Autor Wątek: Xbox Series X  (Przeczytany 147550 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #400 dnia: Listopada 10, 2020, 10:31:48 am »
Do mnie jest w drodze, ale dzisiaj mam drugą zmianę, więc dopiero wieczorem dorwę szrota w swoje łapska.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 662
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #401 dnia: Listopada 10, 2020, 11:15:58 am »
Do mnie też, ale hype bliski zeru. Dziwna ta nowa generacja ;). Albo to starość :D.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #402 dnia: Listopada 10, 2020, 11:20:03 am »
Do mnie jest w drodze, ale dzisiaj mam drugą zmianę, więc dopiero wieczorem dorwę szrota w swoje łapska.
U mnie to samo. Jeśli dojdzie.

W każdym razie hype spory :D

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #403 dnia: Listopada 10, 2020, 13:05:50 pm »
Zje***em, dpd to niezły shit, zawsze staram się frajerskie firmy kurierskie omijać paczkomatem itp. leży u nich a ja już w drodze do pracy :/  Może koleżanka odbierze jeśli będzie w domu, masakra, mogłem odbiór osobisty zaznaczyć, no nic, mój bład,  :mad:

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 662
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #404 dnia: Listopada 10, 2020, 13:34:45 pm »
Inpost tez potrafi zj***ć, mój XSX jest od rana w doręczeniu do paczkomatu, paczki już umieszczali (inne paczki mam), a XSX dalej w doręczeniu. Kiedyś taki status był do następnego dnia. Innym razem zmienił się o jakieś dziwnej godzinie - trochę tak jakby coś się zwiesiło im w systemie.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #405 dnia: Listopada 10, 2020, 17:30:14 pm »
Do mnie też, ale hype bliski zeru. Dziwna ta nowa generacja ;). Albo to starość :D.
Żadna starość.
Jak nowa generacja nie ma na start nowych gier to czym tu się podniecać? Kupić po to, aby grać w nowego AC albo gry ze wstecznej lub jak w przypadku PS5, remastera albo dlc? Te konsole nie miały prawa zadebiutować w tym roku i tyle.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #406 dnia: Listopada 10, 2020, 17:43:34 pm »
Ja za to jestem trochę podjarany xsx. Poprzednia generacje przesiedziałem na ps4/ps4 pro i z tytułami od ms nie miałem kontaktu, tak więc czeka mnie sporo dobrego. Plus taki, że część gier dostała latki więc ogram w najlepszej możliwej jakości no i jest też trochę tytułów jak doom inferno czy nowa yakuza które również są w game pass. No i te czasy wczytywania  :angel:

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 662
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #407 dnia: Listopada 10, 2020, 21:05:41 pm »
Do mnie też, ale hype bliski zeru. Dziwna ta nowa generacja ;). Albo to starość :D.
Żadna starość.
Jak nowa generacja nie ma na start nowych gier to czym tu się podniecać? Kupić po to, aby grać w nowego AC albo gry ze wstecznej lub jak w przypadku PS5, remastera albo dlc? Te konsole nie miały prawa zadebiutować w tym roku i tyle.


Nie do końca, bo jednak trochę ekscytuje mnie myśl o czwartku, kiedy dostanę przesyłkę z DualSense i wspomnianymi przez Ciebie remasterem i DLC. A konsola będzie tydzień później, więc nową generacje to ja sobie tylko „pomacam” ;). Po prostu start nowego X’a jest dla mnie mniej ekscytujący. Nawet pad jest mniej więcej ten sam (co nie jest może wadą samą w sobie, po prostu nie ekscytuje tak, bo już go znam).

Mimo to chodziło mi o obie konsole. Covid odcisnął swoje piętno na wyczekiwaniu na start nowej generacji, jak i na samą premierę. Z reguły konsole odbierało się osobiście, była wyprawa, wydarzenie. Teraz siedzisz w domu, przychodzi kurier/idziesz do paczkomatu. W sieci spokojnie, jakoś bez pompy.

