Autor Wątek: Resident Evil 4  (Przeczytany 151483 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

admin Świata Nintendo

  • Gość
Resident Evil 4
« Odpowiedź #160 dnia: Listopada 02, 2004, 14:52:31 pm »
Cytat: "ren"
Otoz, wystaczy spojrzec na taki fanbojowski Swiat Nintendo - obwiniaja Capcom, nazywaja zdrajaca, do tego bluzgaja jeszcze na PS2, a nie potrafia spojrzec prawdzie w oczy... Heh... Sorry, ale to zalosne jest...



Ren pokaż mi gdzie ten "fanboyowski" Swiat Nintendo wyzywa Capcom od zdrajców? Gdzie bluzgamy na PS2?

Przeczytaj - dopiero potem oceniaj.

Chyba, że moralności uczysz się od Ojca Rydzyka i jego wesołego radia...
Nie ważne o czym jest film, ale go potepiamy...
Sorry, ale teraz to Ty wychodzisz na fanboya
 :evil:

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
Resident Evil 4
« Odpowiedź #161 dnia: Listopada 02, 2004, 14:55:43 pm »
O ja pierdzielę. Nie no, to już zakrawa na kpinę. Jeszcze RE4 będzie Xboxowym exclusivem... :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

ren

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 03-09-2004
  • Wiadomości: 185
  • Reputacja: 0
Resident Evil 4
« Odpowiedź #162 dnia: Listopada 02, 2004, 14:58:00 pm »
Cytat: "admin Świata Nintendo"
Cytat: "ren"
Otoz, wystaczy spojrzec na taki fanbojowski Swiat Nintendo - obwiniaja Capcom, nazywaja zdrajaca, do tego bluzgaja jeszcze na PS2, a nie potrafia spojrzec prawdzie w oczy... Heh... Sorry, ale to zalosne jest...



Ren pokaż mi gdzie ten "fanboyowski" Swiat Nintendo wyzywa Capcom od zdrajców? Gdzie bluzgamy na PS2?

Przeczytaj - dopiero potem oceniaj.

Chyba, że moralności uczysz się od Ojca Rydzyka i jego wesołego radia...
Nie ważne o czym jest film, ale go potepiamy...
Sorry, ale teraz to Ty wychodzisz na fanboya
 :evil:
Heh... Jush raz sie tam pofatygowalem wczoraj, i krew mnie zalala kiedy zobaczylem te wypowiedzi... Teraz mi sie nawet tego cytowac nie chce, ale jest tego sporo. Pozatym nie ocenialbym nic gdybym tego nie widzial, wiec moze zamilcz czlowieku i przejrzyj sobie dokladnie temat RE4 na Twoim forum. Co do tego ze wychodze na fanboya - moze zdziwi Cie  fakt, ze nie mam PS2?
[size=9]Waitin' for:[/size]

admin Świata Nintendo

  • Gość
Resident Evil 4
« Odpowiedź #163 dnia: Listopada 02, 2004, 15:08:17 pm »
Cytat: "ren"
Heh... Jush raz sie tam pofatygowalem wczoraj, i krew mnie zalala kiedy zobaczylem te wypowiedzi... Teraz mi sie nawet tego cytowac nie chce, ale jest tego sporo. Pozatym nie ocenialbym nic gdybym tego nie widzial, wiec moze zamilcz czlowieku i przejrzyj sobie dokladnie temat RE4 na Twoim forum. Co do tego ze wychodze na fanboya - moze zdziwi Cie  fakt, ze nie mam PS2?


Jakbyś "człowieku" nie wiedział forum - to wypowiedzi ludzi. Spójrz może łaskawie na wypowiedzi redakcji SN - czy widzisz tam gdzieś fanboystwo? Forum nie jest moje tylko wszystkich czytelników SN - to po pierwsze. Szczerze powiedziawszy zupełnie mnie nie interesuje jaki masz sprzęt, a oceniam Cię po wypowiedziach, które uwłaczają osobie kulturalnej. Poza tym tak się składa, że czytuję forum SN i jakoś nawet jak się starałem nie ma tam wypowiedzi skrajnie fanboyskich. Ale cóż - Ty wiesz lepiej...
Chyba zamilknę, ale dlatego, że polemika z Tobą nie ma sensu...

Blink

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 22-07-2004
  • Wiadomości: 348
  • Reputacja: 0
Resident Evil 4
« Odpowiedź #164 dnia: Listopada 02, 2004, 15:11:55 pm »
Cytuj
Nitk posiadaczom Gamecube'a RE nie zbaral. A MGS3 w takiej lub innej postaci, i tak w koncu ukaze sie na Xbox'a i PC, i nikt jakos nie robi z tego wielkiego halo.


no nie zabrali ale juz wiekszosc nie kupi gacka dla tej gry po bedzie na ps2, co z tego ze prawie rok pozniej, oni sobie poczekaja, a co do Capcomu - jak jeszcze Baten Kaitos wydadza na ps2 to juz sie kazdy zalamie :( chcociaz jest juz blisko premiery wiec moze juz zostanie ex na gc[/code]

ren

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 03-09-2004
  • Wiadomości: 185
  • Reputacja: 0
Resident Evil 4
« Odpowiedź #165 dnia: Listopada 02, 2004, 15:22:10 pm »
Cytat: "admin Świata Nintendo"
Cytat: "ren"
Heh... Jush raz sie tam pofatygowalem wczoraj, i krew mnie zalala kiedy zobaczylem te wypowiedzi... Teraz mi sie nawet tego cytowac nie chce, ale jest tego sporo. Pozatym nie ocenialbym nic gdybym tego nie widzial, wiec moze zamilcz czlowieku i przejrzyj sobie dokladnie temat RE4 na Twoim forum. Co do tego ze wychodze na fanboya - moze zdziwi Cie  fakt, ze nie mam PS2?


