Autor Wątek: Metroid problem  (Przeczytany 3618 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alibaba

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-02-2007
  • Wiadomości: 205
  • Reputacja: 0
Metroid problem
« dnia: Marca 10, 2007, 16:37:39 pm »
Gram w Metroida i po jakiejś godzinie gry nagle wszystkie tekstury "fiknęły" tzn. ściany prześwitywały,Wszystkie obiekty były złożone z kolorowych trójkątów jak w kalejdoskopie,po naciśnięciu pauzy napisy przybrały postać hieroglifów i nie dało się nic zrobić ani odczytać. Następnego dnia rano odpalam metroida na 2 godziny i jest gitara żadnych "kalejdoskopów".wieczorem tego samego dnia znowu grałem z godzinkę i pojawił się kalejdoskop.


W innych grach nie mam takich problemów.

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
Metroid problem
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 10, 2007, 19:08:45 pm »
Możliwe że jest jakiś problem z płytką albo czytnikiem konsoli. W innym przypadku, nie wiem.

razor1

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 17-06-2006
  • Wiadomości: 93
  • Reputacja: 0
Metroid problem
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 10, 2007, 19:51:55 pm »
Ja mialem podobnie w przypadku starego Pieca, komputer sie przegrzewal bo pasty prawie nie bylo przy procesorze. Nie pytajcie jak zniknela bo nie wiem.
Niech Twoje zasady moralne nie powstrzymaja Cie od zrobienia tego co sluszne.

GenzoChan

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 26-01-2005
  • Wiadomości: 216
  • Reputacja: 0
Metroid problem
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 10, 2007, 21:12:34 pm »
Czy aby na pewno masz oryginalną gre ?

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Metroid problem
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 11, 2007, 12:07:45 pm »
Możliwe że czytnik płytek się już zestarzał i po jakimś czasie gry się przegrzewa. Może też być to wina porysowanej płytki lub źle wytłoczonej czy nagranej. (tak mówie, o nic nie posądzam)

Metroidy są dosyć wymagającymi grami dla gacława, dane czytają się często i bebech przetważają ich więcej, wystarczy posłuchać czytnika. Dlatego w innych twoich grach może nie zachodzić taka sytuacja.

Sprawdz czy płytka z grą nie jest porysowana.
Powiedz czy gra robi takie bajery w jakiś konkretnych miejscach (możesz walić nazwami miejscówek, ja będe wiedział ;) )

[edit]Swoją drogą... Który Metroid? :D

alibaba

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-02-2007
  • Wiadomości: 205
  • Reputacja: 0
Metroid problem
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 11, 2007, 15:18:07 pm »
Gra jest oczywiście oryginalna - Metroid 1. Płyta ma sporo rys i kiedy wkładam ją do napędu słysze jak konsola robi "wrr, wrr".

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Metroid problem
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 11, 2007, 19:59:29 pm »
"wrr wrr" do zapewne dzwięk przesuwania się lasera, czyli sprawa normalna bo jakoś te dane muszą być czytane. Chyba że jest za głośne i/lub bardzo nierównomierne, wprawia gacława w wyraźne wibracje, bo wtedy oznacza że masz zjechany laser a dokładniej silnik obracający płytkę. Naprawiać się średnio opłaca bo niewiele jest miejsc gdzie to zrobią. Ale jeżeli inne gry działają dobrze to znaczy że chyba wina jest po stronie płytki.
Płytke możesz oddać do regeneracji w jakimś renomowanym serwisie (koszt w okolicach dyszki).
Ogólnie jeżeli się znasz to proponuje otworzyć i oczyścić konsole z kurzu i syfu, ale jak tego nie robiłeś to nie polecam debiutować z gamecubem.