Autor Wątek: Książki - jakie lubicie?  (Przeczytany 205543 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #1120 dnia: Czerwca 16, 2017, 14:11:05 pm »
Jakiś rok temu zacząłem czytać wiedźmina (krew elfów) i dopiero około miesiąc temu udało mi się tę książkę skończyć ale tak wsiąkłem, że zaczynam właśnie przedostatnią powieść i zamierzam ją skończyć na dniach. Nie pamiętamy, by jakaś książka czy gra tak mnie wciągnęła.
Fryty tyty dotknij pyty

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #1121 dnia: Czerwca 17, 2017, 12:17:37 pm »
Ja wczoraj skończyłem Sezon Burz. Bardzo przyjemny powrót do wiedźmińskiej sagi :)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 255
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #1122 dnia: Czerwca 17, 2017, 13:23:55 pm »
Jakiś rok temu zacząłem czytać wiedźmina (krew elfów) i dopiero około miesiąc temu udało mi się tę książkę skończyć ale tak wsiąkłem, że zaczynam właśnie przedostatnią powieść i zamierzam ją skończyć na dniach. Nie pamiętamy, by jakaś książka czy gra tak mnie wciągnęła.
A czytales zbiory opowiadan? Jesli nie to koniecznie przeczytaj bo sa lepsze niz saga.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #1123 dnia: Czerwca 18, 2017, 18:36:02 pm »
Jakiś rok temu zacząłem czytać wiedźmina (krew elfów) i dopiero około miesiąc temu udało mi się tę książkę skończyć ale tak wsiąkłem, że zaczynam właśnie przedostatnią powieść i zamierzam ją skończyć na dniach. Nie pamiętamy, by jakaś książka czy gra tak mnie wciągnęła.
A czytales zbiory opowiadan? Jesli nie to koniecznie przeczytaj bo sa lepsze niz saga.
Imo saga jednak lepsza ;) Ale warto przeczytać całość :) W sumie zdecydowanie najsłabszy tom to "Pani Jeziora".

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 255
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #1124 dnia: Czerwca 18, 2017, 18:38:55 pm »
Dla mnie najslabsza jest krew elfow czyli pierwszy tom sagi. A opowiadania miszcz.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #1125 dnia: Lipca 04, 2017, 21:40:11 pm »
Dla mnie najslabsza jest krew elfow czyli pierwszy tom sagi. A opowiadania miszcz.
Opowiadania miszcz, potem dlugo nic (abstra(c)hujac), potem saga z "Pania jeziora" na zaszczytnym koncu, potem juz kupa innych czytadel, wsrod ktorych "sezon burz" niczym sie nie wyroznia.

Sapek to mistrz opowiadan. Jego zbiorek "opowiadan roznych" tez jest przeswietny. Ale do pisania dlugich (zmija, sranrnenturn) fabul jest... za krotki.
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 255
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #1126 dnia: Lipca 04, 2017, 23:17:43 pm »
Saga jest bardzo fajna, w zyciu bym nie powiedzial, ze slaba.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #1127 dnia: Lipca 25, 2017, 13:57:13 pm »
Pytanko do fanów twórczości Philipa K Dicka. Ktoś coś wie o dobrych analizach lingwistycznych jego książek, typu jakie jest znaczenie pojedynczych słów i czy pojedyncze słowa mogą mieć aż tak wielkie znaczenie w kontekście odbioru całości pojedynczego dzieła.
Buziaki za odpowiedz
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #1128 dnia: Lipca 26, 2017, 08:11:31 am »
Saga jest bardzo fajna, w zyciu bym nie powiedzial, ze slaba.

Jakiś czas temu skończyłem czytać sagę i nie powiem, zakończenie trochę mnie rozczarowało ale ogólnie wszystkie tomy czytałem 'jednym tchem'. Ale fakt, opowiadania miały swój unikalny klimat, natomiast saga to już trochę inne klimaty, przede wszystkim bardziej polityczne. No i dopiero po przeczytaniu książek dowiedziałem się, że gierki to niekanoniczna kontynuacja wydarzeń z książek, co jeszcze podkręciło mi klimat. Teraz muszę jeszcze przeczytać sezon burz i będę wolny:)
Fryty tyty dotknij pyty

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #1129 dnia: Lipca 26, 2017, 18:32:26 pm »
gierki to niekanoniczna kontynuacja wydarzeń z książek, co jeszcze podkręciło mi klimat
Oj tak, absolutny strzał w dziesiątkę REDów, nie mogli tego sobie lepiej ułożyć.

