Autor Wątek: Disaster: Day of Crisis  (Przeczytany 3222 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Disaster: Day of Crisis
« dnia: Października 09, 2008, 11:52:37 am »
Na zlecenie Nintendo,  Monolithsoft rozpoczął prace nad grą .Oddział specjalizujący się w gatunkach Rpg dostarcza nam tytuł , który w zamiarach "N"  ma być epicki .Jest to gra przygodowa z naciskiem na akcje. Prace nad nią trwały prawie trzy lata  i rzeczywiście w pewnym momencie gra była anulowana .Na szczęście dano jej jeszcze jedną szanse .
Disaster będzie dostępny w sklepach Europejskich 24 października bieżącego roku .
Info:
Cytuj
Survive nature's most devastating catastrophes in Disaster: Day of Crisis, a panic-inducing
 survival game for Wii. When a wave of natural disasters pummels the
United States, a rogue special forces unit takes advantage of the chaos and seizes
a nuclear weapon. Players race a car down a mountain to escape a roaring pyroclastic flow,
dodge toppling buildings during a devastating earthquake and swim for
their lives in a raging flood. No matter what happens, fight to survive.
 

Hands-on: Disaster: Day of Crisis
We put the import version of Monolith's Wii debut title to the test.
http://wii.ign.com/articles/913/913548p1.html
Trailery:
http://www.gametrailers.com/game/2752.html
Screeny:
http://media.wii.ign.com/media/826/826985/imgs_1.html

narkoman

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-05-2006
  • Wiadomości: 716
  • Reputacja: 0
  • palenie zabija
Odp: Disaster: Day of Crisis
« Odpowiedź #1 dnia: Października 09, 2008, 12:46:01 pm »
Najbardziej wyczekiwana przeze mnie gra!
dziewczyny, nie palcie marihuany ...

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Disaster: Day of Crisis
« Odpowiedź #2 dnia: Października 09, 2008, 12:49:37 pm »
Wygląda naprawdę ciekawie 8) Wii zaczyna się rozkręcać  :eek:

narkoman

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-05-2006
  • Wiadomości: 716
  • Reputacja: 0
  • palenie zabija
Odp: Disaster: Day of Crisis
« Odpowiedź #3 dnia: Października 09, 2008, 12:55:15 pm »
 8) jedzie ostro, już dziś chyba nikt nie powie że to konsola tylko dla casuali. pojawiają się naprawdę ciekawe gry  8)
dziewczyny, nie palcie marihuany ...

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Disaster: Day of Crisis
« Odpowiedź #4 dnia: Października 30, 2008, 10:43:26 am »
Disaster: Day of Crisis - theme song

Cytat: narkoman
Najbardziej wyczekiwana przeze mnie gra!
Ja już preordera składam w tym tygodniu .Podoba mi się motyw przewodni w tej grze , a szczególnie te filmiki .
Opublikowane: Październik 09, 2008, 13:49:00
Euro trailer:

Opublikowane: Październik 12, 2008, 22:26:27
Famitsu - review scores
Disaster: Day of Crisis (Wii, Nintendo): 8 / 8 / 8 / 7 - (31/40)
Disaster: Day of Crisis - new commercial
http://www.dailymotion.com/NintenDaan/video/x74mo1_nintendo-kanaal-disaster-day-of-cri_videogames
Opublikowane: Październik 20, 2008, 09:37:58
Disaster : Day of Crisis French version first video
http://gamekyo.com/videoen13396_disaster-day-of-crisis-french-version-first-video.html
Disaster : Day of Crisis : Monolith Soft / Nintendo interview
We had the chance to talk with Monolith Software and Nintendo about their Wii action game Disaster : Day of Crisis a few weeks ago in Tokyo. This interview is in Japanese, translated in French.

Cytuj
Monolith Software :
- Mr.Tadashi Nomura, Producer
- Mr.Kiichi Ono, Director, Plot Writer
- Ms.Takako Shijo, Project Manager

Nintendo NCL SPD :
- Mr.Hitoshi Yamagami, Producer
- Mr.Genki Yokota, Producer
- Mr.Shingo Matsushita, Debug Support
Summary :
- Disaster : Day of Crisis was a long and hard project to develop says Monolith Software (this is their first action game for the Wii), Nintendo has helped Monolith Software to finish their game.
- Nintendo worked on Disaster : Day of Crisis to make it more accessible to a large audience, hardcore gamers as well as casual gamers can both appreciate this game.
- Nintendo is not surprised by the low sales of Disaster : Day of Crisis in Japan, this is a new franchise with a very special concept, we can't expect more. Nintendo thinks that the game will sale in the future though.
- Wii Motion Plus wasn't tested for Disaster : Day of Crisis, Nintendo thinks that Wii Motion Plus is not needed for this type of action game.
http://gamekyo.com/videoen13397_disaster-day-of-crisis-monolith-soft-nintendo-interview.html
Opublikowane: Październik 21, 2008, 10:23:11
NMag - review scores
Disaster: Day of Crisis - 8/10
Disaster: Day of Crisis - review
Far from the disaster we feared, Day Of Crisis is a fun - if rather basic - adventure game.
+ Unique mix of gameplay
+ Wicked sense of humour
+ Great visuals
+ Plenty of replay value
- Very poor enemy AI
http://www.officialnintendomagazine.co.uk/article.php?id=6166
Ocena : 82 %
Screeny:

