Autor Wątek: PlayStation 5 - Temat Główny  (Przeczytany 183954 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1000 dnia: Listopada 25, 2022, 18:05:57 pm »
Kupiłem se słuchawki Pulsy3D i
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1001 dnia: Listopada 25, 2022, 22:24:53 pm »
A ja kupiłem TV do PS5, 120HZ i powiem że jestem lekko rozczarowany implementacją VRR na konsoli. Ta funkcja kurewsko ogranicza możliwości HDR na moim TV. Nawet jeśli aktualnie nie korzystam z VRR, local dimming wypada całkowicie. Ustawiając niższą chrome 4:4:2 taki Horizon na legalu przełącza się na 2K, bo z VRR więcej nie idzie. Mało tego, hdr traci moc i wszystko jest wyprane z koloru. Ta funkcja zdecydowanie nie jest warta świeczki. Wyłączyłem VRR, a dzięki obsłudze 120hz w dalszym ciągu mogę się cieszyć trybem zrównoważonym w pełnej krasie.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1002 dnia: Listopada 26, 2022, 00:59:45 am »
Podsumowując, prawdopodobnie kupiłeś przereklamowane tv od sony.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1003 dnia: Listopada 26, 2022, 01:45:14 am »
LG :) chcesz powiedzieć, że problem dotyczy tylko Sony? Czytałem, że z nowym GOW są takie problemy i ludzie nie chcą grać na trybach z wysokim klatkarzem, bo im siada HDR. Nie wyszczególniono żadnej marki, a po 3 dniach bojów z ustawieniami dochodzę do wniosku, że VRR jest po prostu mocno kompromisową funkcją. Te oficjalne "w trybie VRR gracz musi zrezygnować z funkcji local dimming" to wierzchołek góry lodowej.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1004 dnia: Listopada 26, 2022, 09:57:16 am »
Nie, kiedyś było, że tv do sony miały problemy z vrr ale chyba to naprawili. Ciężko zatem cokolwiek powiedzieć, GOWa nie posiadam :)

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1005 dnia: Listopada 27, 2022, 12:17:15 pm »
SAMSUNG QE55Q77BAT zastanawiam sie na tym. Dobry?
Ale jeszcze bardziej sie zastanawiam czy mi potrzebny..

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1006 dnia: Listopada 27, 2022, 15:42:01 pm »
Zastanawiasz się siedząc na tym telewizorze?

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1007 dnia: Listopada 27, 2022, 22:03:29 pm »
Nie, kiedyś było, że tv do sony miały problemy z vrr ale chyba to naprawili. Ciężko zatem cokolwiek powiedzieć, GOWa nie posiadam :)
Już chyba wiem o co chodziło, jednak nie była to wina VRR. ALLM lub sam telewizor automatycznie dostosowywał mi ustawienia TV do podłączonego sprzętu. W efekcie telewizor przechodził w tryb nie-PC, gdzie nie ma obsługi pełnego RGB 4:4:4. VRR okazuje się być super funkcją, gram trochę w Hell let lose, z kaltakmi tam bywa na prawdę ciężko i funkcja robi grę znacznie bardziej grywalną.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1008 dnia: Grudnia 06, 2022, 17:08:25 pm »
Nie wiem, brać to ps5? troche ch**owe te zestawy.. a widze sie i tak kończą.
Taniej to raczej nie ma co liczyć na wielkanocne?
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1009 dnia: Grudnia 07, 2022, 17:05:13 pm »
Nie wiem, brać to ps5? troche ch**owe te zestawy.. a widze sie i tak kończą.
Taniej to raczej nie ma co liczyć na wielkanocne?
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
no i zajebiscie chyba od wczoraj wszyscy podniesli cene :lol:

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1011 dnia: Grudnia 19, 2022, 21:56:28 pm »
Może trochę lepsze analogi, nie padające po pół roku użytkowania....Ale nie wiem czy warto.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1012 dnia: Grudnia 27, 2022, 12:59:43 pm »
Ci w Sony z obsługi odbierają kiedyś tel czy mam czekać wieki?
Jakiś bałwan siadł mi na e-mail i nie moge zalogować się na swój profil bo hasło nie działa a na e-mail nie przychodzi od nich nic w celu zresetowania.
Miał ktoś kiedyś coś podobnego z Was?

