Autor Wątek: PlayStation 4 - Temat Główny  (Przeczytany 1035271 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10000 dnia: Września 10, 2016, 21:39:33 pm »
Czy ktos wie co to moze byc za problem? Konsola sie wlacza na pare sekund po czym gasnie. Diode mam niebieska. Jak rozkrecilem to zauwazylem ze wiatrak w ogole nie chodzi - jak wlacze konsole, normalnie chyba powinien od razu sie wlaczac.

ps4 pro za pasem więc sony zapodaje apt-get upgade ;)

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10001 dnia: Września 10, 2016, 21:46:21 pm »
Dzieki! Wlasnie stawiam ze zasilacz lub moze wiatrak i przez to konsola moze sie przegrzewa konsola (moze ma zabezpieczenie na taki wypadek). Generalnie lipa. :/ Powiedzialo sie pare krytycznych slow i PS4 odmawia wspolpracy.
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2016, 21:47:59 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10002 dnia: Września 10, 2016, 22:18:12 pm »
Czy ktos wie co to moze byc za problem? Konsola sie wlacza na pare sekund po czym gasnie. Diode mam niebieska. Jak rozkrecilem to zauwazylem ze wiatrak w ogole nie chodzi - jak wlacze konsole, normalnie chyba powinien od razu sie wlaczac.

ps4 pro za pasem więc sony zapodaje apt-get upgade ;)

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Uwazasz, ze specjalista od OS wie co to apt-get, czy np, o zgrozo, yum? :D

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10003 dnia: Września 10, 2016, 22:27:58 pm »


Moja zachowuje sie jak po lewej, czyli jest jeszcze gorzej. Prawdopodobnie BLOD.  :(

...

Winda podobno dales sobie spokoj, definitywnie, wiec nara. Choc widze ze klamiesz, widocznie ciagle boli.
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2016, 22:31:34 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10004 dnia: Września 10, 2016, 23:20:20 pm »
ty masz białą, tak? to powinieneś mieć jeszcze na gwarancji przecież.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10005 dnia: Września 11, 2016, 04:42:58 am »
Już rozkręcił to gówno ma, a nie gwarancję.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10006 dnia: Września 11, 2016, 07:53:52 am »
Jak wiatrak nie chodzi to sprawdzaj kabelek od wiatraka do płyty głównej. Po którymś z kolei rozkręceniu i skręceniu konsoli, miałem to samo. Problem leżał w złączu od wiatraka, mocniej je docisnąłem i wiatrak znowu zaczął się kręcić. ;)

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10007 dnia: Września 11, 2016, 16:48:30 pm »
Cytuj
Piotr Grabiec, Spider’s Web: No dobrze, zacznijmy prosto z mostu – co właściwie daje ten HDR?

Jim Ryan, President & CEO Sony Interactive Entertainment Europe: HDR sprawia, że kolory na ekranie są lepsze, bardziej realistyczne – a dzięki temu sama gra wygląda bardziej realnie.

Czy PS4 Pro w połączeniu z PS VR będzie oferowało coś ekstra?

To akurat bardzo ważne pytanie, ale po pierwsze trzeba zaznaczyć, że PlayStation VR jest zaprojektowane tak, by współpracować z PlayStation 4 – każda konsola będzie mogła uruchomić gry w wirtualnej rzeczywistości. Tak jak jednak w przypadku zwykłych gier na PS4, z których niektóre dają dodatkowe bonusy posiadaczom PlayStation 4 Pro, tak samo w przypadku PlayStation VR niektóre tytuły będą lepiej wyglądać i będzie się lepiej w nie grać na PS4 Pro. To nie jest jednak tak, że wirtualna rzeczywistość będzie wymagała PS4 Pro, bo zadziała z każdą konsolą z rodziny PlayStation 4.

Po co właściwie Sony i graczom PlayStation 4 Pro?

