Autor Wątek: Starfield  (Przeczytany 17516 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lupinator

  • Gość
Starfield
« dnia: Czerwca 11, 2018, 10:13:13 am »




Kolejna pusta zapowiedź po TES VI. Mam nadzieję, że do końca roku zobaczymy coś więcej.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Starfield
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 12, 2018, 19:23:25 pm »
Starfield jest już grywalny, The Elder Scrolls VI w fazie pre-produkcji
Cytuj
- The Elder Scrolls VI jest w fazie pre-produkcji, a Starfield znajduje się już w produkcji; jest to gra, nad którą pracujemy już od jakiegoś czasu - powiedział Todd Howard z Bethesda Game Studios podczas wizyty w studiu Geoffa Keighleya na E3 2018. Potwierdził on ponadto, że nowa marka jest już grywalna, podczas gdy TES VI jeszcze do tego etapu nie dotarł.

Obie gry doczekały się skromnych prezentacji na konferencji Bethesdy. Firma chciała tym samym przede wszystkim zasygnalizować, że tytuły te faktycznie znajdują się w jej planach. Keighley powrócił również do słów Howarda sprzed dwóch lat. Projektant stwierdził wówczas, że nie istnieje jeszcze technologia odpowiednia do stworzenia The Elder Scrolls VI. Czy od tamtego czasu coś się w tym aspekcie zmieniło?

- Jest coraz bliżej. Nie chcę zbyt wiele zdradzać. Sądzę, że teasery, które pokazaliśmy, miały dwa cele: po pierwsze - zapowiedź gier, po drugie - ustanowienie tonu, pokazanie gdzie toczy się ich akcja - odparł Howard. Na razie musi nam to wystarczyć.
https://www.gram.pl/news/2018/06/12/e3-2018-starfield-jest-juz-grywalny-the-elder-scrolls-vi-w-fazie-pre-produkcji.shtml

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Starfield
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 03, 2018, 00:04:36 am »
Starfield - nowa marka Bethesdy to next-gen pełną gębą
Cytuj
Starfield będzie grą nowej generacji - zapowiedział podczas E3 2018 Todd Howard z Bethesdy. - To dla nas oznacza dwie rzeczy. Po pierwsze: sprzęt i orpogramowanie po naszej stronie, po drugie: gameplay. Jak w naszych oczach wyglądają spektakularne RPG-i single-player następnej generacji? - tak sprawę przedstawił słynny projektnt.

- Na jakich systemach umieścimy grę i jakie będą jej wymagania sprzętowe - to nadal trzeba określić. Wybiegamy myślami daleko w przyszłość, więc budujemy coś, co obsłuży sprzęt następnej generacji. To właśnie w tym momencie tworzymy, na tym się skupiamy, ale to nie oznacza, że gra nie będzie mogła istnieć jednocześnie na systemach obecnej generacji - podkreśla Howard.

- Gra jest inna, ale da się w niej rozpoznać produkt Bethesdy. Ma w sobie nasze DNA. Ma rzeczy, które lubimy. Ma jednak również wiele nowych systemów, o których myśleliśmy już od jakiegoś czasu i które pasują do tego typu gry. Więcej powiemy o tym w przyszłości - ucina.
https://www.gram.pl/news/2018/07/02/starfield-nowa-marka-bethesdy-to-next-gen-pelna-geba.shtml

Mrocz

  • Gość
Odp: Starfield
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 04, 2018, 17:42:23 pm »
Ciekawi mnie co to za giera. Jeśli coś w stylu Star Citizen tylko z fajną fabułą i bez mikro tranzakcji za 30 tysięcy dolarów to PS5 wezme fla tej gry xD

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Starfield
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 12, 2019, 17:37:19 pm »
Cytuj
Świat jest pełen produkcji science-fiction. W grach jest to rzadziej spotykane, częściej w filmach i telewizji. Dla nas, Starfield jest czymś, nad czym myśleliśmy przez ostatnią dekadę. Świat, gra, marka - to nasze pierwsza, nowa własność od 25 lat. Cel, jaki stawiamy przed naszymi grami to wyjątkowość. Nieważne, czy mówimy o The Elder Scrolls, Fallout czy Starfield. Mnóstwo czasu poświęcamy, by naszym projektom towarzyszyło odpowiednie odczucie. By po spojrzeniu na nią, postawić ją na tej samej półce co Gwiezdne Wojny, czy Star Treka.
https://www.ppe.pl/news/133824/starfield-to-najwieksze-dzielo-bethesdy-od-25-lat.html

Niech lepiej solidnie zmodyfikują silnik gry i naprawdę poważnie przyłożą się do tej produkcji, bo przy takim Wiedźminie 3 czy Cyberpunku ostatnie gry Bethesdy to śmiech na sali.

