Autor Wątek: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.  (Przeczytany 209927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #760 dnia: Kwietnia 22, 2014, 12:12:47 pm »
tl;dr someone?

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 982
  • Reputacja: 132
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #761 dnia: Kwietnia 22, 2014, 12:31:34 pm »
Pierwszą możliwością świadomej decyzji jest jedynie z tych trzech bierzmowanie i akurat tego sakramentu nie przyjąłem i nie zamierzam.


To ja tylko dodam, że bez bierzmowania nie dostaniesz ślubu kościelnego  :P
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2014, 12:34:16 pm wysłana przez Moldar »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #762 dnia: Kwietnia 22, 2014, 12:38:33 pm »
xD

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #763 dnia: Kwietnia 22, 2014, 12:40:01 pm »
Jak nie jak tak, kumpel nie był bierzmowany, jakieś kwity trzeba było tylko wypełnić i cacy, ślub w kościele normalnie miał.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #764 dnia: Kwietnia 22, 2014, 12:48:56 pm »
Cytuj
Czy i kiedy można mieć ślub kościelny gdy się nie ma bierzmowania (a chrzest ma)? Czy ksiądz może nie wyrazić na taki ślub zgody i do kogo wówczas mogę się odwołać?

Odpowiedzi na to pytanie udziela Kodeks Prawa Kanonicznego:

Kan. 1065 - § 1. Katolicy, którzy nie przyjęli jeszcze sakramentu bierzmowania, powinni go przyjąć przed zawarciem małżeństwa, gdy jest to możliwe bez poważnej niedogodności.

Prawo Kanoniczne tę kwestię reguluje w bardzo oczywisty sposób. Małżeństwo można zawrzeć bez sakramentu bierzmowania, tylko wtedy gdy są rzeczwiste trudności z jego przyjęcim. Trudnosci - czyli dokonując interpretacji tego przepisu nalezy rozumieć jako niedogodności natury fizycznej (np.niemożnośc udania sie do biskupa lub księdza z powodu duzej odległości) oraz moralnej (przyjęcie tego sakramentu może wywołać przykre skutki a nawet niebezpieczeństwo dla życia dla stron badź dla szafarza sakramentu - np. w krajach w których panuje monizm religijny, gdzie religia chrześcijańska jest zakazana).

Ponieważ w Polsce tego typu niedogodności w zasadzie nie występują, można przyjąć że wszyscy katolicy przystępujący do sakramentu małżeństwa powinni być bierzmowani.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #765 dnia: Kwietnia 22, 2014, 12:50:59 pm »
To ja tylko dodam, że bez bierzmowania nie dostaniesz ślubu kościelnego 

To ja dodam, że jako katolik (o ile nim jesteś ;) ) nic nie wiesz o obrządkach. Bez bierzmowania można mieć ślub kościelny, ba! można nawet mieć ślub kościelny będąc ateistą - jest wtedy zmieniona formułka i nie przysięga się na Boga.
xD

Widać jaki z Ciebie "znaffca", i kto tutaj ma większe pojęcie o religii i zwyczajach chrześcijańskich - ja czy Ty. Zresztą nie Ty jeden - pewnie 80% osób zapytanych czy bierzmowanie jest potrzebne do ślubu odpowiedzą twierdząco.

No ale niestety znowu schodzimy z tematu, którym był Jezus i dowody na jego istnienie historyczne, a nie chrześcijańskie.

tl;dr someone?

Pragnąłem poruszyć dyskusje historycznych dowodów na istnienie Jezusa, jednak spotkałem się z brakiem jakiejkolwiek wiedzy nt. ze strony pseudokatolików (Iras, Cancer), wiec rozmowa zeszłą trochę na inny tor, oprócz wypowiedzi POK'a i Kerta. Chociaż Kert już bardziej do kwestii samej wiary się odniósł, a nie do dowodów na istnienie Jezusa, które podobno z wiarą nie mają nic wspólnego, bo są w końcu dowodami historycznymi, a nie "objawionymi".

