Autor Wątek: The Last of Us Part II  (Przeczytany 78920 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #520 dnia: Czerwca 25, 2020, 18:42:39 pm »
tak zgoda, recenzent wystawia ocenę jaka mu tylko odpowiada, to czysto subiektywna sprawa. ale szczerze jak ktoś wystawia TLoU2 1/10 bo nie spodobało mu się to co twórcy wymyślili żeby poprowadzić fabułę to szczerze dla mnie pokazuje tylko niedojrzałość takiej osoby która sama stawia siebie w roli mentalnego przedszkolaka któremu ktoś zabrał ulubioną z pierwszej części zabawkę i teraz siedzi obrażony i nie będzie jadł obiadku. tak to nie działa niestety. jak testuję super rower, na najlepszych komponentach, ogólny hi-tech i totalny wypas, ale producent dał oczojebny kolor który akurat mi się nie podoba i przez to wystawiłbym ocenę 1/10 - to szczerze bym się ośmieszył. tutaj dla mnie jest dokładnie to samo, jak ktoś wystawia ocenę 1/10 to skreśla siebie z grona rozumnych recenzentów. plus powinien przemyśleć czy granie nie za bardzo odbija się na psychice, bo skoro gra potrafi wywołać w kimś tak skrajne emocje to trochę dziwne.

problem z drugą częścią jest niestety taki że pierwsza część była taka dobra i każdy chciał żeby Joel dalej oprowadzał młodziutką Ellie po tym świecie, a twórcy nagle wprowadzają nowe postacie i stawiają graczy przed trudnymi wyborami których najchętniej by nie robili. i niestety wiele osób ma ogromny problem z akceptacją tego, ale szczerze to nie jest wina twórców że ktoś miał inne oczekiwania i wyobrażenia co w tej grze będzie.

bo prawda jest taka że ta gra to osobny tytuł, i oderwane od pierwszej części nie zasługuje na taką krytykę. ma swoje wady, raczej nie będzie to dzieło na miarę pierwszej części, co nie zmienia faktu że to mega dobra gra.

Mam podobne odczucia.

Jeśli mówimy o ocenach od recenzentów to po prostu nie przystoi dawać takiej grze 1/10. Na ocenę składa się cała masa rzeczy, które przecież są w recce poruszane.

Tutaj jednak mamy do czynienia z ocenami ludzi, których nie obejmują żadne zasady i liczy się tylko to, iż nie dostali tego co chcieli. I pomimo, że rozumiem uwielbienie dla pierwszej części (w końcu sam jestem fanem) to nie usprawiedliwia takiego zachowania. Gdyby patrzeć na to na poważnie, oznacza to, iż tej osobie nie podoba się nic, a nawet wręcz cierpiała jak grała. To nie jest ta gra. Jeśli komuś nie podobają się decyzje fabularne - spoko, po prostu niech sobie odpuści, napisze, że to nie gra dla niego, scenariusz mu się nie podoba i tyle. Tutaj jest natomiast tupanie nóżką, aby ND zwrócili uwagę (już nawet jest petycja o "remake"). Napiszę to co napisałem kiedyś - gra jest dziełem studia, formą wyrażenia się autorów. Jest tworzona dla ludzi, tak, ale nie musi być pod ich dyktando. Inaczej czym by była? Klonem poprzedniej części, bezpiecznym, ale przewidywalnym.

Tak czy siak byłoby dla części ludzi źle. Dlatego uważam, że trzeba było zostawić tych bohaterów w spokoju i zrobić coś nowego w świecie TLoU. I tak nie dorównałaby części pierwszej, ale nie byłaby tak obciążona. Z drugiej strony nie mogliby odważyć się na inne rzeczy. Ciekawe co będzie dalej. 