Mrocz

  • Gość
Odp: Starfield
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 18, 2019, 09:00:15 am »
Obawiam się że na to za późno. Jeżeli nie planowali tej gry docelowo na innym silniku (a według wywiadów uparcie twierdzą że ten co mają jest dobry) to raczej najlepsze co możemy otrzymać to Skyrim 2.0 w kosmosie... i oby przynajmniej to było bo jak dostaniemy Fallouta 76 w kosmosie to będzie słabo

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Starfield
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 18, 2019, 11:07:21 am »
Własnie chciałem napisać, że przy tej jakości co jest ostatnio, to będzie raczej Fallout 76 jakościowo. Mogą mieć wizerunkowy problem już od dnia premiery, a jak ta gra też będzie kulała technicznie, no to będzie lekki gwóźdź do trumny. Stare wygi jak Bioware i Bethesda nie mają lekko ostatnimi czasy. Prześcigają się w zapowiedziach jakie to ich gry nie będą cudowne, a potem troszkę jednak crapy pod wieloma względami.

Mrocz

  • Gość
Odp: Starfield
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 18, 2019, 13:04:12 pm »
Własnie chciałem napisać, że przy tej jakości co jest ostatnio, to będzie raczej Fallout 76 jakościowo. Mogą mieć wizerunkowy problem już od dnia premiery, a jak ta gra też będzie kulała technicznie, no to będzie lekki gwóźdź do trumny. Stare wygi jak Bioware i Bethesda nie mają lekko ostatnimi czasy. Prześcigają się w zapowiedziach jakie to ich gry nie będą cudowne, a potem troszkę jednak crapy pod wieloma względami.

No dokładnie.

Choć przyznam że nowego TES'a podobnego do Skyrim jeszcze zdzierżę. Bo dalej lubię sobie wrócić do tej gry od czasu do czasu, ale Starfield jeżeli ma być kosmicznym RPG między planetami (a takie są plotki) to sobie tego nie wyobrażam na tym kulawym silniku xD

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Starfield
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 18, 2019, 22:16:07 pm »
No wiesz, już w Morrowindzie była lewitacja, więc wystarczy podmienić postać na statek i jest ;)

Co by nie gadać taki Fallout 4 był nawet dobrą grą. Bethesda wprowadza w swoich grach zmiany na lepsze, ale poza grafą są to jednak małe zmiany. A przydałby się już rewolucja. Największą bolączką gry są sztywni do bólu NPC i ogólnie drewniany silnik. Oblivion wprowadził sporo niezłych zmian w fizyce, ale od tego czasu był zastój zupełny. Możliwe, że teraz znowu mocniej przerobią engine. Bo jeśli nie to...  :lol:

Mrocz

  • Gość
Odp: Starfield
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 19, 2019, 08:31:34 am »
No wiesz, już w Morrowindzie była lewitacja, więc wystarczy podmienić postać na statek i jest ;)

Co by nie gadać taki Fallout 4 był nawet dobrą grą. Bethesda wprowadza w swoich grach zmiany na lepsze, ale poza grafą są to jednak małe zmiany. A przydałby się już rewolucja. Największą bolączką gry są sztywni do bólu NPC i ogólnie drewniany silnik. Oblivion wprowadził sporo niezłych zmian w fizyce, ale od tego czasu był zastój zupełny. Możliwe, że teraz znowu mocniej przerobią engine. Bo jeśli nie to...  :lol:

W Fallout 4 nie gralem przyznam, bo ogólnie nie interesuje mnie ta seria, ale rozmawiałem ze sporą ilością fanów którzy totalnie gardzą tą częścią. I to nie mówie tutaj o zgorzkniałych fanatykach tylko pierwszych dwóch części Fallouta, a o takich co pokochali New Vegas itp. Napewno dotarła do mnie wieść że jakość questów względem takiego Skyrima mocno spadła. Z ciekawie napisanych wyjątkowych questów przeszli do "pójdź do punktu X i wybij wszystko". Mam nadzieje, że nowy TES i Starfield będą miały questy PRZYNAJMNIEJ na poziomie Skyrim (a najlepiej Morrowinda.)

