Autor Wątek: Komiksy-czytacie?  (Przeczytany 74009 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TaiCat

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-08-2005
  • Wiadomości: 289
  • Reputacja: 0
  • A11 y0u2 b453
Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #160 dnia: Października 01, 2005, 22:10:50 pm »
Cytat: "walker_san"
jak chwyce troche kasy to zaczne kupowac usagi yojimbo, komiks 1 klasa.

w Usagim podoba mi się nawiązywanie do histori japonii i sławnych postaci,np Usagi Miyamoto jest nawiązaniem do sławniejszego samuraia Musashi'ego Miyamoto.w którymś tomie była historyjka "Samotny cep i koźlę" to także nawiązanie do histori o roninie i jego kilkuletnim synku Daigoro,chyba nawet wyszła manga i film "Lone wolf & cub"(Samotny wilk i szczenię/Kazure Okami[jap])

selene

  • Gość
Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #161 dnia: Października 01, 2005, 23:41:07 pm »
Hehe, ja tez nauczylam sie czytac dzieki Kaczorowi Donaldowi :D Do dzisiaj gdzies na strychu w kartonie mam ponad 200 numerow... ^^''

Interesuje sie manga i anime, ale do "zwyklych" komiksow mnie jakos nie ciagnie. Nie wiem, zawsze jak przechodze kolo polki z komiksami w Empiku to jakos tak odpycha mnie ta surowa kreska i glupie tytuly... tym bardziej, ze na amerykanskich i europejskich komiksach sie w ogole nie znam i nawet jakbym chciala zaczac z nimi przygode, to nie wiedzialabym od czego zaczac, zeby sie juz calkowicie nie zniechecic :P
Ale przyznam, ze Sin City (komiks...film zreszta tez ;P ) spodobalo mi sie bardzo ;)

Nice Girl

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 25-08-2005
  • Wiadomości: 242
  • Reputacja: 0
Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #162 dnia: Października 02, 2005, 11:14:11 am »
Kiedys jedynie co interesowaly mnie komiksy ala X-men, Spidermen itp (ale to jak bylam dzieckiem  :lol: ) Teraz bardziej mnie typowe mangi bawia, niestety zadko mam stycznosc z nimi :/ Jedynie z czego sie bardzo cieszylam to komiks Slayers przyslany z zagranicy  :wink: Moze nie oddaje na tyle poweru Anime, ale jest swietnie zrobione i naprawde swietnie sie je czyta (po niemiecku  :shock: ) Buzka

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #163 dnia: Października 02, 2005, 12:21:47 pm »
Ja kiedys czytalem komiksy, ale ograniczaly sie one do Kaczora Donalda i Mickey Mouse  :D Teraz juz wougle nie czytam komiksow, moze jak bede w Empiku to obczaje kilka "doroslejszych" komiksow (np. Punisher, Spider-man). A nóż sie spodoba :)

lupinator

  • Gość
Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #164 dnia: Października 02, 2005, 16:10:16 pm »
Swego czasu czytałem Star Wars i Spider-mana ale jakie to wydania to nie pamiętam

skunek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 25-09-2005
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 0
Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #165 dnia: Października 03, 2005, 12:13:14 pm »
cholera ja w zyciu nieprzeczytalem ani jednego komiksu.Troche u kumpla pooglądalem obrazki(fajne byly w LOBO AvP i Punisherze) :)

NHS

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-02-2006
  • Wiadomości: 255
  • Reputacja: 0
Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #166 dnia: Maja 04, 2006, 23:14:26 pm »
Właśnie przeczytałem "V jak Vendetta" i jestem pod dużym wrażeniem zawartej tam historii. Film to okrojona miernota w porównaniu do komiksu.
Dla tych którzy nie mieli okazji:
http://rapidshare.de/files/17433243/V_Jak_Vendetta_01_by_robsup.rar.html Tom I
http://rapidshare.de/files/18023671/V_Jak_Vendetta__02.cbr.html Tom II

Quiet Soul

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 28-03-2006
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #167 dnia: Maja 05, 2006, 08:38:56 am »
a ja się dziwię dlaczego Polski rynek komiksowy leży i kwiczy, ale skoro są tacy fani co sobie zipkują to już w to nie wnikam, a fe  :?