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #521 dnia: Czerwca 25, 2020, 19:04:39 pm »
Quaz jak zawsze z dobra recenzją, warto obejrzeć całość, ale wrzucam podlinkowane do 17:20 w którym mówi o ocenach 1/10, ciężko mi się nie zgodzić...

https://youtu.be/qDPaAbns96Q?t=1040
Czyli nie tak dobra jak jedynka jeśli chodzi o warstwę fabularną Ok

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #522 dnia: Czerwca 25, 2020, 19:50:17 pm »
Szczerze to ja pod remake chetnie bym sie podpisal.
Dla mnie to co zrobiono z fabula plus falszywy trailer to skandal.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2020, 19:51:53 pm wysłana przez Kyokushinman »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #523 dnia: Czerwca 26, 2020, 10:58:23 am »
Odnośnie spoilera do Kyo:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Dla mnie to co zrobiono z fabula plus falszywy trailer to skandal.
Też mam bekę z ludzi, co narzekają na trailery. Ludzie chcieli, żeby ND całą grę pokazało na trailerach, wszystko co przygotowali.

A jak ktoś ocenia grę na 1/10, bo jedna rzecz mu nie przypasowała i nawet nie próbował zrozumieć, dlaczego jest w grze tak, a nie inaczej, chociaż przez chwilę się nad tym zastanowić (co zresztą gra genialnie wyjaśnia i przedstawia) to chyba nie powinien grać w ogóle.

Tak czy siak byłoby dla części ludzi źle. Dlatego uważam, że trzeba było zostawić tych bohaterów w spokoju i zrobić coś nowego w świecie TLoU. I tak nie dorównałaby części pierwszej, ale nie byłaby tak obciążona.
Bardzo dobrze, że zrobili to co zrobili, bo pokazali wspaniały rys psychologiczny postaci oraz ich rozwój emocjonalny. To już są kilka lat starsze osoby niż w jedynce. Cały czas mają na sobie piętno tamtych wydarzeń, co wpływa na ich relację między sobą oraz na ich postępowanie i zachowanie, motywację itd. Każda z tych postaci jest inna, ma swój charakter, co odbija się na takich a nie innych decyzjach. I powtórzę się, gra to idealnie pokazuje.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #524 dnia: Czerwca 26, 2020, 12:34:59 pm »
Bardzo dobrze, że zrobili to co zrobili, bo pokazali wspaniały rys psychologiczny postaci oraz ich rozwój emocjonalny. To już są kilka lat starsze osoby niż w jedynce. Cały czas mają na sobie piętno tamtych wydarzeń, co wpływa na ich relację między sobą oraz na ich postępowanie i zachowanie, motywację itd. Każda z tych postaci jest inna, ma swój charakter, co odbija się na takich a nie innych decyzjach. I powtórzę się, gra to idealnie pokazuje.

To dobrze, ja jeszcze nie gram, bo kończę FFVII. Chodziło mi raczej, że historia z pierwszej części nie potrzebuje kontynuacji. Zwłaszcza, że tą kontynuacją TLoU2 raczej nie jest tak do końca, bo to zupełnie inne wątki. Oczywiście potrzebowali do tego postaci znanych z jedynki, bo były już znane graczom, więc nie muszą ich kreować i osadzać na nowo. Niemniej można było pójść tą drogą, co było by nieco bezpieczniejsze.

Tak czy inaczej jestem po stronie ND i wciąż trzymam się tego, że gównoburza była przesadzona (co chyba recki jak i sprzedaż potwierdza).

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #525 dnia: Czerwca 26, 2020, 13:43:53 pm »
Zwłaszcza, że tą kontynuacją TLoU2 raczej nie jest tak do końca, bo to zupełnie inne wątki.
Dla mnie to właśnie kontynuacja jedynki, ba, dwójka cały czas w żaden sposób nawet nie daje zapomnieć o jedynce. I siła dwójki jest tym większa dzięki jedynce. Przejdziesz, to zapewne zrozumiesz co mam na myśli.

Niemniej można było pójść tą drogą, co było by nieco bezpieczniejsze.
To stawiam, że by było - eh, to samo co w jedynce z lepszą grafiką. Nigdy się nie dogodzi wszystkim, dlatego cieszę się, że ND trzymało się do końca swoich założeń, bo przedstawili je w bardzo satysfakcjonujący sposób. Zgodzę się, że Neil poupychał gdzie tylko mógł swoje wstawki lewostronne, ale na moje tylko zaznaczył problemy, w żaden sposób przesadnie ich nie drążąc ani eksponując (no może poza jednym momentem, ale na szczęście w mojej opinii wzorowo potem z niego wybrnął).