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1013 dnia: Grudnia 28, 2022, 17:50:35 pm »
Może trochę lepsze analogi, nie padające po pół roku użytkowania....Ale nie wiem czy warto.
analogi padaja? pspolite cos jak gumki w ps4 czy zwyczajnie masz duze łapy i wyrywasz?

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1014 dnia: Stycznia 01, 2023, 23:44:02 pm »
Ci w Sony z obsługi odbierają kiedyś tel czy mam czekać wieki?
Jakiś bałwan siadł mi na e-mail i nie moge zalogować się na swój profil bo hasło nie działa a na e-mail nie przychodzi od nich nic w celu zresetowania.
Miał ktoś kiedyś coś podobnego z Was?
Po 20 minutach może odbiorą :lol: jakość obsługi na infolinii to totalna porażka, najgorsza obsługa z jaką miałem styczność, jeśli chodzi o czas oczekiwania. Kiedyś nie było aż tak tragicznie. Kiedy już odebrali, miałem wrażenie że rozmawiam z botem, zero emocji, jednostajny ton, opóźniona reakcja., to chyba na prawdę był bot...
Może trochę lepsze analogi, nie padające po pół roku użytkowania....Ale nie wiem czy warto.
analogi padaja? pspolite cos jak gumki w ps4 czy zwyczajnie masz duze łapy i wyrywasz?
Problem to "dryfujący" drążek. Po jakimś czasie gałkali się wyrabiają do takiego stopnia, że analog leci w którymś kierunku uniemożliwiając granie. U znajomego padło po jakichś  4 miesiącach, u mnie po ok 10.

A tak z innej beczki, zacząłem odczuwać ograniczenie PS5 w przepustowości hdmi do 32Gbps, dochodzi do kwiatków w postaci obniżania rozdzielczości do FHD do gry w 120fps, jeśli nie ustawi się odpowiednio telewizora. Mimo wszystko nawet jak udało mi się rozwiązać problem z rozdzielczością, pozostał temat chromy 4.2.2 i gorszego HDR na telewizorze LG, który z jakiegoś powodu nie zawsze chce współpracować z takim formatem jaki dostaje od konsoli.

Po ostatnich bataliach z ustawianiem wyjścia audio i wideo dochodzę do wniosku, że sony lekko skopało tematy około-hdmi. Boli brak obsługi Atmosa, boli spore opóźnienie audio, w ogóle konsola potrafi sama sobie wedle uznania zmieniać ustawienia wyjść obrazu i dźwięku bez wyraźnej przyczyny, podczas zmiany trybu pracy HDMI. Raz mam dźwięk przestrzenny, innym razem stereo, z obrazem podobna loteria.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 01, 2023, 23:59:27 pm wysłana przez andryush »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1015 dnia: Stycznia 02, 2023, 07:41:05 am »
No ja do nich dzwonie już ponad tydzień czekając jak debil aż odbiorą.
Nadal nic, nawet na emaila napisałem a jedyne co otrzymałem to to, że ktoś w ciągu 48h się ze mną skontaktuje i oczywiście zero odzywu. Jade do centrum sony może tam coś się uda.

PS5 i 32 Gbps w tej konsoli, tam dobrze kogoś odkleiło aby tylko tyle umieścić.
Przecież przez takie coś mamy mnóstwo ograniczeń.
Aa i jeszcze ten pendrive z sejwami :lol:
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2023, 07:45:52 am wysłana przez Kyokushinman »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 841
  • Reputacja: 16
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1016 dnia: Stycznia 02, 2023, 09:52:50 am »
Ci w Sony z obsługi odbierają kiedyś tel czy mam czekać wieki?
Jakiś bałwan siadł mi na e-mail i nie moge zalogować się na swój profil bo hasło nie działa a na e-mail nie przychodzi od nich nic w celu zresetowania.
Miał ktoś kiedyś coś podobnego z Was?
Po 20 minutach może odbiorą :lol: jakość obsługi na infolinii to totalna porażka, najgorsza obsługa z jaką miałem styczność, jeśli chodzi o czas oczekiwania. Kiedyś nie było aż tak tragicznie. Kiedy już odebrali, miałem wrażenie że rozmawiam z botem, zero emocji, jednostajny ton, opóźniona reakcja., to chyba na prawdę był bot...
Może trochę lepsze analogi, nie padające po pół roku użytkowania....Ale nie wiem czy warto.
analogi padaja? pspolite cos jak gumki w ps4 czy zwyczajnie masz duze łapy i wyrywasz?
Problem to "dryfujący" drążek. Po jakimś czasie gałkali się wyrabiają do takiego stopnia, że analog leci w którymś kierunku uniemożliwiając granie. U znajomego padło po jakichś  4 miesiącach, u mnie po ok 10.