PlayStation 2 wydaliśmy w 2000 roku i sprzedawaliśmy je aż do 2013 roku – czyli przez 13 lat. To był tak naprawdę przez ten cały czas ten sam produkt. Te czasy się skończyły ze względu na te rzeczy [rozmówca wskazuje na smartfona], które zmieniły jak my wszyscy patrzymy na technologię i cykl życia produktów tego typu. Konsumenci oczekują usprawnień, oczekują modeli premium – ta zmiana w podejściu sprawiła, że zdecydowaliśmy się na PlayStation 4 Pro.

I co, teraz generacja konsol to trzy lata?

Rzecz w tym, i my tak na to patrzymy, że PlayStation 4 Pro to nie jest de facto nowa generacja konsol. PlayStation 4 to platforma i nowe gry będą działać na tej platformie – PS4. To się nie zmienia. To co robimy, to wprowadzamy do sprzedaży model premium – oferuje on lepszą grafikę, większą liczbę klatek na sekundę – jeśli zdecydują się na to deweloperzy. Ten model to wybór: można dopłacić, za lepsze doznania podczas grania. Platforma pozostaje jednak cały czas ta sama – PlayStation 4.

Dlaczego nabywca PlayStation 4 Pro musi kupić dodatkowo napęd 4K Blu-ray, jeśli chce oglądać filmy? Dlaczego nie ma go w konsoli?

No właśnie, jeśli ktoś chce Blu-Ray 4K to go kupi. Obserwujemy to – mamy możliwość dokładnego sprawdzania, jak nasi użytkownicy używają swoich PlayStation 4. Jak widzimy, streaming wideo cechuje się ogromnym i, co najważniejsze, rosnącym zainteresowaniem. Ten trend wygląda w ten sposób [gest pokazujący rosnący wykres] i wygląda na to, że to się nie zmieni. W naszej opinii, dodając liczne dodatkowe opcje funkcje do PlayStation 4 Pro, nie możemy tracić z oczu tego, co najważniejsze i nie opuścić atrakcyjnej półki cenowej. Najlepsza i najwłaściwsza droga dla nas to skupienie się na serwisach streamingowych w 4K.

Czy teraz to możliwe, że za rok-dwa pojawi się, dajmy na to, PlayStation 4 Pro Plus, gdzie trafi mimo wszystko taki napęd, a może…

Dopiero wczoraj zapowiedzieliśmy wczoraj PlayStation 4 Pro, nie wprowadziliśmy tej konsoli jeszcze do sprzedaży, więc nie mówimy jeszcze nic o tym co będziemy robić w przyszłości, na to jest zdecydowanie za wcześnie.

Do kogo kierujecie wasze nowe konsole?

Z wersją Slim robimy to, co zawsze robiliśmy. Jest to mała, tańsza i bardziej dostępna konsola – kierujemy ją do tych samych osób, do których wcześniej trafiało PlayStation 1, PlayStation 2, PlayStation 3 i pierwsze PlayStation 4.

Jeśli chodzi o PlayStation 4 Pro, to tutaj interesują nas core gamerzy, ten rynek jest duży. Tacy ludzie chcą mieć najlepsze doświadczenie PlayStation jakie tylko mogą mieć i chcemy im to dać. Tak naprawdę jednak kierujemy PlayStation 4 Pro do posiadaczy telewizorów 4K, których powinno być 50 mln sprzedanych w 2016 roku. Wiele osób, które zdecydują się na nowy i świecący telewizor w 4K będzie poszukiwać treści i sposobu na wyświetlenie treści w tej rozdzielczości. Zakup PlayStation 4 Pro ma w tym kontekście sporo sensu.

A załóżmy, że mam starszy telewizor Full HD – mam po co kupić PS 4 Pro?

Każdy powinien sam podjąć tę decyzję, czy warto zdecydować się na PlayStation 4 Pro, ale jeśli pytasz o to, czy są korzyści płynące z tego, że podłączy się nową konsolę do telewizora Full HD, to tak – widać je. Nowa konsola może zwiększyć liczbę wyświetlanych klatek na sekundę aż do 60-

Czyli PlayStation 4 Pro wyświetla więcej klatek na sekundę niż zwykła wersja?

