Autor Wątek: Final Fantasy XV  (Przeczytany 236159 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #2320 dnia: Marca 29, 2019, 10:27:55 am »
Tak mnie naszło, żeby posłuchać sobie kilku utworów z OST XV i tak trafiłem do filmiku z końcówki gry. Nagle wszystko odżyło na nowo, mimo, że od dwóch lat nie odpalałem gry. Przypomniałem sobie, pomimo wielu niedoskonałości (w niektórych wypadkach to zbyt lekkie określenie ;) ), jak piękna jest ta gra. Znowu mnie sponiewierało i reszta dnia upłynęła mi z tym smutkiem, niby dalekim ale jednak przypominającym o sobie. Aż z ciekawości sprawdziłem alternatywne zakończenie.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Ech, kiedyś może, jak będę wracał do starszych gier, ogram dodatki, bo z tego co widzę przynajmniej dwa z nich są interesujące. Szkoda, że wycięli resztę. Oby w przypadku następnego FF wypuścili bardziej kompletny produkt.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #2321 dnia: Marca 29, 2019, 15:48:46 pm »
Alternatywne zakończenie jest exclusivem Ep Ardyn, cos jak Ep. Ignis, czy dostępne jest już dla każdego posiadacza gry?
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2019, 15:51:35 pm wysłana przez andryush »

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #2322 dnia: Marca 29, 2019, 16:01:43 pm »
Jest w Episode Ignis.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #2323 dnia: Marca 29, 2019, 17:58:29 pm »
Ah, myślałem, że jeszcze jakieś nowsze doszło...

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #2324 dnia: Kwietnia 29, 2019, 08:35:10 am »
https://gearnuke.com/final-fantasy-xv-cancelled-dlc-concept-tells-an-interesting-alternative-bittersweet-ending/

Cytuj
Final Fantasy XV was supposed to get four more DLC episodes but aside from Episode Ardyn, the rest of them were all canceled by Square Enix. The new alternative ending has been revealed now and it sounds interesting.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Byłoby spoko, ale na moje o wiele lepiej, że skończyło się tak, jak się skończyło. Tylko wiadomo, że zabrakło pierdolnięcia przez całą grę, by to zakończenie jeszcze bardziej wzmocnić.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #2325 dnia: Kwietnia 29, 2019, 18:42:12 pm »
https://gearnuke.com/final-fantasy-xv-cancelled-dlc-concept-tells-an-interesting-alternative-bittersweet-ending/

Cytuj
Final Fantasy XV was supposed to get four more DLC episodes but aside from Episode Ardyn, the rest of them were all canceled by Square Enix. The new alternative ending has been revealed now and it sounds interesting.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Byłoby spoko, ale na moje o wiele lepiej, że skończyło się tak, jak się skończyło. Tylko wiadomo, że zabrakło pierdolnięcia przez całą grę, by to zakończenie jeszcze bardziej wzmocnić.

W sumie to było by lepsze od obecnego alternatywnego zakończenia. Mimo, że oryginalne jest wciąż najlepsze, to miło jest ze świadomością, iż wszystko mogło potoczyć się inaczej, tak po hollywoodzku ;).

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #2326 dnia: Września 16, 2019, 23:02:16 pm »
Uwaga, Ep. Ardyn  do kupienia na Storze za jedyne 21 PLN  :angel:

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #2327 dnia: Września 20, 2019, 16:29:41 pm »
na wszystkie jest promocja w sumie

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #2328 dnia: Września 21, 2019, 19:37:10 pm »
Trochę pograłem w ten dodatek, jakościowo wypada lepiej niż się spodziewałem po pierwszych trailerach. Widać jednak że zrecyklingowali starsze materiały z gry jak chociażby scena gdzie Noctis jedzie autem ze swoim kierowcą w kierunku pałacu - jedna z pierwszych scen jakie mieliśmy okazję oglądać jeszcze za czasów Versus XIII, dostosowana została dla historii Ardyna. Dodatek zawiera też pokaźną bibliotekę imfpramcji (dosłownie bibliotekę w jednej z tajnych baz Imperium) tłumacząca wiele wątków które wcześniej były niejasne.