Jeśli chciałbyś coś dodać od siebie nt. dowodów to najlepiej odnieść się do mojego postu:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Co sądzisz o tych dowodach, jakie jest Twoje zdanie itp. Posty Irasa i tym bardziej raka należy zignorować, bo jednemu alkohol zaszkodził, a drugiemu jak coś nie pasuje, to nawet nie umie podjąć dyskusji, czy najzwyczajniej napisać z czym się nie zgadza w tym co napisałem.





windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #766 dnia: Kwietnia 22, 2014, 12:52:06 pm »
Co sądzisz o tych dowodach, jakie jest Twoje zdanie itp. Posty Irasa i tym bardziej raka należy zignorować, bo jednemu alkohol zaszkodził, a drugiemu jak coś nie pasuje, to nawet nie umie podjąć dyskusji, czy najzwyczajniej napisać z czym się nie zgadza w tym co napisałem.

Nie mam chwilowo czasu na wdawanie się w takie dyskusje.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #767 dnia: Kwietnia 22, 2014, 12:55:57 pm »
Cytuj
Czy i kiedy można mieć ślub kościelny gdy się nie ma bierzmowania (a chrzest ma)? Czy ksiądz może nie wyrazić na taki ślub zgody i do kogo wówczas mogę się odwołać?

Odpowiedzi na to pytanie udziela Kodeks Prawa Kanonicznego:

Kan. 1065 - § 1. Katolicy, którzy nie przyjęli jeszcze sakramentu bierzmowania, powinni go przyjąć przed zawarciem małżeństwa, gdy jest to możliwe bez poważnej niedogodności.

Prawo Kanoniczne tę kwestię reguluje w bardzo oczywisty sposób. Małżeństwo można zawrzeć bez sakramentu bierzmowania, tylko wtedy gdy są rzeczwiste trudności z jego przyjęcim. Trudnosci - czyli dokonując interpretacji tego przepisu nalezy rozumieć jako niedogodności natury fizycznej (np.niemożnośc udania sie do biskupa lub księdza z powodu duzej odległości) oraz moralnej (przyjęcie tego sakramentu może wywołać przykre skutki a nawet niebezpieczeństwo dla życia dla stron badź dla szafarza sakramentu - np. w krajach w których panuje monizm religijny, gdzie religia chrześcijańska jest zakazana).

Ponieważ w Polsce tego typu niedogodności w zasadzie nie występują, można przyjąć że wszyscy katolicy przystępujący do sakramentu małżeństwa powinni być bierzmowani.

Widzę, że się poprawiłeś w międzyczasie. Moje gratulacje, przeczytałeś na szybko parę prawicowych artykułów i udajesz teologa na forumku.

Dodaj do tego, że napisała to "Mgr lic prawa kanonicznego Małgorzata Baran", osoba świecka, która ślubów nie daje. Ja pytałem już sto lat temu księży, co śluby odprawiają (proboszcz parafii, księży w moim liceum, księdza, który był u nas kiedyś na lekcji dt. rozwodów kościelnych [zajmował się tym na co dzień]) Wszyscy mówili, że śluby bez bierzmowania zdarzają się bardzo często obecnie, a jedynie nadgorliwy proboszcz może "nakazać" bierzmowania. Tak samo jak nadgorliwi proboszcze nie chcą pochować zmarłej, bo są zbyt biedni by zapłacić 2000zł i dali tylko 1700zł.

Zresztą:

Cytuj
niedogodności [...] moralnej

Te cudowne wywody pani magister (beka, nie przyjmę bierzmowania, bo jeszcze mnie islamiści zabiją, za to za ślub katolicki już nie? :lol: ) Samo prawo, mówi o niedogodnościach i ja mogę sobie wymyśleć powód JAKIKOLWIEK (np. moralnie nie jestem gotów na bierzmowanie) i tak dostać ślub - co będzie zależeć tylko i wyłącznie od księdza proboszcza.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2014, 13:01:00 pm wysłana przez Master_666 »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #768 dnia: Kwietnia 22, 2014, 13:00:02 pm »
Nie mam chwilowo czasu na wdawanie się w takie dyskusje.