No i przyznam tak rewolucja silnika bardzo by się przydała, niestety nie liczę na to :)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Starfield
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 19, 2019, 11:55:58 am »
Co by nie gadać taki Fallout 4 był nawet dobrą grą.
Pozwole sobie sie nie zgodzic :) Jest to co najwyzej sredniak.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Starfield
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 19, 2019, 12:26:38 pm »
Mnie tam się dobrze grało. Lepiej niż sądziłem, że będzie.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Starfield
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 19, 2019, 12:28:15 pm »
Mi bardzo zle. Dalem rade co prawda chyba 10h+, ale wiekszosc czasu sie wkurwialem jak mozna tak zjebac fallouta. Pozniej kupilem bloodborne i skok jakosciowy byl niesamowity miedzy tymi dwiema grami.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Starfield
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 28, 2020, 20:56:18 pm »
Starfield zadebiutuje dopiero za kilka lat? Pete Hines nie może rozmawiać o grze
Cytuj
Pete Hines zaznaczył jednocześnie, że gdy deweloperzy uporają się z pracą i produkcja znajdzie się na etapie, w którym można o niej porozmawiać, to będziemy pod wrażeniem. Gracze mają sami powiedzieć: „warto było czekać”.

Sytuacja jest jednak fatalna z jednego powodu – nie liczcie na pokaz gry w najbliższym czasie. Przedstawiciel Bethesdy podkreślił, że jeszcze „trochę potrwa” nim będzie on mógł rozmawiać o projekcie.
https://www.ppe.pl/news/149248/starfield-zadebiutuje-dopiero-za-kilka-lat-pete-hines-nie-moze-rozmawiac-o-grze.html

Ja pitole... Liczyłem, że gra wyjdzie pod koniec 2021, a wygląda na to, że nawet w 2022 mogą się nie wyrobić :???:

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Starfield
« Odpowiedź #14 dnia: Września 01, 2020, 19:58:40 pm »
Może po "sukcesie" F76 postanowili wyrzucić wszystkie gry do kosza i zaczęli robić je od nowa :P

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Starfield
« Odpowiedź #15 dnia: Września 03, 2020, 09:29:53 am »
Albo robią wszystko, by nie zaliczyć kolejnej wtopy i na razie wolą nie robić szumu wokół gry, skoro zostało jeszcze sporo do zrobienia. Oby tym razem faktycznie się postarali, bo ich reputacja ostro ucierpiała.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Starfield
« Odpowiedź #16 dnia: Września 27, 2020, 19:43:21 pm »

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Starfield
« Odpowiedź #17 dnia: Września 27, 2020, 23:39:06 pm »
Niewiele to mówi, w odpowiednich warunkach sam statek kosmiczny to i pewnie PS3 by taki uciągnęło przy niskim FPS :P Gran Turismo dawało radę renderować grafiki powyżej HD.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Starfield
« Odpowiedź #18 dnia: Września 28, 2020, 22:29:52 pm »
To jest wczesna wersja, więc o grafikę nie chodzi, ale wiać chociaż minimalnie, jaki design ma mieć gra. Także HUD jest ciekawy.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Starfield
« Odpowiedź #20 dnia: Października 01, 2020, 22:52:31 pm »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Starfield
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 03, 2020, 17:15:25 pm »
Cytuj
   - Starfield is a singleplayer, no multiplayer aspects.
   - Procedural generation confirmed for Starfield and TES:VI
   - This is a tool for developers to create massive landmass and does not mean the land will be randomly generated in real time like No Man's Sky, meaning your game will look the exact same as everyone else. This is simply an engine tool to create larger worlds, so expect Starfield (planets?) to be much larger than Fallout 76's map, which is already four times bigger than Skyrim.
   - **Huge major overhaul to the Creation Engine - larger than the jump from Morrowind to Oblivion ("**when people see the results, hopefully they'd be as happy as we are.")
   - Rendering
   - Animation
   - Artificial Intelligence & Pathing
   - Procedural Generation
   - And more areas.
   - “It’s going to be a while” until we see Starfield, the release can be subject to delays etc. so he really doesn’t feel comfortable talking about it yet.
    He doesn't want to reveal Starfield earlier and just release teasers until the eventual release like Cyberpunk.
   - NPCs will play a large role in future games, cities will be expansive and large compared to past games, etc.
   - Will be on Game Pass from Day 1 alongside ES:VI.

