Autor Wątek: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.  (Przeczytany 209936 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iko

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1200 dnia: Października 03, 2015, 19:25:19 pm »
s00s nawet chyba nie wiesz co teraz napisałeś. Dziękuje, naprawdę..  :angel:

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1201 dnia: Października 04, 2015, 00:34:56 am »
koleś który mówi, że świadomość jest jak trawienie. nazwisko ze słuchu, więc mogłem przeinaczyć.

To jest John Searle, który napisał np. "Umysł na nowo odkryty" (dzieło klasyczne dla współczesnej filozofii umysłu; z nowszych książek "Umysł: Krótkie wprowadzenie").
https://pl.wikipedia.org/wiki/John_Searle
Również jestem bliski jego rozumieniu świadomości. Myślę, że bardzo sensownie argumentuje swoje tezy. Poza tym bardzo cenię neurobiologa Antonio Damasio, który ma wielkie doświadczenie w tym, co mówi.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1202 dnia: Października 04, 2015, 05:22:34 am »
okej :)



to widziałeś?

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1203 dnia: Października 04, 2015, 12:54:57 pm »
Nie. Obejrzę chętnie, jak znajdę czas :)

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1204 dnia: Października 04, 2015, 13:19:21 pm »
bardzo fajny materiał. w ogóle, te panele są spoko, a prowadzący przedni. polecam wszystkim.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1205 dnia: Października 06, 2015, 19:19:29 pm »
Ostatni z moich wycinków z pracy magisterskiej dotyczących mózgu i umysłu:

Umysł ucieleśniony
http://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=961833

Później planuję jeszcze zamieścić życiorys Kartezjusza.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1206 dnia: Października 09, 2015, 14:58:53 pm »
Prostym jezykiem, to co mozna znalezc w co lepszych ksiazkach:



Polecam tez czesc 2.
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2015, 15:03:59 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

svonston

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1207 dnia: Października 09, 2015, 15:05:17 pm »
Wierzysz w jasnowidzenie i wróżby?

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1208 dnia: Października 09, 2015, 15:29:49 pm »
Wierzysz ze ten film jest o tym co napisales. Twoj umysl zostal juz ladnie sformatowany, skoro az takie skroty myslowe tworzysz i zakladasz cos, czego nie przesluchales.

Podpowiem Ci, mozesz zaczac od polowy, jesli nie masz az tyle czasu.

Wierze w zycie po zyciu. W bogactwo duszy.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1209 dnia: Października 09, 2015, 15:40:35 pm »
Wierze w zycie po zyciu. W bogactwo duszy.
Multikonto mateone potwierdzone.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1210 dnia: Października 09, 2015, 15:54:16 pm »
Kazdy katolik w to powinien wierzyc. Wykresliles sie z wiary czy Ateista jestes (jak Muslim tak dalej bedzie odwiedzac Europe i dostawac Nobla na zachete to Ateisci maja przerypane..Chrzescijanie zreszta tez, choc troche mniej..)

Dla rozluznienia:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2015, 15:56:54 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

svonston

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1211 dnia: Października 09, 2015, 16:37:26 pm »
Twoj umysl zostal juz ladnie sformatowany, skoro az takie skroty myslowe tworzysz i zakladasz cos, czego nie przesluchales.
Czyli w tym wywiadzie nie mówimy o wróżeniu przyszłości, a rozmowa nie toczy się z jasnowidzem? Bo czegoś nie zrozumiałem.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1212 dnia: Października 09, 2015, 16:59:46 pm »
Wywiad toczy sie z jasnowidzem, a w wywiadzie mowia nie tylko o tym temacie, ktory bylby najprosztszy dla osoby zadajacej pytania.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1213 dnia: Października 09, 2015, 17:43:24 pm »
Cytuj
Kazdy katolik w to powinien wierzyc.
Każdy katolik powinien wierzyć we wróżby?  :lol: a w żyły wodne, bioenergoterapie, albo horoskopy i całe new ageowe brednie też?

