Autor Wątek: W co teraz gracie?  (Przeczytany 1380521 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13920 dnia: Kwietnia 14, 2021, 17:42:34 pm »
Na pożyczonym 3dsie pykam w Dragon Quest VIII - bardzo przyjemny jrpg. Co mnie bardzo zdziwiło nawet potrafiłem się zaśmiać.
Daj znać jak dłużej popykasz/przejdziesz, jak się w to obecnie gra.
Przymierzam się od lat, ale zawsze wybieram coś innego i chyba można śmiało powiedzieć, krótszego.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

-Druchal-

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 11-03-2021
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13921 dnia: Kwietnia 16, 2021, 10:39:50 am »
Gram w Nioh. Jak ja nienawidzę tej gry, siedzę już tydzień na Yuki-onna i jestem bliskie rozwalenia płyty i skończenia grania w ten tytuł  :evil: Jednak miłość do souls like każe mi cierpieć każdego wieczoru.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13922 dnia: Kwietnia 19, 2021, 18:33:37 pm »
Destiny 2. Farmienia festiwal trwa. Co prawda gram w multi więcej, niż w PvE. Przyjemna sprawa, jak się wykombinuje odpowiednią spluwę i zestaw uzbrojenia dający te statystyki, które chcemy mieć max.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13923 dnia: Kwietnia 27, 2021, 17:07:48 pm »
Dragon Age Inkwizycja.
Po słabej dwójce spodziewałem się mistrzowskiej formy BioWare i bardzo dobrej odsłony. Tymczasem po 3 h gry wiedziałem, że nic z tego nie będzie. Po 8 już widziałem, że to słabsza gra niż...denna dwójka, ale po ponad 12 zaczynam się zastanawiać czy dam radę to w ogóle ukończyć.
Jest to niewątpliwie kandydat na jednego z najnudniejszych i najgorszych rpgów w jakie grałem. Niech EA już lepiej zamknie to studio, które jest tylko cieniem samego siebie i nic dobrego już nam dać nie może. Dla mnie się skończyło wraz z ME3.

Wracam do męki, tzn. grania. Pozostałe 30 czy 40 h samo się nie nabije.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13924 dnia: Kwietnia 27, 2021, 19:50:44 pm »
Ja skończyłem ostatnio Rise of the Tomb Raider plus dlc. Aktualnie Batman Arkham Origins na Ps3 plus z doskoku w małych dawkach Cyberpunk 2077 póki się nie wkurwię na glitche, chociaż jest lepiej niż na premiere.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13925 dnia: Kwietnia 27, 2021, 23:11:13 pm »
Dragon Age Inkwizycja.
Po słabej dwójce spodziewałem się mistrzowskiej formy BioWare i bardzo dobrej odsłony. Tymczasem po 3 h gry wiedziałem, że nic z tego nie będzie. Po 8 już widziałem, że to słabsza gra niż...denna dwójka, ale po ponad 12 zaczynam się zastanawiać czy dam radę to w ogóle ukończyć.
Jest to niewątpliwie kandydat na jednego z najnudniejszych i najgorszych rpgów w jakie grałem. Niech EA już lepiej zamknie to studio, które jest tylko cieniem samego siebie i nic dobrego już nam dać nie może. Dla mnie się skończyło wraz z ME3.

Wracam do męki, tzn. grania. Pozostałe 30 czy 40 h samo się nie nabije.
Mnie akurat dwójka się podobała. Inkwizycja okazała się wyraźnie najsłabsza z całej serii. Nie jest to może zła gra, ale widać, że projektowana była zupełnie bez pomysłu. Design jest słaby, a mapy są jakby wyjęte z gry MMO. Na plus można zaliczyć faktycznie sporą liczbę dialogów i rozmów z kumplami (chociaż towarzysze też wypadają tak sobie). Dla mnie to takie 7/10. Z początku się męczyłem i byłem mocno zawiedziony, jednak potem jakoś poszło. Oby ten nowy DA był lepiej przemyślaną i ogólnie zrobioną grą.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13926 dnia: Kwietnia 29, 2021, 19:02:18 pm »
Dragon Age Inkwizycja.
Po słabej dwójce spodziewałem się mistrzowskiej formy BioWare i bardzo dobrej odsłony. Tymczasem po 3 h gry wiedziałem, że nic z tego nie będzie. Po 8 już widziałem, że to słabsza gra niż...denna dwójka, ale po ponad 12 zaczynam się zastanawiać czy dam radę to w ogóle ukończyć.
Jest to niewątpliwie kandydat na jednego z najnudniejszych i najgorszych rpgów w jakie grałem. Niech EA już lepiej zamknie to studio, które jest tylko cieniem samego siebie i nic dobrego już nam dać nie może. Dla mnie się skończyło wraz z ME3.