Nie ma wspaniałych tytułów na start, choć szczerze, poprzednie generacje dla mnie też takie były (choć zawsze coś się znalazło). Tym razem jednak pierwszy raz jedną konsole biorę w ogóle bez żadnej gry. Test będzie na kilku starszych, które w większości są ukończone, wiec i chęć do ogrywania jest mniejsza. Szkoda braku Halo, nawet w tej słabej formie, jaką MS zaprezentował nam te kilka miesięcy temu. 3rd party też się nie popisały. Wierzę, że XSX to będzie świetna konsola, tylko potrzebuje gier żeby to pokazać. Inaczej będzie kolejnym XOX, aż szkoda mi patrzeć na ten sprzęt pod TV (choć zaraz nie będę musiał, bo jego miejsce zajmie młodszy brat).

Wypakowałem konsole i muszę przyznać, że jestem miło zaskoczony rozmiarem. Wydaje się niewielka, choć w poziomie efekt jest dziwmy - niby nieduża, a jednak wysoka. Taki pustak. Aż chce się ją trzymać w pionie, tylko w moim wypadku oznacza to miejsce za TV.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #408 dnia: Listopada 10, 2020, 22:54:37 pm »
Fable przybywaj!!!!!!!!!!  :lol:

Znajdź różnice  :troll:


Tak jak Zielarz wspomniał, konsola drobna, u mnie będzie w poziomie, jak wszystko w weekend ogarnę, to wrzucę foto  :angel:


Pierwsze minuty z konsolą
Instalacja przebiegła szybko i bezproblemowo, X jest praktycznie niesłyszalny, biblioteka game pass ultimate bogata w całe spektrum generacji, to wraz z indykami, i VRem na PS4Pro spokojnie zajmie mi czas do nabycia w marcu, lub maju PS5 i powoli wówczas będę wchodził z obiema konsolami w  prawilny nextgen.

Dashboard sprawuje się świetnie, przejrzysty, gładkie przejścia, przechadzka po sklepie nie jest już taką udręką jak ta na ps4.

Pad na plus, jak zawsze świetnie leży w ręku, a chropowata powierzchnia daje miłe poczucie pewnego chwytu.

Odpaliłem Battlefielda3, ogrywałem go wcześniej na PC, tutaj mamy wersje z x360 trzeba pamiętać, że tylko wybrane tytuły ze starych produkcji będą oferowały coś więcej niżeli możliwość ich odpalenia, np. BF3 jako że jest to wersja x360 wygląda znacznie gorzej niż to w co grałem nie tylko na PC, ale i na laptopie... Ogólnie da się grać bez problemu, i nie ma co się czepiać na siłę, no może z wyjątkiem tego, że gra z miejsca zawiesiła się w menu  :lol:

Minusy
Póki co na prawdę bardzo dobry produkt od wykonania, po użytkowanie, i na chwilę obecną mam tylko jeden duży jak dla mnie minus, ale to może być też po prostu moja niewiedza! Jestem fanem nagrywania rozgrywki, a tutaj wychodzi na to, że tak na prawdę nie mamy takiej opcji, a przynajmniej nie taką jaką znamy z PS4. Maksymalna długość nagrania 1minuta wtf. brak współpracy w tym zakresie z youtube. Tutaj jestem rozczarowany.
« Ostatnia zmiana: Listopada 11, 2020, 02:27:54 am wysłana przez VaaKo »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #409 dnia: Listopada 11, 2020, 15:28:29 pm »
Dla mnie minusem jest posiadanie wcześniejszej konsoli czyli one x. Series x jest fajny, super zapakowany, sam unboxing to cudo, ale to jak zmiana telefonu, ten sam dash, ten sam pad, no nie mam takiej ekscytacji, ot wersja pro do one x. Jak ktoś nie miał wcześniejszego Xboxa to z pewnością widzi to inaczej :)

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 662
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #410 dnia: Listopada 11, 2020, 23:05:42 pm »
Dla mnie minusem jest posiadanie wcześniejszej konsoli czyli one x. Series x jest fajny, super zapakowany, sam unboxing to cudo, ale to jak zmiana telefonu, ten sam dash, ten sam pad, no nie mam takiej ekscytacji, ot wersja pro do one x. Jak ktoś nie miał wcześniejszego Xboxa to z pewnością widzi to inaczej :)

Mam podobnie, nawet pomimo, że na XOX mało siedziałem. Myśle, że jednak killer na start by nieco zmienił ten stan.