Nikt nawet średnio ogarnięty nie traciłby na to czasu. Dowody na istnienie Jezusa to cała biblioteka, a Masterek w swej głupocie i tak każdy liczący blisko 2000 lat tekst może przyrównać do mitologii. Z niektórymi na tematy religii po prostu nie ma sensu rozmawiać.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #769 dnia: Kwietnia 22, 2014, 13:01:44 pm »
Nic tutaj nie czytałem, więc się nie wypowiadam. Tematu kompletnie nie zgłębiałem wcześniej, więc o dowodach również  mam nikłe pojęcie.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #770 dnia: Kwietnia 22, 2014, 13:04:12 pm »
Dowody na istnienie Jezusa to cała biblioteka,


Całą biblioteka pełnych tekstów (których nawet jednego wymienić nie potrafisz) interpretujących NT jak POK napisał - świetny dowód. Interpretacje Harrego Pottera też można uznać jako dowód?. Jakoś dowody na istnienie Juliusza Cezara dało się znaleźc. Dowody na istnienie Tutenchamona również. Ale rozumiem, pewnie wszystkie dowody usunęli żydzi, bo tak bardzo im przeszkadzał Jezus na kartach historii.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #771 dnia: Kwietnia 22, 2014, 13:16:06 pm »
Jak mawiał Janusz K-M tfu geje sponsorowane z pieniedzy z zagranicy som. Ale żeby ateistów na forumku o grach sponsorować to nie słyszałem.  :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #772 dnia: Kwietnia 22, 2014, 13:21:49 pm »
To prawda, niebywałe  :?

svonston

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #773 dnia: Kwietnia 22, 2014, 13:41:04 pm »
A tak na poważnie, możesz Iras dać kilka (5?) książek/publikacji z dowodami? Cała dyskusja koło pindola mi lata, ale jak na razie POK i Master podeszli do rozmowy, ty rzucasz piaskiem w piaskownicy odpyskując "chyba ty".

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #774 dnia: Kwietnia 22, 2014, 13:55:56 pm »
Nie, nie mogę i nie mam zamiaru silić się na jakiekolwiek poważne pisanie z ludźmi, którzy Nowy Testament stawiają obok Harrego Pottera.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #775 dnia: Kwietnia 22, 2014, 15:15:26 pm »
Dopóki Cię samego nie pierdolnie, albo będziesz myślał ku, a nie naprzeciw temu uczuciu, szukanie racjonalnego wytłumaczenia zawsze będzie wiązało się z coraz większą ilością pytań i wątpliwościami, a nie akceptacją. Staramy się ją poznać, doszukiwać definicji w różnych formach wyrażania miłości, ale sama miłość nie jest zero-jedynkowa, opatrzona uniwersalnym wzorem, dowiedziona. Myślę, że podobnie jest z wiarą. Nie do końca rozumiem też dyskusję, skoro odnosisz się, masz centralnie przed twarzą i stukasz na klawiaturze słowo, którego bezokolicznik brzmi: "wierzyć" - gdyby były mierzalne, empiryczne dowody, to określenie byłoby zupełnie inne. "Kocham Cię." i "Wierzę." to deklaracja, zbiór czynów o tym świadczących, nie dowód opatrzony pieczątką, opisany w normie i podbity przez urząd miar.
Racja. Wiara, podobnie jak miłość, to stan umysłu.

Mimo to nie jest to aż takie proste. Mogę wierzyć, że na Marsie żyją skrzaty, które przylatują na Ziemię i robią tutaj różne dziwne eksperymenty. Mogę w to wierzyć całym sercem, ale jak wszystkim będę o tym mówił naokoło, to nie powinienem się zdziwić, gdy nagle zamkną mnie w psychiatryku. Podobnie jak powiem, że wierzę czy wyznaję Zeusa. Niby jest to moja prywatna sprawa, której nie można roztrząsać za pomocą kategorii logicznych prawda/fałsz. Ale na poziomie obecnej wiedzy, kultury itd. trudno sobie wyobrazić, aby ktoś o zdrowych zmysłach wierzył w skrzaty z Marsa, czy chociażby wyznawał Zeusa. Istnienie Jezusa (jako ucieleśnienie Boga) wcale nie ma specjalnie solidniejszych podstaw niż istnienie Zeusa (nawet nazwa się wiele nie różni swoją drogą). I takie rzeczy powinien brać pod uwagę każdy, kto odznacza się zdrowym rozsądkiem. Nadal może wierzyć lub nie wierzyć (jego przekonania, jego uczucia), ale powinien zdawać sobie sprawę z faktu, na ile ta wiedza jest prawomocna i na czym oparte są jej podstawy. Inaczej mamy do czynienia za ślepą wiarą (jeśli wiara przeczy faktom, tym gorzej dla faktów).