Dokładniej mówiąc, daje deweloperom możliwość, by osiągnąć taki efekt. Teraz musimy poczekać, aż twórcy gier to wykorzystają. Drugi przykład tego, co PlayStation 4 Pro może dać w przypadku telewizorów Full HD to podbicie rozdzielczości [upscale] do 1080p w grach, które do tej pory były renderowane 720p.

Możesz mi coś opowiedzieć o nowej kamerze oraz headsecie PlayStation?

Tak jak odświeżamy konsole – aby była inne, lepsze – to samo robimy z akcesoriami. Mają dodatkowe funkcje, wyglądają lepiej, to naturalna kolej rozwoju.

Jak to jest z kosztem produkcji potężniejszego PlayStation 4 Pro?

Zarabiamy na każdej sprzedanej sztuce.

A co z patchami do gry, by wspierały 4K i HDR, kto o to zadba, deweloperzy?

Oczywiście wspieramy deweloperów wiedzą i narzędziami, kiedy jest to wskazane, ale tak naprawdę to samodzielna decyzja każdego studia. Już teraz – dzień po prezentacji PlayStation 4 Pro – widać zainteresowanie wprowadzaniem takich patchy przez studia. Nie oznacza to, że teraz programiści z całego świata przez pół roku będą zajmować się tylko tym, to nie tak.

A jak to wygląda z nowymi grami, teraz już wszystkie będą wspierać HDR i 4K, czy ?

To zależy już od konkretnego dewelopera.

Czyli nadal mogą powstawać gry tylko na PlayStation 4 Slim bez wykorzystania funkcji HDR i rozdzielczości 4K?

Tak, bo nie wymuszamy tego na twórcach.

Czy polscy gracze dostaną PS4 Pro w dniu światowej premiery?

Polska jest dla nas niezmiernie ważnym rynkiem. Zadebiutowaliśmy w tym kraju bardzo szybko, w przeciwieństwie do niektórych innych platform – i trafiliśmy tam nawet przed oficjalnym startem w Japonii. Odpowiedź dlatego brzmi: tak, PlayStation VR i PlayStation 4 Pro pojawi się od razu w sprzedaży również w Polsce.


źródło http://www.spidersweb.pl/2016/09/jim-ryan-sony-playstation-wywiad.html

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10008 dnia: Września 11, 2016, 17:04:24 pm »
Zapomnial o najwazniejszym pytaniu, czy bedzie wersja biala :P

Na tego czarnego brzydala szkoda pieniedzy. ;)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Mrocz

  • Gość
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10009 dnia: Września 11, 2016, 17:21:15 pm »
Ja tam i tak wybrałbym czarną. Choć jakby wyszła biała to może i bym się zastanowił? Do mebli trochę lepiej pasuje :P


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10010 dnia: Września 11, 2016, 17:28:49 pm »
u mnie podobnie. teraz ps4 stoi sobie obok czarnej szafki na tv i prawie jej nie widać. biała świeciłaby za mocno po gałach.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10011 dnia: Września 11, 2016, 17:32:17 pm »
u mnie podobnie. teraz ps4 stoi sobie obok czarnej szafki na tv i prawie jej nie widać. biała świeciłaby za mocno po gałach.
prawie jej nie widać bo taka zakurzona ?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10012 dnia: Września 11, 2016, 17:35:22 pm »
nie.

panna dba o mój sprzęt :troll:

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10013 dnia: Września 11, 2016, 17:39:09 pm »
Nie boisz sie? PS4 to jeszcze male piwo, ale jak TV zostanie "przejechany" jakims specyfikiem i mokra szmatka.. :troll:
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10014 dnia: Września 11, 2016, 17:42:23 pm »
nie. wszystko mam wypucowane jak należy ;)

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10015 dnia: Września 11, 2016, 17:45:50 pm »
a jak wyjedziesz na robote?