Na razie moja styczność z XSX opiera się głównie na obcowaniu z samym sprzętem. Konsola zapakowana jest fajnie, takie podejście by Apple, choć trochę brakuje. XOX chyba miał podobnie, więc dużym zaskoczeniem to nie jest. Konsola robi bardzo fajne wrażenie, wcześniej myślałem, że jest duża, ale tak nie jest. W pionie jest zgrabna. Zielony kolor na otworach u góry wyglądał średnio, a nawet wręcz tandetnie na oficjalnych fotach, ale na żywo jest super. W poziomie odbiór formy już się zmienia, przez swoją wysokość wyglada jak kloc. Na razie niestety tak ją trzymam, bo zmieściła mi się w szafce. Docelowo jednak wolałbym postawić ją w pionie. Tak jednak XSX był docelowo projektowany (PS5 też).



Pad wydaje się zaskakująco mały, jakoś wcześniej nie zdawałem sobie z tego sprawy. W dłoniach leży mniej więcej tak samo jak poprzednik, ale ma wyraźniejszą fakturę na spodzie. W tej kwestii, jak i całego wyglądu, preferuje jednak pada od XOX - zestawienie kilku materiałów, wcięcia. Nie jest to minus, po prostu preferencja. Grunt, że jest tak samo wygodny. Wciąż nie mogę im wybaczyć braku akumulatora, to już trzecia generacja na bateriach. Może w końcu zainwestuje w zestaw do ładowania.

Z minusów, niestety moje obawy co do plastiku się potwierdziły. Wygląda bardzo przyjemnie dla oka, w dotyku też robi miłe wrażenie (chyba chciałbym pada od XOX, ale z tym plastikiem). Problem polega jednak na przebarwieniach i rysach. Nie wszystkie „plamy” na zdjęciach i filmikach sprzed premiery to odciski palców. Plastik nie jest jednolity, wszędzie wokół przycisków, gniazd, napędu są widoczne gradienty (pewnie są tam dodatkowe wypustki i łączenia). Podobnie na krawędziach konsoli, tam jednak to chyba wina odlewu (są dziwnie ostre). XOX chyba tego nie miał. To niby nic, bo konsola i tak stoi pod TV i nie przyglądamy się jej z bliska, nie ma to tez wpływu na jej funkcjonalność. Po prostu trochę szkoda, że tak jest. Mi się wciąż marzy perfekcyjnie gładki klocek, taki blok obsydianu ;). Druga kwestia, to fakt, że materiał chyba się rysuje. Wyjąłem kontroler z worka od razu zauważyłem, ze ma coś co wyglada na rysy. Może to także przebarwienia, ale wyglada mi to na uszkodzenia mechaniczne. Na zdjęciu to widać mniej, ale w rzeczywistości jest wyraźniejsze. Trochę słabo jak na nowy sprzęt.



Sama konfiguracja całkiem ok, wykorzystanie appki Xboxa to niezły pomysł na umilenie oczekiwania. Patch na start ważył chyba 770MB i pobrał się szybko (co przy moim internecie i godzinie, o jakiej to robiłem, nie jest takie oczywiste). Jest UI w 4K. Interfejs chyba jest nieco lepiej ułożony (chyba, że był już na XOX, bo chyba była jakaś aktualizacja), choć wciąż pewne funkcje mogłyby być lepiej opisane. Kultura pracy świetna, konsola cicho sobie szumi. Zobaczymy jak będzie przy obciążeniu, ale wierzę MS kiedy mówią, że jest dobrze.

Na razie to tyle. Kawał solidnej roboty, bardzo fajna konsola (na pierwszy rzut oka). Czekam tylko na gry godne tego sprzętu. Oby się pojawiły. Minus to tylko plastik, który według mnie powinien być lepszy (albo grubszy). Niby nic wielkiego, ale mnie to jednak kuje w oczy.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #411 dnia: Listopada 12, 2020, 00:19:41 am »
54 gry, i po 1tb nie powiem drugi tb by się przydał  ;)


Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #412 dnia: Listopada 12, 2020, 01:38:35 am »
Apropo materiałów wideo, xbox od razu przesyła wszystko do chmury, polecam apke gamer dvr gdzie mamy dostęp do wszystkich naszych materiałów. Inna sprawa, że długość 1 minuta to bardzo mało i nie jest to dla mnie zrozumiale, kiedy one x potrafił nagrywać znacznie dłużej.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #413 dnia: Listopada 12, 2020, 05:34:59 am »
W moim przypadku jest to praktycznie pierwszy kontakt z konsolą MS od czasu X360. I co mnie zaskoczyło zaraz na początku, że po tylu latach mogę nadal pobrać kilka staroci przypisanych do konta, kupionych kiedyś cyfrowo na 360-tce. Sama konsola jest dosyć duża, ale nawet całkiem zgrabnie się prezentuje stojąc w pionie. Do tego jest naprawdę cicha. Pad jest wygodny. Mam akumulatorki, więc opcja na baterie mi nawet odpowiada. Trochę tylko przyciski w padzie są za głośne (szczególnie krzyżak).
Menu konsoli jest wygodne w obsłudze, a przy tym działa błyskawicznie. Zaraz też ustawiłem sobie, żeby przy włączeniu/wyłączeniu konsoli włączał/wyłączał się również TV. Wrażenie zrobił na mnie katalog gier w Game Passie. Jest tego naprawdę sporo, a do tego świetnie to przedstawili, że tytułów szukamy po dużych okładach z gier.

Na razie ściągnąłem Forzę Horizon 3, Dead Cells, Ori 2 i Gears of War 4 (w tym ostatnim zostało jeszcze kilkanaście procent). Co ciekawe pierwsze trzy tytuły ściągały się naprawdę szybko za to Gearsy wolno idą (ale to może dlatego, że już wcześniej je odpaliłem, nim całe się ściągnęły, ciężko powiedzieć).
Największe wrażenie zrobiły na mnie czasy wczytywania gier, w szczególności opcja Quick Resume jest genialna. Nawet jak wyłączymy konsolę, to do już odpalonych tytułów wracamy z powrotem po kilku sekundach, dokładnie tam, gdzie skończyliśmy. W grach też wszystko śmiga.

Ogólnie pierwsze wrażenia z konsolą są bardzo pozytywne. Gry też wyglądają świetnie, no ale to nie jest oczywiście nowa jakość, jakiej by można oczekiwać od next gena. Na to jeszcze przyjdzie poczekać posiadaczom Xboxów (ale też nie testowałem jeszcze nawet jednej ulepszonej gry ;)).

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #414 dnia: Listopada 12, 2020, 08:11:21 am »
Jakościowo plastik wydaje się spoko, ale wystarczy konsole dotknąć i robią się tłuste plamy, nie wiem czy tak z one x było, bo miałem wersję białą.

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #415 dnia: Listopada 12, 2020, 08:54:16 am »
Nie macać konsoli bezpośrednio po fapowaniu! :lol:

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #416 dnia: Listopada 12, 2020, 13:26:58 pm »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #417 dnia: Listopada 12, 2020, 17:25:23 pm »
Gearsy w 120fps faktycznie robią robotę, gra się cudnie po prostu. Przełączać trybow w konsoli nie będzie mi się chciało za każdym razem, no ale jest różnica i czuć.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Xbox Series X
« Odpowiedź #418 dnia: Listopada 12, 2020, 22:19:58 pm »
Quick resume. Nie zwracałem na tą funkcję za bardzo uwagi, ot przełączanie się między grami nie jest dla mnie szczególnie ważne, ale jednak za tym kryje się coś więcej.

We wtorek uruchomiłem Gearsy, popatrzyłem co i jak i myślałem, że je klasycznie wyłączyłem, ale jednak tego nie zrobiłem i wróciłem do menu. Minął wtorek, minęła środa, sprawdzało się wiele gier, konsole wyłączało kilkukrotnie, żaden tryb stand by, a kompletnie wyłączona konsola.

