym odleglejszym projektem.

Najbardziej to mnie dziwi, że nagle wszyscy od sequela oczekują rewolucji, zmiany podejścia, masy nowych rzeczy. A tak GoW dla przykładu zapowiada się jak klasyk sequel, więcej, lepiej, mocniej.

Z jednej strony racja. Z drugiej to jednak next-gen (nawet jako cross-gen może być lepiej), a dostajemy kosmetyczne usprawnienia. Myślę, że odpowiedzialny jest też za to sposób prezentacji - pokazują lokacje znane w poprzedniczki, łódkę, walkę toporem i ostrzami, tych samych przeciwników, animacje - nawet jak na kontynuację brakuje tu czegoś nowego, innego. Fakt, że pokazują to na PS5 niestety nie pomaga. Chyba lepiej byłoby gdyby od początku było to zapowiedziane jako tytuł na PS4, z usprawnieniami dla nowej generacji.
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2021, 13:09:10 pm wysłana przez Zielarz »

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #885 dnia: Września 10, 2021, 14:00:38 pm »
Wydaje mi się, że MS właśnie przez gamepassa nie będzie ładował się w gry z najwyższej półki, bo kosztuje to za dużo siana i produkcja trwa za długo. Zresztą widać, to już nawet teraz, gdzie do Gamepassa trafiają solidne, ale jednak dużo skromniejsze tytuły. Wyjątkiem jest to co kupili  i można spaczować pod nową generację (np Doom Eternal).  Obie formy mają zupełnie inne podejście do dystrybucji gier i to jest fajne. 
Ja jednak trzymam kciuki za Sony z prostego powodu. Niestety już nie ten moment w życiu, żeby grać we wszystko co nowe i wolę jakiś solidny tytuł raz na kwartał, niż setki gierek do wyboru których najprawodobniej nigdy nie skończę albo nawet nie odpalę, bo mam za mało czasu. Gamepass przypomina mi trochę czasy piractwa na x360 gdzie gierek było multum, ale prawie nic się nie kończyło, a tytuł odpalało się na dwa, trzy posiedzenia.

Zmieniając temat to mega szacun dla Insomniac, że potrafią cisnąć parę wysokobudżetowych tytułów na raz.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #886 dnia: Września 10, 2021, 15:02:53 pm »
W sumie to pokaz Sony został w różnych miejscach ciepło przyjęty (w tym są głosy, że to najlepsza "konfa" w tym roku). Widać strategia Ryana działa ;).

Mi jednak bliżej do Davida Jaffe'ego.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #887 dnia: Września 10, 2021, 15:16:45 pm »
Wszedlem wlasnie ma jego twitter, zobaczylem teczowe flagi i rozwazania o seksualnosci Artheusa i nawet nie chce mi sie szukać jego opinii ;)

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #888 dnia: Września 10, 2021, 15:36:02 pm »
:D

Ja czasem oglądam niektóre jego filmiki na youtube, jednak Jaffe jest... specyficzny ;). Trzeba brać to z przymrużeniem oka. Niemniej pracował dla Sony, ma znajomości i wie jak różne rzeczy wyglądają od kuchni. W skrócie to co już pisałem - trailer GoW:R nie był dobrym wyborem, kurs obrany przez Ryana może w przyszłości przynieść szkody, itd.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #889 dnia: Września 10, 2021, 15:38:32 pm »
Ano, marketingowo sony nie podoba mi się od dawna, po takim czasie siedzenia pod kamieniem ten pokaz był no tylko dobry. Gry fajne, no ale żadnego pierdolnięcia no i nie czuć, że maszyn ruszyła.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #890 dnia: Września 10, 2021, 16:22:23 pm »
Wydaje mi się, że MS właśnie przez gamepassa nie będzie ładował się w gry z najwyższej półki, bo kosztuje to za dużo siana i produkcja trwa za długo. Zresztą widać, to już nawet teraz, gdzie do Gamepassa trafiają solidne, ale jednak dużo skromniejsze tytuły. Wyjątkiem jest to co kupili  i można spaczować pod nową generację (np Doom Eternal).  Obie formy mają zupełnie inne podejście do dystrybucji gier i to jest fajne. 
Ja jednak trzymam kciuki za Sony z prostego powodu. Niestety już nie ten moment w życiu, żeby grać we wszystko co nowe i wolę jakiś solidny tytuł raz na kwartał, niż setki gierek do wyboru których najprawodobniej nigdy nie skończę albo nawet nie odpalę, bo mam za mało czasu. Gamepass przypomina mi trochę czasy piractwa na x360 gdzie gierek było multum, ale prawie nic się nie kończyło, a tytuł odpalało się na dwa, trzy posiedzenia.