Najlepiej tą kontynuację czuć imho w dwójeczce i najlepiej tam właśnie oddane są poboczne książkowe postacie, stąd to mój faworyt trylogii.

A w temacie: połykam kolejne tomy opowieści piastowskich Bunsha. Przez moment wydawało mi się że trochę poziom w pierwszym tomie Roku Tysięcznego podupadł, ale nic z tych rzeczy. Kawał historii polski opisany tak czadowo, że głowa mała. No i śmiesznie jak bieżąca polityka przypomina tę sprzed tysiąca lat.

Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 255
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #1130 dnia: Lipca 26, 2017, 19:21:28 pm »
Najlepiej tą kontynuację czuć imho w dwójeczce i najlepiej tam właśnie oddane są poboczne książkowe postacie, stąd to mój faworyt trylogii.
Dziwne to stwierdzenie, skoro najważniejsza postać z książek to się dopiero w dzikim gonie pojawia ;)

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #1131 dnia: Lipca 26, 2017, 21:42:52 pm »
Najlepiej tą kontynuację czuć imho w dwójeczce i najlepiej tam właśnie oddane są poboczne książkowe postacie, stąd to mój faworyt trylogii.
Dziwne to stwierdzenie, skoro najważniejsza postać z książek to się dopiero w dzikim gonie pojawia ;)
Ojtam, Ciri niby jest koniem pociągowym sagi, ale opowiadania >> saga ;)

Osobiście wolę więcej krasnoludów w osobach Yarpena i Zoltana jak w dwójeczce od tej pannicy.
Z drugiej strony wątki czarodziejek, polityka i wisząca wojna były totalnie sagowe, w trójce oczywiście też, ale imho dwójka to gra totalnie "od fanów sapka, dla fanów sapka", a trójka to po prostu świetna gra dla każdego.

Żeby nie offtopować, jak ostateczne wrażenie windom po książce Frosta? I jak ją znajdujesz w trwającym serialu (w końcu ruszyłem z nim na poważnie ;) )?
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 255
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #1132 dnia: Lipca 26, 2017, 21:50:41 pm »
Zacząłbym od tego, że co do serialu mam mocno mieszane uczucia. Nie jest to to czego oczekiwałem, ale są momenty lepsze i gorsze. Tak czy inaczej oglądam z zaciekawieniem.

Książka mi sie podobała. Wprowadza dużo nowego, sporo wyjaśnia w kontekscie starej serii, jest duzo ciekawostek. Nie chce Ci psuć zabawy a nie wiem gdzie jesteś w serialu, ale jeśli chodzi o nowy sezon to przeczytanie książki przed nim daje baaardzo dużo i pozwala wiele rzeczy rozkminić. Jak chcesz co więcej pogadać do dawaj na PM, napisz mi gdzie jestes w serialu i pogadamy :)

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #1133 dnia: Lipca 26, 2017, 22:33:54 pm »
Biografię Carlo Ancelottiego właśnie skończyłem, włosi to jednak mają dystans do Siebie, którego często nam brakuje. Polecam osobą które czytały książkę Andrei Pirlo.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 255
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #1134 dnia: Lipca 26, 2017, 22:37:22 pm »
Polecam osobą które czytały książkę Andrei Pirlo.

Czyją osobą polecasz?

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #1135 dnia: Listopada 07, 2017, 21:48:28 pm »
http://www.andrzejsapkowski.pl/szponyikly.html

Mam nadzieje ze bedzie trzymac jako taki poziom.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #1136 dnia: Grudnia 21, 2017, 10:31:06 am »
Wprawdzie jeszcze nie skończyłem całej książki, ale gorąco polecam Blood, Sweat, and Pixels: The Triumphant, Turbulent Stories Behind How Video Games Are Made. Sporo świetnych zakulisowych materiałów, które rzucają trochę światła na produkcję wielu gier (Pillars of Eternity, Uncharted 4, Diablo 3, Halo Wars, Dragon Age Inquisition, Destiny, Wiesiek 3, Star Wars 1313 i kilka innych). Raz pokazują co poszło nie tak w przypadku kilku tytułów, dwa jest to świetny materiał dla ludzi, którzy nie wiedzą o samej produkcji gier za wiele. Pokazuje z jak wieloma przeciwnościami losu muszą się zmagać studia i pozwala spojrzeć z innej strony na gry, które opisuje. Książka była już chyba nie raz cytowana w różnych newsach (np. o odejściu Amy Hennig z ND i crunchu przy U4). Naprawdę warto przeczytać, zwłaszcza jeśli kochacie gry ;). Może też następnym razem, jak jakaś gra nie sprosta Waszym oczekiwaniom, zamiast od razu wieszać psy na dev'ach, zastanowicie się, co też mogło się wydarzyć w trakcie produkcji (piszę tez o sobie ;) ).