Dzisiaj odpalam Gearsy, minęły nie wiem z 4 sekundy, gra nagle mi się odpala w momencie gdzie skończyłem we wtorek i na początku nie wiedziałem co się zadziało i trochę wtf. 2 dni gra nie włączona, a konsola dalej pozwala na kontynuowanie gry. I to tak apropo assasina co jest w system wars, przy quick resume to wszystko nagle znika, grę odpalamy dosłownie w moment. Niesamowita funkcja.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #419 dnia: Listopada 13, 2020, 00:59:37 am »
To może być fajne, jak dostniesz zaproszenie na sesję w multi do jakiejś gry. Od razu wiesz, że obecna sie spauzuje tam gdzie jesteś, oraz, że w tej drugiej pewnie wejdziesz od razu do multi, jeśli ostatnio tam byłeś, a w najgorszym wypadku przynajmniej nie będziesz oglądać logosów firm.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #420 dnia: Listopada 13, 2020, 05:29:23 am »
Quick Resume to najlepszy patent w nowym Xboxie. A jako że można mieć w ten sposób odpalone do 6 gier, to w praktyce bardzo rzadko trzeba startować z grą od nowa. Dlatego porównania, że gra na jednej konsoli odpala się tyle, a na drugiej tyle, nie mają teraz szczególnie sensu. Zakładam jednak, że na PS5 prędzej czy później też trafi podobna opcja.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 662
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #421 dnia: Listopada 13, 2020, 11:35:13 am »
Quick Resume to najlepszy patent w nowym Xboxie. A jako że można mieć w ten sposób odpalone do 6 gier, to w praktyce bardzo rzadko trzeba startować z grą od nowa. Dlatego porównania, że gra na jednej konsoli odpala się tyle, a na drugiej tyle, nie mają teraz szczególnie sensu. Zakładam jednak, że na PS5 prędzej czy później też trafi podobna opcja.

O ile PS5 tego w ogóle potrzebuje. Taki Pająk ładuje save w 2 sekundy. Są karty w menu konsoli, które są w stanie wczytać grę w konkretnym miejscu (w tym chyba w miejscu ostatniego save'a, a przynajmniej tak zrozumiałem to przy zapowiedzi). Oczywiście wczytanie gry z menu do save'a nie będzie trwało 2 sekundy, tylko pewnie kilka więcej. Naturalnie, nie każdy tytuł ma save dokładnie w tym miejscu co kończymy, więc nie zawsze będzie to tak wyglądało - tutaj potrzeba by już odpowiedniego podejścia dev'a. Myślę jednak, że tym właśnie spowodowany jest brak podobnej funkcji. To plus fakt, że Xbox był budowany także jak serwer. Architektura konsoli może być do tego lepiej przystosowana. PS5 może mieć z tym problemy i choć jest możliwe obejście, to wymaga ono pracy dev'ów, więc podejście MS jest tutaj lepsze (o ile działa uniwersalnie z każdą grą).

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #422 dnia: Listopada 13, 2020, 13:37:16 pm »
W sumie to myślałem, ze PS5 też będzie mieć taką opcję.

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #423 dnia: Listopada 13, 2020, 18:20:52 pm »
:D

https://spidersweb.pl/2020/11/xbox-series-x-dym-e-papierosy.html
Klawiter skontaktował sie z tym gościem i wychodzi na to, że jednak nie fejk. Polecam obejrzeć filmik na kanale Klawitera.  Niezła wtopa dla Microsoftu, który śmieszkował ze sprawy, podobnie jak  wszystkie portale technologoczne.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka


Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #424 dnia: Listopada 13, 2020, 18:45:19 pm »
Przydałoby się jakieś info do quick resume co działa, a co nie i jakaś lista gier która jest aktualnie w zawieszeniu.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #425 dnia: Listopada 13, 2020, 23:17:00 pm »
Fakt. Powinna być osobna zakładka na to.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #426 dnia: Listopada 14, 2020, 02:15:58 am »
Ta, nawet na Xbox One to jest denerwujące, że jak wrócimy do menu, albo uśpimy konsolę, to w sumie nie wiadomo, czy ostatnia gra chodzi, czy się wyłączyła (a ja mam nawet wrażenie, że u mnie po wybudzeniu jest z tym losowo - chyba, że konsola jak coś aktualizuje w tle to wyłącza). W sumie z tego co widzę, jak się odpala grę z quick resume, to jak wjedzie logo na pełny ekran pojawia się odpowiedni napis, więc mogliby go jakoś upakować też w menu (albo dać tę samą ikonkę).

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #427 dnia: Listopada 14, 2020, 06:14:17 am »
Z czasem pewnie to jakoś ogarną, żeby było bardziej czytelne.