   - Bethesda will continue to support mod support in the future.
https://gamrconnect.vgchartz.com/post.php?id=9237990

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Starfield
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 14, 2021, 16:19:38 pm »
Premiera 11.11.2022



Cytuj
Podczas wywiadu dla redakcji The Telegraph reżyser Starfield wspomniał o umiejscowieniu wydarzeń oraz grupie Constellation:

    „Gra rozgrywa się około 300 lat w naszej przyszłości. A Constellation to taka ostatnia grupa badaczy kosmosu. To jak NASA spotyka Indiana Jonesa, który spotyka Ligę Niezwykłych Dżentelmenów, grupę ludzi, którzy wciąż szukają odpowiedzi”.

Constellation będzie tylko jedną z grup, a w trakcie poznawania opowieści natrafimy na różne frakcje, do których będziemy mogli dołączyć:

    „W grze jest wiele frakcji, ale to główna, której staniesz się częścią. Jeśli chodzi o strukturę gry to trochę jak Skyrim, gdzie będziesz tym, kim chcesz być, a potem natrafiasz na różne frakcje, do których możesz dołączyć, i naprawdę wytyczyć swoją własną ścieżkę”.

Bethesda jeszcze nie chce zdradzać szczegółów dotyczących fabuły, ale historia w Starfield odniesie się do wielu pytań, które zadajemy sobie już teraz:

    „W grze stawiamy kilka ważnych pytań - takich, które ludzie zadają, gdy patrzą w niebo, wiesz: 'Co tam jest?' Dlaczego tu jesteśmy? Jak się tu dostaliśmy?' I tak przechodzimy do nauki, dotykamy religii. Naprawdę lubię myśleć o tych wielkich pytaniach. Widzę je w innych [formach - przyp. red.] rozrywki i myślę, że mamy unikalny sposób przedstawienia tego [zagadnienia - przyp. red.] w grze takiej jak ta, gdzie może nie mamy wszystkich odpowiedzi, ale myślę, że dobrze skłaniamy ludzi do myślenia”.

Todd Howard odniósł się również do plotki, zgodnie z którą w Starfield ma pojawić się Tom Cruise – obecnie deweloperzy nie zatrudnili aktora do promocji gry.
https://www.ppe.pl/news/158424/starfield-pozwoli-szukac-odpowiedzi-na-nurtujace-pytania-todd-howard-zdradza-pierwsze-szczegoly.html


@Gnysek
Temat można przenieść do działu XSX.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Starfield
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 14, 2021, 23:54:41 pm »
Cytuj
-Gameplay closer to launch
-1st & 3rd Person
-Alien races confirmed
-100's of hours of gameplay
-"NASA-punk": Grittier, more retro-style sci-fi
-Choose a background; "more hardcore RPG than we've done"
https://mobile.twitter.com/shinobi602/status/1404469948383215619

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 659
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Starfield
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 15, 2021, 10:04:17 am »
TPP... nice :). Jestem ciekaw jak to będzie z tą grą. Dużo od niej zależy. Na razie mam umiarkowany entuzjazm, bo Bethesda ;P.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Starfield
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 15, 2021, 13:15:05 pm »
TPP... nice :). Jestem ciekaw jak to będzie z tą grą. Dużo od niej zależy. Na razie mam umiarkowany entuzjazm, bo Bethesda ;P.
Mam podobnie, ale patrzac na aktualna rozpiske gier, to może być pierwszy tytuł dla którego będzie warto kupić XSX. Czekam na gameplay.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 659
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Starfield
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 15, 2021, 13:36:33 pm »
TPP... nice :). Jestem ciekaw jak to będzie z tą grą. Dużo od niej zależy. Na razie mam umiarkowany entuzjazm, bo Bethesda ;P.
Mam podobnie, ale patrzac na aktualna rozpiske gier, to może być pierwszy tytuł dla którego będzie warto kupić XSX. Czekam na gameplay.

Albo zagrać na PC ;). Też mam taką nadzieję, ale jak napisałem, lepiej zostać mile zaskoczonym niż rozczarowanym :).

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Starfield
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 15, 2021, 14:22:51 pm »
TPP... nice :). Jestem ciekaw jak to będzie z tą grą. Dużo od niej zależy. Na razie mam umiarkowany entuzjazm, bo Bethesda ;P.
Mam podobnie, ale patrzac na aktualna rozpiske gier, to może być pierwszy tytuł dla którego będzie warto kupić XSX. Czekam na gameplay.