Morden

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-04-2006
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 1
Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #168 dnia: Maja 05, 2006, 09:44:31 am »
Jesli o komiksie, to i ja cos dorzuce. Czytam, a owszem. Czytam wiele, wiec nie ma co sie rozpisywac dokladnie o poszczegolnych tytulach. Kazdy dla siebie zawsze cos fajnego znajdzie. Tymczasem w woli autopromocji, polecam wszystkim ponizsze linki. Komiks dla wszystkich, ktorzy lubia sie troche posmiac. To moje tlumaczenia dosc popularnej w Szwecji serii [pierwsze dwa linki].

http://www.republika.pl/z3ro/RockyVol7_CF.rar
http://www.republika.pl/z3ro/Rocky0304_CF.rar
http://www.republika.pl/z3ro/ETCcom0205_CF.rar

 - = Alternatywne Linki = -

http://www.sendspace.com/file/ggw89j
http://www.sendspace.com/file/szu2jh
http://www.sendspace.com/file/kldb24

Pliki sa dosc male, wiec sciagaja sie chwila moment. Jakies komentarze? Pisac smialo. Jesli w tlumaczeniu i edycji sa jakies bledy, rowniez pisac smialo.

P.S. - Znalazlem na innym koncie kilka niepakowanych paskow, wiec jesli ktos nie chce sciagac zanim nie zobaczy co to, oto i one.

http://www.republika.pl/zero3/strip12.jpg
http://www.republika.pl/zero3/strip22.jpg
http://www.republika.pl/zero3/strip32.jpg

Wielki90

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 13-07-2004
  • Wiadomości: 469
  • Reputacja: 0
Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #169 dnia: Maja 16, 2006, 21:34:30 pm »
V jak Vandetta przeczytalem jakis rok temu po pozyczeniu od kumpla. Jest to na prawde swietny komiks. Najmocniejsza strona jest historia. Rysunki podobaly mi sie jednak nieco mniej. Gdy dowiedzielismy sie ze do kin wejdzie adaptacja postanowilismy ze warto sie wybrac. Tak tez uczynilismy  :wink:  Film jest na prawde niezly choc w niektorych miejscach nie taki mroczny i ponury jak oryginal. W dodatku usuneli nieco watkow i dali "V" wiecej cech ludzkich (np. smazenie i delektowanie sie jajecznica).

Moja ulubiona seria jest Thorgal. Posiadam pierwsze 15 czesci i po zakupie konsoli postanowilem ze pierwsza kase wydam na skompletowanie pozostalych 12 czesci. Najbardziej podoba mi sie w nim historia, ktora moze byc czytana od dowolnego zeszytu, ale razem tworzy pewna calosc. Dodatkowo jest tez fajny swiat. Niby wczesne sredniowiecze, ale z dodanymi czarami, ludzmi z kosmosu itp. Rysunki naszego rodaka sa rowniez bardzo pozytywne  

Oprocz tego lubie Usagiego oraz 100 naboi. Zaczynalem od tytusow (mam nawet pierwszy tom z dedykacja od Papcio Chmiela :wink:)

Moim zdaniem nie jest tak zle z komiksami w Polsce. Mozna je dostac w wielu miejscach, mamy kilka niezlych rodzimych serii, odwywaja sie zloty... :wink:
PSN: CooliG

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #170 dnia: Lipca 13, 2006, 20:04:31 pm »
Ty no... normalnie dziwne, nic w tym temacie nie pisałem, a mam naprawdę sporo Marvelowski/DCowskich komiksów + kilka serii z JPF + ze 1,5 setki komiksów Egmont (Asterix + Donal Duck  :twisted:). Mam też trochę staffu z Francji/Hiszpanii (Lucky Luke m.in.) - mówię o wersji językowej.

Ostatnio kupuję często z mandragory, mam kilka ich serii Spidera, Xmeni, Lobo i kilka innych. 5zł to mała kasa, choć czytania też jest mało :/, ale tyle raz na 3-4dni spokojnie mi matka wykłada, bez zrzędzenia.