Cytuj
Your support, and what you accomplished in the first 24 hours of launch, inspire us and demonstrate the connective power of play is more important than ever.

    More new consoles sold than any prior generation, with Xbox Series S adding the highest percentage of new players for any Xbox console at launch
    More games played, 3,594 in total, spanning four generations, setting a record for the most games ever played during an Xbox console launch
    Next gen means more ways to discover and play, 70 percent of Series X|S consoles are attached to new and existing Xbox Game Pass members
https://news.xbox.com/en-us/2020/11/13/the-biggest-launch-in-xbox-history/

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #428 dnia: Listopada 14, 2020, 12:00:26 pm »
Prawilnie :troll:


siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #429 dnia: Listopada 14, 2020, 20:49:41 pm »
Płyta główna niewielka. Zaskoczony jestem sprawą pasty - koleś mówi, że już była wyschnięta na wiór i wymienił  :-?


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 549
  • Reputacja: 251
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #430 dnia: Listopada 14, 2020, 23:58:36 pm »
Jakościowo plastik wydaje się spoko, ale wystarczy konsole dotknąć i robią się tłuste plamy, nie wiem czy tak z one x było, bo miałem wersję białą.

Jest bardzo podobnie - mam premierowego One X (nie Scorpio).
A X kom, to faktycznie ....  :-x

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #431 dnia: Listopada 15, 2020, 13:25:00 pm »
Xbox Series X and S Sold an Estimated 1.2 to 1.4 Million Units on Launch Day
Cytuj
Based on preliminary data VGChartz estimates that the Xbox Series X and Xbox Series S sold between them an estimated 1.2 million to 1.4 million units worldwide in its first 24 hours.

The Xbox Series X was the more popular version of the platform, with launch day sales between 800,000 and 925,000 units. The Xbox Series S sold between 400,000 and 475,000 units.
https://www.vgchartz.com/article/446290/xbox-series-x-and-s-sold-an-estimated-12-to-14-million-units-on-launch-day/

Ładnie, chociaż gdyby nie braki sprzedaż mogłaby być dużo większa. Do końca roku powinni sprzedać około 4 mln konsol. Prawdziwym testem będzie jednak 2021.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 549
  • Reputacja: 251
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #432 dnia: Listopada 15, 2020, 20:18:14 pm »
Dobrze. Sukcesu tylko życzyć. Na sąsiednim forum od kilku stron w zakupowych same Serie X (i jeden Seria S). Ludzie kupują, chwalą i dobrze się bawią.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #433 dnia: Listopada 15, 2020, 20:49:58 pm »
W końcu premiera PS5 będzie u nas dopiero 19-tego ;) Ale fakt, widać różnicę. Ja na poprzedniej generacji nie miałem Xboxa, a teraz brałem na premierę. Kumpel ma PS4, ale też bierze Xa (już wykupił nawet Game Pass na 3 lata). Zatem wydaje się, że XS powinien sobie poradzić wyraźnie lepiej niż One.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #434 dnia: Listopada 15, 2020, 20:50:27 pm »
Chwalenie, chwaleniem, wszystko ładnie, cacy, ale w moim przypadku miałem kilka zawiech, i to takich, które całkowicie wyłączały Xa, mam nadzieję, że to tylko jeszcze niedopracowana wsteczność, bo na chwile obecną miałem więcej zawiech, niż z pro przez cały ten rok... mam nadzieje, że nie trafiłem na trefną sztukę.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #435 dnia: Listopada 15, 2020, 20:52:14 pm »
 W jakich grach? Mnie jeszcze żadna się nie przytrafiła. Ale też nie odpalałem żadnego tytułu z X360 czy pierwsego Xa.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #436 dnia: Listopada 15, 2020, 20:53:54 pm »
Gears of War ultimate, Crysis2, i Forza Horizon.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #437 dnia: Listopada 15, 2020, 20:58:01 pm »
To tych gierek nie sprawdzałem.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #438 dnia: Listopada 15, 2020, 21:12:16 pm »
Ultimate i forza u mnie bez problemów

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #439 dnia: Listopada 15, 2020, 21:39:37 pm »
@VaaKo
Czy nie masz czasem podpiętego SeXa do listwy do kompa (przeciwprzepięciowej)?