A tak z innej beczki, zacząłem odczuwać ograniczenie PS5 w przepustowości hdmi do 32Gbps, dochodzi do kwiatków w postaci obniżania rozdzielczości do FHD do gry w 120fps, jeśli nie ustawi się odpowiednio telewizora. Mimo wszystko nawet jak udało mi się rozwiązać problem z rozdzielczością, pozostał temat chromy 4.2.2 i gorszego HDR na telewizorze LG, który z jakiegoś powodu nie zawsze chce współpracować z takim formatem jaki dostaje od konsoli.

Po ostatnich bataliach z ustawianiem wyjścia audio i wideo dochodzę do wniosku, że sony lekko skopało tematy około-hdmi. Boli brak obsługi Atmosa, boli spore opóźnienie audio, w ogóle konsola potrafi sama sobie wedle uznania zmieniać ustawienia wyjść obrazu i dźwięku bez wyraźnej przyczyny, podczas zmiany trybu pracy HDMI. Raz mam dźwięk przestrzenny, innym razem stereo, z obrazem podobna loteria.

z tym dźwiękiem to chyba przesadzasz mi po aktualizacji zmieniło się na stereo i musiałem znowu grzebać do 7.2  No ale reszte potwierdzam 4.2.2 na lg i brak atmosa. Dołożę od siebie jeszcze problem zbyt bliskiego umieszczeniem wyjscia hdmi względem chłodzenia. Przewody które mają metalowe końcówki mogą zacząć sypać kwiatami albo całkowicie zrywać połączenie. Przerabiałem ten problem obecnie z konsoli do ampli muszę korzystać z przewodu dołączonego w standardzie. Nowy przewód bodajże AGOG 2.1 nie wytrzymywał temperatur, otrzymałem zwrot ale serwis stwierdził że przewód jest w 100% sprawny
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2023, 09:56:20 am wysłana przez sieq »

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1017 dnia: Stycznia 22, 2023, 18:53:55 pm »
Po dalszych perypetiach, subiektywnie stwierdzam, że nie, nie przesadzam. Inżynierowie Sony coś ostro skopali z hdmi w PS5. Konsola potrafi zawiesić protokół eARC, TV i konsola w ustawieniach mają wszystko jak należy, powinniśmy mieć dźwięk przestrzenny, tym czasem tak na prawdę leci stereo. Pomaga włączenie-wyłączenie opcji w ustawieniach tv.
Ale to jeszcze nic. Dzisiaj odpaliłem GOW Ragnarok, moją uwagę standardowo przykuł fakt znacznie gorszego HDR w trybie 120hz. W telewizorze LG mam taką opcję jak HDR Dynamic Tone Mapping, funkcja daje efekty jak Dolby Vision więc z niej korzystam, minus właśnie taki, że w 120hz potęguje efekt skopanego HDR, bo wszystko staje się jeszcze bardziej ciemne, niż normalnie dla PS5 i 120hz. W poszukiwaniu rozwiązania problemu zahaczyłem o VRR, zauważyłem że ekran mruga jak w przypadku włączonej funkcji black frame insertion. Przejrzałem uatawienia tv, funkcja była wyłączona, więc zrobiłem jak w przypadku eARC - on/off. Ekran zaczął mrugać jeszcze bardziej chcąc chyba wywołać u mnie atak epilepsji. Po wyłączeniu VRR problem ustał, ale pojawił się nowy, a mianowicie menu Ragnaroka wypalone na ekranie telewizora...
https://www.reddit.com/r/GodofWar/comments/yr2595/has_anyone_had_this_issue_the_pause_menu_refuses/?utm_source=share&utm_medium=android_app&utm_name=androidcss&utm_term=1&utm_content=share_button
Coś takiego. Menu nie chciało zejść nawet po wyłączeniu telewizora czy przełączeniu źródła w telewizorze. Odłączenie od prądu też nie pomogło. Rozwiązanie znalazłem dopiero w komentarzach na Reddit, trzeba wyłączyć VRR w konsoli i odpiąć hdmi od telewizora... I to jest kur... normalne?