Ostatnio ludziska kupiłem ESSENTIAL #1: Wolverine! Zazdrościce mi teraz bUAHAHAHAH! 79zł, ale warto!!!! Ponad 550stron, 23 pierwsze komiksy z rosomakiem. Genialnie wydane (jak na polskie warunki), okładki poszczególnych wydań są, wszystko pięknie! Sorry za jakość fot, łapy mi się trzęsą jak patrzę na ten album :D. Kuwa.... genialne! (nie tylko jako wydawnictwo, ale i fabuła i kreska idealnie mi pasuje), czekam na drugi tom. Pan Patch daje czadu :). :






Nie ma bata! kupuję niedługo ESSENTIALe pozostałe Xmen, COnan, Spiderman, Daredevil.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #171 dnia: Lipca 13, 2006, 21:10:19 pm »
Przez dwadzieścia lat kupiłem większość tego co ukazało się w polsce (poza mangą) Jka pomyślę, to byłby za to niezły samochód
Cholera same dziecinne hobby - granie i komiksy...

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #172 dnia: Lipca 19, 2006, 16:38:10 pm »
HMM ! :D Ja to sie naczytalem Gigantow ( kaczor donald itp. ), pozniej jakies specialne wieksze ksiazki SKnerusa :D wszystko w szafce lezy.

Na polce lezy jeszcze "oh! my goddess" - fajna manga ;]

Brat jeszcze czyta na pc. - berserka
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

freeq

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 16-03-2005
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #173 dnia: Sierpnia 27, 2006, 22:03:27 pm »
Ja czytalem Superman'a pamietacie ta serie 9 komiksow gdy bylo kilku supermanow i niewiadomo bylo ktory jest prawdziwy, ah super byla ta seria.
lubilem tez spider-man'a

Miriam Mirtail

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 29-08-2005
  • Wiadomości: 251
  • Reputacja: 0
Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #174 dnia: Września 01, 2006, 21:04:25 pm »
Czytałam kiedyś Giganty i Kajko i Kokosza :D  Stare czasy. Przerzuciłam się na mangi (ale to też komiks w sumie :) ).

Kraken

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-09-2005
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 0
Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #175 dnia: Września 03, 2006, 09:46:31 am »
Ja generalnie wolę mangę od amerykańskich komiksów ( Garfield to wyjątek:).  Takie tytuły jak : DBZ, Akira, Ghost in the Shell,czy Naruto wymiatają !!! :lol:

Mtau

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 24-02-2005
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: 0
  • Remember, u're unique. Just like everyone else
Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #176 dnia: Września 04, 2006, 13:05:17 pm »
Na wakacjach, na targu kupiłem sobie sporo używanych starych komiksów x-men'ów, są o wiele fajniejsze od tych wydawanych teraz

Trreker

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 22-01-2007
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #177 dnia: Stycznia 22, 2007, 21:46:25 pm »
Witam:) A co powiecie o tym komiksie? http://www.e-lama.pl/galerie_powiekszenie.php?id=2428 Oglądajcie i komentujcie!!! Będzie mi miło:P

oscyp

  • Gość
Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #178 dnia: Stycznia 22, 2007, 22:09:20 pm »
No paaaaaaaanie, robi wrażenie, nie chce pokazywać palcem ale ktoś tu ma talent. Tak pan trzymaj, bo kreska jest bardzo fajowa, chyba coś większego z Ciebie bedzie w tej dziedzinie...

a co do komiksów to jest tylko jeden słuszny: WILQ. Gdy ostatnio dorwałem "Tłuc Buców" to aż mi się łapy z głodu wilqowego trzęsły... i wytrzęsły mi kolejne kilka salw gigaśmiechu:) Oby tylko 10 nie byłą końcem tej najlepszej sagi w historii komiksów, bo jakieś takie przeczucia złe mam...

Gonzosław

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-01-2007
  • Wiadomości: 110
  • Reputacja: 0
  • "Now matter how hard u try u can't stop us now!!!"
Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #179 dnia: Lutego 20, 2007, 15:06:05 pm »
Jeśli chodzi o komiksy to można mnie uznać za maniaka :twisted: . Co miesiąc staram się kupić jakieś nowe zeszyty czy też albumy.
Moje ulubione serie:
-Sabdman
-Preacher
-Just a pilgrim
-Ghost Rider
-Books of magic
-100 Naboi
-Spawn
-Fury
-Hitman
Przeczytełem także:
-wiekszość Spiderów (serię uznaję ją jako obowiązkową lekturę dla każdego miłośnika komiksów)
-kilka X-menów (X-cutioner's song)


Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #180 dnia: Lutego 21, 2007, 08:35:01 am »
A ja czytałem jedynie Preachera pożyczonego od kumpla i własne zebrane komiksy z Trasformerów - ale mam tylko Generation 1.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #181 dnia: Lipca 18, 2008, 21:58:22 pm »
ostatnio zakupiłem sobie na Allegro  Biały Lama . Pierwszy komiks z serii plansze Europy . Współautorem jest znany w niektórych kręgach Alejandro Jodorowsky . Oglądając jego filmy miałem nadzieje ,że cuś z tego surrealistycznego klimatu i ty się coś znajdzie .No i wiele się nie pomyliłem hehe , historia opowiada o pewnym chłopcu , który pragnie uratować Tybet spod ręki zaborczych władz komunistycznych Chin . Opowieść ma wymiar metafizyczny , Alejandro dalej wałkuje temat konsumpcjonizmu  i religii , dalej wprowadza czytelnika w niesłychaną podróż po ludzkiej osobowości , jej pragnieniach i słabosciach . Od strony technicznej jest wporzo , ale do takiego Thorgala nadal troche brakuje . Jesli idzie o fabułe nie mam pytań , powinna zadowlić każdego . Enyłej 80 zł z porzadną edycje w twardej oprawie uważam za udany zakup ;)
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #182 dnia: Sierpnia 27, 2008, 02:19:01 am »
Rany troszkę tu już na forum siedzę a nie zauważyłem tego tematu  :sad: Komiksy czytuję w ilościach hurtowych najczęściej są to Mangi. Ale nie gardzę również Komiksami Marvela oraz DC  :-) Nie wymieniam ulubionych tytułów ponieważ jest ich zbyt wiele. Z ostatnio czytanych bardzo przypadł mi do gustu Sąd Nad Gotham. Wszystkim polecam  8-)

waron

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-08-2008
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 0
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #183 dnia: Sierpnia 27, 2008, 08:04:17 am »
jestem fanem komiksów obecnie czytam głównie komiksy zagraniczne, ale jeśli mam okazję kupić jakiś dobry polski komiks to chętnie to robię, bo rzadko się zawodzę. wychowałem się na Tytusie i Kloss'ie i wielu innych polskich komiksach z okresu PRL - nie jedną serię komiksową miałem w pierwszych oryginalnych wydaniach(niestety moi rodzice kiedy byłem mały pooddawali je lub powyrzucali, a teraz moja kolekcja kosztowałaby pewnie przynajmniej kilkaset złotych jeśli nie nawet kilka tysięcy złotych). jedynie kilka pojedynczych książeczek się ostało z tamtego okresu(w tym jedno z wczesnych wydań książeczek o koziołku matołku z lat 50tych, które zachowałem dla sentymentu i potomności)
a ja się dziwię dlaczego Polski rynek komiksowy leży i kwiczy, ale skoro są tacy fani co sobie zipkują to już w to nie wnikam, a fe  :?
czemu niby leży i kwiczy? w polsce każdego roku wychodzi przynajmniej kilkanaście naprawdę dobrych komiksów polskich autorów - problem w tym, że ludzie wolą poczytać setną odsłonę spiderman'a(nie przeczę, że kolejne wersje znanych uniwersów marvel'a i DC są złe, ale niewiele jest naprawdę udanych) niż kupić polski komiks. nie sądzę na przykład by ktokolwiek stąd znał taki świetny polski komiks jak 48stron.

Tarniak

  • Gość
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #184 dnia: Sierpnia 27, 2008, 09:39:10 am »
No widzisz, a ja czytałem wszystkie z serii 48 stron. Miałem nawet swego czasu kompilację w twardej oprawie. Pierwszy komiks przy którym popłakałem się ze śmiechu.

waron

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-08-2008
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 0
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #185 dnia: Sierpnia 27, 2008, 09:44:47 am »
No widzisz, a ja czytałem wszystkie z serii 48 stron. Miałem nawet swego czasu kompilację w twardej oprawie. Pierwszy komiks przy którym popłakałem się ze śmiechu.
też mam tą kompilację, kupiłem ją głównie dla dodatkowych komiksów(pierwszą część i tak czy siak już miałem tak samo jak drugą). 

kmh

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 05-11-2008
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #186 dnia: Listopada 16, 2008, 22:15:18 pm »


Cytuj
15 listopada zmarł Janusz Christa, autor "Kajka i Kokosza", jeden z najpopularniejszych polskich twórców komiksowych.

Urodził się 19 lipca 1934 roku w Wilnie. Od 1945 roku mieszkał w Sopocie.

