Autor Wątek: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)  (Przeczytany 1960844 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15400 dnia: Listopada 22, 2016, 14:50:47 pm »
Technologiczny potwór? Chyba otwór :lol:

Nawet jakbym co do potwora się zgodził to do takiego co siedzi w jaskini zamknięty tytanowymi drzwiami z malutkim otworkiem dzięki któremu może patrzeć jak reszta mniejszych potworków się bawi. Jednak strażnik owych drzwi nie potrafi otworzyć bo jest zbyt lewy, mimo tego, że monstrum nakarmił dość solidnie ba nawet otworek zrobił.


Teraz na poważnie co nie gra w wizualiach U4:

- ultra paćka
- hiper ziarno
- mega smużenie w jaśniejszych etapach z dużą ilością ostrych obiektów np. trawy (zakupicie tv z HDR to będziecie wiedzieli o czym mówię)
- etap pościgowy z jeepem to poziom motorstorm plus (kiedy to było? 2007rok) akurat ogrywam to mam porównanie
- wyraźnie gorsze modele podczas gameplayu, włosy to dramat (takie samo dno jak w rozgrywce z G4) serio kredką lepiej bym to narysował



- tragiczna geometria owoców (wyżej)
- brak jakichkolwiek zachwytów nad oświetleniem w tej grze (coś tam raz tylko zaświeciło w dżungli)
- woda poziom gorzej od U3
- kiepski deszcz
- stonowana kolorystyka, ale to raczej wina obrazu
- błoto hehe miał być zachwyt a wyszło tak sobie, zwykła giera z pieca U4 jedzie jak chce (bodajże Spintires)
- dramatyczne ząbkowate cienie



- ilość szczegółów na drugim planie czasami wręcz jest na żenującym poziomie (patrz wyżej), mam im dorysować czy co?
- śnieg bez fizyki ala U2 (generacje im się pomyliły) ;)
- jaskiniowe levele poziom Knacka (w sumie większość leveli to takie kartonowe pudła)
- niesamowicie rozmyta postać przy celowaniu o czym pisałem wczoraj, wygląda jak zmarszczony papier oblany wypraną z barw farbą (niech się uczą jak takie coś się robi np. od Metala 5)
- animacja rozpryskujących się kropel podczas chodzenia po wodzie ma max 5fps

Tego jest jeszcze więcej, ale nie mam już konsoli ani gry by posprawdzać jeszcze bardziej. W sumie to i dobrze bo po co się znów wkur**ać.
Nadzieje mam jeszcze w Pro, że coś poprawili.


Ogólnie wizualnie jak dla mnie na chwile obecną wybór jest prosty BB>U4.
To tak jakby spośród powiedzmy dwóch kremówek wybrać tą wokół której nie latają muchy ;)
Nogi Dogi lecą w kulki i takie są fakty Panowie.
To już nie ta sama klasa co przy U3.
Nie ma czego bronić bo będzie jeszcze gorzej.
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2016, 14:58:19 pm wysłana przez Kyokushinman »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15401 dnia: Listopada 22, 2016, 15:12:22 pm »
Kyo je**e zielarza ktory pracuje przy robieniu grafiki. Nie moge, co za typ xd

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15402 dnia: Listopada 22, 2016, 15:25:06 pm »
Sami żeście tego trolla wyhodowali.


Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15403 dnia: Listopada 22, 2016, 15:28:17 pm »
Ja także nie wiem co tu się dzieje ;), ale wracając jeszcze do początku tego cyrku - trzymam stronę Wulfena, nie wiem po co Juras w ogóle wrzucał te screeny z BB. Jak bardzo kocham BB i uważam, że jest to jedna z najlepszych gier ever, tak nigdy w życiu nie spróbowałbym nawet porównywać jej do U4 (w kwestii grafiki), bo to nie ta liga. Owszem, BB ma swoje momenty, sporo detalu na geometrii, ale to i tak za mało. Z drugiej strony nie musi być ładniejszy od U4, to nie ten typ gry. U4 to technologiczny potwór, który ma robić wrażenie, a jedynym co przewyższa jego "zewnętrzną" jakość jest to co kryje się wewnątrz. BB jest pod tym względem znacznie prostszy i to widać nawet po screenach wrzuconych przez Jurasa (tu także przyznaję rację Wulfenowi - jak już porównywać to podobne obrazki z obu gier, te w większości nie są). Co do reszty to już nawet nie będę się odnosił, ta rakieta już dawno opuściła orbitę ziemską ;).
A choćby po to, żeby Sylvan znowu latał z truflem na twarzy. :angel:
No i jeśli patrzysz na grafikę czysto od strony technicznej, może i nie ta liga, jeśli patrzysz na całokształt, wręcz odwrotnie.  Obrazki starałem się dobrać podobne z mojej biblioteki, niestety ciężko czasami znaleźć, kiedy autor wychowany na podzespołach komputerowych domyślnie gra w trybie "lornetka". Do tego ja zawsze traktowałem serię U jako benchmarki którymi można boty denerwować (a te tu wymarły), bo seria sama w sobie jest po prostu głupia. W tej najnowszej często jest nieostry obraz (na zdjęciach to wygląda nawet gorzej niż 900p w finalu) oraz filtry/kolorystyka, za dużo różu i mleka, ziarno też się znajdzie (w tej zimowej lokacji np), ale to mi akurat nie przeszkadza (tak jak aberracja chromatyczna, bo pewnie zaraz się ktoś dowali, nie przeszkadzała mi w BB, a wręcz twierdze że nadawała charakteru, ani w LotF czy Dying Light).
Także pacia, mleko, ziarno oraz róż-kleik truskawkowy. Czym się mam jarać?


Ustalmy sobie cos. Japonskie dziwadla - nikogo.

Wpis jak ch.., cytując znane osobistości.


« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2016, 15:33:20 pm wysłana przez Juras »

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15404 dnia: Listopada 22, 2016, 16:39:53 pm »
Czego by nie mówić o sylvanie to jedno trzeba mu przyznać. Ma swój styl.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15405 dnia: Listopada 22, 2016, 17:17:43 pm »
Tyle bzdetów co w poście kyo dawno nie przeczytałem. Trzeba mieć naprawdę tęgi umysł by tyle głupot i  kłamstw wymyślić w jednej wypowiedzi.

Ratyo

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 20-11-2016
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15406 dnia: Listopada 22, 2016, 18:30:48 pm »
Ukyo ma trochę racji. Uncharted graficznie nieco zawodzi. W trybie foto jest super ostra grafika, ale wystarczy przejść do normalnej gry i załącza się jakiś lekki blur, który mocno psuje jakość grafiki. Ktoś wie po co ND to wprowadziło?

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15407 dnia: Listopada 22, 2016, 18:38:10 pm »
Ukyo ma trochę racji. Uncharted graficznie nieco zawodzi. W trybie foto jest super ostra grafika, ale wystarczy przejść do normalnej gry i załącza się jakiś lekki blur, który mocno psuje jakość grafiki. Ktoś wie po co ND to wprowadziło?

Mogłeś się bardziej postarać przy wymyślaniu nicka :lol:
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2016, 18:40:26 pm wysłana przez Krzysiu »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15408 dnia: Listopada 22, 2016, 19:07:49 pm »
Kyo serio oddaj tv na serwis bo najprawdopodobniej jest popsuty.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15409 dnia: Listopada 22, 2016, 19:15:49 pm »
Kyo je**e zielarza ktory pracuje przy robieniu grafiki. Nie moge, co za typ xd
A co to lord jakiś?
Człowiek to człowiek wszystkich staram się traktować w miarę równo. Ja tam nie zauważyłem abym kogoś je**ł.


Ukyo ma trochę racji. Uncharted graficznie nieco zawodzi. W trybie foto jest super ostra grafika, ale wystarczy przejść do normalnej gry i załącza się jakiś lekki blur, który mocno psuje jakość grafiki. Ktoś wie po co ND to wprowadziło?

A tyś co za jeden.
Mam propozycje albo się usuń albo zmień ksywę bo szczur to też wyzwisko w kierunku mojej osoby.
Jak nie jesteś z  tego forum to przylazłeś z patologii tzn. psx forum. Innej opcji nie ma.


Tyle bzdetów co w poście kyo dawno nie przeczytałem. Trzeba mieć naprawdę tęgi umysł by tyle głupot i  kłamstw wymyślić w jednej wypowiedzi.
Kłamstwo to akurat powinno być twoje pierwsze imię.


A Sylvan to na pewno grafa nie na 9/10.