Tak czy inaczej jestem po stronie ND i wciąż trzymam się tego, że gównoburza była przesadzona (co chyba recki jak i sprzedaż potwierdza).
Zgadzam się, przed premierą oglądałem tylko trailer dwójki i odciąłem się od info, spoilerów nie wyłapałem, więc podszedłem do gry na totalnej niewiedzy. I było to wspaniałe przeżycie. Po przejściu gry zacząłem nadrabiać z ciekawości informacje, co wypłynęło, jak to przedstawiali itd. i moim zdaniem zdecydowanie gównoburza przesadzona.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #526 dnia: Czerwca 26, 2020, 13:55:52 pm »
Zwłaszcza, że tą kontynuacją TLoU2 raczej nie jest tak do końca, bo to zupełnie inne wątki.
Dla mnie to właśnie kontynuacja jedynki, ba, dwójka cały czas w żaden sposób nawet nie daje zapomnieć o jedynce. I siła dwójki jest tym większa dzięki jedynce. Przejdziesz, to zapewne zrozumiesz co mam na myśli.

Ja mam dopiero 10h na koncie i juz moge sie pod tym podpisac. Slowo "part" nie jest tutaj przypadkowe.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #527 dnia: Czerwca 27, 2020, 13:22:19 pm »
Skończyłem po 28h.
Nie ma co się rozpisywać o wizualiach i technikaliach, bo to jest coś nieprawdopodobnego. Wszystko jest tutaj cudowne, genialne, doskonałe, wielkie. Szkoda tylko, że zarówno fabuła, jak i emocje odstają dla mnie od całej reszty.
Nie jest to jedynka i nigdy nią nie będzie. Stara się, próbuje, ale jedynka jest pod tym względem grą zwyczajnie lepszą.
Do tego babochłop w fabule i zwrot akcji od połowy gry. Tego zwrotu nie wybaczę ND chyba nigdy. Szkoda też finału. Jednak spodziewałem się dostać to, co powinno się wydarzyć.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #528 dnia: Czerwca 27, 2020, 14:38:02 pm »
Do tego babochłop w fabule i zwrot akcji od połowy gry. Tego zwrotu nie wybaczę ND chyba nigdy. Szkoda też finału. Jednak spodziewałem się dostać to, co powinno się wydarzyć.
Spędzasz z kimś dobrych kilka godzin, zapoznajesz się z jej motywacjami, obawami, pragnieniami, a później nazywasz tego kogoś babochłopem? Przykre.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Też byłem skołowany po tym zwrocie, ale później wciągnąłem się na maksa. Jestem pełen podziwu za opowiedzianą tu historię. Uważam, że to był znakomity pomysł na kontynuację, w której bohaterowie muszą skonfrontować się z konsekwencjami z pierwszej części, a ukazanie perspektywy drugiej strony i zmuszenie gracza do robienia pewnych rzeczy wyszło fantastycznie i nowatorsko. Jeszcze nigdy wcześniej nie czułem się tak skonfliktowany grając w grę.

Jeśli chodzi o rozgrywkę to dostałem czego chciałem i bawiłem się świetnie przez 33 godziny łażąc po kątach i zabijając wrogów cichaczem (lub nie, jeśli coś poszło nie tak). To jak ta gra się rusza, jak wygląda (level design!), jakie emocje wywołuje - to jest coś niebywałego.

EDIT. Nie było spoilerów, ale niektóre rzeczy mogły sugerować za dużo.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2020, 16:49:33 pm wysłana przez Wojtq »
PSN ID: WojtqGO

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #529 dnia: Czerwca 27, 2020, 15:39:09 pm »
Do tego babochłop w fabule i zwrot akcji od połowy gry. Tego zwrotu nie wybaczę ND chyba nigdy. Szkoda też finału. Jednak spodziewałem się dostać to, co powinno się wydarzyć.
Spędzasz z kimś dobrych kilka godzin, zapoznajesz się z jej motywacjami, obawami, pragnieniami, a później nazywasz tego kogoś babochłopem? Przykre. Zwłaszcza po tym co się dzieje na końcu gry, kiedy jej fizyczność nabiera zupełnie innego wyrazu.