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #1137 dnia: Listopada 21, 2018, 15:51:24 pm »
jest tu jakis maniak Japonii? poszukuje dobrych historykow japonskich opisujacych okres od X do XXI wieku.
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

lupinator

  • Gość
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #1138 dnia: Listopada 21, 2018, 21:46:01 pm »
jest tu jakis maniak Japonii? poszukuje dobrych historykow japonskich opisujacych okres od X do XXI wieku.
Chyba tylko mrpiki.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #1139 dnia: Listopada 21, 2018, 22:12:28 pm »
Dostałem na urodziny biografię Jańczyka, nie wiem co o tym myśleć  :???:
Ostatnio skończyłem "Futbonomia" jak ktoś lubi liczby, ekonomię i piłkę nożną to polecam, można w tej książce wiele ciekawostek znaleźć, niekoniecznie związanych ze sportem.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #1140 dnia: Listopada 21, 2018, 22:42:33 pm »
jest tu jakis maniak Japonii? poszukuje dobrych historykow japonskich opisujacych okres od X do XXI wieku.

Sprawdź może te książki dotyczące historii Japonii:

1. https://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=16908
2. https://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=130801
3. https://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=190078
4. https://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=67167
5. https://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=156820

Za to japońskich historyków przetłumaczonych na nasz język pewnie nie znajdziesz.

Możesz przejrzeć tę listę:
https://www.biblionetka.pl/TagSearch.aspx?tags=Japonia&p=0

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #1141 dnia: Kwietnia 22, 2019, 16:16:00 pm »
Panowie - poszukuję pilnie książki Sebastiana Fitzka Kolekcjoner Oczu - chętnie odkupię. Będę wdzięczny za jakieś ewentualne info, gdzie to można dostać.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #1142 dnia: Września 08, 2019, 21:27:30 pm »
Jakiś czas temu wciągnęło mnie uniwersum Warhammer 40k. Guilty pleasure, ale od początku roku przeleciałem już ze dwadzieścia książek. Horus Heresy.
Większość całkiem fajne czytadła!

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #1143 dnia: Września 09, 2019, 10:32:54 am »
Przeczytałem niedawno w końcu Ojca Chrzestnego. Gdy już zachwyciłem się detalami których wiadomo, że brakuje w filmie, bo nigdy się 1:1 nie da przenieść książki, doszedłem do rozdziału który chyba z 30 stron traktuje o operacji luźnej pochwy kochanki nieżywego już Sonny'ego... tak żenującego tekstu w książce jeszcze nie czytałem. Jak kiedyś wpadniecie na pomysł czytania tej książki, to ostrzegam, że poza fajną częścią którą znacie z filmu trzeba też przebrnąć przez ginekologiczne wywody. Puzo ewidetnie musiał chyba wtedy odkryć właśnie chirurgię plastyczną i się zafascynował, że jest nie tylko do poprawiania nosów. Szkoda, że fascynacji dał upust w książce na drugo i trzecioplanowych postaciach (lekarz którzy się pojawia tylko z tego powodu...). Książka byłaby lepsza bez tego rozdziału i strasznie się wtedy zawiodłem (a już z 80% przeczytałem wtedy). Dobrze, że potem są jeszcze niecpikowe fragmenty, chociaż niesmak pozostał.

terenia

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 30-12-2019
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #1144 dnia: Stycznia 02, 2020, 20:07:31 pm »
Na topie jest teraz Kaznodzieja - fajna pozycja, kryminał ale taki dziwaczny jak dla mnie, warty przeczytania

Marko1988

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 21-12-2020
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
Odp: Książki - jakie lubicie?
« Odpowiedź #1145 dnia: Marca 11, 2021, 09:11:48 am »
Widzę, że nie tylko ja na fali serialu sięgnąłem w końcu po Wieśka :D zgadzam się z opiniami, że opowiadania, to jedst dwa pierwsze tomy znacznie lepsze niż saga. Ale Pani Jeziora zrobiła na mnie pozytywne wrażenie.
Za to Sezon Burz to już jest jakaś padaka, nie wiem, dlaczego to powstało w ogóle.