Zmieniając temat to mega szacun dla Insomniac, że potrafią cisnąć parę wysokobudżetowych tytułów na raz.
Mając tyle ekip spokojnie gry aaa będą. To co teraz wpadało to gry niezależne, ot zapłacili hajs. Zresztą większe już wpadają od dawna, zaraz forza horizon, halo, tanie te gry nie były. Sukces zależny jest od liczby subskrypcji. W styczniu było to 20 milionów, do końca roku powinni dobić do 30. To już spora liczba użytkowników, którzy nie kupują używek i nie sprzedają tych gier dalej, więc nie szkodzą deweloperowi.

Jak to się finalnie skończy, ciężko przewidzieć, ale póki co oznak o małych grach nie ma, bo na horyzoncie jednak szykuje się sporo gier aaa, które już zostały zapowiedziane i wpadną do gamepass day one.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #891 dnia: Września 10, 2021, 16:54:29 pm »
To już spora liczba użytkowników, którzy nie kupują używek i nie sprzedają tych gier dalej, więc nie szkodzą deweloperowi.

Ale także nie płacą full price i kasa nie idzie do jednego studia.

Tak jak napisałeś, nie wiemy, jak to będzie wyglądało za kilka lat. Branża jest w tej kwestii podzielona. Teraz jest czas pozyskiwania użytkowników i inwestowania.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #892 dnia: Września 10, 2021, 19:58:30 pm »
Myślę, że pójdą we własne gry + indyki głównie, jak już wszystkie studia wejdą na pełne obroty. Coś tam zresztą mają jeszcze kupić. Umowy na większe gry third party strasznie drogo wychodzą.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #893 dnia: Września 10, 2021, 20:12:52 pm »
Gdzie te grafiki next gen? Tak jak mówiłem takowych nie będzie bo to kolejne Pro wersje poprzednich konsol. No chyba, że ktoś odważny zrobi grafe next gen w 1080p30fps.
Ratchet wygląda jak w pełni next genowa gra. MFS też (przy odpowiedniej pogodzie). A w kolejce są FH5, Horizon 2 i Stalker 2.




Przy odpowiedniej pogodzie to i taki DriveClub to next gen :lol:

FH5 to samo co GOW 2 wzgledem poprzednika. Obczaj najnowsze materiały.
Horizon 2 hmm? Nic ładniejszego pewnie na tej pseudo generacji nie wyjdzia a ta gra to też nie jest nie wiadomo jaka grafa.
Stalkera 2 to XSX nie uciągnie w należytej jakości ;)
Konsole są za słabe na next genową grafe. Co pokazują już cross genowe gry którym nie dają rady.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #894 dnia: Września 10, 2021, 21:49:44 pm »
Póki muszą robić na ps4/xo to tak to będzie wyglądać, raczet pokazuje, że można i w końcu i takie gry zobaczymy, można być spokojnym, mocy jest sporo.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #895 dnia: Września 10, 2021, 22:25:02 pm »
I dużo gier było robionych jeszcze pod starą generację i nawet jak wychodzą już tylko na nowej, to wciąż sporo elementów pochodzi z poprzedniej. Poza tym siliniki są też dopiero tworzone z myślą o nowych możliwościach. Ta generacja jeszcze pokaże pazur i to bez wersji pro, spokojnie.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #896 dnia: Września 10, 2021, 22:35:43 pm »
Myślę, że pójdą we własne gry + indyki głównie, jak już wszystkie studia wejdą na pełne obroty. Coś tam zresztą mają jeszcze kupić. Umowy na większe gry third party strasznie drogo wychodzą.