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10016 dnia: Września 11, 2016, 17:49:06 pm »
Ja tam i tak wybrałbym czarną. Choć jakby wyszła biała to może i bym się zastanowił? Do mebli trochę lepiej pasuje :P


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Biala taka pedalska troszke :troll:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10017 dnia: Września 11, 2016, 17:52:26 pm »
a jak wyjedziesz na robote?

no piszę przecież, że mi panna pleya czyści. jak mnie nie ma to też.
o czym leszke myślałeś? :troll:

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10018 dnia: Września 11, 2016, 18:23:45 pm »
a jak wyjedziesz na robote?

no piszę przecież, że mi panna pleya czyści. jak mnie nie ma to też.
o czym leszke myślałeś? :troll:
o spoconych murzynach  :troll:

Mrocz

  • Gość
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10019 dnia: Września 11, 2016, 18:39:18 pm »
Ja tam i tak wybrałbym czarną. Choć jakby wyszła biała to może i bym się zastanowił? Do mebli trochę lepiej pasuje :P


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Biala taka pedalska troszke :troll:

Żona naciska na klimat home sweet home :troll:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10020 dnia: Września 11, 2016, 18:46:36 pm »
a jak wyjedziesz na robote?

no piszę przecież, że mi panna pleya czyści. jak mnie nie ma to też.
o czym leszke myślałeś? :troll:
o spoconych murzynach  :troll:

no wiesz leszke. w życiu nie podejrzewałem, że spoceni murzyni ci po głowie chodzą ;)

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10021 dnia: Września 11, 2016, 20:19:14 pm »
Czarny tani plastik nie wyglada dobrze, dlatego biala, czy szara to byly lepszy wybor. :P
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10022 dnia: Września 11, 2016, 20:42:55 pm »
Biala taka pedalska troszke :troll:

Jak Volvo C30?

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10023 dnia: Września 11, 2016, 20:43:33 pm »
Nie no bez przesady.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10024 dnia: Września 11, 2016, 20:52:26 pm »
Iras zbieraj kase na TV, bo chciale kupic Januszowy, a nie tu jakies internetowe trole. :P
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 686
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10025 dnia: Września 12, 2016, 11:55:49 am »
Wróciłem z urlopu i teraz nadrabiam zaległości ;).

Zapowiedź Neo/Pro wypadła raczej słabo, spodziewałem się jebnięcia a było tak zwyczajnie. Samo Sony chyba nie wie do końca co z tym fantem zrobić. W końcu to nie jest normalna sytuacja dla rynku konsol, a i jej pochodzenie nie jest pewne. W sumie to nie chodzi o sprzęt, bo ten był nam już od dawna dość dobrze znany (na nagłe zmiany nie można było za bardzo liczyć, a i szczerze dla samej reputacji Sony zrobić tego nie mogło). Bardziej liczyłem, że zapowiedzi nowej wersji sprzętu będą towarzyszyć gry i to takie niespodzianki (tak, Red Dead miał być jedną z nich i po licznych już wpadkach z oczekiwanym ujawnieniem tytułu, przestaje o tym pisać nawet jak będzie info w 99% pewne :P).

Co do designu konsoli - gdy wyciekł Slim byłem skołowany zmianami w designie obudowy. Liczyłem wtedy, że dotyczy to tylko odchudzonej PS4, a Pro dostanie coś lepszego, utrzyma agresywność oryginalnego modelu. Niestety firma zmienia stylistykę i nie wiem, czy przypadkiem nie wiąże się to ze zmianą designera/studia, które tworzyło nowy wygląda "pudełka". Tak czy inaczej nie podoba mi się kierunek w jakim idą, ewidentnie podążają za obecną modą.

Sama konsola także wywołuje mieszane uczucia. Z punktu widzenia marketingowego - brak odtwarzacza UHD jest sporym minusem i choć rozumiem tłumaczenie Sony, jak i fakt, że musieli ciąć koszty, w porównaniu z konkurencją nie wygląda to dobrze - X1S to ma, a i Scorpio raczej na 99% będzie się tym szczycił. Problemem może być też kwestia rozdzielczości - jest za wcześnie na wprowadzenie graczy w świat 4k i HDR i nie chodzi tu o moc sprzętu, a o dostępność odpowiednich TV. Pro jest konsolą, która może mieć gry w 4k, ale nie jest powiedziane, że wszystkie takie będą. Będzie spore zamieszanie z tym w jakiej rozdzielczości gra chodzi, jaki tryb wybrać. Myślę, że to będzie działało na niekorzyść sprzętu.