Też byłem skołowany po tym zwrocie i trochę niecierpliwiłem się w pierwszym dniu, ale później wciągnąłem się na maksa, bo dzień 2 i 3 były fantastyczne. Jestem pełen podziwu za opowiedzianą tu historię. Uważam, że to był znakomity pomysł na kontynuację, w której bohaterowie muszą skonfrontować się z konsekwencjami z pierwszej części, a ukazanie perspektywy drugiej strony i zmuszenie gracza do robienia rzeczy, których wolałby nie robić wyszło fantastycznie i nowatorsko. Jeszcze nigdy wcześniej nie czułem się tak skonfliktowany grając w grę.

Jeśli chodzi o rozgrywkę to dostałem czego chciałem i bawiłem się świetnie przez 33 godziny łażąc po kątach i zabijając wrogów cichaczem (lub nie, jeśli coś poszło nie tak). To jak ta gra się rusza, jak wygląda (level design!), jakie emocje wywołuje - to jest coś niebywałego.

Jeszcze trochę i zaczniesz opisywać fabułę.
Właśnie z tego względu nie wchodzę na żadne fora jak w coś gram, bo się obawiam, że zaraz ktoś zacznie się rozpisywać. Ty jesteś już na dobrej drodze.
Dla mnie to babochłop i mam gdzieś jej intencje, pragnienia i potrzeby. Poza tym co ma wspólnego jej wygląd steryda z motywacjami? Zobacz na większość kobiet w tej grze. Pewne środowisko jest pewnie zachwycone ich wyglądem. Dla mnie jest przykre, że komuś to się może podobać, ale każdy ma prawo do swojego zdania.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2020, 15:47:43 pm wysłana przez RyoHazuki »

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #530 dnia: Czerwca 27, 2020, 22:31:24 pm »
Prawda jest taka, że kilka postaci zostało tu wrzuconych z wiadomych powodów. Te sceny z retrospekcjami nowego bohatera wymuszone i komiczne.

btw. fajnie napisana i wzbudzająca sympatię "silna" postać kobieca, to była Tess z części pierwszej.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2020, 23:03:48 pm wysłana przez piter86 »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #531 dnia: Czerwca 27, 2020, 22:43:31 pm »
Tess tak ostra babka a to cos moze ok ale po co az takie na dopingu ramiona. Specjalnie lapy ma jeszcze powiększone wzgledem wczesniejszego trailera.
A te jej retroslekcje to lol.
Sam gra miala nawet potencjal na 10 no ale jak sie fabuly nie potrafi to nic na to nie poradze.
Rozczarowanie generacji nr 1.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2020, 22:45:53 pm wysłana przez Kyokushinman »

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #532 dnia: Czerwca 28, 2020, 09:29:01 am »
Dla mnie na razie gra generacji! Co tam się wyczynia to trzeba przeżyć na kinie domowym DTS plus koniecznie duży tv. Na chwilę obecną fabuła się broni i jest mega mocna.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #533 dnia: Czerwca 28, 2020, 11:11:28 am »
Dla mnie na razie gra generacji! Co tam się wyczynia to trzeba przeżyć na kinie domowym DTS plus koniecznie duży tv. Na chwilę obecną fabuła się broni i jest mega mocna.
Kolega chyba dopiero w prologu?  :lol:


Panowie, ale jak wiecie Tess była za bardzo kobieca. Trzeba było dogodzić pewnym grupom, które terroryzują świat.
Jak gry na nowej generacji będą nadal zawierać ten bełkot poprawności politycznej, a raczej ułomności, to albo zakończę karierę gracza albo zostanę retro wariatem. Dosyć mieszania tego szamba ideologicznego do każdego produktu masowego. Mam nadzieję, że przy TLoU2 to już osiągnęło poziom takiego absurdu, że nikt więcej po to nie sięgnie. Oby tylko nie robili TLoU3, a na pewno nie Drunkman, bo bohaterki zmienią jeszcze płeć.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2020, 11:18:32 am wysłana przez RyoHazuki »