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1214 dnia: Października 09, 2015, 18:14:58 pm »
Serio, glosujcie na Petru skoro nie potraficie przeczytac z zrozumieniem jednego zdania. :-?
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1215 dnia: Października 09, 2015, 20:06:02 pm »
ja ostatnio składam się ku opcji, że żadnego "życia po życiu" po prostu nie ma, a cała sprawa tajemnicy życia ma trywialne rozwiązanie (z punktu widzenia religii/filozofii). przez to doszedłem do wniosku, że życie jako takie ma jedynie taki sens, jaki mu nadamy sami, a nie taki jaki wmówi nam czarny w habicie czy innym ekstra kostiumie (że zbawienie/życie wieczne/ultimate nagroda).
a sam koniec będzie bardzo podobny do snu bez snu, takiego off/on, tyle że bez on. każdy to zna, idziesz spać, budzisz się rano, przez 8h snu miałeś blackout. po śmierci ten blackout będzie równy granicy ciągu 1 przez 0 :P

oczywiście mogę się mylić :lol:

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1216 dnia: Października 09, 2015, 20:57:47 pm »
ja ostatnio składam się ku opcji, że żadnego "życia po życiu" po prostu nie ma, a cała sprawa tajemnicy życia ma trywialne rozwiązanie (z punktu widzenia religii/filozofii). przez to doszedłem do wniosku, że życie jako takie ma jedynie taki sens, jaki mu nadamy sami, a nie taki jaki wmówi nam czarny w habicie czy innym ekstra kostiumie (że zbawienie/życie wieczne/ultimate nagroda).
a sam koniec będzie bardzo podobny do snu bez snu, takiego off/on, tyle że bez on. każdy to zna, idziesz spać, budzisz się rano, przez 8h snu miałeś blackout. po śmierci ten blackout będzie równy granicy ciągu 1 przez 0 :P

oczywiście mogę się mylić :lol:
też miałem takie przemyślenia bedąc nastolatkiem..
za dużo jest róznych paranienormalnych  ;) zjawisk aby to lekceważyć.  Sam byłem niektórych światkiem i raczej bałbym sie robić takie bałwochwalstwo jak niektórzy na forumku. Ot taka moja rada.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1217 dnia: Października 09, 2015, 21:00:16 pm »
to ja mam dokładnie na odwrót, kiedyś wierzyłem czarnym, a teraz dystans mi się zwiększa :p

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1218 dnia: Października 09, 2015, 21:14:00 pm »
Dystans do czarnych tak, ale nie do wiary.
Problemem kościoła są kapłani bez powołania, a jeszcze wiekszym jest brak wyboru kleryków w seminarium. Biorą każdego i stąd potem problemy, zresztą dziś to już chyba problem wiekszosci uczeni.?
Chyba najlepszym rozwiązaniem dla kościoła byłoby znesienie celibatu, ale to dyskusja na wiele miesiecy i wiele zmian we wszystkich dziedzinach. Za dużo problemów by to stworzyło.
Wiekszym problemem dla kościoła są jednak duchowni w związkach hetero, niż duchowni pedofile.
Lewaki tego nigdy nie zrozumieją, bo mają małe móżdżki plastyczne na wszelkie sugestie.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1219 dnia: Października 09, 2015, 21:24:14 pm »
nawet dobrze prawisz, ale mi nie o to chodzi. każdy ma swoją wiarę i ja np. teraz uważam, że nieba/piekła nie ma i są ważniejsze rzeczy od "zbawienia", a ty masz inaczej.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1220 dnia: Października 09, 2015, 21:38:59 pm »
Takie myślenie jest naturalne u człowieka. Liczy sie tu i teraz, liczy sie dobro moje i mojej rodziny itp. Dlatego  też: Bóg jest Sędzią sprawiedliwym, który za dobro wynagradza, a za złe karze. Jak bedziesz postępował niegodnie to być może Tobie bedzie sie żyło dostatnio, ale co bedzie z Twoimi dziećmi czy wnukami? Pewnie masz różne przypadki u swoich znajomych, które potwierdzą tą teze...
Interpretacja jest najważniejsza  ;)
A co do nieba i piekła, moim zdaniem ziemia o czyściec  ;)

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1221 dnia: Października 09, 2015, 21:54:32 pm »
mam takie, które potwierdzają, mam takie, które zaprzeczają, czyli o kant dupy ta logika ;)

svonston

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1222 dnia: Października 10, 2015, 00:44:43 am »
Serio, glosujcie na Petru skoro nie potraficie przeczytac z zrozumieniem jednego zdania
:lol: To ty nie potrafisz odpowiedzieć na jedno proste pytanie.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1223 dnia: Października 10, 2015, 08:36:23 am »
Serio, glosujcie na Petru skoro nie potraficie przeczytac z zrozumieniem jednego zdania
:lol: To ty nie potrafisz odpowiedzieć na jedno proste pytanie.

Cofnij sie do poczatku, odplynales totalnie. Zelazna logika.