W sumie mam takie wrażenie, jakby pierwotnie Pro miało być zwykłym upgradem PS4 w oparciu o FullHD, a dopiero z czasem zaczęli myśleć o 4k (ciśnienie ze strony MS? podniesienie sprzedaży TV?). Na pewno lepiej to wygląda od strony reklamowej - upgrade do 4k i HDR wygląda lepiej niż "więcej szczegółów w FullHD".

Z miłych rzeczy - cieszę się, że Sony dalej trzyma się cusomowych rozwiązań sprzętowych, a nie bierze po prostu pecetowych podzespołów. Dzięki temu konsola wciąż jest sprzętem, którego nie złożysz sobie od tak w sklepie komputerowym (oczywiście nie tylko dzięki temu). Mają rozwiązania, których na chwile obecną nie ma u konkurencji i pokazują mądre podejście do 4k. Ciekaw jestem, na ile Scorpio może mieć podobne rozwiązania. Jeśli będzie po prostu pecetowym GPU, to te różnice w teraflopach mogą nie mieć takiego znaczenia (o ile mówimy o grach w 4k). Fajnie, że gry w FullHD mogą dostać fajnego kopa w tym supersampling. Na chwilę obecną w zasadzie bardziej jaram się właśnie tymi różnicami niż 4k i HDR (rok temu zmieniłem TV i o nowym pomyślę pewnie w okolicach premiery PS5). Z drugiej strony na chwilę obecną raczej za bardzo nie będą one "robiły".

I tu właśnie jest problem - jako gadżeciarz wziąłbym Pro z miejsca, nawet bez TV 4k. Gdy jednak zaczynam myśleć o tym co faktycznie dostaję, zakup na chwile obecną wydaje się zbyteczny. Różnice nie powinny być obiektywnie duże. Gdyby HDR nie zależał od TV to można by to usprawiedliwiać. A tak najrozsądniej wydaje się zaczekać, przede wszystkim na gry. Gdy różnice zaczną się robić zauważalne (głównie rozdzielczość i ewentualnie framerate) wtedy warto będzie przerzucić się na noszą wersję. Możliwe jednak, że kiedy to nastąpi na horyzoncie będzie już PS5, a przynajmniej mam taką nadzieję. Kupują Pro, o ile nie masz TV 4k i HDR, kupujesz spokój na kolejnych kilka lat. Ja tym razem (o dziwo) zachowam się rozsądnie i poczekam. Dużo będzie zależało od dev'ów.

Ciekawi mnie tez jak w tym wszystkim zachowa się M$. Na chwilę obecną wydają się mieć komfortową sytuację - mają, przynajmniej na papierze, mocniejszy sprzęt, plus masę czasu na dopracowanie wszystkiego. Mogą uczyć się na błędach Sony, które będzie im przecierać szlak. Z drugiej strony mogą mieć droższą konsolę (możliwe, że o bardzo zbliżonych możliwościach), która wyjdzie o rok później od konkurencyjnej platformy. Ba, rok-dwa lata później na półkach sklepowych może znaleźć się konsola nowej generacji, która da właściwy skok jakościowy. Należy tez pamiętać, że w przypadku Sony PS4 i Pro to wciąż to samo, jest upgarade, ale czuć, iż wciąż mówimy o PS4. Scorpio na razie wydaje się nie mieścić w obecnej generacji ani w następnej. Jestem bardzo ciekawy co z tego wszystkiego wyjdzie. Ciekawy czas, choć nie podoba mi się wizja upgradów konsol, to ruch, który się pojawił razem z nimi jest bardzo interesujący. Takie moje przemyślenia ;).