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #534 dnia: Czerwca 28, 2020, 12:57:02 pm »
Uważaj, bo Cię jeszcze uznają za ...
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 962
  • Reputacja: 120
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #535 dnia: Czerwca 29, 2020, 00:51:08 am »
Ogólnie to śmieszne to jest, jeśli w ramach walki o równe traktowanie płci, walki o wizerunek silnej kobiety, niezależnej od żadnego mężczyzny, równej każdemu facetowi, zasadniczo robi się z niej... chłopa  :lol:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #536 dnia: Czerwca 29, 2020, 09:25:07 am »
Ogólnie to śmieszne to jest, jeśli w ramach walki o równe traktowanie płci, walki o wizerunek silnej kobiety, niezależnej od żadnego mężczyzny, równej każdemu facetowi, zasadniczo robi się z niej... chłopa  :lol:
Gdzie to jest w grze, że ona walczyła o prawa kobiet?

Po prostu laska
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Jeszcze trochę i zaczniesz opisywać fabułę.
Sam powoli zacząłeś pisząc
Do tego babochłop w fabule i zwrot akcji od połowy gry. Tego zwrotu nie wybaczę ND chyba nigdy.

Poza tym koniec gry
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 962
  • Reputacja: 120
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #537 dnia: Czerwca 29, 2020, 10:25:02 am »
Ryo, ja nie o grze, tylko o intencjach jej twórców. Całościowo chyba o to chodziło i manifest jest jasny i wyraźny. W grę nie grałem więc jeszcze wszystko przede mną.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #538 dnia: Czerwca 29, 2020, 10:38:08 am »
Ryo, ja nie o grze, tylko o intencjach jej twórców. Całościowo chyba o to chodziło i manifest jest jasny i wyraźny. W grę nie grałem więc jeszcze wszystko przede mną.
Ok, czaję. Tak jak pisałem wcześniej, zgadzam się, że nawtykane sporo różnych rzeczy prawie na każdym możliwym kroku, ale bez wyraźnej nachalności (poza jednym z czego i tak dla mnie wybrnął).

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #539 dnia: Czerwca 30, 2020, 17:13:45 pm »
Skończyłem. Nie będę platynował jednak i poleci do Żyda :-) 7/10


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #540 dnia: Czerwca 30, 2020, 19:53:23 pm »
Opisz coś wiecej gregory. Chociaż plusy i minusy oraz na ile oceniasz jedynke?

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
The Last of Us Part II
« Odpowiedź #541 dnia: Czerwca 30, 2020, 20:13:45 pm »
Grafika jest świetna a zwiedzanie zwłaszcza Seattle fantastyczne. Gameplay jest jak najbardziej w porządku. Zaczynasz z ukrycia a jak coś pójdzie nie tak to zaczyna się jazda i w sumie te momenty kiedy następuje wykrycie dawały mi najwiecej frajdy.

Sporo mi jednak nie przypasiło. Fabuła i bohaterowie na minus. Gra jest też moim zdaniem za długa i końcówkę wymęczyłem wręcz. Kończy się to trochę jak władca pierścieni - myślisz że koniec ale nie bo jest następny koniec po którym kolejny. Poza tym LGBTkuku za dużo. Ludzie piszą że jest to subtelne i niewyczuwalne ale nawet moja żona która jest raczej lewakiem to zauważała i pukała się w głowę. Wrzucali co się dało i aż ciężko mi uwierzyć że w jednej grze tylu bohaterów to dziwadła:-) A relacje miedzy nimi to czasami jak z tych paradokumentów w stylu „dlaczego ja”;)Ciężko się  gra bohaterem który wzbudza w tobie negatywne emocje a nie są to krótkie epizodu a oś fabuły. Poza tym na koniec gry i finał miałem totalnie w dupie bohaterów i wisiało mi co się z nimi stanie.

Te 10/10 i gra generacji z serwisów Lol

Nie spodziewałem się że aż tak mi nie podejdzie. Jak ktoś chciałby odkupić to niech pisze na priva.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
« Ostatnia zmiana: Czerwca 30, 2020, 20:22:02 pm wysłana przez bojawiem »

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #542 dnia: Czerwca 30, 2020, 20:30:13 pm »
Krytykal pijaczyna w punkt ze swoimi spostrzeżeniami. Spoilery!