---

Co do wiary, po prostu wierze ze dar naszego nieograniczonego umyslu, zmyslow, rozrozniania dobra i zla, sumienia, nie zostala nam ofiarowana ot tak, by tylko zaspokajac ulotne dobra materialne. To bylo by zbyt trywialne, pozbawione glebi. Nasza dusza jest glebia.

Zreszta przywolywanie siebie myslami (ktos powie ze to tzw. "fale radiowe") to jedna z niesamowitych umiejetnosci jaka mamy. Amerykanie zrobili juz bron do inwigilacji, dzialajaca podobnie - ogromny skrot myslowy.

Poza tym polityka, media i biznes nie pompowala by takiej kasy na daremno by oglupiac masy bez powodu, zabijac chrzescijanstwo w imie multi kulti, wyprania z nas osobowosci, oraz cech ktore sa uwazane za prawe.

Inna sprawa jest taka ze wszystkie osoby w historii ktore uprawialy zabawe w magie, okultyzm, konczyly tragicznie.

Ostatnia sprawa to zas sam Bog, Trojca Swieta, ktora jest centralna prawda wiary chrzescijanskiej.
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2015, 08:59:59 am wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Mrocz

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1224 dnia: Października 10, 2015, 09:07:01 am »
Ja nie ukrywam do niedawna przechodziłem kryzys wiary. Jednak po śmierci mojego dziecka nie mam wątpliwości, że wierzę w życie po śmierci. Ciężko mi by było funkcjonować wierząc, że życie to jest stan ON a śmierć OFF i że nie spotkam się kiedyś z moim synem.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1225 dnia: Października 10, 2015, 11:29:37 am »
Zreszta przywolywanie siebie myslami (ktos powie ze to tzw. "fale radiowe") to jedna z niesamowitych umiejetnosci jaka mamy. Amerykanie zrobili juz bron do inwigilacji, dzialajaca podobnie - ogromny skrot myslowy.
Nigdy o czymś podobnym nie słyszałem. Jeszcze nie spotkałem się z potwierdzonymi przypadkami telepatii.

Poza tym polityka, media i biznes nie pompowala by takiej kasy na daremno by oglupiac masy bez powodu, zabijac chrzescijanstwo w imie multi kulti, wyprania z nas osobowosci, oraz cech ktore sa uwazane za prawe.
Nie za bardzo rozumiem. Wierzysz w jakiś wielki szatański spisek?

Ja widzę prostsze rozwiązanie. Masy często chcą być ogłupiane (tzn. chcą by ktoś kształtował ich światopogląd - nie zdając sobie z tego sprawy) i chcą wierzyć w idee zmieniające świat. Prądy dziejowe są zmienne i w szerszej perspektywie okresy ksenofobii i tolerancji się przeplatają. Ludzie u władzy mają to do siebie, że mogą realizować własne poglądy i tym samym wpływać na poglądy mas. Dziś w dobrym guście w wyższych kręgach jest okazywać tolerancję dla cudzoziemców, gejów itd., a stamtąd już szerokim strumieniem te idee rozlewają się w świat. Istnieją oczywiście różne grupy interesu, które szerzą pewien typ ideologii dla własnych celów i całkiem świadomie dążą do przekształcenia obecnego paradygmatu. To też ma niebagatelny wpływ na losy świata, ale sądzę, że historia w przeważającej mierze powstaje bez żadnego wyższego planu (choć nieraz były próby wcielania takich planów w życie - np. próba podboju świata przez rzymskie imperium, przez chrześcijaństwo, islam, komunizm, faszyzm, czy kapitalizm; wszystko to jest jednak nie efektem odgórnego schematu, lecz skutkiem przypadkowym zmian, które ocaliły pojedyncze idee, a uśmierciły szereg innych).

svonston

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1226 dnia: Października 10, 2015, 11:38:46 am »
Serio, glosujcie na Petru skoro nie potraficie przeczytac z zrozumieniem jednego zdania
:lol: To ty nie potrafisz odpowiedzieć na jedno proste pytanie.

Cofnij sie do poczatku, odplynales totalnie. Zelazna logika.
Ok, cofam się do początku:




Dlaczego odpływasz?

iko

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1227 dnia: Października 10, 2015, 12:03:47 pm »
Ja nie ukrywam do niedawna przechodziłem kryzys wiary. Jednak po śmierci mojego dziecka nie mam wątpliwości, że wierzę w życie po śmierci. Ciężko mi by było funkcjonować wierząc, że życie to jest stan ON a śmierć OFF i że nie spotkam się kiedyś z moim synem.