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #776 dnia: Kwietnia 22, 2014, 15:51:00 pm »
Nie, nie mogę i nie mam zamiaru silić się na jakiekolwiek poważne pisanie z ludźmi, którzy Nowy Testament stawiają obok Harrego Pottera.

Bosze... Jeśli chcesz to sobie wstaw w miejsce Harrego dowolną inną książkę fikcyjną o bardziej rozbudowanej treści. Bo ja wiem, Władce Pierścieni, Gra o Tron. Nikt tutaj nie dywaguje nt super-hiper złożoności pisma świętego czy jej struktury gramatycznej itp. itd. (chociaż tak naprawdę jest wiele innych ksiąg, równie "dobrych").  No ale widzę, że po raz kolejny nie umiesz dać żadnego przykładu spośród tysięcy dowodów, które istnieją chyba tylko w Twojej główce i inni na forum też zaczynają to zauważać. Widzę oprócz klapek ubi masz na oczach też drugie klapki.

Kolejny post Irasa na zasadzie "ja wiem lepiej, bo tak. powiem mamie"


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #777 dnia: Kwietnia 22, 2014, 15:54:04 pm »
No po prostu kretyn  :D

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #778 dnia: Kwietnia 22, 2014, 15:57:04 pm »
No po prostu kretyn  :D

W sumie, mogłem tak Cię nazwać :) Dzięki za radę.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #779 dnia: Kwietnia 22, 2014, 16:01:03 pm »
Swoją drogą w tym temacie nie różnisz się absolutnie NICZYM od Kyokuryku, który nie umie dać screenshota/zdjecia genialnych tekstur. Mimo, że ten tfu Kyokuryku cały czas zapewnia o wyższości grafiki różnych tytułów i ustawień jego tv, to nie umie zrobić żadnego screenshota swoim spiraconym klockiem. Ciągle mu to wypominasz i mówisz, żeby się nauczył. Ty tutaj przedstawiasz identyczną postawę jak ten jegomość - pier**lisz trzy po trzy, zero konkretów, mówisz, że jest masa dowodów i każdy o tym wie, a nie dasz żadnego (czyli żadnego dowodu na istnienie Jezusa). Po prostu nie znasz ani jednego, to bardzo proste.

Śmieszne, że kyokuryku krytykujesz, a sam jesteś identyczny jak ten jegomość.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #780 dnia: Kwietnia 22, 2014, 16:10:14 pm »
Napisałem wyraźnie, że nie mam zamiaru z tobą dyskutować i nie mam pojęcia czego jeszcze chcesz. Możesz tupać nóżką ile wlezie, ale nikogo nie zmusisz, żeby udowadniał ci istnienie Jezusa. Odczep się wreszcie ode mnie. Sio!

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #781 dnia: Kwietnia 22, 2014, 16:20:30 pm »
Kyokuryku Iras mi napisał przed chwilą PM i przedstawił mi swój dowód:

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2014, 16:27:31 pm wysłana przez Master_666 »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 106
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #782 dnia: Kwietnia 22, 2014, 16:24:24 pm »
Śmieszne, że kyokuryku krytykujesz, a sam jesteś identyczny jak ten jegomość.
Małolat ateista może by tak popatrzył czasami na siebie a nie szukał błędów u innych. Trochę samo krytyki chłopaczku.

Co do kukuryku to polecam chociaż raz być na treningu. Byś zmężniał a nie jak laluś buziaczki mi wysyłasz :lol:.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #783 dnia: Kwietnia 22, 2014, 16:35:11 pm »
Trochę samo krytyki chłopaczku.