Wracam do męki, tzn. grania. Pozostałe 30 czy 40 h samo się nie nabije.
Mnie akurat dwójka się podobała. Inkwizycja okazała się wyraźnie najsłabsza z całej serii. Nie jest to może zła gra, ale widać, że projektowana była zupełnie bez pomysłu. Design jest słaby, a mapy są jakby wyjęte z gry MMO. Na plus można zaliczyć faktycznie sporą liczbę dialogów i rozmów z kumplami (chociaż towarzysze też wypadają tak sobie). Dla mnie to takie 7/10. Z początku się męczyłem i byłem mocno zawiedziony, jednak potem jakoś poszło. Oby ten nowy DA był lepiej przemyślaną i ogólnie zrobioną grą.
O kurde. To w Edge byś nie mógł pracować. :)
Ja jestem gdzieś w połowie/za połową i nie wiem czy w tym momencie bym się odważył wystawić 5/10, a co dopiero wyżej. Robienie idiotycznych zadań, aby nabić licznik wpływów to będzie mi się śniło miesiącami.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13927 dnia: Kwietnia 29, 2021, 19:35:37 pm »
Ja na Twoim miejscu bym odpuścił. W sumie w gry, które mi podchodzą słabiej niż 7/10 nie gram zbyt długo. Nawet jak gra jest dobra to czasem nie przechodzę, jak już zacznie mnie męczyć.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13928 dnia: Kwietnia 29, 2021, 19:48:01 pm »
Ja na Twoim miejscu bym odpuścił. W sumie w gry, które mi podchodzą słabiej niż 7/10 nie gram zbyt długo. Nawet jak gra jest dobra to czasem nie przechodzę, jak już zacznie mnie męczyć.
Nie porzucam rozpoczętych gier. Szczególnie jak zainwestuję już ponad 20 h.
Staram się też tak wybierać tytuły, aby były przynajmniej na te 7-8/10, ale czasami się człowiek przestrzeli. Zdziwiony tylko jestem, bo DA: I ma średnią 89% i naprawdę nie dostrzegam tego co widzieli recenzenci. No chyba że te przymusowe misje związane z wpływami i wysyłanie agentów na mapie to ten geniusz, którego nie pojmuję

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13929 dnia: Maja 09, 2021, 20:39:29 pm »
W środku tego tygodnia zacząłem The World Ends with You na NDS. Pograłem z 5 h i zrobiłem poważny błąd. Odpaliłem w piątek na PS4 Sid Meier's Civilization VI. I przepadłem. 10 h w weekend, gram - moim marzeniem od pierwszego kontaktu z Civką na Amidze 500 - Polską. Cudowna sprawa. Obecnie koło roku 1720 n.e. i jestem jakieś 100 lat technologicznie do przodu względem realnego świata i 50-100 lat względem reszty stawki. Powinienem odnieść zwycięstwo naukowe i za pomocą dominacji. Jeszcze nikogo nie zniszczyłem co jest do mnie niepodobne, hie hie, ale zaczynam szykować armię na japońskiego sąsiada. Poziom książe - 4 z 8 bodajże.
« Ostatnia zmiana: Maja 09, 2021, 20:41:04 pm wysłana przez RyoHazuki »