Być może twój syn jest teraz twoim aniołem stróżem.  ;)

Dzisiejsze życie to jeden wielki chaos, który będzie się nawarstwiał. Ludzie 'przymykają' ludzi za mówienie czegoś czego człowiek nie powinien wiedzieć. Każdy w jakimś sensie jest wtłoczony w ten Świat. To że jesteśmy podobni w jakimś sensie, też nie jest przypadkiem. Nasza dusza przybywa tutaj przede wszystkim by doświadczać. Gdyby ten świat był idealny, to nie byłoby tutaj nic do roboty. Ten Świat jest dla każdego zajazdem..
Kiedyś było powiedziane, aby bać się rzeczy które są poza zmysłami. Szukając siebie wchodzimy w wiele zakamarków, które pchają nas na wiele ścieżek życia. Wchodzimy w okres coraz bardziej przyspieszonej 'Ewolucji'. Dlatego wspominałem o ośle, który został podpięty do ferrarki. Taki jest System.  ;)
W gruncie rzeczy czas nie przyspiesza, to proces, predestynacja jest zintensyfikowana. To co się dzieje i gdzie żyjemy nie jest grą.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1228 dnia: Października 10, 2015, 12:20:28 pm »
Poza tym polityka, media i biznes nie pompowala by takiej kasy na daremno by oglupiac masy bez powodu, zabijac chrzescijanstwo w imie multi kulti, wyprania z nas osobowosci, oraz cech ktore sa uwazane za prawe.

Chodzi ci o promowanie materializmu?
A jak oceniasz chrzescijanstwo vs inne religie?

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1229 dnia: Października 10, 2015, 12:52:51 pm »
O promowanie skrajnego lewactwa, czyli w trzech slowach: multi kulti, kasa - najlepiej na kredyt, odrzucanie prawych wartosci, tu mozesz sobie doczepic chrzescijanstwo, popranowsc polityczna itd.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1230 dnia: Października 10, 2015, 13:12:22 pm »
O promowanie skrajnego lewactwa, czyli w trzech slowach: multi kulti, kasa - najlepiej na kredyt, odrzucanie prawych wartosci, tu mozesz sobie doczepic chrzescijanstwo, popranowsc polityczna itd.

Ciekawi mnie definicja lewactwa, zauwazylem, ze czesto się wrzuca to okreslnie jako synonim dla wszystkiego co nie tradycyjne. Ja osobiscie jestem osoba b. duchowa, ale nie identyfikuje się z żadną religia, dlatego tez nie przeszkadza mi nic w akceptacji gender, homo zwiazkow, postepu nauki itd. Multi-kulti to jest czesc naszego swiata, od tego sie nie ucieknie. Chcemy robic interesy na skale swiatowa, musimy wiec otworzyc sie na ten swiat. Mieszkam od 10 lat w chyba najbardziej zroznicowanym kulturowo miescie na swiecie i widze jakie sa problemy, ale tez widze jakie sa plusy multi-kulti. Co do zycia na kredyt - zgadzam sie, to jest straszne, jak ludzie potrafia sie uzaleznic od kredytow bo presja by "miec" ich do tego zmusza. Wlasnie dlatego ja czesto odwiedzam masonow w londynie, oni wydaja mi sie organizacja najabardziej bliska mojemu swiatopogladowi. Nie, nie jestem masonem. Choc ostatnio zaczalem sie przygladac okultyzmowi i mistycyzmowi zaczynajac od czasow starozytnych po lata 70te i tez jest to bardzo ciekawy temat.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1231 dnia: Października 10, 2015, 13:39:34 pm »
Londek, nie przeinaczaj, ja napisalem: skrajne lewactwo. Nie, lewactwo.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1232 dnia: Października 10, 2015, 13:49:40 pm »
Londek, nie przeinaczaj, ja napisalem: skrajne lewactwo. Nie, lewactwo.


Ale tu znow brakuje definicji...co sie klasyfikuje jako skrajne lewactwo? Jesli np. przyzwolenie na zmina plci, czy adopcje dzieci przez pary homo, to ja jestem skrajnym lewakiem, jesli natomiast chodzi o poziom taki, ze kobiety usuwaja ciaze bo plod to chlopiec a one jako feministki nie chca dac zycia mezczyznie to jestem za zamykaniem takich ludzi w psychiatryku, razem z kato talibami.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1233 dnia: Października 10, 2015, 18:46:27 pm »
Jestes skrajnym lewakiem, zatem. Kazda innosc nie powinna sie obnosic ponad normalnosc. To jest granica lewej strony.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1234 dnia: Października 10, 2015, 20:07:46 pm »
Jestes skrajnym lewakiem, zatem. Kazda innosc nie powinna sie obnosic ponad normalnosc. To jest granica lewej strony.