Albo zagrać na PC ;). Też mam taką nadzieję, ale jak napisałem, lepiej zostać mile zaskoczonym niż rozczarowanym :).
Brzydze się graniem na pc ;)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Starfield
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 15, 2021, 14:40:31 pm »
Sam trailer jakoś ciśnienia mi nie podniósł, ale napływające info o grze nastraja optymizmem. Jeśli zobaczymy taki skok technologiczy, jak między Morrowindem a Oblivionem (tylko proszę bez durnego levelowania), to będzie bardzo dobrze. Muszą jednak solidnie przerobić swój silnik, bo np. NPC w ich grach to tragedia (straszne kukiełki). Podobnie znikanie przed drzwiami i pojawianie się w nowej lokacji. Mam niestety wątpliwości, czy zdołają usunąć wszystkie te archaizmy.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Starfield
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 28, 2021, 09:25:30 am »
Kilka krótkich koncepcyjnych filmików wprowadzających w świat.







@gnysek
Można przenieść temat do działu XSX.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 659
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Starfield
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 13, 2022, 10:09:07 am »


Widać już przynajmniej częściowo, dlaczego gra została przesunięta. To było momentami bardzo surowe. Aż dziwie się, że nie nagrali tego na jakimś mocarnym PC, aby chociaż obraz był płynny. Chyba, że to jednak było z PC?

Generalnie jestem zaciekawiony, jednak, jak zwykle z produkcjami tego typu, martwi mnie skala. Fajnie jest powiedzieć "będzie 1000 planet do eksploracji", tylko jakiej jakości będzie to eksploracja (przypomina mi się Mass Effect). Mi się najbardziej podobają kwestie związane ze statkiem, miastami, może budowa bazy. Oby story było mocne, choć chyba nie to stanowi o silne gier Bethesdy. Stylistyka jest fajna, choć nie kupuje tego post processu, mam wrażenie, że poprzez mocny kontrast próbują ukryć słabsze rzeczy.

Gdyby to był taki Expanse gier wideo...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2022, 10:11:41 am wysłana przez Zielarz »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Starfield
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 13, 2022, 16:11:49 pm »
Ta. Grafika niby fajna, ale widać, że mają jeszcze nad czym dłubać. I zdecydowanie wolałbym 100 planet zamiast 1000, za to bardziej dopracowanych.

Gra pewnie będzie miała masę niedoskonałości, ale trzeba przyznać, że szykuje się coś wyjątkowego. Pewnie grubo ponad 100h przy grze spędzę.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 659
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Starfield
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 13, 2022, 16:32:46 pm »
Cóż, twórcom Star Citizen powinno podnieś się ciśnienie :D.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Starfield
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 13, 2022, 21:23:24 pm »
Bethesda potwierdziła, że bohater będzie niemową.

Jak ja nie znoszę wysokobudżetowych gier, w których protagonista się nie odzywa. Zawsze mam wrażenie, że gram jakimś niedorozwojem. Poziom immersji spada na łeb na szyję.
Oczywiście są osoby, którym to nie przeszkadza, wręcz uznają za zaletę. Ja być może nie mam za grosz wyobraźni i wolę słyszeć jęki i stęki aktorów dubbingowych, niż je sobie wyobrażać.
Myślałem, że w rpgach aaa takie akcje to już przeszłość, a tu proszę. Oby fabuła to wynagrodziła.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2022, 21:25:05 pm wysłana przez RyoHazuki »

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Starfield
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwca 13, 2022, 21:47:18 pm »
Obejrzałem film na spokojnie i jeżeli nie skopią, to jestem zachwycony, no gra po prostu na jaką czekałem. Mocno pachnie Star Citizen, więc to na plus. Tysiące planet trochę martwi, ale pewnie główna os fabularna będzie się odbywać na kilkunastu planetach, a reszta to pustkowia z jakimś reliktem w jednym miejscu. Mnie to nie przeszkadza, w No mans sky spędziłem z 60 godzin niewiele robiąc, ale kocham po prostu taką tematykę. widoki zapowiadają się fenomenalnie, własne bazy, statek do modyfikacji, jeszcze abym mógł wyskoczyć w próżnię i będzie torpeda.

Bardzo liczę na ten tytuł, jeżeli będą bugi to niech sobie i dadzą więcej czasu, wolałbym dopracowany produkt.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Starfield
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwca 13, 2022, 22:04:58 pm »
Mnie bohater-niemowa mocno w Metro Exodus drażni. Zupełnie nie rozumiem tej decyzji, szczególnie, że pomiędzy rozdziałami jakoś Artem potrafi opisywać ostatnie wydarzenia. Głupota straszna.