Jakbyś "człowieku" nie wiedział forum - to wypowiedzi ludzi. Spójrz może łaskawie na wypowiedzi redakcji SN - czy widzisz tam gdzieś fanboystwo? Forum nie jest moje tylko wszystkich czytelników SN - to po pierwsze. Szczerze powiedziawszy zupełnie mnie nie interesuje jaki masz sprzęt, a oceniam Cię po wypowiedziach, które uwłaczają osobie kulturalnej. Poza tym tak się składa, że czytuję forum SN i jakoś nawet jak się starałem nie ma tam wypowiedzi skrajnie fanboyskich. Ale cóż - Ty wiesz lepiej...
Chyba zamilknę, ale dlatego, że polemika z Tobą nie ma sensu...
Mowiac "Swiat Nintendo" nie mialem na mysli redakcji, tylko cale community, ktore tworza wlasnie ludzie. Widocznie masz problemy, z czytaniem ze zrozumieniem, bo McJohn jak widac skapowal o co chodzi... Co do tego ze forum nie jest Twoje - mowilem w sensie - Ty - jako admin. I napisz mi moze, ktora moja wypowiedz byla jak dotad fanboyowska i niekulturalna? Ja Ciebie tez po ostatnim texcie moge ocenic, na osobe slaba psychicznie, ktora mysli ze jak sobie rzuci takim zdaniem to jest lepsha... wygrana....
[size=9]Waitin' for:[/size]

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
Resident Evil 4
« Odpowiedź #166 dnia: Listopada 02, 2004, 15:26:00 pm »
Tak sobie wszedłem na oficjalny site czwartego residenta i ze zdumieniem zobaczyłem, że...TAM NIE MA ŻADNEJ WZMIANKI O TYM, ŻEBY TEN TYTUŁ UKAZAŁ SIĘ NA PS2!! Ja już nic nie rozumiem...skoro Capcom oficjalnie potwierdził, że gra wyjdzie na czarnulkę, piszą o tym większe serwisy i-netowe, to chyba powinno to być zaznaczone na stronie oficjalnej gry. :|.  

link do oficjalnego situ RE4  http://www.capcom.co.jp/bio4/english.html

 :?

Edit: Zresztą nie ma czegoś takiego na nawet na oficjalnej stronie Capcomu...[patrzyłem na Capcom Europe]. Coś mi tutaj zaczyna mocno śmierdzieć.  :twisted:
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

admin Świata Nintendo

  • Gość
Resident Evil 4
« Odpowiedź #167 dnia: Listopada 02, 2004, 15:42:51 pm »
Myślę, że McJohn pisął tutaj raczej o wypowiedzi dotyczącej planów wydania RE4 na Xa... Ale mogę się mylić.

No to przytocz te potępienia PS2, o których wcześniej piszesz - skoro mówisz o ludziach forum SN... Problemów z czytaniem ze zrozumieniem raczej nie mam, ale wydaje mi się, że chyba masz problemy z artykułowaniem swoich myśli...

Co do fanboystwa:

Cytuj
obwiniaja Capcom, nazywaja zdrajaca, do tego bluzgaja jeszcze na PS2, a nie potrafia spojrzec prawdzie w oczy... Heh... Sorry, ale to zalosne jest...

Możesz znaleźć przykłady na wszystko o czym piszesz? Dla mnie tak zachowuje się "fanboy" (choć uważam, że to strasznie nadużywane stwierdzenie - niemal modne stało się nazywać kogoś fanboyem)

Co do braku kultury:

to z góry plus:

Cytuj
zamilcz czlowieku


Zresztą przemyśl jeszcze raz swe wypowiedzi i dopiero potem pisz. Bo zgodzę się z tym, że wielokrotnie nasze komentarze, czy posty miały na celu pobudzać do ostrej wymiany zdań, czy nawet przejawów "fanboystwa". Ale po newsie o RE4 fani Nintendo zdecydowanie mówią - Nintendo daliscie dupy. I chodzi mi o to, żebyś po prostu nie przeinaczał faktów.Chyba, że chcesz być politykiem...

Edit
Widzę, że oprócz zabawy w polityka, bawisz się również w psychologa...

ren

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 03-09-2004
  • Wiadomości: 185
  • Reputacja: 0
Resident Evil 4
« Odpowiedź #168 dnia: Listopada 02, 2004, 15:57:49 pm »
Cytat: "admin Świata Nintendo"
Co do fanboystwa:
Możesz znaleźć przykłady na wszystko o czym piszesz? Dla mnie tak zachowuje się "fanboy" (choć uważam, że to strasznie nadużywane stwierdzenie - niemal modne stało się nazywać kogoś fanboyem)
Przytocze tu pare wypowiedzi, jednak nie podam nickow bo wydaje mi sie ze cytowanie kogos za jego plecami, jest troche nie na miejscu:
Cytuj
Eee nie pękajmy na oficjalce jeszcze nic takiego nie pisze, może ktos puścił plote tylko.. chociaż jak nawet to co z tego? To tak jakby MGS 2 wypuścić na PSX no bez sensu, my sobie w to zagramy pierwsi i C*** W DUPE CZARNUCHOWI !!! Ha

Cytuj
ta konwersja będzie wyglądała tak jak konwercha Mafii z pieca.. nie ma co się załamywać i pokazać swoje! Nie możemy dać peesiakom tej satysfakcji

Cytuj
nadzieję że ta konwersja sie nie uda

Cytuj
To nie wina NINTENDO! To wszytsko wina capcomu... Chamskie zagranie z ich strony...