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1018 dnia: Stycznia 22, 2023, 23:04:44 pm »
Skopany HDR w 120 Hz występuje w wielu tv i nie jest to wina konsoli. Po prostu procesory odpowiedzialne za przetwarzanie obrazu nie wyrabiają. W moim Sony 900h jest to samo

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1019 dnia: Stycznia 23, 2023, 08:58:00 am »
Skopany HDR w 120 Hz występuje w wielu tv i nie jest to wina konsoli. Po prostu procesory odpowiedzialne za przetwarzanie obrazu nie wyrabiają. W moim Sony 900h jest to samo

Ciekawa koncepcja, możesz rozwinąć, masz jakieś fajne źródło do poczytania na ten temat?

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1020 dnia: Kwietnia 27, 2023, 23:32:00 pm »
https://www.gamesradar.com/final-fantasy-16-is-the-first-ps5-game-to-get-custom-faceplates/

Mamy już prawie dwa i pół roku od premiery PS5, a Sony dopiero teraz (i chyba tylko w Japonii) oferuje panele do konsoli z motywem z gry - w tym wypadku FFXVI. Z jednej strony, wydaje się, że zrobienie różnych wersji pod co głośniejsze premiery to pomysł oczywisty. Tym bardziej, że Sony bardzo stara się zwiększać zarobki, tam gdzie tylko może. Sprzedaż licencjonowanych paneli po wyższej cenie zdaje się w to wpasowywać. Co prawda można było się zastanawiać, czy nie będzie to szkodziło sprzedaży edycji limitowanych, ale jak do tej pory, takowych i tak nie ma.

Z drugiej strony, Xbox 360 miał wymienny przedni panel. Osobiście nigdy tego nie zrobiłem, bo dla mnie zmiana samego przodu to za mało. Chyba nie był to dobry interes skoro dwie następne generacje nie miały tego patentu (X360 Slim chyba też nie). W przypadku PS5 jest inaczej, w zasadzie to poza środkiem zmienia się całą konsolę. Do tego panele są duże, można zrobiona nich piękne grafiki, nawet coś w formie obrazów (taki Displate), czy nawet elementy trójwymiarowe.

Może nie jest to gra warta świeczki, ale wydaje się to naturalnym ruchem. Fakt, że mogłem zmienić kolor konsoli bez potrzeby zakupu nowej był bardzo fajny. Inna sprawa, że wciąż uważam, iż biała wersja jest bardziej rzucająca się w oczy.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1021 dnia: Kwietnia 28, 2023, 05:37:59 am »
Ja od grudnia poluję na czarny panel, wygląda to jakby Sony rzuciło jedną partie i tyle, są niebieskie, fioletowe, ale czarny ludzie wykupili w mig, mam nadzieję, że jeszcze pojawi się w sprzedaży, no chyba, że do tego czasu pojawi się ps5pro.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1022 dnia: Maja 25, 2023, 11:46:34 am »
Wczorajszy pokaz PlayStation to chyba najgorsza prezentacja firmy od lat. Kazali fanom czekać półtora roku na podobne wydarzenie, oczekiwania były więc spore. Tym bardziej, że niedługo większość z zapowiedzianych wcześniej gier będzie dostępna na rynku (przynajmniej te od studiów wewnętrznych). Musieli podejrzewać, że oczekiwania będą spore, więc dziwie się, iż wyglądało to tak jak wyglądało. Dobrze, że dopiero co usunięto mi ósemkę, więc moja uwaga była przy czymś innym (w sumie to obudziłem się na ostatnie 15 minut prezentacji). Nie należy wyciągać poważnych wniosków po jednym pokazie, ale obecne PlayStation martwi mnie coraz bardziej.