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13930 dnia: Maja 10, 2021, 09:20:38 am »
Ograłem Carto, przyjemny prosty szpil z ciekawym pomysłem na składanie świata, skończyłem też Call of the Sea, również mile spęczony czas z lekką rozkminą zagadek (klasycznie Cissy Jones dała radę ze swoim VA). Teraz bujam się po mieście w odjechanym klimacie Sunset Overdrive. Na dokładkę powrót do Hadesa w wolnej chwili.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13931 dnia: Maja 19, 2021, 08:53:02 am »
Trochę grałem sobie we Wreckfest, bardzo fajna i przyjemna gra, kariera w takim stylu jak lubie, ale na razie gierka poszła w odstawkę bo kupiłem Returnal. Jest to moja pierwsza gra lagunlike, więc wszystko to dla mnie nowość. No i musze powiedzieć, że bardzo się bałem, bo nie lubie "powtarzania" w grach a jedna bawie sie całkiem fajnie. No i to co ta gra wyczynia z dualsensem to jest poezja.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13932 dnia: Maja 20, 2021, 16:25:35 pm »
Ja jestem w Wiosce. Nie planowałem tego, ale większe podobieństwo do RE4 niż siódemki mnie przekonało. Bawię się nieźle, bo gra na standardowym poziomie nie jest zbytnio wymagająca, ale także nie tak straszna jakby mogła. Poza jedną sekcją, gdzie miałem w głowie jedno - ludzi w Capcom ostro poj****o! Na całe szczęście to tylko i aż jedna sekcja. Reszta nie przyprawia o zawał, ale ciśnienie potrafi podnieść. Kolejna gra od Capcom ze świetnym audio - gdy biegniesz i słyszysz za plecami różnie dźwięki, nie masz ochoty się odwracać. Jedynie masz nadzieję, iż odległość was dzieląca jest wystarczająca :D. Poza tym trochę głupotek - niby to Resident, więc różne rzeczy już się widziało. Z drugiej strony, są jednak rzeczy, które mi się totalnie nie "kleją" ;).

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13933 dnia: Maja 20, 2021, 17:53:19 pm »
Ostatnio przeszedłem Quantum Break - polecam. Teraz gram we Wreckfest (dobre wyścigi z rozwałką w tle; jestem w serii Pro), Narita Boy (niezły design i sama gra spoko, ale mnie jakoś nie wciągnęła), Sunset Overdrive (byłem sceptycznie nastawiony, jednak gra się bardzo przyjemnie, dobry tytuł na odstresowanie; i polski dubbing wypada o dziwo wyjątkowo dobrze).

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13934 dnia: Maja 23, 2021, 20:34:39 pm »
Od dzisiaj próbuję wyplatynować niedawno skończonego Medievila na PS4. Jak mi się uda to zapewne zacznę coś z tego (paczki idą i dojść nie mogą) R-Type 2 i Little Nightmares II.
Na NDS nadal The World Ends with You.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13935 dnia: Maja 23, 2021, 23:36:54 pm »
Miałem lekki hype żeby kupić nowego Residenta, lecz wcześniejsza część mi jakoś nie podeszła - dla mnie to już nie był Resident - ta gra mogła się nazywać całkowicie inaczej to może bym inaczej do niej podszedł, a tak po demie odpuściłem. Możliwe, że popełniłem błąd ale mam tyle gier do nadrobienia, że nie ma kiedy jeszcze raz spróbować. No nic - czasu zawsze za mało na to, co by się chciało ograć. Aktualnie nadal Cyberpunk 2077 - więcej biegam niż jeżdzę autem, szukam smaczków i udało mi się kilka znaleźć - to zawsze mnie bawiło. Historia V wciąga i naprawdę można polubić tą postać - jest świetnie napisana. Scenariusz również potrafi zaskoczyć i za to CDPR należą się brawa. W tej kwestii są zajebiści - tego im odmówić nie można, tylko szkoda, ze z technikaliami na podstawowych konsolach jest teraz po prostu różnie. Na początku było kiepsko - a teraz jest to po prostu loteria. Gra się potrafi wykrzaczyć w najmniej oczekiwanym momencie, nawet gdy na ekranie za bardzo nic się nie dzieje. Zacząłem już mniej więcej przewidywać kiedy się to stanie - jak zaczynają się sekundowe freezy nawet jak gra nie robi autosave, menu postaci długo się ładuje, mapa się nie chce wczytać do końca. Robię zapis, wyłączam grę, dla pewności resetuje konsolę i włączam jeszcze raz i już jest normalnie - tzn. grywalnie. Trochę to upierdliwe ale na podstawowej wersji PS4 inaczej się nie da - w moim przypadku. Tak czy inaczej mimo tych bolączek bawię się świetnie i już jakoś tak bardzo nie żałuję, że kupiłem to na premierę. Historia wkręca i chce się wiedzieć po prostu co będzie dalej. Napisałem to w temacie o CP2077 - ta gra powinna być jeszcze kilka miesięcy szlifowana. Jeśliby w takim stanie w jakim jest teraz wyszła hejt byłby na pewno mniejszy. Ambicje CDPR przerosły po prostu, zachłysnęli się sukcesem Wieśka i popłynęli. Dobra gra - za duży hype.
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2021, 23:41:14 pm wysłana przez Kopersztyk »

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13936 dnia: Maja 24, 2021, 11:37:47 am »
ta gra mogła się nazywać całkowicie inaczej to może bym inaczej do niej podszedł, a tak po demie odpuściłem.