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #543 dnia: Czerwca 30, 2020, 20:44:29 pm »
Jestem jakoś w połowie gry. Jeśli inba jest o to co myślę, to pozostaje mi tylko się zaśmiać i powiedzieć: a puknijcie wy się wszyscy w łeb.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #544 dnia: Czerwca 30, 2020, 20:50:28 pm »
No i spoko. Grunt, że się dobrze bawisz.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #545 dnia: Czerwca 30, 2020, 23:56:33 pm »
Dzięki gregory.
Dla rozgrywki pasuje ograć. Na najwyższym będzie niczym mgs, którego owa gra pod tym względem przypomina. Patrząc też na filmiki strzelanie jest mega soczyste.


gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #546 dnia: Lipca 01, 2020, 01:13:17 am »
W ogóle, to przez te wszystkie ułatwiacze dla niepełnosprawnych, to jest bodaj najłatwiejsza gra od Naughty Dog, bo do splatynowania nie trzeba jej przechodzić na żadnym wysokim poziomie trudności, można spokojnie ograć na easy - nie ma żadnych trofeów za poziom trudności z tego co widzę...

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #547 dnia: Lipca 01, 2020, 05:35:01 am »
Chyba tak naprawdę wystarczy wyczyścić grę ze znajdziek i jest platynka. Poziom hard jest jak normal - ani razu mi niczego nie brakowało i z żadną sekcją nie męczyłem się dłużej niż Max 2 - 3 podejścia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #548 dnia: Lipca 01, 2020, 09:15:08 am »
Wrzucali co się dało i aż ciężko mi uwierzyć że w jednej grze tylu bohaterów to dziwadła:-)
Weź opisz te dziwadła, bo aż jestem ciekaw :)

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #549 dnia: Lipca 01, 2020, 19:03:05 pm »
Obejrzałem na YT. Dobrze, że się wstrzymałem z zakupem :angel:

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #550 dnia: Lipca 01, 2020, 21:16:02 pm »
Grę przeszedłem, co tu dużo mówić, gra wybitna prawie pod każdym elementem i dałbym jej 10/10 . Tylko że wciskanie na siłę lgbt ,baba co wygląda jak chłop, nawet w notatkach znajdziemy o 2 meżach, kur** fuuu ,co za je**ne pedały . Wcale się nie dziwię ocenom na poziomie 1/10 ,sam bym za to promowanie pedalstwa dał taką ocenę

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #551 dnia: Lipca 02, 2020, 10:32:08 am »
Też skończyłem i daję 10/10
Promowania LGBT nie stwierdziłem. Parę razy byłem wkur**ony na zagrywki scenariuszowe, ale nie da się ukryć że gra nie udaje bajki Disneya i scenariusz idzie swoją drogą, doprowadzając gracza do pasji by potem wyprowadzić temat na spokojniejsze motywy i skłonić do refleksji.
Jak to ktoś napisał, jest to gra o nienawiści i to czuć.

Gra ma dla mnie dwie wady:
- jest zbyt depresyjna, obserwowanie drogi bohaterów, a tak naprawdę ich destrukcji jest momentami trudne; brakowało mi również standardowego w grach video poczucia przewagi moralnej i słuszności popełnianych czynów zabronionych, tu jak mordujesz to nie do końca czarne charaktery ale często po prostu osoby z innym punktem widzenia. Tak ciężko w grze video jeszcze nie było.
- jest zbyt brutalna - rzeczy, które dzieją się na ekranie ze spokojem może oglądać tylko psychopata (pewnie oni odpowiadają za sprzedaż gry;) ), dla mnie to było dużo za dużo

Mimo wszystko tytuł prezentuje całościowo poziom na chwilę obecną daleko poza zasięgiem innych developerów i dycha się należy z tak zwanym palcem w nosie.