 ;)


Kyo serio oddaj tv na serwis bo najprawdopodobniej jest popsuty.
Sprawne, chodzą jak żyleta.








windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15410 dnia: Listopada 22, 2016, 19:17:25 pm »
A co to lord jakiś?
Człowiek to człowiek wszystkich staram się traktować w miarę równo. Ja tam nie zauważyłem abym kogoś je**ł.
Nie lord tylko człowiek który w tym pracuje i gołym okiem widać, że wiedzą w tych tematach to Cię zjada na śniadanie. :lol:


A Sylvan to na pewno grafa nie na 9/10.




 ;)




Za to tutaj 8+/10 juz w pelni uzasadnione xDDD
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2016, 19:20:01 pm wysłana przez windomearl »

el becetol

  • Gość
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15411 dnia: Listopada 22, 2016, 19:27:28 pm »
Rebus dla forumowiczów:


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15412 dnia: Listopada 22, 2016, 19:30:51 pm »
Ratyo...co wygrałem?

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15413 dnia: Listopada 22, 2016, 19:32:44 pm »
@ Windo

Sama wiedza niestety nie wystarczy aby mnie zjeść na śniadanie ;)
Do tego potrzebna jest jeszcze min. pasja, analiza, odpowiednie ustawienia, równomierna stronniczość, dobry wzrok itd.

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15414 dnia: Listopada 22, 2016, 19:43:23 pm »
@ Windo

Sama wiedza niestety nie wystarczy aby mnie zjeść na śniadanie ;)
Do tego potrzebna jest jeszcze min. pasja, analiza, odpowiednie ustawienia, równomierna stronniczość, dobry wzrok itd.

Ja pier**le, ty tak na powaznie ?  :lol:

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15415 dnia: Listopada 22, 2016, 19:44:40 pm »
@ Windo

Sama wiedza niestety nie wystarczy aby mnie zjeść na śniadanie ;)
Do tego potrzebna jest jeszcze min. pasja, analiza, odpowiednie ustawienia, równomierna stronniczość, dobry wzrok itd.
Na 5 rzeczy które wymieniłeś u ciebie brakuje 4. Sam sie orasz i wszyscy juz sie z Ciebie smieja xD

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15416 dnia: Listopada 22, 2016, 19:49:58 pm »
Nikomu nie zabraniam się ze mnie śmiać, ważne aby mnie nie wyzywali i nie podszywali się w jakieś szczury itp.

Śmiech to zdrowie :)

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15417 dnia: Listopada 22, 2016, 19:57:00 pm »
Jak nie chcesz by się podszywali to po prostu skasuj multikonto.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15418 dnia: Listopada 22, 2016, 20:04:11 pm »
Dziwne, że ty od razu o to pytasz. Hmm? Może skasuj szczura bo ja nie mam takiej możliwości.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15419 dnia: Listopada 22, 2016, 20:13:20 pm »
Czy System Wars jest bez cenzury, tj czy można ubliżac innym użytkownikom? Bo mam jednego trolla na celowniku....

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15420 dnia: Listopada 22, 2016, 20:13:45 pm »
A moze sie odnies do porownania dishonored i dooma :)

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15421 dnia: Listopada 22, 2016, 20:18:32 pm »
Czy System Wars jest bez cenzury, tj czy można ubliżac innym użytkownikom? Bo mam jednego trolla na celowniku....
Generalnie nie mozna, jesli natomiast obraza jest w naszym (modow) odczuciu slaba to przymykamy oko i sobie po cichu liczymy te "lekkie"przewiniena. Jesli ich ilosc przekroczy zdrowy rozsadek to leci ost ;)

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15422 dnia: Listopada 22, 2016, 21:11:06 pm »
Czy System Wars jest bez cenzury, tj czy można ubliżac innym użytkownikom? Bo mam jednego trolla na celowniku....
Generalnie nie mozna, jesli natomiast obraza jest w naszym (modow) odczuciu slaba to przymykamy oko i sobie po cichu liczymy te "lekkie"przewiniena. Jesli ich ilosc przekroczy zdrowy rozsadek to leci ost ;)
Ok.

Kyo ty obwiesiu, kup sobie okulary, wyreguluj telewizor i przestań spamować ten temat. Typowa z ciebie attention whore.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15423 dnia: Listopada 22, 2016, 21:18:15 pm »
@ Windo

Sama wiedza niestety nie wystarczy aby mnie zjeść na śniadanie ;)
Do tego potrzebna jest jeszcze min. pasja, analiza, odpowiednie ustawienia, równomierna stronniczość, dobry wzrok itd.
Myślisz ze jak dasz ujęcia drugo planowe, lub po prostu gorzej wykonane elementy w U4 i je pokażesz to udowodnisz ze gra ma zjebaną grafikę? W każdej grze można takie elementy pokazać. Ocenia sie całokształt i to jaki poziom gra prezentuje przez wiekszość czasu. U mnie i u wszystkich użytkowników tego forum gra wygląda tak



No i wyjaśnij mi jakim cudem nie ma tu ziarna, magiczne ustawienia TV, czy może twoje zjebane ustawienia. Zresztą ani razu nie poparłeś ich dowodami, dawaj fotki z share z tym ziarnem w końcu, bo ciągle o nim pier**lisz a nikt go jeszcze nie widział, zupełnie jak jeeti

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15424 dnia: Listopada 22, 2016, 22:12:37 pm »
Czy System Wars jest bez cenzury, tj czy można ubliżac innym użytkownikom? Bo mam jednego trolla na celowniku....
Generalnie nie mozna, jesli natomiast obraza jest w naszym (modow) odczuciu slaba to przymykamy oko i sobie po cichu liczymy te "lekkie"przewiniena. Jesli ich ilosc przekroczy zdrowy rozsadek to leci ost ;)
Ok.

Kyo ty obwiesiu, kup sobie okulary, wyreguluj telewizor i przestań spamować ten temat. Typowa z ciebie attention whore.
Wybacz obwiesiu, ale przez U4 nie mam zamiaru kupować sobie googli bo akurat dostrzegam to co ty nie potrafisz. Tv też nie będę regulował dla jednego growego defekta.

@ Tomasz

Popatrz sobie na pierwszy szot a dokładnie na postać. Co tam widzisz? Ja ci już nie podpowiem bo coraz więcej znawców zaczyna się pojawiać a ja III wojny światowej tutaj nie mam zamiaru toczyć.


Kończę spam i życzę podziwiania pięknej oprawy w ukochanym przez 90% forum wręcz nietykalnym, gloryfikowanym tytule.

Dobrej nocy.



Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 979
  • Reputacja: 132
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15425 dnia: Listopada 22, 2016, 22:14:18 pm »
Nie 90% tego forum, ale 90% świata. Zresztą, każda gra ma słabości, ale jako całość, uncharted to wspaniała robota i przywiązanie detali niespotykane w żadnej innej grze.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15426 dnia: Listopada 23, 2016, 12:17:58 pm »
A choćby po to, żeby Sylvan znowu latał z truflem na twarzy. :angel:

Jak tak to rozumiem ;).

No i jeśli patrzysz na grafikę czysto od strony technicznej, może i nie ta liga, jeśli patrzysz na całokształt, wręcz odwrotnie.

W zasadzie to głównie aspekty techniczne można w miarę obiektywnie porównywać. Aspekty artystyczne, o ile stoją na odpowiednim poziomie, to już zahaczają o gusta, a te są różne. Tym bardziej jeśli porównujemy dwie zupełnie różne tematycznie gry. Wulfen dawał te screeny w odpowiedzi na zarzuty o tzw. "paćkę" w U4 i jak najbardziej były one trafne.

bo seria sama w sobie jest po prostu głupia

Ej, to branża rozrywkowa :D. Większości (?) gier można coś takiego zarzucić, ale w przeciwnym razie mieli byśmy same symulatory koszenia trawników, dojenia krów, itp.

W tej najnowszej często jest nieostry obraz (na zdjęciach to wygląda nawet gorzej niż 900p w finalu)

Różnica mimo wszystko jest, w U4 jest to wypadkową zastosowanego AA (plus może być też celowym zabiegiem w stronę "filmowości" - zmiękczanie obrazu to norma, szczególnie jeśli gry celują w realizm), w takim FF skalowania. Grunt jak to się prezentuje w ruchu - na TV Uncharted nie cierpi z tego powodu.

Jak dla mnie dzięki takiemu rozwiązaniu wszelkie krawędzie w U4 są gładkie i przyjemne dla oka, w FFXV na PS4 są poszarpane (na Pro jest lepiej, ale też nie wszędzie - wszelkie obiekty z użyciem tekstur z kanałem alpha). Ale to dwie różne gry, dwa różne gatunki i niesprawiedliwym jest oczekiwać od FF rozwiązań z topowego benchmarku Sony (jak i w drugą stronę czepiać się, że skrzynka cytryn, będąca zwykłym propsem, na zbliżeniu nie wygląda tak dobrze, jak potrawy w XV, które są przygotowane z myślą o tak bliskim kadrze).

oraz filtry/kolorystyka, za dużo różu i mleka

Jak dla mnie tu wchodzimy znowu na płaszczyznę "co się komu podoba". Pod względem kierunku artystycznego, według mnie Uncharted 4 stoi w czołówce, ale właśnie w tej kategorii, przez fakt, że to bardzo subiektywna sprawa, nie jestem w stanie wybierać zwycięzców ;).

ziarno też się znajdzie (w tej zimowej lokacji np), ale to mi akurat nie przeszkadza (tak jak aberracja chromatyczna, bo pewnie zaraz się ktoś dowali, nie przeszkadzała mi w BB, a wręcz twierdze że nadawała charakteru, ani w LotF czy Dying Light).

Ziarno to znowu kwestia gustu, rozumiem, że komuś może nie pasować, ale stosowane jest wszędzie. Zabieg po części artystyczny, po części techniczny, bo jednak przy dążeniu do realizmu czy naturalności jak z filmów, musi być brany pod uwagę. W filmach i na zdjęciach występuje, a w dobie cyfrowej jest celowo dodawany, aby przełamać sterylność obrazu. Co najwyżej można z nim przesadzić, choć według mnie w U4 jest on subtelny. Podobnie z aberracją, ale skutki obu są dość przeciwstawne - grain wyostrza, aberracja rozmazuje.

Ratyo

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 20-11-2016
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15427 dnia: Listopada 23, 2016, 16:57:48 pm »
Aberracja chromatyczna to najgłupszy efekt jaki kiedykolwiek wymyślono. Zrujnowała całkowicie grafikę w Dying Light, Bloodborne i wielu innych grach. Powinni w każdej grze dawać opcje wyłączenia tego gówna.
« Ostatnia zmiana: Listopada 23, 2016, 17:00:18 pm wysłana przez Ratyo »

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15428 dnia: Listopada 23, 2016, 19:55:05 pm »
Cytat: juras
oraz filtry/kolorystyka, za dużo różu
Widać że nie grałeś. Trochę różu i pomarańczy jest w chapterze 6, 11 czy 21, bo jest tam zachód  słońca, ale poza tym nie ma jakiegoś różowego filtra.

Cytuj
jeśli patrzysz na całokształt, wręcz odwrotnie.

No akurat od strony artystycznej to uncharted też często robi ogromne wrażenie. Taka libertalia (chapter 14) jest niesamowicie zrobiona i zarówno bloodborne jak i każda inna gra może się schować. No ale nie grałeś to nie wiesz.

Cytuj
kiedy autor wychowany na podzespołach komputerowych
o kim ty mówisz? Tak na poważnie to granie zacząłem od  playstation, potem ps2 i dopiero później doszedł pc.

Cytuj
Także pacia, mleko, ziarno oraz róż-kleik truskawkowy. Czym się mam jarać?
Także tęczowym bloodbornem też się nie jarasz?
« Ostatnia zmiana: Listopada 23, 2016, 20:18:36 pm wysłana przez Wulfen »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15429 dnia: Listopada 23, 2016, 20:40:17 pm »
Pamiętam jak nie grałem DkSIII i co pisałem, później grałem i w zasadzie mogłem copy-paste to co wcześniej pisałem, także podkreśl jeszcze raz to, że nie grałem.
BB robi wrażenie od początku do końca, U4 w wybranym rozdziale w wybranej scenie, no niesamowite, każda inna gra może się schować. A fakt, że  w centralnym punkcie kadru tych robiących wrażenie lokacji zawsze widać dupę masowego mordercy w beżowych gaciach, rzucającego drętwe komentarze do Samów, w ogóle nie wpływa na ostateczny odbiór.

Jaka znowu tęcza?

Odpaliłem ten 14, to co zwykle, wesołe strzelanie z Samem, przy końcu parę żyrandoli i świeczników. Jak nie różowa, mleczna czy pomarańczowa, to żółta tonacja.

« Ostatnia zmiana: Listopada 23, 2016, 20:51:16 pm wysłana przez Juras »

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15430 dnia: Listopada 23, 2016, 21:16:26 pm »
Jak włączyłem BB to przy pierwszym kontakcie, ta pierwsza komnata i ten pies, pomyślałem co to kur** jest PS2? Gre wyjebałem z napędu po 15 min grania.
Ta gra nawet nie stała przy U4, a że Ci kolorystyka nie podchodzi to już twój problem, wolę taką niż ciemne gówno wszędzie i do tego animacja postaci rodem z PS2-PS3. Typowe japońskie gówno, niech sie lepiej nauczą robić gry od Polaków. Wiedzmin jedzie to bezpopity

el becetol

  • Gość
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15431 dnia: Listopada 23, 2016, 21:20:26 pm »
Typowe japońskie gówno, niech sie lepiej nauczą robić gry od Polaków. Wiedzmin jedzie to bezpopity

Tomasz mówi jak jest, można zamknąć temat.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15432 dnia: Listopada 23, 2016, 21:29:45 pm »

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15433 dnia: Listopada 23, 2016, 21:51:12 pm »

Odpaliłem ten 14[...]. Jak nie różowa, mleczna czy pomarańczowa, to żółta tonacja.


Jak ty się opierasz na tego typu przerobionych filmikach to się nie dziwię, że widzisz filtry. Ewidentnie na tym filmiku jest coś nie tak z kolorami. W rzeczywistości wygląda inaczej. Tutaj dowód:

zmanipulowany filmik jurasa:


a tak wygląda w rzeczywistości:


gif:


Naogląda się takich przerobionych filmików a potem gada o filtrach :wall_bash:

Równie dobrze mógłbyś pokazać filmik z bloodborna z jasnością ustawioną na 10/10.
« Ostatnia zmiana: Listopada 23, 2016, 22:00:40 pm wysłana przez Wulfen »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15434 dnia: Listopada 23, 2016, 22:12:20 pm »
Widzę, że żelazną argumentację przyswoiłeś od "najlepszych".
Brawo, brawo, filmik który nie jest mojego autorstwa, jest manipulacją jurasa. Do tego zabawne z tym BB i jasnością 10/10, bo takie właśnie obrazki swojego autorstwa wrzucałeś, wtedy było ok, do tego z lornetką w jakiś zadupiach prawie poza planszą.


Tak z ciekawości, ślady mleka i ogólna pacia w tej scenie to też manipulacja jurasa?

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15435 dnia: Listopada 23, 2016, 22:24:40 pm »
Cytuj
bo takie właśnie obrazki swojego autorstwa wrzucałeś,
Weź znowu nie ściemniaj dobra? Moje obrazki robiłem na ustawieniach domyślnych 5/10, a później część na ustawieniu 3/10.

Cytuj
do tego z lornetką w jakiś zadupiach prawie poza planszą.
Bloodborne ma słabiutkie tekstury i nawet lornetki do tego nie trzeba. Paćkowate tekstury straszyły mnie tam co chwilę.















« Ostatnia zmiana: Listopada 23, 2016, 22:31:29 pm wysłana przez Wulfen »

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15436 dnia: Listopada 23, 2016, 22:39:14 pm »
Widzę, że żelazną argumentację przyswoiłeś od "najlepszych".
Brawo, brawo, filmik który nie jest mojego autorstwa, jest manipulacją jurasa. Do tego zabawne z tym BB i jasnością 10/10, bo takie właśnie obrazki swojego autorstwa wrzucałeś, wtedy było ok, do tego z lornetką w jakiś zadupiach prawie poza planszą.


Tak z ciekawości, ślady mleka i ogólna pacia w tej scenie to też manipulacja jurasa?
Ta fotka jest z tematu share od użytkownika Klosz, nie wiem czemu, ale fotki wulfena są znacznie lepszej jakości.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15437 dnia: Listopada 23, 2016, 22:48:37 pm »
pokaż mi jakąś gre która ma tak zajebiscie czysty i ostry obraz i tak genialne przywiązanie do detali
Tu jest fotka innego użytkownika w tej samej miejscówce

Widzisz różnice?
Tak wiec z czym do ludzi?


Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15438 dnia: Listopada 23, 2016, 22:51:29 pm »
Moje byly niektore jpg a nie png, moze dlatego. ;)

Zreszta niewazne U4 + O1886 to najladniejsze gry tpp jakie wyszly. Generalnie sa poza konkurencja.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15439 dnia: Listopada 23, 2016, 23:05:36 pm »
No z czym do ludzi, z czym?



Pacia taka, że detalu nie widać, po co to było modelować i tracić pieniądze, jak ostatecznie to rozmazali?

A tu fajna geometria skały.

Ekierka, pilniczek i szlifujemy. Dzieło natury. Fotorealizm. Że aż kupą trąci.