Po pierwsze, brakowało gier 1st party. Spider-Man 2 "zaraz" wychodzi, więc tej gry oczekiwał każdy. Pewnie będzie jeszcze State of Play poświęcony Pająkom. Final Fantasy XVI to nie 1st party (ale exclusive), do tego wychodzi już za niecały miesiąc i miał sporo materiałów. Reszta studiów Sony pokazywała gry dla wielu graczy/GaaS. O tym później. Ja wiem, że część studiów dopiero co wypuściła swoje gry, że Covid, produkcja długo trwa, itp. Niemniej to był moment żeby pokazać, na co gracze mogą liczyć w przyszłości. Wolverine może wyjdzie w 2024 może nie, ale pierwszy trailer byłby dobry (może czekają aż Spider-Man 2 wyjdzie, więc coś na grudniowe The Game Awards jest możliwe). Naughty Dod już za długo dłubie przy TLoU Factions (mnie tam to grzeje, jak dla mnie to powinno wyjść razem z Part II jako dodatkowy tryb) i wciąż nie ma nic. Trochę tęsknię za czasami, gdy Sony zapowiadało gry, na których premierę trzeba było czekać kilka lat - przynajmniej pokaz był udany.

Druga kwestia - trailery gier od 3rd party były w większości słabe. Za dużo CGI - fajnie, że Sony jasno to oznacza, ale w ostatnich latach firma stawiała na rozgrywkę, albo cut-sceny, a nie renderki (do tego do gier, które są mało interesujące). Zadziwia mnie też sama kwestia scenariusza i montażu tych materiałów - większość bazuje na wrzuceniu randomowych scen, dialogach w tle i tyle. Ja gubiłem się w tych filmikach, zwłaszcza, gdy widziałem jakąś grę po raz pierwszy, a trailer nie próbował wprowadzić mnie do jej świata. Część gier wygląda tak generycznie, że zastanawiam się, czy AI nie zostało użyte  (niestety ostatnio jest to modne) do stworzenia conceptów dla tych produkcji. Smutne, że nie pamiętam większości z tego co pokazano.

Po trzecie- za dużo GaaS! Wiem, że Sony kładzie teraz na to nacisk, podkreślają to na spotkaniach z inwestorami. I to mnie bardzo niepokoi, bo nie dlatego kupuję PlayStation. Jim Ryan niby twierdzi, że zna mocne strony swojej firmy i wie czego spodziewają się gracze. Ten pokaz tego nie potwierdzał. Spoko, wciąż mam w co grać, kupka wstydu stale rośnie, a i PS5 dostanie w tym roku dwa mocne exclusive'y (FFXVI i SM2), jednak co dalej? Poza tym Sony powinno być mądrzejsze - GaaS to nie jest łatwa część branży, a tym bardziej nie potrzebuje wielu gier, bo będą się "zjadać". Niejeden się na tym przejechał (patrz m.in. Microsoft). W związku z tym wielkie inwestycje, które firma planuje w tym zakresie, według mnie to błąd. Dla przykładu - z chęcią zagram w następnego Horizona, czy nawet dodatek. Czy oznacza to, że czekam na Horizona jako usługę (który nadchodzi)? Nie. Może jednak jestem w mniejszości.

Co było dobre lub ciekawe? Dwa exclusive'y już wspominałem, Alan Wake II (choć pewnie nie zagram ;) ), Phantom Blade 0 (kolejna produkcja z Chin), "sequel" Journey, Dragon's Dogma 2, kolekcja MGS (nie remake trójki, ale napiszę o tym w stosownym dziale ;) ). To chyba tyle.

Mam nadzieję, że MS to wykorzysta i w czerwcu zrobi show - mam co do tego także wątpliwości, choć łatwiej jest sprzedać dobry pokaz z trailerami, niż potem same gry. Już odpowiedzieli na twitterze, że spora część z tych gier trafi także na Xboxa.

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 188
  • Reputacja: 2
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1023 dnia: Lipca 12, 2023, 17:41:23 pm »


No i fajnie

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 188
  • Reputacja: 2
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1024 dnia: Września 01, 2023, 12:07:32 pm »
Ceny plusa lada moment urosną o jakieś 30% więc jak ktoś chce przedłużać to teraz ostatni moment.