Cytuj
Nie!!! Ten Capcom to jakieś "durny" jest!
itp. itd.

Happy?
[size=9]Waitin' for:[/size]

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Resident Evil 4
« Odpowiedź #169 dnia: Listopada 02, 2004, 16:01:25 pm »
Ja tam na ŚN jakiegoś zaslepienia nie widzę... Ludzie są rozgoryczeni i rozczarowani, że firma zrobiła ich w konia.

I polecam ten temat. Dla niektórych to się juz skończyło.

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
Resident Evil 4
« Odpowiedź #170 dnia: Listopada 02, 2004, 16:04:14 pm »
właśnie dostałem na mail potwierdzenie, że Capcom rozpoczął prace nad wersją czarnulkową. A więc stało się. Możemy śmiało powiedzieć, z całym szacunkiem dla Iwaty-sana, że jego firma nie panuje nad sytuacją i nic nie wskazuje na to, by coś się polepszyło. Ja i tak kupię wersję na NGC, właśnie z szacunku, jaki żywię dla Nintendo, podobnie zresztą zrobie to z Killerem 7 i VJ2.
 
Swoją drogą, to podejrzewam, że gdyby Small N dopilnowało exc. to GaCek śmiało mógłby konkurować z PS2 i Xem. Popatrzmy...Killer 7, ToS, Baten Kaitos, RE4,  VJ, VJ2...Cholernie mocne tytuły...

P.S. Czy Soul Calibur 2 nie był czasem czasowym exc. na GaCka? :twisted:
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

admin Świata Nintendo

  • Gość
Resident Evil 4
« Odpowiedź #171 dnia: Listopada 02, 2004, 16:07:37 pm »
I znowu bawisz się w polityka...

To normalne, że zawsze ktoś na forum napisze coś od siebie. Szczerze powiedziawszy nawest na forum GO, PSXextreme czy Neo+ znajdziesz podobne wypowiedzi... Ale czy to upoważnia cię to traktowania całego serwisu jako "fanboyostwa" ?
Sorry, ale chyba trochę się tym razem zagalopowałeś. Bo przeczytaj cały topic i stwierdź ile jest takich wypowiedzi, a ile dojrzałych, które mówią co myślą o działaniach Nintendo...

I chyba każy trzeźwo myślący po przejrzeniu forum dotyczącego decyzji Capcom stwierdzi, że na Sn zaślepienia nie ma... Ale coż zapewne jako mocniejszy psychicznie wiesz lepiej  :twisted:

Ryo-San

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-12-2003
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 1
Resident Evil 4
« Odpowiedź #172 dnia: Listopada 02, 2004, 16:52:14 pm »
Cytat: "ren"
]Otoz, wystaczy spojrzec na taki fanbojowski Swiat Nintendo - obwiniaja Capcom, nazywaja zdrajaca, do tego bluzgaja jeszcze na PS2, a nie potrafia spojrzec prawdzie w oczy... Heh... Sorry, ale to zalosne jest...

widzisz Ren nie rozumiesz jednej jak że ważnej rzeczy...Ci ludzie są fanami Nintendo itp..i naprawde radze sie wczuć w ich pozycje...zobacz ile razy z nich zakpiono:
najpierw strata Rare, potem wypowiedzi prezesów ze GCN bedzie ostatnia konsolą stacjonaną, potem Ninny traci takim team jak SK, Falcon 5 konczą z developingiem  na kostke i biorą sie za next next geny, potem przez internet przechodzi jak burza wiadomośc o tym ze Microsoft jest zainteresowany kupnem Nintendo, VJ/Killer 7/Tales of Symphonia przestają być exlusivami..do tego dochodzi "wydymanie" GCN przez E.A a co za tym poszlo Burnout 3 dostaje status delated...a czara goryczy przelewa sie po wczorajszym niusie o RE4....i Ty sie dziwisz tym ludziom ze mają pretensje do całego świata? Ja mimo ze fanem N nie jestem to jest mi poprostu żal ze GCN jest bezczelnie okradany z wszystkiego co miał najlepsze...;/ szkoda slow..a na forum ŚN jest masa ludzi którzy kochają Ninny i mogą robić co im sie podoba(i mają moje pełne poparcie)..ludziom jest poprostu przykro, że zostali OSZUKANI..oszukano ich..i mają o to żal..
a tak BTW to naprawde nie wiem Piotrek czemu sie tlumaczysz? czyTy odpowiadasz za kazde slowo napisane na forum ŚN? NIE  ..proste..
pozdro dla wszystkich N fanów  8)

admin Świata Nintendo

  • Gość
Resident Evil 4
« Odpowiedź #173 dnia: Listopada 02, 2004, 17:15:05 pm »
Bo mnie denerwuje jak ktoś mówi o czymś czego dokładnie nie sprawdzi i zniża innych do poziomu podłogi...