Mogła i nawet uważam, że powinna, wyszłaby na tym lepiej, przynajmniej wizerunkowo (bo jednak część fanów narzeka). Tym bardziej, że nawet na ekranie tytułowym mamy duże "Village" i małe "resident evil". Trzeba jednak przyznać, że czerpie dużo z RE4.

Mimo wszystko ja bawię się dobrze, nie jest to dobry Resident (tych już pewnie nie dostaniemy, bo nawet RE4 Remake - o ile nie dostanie wielu zmian - będzie odbiegać od pierwszych trzech), ale całkiem dobra gra już tak. Za jakiś czas można można sprawdzić.

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13937 dnia: Maja 24, 2021, 14:17:17 pm »
Jak z optymalizacja na Ps4?

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13938 dnia: Maja 24, 2021, 16:32:07 pm »
Gram na PS5. Wydaje mi się jednak, że jest ok (chyba, że oczekujesz stałych 60 fps'ów).

Tutaj jest analiza wydajności na konsolach przygotowana przez NXGamera.


POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13939 dnia: Maja 28, 2021, 11:32:24 am »
Zacząłem wczoraj Ryse i jestem nawet pozytywnie zaskoczony. Graficznie wciąż prezentuje się bardzo dobrze (wyraźnie lepiej niż np. Hellblade), chociaż wiadomo, że to tylko korytarzyk. Walka jest też w porządku, mogliby dołożyć jednak jeszcze jakieś elementy eksploracji, bo przez 90% gry się nawalamy. No i klimat jest konkret. Ogólnie to taki xboxowy odpowiednik The Order. Warto dać grze szansę, szczególnie jak ktoś ma Game Pass.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13940 dnia: Maja 29, 2021, 10:23:33 am »
Skończyłem R-Type Final 2 na PS4.
To było prawdziwe wyzwanie. Nie będę nawet pisał na jakim poziomie trudności  :lol:. Zastanawia mnie tylko te kilka osób na świecie, które ukończyły ten tytuł na najwyższym poziomie. Jak oni to zrobili to nie wiem, bo to się robi na jednym kredycie czy tam nawet życiu.

Jak ktoś chce się wkurzać i przekraczać granice własnych możliwości to polecam.
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2021, 10:25:32 am wysłana przez RyoHazuki »

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13941 dnia: Maja 31, 2021, 21:41:33 pm »
Korzystając z okazji na Storze, kupiłem kompletną kolekcję Kingdom Hearts Dzisiaj skończyłem cześć pierwszą, głupi porwałem się na najwyższy poziom trudności. Było trudno. Gra jest nieźle zbalansowana, niby dla dzieci, ale daje w kość. Ekwipunek ma znaczenie, poziom postaci, magia też. Jedyne co w tym wszystkim nie zadziałało to summony, były zwyczajnie za słabe. Kolejne części przejdę na normalu, poziom "Proud" został chyba dodany w Remixach, a chętnie sprawdzę jak gra miła być ogrywana w swoim właściwym czasie. Co do samej gry, wiele detali przypomina ostatniego Finala mocno. Pierwsze co mi się rzuciło w uszy, to muzyczka z Traverse Town, motyw przewodni FFXV zdecydowanie powstawał na jej bazie. Traverse Town, budynek hotelu i w jakiś sposób całokształt mocno przypominają Platinum Demo XV, tak samo Wonderland w którym bawiła się Alicja widać że był inspiracją dla demowki Finala. Generalnie świetna seria, szkoda że za dzieciaka się nią nie zainteresowałem.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13942 dnia: Maja 31, 2021, 22:23:05 pm »
Jeśli jedynka ci się podobała to w dwójce powinieneś się zakochać, bo jest w każdym calu dużo lepszą pozycją. Moim zdaniem najlepsza z całej serii, tak numerycznej, jak i całościowej.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13943 dnia: Maja 31, 2021, 23:07:09 pm »
Ostatnio zacząłem Yes, Your Grace (jest w Game Pass) i strasznie się wciągnąłem. Właściwie jestem już prawie przy końcu gry. I muszę przyznać, że naprawdę fajnie to wyszło. Zarządzanie królestwem nie jest łatwe, a fabuła potrafi zaskakiwać. Polecam.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13944 dnia: Czerwca 01, 2021, 10:47:35 am »
Wczoraj udało mi się skończyć Returnal. Kolejna perełka w bibliotece eksów Playstation, ale na koniec byłem już trochę zmęczny, laguny to chyba jednak nie do konca moj styl zabawy ;) Może pokuszę się jeszcze o odblokowanie true ending, chyba, że będzie sięto wiązało z kolejnym powtarzaniem poziomow naście razy ;)