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 188
  • Reputacja: 2
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1025 dnia: Września 19, 2023, 14:36:35 pm »
Ceny plusa lada moment urosną o jakieś 30% więc jak ktoś chce przedłużać to teraz ostatni moment.
No i sam zapomniałem...

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1026 dnia: Września 28, 2023, 09:27:28 am »
Tego chyba nikt się nie spodziewał. Jim Ryan odchodzi z Sony w marcu 2024. Następnie firma zacznie szukać nowego prezesa SIE.

https://sonyinteractive.com/en/press-releases/2023/new-management-structure-of-sony-interactive-entertainment-2/

Ciężko powiedzieć co będzie dalej. Plany firmy są ustalone, więc z grubsza pewnie niewiele się zmieni. PlayStation za rządów Ryana z jednej strony denerwuje graczy, z drugiej jest skuteczne w sprzedaży swoich produktów. Nowe kierownictwo może poprawić wizerunek i nawiązać do lepszych czasów, albo kontynuować drogę Ryana. Czy szykuje nam się zwrot w polityce firmy?

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1027 dnia: Września 28, 2023, 20:42:22 pm »
O parę lat za późno, ale muszę przyznać, że jako ogromny antyfan tego pacana i jego minionka, nie spodziewałem się tak miłych wiadomości, w tym czy nawet przyszłym roku. Raczej obstawiałem męczarnie z tą dwójką przez kilka najbliższych lat.
Teraz należy trzymać kciuki, aby następca od razu zaorał 3/4 tych nadciągających gaasów i przerzucił siły na coś innego, niż kolejne sandboxy. Gorzej jak to będzie kontynuacja działalności Jimbo.
Oby tylko nie okazało się, że pod koniec przyszłego roku Drunkmana mianują prezesem, bo wówczas swoją chorą ideologię wciśnie wszędzie.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1028 dnia: Września 29, 2023, 14:06:03 pm »
Takie firmy mają plany szykowane na lata. Jasne, to i owo może się zmienić, ale trudno o duży zwrot, o ile nie jest to faktycznie konieczne (sytuacja typu "obudzili się z ręką w nocniku" i teraz trzeba intensywnie działać). To nie MS w zeszłej generacji (w tej w sumie też), który może się miotać od jednej decyzji do drugiej. Ja wiem, że Ryan nie ma fanów, sam nim nie jestem. Z tego co jednak rozumiem, np. gry 1st party na PC to nie był jego pomysł tylko Laydena. On może podkręcił tempo przenoszenia tych produkcji. Poza tym to i owo dobrego też zrobił dla firmy.

Pytanie, czy nowy prezes będzie "lepszy". Teoretycznie powinien być to ktoś z Sony, co teoretycznie może być dobrym wyborem dla graczy. Z drugiej strony mogą zatrudnić kogoś z zewnątrz, kogoś kto jest skuteczny, ale dla graczy może być gorzej. Kto by to nie był, będzie się mierzył z planem, który został już ustalony.

Kto wie, może Ryan odszedł sam. Może stwierdził, że nie chce się babrać w branży po tym, jak MS dopnie zakup Activision. Może został "zwolniony", choć teoretycznie wyniki na to nie wskazują. Chyba, że ktoś uznał, iż obrany kierunek (m.in.  inwestycje w GaaS) to nie jest właściwa droga. Podobnie jak VR czy Portal. Nawet wtedy wydaje się to dziwne, aby pozbywać się kogoś takiego (po raz kolejny przypominam, że wyniki Jimbo były świetne).

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1029 dnia: Października 10, 2023, 21:36:28 pm »

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1030 dnia: Października 11, 2023, 10:24:54 am »
W sumie wyszło lepiej niż myślałem. Jednak nieco mniejsza od premierowej, ale co ważniejsze (dla mnie przynajmniej) napęd wciąż jest istotną częścią konsoli. Fajnie, że jest opcja rozbudowy wersji Digital, jednak cenowo Sony wydaje się kierować uwagę właśnie w stronę modelu z czytnikiem Blu-Ray. Nie jest też tak, że napęd jest do kupienia tylko osobno, jak niektórzy się obawiali. Ciekawe czy nowsza wersja Xboxa faktycznie będzie bez napędu (raczej tak) i bez możliwości podpięcia zewnętrznego (może jednak MS wykombinuje coś takiego).