Kto o tym decyduje? Kto decyduje o normalosci? Kto ustale te granice? Na jakiej podstawie?

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1235 dnia: Października 10, 2015, 20:35:49 pm »
Zobacz to co dalem, jesli jeszcze tego nie zrobiles. Masz tam czesc odpowiedzi.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1236 dnia: Października 11, 2015, 10:22:38 am »
Zamieszczam pierwszy tekst dotyczący Kartezjusza. Prawdopodobnie będzie ich jeszcze kilka.

Przed Kartezjuszem
http://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=962406

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1237 dnia: Października 11, 2015, 15:08:35 pm »
Cytuj
Cofnij sie do poczatku, odplynales totalnie. Zelazna logika.
Włączyłem początek i gość gada o wróżeniu

Cytuj
Co do wiary, po prostu wierze ze dar naszego nieograniczonego umyslu, zmyslow, rozrozniania dobra i zla, sumienia, nie zostala nam ofiarowana ot tak, by tylko zaspokajac ulotne dobra materialne. To bylo by zbyt trywialne, pozbawione glebi. Nasza dusza jest glebia.
To nie zostało nam ofiarowane tylko powstało w procesie ewolucji. Postępując dobrze statystycznie odnosi się więcej korzyści niż będąc egoistą.

lupinator

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1238 dnia: Listopada 06, 2015, 22:10:25 pm »
Religious belief appears to have negative influence on children’s altruism and judgments of others’ actions even as parents see them as ‘more empathetic’

http://www.theguardian.com/world/2015/nov/06/religious-children-less-altruistic-secular-kids-study


Tekst jest krótki więc niezbyt jest co streszczać, a przedstawione wyniki oceniam jako w całości ciekawe. Polecam kliknąć w link.