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10026 dnia: Września 12, 2016, 13:28:34 pm »
Spoglądając na trend, który zdaje się zrodził się w świecie smarfonów, gdzie każdego roku wypuszczany jest nowy, mocniejszy, lepszy model, możemy spodziewać się podobnych zmian w innych segmentach elektroniki konsumpcyjnej. Świat konsol upgradowanych co 2-3 lata, ale zawsze wstecznie kompatybilne, brzmi ciekawie.
Zdaję sobie jednak sprawę, że po pierwsze: jest to perspektywa fana gadżetów i najnowszych technologii; a z drugiej strony konsola to jednak zabawka - mało jaki rodzic, czy młodziak, będzie chciał lub w ogóle mógł, nabywać nowy sprzęt co 2-3 lata o wartości 1600 zł, tylko po to, aby móc grać w najładniejsze wersje gier. Zdaje się nawet PCeciarze nie wydają takiej kasy na sprzęt w tak krótkim czasie.


Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 686
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10027 dnia: Września 12, 2016, 15:31:14 pm »
Spoglądając na trend, który zdaje się zrodził się w świecie smarfonów, gdzie każdego roku wypuszczany jest nowy, mocniejszy, lepszy model, możemy spodziewać się podobnych zmian w innych segmentach elektroniki konsumpcyjnej. Świat konsol upgradowanych co 2-3 lata, ale zawsze wstecznie kompatybilne, brzmi ciekawie.

Wstecznie kompatybilna do pewnego momentu. Przychodzi czas kiedy trzeba odciąć co wolniejszy sprzęt. Plus te starsze zaczynają dostawać słabsze wersje, bo przestają być priorytetem. Wydaje mi się także, że na dłuższą metę, jak chcesz mieć skok jakości to musisz zmienić technologię, za czym idzie brak kompatybilności. Osobiście nie chcę, aby PS5 było upgradem PS4 Pro, a zupełnie nowym sprzętem.


Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10028 dnia: Września 12, 2016, 15:43:39 pm »
Tylko skoro exclusivy na PS4, (teraz jeszcze do tego doszlo PS4 PRO) maja wychodzic jeszcze co najmniej przez 2 lata (przyszly rok to Horizon/moze GTS czy nowy GOW, to na nastepny rok zobaczymy pewnie ostatnia gre NG na ta generacje konsol i bedzie pewnie podobne pozegnanie co z PS3), to nie sadze ze PS5 zobaczymy wczesniej niz w 2018 roku. Takie moje wrozenie z fusow. ;)
« Ostatnia zmiana: Września 12, 2016, 15:45:37 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Mrocz

  • Gość
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10029 dnia: Września 12, 2016, 15:46:51 pm »
Spoglądając na trend, który zdaje się zrodził się w świecie smarfonów, gdzie każdego roku wypuszczany jest nowy, mocniejszy, lepszy model, możemy spodziewać się podobnych zmian w innych segmentach elektroniki konsumpcyjnej. Świat konsol upgradowanych co 2-3 lata, ale zawsze wstecznie kompatybilne, brzmi ciekawie.

Wstecznie kompatybilna do pewnego momentu. Przychodzi czas kiedy trzeba odciąć co wolniejszy sprzęt. Plus te starsze zaczynają dostawać słabsze wersje, bo przestają być priorytetem. Wydaje mi się także, że na dłuższą metę, jak chcesz mieć skok jakości to musisz zmienić technologię, za czym idzie brak kompatybilności. Osobiście nie chcę, aby PS5 było upgradem PS4 Pro, a zupełnie nowym sprzętem.

Wsteczna kompatybilość nie będzie przypadkiem normą? Bo to, że gier z PS5 na PS4 czy PS4pro nie uświadczymy to normalne, ale jednak na PS5 gierki z PS4 myślę, że chodzić by mogły :)

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10030 dnia: Września 12, 2016, 15:48:52 pm »
ps5 najwcześniej w 2019. sony samo mówi, że pro wypuszcza w połowie generacji.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10031 dnia: Września 12, 2016, 15:50:11 pm »
W zaleznosci jak PS5 bedzie zaprojektowana, jak znow inaczej (co bylo w przypadku PS2-PS3-PS4), to watpie.