I kto to mó wi.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 982
  • Reputacja: 132
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #784 dnia: Kwietnia 22, 2014, 16:40:14 pm »
To ja tylko dodam, że bez bierzmowania nie dostaniesz ślubu kościelnego 

To ja dodam, że jako katolik (o ile nim jesteś ;) ) nic nie wiesz o obrządkach. Bez bierzmowania można mieć ślub kościelny, ba! można nawet mieć ślub kościelny będąc ateistą - jest wtedy zmieniona formułka i nie przysięga się na Boga.


No to Kościoły nieźle ciśnie, jak można uznawać Boga za taki sam twór co Krecika i dostać Ślub Kościelny...  :lol:

Generalnie to będzie musiało komicznie wyglądać, jak twoja kobieta złoży przysięgę, ksiądz podejdzie do Mastera i publicznie ogłosi " Pan Master nie złoży ślubowania, bo i tak w Boga nie wierzy"  :lol:

Oczywiście bekę sobie robię, pewnie twoja kobieta wymówi " W Imię Ojca i Syna..... ", a ty pewnie pominiesz tą kwestię i tyle z różnic.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2014, 16:45:40 pm wysłana przez Moldar »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #785 dnia: Kwietnia 22, 2014, 16:44:25 pm »
ja byłem na takim ślubie. panna młoda zadeklarowana ateistka, jej brat świadek też ateista, pan młody i jego rodzina wierzący. na ceremonii coś tam było, że jest to specjalna formuła itp. ale nie było żadnego przypału, nic kompletnie, nawet ładnie wyszło wszystko.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #786 dnia: Kwietnia 22, 2014, 16:59:37 pm »
Pleban to za takie cyrki to nieźle chyba bierze?
Apropo.. opisywłem już moje przygody z kosmitami jak z różańca po nocy, rowerem do domu wracałem?

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #787 dnia: Kwietnia 22, 2014, 17:01:29 pm »
narkocancer

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #788 dnia: Kwietnia 22, 2014, 18:45:42 pm »
    Co do dowodów na istnienie Jezusa. Sytuacja niejasna jak wszystko na tym łez padole. Ludzie mówią, że tak i że pamiętają albo, że nie, że to tylko sen. Pamiętajmy ludzie mówią tylko to, co chcą. Nie zagłębiam się w historie, bo nie mam, po co. Nie muszę patrzeć przez cudze oczy na coś, co tak wyraźnie widzę swoimi. Fakt moje oczy są omylne, ale jak będę się patrzył przez cudze to tylko mogę to robić swoimi. Dochodzi do sytuacji, w której patrzę swoimi omylnymi oczami przez cudze omylne oczy, co za tym idzie na ogół jestem jeszcze dalej od prawdy. Ale rozumiem ktoś swoimi nie widzi to niech patrzy przez cudze. I nie mam tu, o co walczyć, bo jak ktoś nie chce miłości to jej nie otrzyma. Nie da się na siłę.

A jeśli chodzi o ślub z ateistą to każdy, kto nie jest wrogiem kościoła jest w nim mile widziany. I chyba jak jesteś już tym katolem to musisz mieć bierzmowanie?
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #789 dnia: Kwietnia 22, 2014, 19:22:50 pm »

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #790 dnia: Kwietnia 22, 2014, 19:27:46 pm »
Nie lubię tych waszych pizdoprzypierdoleń. Konkretnie proszę pisać a nie szloch w poduszkę, bo nie wiadomo czy płaczesz czy się śmiejesz?
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #791 dnia: Kwietnia 22, 2014, 19:34:43 pm »
Confused.gif

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #792 dnia: Kwietnia 23, 2014, 10:00:26 am »
Master jestes? Napisałbyś cos, obiecuje przeczytam :D

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #793 dnia: Kwietnia 23, 2014, 10:10:20 am »
Uaktywni się w weekend, wtedy będzie co komentować.

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #794 dnia: Kwietnia 23, 2014, 10:22:10 am »
To ja powiem jaką miałem ostatnio rozkminę z Trójcą Świętą.