A tak poza tym to dzięki za słowa wsparcia  :D

Co zaś tyczy się Nintendo - najbardziej mi żal jednej rzeczy. W temat Nintendo swoje serce włożyli wizjonerzy, fani i wiele osób, które autentycznie Ninny pokochało... A ten wysiłek psuty jest przez sztab ludzi, którzy przychodzą "do pracy odbębnić swoje". Niestety taka jest prawda, ze zawalają ludzie. Pracownicy.
Bo, że sztab marketingu Nintendo nawala to wiemy już od lat. Ale, że nawalają całe oddziały i działy to znaczy, że coś jest nie tak...
Mam mimo wszystko liczę na jakąś zmianę polityki Nintendo.
Może naiwnie... Ale do końca. Mojego lub Nintendo  :D

_Maniek_

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 545
  • Reputacja: 0
Resident Evil 4
« Odpowiedź #174 dnia: Listopada 02, 2004, 17:59:05 pm »
Ehhhhhh.....A miałem zamiar kiedyś(czyt. 5 lat :wink:) kupić sobie gacka, ale jak Nintendo będzie nadal pozbawiać GC exlusivów to wole zbierać na Xboxa.

ren

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 03-09-2004
  • Wiadomości: 185
  • Reputacja: 0
Resident Evil 4
« Odpowiedź #175 dnia: Listopada 02, 2004, 18:28:05 pm »
Cytat: "admin Świata Nintendo"
I znowu bawisz się w polityka...

To normalne, że zawsze ktoś na forum napisze coś od siebie. Szczerze powiedziawszy nawest na forum GO, PSXextreme czy Neo+ znajdziesz podobne wypowiedzi... Ale czy to upoważnia cię to traktowania całego serwisu jako "fanboyostwa" ?
Sorry, ale chyba trochę się tym razem zagalopowałeś. Bo przeczytaj cały topic i stwierdź ile jest takich wypowiedzi, a ile dojrzałych, które mówią co myślą o działaniach Nintendo...

I chyba każy trzeźwo myślący po przejrzeniu forum dotyczącego decyzji Capcom stwierdzi, że na Sn zaślepienia nie ma... Ale coż zapewne jako mocniejszy psychicznie wiesz lepiej  :twisted:
I w tym momecie jestem zmuszony zwrocic honor, bo faktycznie nie czytalem calego tematu. Troche przesadzilem z nazwaniem SN fanboyowym, bo zwrocilem glownie uwage na wypowiedzi stricte fanboyowskie. To ze bawie sie w polityka czy psychologa, pewnie stwierdziles po tym jak napisalem ze jestes slaby psychicznie, ale byla to jedynie reposta na Twoja ocene w stosunku do mojej osoby (ktora chyba nie zaprzeczysz, byla iscie prowokujaca). Nic wiecej... Tak wiec nie mialem zamiaru nikogo "znizac do poziomu podlogi" tylko pokazac, ze poki fani N beda winic za cale zajscie wszystkich tylko nie Nintendo (a sporo jest takich), to bedzie tylko gorzej...
[size=9]Waitin' for:[/size]

admin Świata Nintendo

  • Gość
Resident Evil 4
« Odpowiedź #176 dnia: Listopada 02, 2004, 19:05:38 pm »
Ren - ok. Spoko  :wink: Jak przesadziłem to przepraszam. Nie było moją intencja buzgać Cię, zdenerwowałem się, że oceniasz nie czytając dokładnie całości. Spoko - nie ma problemu  :D

A co do Nintendo - no daje nam (fanom) ostatnio strasznie w tyłek... Ale mam nadzieję (może naiwną tak jak napisałem wcześniej), że coś może jednak drgnie... Bardzo bym chciał, aby Nintendo weszło jednak w mariaż z kimś silniejszym finansowo (osobiście trzymam kciuki za Matshusitę), a przede wszystkim marketingowo.
To naprawdę mogłoby coś zmienić. Nie tylko dla Nintendo, ale i całego rynku. Bo Matsushita jest troszeczkę większa od Sony i marketingowo działa naprawdę świetnie. Ale to tylko moje pobożne życzenia.

Quo vadis Nintendo?

Mam nadzieję, że w dobrym kierunku. Bo dla mnie Nintendo to nie tylko dolary na kontach Iwaty, czy kolejna konsola. Nintendo to kupa ludzi wierzących w czarodziei pokroju Shigeru i ich geniusz. To ludzie, którzy oddali im nie tylko swe pieniądze kupując konsole i gry, ale przede wszystkim swe serce.
I moje serce na pewno mimo tylu błędów mają i będą mieli do końca.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Resident Evil 4
« Odpowiedź #177 dnia: Listopada 02, 2004, 19:45:53 pm »
Ja się obawiam, że nic dobrego z Nintendo nie wyjdzie. O ile dobrze pamiętam to firma Mitsubishi ukrywała dokumentację dotyczącą wad swoich samochodów w skrytce na środki czystosci... A oprucz tego dochodziły chore zależności pokroju wydawania pieniędzy na badania. Racje ekonomiczne nie miały żadnego znaczenia, liczyła się tylko lojalność wobec centrali.

Błędy Nintendo wynikają częściowo jak sądze, ze specyfiki japońskich przedsiębiorstw, w których właśnie lojalność wobec firmy/przełożonych ma zasadnicze znaczenie. Trzeba też pamiętać o systemie społecznym w któych praca jednostki nie ma żadnego znaczenia. Japończycy gdy rozpoczynają edukację są dzieleni w klasach na grupy, które między sobą rywalizują. Jednak sukcesy ich członków są zapisywane na poczet całej grupy. Samodzielnie się oni nie liczą.