 Lekkim szokiem było też dla mnie to, że SE udostępniło całe 12GB plików audio dzięki czemu gra ma teraz pełny rosyjski dubbing , co na pewno sprawi , że przejdę ja jeszcze raz!:D Szacun że w ogóle im się chciało. Pozycja obowiązkowa dla fanów.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #2329 dnia: Września 22, 2019, 10:00:46 am »
Skończyłem dodatek wczoraj - WOW :o

Gameplay'owo i fabularnie w szczególności jest bomba !
W sumie to jestem zaskoczony tym, jak to się potoczyło, bo spodziewałem się czegoś zupełnie innego.

W rozgrywce dostaliśmy fajny ukłon w naszą stronę pod postacią możliwości kontroli nad Summonem. Ardyn może wydawać polecenia Ifritowi, więc jeśli komuś bardzo tego brakowało, to w końcu ma okazję użyć tej mechaniki! Poza tym, rozgrywka wygląda podobnie jak w przypadku Noctisa.

W moim odczuciu dostaliśmy najlepszy dodatek spośród już wydanych. Bardzo szkoda że to już koniec tej serii, aczkolwiek Episode Ardyn jest zakończeniem bardzo mocnym w swoim przekazie i trudno byłoby o lepsze.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #2330 dnia: Października 03, 2019, 14:50:34 pm »
Poważnie aż tak dobre  :surprised:

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #2331 dnia: Października 05, 2019, 11:45:42 am »
Poważnie aż tak dobre  :surprised:

Tak, ale pod warunkiem, że w większym stopniu jesteś głodny wyjaśnień związanych z fabułą. Jeśli szukasz głównie gameplayu, to możesz się rozczarować. Akurat z dodatkami do tej gry jest tak, że one przede wszystkim są uzupełnieniem luk fabularnych, a ten gameplay to taki mały dodatek do opowiadanej historii. Ja tak to widzę przynajmniej :D

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #2332 dnia: Października 10, 2019, 13:34:36 pm »
Dziękuję. Daję plusa. W sumie fabularnie FF XV to nic wybitnego, ale nie jest źle. Najgorsze w tym wszystkim było to, jak to pocięte było na dzień dobry - kup to, obejrzyj tamto byś w ogóle w wiedział o co chodzi w prologu.  -_-

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #2333 dnia: Października 10, 2019, 17:52:13 pm »
Trochę bym w te dodatki zagrał, ale grę już sprzedałem, a nie urwała mi nic (poza tym, że strasznie głośno konsola chodziła i ciężko się gra nocą, żeby nie brać telewizora na full i budzić domowników). Bo faktycznie, główna oś pozostawia sporo do życzenia. No i skoda, ze nie dali rady wszystkiego co planowali wrzucić. Dobrze chociaż, że przez chwilę film był na Netflixie, to obejrzałem i więcej rozumiałem.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #2334 dnia: Października 10, 2019, 22:14:17 pm »
No kaszana im wyszła przez te wszystkie zmiany. W sumie to pod każdym względem, gra nawet nie jest zbalansowana pod kątem gameplay'u, gdzie demo Duscae reprezentuje poziom lepszy niż produkt końcowy. Ostatnio próbuję przejść grę bez levelowania, więc jestem na 5 poziomie, ponoć w ten sposób można z rozgrywki wyciągnąć jakąś głębię - ekwipunek, itemy i przede wszystkim potrawy zaczynają odgrywać dość ważną rolę.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Final Fantasy XV
« Odpowiedź #2335 dnia: Marca 03, 2020, 09:18:57 am »
Czytając o Roberto Ferrari trafiłem na starą wrzutę odnośnie FFXV, w której wypowiada się o procesie produkcji piętnastki:
http://novacrystallis.com/2016/12/artist-roberto-ferrari-speaks-designs-final-fantasy-xv/

Cytuj
I wasn’t part of the 2010 group from XIII that “would have scratched their bellies” (and then turned into the XV one), I came into May 2010. I know I was called in when a (female) designer resigned since she wasn’t able to get any kind of approval from the art director. Then from 2010 till the end of 2011 I worked on the designs I got assigned with, without any big issues. That’s why when the team got resized from 200 workers to around 20 in 2012 (right before the arrival of Tabata and the Type-0 team), I was still there and worked with the newcomers till 2013. Then I left because I followed mister Nomura.
I had no story planned for Gentiana, but I can confirm you that the writers changed the script I received in 2011.

[…] I stand behind what Sakaguchi said about big budget games development: it’s not worth it anymore. But they are also very disorganized. The staff -200 souls- had to work when the story still wasn’t completely defined. In fact, this story kept changing every 3 months and the definitive delivery date for the game was for the end of 2014 (who would have thought it would have been pushed back to November 2016?).
:-?