Rozmawialiśmy z kolegą o Final Fantasy XIV i o tym jak w tej grze jest standardowy system Tank/Healer/DPS, czyli jak on to nazwał: Trójca Święta.

No i potem miałem rozkminę, że skoro to też jest nazywane trójcą świętą, to kto jest kim w naszej chrześcijańskiej Trójcy Świętej?

Póki co doszedłem, że Jezus na bank by był Healerem. Bóg najbardziej mi do tanka pasuje, a Duch Święty do DPSa, ale tutaj jeszcze nie mam pewnośći. Pomóżcie może rozwiązać mi ten wewnętrzny spór :(

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #795 dnia: Kwietnia 23, 2014, 10:37:17 am »
Źle zacząłeś. Postaci i ich klasy to low-tier, przypadkowe pionki, szaraki jakich wiele. Tworzą społeczność. Bóg, Jedyny w Trójcy Świętej to nie typ z paczki, bardziej mógłby być przyrównany do administratora serwerów, bądź developera. Z całej Trójcy tylko Jezus mógłby odegrać rolę szaraka i pozornie pospolitego gracza, który podczas gry pozornie nie byłby świadomy specjalnej roli, jaką nadał mu admin/developer wkur**ony błazenadą panującą na serwerach. Po objawieniu przez admina Healer zacząłby zmieniać otoczenie i gromadzić na podstawie niezwykłych zdolności sporą gildię, co podzieliłoby gawiedź przyzwyczajoną do dotychczasowej wiedzy o grze i rutyny oraz sprowadziłoby na niego kłopoty. Admin/dev wrzuca nowego questa w grze, organizuje rajd na tego jednego gracza, który po bolesnej i wybitnie jednostronnej potyczce na zawsze znika z serwerów FFXIV. Po 3 dniach >New admin arrived

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #796 dnia: Kwietnia 23, 2014, 11:50:41 am »
Nigdy nie grałem w żadnego finala, tylko demo X chyba na ps2.  :roll:

iko

  • Gość
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #797 dnia: Kwietnia 23, 2014, 17:16:25 pm »
http://www.dobreksiazki.pl/b2337-zycie-i-nauka-mistrzow-dalekiego-wschodu-t-i-v.htm

absolutnie dla każdego, kto nie patrzy krzywym okiem na postać Jezusa i na poziom wyższego bytu.   

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #798 dnia: Maja 02, 2014, 16:36:18 pm »
Czy prorocy, przywódcy i zwykli mieszkańcy starożytnej Palestyny używali środków psychotropowych?
http://vetulani.wordpress.com/2012/07/06/jakie-ziola-palili-ci-napruci-winem/

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Świadomośc, wiara, ewolucja itp.
« Odpowiedź #799 dnia: Maja 14, 2014, 16:58:11 pm »
http://www.tvn24.pl/krakow,50/obiecal-ze-uleczy-magde-na-odleglosc-zarzut-i-wniosek-o-areszt-dla-znachora,428105.html

Niezła wiocha.Za co on niby zarzuty utrzymał? Rodzice debile i tyle. To skoro znachor dostał zarzuty, to wszyscy księża, którzy kazali się modlić za chorych, powinni dostać zarzuty jeśli ci chorzy zmarli. Tak samo skoro zamykają znachora, to czemu homeopatia jest dozwolona w polsce? Zamknąć wszystkich homeopatów. No totalna żenada. W sumie nie wiedziałem czy dawać tutaj, czy jednak do "co was ostatnio zażenowało" bo nadaje się do dwóch miejsc. Jednak ten znachor to bardziej kwestia "wiary" w cuda i dziwy (w końcu podobno to bóg i maryja mu dała moc uzdrawiania), dlatego daję tutaj.

Dla mnie typek nie powinien żadnej kary dostać. Rodzice sobie wymyślili, że będą dziecko karmić szczawiem i mirabelkami, więc to ich wina. Nie musieli słuchać znachora. Jak widać są jednak ludzie i parapety, a w państwie jedni z "nadprzyrodzoną mocą" (jak Bashobora, czy w ogóle Bóg z niebios) mogą mieć moc "uzdrawiania", a inni nie.