Wydaje mi się, że Game Pass potrzebuje mieć szeroką ofertę, w tym gry 3rd party. Bez tego atrakcyjność spada. Dlatego raczej nie pozbędą się takich wydatków. Inna sprawa, czy muszą je mieć na premierę? Gry Bethesdy nie są śnieżynkami, a jednak ich dodanie do biblioteki było raczej bardzo ciepło przyjęte.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #897 dnia: Września 11, 2021, 01:43:07 am »
Bardziej chodziło mi właśnie o gry na premierę. Niejasno się wyraziłem. Po roku można dużo mniejszym kosztem dodać grę do Passa. Zresztą przez przynajmniej kilka najbliższych lat mają deal z EA.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #898 dnia: Września 21, 2021, 17:52:29 pm »
Dziwi mnie, że poza pudrowaniem Uncharted, nic nie słychać o grach od Naughty Dog. Patch do PS5 dla The Last of Us 2 to ostatni chyba brakujący, a multiplayer to już półtora roku spóźniony względem pierwotnej daty premiery gry...
Moim zdaniem, Naughty się niestety wypaliło. Może powinni zrobić krok wstecz? Albo nawet kilka? Na pewno gracze zdecydowanie woleli by np. kolejnego Jaka & Daxtera, niż dodatek fabularny do TLoU2 (zwłaszcza, że ten zapewne będzie o jakimś bohaterze geju czy innym transwestycie). Na tle Insomniaca, który nie wstydzi się zapowiadać gier na 2-3 lata przed premierą, nie brzmi to ciekawie. Chcą być jak Rockstar, który przez całą generację wydał tylko jedną grę, a drugą sprzedaje w trzeciej już generacji na nowo?

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #899 dnia: Października 05, 2021, 11:16:57 am »
https://www.videogameschronicle.com/news/ex-playstation-boss-doesnt-think-sony-will-ever-do-day-one-pc-releases/

Wychodzi na to, że pomysł na wydawanie gier 1st party na PC narodził się jeszcze za kadencji Laydena. Oczywiście realizacja i to jak będzie wyglądał dalej to już kwestia obecnego szefostwa. Pierwotnie jednak zamierzali zachęcić nowych graczy do kupowania konsola (takie można wyciągnąć wnioski) poprzez wypuszczenie kilku starszych hitów. Może i miałoby to sens przy jasnym przekazie. Obecnie jednak nastawienie jest raczej inne - każda gra może trafić na PC, więc po co kupować konsolę, jak można zaczekać. Casuale może patrzą na to inaczej, choć mam wątpliwości.

Niemniej poszerzają bazę klientów, tylko nie klientów swojego ekosystemu a swoich gier.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #900 dnia: Października 05, 2021, 23:18:25 pm »
Fajnie jakby to jeszcze działało w inne strony - skoro gry z PS4 i PS5 wydaje się na PC, to czemu gier z PSX i PS2 nie można wydać na PS4 i PS5 :D

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #901 dnia: Października 06, 2021, 00:09:34 am »
To jest akurat bardzo proste. Pewnie się to w ogóle nie opłaca.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #902 dnia: Października 06, 2021, 10:07:54 am »
Co innego gry współczesne, co innego gry, które mają 20 lat i więcej. Po to też są remake'i - większy koszt produkcji, ale i większy zysk ze sprzedaży. Do tego dochodzą jeszcze licencje, itd. Idealnie byłoby gdyby po prostu konsola miała wbudowaną wsteczną kompatybilność, lub robiła to software'owo. Sony jednak ma przed tym opory, choć coś na pewno robią, bo od dawna są różne patenty. Problemem pewnie nie jest technologia.

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #903 dnia: Października 08, 2021, 07:35:33 am »
Z innej beczki, Sony zaktualizowało zeszłoroczne tv XH90 i dodało wsparcie VRR, także myśle, że do końca roku można spodziewać się update’u PS5.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #904 dnia: Października 08, 2021, 19:27:03 pm »
Mam ten tv i ogólnie jest rewelacja. Jakość obrazu jest lepsza niż na mojej poprzedniej plazmie Panasa. Niemniej warto pamiętać, że vrr wyłącza wygaszanie strefowe, a z kolei 4k 120 Hz wyłącza 4k  :lol:. Obie funkcje mam w nosie i w tej cenie uważam, że to tv nie do pobicia. Święci pięknie, niemniej Sony obiecuje (niepotrzebnie) więcej niż dostarcza

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #905 dnia: Października 08, 2021, 20:50:35 pm »
Może wygaszanie jest na razie wyłączone, bo konsola nie obsługuje VRR. U mnie po odpaleniu tego obraz był strasznie ciemny.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #906 dnia: Października 08, 2021, 23:39:54 pm »
VRR miał być dostępny w tym roku w PS5.