http://gamekyo.com/blog_article212118.html




Opublikowane: Październik 24, 2008, 21:06:56
Ign UK ocenia grę :
Disaster: Day of Crisis UK Review : 8.0 
Closing Comments
Cytuj
That said, some people will absolutely detest Disaster: Day of Crisis. It’s an awkward combination of extremes -- old-school adventuring burdened with new-fangled mini-game sensibilities; abstract game mechanics wrestled into a single plot- driven narrative; sometimes lackluster visuals and pacing thoroughly at odds with that bombastic spectacle and massive ambition. It’s also fundamentally shallow, remarkably inconsistent and chronically naff. Like the disaster movies it takes inspiration from though, Day of Crisis is ultimately more than the sum of its parts. When it works, it’s a relentless, thrilling assault on your senses; a huge grin of game. And when it doesn’t, when it starts to wobble precariously on its own flimsy parts, it’s still compulsive in its creativity, inexplicable in its uniqueness and, most importantly, one thoroughly fun ride.
http://wii.ign.com/articles/924/924874p1.html


RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 81
Odp: Disaster: Day of Crisis
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 01, 2008, 17:32:05 pm »
Niestety, ale póki co, to średnia ocen jest słaba. Szkoda, bo chciałem kupić, ale raczej odpuszczę sobie. Chyba że zmienię zdanie, tak jak z Red Steel. :)

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Disaster: Day of Crisis
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 24, 2008, 09:59:03 am »
Grę już kupiłem , postaram się w najbliższym czasie opis swoje wrażenia  :smile: .

narkoman

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-05-2006
  • Wiadomości: 716
  • Reputacja: 0
  • palenie zabija
Odp: Disaster: Day of Crisis
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 24, 2008, 10:00:48 am »
mów szybko...
dziewczyny, nie palcie marihuany ...

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Disaster: Day of Crisis
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 22, 2008, 21:51:49 pm »
Grę już dawno ukończyłem , wiec postaram się opisać moje  wrażenia .Tytuł ten jest mieszaniną takich  projektów jak : Golgo 13 , Resident Evill 4 , XenoSaga , Metal Gear Solid czy Time Crisis .Zapytacie pewnie czemu ? Ponieważ zaczerpuje  pomysły znane z tych odsłon które wymieniłem .Sekcje QTE  , rozbijanie skrzynek , strzelanka  na  ??szynach??  ,  dbanie o swoje zdrowie itp. Grę możemy podzielić na trzy kategorie :
-przeszukiwanie poziomu w celu znalezienia poszkodowanych , pożywienia czy też punktów doświadczenia zdobywanych z rozwalonych  skrzynek lub uratowanych ludzi . 
-strzelanki na szynach
-ucieczką przed kataklizmem
Fabuła przedstawiona w grze należy do kategorii B .Nie spodziewajmy się jakiejś epickiej przygody .Przedstawia się następująco , kataklizmy nawiedziły Stany Zjednoczone  a na domiar złego terroryści kradną broń nuklearną .Bohater nasz dowiedziawszy się , iż jednostka SURGE porwała siostrę jego najbliższego przyjaciela postanawia wyrusz na ratunek i przy okazji powstrzymać zamachowców .Brzmi tandetnie , ale historia naprawdę wciąga.
Rozgrywka polega na typowym przejściu poziomów  od punktu A do punktu B wykonując czynności , które opisałem w  myślnikach  .Oczywiście możemy je pomijać , ale w skutek tego możemy spodziewać się negatywnych korzyści np. braku punktów doświadczenia bądź utraty zdrowia Ray?a   .Jak na Monolith Soft przystało gra ta zawiera elementy RPG  , za doświadczenie pakujemy statystyki broni jak i naszego herosa .Dodatkowe spluwy uaktywniamy  w treningach , które czasami wymagają dużej zręczności .Disaster jest bardzo różnorodny , faktem jest , iż jest tu dużo mini gierek typu : przenieś ocalonego do wyznaczonego punktu  , reanimacja umierającego jak i drobna pomoc  , ale jest to dobrze wkomponowane w grze .Oczywiście nie zabrakło ucieczki samochodem przed zbliżającym się nieszczęściem , sterowanie nie jest być może tak dobre jak w Mario Kart , lecz tragedii nie ma .Sekcja strzelana wyszła zespołowi bardzo dobrze . Mimo , że  jest to typ ??on rail ??  przypadł mi do gustu .Zabicie przeciwnika jest odpowiednio punktowane , a możliwość chowania się przed ostrzałem dodaje smaku .Nie ukrywając zdarzyło mi się kilka razy zginąć.
Jeżeli chodzi o grafikę jest ona nierówna .Czasami jest na czym oko zawiesić , ale przeważnie jest to przeciętny poziom ps2 , ba nawet zdarzają się zonki ? ratowani ludzie , drzewa , wyglądają jakby były robieni na konsole N64 .
Czas Disaster;a podsumować .Gra jest  bardzo liniowa  , brakuje mi tutaj swobody działania jak i również losowych zdarzeń ( w postaci kataklizmu czy też przeciwników ) .Kiedy przechodzimy poziomy zdarza się , że twórcy wymuszają pewne działania , które tak naprawdę mogliśmy pominąć .Tytuł ten jest lekko niedopracowany i widać to szczególnie w końcowych godzinach gry .Natomiast spodobało mi się odkrywanie nowych rzeczy w grze , klimat filmowy i perspektywa niektórych elementów rozgrywki . Crapem Disaster nie jest  , niemniej jednak uczucie produktu niedopracowanego pozostaje .Moja ocena to 7- .
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Jestem po 18 siostry , wiec wybaczcie jeżeli tekst został napisany niezrozumiale .