I u Nintendo to niestety widać. Dużo miejsca w narzekanaich związanych z czwartym Residentem zwala się od osób odpowiedizlanych za marketing. Tylko, że oni sami nic by nie zrobili bez zatwierdzenia decyzji przez "górę". Nie podjeliby decyzji, która zostałaby uznana za niekorzystną lub sprzeczną z filozofią firmy.

I z tego właśnie powodu wydaje mi się, że w działaniach Nintendo nic się nie zmieni. Nie wtedy kiedy kierownictwo bedzie się kierowało takimi zasadami jak obecnie. Nie można nawet liczyć na to, że to co my odbieramy za oczywiste błędy, zostanie przez nich zauwazone. Prędzej uznają oni, że przyznanie się do faktu, że niektóe decyzje były nietrafione będzie gorsze od śmierci...

otto

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 29-11-2003
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 1
Resident Evil 4
« Odpowiedź #178 dnia: Listopada 02, 2004, 21:20:51 pm »
Robi nam się offtopicowo, ale nic to.
Chciałem sie wszystkimi czterema kończynami podpisać pod słowami admina ŚN. Mimo żę ostatnie wiadomości bardzo mnie bolą i czuję się lekko pokrzywdzony, to zostaję z Nintendo, bo po prostu uwielbiam ich gry i cenię za to co zrobili dla wszystkich graczy. Tak samo jak admin jestem z nimi całym sercem i wierzę, że będzie lepiej.
I chce jeszcze podziękować Ryo-sanowi za słowa zrozumienia. Mam nadzieję, że nastepnym razem nie bedziesz musiał nam współczuć, tylko gratulować, że przetrwaliśmy trudny czas i podziwiać nasze wyczucie co do wielkości Nintendo ;P.

damian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 15-11-2003
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 0
Resident Evil 4
« Odpowiedź #179 dnia: Listopada 02, 2004, 21:24:54 pm »
Matsushita ... = ... Mitsubishi ... ?? :D
Life's a game
Gaming 24:7

admin Świata Nintendo

  • Gość
Resident Evil 4
« Odpowiedź #180 dnia: Listopada 02, 2004, 21:31:12 pm »
Nie. Matsushita to właściciel min. Panasonica, Technicsa, JVC, National, Quasar, Universal Studio, częsciowo Toyoty i ponoć sporej (choć nie kontrolnej) części akcji Nintendo.

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
Resident Evil 4
« Odpowiedź #181 dnia: Listopada 03, 2004, 12:12:35 pm »
Wejście Matsushity do Nintendo może być naprawdę dobre. Tak jak Sammy się połączyło z Sega, tak Ninny może się połączyć z Mat. Tak czy inaczej, kasa N jest bardzo potrzebna...
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
Resident Evil 4
« Odpowiedź #182 dnia: Listopada 03, 2004, 13:01:46 pm »
Nie chcę Was dołować, ale wszystko co napisaliście to (niestety) pobożne życzenia. Nintendo szło i dalej idzie w zaparte. Połączenie sił z Matsushitą? Nie wydaje mi się - z prostego względu, po co mieliby się w to pakować? Kierownictwo w Nintendo to zbieranina dziadków, jak w parku gieriatrycznym. Chyba pamiętacie wypowiedzi Bossa niny? czy TO już wtedy nie dało Wam do myślenia??? Tak jakby robili coś dla siebie... a nie dla graczy.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Resident Evil 4
« Odpowiedź #183 dnia: Listopada 03, 2004, 13:22:16 pm »
Cytat: "thirian"
Kierownictwo w Nintendo to zbieranina dziadków, jak w parku gieriatrycznym.

Kierownictwo w większości azjatyckich firm to park geriatryczny, wynika to ze specyfiki tamtego biznesu. Człowiek często do 30 roku życia się wyłącznie uczy, poza tym w wielkich firmach obowiązuje system awansu wewnętrznego, tzn. wraz z upływem lat w jednej firmie pniesz się w górę. Z innej firmy nie wskoczysz od razu na stanowisko prezesa.
A tak poza tym, to co wiek ma tutaj do gadania? Japończycy to jedni z najbardziej kreatywnych (w ulepszaniu czy w wynajdowaniu nowego - tu mozna dyskutować) i pracowitych ludzi na tej planecie, w dodatku mających system społeczny, który jest sporym fenomenem (fenomenem, że jest i fenomenem, że to działa).
Ja często spotykam "przebojowych" 30-latków - tylko ręcę załamywać nad ignorancją i arogancją takich ludzi.

thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
Resident Evil 4
« Odpowiedź #184 dnia: Listopada 04, 2004, 07:33:29 am »
Cytat: "Castor Krieg"
Cytat: "thirian"
Kierownictwo w Nintendo to zbieranina dziadków, jak w parku gieriatrycznym.