Co do plotek po nabyciu BluePoint, dziś irlandzka artystka zdradziła, że tworzyło nową wersję irlandzkiej piosenki do remake znanej gry na PlayStation, na którą wszycy czekają i zostanie pokazana w grudniu - no jeśli to nie jest Metal Gear i The Best is Yet to Come, to nie wiem co (ten utwór bez wokalu jest w grze kilka razy wiec mógł potrzebować aranżacji do innej długości cutscenek). A to, czy grę robi BP czy Chińczycy to już inna sprawa.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #907 dnia: Października 19, 2021, 13:17:09 pm »
https://dbrand.com/shop/special-edition/ps5

Gdyby tylko nie te otwory wentylacyjne, to jest dokładnie to co chciałem.


Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #908 dnia: Października 28, 2021, 16:18:14 pm »

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #909 dnia: Października 28, 2021, 20:40:54 pm »
Zostaje na ps4. Nie mam nawet jednego za, przy wielu nie.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #910 dnia: Października 28, 2021, 23:33:34 pm »
Czy ja dobrze widzę, że z okazji rocznicy premiery PS5, zachęcają nas do grania w gierki z PS4, żeby móc wygrać jedną konsolę lub pierścienie na rękę? Kurde, tam pewnie prezesi na lunch biznesowy wydają więcej forsy, niż na te nagrody :D A gier prawdziwie next-genowych ani widu ani słychu...

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #911 dnia: Listopada 07, 2021, 06:28:36 am »
Konsola miesiąc używana i pad wczoraj poleciał na gwarancje. Dryfujący w lewo analog. W niektóre gry nie da się grać. Możliwe ze młodsza córka wzięła go w obroty ale nie jestem pewien :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #913 dnia: Grudnia 13, 2021, 14:48:32 pm »
Nareszcie, choć nas na razie nie ma w pierwszym rzucie. Trochę im zeszło. Czyli dbrand pójdzie w odstawkę ;). Ciekawe jak z ceną, 99zł byłoby dobrym kompromisem, ale nie będę zaskoczony jak zażyczą sobie 199-249 zł. Mogą nawet wyżej, ale wtedy to będzie już szczyt pazerności.

Czekam na jakieś panele z gier :).

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #914 dnia: Grudnia 13, 2021, 14:57:15 pm »
Oprócz czarnego to  nie widzę tutaj żadnych innych kolorów które pasowały by do salonu, no chyba że do pokoju 13 latka Przy tak odważnym kształcie konsoli, myślę że  w grę wchodzą tylko jakieś stonowane kolory/wzory. No ale każdy ma inny gust, może komuś podpasuje różowy i wtedy Ps5 zamieni się w wielką.....

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #915 dnia: Grudnia 13, 2021, 16:14:58 pm »
Cena chyba 55$.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #916 dnia: Grudnia 13, 2021, 17:50:30 pm »
Dużo, jakby bylo za okolo stufke polskich zlociszy to bym rozwazyl, ale to pewno bedzie srogo ponad 2.

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #917 dnia: Grudnia 13, 2021, 17:53:51 pm »
Proszę cię, co teraz kupisz za takie pieniądze z działu elektroniki? Apple pokrowce do telefonów z silikonu sprzedaje za 250zl.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #918 dnia: Grudnia 13, 2021, 19:20:13 pm »
No to były raczej pobożne życzenia i tyle ile mogę dać za dwa kawałki plastiku

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #919 dnia: Grudnia 13, 2021, 19:21:52 pm »
No to były raczej pobożne życzenia i tyle ile mogę dać za dwa kawałki plastiku

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Też mi się to nie podoba, ale co zrobić świat oszalał już dawno temu