Co więcej, fakt, że ta plotka się potwierdziła oznacza, iż faktycznie za rok na rynku będzie także PS5 Pro. Czy jest potrzebne? Według mnie nie, w tej kwestii nie zmieniłem zdania sprzed premiery konsoli - nie jest ona potrzebna i nie wniesie nic specjalnego. Choć więcej mocy się przyda zawsze (np. dla PSVR2, lepsze RT, rozdzielczość bliższa 4K, albo wydajność ze stałymi 60 fps przy lepszej oprawie) to i tak nie zostanie wykorzystana jak należy. Tym bardziej, że będzie to droższy sprzęt ($599 to minimum, a może nawet i $699). Sporo osób w branży nie wierzy w ten sprzęt, ale skoro Henderson miał już tyle trafień, to i Pro pewnie jest w produkcji.

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 188
  • Reputacja: 2
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1031 dnia: Października 11, 2023, 13:43:03 pm »
Dla mnie to chyba najbrzydsza konsola w historii z tych flagowców ostatnich kilku generacji. Ciężko mi uwierzyć, że wyprodukowali coś jeszcze brzydszego niż oryginał wbrew wszelkim trendom w designie elektroniki. PS5 Slim wyglada jak fejk next gena z 2005 roku.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1032 dnia: Października 11, 2023, 14:29:29 pm »
Dla mnie to chyba najbrzydsza konsola w historii z tych flagowców ostatnich kilku generacji. Ciężko mi uwierzyć, że wyprodukowali coś jeszcze brzydszego niż oryginał wbrew wszelkim trendom w designie elektroniki. PS5 Slim wyglada jak fejk next gena z 2005 roku.
Nie no, król obrzydliwych konsol jest tylko jeden:


Ale to gówno wyżej jest dość blisko.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1033 dnia: Października 11, 2023, 14:44:05 pm »
Czy ja wiem, wydaje się naturalnym następcą, w gruncie rzeczy to ta sama konsola. Trochę chudsza, z liniami, które są wynikiem dodania możliwości wymontowania dysku. Jest trochę dodatkowych linii, ścieli "rogi" w panelach. Jeśli miałby to być ten sam plastik co premierowa, to ok. Połyskująca górna część jest na minus, choć nawiązuje trochę do PS4. Brakuje mi też żeberek miedzy panelami a samą konsolą.

Ale mi nie przeszkadza wygląd premierowej PS5, dlatego ten też nie. W sumie to ja konsoli w ogóle nie widzę, bo po zmianie na czarne panele zniknęła w szafce pod TV :D. Xbox tak samo.

Mnie bardziej ciekawi design Pro, a w zasadzie czym będzie się różnić. Zgaduje, że rozwiązanie z dyskiem może przejść na silniejszą konsolę (choć jednak nie musi, w końcu topowy model powinien mieć napęd). Może środkowy panel dostanie jakąś zmianę ("wcięcie" przez środek). Może panele zostaną ścięte zupełnie.

Ostatecznie doczekaliśmy się ciekawych czasów - Slim nie wydaje się sporo mniejszy (choć 30% mniejsza objętość to podobna wielkość co slimy PS3 i PS4), do tego nie jest tańszy (dla USA nawet droższy, bo u nich nie było podwyżek), zaś same podzespoły raczej nie będą znacząco inne. Tzn. zmiany zaszły bo jednak jest mniejsza, a i SSD urosło do 1TB, a nie 1,6 jak pierwotnie zakładano (taki design całego interfejsu).
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2023, 14:59:04 pm wysłana przez Zielarz »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1034 dnia: Października 12, 2023, 17:08:33 pm »
Vr już praktycznie umarło, więc marne pocieszenie do gogli z konsolą pro.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1035 dnia: Października 13, 2023, 09:29:20 am »
Czy ja wiem, raczej tak bym tego nie określił. Na pewno VR się nie rozrasta, ale jednocześnie funkcjonuje - powstaje sporo gier, rynek ma swoją wartość, googli różnych firm jest całkiem sporo. Jeśli mówimy tylko o PSVR2 to osiągnie raczej podobne wyniki do poprzedniczki. Szału nie ma, ale widać zadowala to Sony, bo nie pompują w to większych pieniędzy. W sumie sytuacja podobna do Vity, ale tutaj jest więcej gier, bo VR jest na innych platformach, a PSVR2 jest podpięty do PS5, która odnosi sukcesy.