@ soosu

To w takim razie, przejscie na PS4 PRO, nawet dla uzytkownikow paneli FHD moze byc oplacalne. Myslalem ze to rak na krotszy okres czasu. ;)
« Ostatnia zmiana: Września 12, 2016, 16:09:06 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10032 dnia: Września 12, 2016, 16:19:11 pm »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10033 dnia: Września 12, 2016, 16:21:46 pm »
@klosz
zależy dla kogo. moją następną konsolą pewnie będzie dopiero ps5pro, razem z porządnym odbiornikiem 4k ;)

no chyba, że wcześniej mi się coś spsuje.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10034 dnia: Września 12, 2016, 16:28:09 pm »
Ja tak wlasnie patrze, bo dostalem voucher na 70 funtow za zmiane operatora (net w domu), wiec jesli sprzedal bym moja PS4. Do doplaty mial bym jakies 70-80 funtow. Czyli niewiele. Pytanie tylko czy warto, czy zmiany beda rzeczywiscie na tyle widoczne i odczuwalne by sie zdecydowac. BF1 pokaze jako pierwszy. ;) Plus kolejne, chyba wazniejsze pytanie. Jaka kulture pracy ma ten model? U mnie przechodzi jedynie pierwszy stopien wiatraczka, na kolejnych odechciewa mi sie grac, a U4 pokazal ze konsola lubi sie od czasu do czasu przelaczac na dwa wyzsze tryby.

PS. Przy okazji rozwiazal sie problem, kabel ktory laczy zasilacz z plyta glowna nawalil. Teraz konsola znow smiga.
« Ostatnia zmiana: Września 12, 2016, 17:08:09 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Mrocz

  • Gość
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10035 dnia: Września 12, 2016, 16:32:49 pm »

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10036 dnia: Września 12, 2016, 19:46:14 pm »
Tak się teraz zastanawiam, skoro sony już się zdecydowało na ulepszoną konsolę PRO dla graczy ceniących sobie wysoką  jakość, która ma za zadanie, jak twierdzi sony, nie dopuścić do odpływu graczy konsolowych do pc, to dlaczego tak mocno obniżyli taktowanie tego rx 480? Przecież mogliby dać powiedzmy 1-2 cm większa obudowę, trochę zwiększyć chłodzenie i konsola miałaby ok +20% dodatkowej  mocy, a większe chłodzenie i obudowa raczej nie powinno kosztować więcej niż 20$. Osoby którym zależy na mocy konsoli na pewno tę większą obudowę jakoś by przełknęli, a tak te 4,2 TFLOPS dalej na zbyt wiele nie pozwoli. Po zwiększeniu rozdzielczości do 1440p już praktycznie na nic więcej mocy nie zostaje i gra dalej ma te same ograniczenia co wersja na zwykłej ps4. Skoro wydają już konsolę która ma obsługiwać skalowane 4k to osoby do których jest skierowana powinny mieć też tv 4k, a wiec dla osób mających kasę na droższą konsole niż 400 euro. Czemu  sony znowu stworzyło konsolę wykonaną jak budżetowa zabawka?
Podobnie z jaguarem, czy po przejściu na mniejszy proces technologiczny nie dało się podkręcić procesora na więcej niż 2,1 ghz  ? Procesor może często sprawiać ograniczenie dla 60fps, a wiec ani prawdziwego 4k ani stabilnych 60 klatek nie dostaniemy. Zatem czy  taka budżetowa konsola z takimi ograniczeniami jest w stanie nie dopuścić do odpływu konsolowców(tych ceniących najwyższą jakość i zamożniejszych) na pcty jak wyobraża sobie to sony?
« Ostatnia zmiana: Września 12, 2016, 20:05:21 pm wysłana przez Wulfen »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10037 dnia: Września 12, 2016, 20:09:26 pm »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10038 dnia: Września 12, 2016, 20:11:14 pm »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 982
  • Reputacja: 132
Odp: PlayStation 4 - Temat Główny
« Odpowiedź #10039 dnia: Września 13, 2016, 09:10:47 am »
Ciężko się to ogląda. No ale zapowiedzieli limitowaną edycję ps4 slim z final fantasy, więc ryo pewnie popuści w spodnie :)