W Starfieldzie będzie jak w Skyrimie. Czyli podczas przerywników nie będzie gadania, ale jakieś opcje dialogowe będą, więc nie powinno to tak negatywnie wpływać na odczucia. Ale fakt, lepiej gdyby główny bohater miał w sobie więcej życia. Wystarczyłoby zrobić to jak w Cyberpunku, tym bardziej, że chyba nie będzie ras do wyboru, wystarczyłby zatem głos żeński i męski.



POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Starfield
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwca 14, 2022, 21:57:27 pm »
Trochę info:

Cytuj
Over 200,000 lines of dialogue now.

You can steal enemy ships.

New Atlantis is the largest city they've ever built.

4 Main Cities.

Aiming for 30-40 hours for the main quest.

You can't fly directly down to a planet from space, they made that decision early on, it's a transition from space to planet.

Reconfirmed that Elder Scrolls VI is in Pre-Production and confirmed they'll do Fallout 5 after that.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Starfield
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwca 14, 2022, 22:17:54 pm »
Więcej info:

Cytuj
Confirms that procedural generation played a big role in Starfield. (landscapes especially)
Once they figured out a good way to just make 1 good procedural planet, it's not as hard as you think to expand that to 1000 planets.
They consider the fully procedural planets to be optional. Maybe you just like the view, like the way the moon looks or want to set up a base.
They have done more hand-crafting in Starfield content-wise than any other game they've done.
They will make it obvious which planets have handcrafted areas and which are fully procedural.
Wants space combat to be unique from other space sims and shooters.
Ship has power systems, 3 different weapon systems, engines, shields, grav drive (FTL).
The Grav drive is what lets you jump or get out of some situations (consumes power).
Kept the pace for dogfighting fairly slow. Comparable to Mech Warrior in terms of systems and power. (not a twitchy dogfighter)
Can dock with other ships. You can board them, disable them, and even steal them.
There are quests and dialogues in space, star stations you can visit, smuggling, pirates, etc.
There are about 20 character backgrounds (as of the current build). Think of them as classes with starting skills. Some dialogues revolve around your background.
Chef is Todd's favorite background (!)
There are a few "Step out" moments given the scale of the game. The early ones are the one they spent time on to make sure they're impactful.
There are 4 main cities in the game.
New Atlantis is the biggest city in the game and the biggest BGS has ever built.
New Atlantis has all the services you could expect. Ship maintenance, factions, Constellation headquarters.
Main quest goes through Constellation.
"Old Earth Artifacts" are what Constellation is looking for. (most likely the ones shown in the gameplay reveal)
The quest you start on revolves around the origins of these unknown artifacts.
Main Quest in Starfield is a little bit longer (20% more) than their past titles.
"If we aimed for let's say a 25 hour main quest for our previous ones, this one may be in the 30's or 40's."
Thinks this game is a dream for the modding community.
No manual landing. You can't fly straight down to the planet. The on surface is one reality and space is another.

Można się domyślić, że Ziemia została totalnie zniszczona i wokół tego częściowo będzie toczyć się fabuła.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Starfield
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwca 14, 2022, 22:42:47 pm »
Cóż, twórcom Star Citizen powinno podnieś się ciśnienie :D.

Twórcom No Man's Sky też by się podniosło, gdyby nie to, że wydali swoją grę w 2016 roku. Początek trailera to dla mnie po prostu krzyżówka No Man's Sky + Fallout :P Dopiero sekcja strzelana mocniej odróżnia Starfield. O dziwo niewiele Mass Effecta (ale przeszedłem tylko w jedynkę, więc mało sie znam).

Tak czy siak, o czego by nie było podobne - i tak zagram, bo po prostu lubię długie gry, lubię Fallouty, lubię eksplorację i zapewne znajdę tutaj ciekawą fabułę.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Starfield
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwca 14, 2022, 23:32:19 pm »
Światy wyglądają super. Zresztą Bethesda zawsze była niezła w takim, jakby to nazwać, art style'u środowiska i otwartych terenów. Za to niestety NPC sporo odstają od takiego Cyberpunka, chociaż i tak widać spory progess w porównaniu np. do Fallouta 4. Mam nadzieję, że jeszcze popracują też nad walką, bo na pokazie wyglądało to tak sobie. W Fallotach była jednak na dobrym poziomie, więc teoretycznie tu też powinna.