Gry wychodzą, nawet jeśli sporo z nich to porty. Jest grupa graczy, którzy tym się dalej jarają. Sam ostatnio mam ochotę na powrót do VR, w ramach odskoczni. Po prostu VR2 nie wywoła żadnej rewolucji. Sony musiałoby zainwestować w gry pod swoje gogle, najlepiej założyć/kupić kilka studiów wyłącznie do VR. VR potrzebuje gier AAA, takich, które mają jakość, nie tylko wizualną, ale historię i rozgrywkę także. Stworzonych specjalnie pod VR. Half-Life Alyx to tylko jedna gra, która niby miała przetrzeć szlaki na PC, ale niestety większe studia za nią nie poszły. 

Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia ceny gogli (choć ta ma raczej mniejsze znaczenie, gdyby tylko były świetne gry) oraz problemy zdrowotne (to jest według mnie spory problem VR, bo robi zły PR).

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1036 dnia: Października 13, 2023, 09:47:57 am »
Tak, chodzi o psvr2 gdzie pół roku po premierze, sony nie ma zapowiedzianej żadnej gry, a jak ci się kontroler popsuje, to nie możesz kupić nowego osobno. Patrząc jeszcze po obnizkach i jak szybko przyszły, to wszystko raczej pokazuje na jakim jesteśmy etapie ich nowych gogli. Brak wstecznej zaoral temat.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1037 dnia: Października 13, 2023, 11:42:49 am »
Z tym kontrolerem to dziwna sprawa, ale taki był plan od początku z tego co widzę (przypuszczam, że skupili się na dostępności kontrolerów do zestawu, a że VR2 ma mniejszy priorytet to i nie zwiększają tej ilości np. kosztem Dual Sense'a). Pytanie, czy tak będzie zawsze, ale to może zależeć od liczby sprzedanych egzemplarzy. Oczywiście można tu dopatrywać się też pazerności, ale nie wiem, czy mogą sobie na to pozwolić na dłuższą metę.

Gry to chyba żadna nowość, Sony liczy tu na 3rd party i to jakoś idzie. Tym bardziej, że studia 1st party są zarobione grami na konsolę, w tym niestety produkcjami typu GaaS. Twórcy Call of the Mountain dłubią ponoć przy następnej grze na VR, więc coś będzie - mało, ale taka polityka firmy.

Obniżki ceny to chyba wyłącznie działanie sklepów, które pewnie liczyły na lepszą sprzedaż. Mówi to tyle, że sklepy miały za dużo pudełek.

Jak już pisałem, VR nie jest priorytetem dla Sony, ma to sobie jakoś funkcjonować. Śmiem twierdzić, że chodzi tu bardziej o to, że w ogóle jest jako opcja dla PS5. To jedyna konsola, która ma VR, nawet jeśli ktoś nie kupuje jej dla tego, to sam fakt może ogrywać czynnik psychologiczny. Nawet gdyby były zapowiedziane gry 1st party to wciąż nie widziałbym tego jako podstawowa forma grania, tylko wciąż dodatek. Są jednak tacy, co grają stale, ale to raczej mniejsza część graczy.

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 188
  • Reputacja: 2
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1038 dnia: Listopada 16, 2023, 09:26:38 am »
Do plusa dodali Teardown - logiczno-zręcznością grę o rozwałce otoczenia. Polecam wszystkim bardzo gorąco. Skończyłem to na PC i teraz ponownie świetnie się bawię. Mnóstwo świetnej zawartości, map, narzędzi, zadań.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 841
  • Reputacja: 16
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1039 dnia: Listopada 30, 2023, 08:12:37 am »
Olaliście slima? Bo ja tak, czekam na pro i gta6 to dopiero będzie grane   :P