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13945 dnia: Czerwca 02, 2021, 01:53:05 am »
Jeśli jedynka ci się podobała to w dwójce powinieneś się zakochać, bo jest w każdym calu dużo lepszą pozycją. Moim zdaniem najlepsza z całej serii, tak numerycznej, jak i całościowej.

Kolejne w kolejce Chains of memories. Fajny system, ale trudne to jest. Potyczki ze zwykłymi mobkami na planszy potrafią przysporzyć kłopotu.

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13946 dnia: Czerwca 02, 2021, 13:21:13 pm »
Wreckfest

Dużo już o tej grze było pisane, ale napiszę to jeszcze raz. Boże ale ta gra to miód na PS5. Dynamika, model jazdy, zniszczalność i chaos na torze, wykorzystanie DualSense(wczoraj był patch i pad dostał solidnego kopa).
Świetnie zaprojektowane trasy i spora ich ilość. Oprócz dźwięków silników i muzyki wszystko w tej grze zagrało. Tak się powinno robić wyścigi arcade'owe. Producenci ostatnich NFS'ow grając w Wreckfest powinni zapaść się pod ziemię ze wstydu.
Moim zadaniem ta gra to idealny przykład w którą stronę powinni iść wyścigi nowej generacji. Koniec z kartonami na kołach i oponami na torach, które są zrobione z betonu. Nie obchodzi mnie Ray tracing na karoserii. Niech samochody i tory w końcu zaczną się składać z interaktywnych obiektów. Barierki niech się wyginają, opony latają w powietrzu razem z zderzakamii spojlerami. Blacha wygina a dymu ma być tyle, żeby nic nie było widać.   

Grajcie Pany w Wreckfest bo to najlepsze pseudo nextgenowe wyścigi jakie mamy obecnie.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2021, 13:28:11 pm wysłana przez grzeszczu »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13947 dnia: Czerwca 02, 2021, 14:49:26 pm »
Też polecam Wreckfest. Fajna gra z bardzo dobrze zrobioną rozwałką. Przeszedłem całą kampanię, a u mnie to spore osiągnięcie, bo nie jestem wielkim fanem wyścigów. Dziś z kolei zacznę Forzę Horizon 4.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13948 dnia: Czerwca 07, 2021, 15:39:27 pm »


Curse of the Dead Gods - gorąco polecam oraz Retunal.




andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13949 dnia: Czerwca 12, 2021, 01:08:49 am »
U mnie wciąż uniwersum Kingdom Hearts. Obecnie Chain of memories. Co tu dużo gadać - świetny system walki! Całość oparta o karciankę może lekko przypominającą Ttipple Triad, tyle że w liniowej postaci (im wyższa wartość karty lub kombinacji 3 kart, tym lepiej). Karty łącza się w kombinacje, owocujące efektownymi zaklęciami lub limit break'ami. Poszczególne karty mogą mieć różne statystyki w istotny sposób wpływające na przebieg walki. Przyjemni antagoniści, widowiskowe walki z bossami, poziom trudności rodem z klasycznych jrpg. Rewelacja, świetna pozycja dla amatorów klasycznej japońszczyzny w squareowskim wydaniu. 26h na karku, jestem przy ostatnim bossie, a liczyłem na szybką historię i płynne przejscie w kierunku KH3.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13950 dnia: Czerwca 12, 2021, 16:53:00 pm »


Warta wydanych nań każdego Kazimierza.  8)