Jako rysownik zadebiutował w 1957 roku. Mniej więcej w tym samym czasie opublikował zarówno krótkie historyjki obrazkowe w magazynie "Jazz", jak i jednostronicowe historyjki o Kuku i Ryku w piśmie "Przygoda". W tamtym okresie rozpoczął też ścisłą, trwającą aż 18 lat współpracę z codzienną gazetą "Wieczór Wybrzeża". Od 17 września 1958 r. publikował w niej paski komiksowe z przygodami Kajtka-Majtka, a od 1962 roku ? Kajtka i Koka. Przygody dwóch marynarzy rysował nieprzerwanie przez 14 lat, po sześć odcinków tygodniowo. Pod koniec wysłał swoich bohaterów na cztery lata w kosmos.

W 1972 roku stworzył swych najsłynniejszych bohaterów ? słowiańskich wojów Kajka i Kokosza, z którymi przeniósł się z "Wieczora Wybrzeża" do "Świata Młodych". Komiksy Christy, takie jak "Bajki dla dorosłych", pojawiały się również w magazynie "Relax". Tam też w 1978 roku zadebiutowali Gucek i Roch.

Janusz Christa ma na swoim koncie ponad 30 albumów komiksowych, które osiągnęły łączny nakład ponad 7 mln egzemplarzy i pozostaje jednym z najpopularniejszych polskich twórców komiksu. Jego historie są pełne humoru, a bohaterowie niezwykle wyraziści.

Na początku lat 90. przestał tworzyć ze względu na pogarszający się stan zdrowia. 31 maja 2007 roku został odznaczony medalem Gloria Artis.

http://wrak.pl/index.php3?strona=aktualnosci_christa

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #187 dnia: Lutego 15, 2009, 00:21:42 am »
Jestem w trakcie czytania przygód Thorgala. Dawno temu, czytałem kilka epizodów i bardzo mi się podobały, teraz dorwałem wszystkie i jestem pod wielkim wrażeniem Van Hamme i Rosińskiego. Dla miłośników komiksu perełka i absolutny must have.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #188 dnia: Lutego 15, 2009, 00:52:33 am »
Popieram w całej rozciągłości. Mam poważne braki w kolekcji, ale w sumie całą serię przeczytałem (drobne wyjątki) tu i tam. Rodzina matki to zbierała, ale potem babka dała piękną kolekcję dzieciakowi lat 9. Pojęcia o sztuce zero.

Boli mnie, że każdy tomik to wydatek rzędu 20zł. Cienko komiksy się mają w Polsce, oj cienko. Niektóre ceny to tragedia dla "nie-pasjonata", więc nawet nie ma jak zacząć. Gdzie się podziały Batmany i Supermeny za 5zł?

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #189 dnia: Marca 01, 2009, 18:17:43 pm »
Oczywiście , że tak. Choć już nie na taką skalę jak przed laty. Do dzisiaj mam egzemplarze Spider Mana, X man, pamiętające wczesne lata 90te. Później przesiadłem się m.in na Lobo i Spawn, które jakby bardziej do mnie przemawiały. Pamiętam jeszcze zeszyty G.I. Joe. Ha, a co. W ubiegłym roku zakupiłem sobie Thorgala (kilkanaście nr), gdyż chciałem sobie , tą zacną historię odświeżyć a część moich starych egzemplarzy do mnie nie wróciła.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #190 dnia: Kwietnia 19, 2009, 19:23:46 pm »
Czytał ktoś 30 tom Thorgala? Bez Van Hamme'a nie mogę uwierzyć, że to nadal ten sam, genialny komiks... Zresztą sam 29 tomu nie czytałem, nie wiem co z dzielnym panem z gwiazd, mam nadzieję, że nie zginął czy coś, bo od 30 tomu głównym bohaterem jest Jolan, czyli jego syn.