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #1239 dnia: Listopada 06, 2015, 22:42:10 pm »
Korwin masakruje Terlikowskiego.
Cytuj
Pani Małgorzata Terlikowska napisała o mnie sporo bzdur – a gdy Jej spokojnie i logicznie odpowiedziałem to zamiast po prostu przeprosić postąpiła jak każda kobieta: poleciała z płaczem na skargę do męża. Więc p.Tomasz P.Terlikowski poczuł się w obowiązku stanąć w szranki w miejsce swej Małżonki.
http://www.fronda.pl/a/terlikowski-janusz-korwin-mikke-poli
I zaatakował – nazywając mnie „libertariańskim darwinistą”, którym... jestem: w gospodarce jestem skrajnym libertarianinem – i, oczywiście, jestem darwinistą.
Natomiast p.Terlikowski jest po prostu nieukiem.
Nazywa mnie bowiem „darwinistą społecznym”. Ten termin w nauce oznacza wiarę, że nie tylko jednostki konkurują w walce o byt – ale konkurują między sobą całe społeczeństwa. Spory między „darwinistami” i „darwinistami społecznymi” są zażarte (część darwinistów odmawia darwinistom społecznym miana prawdziwych darwinistów!). Jednak p.Terlikowskiemu chodzi o coś innego: o to, że twierdzę, iż zasady doboru naturalnego dotyczą również (o zgrozo...) ludzi. I oczywiście dotyczą: to np. że coraz więcej jest ludzi głupich, słabych fizycznie i psychicznie wynika z socjalizmu, który częściowo wyłączył mechanizm doboru naturalnego – kiedy to głupi i słabi nie tyle ginęli ile po prostu żadna kobieta nie chciała z takim mieć dzieci. A teraz może – bo państwo da zasiłek!
Nieuctwo p.Terlikowskiego polega na tym, że nie wie, iż darwinizm oznacza wiarę w SELEKCJĘ NATURALNĄ, Tymczasem rozmaici eugenicy – tu p.Terlikowski słusznie łączy narodowych socjalistów z socjal-d***kratami: „nie tylko naziści, ale także skrajni zachodni, socjalizujący liberałowie, którzy uznawali, że „ludzkie śmiecie” można likwidować, albo sterylizować czy kastrować, by ich krew nie psuła puli zdrowego narodu. Margaret Sanger w tej sprawie mówiła jednym głosem z Adolfem Hitlerem, a niemieccy narodowi socjaliści ze szwedzkimi socjaldemokratami” ustawiają się w roli Boga czy Demiurga Natury. Śmierć z głodu czy odrzucanie zalotów przez kobiety (i w konsekwencji wyginięcie zestawu genów) to selekcja naturalna - natomiast kastracja, sterylizacja czy uśmiercanie są z definicji całkowicie NIENATURALNE. Socjaliści nie mają nic wspólnego z Karolem Darwinem – który, tak nawiasem, był człowiekiem głęboko wierzącym w Boga.
Taki „darwinizm społeczny” tyle ma wspólnego z „darwinizmem” ile „nauka społeczna Kościoła” z „nauką Kościoła”, „sprawiedliwość społeczna” ze „sprawiedliwością”, a „krzesło elektryczne” z „krzesłem”.
Przy okazji p.Terlikowski przypomina, że jestem deistą, a nie „prawdziwym chrześcijaninem”. Zdaniem p.Terlikowskiego chrześcijanin nie tylko wierzy w Boga, ale także „ufa Mu” i „Powierza Mu swoje życie. A skoro tak to uznaje w Nim Ojca”.
Otóż Bóg-Ojciec wygnał ludzi z Raju i kazał im troszczyć się o siebie. Natomiast p.Terlikowski wierzy w Boga-Mamusię, która za rączkę poprowadzi, zawsze przybiegnie z pomocą i za wszystko przyjmuje na siebie odpowiedzialność. Ja wyznaję zasadę: „Pomagaj sobie, niebożę, a Pan Bóg ci dopomoże!” - a p.Terlikowski: „Jakim-ś mnie Panie Boże stworzył, takim jestem; a teraz mnie ratuj - a jeśli Ty nie potrafisz, to niech mnie ratuje państwowa opieka społeczna”
P.Terlikowski twierdzi, że ludzie ułomni są widać potrzebni Bogu – skoro ich stworzył... W takim razie w/g p.Terlikowskiego i ci, co ich kastrują, sterylizują i likwidują też widać są Bogu na coś potrzebni. W pojęciu p.Terlikowskiego nie śp.Henryk Himmler jest odpowiedzialny za Holokaust – tylko sam Pan Bóg [Terlikowski: „Wiara nie oznacza bowiem intelektualnego uznania istnienia jakiegoś Absolutu (a to zapewne lider partii KORWIN czyni), ale uznanie, że to Bóg jest Panem historii i ludzkich losów”]. Co ciekawe: Pan Bóg stworzył też np. jagody – a p.Terlikowski zapewne bez wyrzutów sumienia je zrywa i zjada. By całkiem dobić p.Terlikowskiego-katolika: Kościół być może „pochyla się z troską” nad inwalidami - ale np. nie dopuszcza ich do kapłaństwa.
Na zakończenie anegdota sprzed dwudziestu lat – dla wierzących, że Bóg odpowiada za wszystko. Gdy powódź na Dolnym Śląsku doszła do chałupy na skraju wsi podpłynął do niej ponton: „Wsiadaj, człowieku: woda wzbiera” - „Nie, dziękuję, pilnuję dobytku i ufam Bogu”. Ponton odpłynął woda wzbiera, podpływa duża łódź: Wsiadaj człowieku, zerwało wał” - „Nie, dziękuję, tu jest moje miejsce i wierzę w Opatrzność Bożą”. Woda wzbiera, facet stoi na kominie, podpływa motorówka: „Szybko wskakuj, nadchodzi duża fala!” - „Nie, Pan Bóg ma mnie w Swojej opiece i na pewno się o mnie zatroszczy”. Motorówka odpłynęła, woda wezbrała, facet utonął – i jego dusza puka do Bramy Niebios. Święty Piotr pyta: „A jaki jest Twój tytuł, by dostać się do Nieba?” A z tyłu potężny głos: „Piotrze – czy to nie ten idiota, po którego posyłałem ponton, łódź i motorówkę?”.
PS. P.Terlikowska o publicystyce Męża: "Episkopat powinien mi teraz dziękować, bo z księdzem Terlikowskim miałby same kłopoty.
Te wszystkie rzeczy, które on opowiada w telewizorze i pisze w gazetach jako katolicki publicysta, szłyby na konto Kościoła".
http://www.wysokieobcasy.pl/…/1,96856,13607538,Malgorzata_T…
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.