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13951 dnia: Czerwca 12, 2021, 18:07:17 pm »
Desperados 3. Stanowczo za długo zwlekałem aby w to zagrać, kosmiczna gra, wkręca na maksa.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13952 dnia: Czerwca 13, 2021, 00:42:26 am »
U mnie obecnie Wasteland 3. Gdzieś z 1/3 gry za mną. I jest naprawdę dobrze. Trochę czasu potrzebowałem, by się przyzwyczaić do systemu, ogólnie jednak postęp od dwójki jest znaczny. Usprawniono sporo rzeczy i ogólnie gra jest po prostu lepsza i bardziej dopracowana. Na osobną pochwałę zasługuje też świetna ścieżka dźwiękowa. Niestety mimo prawie roku od premiery nadal potrafią się trafić jakieś błędy, szczególnie jeśli odpalamy grę z Quick Resume (lepiej za każdym razem z niej wychodzić).
W każdym razie to RPG z prawdziwego zdarzenia, gdzie rozwój umiejętności faktycznie ma znacznie, a nasze działania realnie wpływają na świat gry i jak jesteśmy odbierani. Polecam.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13953 dnia: Czerwca 14, 2021, 11:12:03 am »
Desperados 3. Stanowczo za długo zwlekałem aby w to zagrać, kosmiczna gra, wkręca na maksa.

O, też mam na celowniku już dłuuuugo. Napisz Moldar nieco więcej dla zachęty.  :yes_anim:

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13954 dnia: Czerwca 14, 2021, 11:33:39 am »
co  tu pisać, jak ktoś lubił komandosa to odnajdzie się od razu. Bałem się sterowania, ale po kilku minutach szybko idzie się oswoić z padem i nie sprawia problemów. Gra na nowo niczego nie wymyśla, ale dodaje kilka fajnych rzeczy jak planowanie akcji aby całą drużyną w tym samym momencie zrobić jakieś ruchy. Do tego super rzeczą jest pod koniec podsumowanie gdzie gra pokazuje wssystkie twoje ruchy



Dobrze rozwiązano też kwestie szybkich zapisów, naciskamy select i zapis wykonany, a musimy go robić często. Do tego nawet jak zawalimy zapis i np. zapisaliśmy w momencie kiedy wróg nas zabija, to naciskamy start i okazuje się, że gra trzyma 3 ostatnie zapisy, więc nie ma problemu aby cofnąć się dalej.

Świetna gra po prostu i dla fanów obowiązkowa.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13955 dnia: Czerwca 15, 2021, 10:14:08 am »
Juz myślałem, że desperados mnie za dużo nie zaskoczy, a tu super ostatnia postać właśnie wpadła, do tego nowe mechaniki, postacie na błocie zostawiają ślady, więc przeciwnik je może zobaczyć, czy podchodzę na pewniaka do przeciwnika, ale były kury wokół niego i nie wiedziałem, że zaczną hałasować jak się obok nich przechodzi, więc szybki dead. Świetna gra, pięknie wciąga.

Fajnie, że z misji na misje coś dochodzi, przez co jest świeżo za każdym razem.

Jeszcze doczytałem, że istnieje taka gra od tych samych twórców jak shadow tactics, więc będzie to pozycja obowiązkowa :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2021, 10:23:47 am wysłana przez Moldar »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13956 dnia: Czerwca 15, 2021, 11:53:01 am »


Moldar....Zawsze szanowałem. Dzięki.  :grin:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13957 dnia: Czerwca 17, 2021, 10:46:19 am »
Jeszcze doczytałem, że istnieje taka gra od tych samych twórców jak shadow tactics, więc będzie to pozycja obowiązkowa
Tak, Shadow Tactics znam, nawet o niej wspominali w tym roku na Indie Expo, ale nie wiedziałem, że to jest ta sama firma co od Desperados.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13958 dnia: Czerwca 17, 2021, 22:24:31 pm »


Pan Xbox Game Pass - dziękuję.  :roll:

#YakuzaLikeADragon

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13959 dnia: Czerwca 18, 2021, 14:59:21 pm »
Final Fantasy XII na PS4.
Drugie podejście. Nie do tej wersji, ale gry. Pierwsze mnie odrzuciło po kilku godzinach jakieś 15 lat temu.
Póki co jest lepiej niż zapamiętałem, ale jakość tego remastera pozostawia wiele do życzenia.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl