Autor Wątek: Final Fantasy XV  (Przeczytany 237305 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1880 dnia: Grudnia 21, 2016, 16:37:10 pm »
Zle sie wyrazilem, ja wiem co to jest, ale jako gracza interesuje mnie efekt koncowy a nie to dlaczego tak sie dzieje :)
A, ok :) Plus tego, że to frame pacing jest taki, że to nie konsola nie wyrabia, więc teoretycznie można by to poprawić. Gdyby rwało z powodu braku klatek, to już by dawało mniejsze nadzieje na poprawę.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1881 dnia: Grudnia 21, 2016, 16:38:49 pm »
Jasna sprawa ;)

ki_ki

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 693
  • Reputacja: 7
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1882 dnia: Grudnia 26, 2016, 11:40:23 am »
Wie ktoś jak włączyć ten festyn ?
PSN id Pearlsea1990

Aktualnie:
Rise of the Tomb Raider, Lost Ruins, Dead Space

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1883 dnia: Grudnia 27, 2016, 17:43:22 pm »
Festiwal będzie dopiero pod koniec stycznia dostępny.

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1884 dnia: Stycznia 06, 2017, 14:44:37 pm »
Czy dostęp do areny będzie możliwy po walce z
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1885 dnia: Stycznia 06, 2017, 14:57:00 pm »
Jakiej areny?

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1886 dnia: Stycznia 06, 2017, 15:23:40 pm »
Jakiej areny?
O Colosseum mi chodziło z potworkami    :P

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1887 dnia: Stycznia 06, 2017, 15:37:43 pm »
To nie wiem o co chodzi, chyba nie znalazłem ;) Tak czy siak będzie można później wrócić do Altissii.

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1888 dnia: Stycznia 06, 2017, 15:53:54 pm »

« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2017, 15:55:53 pm wysłana przez wsciekly_blondyn »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1889 dnia: Stycznia 06, 2017, 16:08:46 pm »
Nawet nie wiedziałem, że coś takiego jest, bo leciałem fabułę ;) Dopiero teraz powoli ogrywam po skończeniu gry i odkrywam, co ominąłem.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1890 dnia: Stycznia 06, 2017, 16:22:00 pm »
Mi juz coraz blizej do konca i nie wiem czy duzo wiecej poswiece tej grze, bo poza watkiem glownym to dosc nudno jest niestety.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1891 dnia: Stycznia 08, 2017, 12:38:08 pm »
Ja wczoraj wreszcie skończyłem i dla mnie była by ekstra gra, gdyby nie niemiłosiernie poszarpany scenariusz.
Mimo wszystko jestem pod wrażeniem, że nie wyszedł przeciętniak po tylu latach developmentu. Warto ograć.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1892 dnia: Stycznia 08, 2017, 13:05:48 pm »
No ja sie zblizam do konca i planuje cos wiecej napisac bo mam duzo ale na kazdej plaszczyznie poza muzyka :)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1893 dnia: Stycznia 08, 2017, 13:45:36 pm »
A ja powróciłem do gry i cisnę po przejściu co mi zostało - questy, hunty, dungeony. Jestem pod wrażeniem, jak dużo ta gra ma do zaoferowania poza głównym wątkiem. Właśnie odkryłem dungeon, w którym łazimy tylko Noctisem, ale wyszedłem z niego, bo wygląda na przejebany. Trza się podpakować. Teraz z przyjemnością robią hunty :)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1894 dnia: Stycznia 08, 2017, 13:47:32 pm »
No ja hunty robie z musu jak mi brakuje hajsu. Idz zabij wroc po raz 15 jest dla mnie ciezkie do wytrzymania.

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1895 dnia: Stycznia 08, 2017, 15:59:31 pm »
Ktoś dobry się znajdzie i wrzuci "odnotowane" ukryte trofki  :P

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1896 dnia: Stycznia 08, 2017, 16:09:44 pm »
Ktoś dobry się znajdzie i wrzuci "odnotowane" ukryte trofki  :P
Proszę.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2017, 16:12:50 pm wysłana przez Ryo »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1897 dnia: Stycznia 09, 2017, 09:52:03 am »
Skończyłem i ja, więc małe podsumowanie.

Zacznę może od tego, że szkoda zmarnowanego potencjału. Czuć tutaj materiał na grę WYBITNĄ a zostajemy niestety z grą tylko dobrą. Tylko i aż bo do zarzucenia jej mam wiele.

Po pierwsze ten cały open world nie wyszedł tej grze na dobre. Mam wrażenie, że głównie przez to jest tak, że przez większość gry fabuły jest tak naprawdę jak na lekarstwo a zamiast tego mamy do ogrania masę (naprawdę jest ich dużo) questów pobocznych oraz huntów. Niestety i do nich mam pewne ale, ponieważ zdecydowana większość z nich jest klepana jak z generatora i polega na pójściu tam, przyniesieniu tego i tego lub zabiciu tego i tego i wróceniu. Zero podłoża fabularnego, zero historii. Już rozjebały mnie questy ze zbieraniem żab. Idz zbierz 5 żółtych żab, kolejny idz zbierz 5 czerwonych zab. Ile kolorów trzeba obskoczyć - nie wiem bo wymiękłem. Zdarzają się fajne questy, ale jest ich jak na lekarstwo w zalewie nudy. Słabo, lepiej było pójść w bardziej liniowe klimaty i zaserwować nam to co się dzieje w końcowych rozdziałach.

I tutaj jest dobry moment, żeby przejść do kolejnego elementu gdzie boli mnie jego zmarnowany potencjał, czyli do fabuły. Kurde, taki fajny świat, taka fajna historia i tak spierdolona reżyseria i przedstawienie fabuły. Wszystko pocięte na kawałki, skakanie tu i z powrotem. No totalnie coś tutaj nie zagrało a tak jak już pisałem, materiał źródłowy jest więcej niż dobry. Po raz kolejny powiem, ze i tutaj open world nie wyszedl na dobre i jakby wszystko bylo takie jak ostatnie kilka rozdzialow plus zakonczenie to byloby ekstra. A tak jest znow tylko dobrze. I tak jak pisał gdzies wczesniej Ryo, wiele scenek mogłoby zostać zrobionych jeszcze lepiej. Tego elementu mi chyba najbardziej szkoda.

Dalej, walka. Możecie mówić co chcecie, ale ten system nie jest najlepszy to po pierwsze. Po drugie walka w zamkniętym pomieszczeniu lub w lesie to jest dramat. Kamera szaleje, krzaki zasłaniają, czasami w ogóle nie wiadomo co się dzieje i człowiek tylko czeka, aż na ekranie pojawi się kwadrat odpowiedzialny za blok zeby go wcisnąć i później skontrować używając drugiego klawisza który pojawia się na ekranie. Do tego gdy pojawia się więcej niż 3-4 przeciwników wkrada się chaos i znowu dzieje się to co opisałem wcześniej. Same założenia musze przyznać, że są fajne, tylko po raz kolejny realizacja kuleje.

Co się tyczy wyglądu to jest fajnie i ładnie i tylko tyle. Jest kilka elementów które robią duże wrażenie, jak animacja i oświetlenie ale jest również sporo takich które są średnie lub słabe. Widać niesamowitą różnicę pomiędzy sekcjami open world a takimi które są liniowe. Pierwsze rażą pustką, drugie są wyładowane zawartością. Wystarczy się przejść lub przejechać na chocobosie po krainie, żeby zauważyć, że czy to las czy pustynia jest po prostu pusto. Brakuje szczegółowości, wszystko jest mocno "płaskie", brakuje zapierających w piersiach widoków (może poza dwoma poziomami).

I w końcu punkt w którym nie przyczepię się do niczego. Muzyka. Rewelacja. Dziękuję.

Sporo narzekania a tak naprawdę jest to fajna gra. I tutaj właśnie jest pies pogrzebany, bo mogło być dużo dużo lepiej. Tylko tutaj brakło nie tylko szlifów ale zostały moim zdaniem podjęte również złe decyzje koncepcyjne. Cóż, może następny final będzie lepszy. I oby nie za 10 lat.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1898 dnia: Stycznia 09, 2017, 11:09:06 am »
Ja gram od 15 godzin i mam mocno mieszane uczucia...
Największy problem mam chyba ze stylem graficznym postaci. Ja rozumiem że Final Fantasy i faceci muszą wyglądać jak turbo drag queens. Ale tu poszlo to o oczko za daleko. Cały czas mam skojarzenia z



i to jest dla mnie osobista prawdziwa tragedia, bo co zostało zobaczone nie może zostać odzobaczone...

Oprócz tego:
- sidequesty na poziomie żenującym (takie coś po Witcher 3 to naprawdę wstyd)
- interfejs z epoki PSOne - nic nie jest intuicyjne, nawalone menusów w ilościach hurtowych
- grafika od naprawdę porywającej aż po poziom PS2 - HD
- muzyka a'la japoński rpg - niby nie dziwi, ale mnie osobiści denerwuje
- absolutnie wydumane rozwiązania scenariuszowe i relacje między bohaterami. Większą immersję i realizm w tym aspekcie znajdzie się w bajkach La'Fontaina.
- Regalia nie wiadomo po co
- system walki w najlepszym wypadku średni

Oczywiście jest to nadal Final Fantasy a zatem nadrabia monumentalnymi walkami i wspaniałą kreacją świata. Po cichu liczę że wrażenia się jeszcze poprawią.
Ale na razie spore rozczarowanie. Jestem weteranem tej serii i albo gra niedomaga albo ja się zestarzałem. Względnie konkurencja zbyt poszła do przodu.


windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1899 dnia: Stycznia 09, 2017, 11:16:15 am »
Poprawią się, ale wymienione przez Ciebie punkty i tak pozostaną bolączką.

No i mi przypomniałeś o Regalii. Zgadzam się w 100% totalnie zepsuty pomysł na podróże.

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1900 dnia: Stycznia 09, 2017, 12:51:53 pm »

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1901 dnia: Stycznia 09, 2017, 13:05:26 pm »
Odkąd w SE brak Hironobu Sakaguchiego w grach tej firmy nie można liczyć na fabułę, co najwyżej na chara design Nomury, który ma zastąpić wszystko inne. Dlatego sam nie byłem zawiedziony jej brakiem czy poszatkowaniem, skupiłem się na tym, co obiecało mi japońskie demo - gonieniem po fajnie zrobionym otwartym świecie. Choć tu także spotkał mnie zawód (w demach pokazali większość świata, mapka Altassi wręcz brzydko gracza okłamywała, że będzie jeszcze coś do roboty, o kolejnym rejonie nie wspominając), bawiłem się przy tym naprawdę nieźle. Ba, lubiłem nawet zapuścić klasyczne melodyjki i oglądać krajobrazy podczas jazdy autem. Stąd nabite 80h.
Jednak oglądanie starych trailerów po przejściu gry - śmiech na sali, obietnice kontra rzeczywistość, kompletny brak pokrycia.
No i kolejna ważna sprawa, trzeba tutaj zmęczyć anime i kinówkę, żeby mieć choć wrażenie kompletnego świata i drużyny z charakterem.
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1902 dnia: Stycznia 09, 2017, 13:23:27 pm »
mapka Altassi wręcz brzydko gracza okłamywała
Stawiam, że tutaj będzie wykorzystane DLC Ignisa.

Jednak oglądanie starych trailerów po przejściu gry - śmiech na sali, obietnice kontra rzeczywistość, kompletny brak pokrycia.
Yep. Dzisiaj też oglądałem kilka i tylko łezka się w oku zakręciła. Jednak chyba wołałem tę kolorystykę z ED, bardziej ciemną.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1903 dnia: Stycznia 09, 2017, 14:00:40 pm »
Ja teraz mam dylemat, bo bardzo mi się spodobało World of Final Fantasy i w sumie ta gierka ma więcej z jrpg niż XV. Czekam która gra cenowo stanieje do poziomu 100-150 zł i biorę :D Ale nie ukrywam że chyba nawet chętniej pograłbym w Fajnalowe pokemony niż w namiotowe towarzystwo

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1904 dnia: Stycznia 09, 2017, 14:11:36 pm »
mapka Altassi wręcz brzydko gracza okłamywała
Stawiam, że tutaj będzie wykorzystane DLC Ignisa.
No właśnie, DLC. Jest Waszym zdaniem na co czekać? Fabularnie chyba wiadomo kiedy, gdzie i kim sobie pobiegamy. Jednak solowe fragmenty Noctisa to imho najsłabsze momenty w grze. Spodziewam się scenki, dungeonu na 45 minut, scenki i koniec.
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1905 dnia: Stycznia 09, 2017, 15:10:21 pm »
Jeszcze wracając do fabuły i sposobu jej prowadzenia, nawet mi się spodobało w pewnym momencie, że jest tak oszczędnie przedstawiana, przy swym epickim nadęciu.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1906 dnia: Stycznia 09, 2017, 15:33:51 pm »
mapka Altassi wręcz brzydko gracza okłamywała
Stawiam, że tutaj będzie wykorzystane DLC Ignisa.
No właśnie, DLC. Jest Waszym zdaniem na co czekać? Fabularnie chyba wiadomo kiedy, gdzie i kim sobie pobiegamy. Jednak solowe fragmenty Noctisa to imho najsłabsze momenty w grze. Spodziewam się scenki, dungeonu na 45 minut, scenki i koniec.
Moim zdaniem będzie tak jak mówisz - scenka, krótki gameplay, boss i koniec. No i oczywiście wiadomo kim i kiedy pogramy.

Cholernie mi brakuje większej liczby charakterystycznych postaci NPC, rozwinięcia motywu wojaków Starej Wojny (Cid, Weskham i Clarus), klasycznych elementów jRPG jak śniegowa lokacja (swobode w eksploracji), możliwosć pływania po jakichś ukrytych wyspach, kontynentach no i genialnie przedstawionego głównego wątku (już pisałem jak potraktowali pewne postacie z Kingsglaive...), Cor Leonis - o wiele więcej chciałem o nim wiedzieć, poznać przeszłość i przyszłość, jego losy... Masakra ile ta gra ma w sobie (jak teraz gram) i jak cholernie dużo jej jeszcze brakuje w najważniejszych kwestiach. Aż się prosi o wykorzystanie tego potencjału.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1907 dnia: Stycznia 09, 2017, 15:54:15 pm »
Jeszcze wracając do fabuły i sposobu jej prowadzenia, nawet mi się spodobało w pewnym momencie, że jest tak oszczędnie przedstawiana, przy swym epickim nadęciu.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Tylko lepsze poprowadzenie fabuly niekoniecznie musi oznaczac zeby postacie gadaly o tym co jest w spoilerze ;) Tutaj totalnie nie o to chodzi.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1908 dnia: Stycznia 09, 2017, 16:06:39 pm »
Prawda. Dlatego piszę że "nawet mi się to spodobało", a wiadomo, że wolałbym majstersztyk na poziomie najlepszych części (lepsze wrogiem dobrego itp  :angel: )
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1909 dnia: Stycznia 09, 2017, 16:23:50 pm »
Cholernie mi brakuje większej liczby charakterystycznych postaci NPC, rozwinięcia motywu wojaków Starej Wojny (Cid, Weskham i Clarus), klasycznych elementów jRPG jak śniegowa lokacja (swobode w eksploracji), możliwosć pływania po jakichś ukrytych wyspach, kontynentach no i genialnie przedstawionego głównego wątku (już pisałem jak potraktowali pewne postacie z Kingsglaive...), Cor Leonis - o wiele więcej chciałem o nim wiedzieć, poznać przeszłość i przyszłość, jego losy... Masakra ile ta gra ma w sobie (jak teraz gram) i jak cholernie dużo jej jeszcze brakuje w najważniejszych kwestiach. Aż się prosi o wykorzystanie tego potencjału.
Aż zaczynam się gubić w dodatkach do ff15 - z tego co kojarzę z unikanych przeze mnie trailerów komórkowa gra pokazująca losy ojca Noctisa i jego towarzyszy posiada niezłe wstawki cgi, z kolei postacie reklamują na postojach jeszcze inną (?) komórkową grę dokładającą swoje trzy grosze do fabuły... Mam nadzieję że pojawią się jakieś fajne filmy na tubie składające wszystko do kupy (już są?).

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1910 dnia: Stycznia 09, 2017, 20:23:56 pm »
Ja rozumiem że Final Fantasy i faceci muszą wyglądać jak turbo drag queens.



Mhm.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1911 dnia: Stycznia 09, 2017, 20:49:46 pm »
Nom. Drag queens to lekka przesada. Bardziej jak boysband japoński lub koreański.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1912 dnia: Stycznia 09, 2017, 21:10:17 pm »
Cholernie mi brakuje większej liczby charakterystycznych postaci NPC, rozwinięcia motywu wojaków Starej Wojny (Cid, Weskham i Clarus), klasycznych elementów jRPG jak śniegowa lokacja (swobode w eksploracji), możliwosć pływania po jakichś ukrytych wyspach, kontynentach no i genialnie przedstawionego głównego wątku (już pisałem jak potraktowali pewne postacie z Kingsglaive...), Cor Leonis - o wiele więcej chciałem o nim wiedzieć, poznać przeszłość i przyszłość, jego losy... Masakra ile ta gra ma w sobie (jak teraz gram) i jak cholernie dużo jej jeszcze brakuje w najważniejszych kwestiach. Aż się prosi o wykorzystanie tego potencjału.
Aż zaczynam się gubić w dodatkach do ff15 - z tego co kojarzę z unikanych przeze mnie trailerów komórkowa gra pokazująca losy ojca Noctisa i jego towarzyszy posiada niezłe wstawki cgi, z kolei postacie reklamują na postojach jeszcze inną (?) komórkową grę dokładającą swoje trzy grosze do fabuły... Mam nadzieję że pojawią się jakieś fajne filmy na tubie składające wszystko do kupy (już są?).

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1913 dnia: Stycznia 09, 2017, 23:05:42 pm »
Właśnie dotarłem do walki z przerośniętym żółwiem. Rozmiar robi wrażenie ale reszte to aż żal komentować... Kamera szaleje, przenika przez wszystko a walka polega na trzymaniu trójkąta przez chorą ilość czasu, i warpowaniu na skały, żeby odnowić MP bo żółwik chyba nie umie atakować. Po 15 min jak mu zeszło tak z 1/10 może hp stwierdziłem, że mi się chyba jednak nie chce.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1914 dnia: Stycznia 10, 2017, 08:30:31 am »
Aż zaczynam się gubić w dodatkach do ff15 - z tego co kojarzę z unikanych przeze mnie trailerów komórkowa gra pokazująca losy ojca Noctisa i jego towarzyszy posiada niezłe wstawki cgi, z kolei postacie reklamują na postojach jeszcze inną (?) komórkową grę dokładającą swoje trzy grosze do fabuły...
A King's Tale - czyli gierka z bohaterami ze starej wojny - jest cała w klimacie 16bit. Nie ma w niej wstawek CGI. Druga gra - Justice Monsters 5 - była na komórkach, ale już nie jest wspierana. Pozostaje tylko na płycie FFXV.

Z dodatków w DLC (Season Pass) będą:

"Booster Pack" (DLC #1)
"Episode Gladiolus" (DLC #2)
"Holiday Pack" (DLC #3)
"Episode Ignis" (DLC #4)
"Episode Prompto" (DLC #5)
"Expansion Pack" (DLC #6)

Ten ostatni to ponoć multiplayer i możliwość posiadania w teamie postaci, które się przyłączały podczas przygody.

A Festival w Altissi zacznie się 24 stycznia. To darmowe DLC (z paszportem na festiwal) trzeba osobno pobrać z PSS.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2017, 08:53:13 am wysłana przez Ryo »

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1915 dnia: Stycznia 10, 2017, 09:53:51 am »
FFXV<FFBE
Jak do tej pory to lepiej się bawie przy tym Fajnalu

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1916 dnia: Stycznia 10, 2017, 10:01:58 am »
Też się czaiłem swego czasu na FFBE, bo wygląda bardzo spoko. Ale nie mam w zwyczaju grać na telefonie.

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1917 dnia: Stycznia 10, 2017, 10:14:23 am »
Zawsze można na pc odpalić gre i Noxie lub Memu grać 8)

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1918 dnia: Stycznia 17, 2017, 10:43:34 am »
Tutaj z FFXV jest spory problem, i jeden z powodow dlaczego bardzo trudno mi grac dalej:

Z jednej strony widac wyraznie, ze nie poswiecili wystarczajaco czasu na fabule. Z drugiej strony stowrzyli tyle roznych lokacji, ze zwyczajnie nie da sie stworzyc porzadnej gry o takiej scali z watkiem jaki mieli.

Jaki wynik? Altissia, ktora konczysz w 20 minut. Cala masa innych lokacji, gdzie mogliby spokojnie upchac 3x tyle eventow i fabuly, ale nie mieli czasu ani checi.

Osobiscie zmniejszylbym swiat o polowe, i wywalil wszystko z gry co nie ma znaczenia fabularnego. Ale rozumiem, ze nie chcieli tego robic, bo oznaczaloby to wyrzucenie z bloto tysiecy godzin pracy grafikow, artystow, etc.

Porownac moge tylko do W3, gdzie caly swiat jest pieknie zaplanowany.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #1919 dnia: Stycznia 17, 2017, 12:48:42 pm »
Problem jest taki, że stare FF miały dość umowne podejście do świata i jego skali. Podejście bardziej realistyczne, takie jak w FFXV, niesie ze sobą spore ograniczenia i problemy. Ma też oczywiście plusy w końcu łatwo jest w tym utonąć ;). Dla mnie jednym z problemów scenariusza jest (na chwilę obecną czyli 6 chapter po ponad 40h gry) fakt, że od początku praktycznie wszystko jest otwarte. W poprzednich FF (np. VII albo VIII) gracz zaczynał w mniejszych przestrzeniach, gdzie szedł główną ścieżką (ale miał drobne okazje do zejścia z niej). Co pewien czas dostawał więcej swobody, ale wciąż był ograniczany. Dopiero w późniejszych fazach gry mówiono mu "rób sobie co chcesz". Open world to teoretycznie bardzo fajna sprawa i jest to bardziej realistyczne podejście do gier. Niestety jednak narracja wymaga ograniczeń, a przynajmniej "zarzucania kotwicy" co pewien czas, aby przykuć gracza do opowieści. W FFXV bardziej jara mnie chodzenie po świecie niż główny watek, który zaczyna się bardzo jałowo (gdyby nie Kingsglave to byłby dramat, ale z drugiej strony to nie jest część gry...). Za duża jest ta gra, za bardzo skupili się na tym aspekcie (z drugiej strony trudno się dziwić, bo wymaga to masy pracy).