Kierownictwo w większości azjatyckich firm to park geriatryczny, wynika to ze specyfiki tamtego biznesu. Człowiek często do 30 roku życia się wyłącznie uczy, poza tym w wielkich firmach obowiązuje system awansu wewnętrznego, tzn. wraz z upływem lat w jednej firmie pniesz się w górę. Z innej firmy nie wskoczysz od razu na stanowisko prezesa.
A tak poza tym, to co wiek ma tutaj do gadania? Japończycy to jedni z najbardziej kreatywnych (w ulepszaniu czy w wynajdowaniu nowego - tu mozna dyskutować) i pracowitych ludzi na tej planecie, w dodatku mających system społeczny, który jest sporym fenomenem (fenomenem, że jest i fenomenem, że to działa).
Ja często spotykam "przebojowych" 30-latków - tylko ręcę załamywać nad ignorancją i arogancją takich ludzi.


Nie jestem ignorantem, po prostu bossowie Nintendo zatrzymali się w latach 90' i nic nie wskazuje na to, że zmienią swój tok myślenia. Jak myślisz, dlaczego Sony odniosło taki sukces? Kutargi - czy mówi Ci coś te nazwisko? Facet nie jest nastolatkiem, ale kiedy projektował PSX, to robił to dla zabawy. Zresztą, on nawet jak jest na urlopie to "obczaja" co jest popularną rozrywką w danym regionie (elektroniczną). Przeczytaj sobie, co o nim piszą w necie. Właśnie kogoś takiego brakuje w Nintendo, i nikomu nie wmówisz, że jest inaczej.
Aha, jeszcze piszesz o strukturze firm w Japonii - fajnie, ale jeśli jakaś firma ma wylansować np. ciuszki dla niemowlaków (ironia), to chyba nie powiesz, że decyduje o tym 40-letni facet, co? Robi się najpierw badania wśród docelowych klientów - czyli matek, i właśnie one kształtują ewentualny produkt. Celowo użyłem takiego przykładu, żebyś zobaczył swój błędny tok myślenia. A co to ma wspólnego z Nintendo? Popatrz przez pryzmat działań tego koncernu w ciągu ostatnich kilku lat - "oni" podejmują decyzję bez przeanalizowania sytuacji na rynku (ale się wymądrza, co?). Na ludziach coraz większe wrażenie robi grafika i chcą widzieć większe światy, ładniej zaokrąglone panienki z falującym biustem... a co mówi boss Nintendo??? Nas nie interesuje grafika, tylko miodność - i efekt tego myślenia widać od razu - wypuszczają "super hity" ze SNESa i jeszcze krzyczą za to niezłą sumkę. Co robią w przypadku DS'a? Chyba nie muszę pisać - choć wielu rzuci się na mnie z argumentem, że ma dodatkowy ekranik... Ludzie piszą petycję większej ilości gier "nie-od-Ninteno", a co dostają? Wysyp hitów na gwiazdkę...
Nintendo ma Shigeru, ale on nie pociągnie całej firmy - a dwie gry rocznie jakie nam serwuje, to za mało. Inna kwestia, to taka, że jeszcze u nich nikt z góry tego nie zauważył...

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Resident Evil 4
« Odpowiedź #185 dnia: Listopada 04, 2004, 08:16:22 am »
Cytat: "thirian"
Aha, jeszcze piszesz o strukturze firm w Japonii - fajnie, ale jeśli jakaś firma ma wylansować np. ciuszki dla niemowlaków (ironia), to chyba nie powiesz, że decyduje o tym 40-letni facet, co? Robi się najpierw badania wśród docelowych klientów - czyli matek, i właśnie one kształtują ewentualny produkt. Celowo użyłem takiego przykładu, żebyś zobaczył swój błędny tok myślenia. A co to ma wspólnego z Nintendo? Popatrz przez pryzmat działań tego koncernu w ciągu ostatnich kilku lat - "oni" podejmują decyzję bez przeanalizowania sytuacji na rynku (ale się wymądrza, co?).

To było dobre. To chciałbym cię poinformować, że Sony także nie przeprowadza badań wśród grup docelowych. Jest to związane z postrzeganiem klienta Sony, który wielką wagę przykłąda do nowości. Tak więc jego potrzebą jest potrzeba nowości, albo klient sam nie potrafi nazwać potrzeby. Na czym to dokładnie polega? Ano na tym, że np.: taki Walkman przez bite 20 lat był w Japonii zastępowany nowym modelem co roku. Sony potrafi świetnie prognozować sprzedaż nowego modelu biorąc pod uwagę wyniki starego, a małą liczba modyfikacji powoduje, że inwestycja nie jest zbyt wygórowana. Tak samo było z PS2...
Oczywiście, badania rynku są jak najbardziej porządane, co nie przeszkadza, że Sony nie robi tego od ponad 30 lat, a trudno powiedzieć, żeby źle na tym wyszło, prawda?

Co do ignoranta, to przecież tak cię nie nazwałem. Co do wyników Nintendo - mają przecież niezły zysk. Pragnę także zauważyć, że jest to firma silnie umiejscowiona w kulturze i obyczajowości Japonii. Jest to stricte firma japońska, traktująca resztę świata jak dodatek. Takie np.: Sony, mimo że też japońskie, jest całkowicie międzynarodowe.

admin Świata Nintendo

  • Gość
Resident Evil 4
« Odpowiedź #186 dnia: Listopada 04, 2004, 08:52:01 am »
Panowie obaj się mylicie. Zarówno Nintendo jak i Sony robią setki badań marketingowych. Każde z nich robi wiele badań trackingowych, ale także i ad-hoców. Korzystają tu zarówno z technik jakościowych jak i ilościowych. Dla przykładu zarówno Sony jak i Nintendo robią badania FGI przy wprowadzeniu każdej swojej konsoli. Uzupełniają je IDI z developerami. To naturalne i z badań korzysta teraz przeważająca liczba firm na niemal każdym rynku.
Problemem jest więc nie sama otwartość na techniki marketingowe co sposób z nich korzystania. Bo nawet najlepsze instytuty badawcze nie mają mocy sprawczej. O tym decyduje zarząd i to jest istotą problemu...

thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
Resident Evil 4
« Odpowiedź #187 dnia: Listopada 04, 2004, 08:59:12 am »
Cytat: "admin Świata Nintendo"
Panowie obaj się mylicie. Zarówno Nintendo jak i Sony robią setki badań marketingowych. Każde z nich robi wiele badań trackingowych, ale także i ad-hoców. Korzystają tu zarówno z technik jakościowych jak i ilościowych. Dla przykładu zarówno Sony jak i Nintendo robią badania FGI przy wprowadzeniu każdej swojej konsoli. Uzupełniają je IDI z developerami. To naturalne i z badań korzysta teraz przeważająca liczba firm na niemal każdym rynku.
Problemem jest więc nie sama otwartość na techniki marketingowe co sposób z nich korzystania. Bo nawet najlepsze instytuty badawcze nie mają mocy sprawczej. O tym decyduje zarząd i to jest istotą problemu...


Drogi Adminie - co do Nintendo i badań jakie ta firma niby przeprowadza, to się nie zgodzę, dlaczego? Przed oczami mam (może dla niektórych glupi przykład) pady do N64 i GC - dla mnie i dla wielu ludzi są po prostu koszmarne.Może japonczycy mają mniejsze dłonie i im pasuje pad do GC, ale nam europejczykom już nie bardzo - ach zapomnialem -Niny robi konsole skierowane do młodszego pokolenia, czyż nie?

"To było dobre. To chciałbym cię poinformować, że Sony także nie przeprowadza badań wśród grup docelowych. Jest to związane z postrzeganiem klienta Sony, który wielką wagę przykłąda do nowości".

Sorki, ale przyklad, że wprowadzają nowy model walkmana jest... żaden. Przecież to tylko nabijanie kabzy, nic więcej - więc nie widzę tu związku z marketingiem - takim, o którym toczy się dyskusja.
Jeśli nie przeprowadzają badań docelowych, to skąd się wg. Ciebie biorą dane o "rozpietości" wiekowej posiadaczy Psone, hę??? Popatrz jakie gry wychodziły/wychodzą na PSX,PS2 - czy tu wg. Ciebie nie ma dowodu na świetnie przeprowadzoną analizę zapotrzebowania na dane gatunki gier???(badanie, badaniami - jak zauważył A.Ś.N. o wszystki decyduje "góra").
Obie playstacje w takich stanach mają osoby między 23, a 27 rokiem życia - niby skąd to wiem? Samo się nie zrobiło...
Co do PS2 - po co mieliby wprowadzać jakieś rewolucje, skoro ludzie i tak by to kupili. Świetnie bawiłeś się na PSX, to też będziesz bawił się na PS2. Sony nie wygrywa z konkurentami nie tylko że ma już wyrobioną markę, ale dlatego, że działania które podjęli spodobały się odbiorcom, którzy przecież też ukształtowali sposób myślenia Sony.

Co do wyników Nintendo - mają przecież niezły zysk

I niech mają jeszcze większy, ale niech wreszcie dotrze do nich lament użytkowników ich stacjonarnej konsoli: "chcemy więcej gier od innych developerów"!!! To się już ciągnie od N64 - kilka kluczowych gatunków nigdny nie zaszczyciło w większej ilości tą konsolę - teraz sytuacja jest taka sama z GC - dlatego jak osioł trwam przy swoim zdaniu - dopóki nic nie zmieni się w kierownictwie tej firmy, to nie ma co liczyć na poprawę sytuacji graczy, którzy zainwestowali (i może w przyszłości zainwestują) w stacjonarne konsole "big n".(o zszarganych nerwach przemilczę).

admin Świata Nintendo

  • Gość
Resident Evil 4
« Odpowiedź #188 dnia: Listopada 04, 2004, 09:14:52 am »
Przeczytaj dokładnie mój post. Badania są prowadzone, dla przykładu Nintendo korzysta z usług min. Synovate i Nikkei Research. Akurat na badaniach marketingowych znam się bardzo dobrze - bo pracowałem w tej branży i nadal z nią współpracuję. Badania są robione - niemal każdego tygodnia - zaróno przez Sony jak i Nintendo. Problem to jak korzystają z nich marketerzy.

thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
Resident Evil 4
« Odpowiedź #189 dnia: Listopada 04, 2004, 09:20:48 am »
Cytat: "admin Świata Nintendo"
Przeczytaj dokładnie mój post. Badania są prowadzone, dla przykładu Nintendo korzysta z usług min. Synovate i Nikkei Research. Akurat na badaniach marketingowych znam się bardzo dobrze - bo pracowałem w tej branży i nadal z nią współpracuję. Badania są robione - niemal każdego tygodnia - zaróno przez Sony jak i Nintendo. Problem to jak korzystają z nich marketerzy.


Przepraszam Cię bardzo, ale jakoś nie widać by Nintendo w ogóle z nich korzystało.
Twojej wiedzy nie neguję, zresztą jak mógłbym - przecież nawet Ciebie nie znam  :)

admin Świata Nintendo

  • Gość
Resident Evil 4
« Odpowiedź #190 dnia: Listopada 04, 2004, 09:31:42 am »
Wiesz to, że firmy z nich korzystają to jedno, ale jak z nich korzystają to drugie. I zgadzam się, że może tego być nie widać. I właśnie to jest ten problem - Nintendo nie stosuje się do raportów, które otrzymuje - oni idą własną drogą... Badania sobie, Nintendo sobie... I szczerze powiedziawszy widać błędy nawet w zamawianiu badań - bo jak można robić focusy (przykład takiego badania - choć mocno naciągniety - mieliście w reklamie Dosi - siedziała grupka kobiet przy stole, a facet dawał im proszek) wprowadzając DS, nie robiąc później badania ilościowego... Szczerze powiedziawszy i tak radzą sobie nadzwyczajnie dobrze...

thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
Resident Evil 4
« Odpowiedź #191 dnia: Listopada 04, 2004, 09:34:42 am »
Cytat: "admin Świata Nintendo"
Wiesz to, że firmy z nich korzystają to jedno, ale jak z nich korzystają to drugie. I zgadzam się, że może tego być nie widać. I właśnie to jest ten problem - Nintendo nie stosuje się do raportów, które otrzymuje - oni idą własną drogą... Badania sobie, Nintendo sobie... I szczerze powiedziawszy widać błędy nawet w zamawianiu badań - bo jak można robić focusy (przykład takiego badania - choć mocno naciągniety - mieliście w reklamie Dosi - siedziała grupka kobiet przy stole, a facet dawał im proszek) wprowadzając DS, nie robiąc później badania ilościowego... Szczerze powiedziawszy i tak radzą sobie nadzwyczajnie dobrze...


Mądrze piszesz, więc napiszę tylko, że pasuję :D
A teraz coś zupełnie z innej beczki... Kiedy wreszcie będzie można kupić RE1 w Świecie Nintendo - korzystam z okazji, a co? :)

admin Świata Nintendo

  • Gość
Resident Evil 4
« Odpowiedź #192 dnia: Listopada 04, 2004, 09:38:34 am »
Z pewnością przed gwiazdką  :D  Zresztą wkrótce będzie info :)

Spiderman

  • Gość
Resident Evil 4
« Odpowiedź #193 dnia: Listopada 06, 2004, 11:07:15 am »
Trzymam kciuki :) ! W jakiej cenie :) ?

FAX

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 26-05-2004
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 0
  • Easy Rider
Resident Evil 4
« Odpowiedź #194 dnia: Listopada 06, 2004, 12:57:42 pm »
Wiedza admina Świata Nintendo jest do pozazdroszczenia, ja również zajmuje się badaniami i rzeczywiście jest tak, że firmy pomimo wyników chociażby z wywiadów nie zawsze się ich trzymają. Ale gdyby nie badania to na rynek wchodziłyby same beznadziejne produkty, gdybyście posłuchali, jakie rzeczy producenci chcieliby wprowadzać na rynek i w jakim opakowaniu ... można się załamać. Co do Nintendo - zachowanie tej firmy mnie po prostu przeraża i zaczynam sie zastanawiać, czy zobaczymy jeszcze ich następną "dużą" konsolę.

Chousu

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 0
Resident Evil 4
« Odpowiedź #195 dnia: Listopada 06, 2004, 13:04:59 pm »
Zobaczyć, to zobaczymy napewno przy anjbliższym E3. Fakt, Nintendo leci w kulki z nami, a nam się to coraz batrdziej nie podoba.

Kaxi

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 0
Resident Evil 4
« Odpowiedź #196 dnia: Listopada 06, 2004, 14:03:15 pm »
Cytat: "FAX"
Wiedza admina Świata Nintendo jest do pozazdroszczenia, ja również zajmuje się badaniami i rzeczywiście jest tak, że firmy pomimo wyników chociażby z wywiadów nie zawsze się ich trzymają. Ale gdyby nie badania to na rynek wchodziłyby same beznadziejne produkty, gdybyście posłuchali, jakie rzeczy producenci chcieliby wprowadzać na rynek i w jakim opakowaniu ... można się załamać. Co do Nintendo - zachowanie tej firmy mnie po prostu przeraża i zaczynam sie zastanawiać, czy zobaczymy jeszcze ich następną "dużą" konsolę.


Sęk w tym, że niezadowolenie graczy to jedno i wątpliwy amrketing, a niemalejące przychody to drugie.

FAX

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 26-05-2004
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 0
  • Easy Rider
Resident Evil 4
« Odpowiedź #197 dnia: Listopada 07, 2004, 17:13:27 pm »
Jeżel tak jest w rzeczywistości to gratuluje zarządowi N, pewnie sami nie widzą, dlaczego tak jest.

Kaxi

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 0
Resident Evil 4
« Odpowiedź #198 dnia: Listopada 07, 2004, 18:13:41 pm »
No bo Fax: czy ty na ich miejscu nie wydałbyś MParty 6, jak piątka w samej Japonii rozeszła się w prawie 600 000 sztuk? A Mario Tennis w pierwsze kilka dni posżło 185 000 i by pierwszy na liscie sprzedazy?
To źle dla graczy, że sami kupują gry, których podobno nie chcą.

FAX

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 26-05-2004
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 0
  • Easy Rider
Resident Evil 4
« Odpowiedź #199 dnia: Listopada 07, 2004, 19:51:54 pm »
Kaxi, Ty jesteś specem w tej dziedzinie, więc nie będę się spierał :)