Postanowiłem na nowo zacząć pielęgnować to piękne hobby, ale... w Polsce rynek komiksowy jest tak żenujący... Co porządniejszy komiks kosztuje majątek, nawet jakieś broszurki 24stronicowe drogie. Nie wspominając o cienkim wyborze - żadnych wznowień zachodniej klasyki, mało nowości. Trudno być fanem komiksów w Polsce. Podobny problem jak z grami konsolowymi.

bil-u

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 28-02-2009
  • Wiadomości: 400
  • Reputacja: 0
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #191 dnia: Kwietnia 19, 2009, 19:30:59 pm »
Watchmen, XIII, V for Vendetta > wszystko inne

Tyle w tym temacie :P

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #192 dnia: Kwietnia 19, 2009, 19:36:40 pm »
Watchmen, XIII, V for Vendetta > wszystko inne

Tyle w tym temacie :P
Watchmen nie czytałem, pozostałe 2 naprawdę fajnie. No i jeszcze oczywiście Asterix :cool:

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #193 dnia: Kwietnia 19, 2009, 19:40:07 pm »
Ale jak dużo tego "wszystko inne" czytałeś?

Choć nie powiem, cudowne komiksy, choć z Watchmenem nie miałem przyjemności. XIII skończyłem na 12 tomie, muszę zgromadzić resztę. Scenariusz Van Hamme'a to po prostu nieustanny mózgorozwalacz. Gość jest geniuszem. Co potwierdza też Thorgalem.

Asterix jest czadowy, ale ostatnie tomy nie trzymają poziomu. Fajny jest też narodowy Kajko i Kokosz - bardziej swojskie, mniej "ostre".
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2009, 19:42:08 pm wysłana przez setezer »

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #194 dnia: Kwietnia 19, 2009, 22:45:04 pm »
Czytał ktoś komiks "Maus" ?

Desser

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2004
  • Wiadomości: 1 057
  • Reputacja: 1
  • Demons don't wear white
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #195 dnia: Czerwca 04, 2009, 15:01:26 pm »
Szczerze mowiac, to nie czytam komiksow poza regularnym, codziennym rytualem sprawdzenia co nowego u Garfield'a :) Dawniej kupowalem kazdy numer Giganta (wiecie, taki zbior komiksow Disney'a), ale kiedy poniesli cene zaporowa do ponad 9 zl sobie odpuscilem i juz nie zbieram. Bardziej "dorosle" komiksy nigdy mnie nie rajcowaly szczegolnie, moze dlatego, ze nie dalem im wystarczajacej szansy?

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #196 dnia: Czerwca 04, 2009, 20:33:58 pm »
Z całą pewnością dlatego!

Thorgal, Yans, XIII, Rork, Koziorożec to kanon lektur obowiązkowych (sam nie mam wszystkich obcykanych).

A to tylko szczyt wielkiej góry lodowej.

Ostatnio regularnie kupuję komiksy z księgarni po przecenach - Vlad, Nathan Never, Yans właśnie (i wiele innych). Wybór całkiem niezły jak na Toruń.

Tutaj drobny temat o komiksach: http://syzygia.pl/forum/index.php?topic=52.0

bil-u

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 28-02-2009
  • Wiadomości: 400
  • Reputacja: 0
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #197 dnia: Czerwca 11, 2009, 17:51:08 pm »
Obecnie przerabiam komiksy z uniwersum Mrocznej Wieży. Polecam jak ktoś skończył sage, systematyzuje wiedze na temat uniwersum.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #198 dnia: Czerwca 22, 2009, 10:25:44 am »
Watchmen, XIII, V for Vendetta > wszystko inne

Tyle w tym temacie :P
Watchmen nie czytałem, pozostałe 2 naprawdę fajnie. No i jeszcze oczywiście Asterix :cool:
Watchmen daje rady, stare nr. Asterixa, gdzieś tam jeszcze mam. Aż pamiętam, jak śledziłem wersję animowaną i okazało się, iż ponad 3/4 kadrów z napisami żywcem wyjętych zeń jest.
Humor pierwsza liga.

speiderman

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 04-12-2007
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 0
Odp: Komiksy-czytacie?
« Odpowiedź #199 dnia: Czerwca 28, 2009, 15:15:58 pm »
Lubię Asterixa, choć ostatnimi czasy go nie czytałem. Regularnie zbieram Wilqa i uzupełniam kolekcję XIII (fajna, sensacyjna seria). Czasem coś przeglądam przeglądam w Empikach, bo mnie nie stać (a wciągnął mnie ostatnio "Przybysz"). Jakiś czas temu znalazłem też stronę ze skanami amerykańskich komiksów z Kaczorem Donaldem (autorstwa Carla Barksa i Dona Rosy) i wróciły trochę stare czasy :-D . Ostatnio wróciłem do czytania drugiej połowy Strażników (film zaliczyłem już dawno).