Swoją drogą zastanawiam się, jaka byłaby reakcja na scenariusz "bezpieczny" i pozbawiony kontrowersji

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #552 dnia: Lipca 02, 2020, 12:12:55 pm »
Niedawno udało mi się ukończyć grę. Jestem bardzo zadowolony, chociaż nie jest to imo spodziewany "mesjasz gejmingu".
Nakręciłem się po fantastycznej jedynce - najlepiej wspominam gameplay i fabułę (a raczej sposób jej opowiedzenia). Grywalność w Part II jest wybitnie dobra i wyróżnia się na tle słabszej historii, która nieco ściąga całość w dół. Nie zgadzam się oczywiście z opiniami, że fabuła jest tragiczna. Jest zwyczajnie... okej, ta warstwa stoi po prostu o dwie klasy niżej względem poprzedniej części.
Jest coś w tym pomyśle na stealth-shootera, co bardzo dobrze do mnie trafia. Nie przepadam za samym gatunkiem skradanek, ale w TloU jest to jakoś dziwnie dobrze wyważone. Dla mnie gameplay jest niesamowicie immersyjny, czuję się, jakbym to ja sam zakradał się po tych opuszczonych budynkach i walczył o przetrwanie w świecie postapo. W dwójce ten element nie przeszedł rewolucji, ani nawet ewolucji - dostał lekki szlif, bo tyle wystarczyło, żeby pozostać liderem swojego gatunku. I chociażby za te potyczki, w których miałem przyjemność brać udział na przestrzeni gry, nie żałuję żadnego wydanego Kazimierza :)

Nie jest to jednak "mesjasz", ani gra na 10/10 (imo). Co mi się nie podobało?
Pacing. Jest tragiczny. Zdałem sobie z tego sprawę, kiedy jednego dnia udało mi się wygospodarować zaledwie godzinę przed konsolą. I w tym czasie stoczyłem jedną krótką potyczkę, a przez resztę czasu "grałem" w symulator chodzenia i cutscenki fabularne. Od tamtej pory, jeżeli nie mogłem pograć przynajmniej kilku godzin, to w ogóle nie włączałem konsoli.
Niepotrzebne rozwleczenie niektórych segmentów gry (to się chyba nazywa padding?). I początek za długo się dla mnie rozkręcał (w ogóle nie pasują mi gry ND pod tym względem, w Unchartedach też ziewam na początku) i końcówka mogłaby być krótsza, a niektóre środkowe fragmenty w ogóle bym wyciął.

Historię i jej bohaterów oceniam pod kątem całości, więc tę część przemyśleń wrzucam w spoiler :
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Słówko o technikaliach - ja to słynne ziarno zauważam. Gram na slimce, 40" fullHD TV. Jakoś mocno mi to nie przeszkadzało, chociaż zdziwiłem się brakiem odpowiedniego suwaka w opcjach. No i pomyślałem "ciekawe co Kyonkunshin by z tym zrobił?" :troll:
Ułatwienia dla niepełnosprawnych - GENIUSZ. Sam nie mam potrzeby korzystania z żadnego, ale cieszy mnie, że nasze hobby staje się coraz bardziej przystępne dla osób z różnymi utrudnieniami. To jeden z tych elementów, które faktycznie popychają te medium do przodu i liczę na to, że praca ND stanie się tutaj standardem.

Podsumowując - gra jest bardzo dobra. Gameplayowo mistrz, fabularnie spoko. Fascynujące jest to, że przy poprzedniej generacji narzekaliśmy na zbyt krótką długość gier, a teraz mamy problem odwrotny. Może to i lepiej? ;)
« Ostatnia zmiana: Lipca 02, 2020, 12:18:44 pm wysłana przez juve26 »

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #553 dnia: Lipca 02, 2020, 15:25:04 pm »

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #554 dnia: Lipca 02, 2020, 16:52:22 pm »

Pięknie wyjaśnione. Identyczne odczucia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #555 dnia: Lipca 02, 2020, 17:40:35 pm »
Miałem właśnie wrzucić. Przykład numer 1153 z filmu lub gry, kiedy lewactwo i SJW bierze się za coś i jaki koszmarek z tego wychodzi.

Grafika jest świetna a zwiedzanie zwłaszcza Seattle fantastyczne. Gameplay jest jak najbardziej w porządku. Zaczynasz z ukrycia a jak coś pójdzie nie tak to zaczyna się jazda i w sumie te momenty kiedy następuje wykrycie dawały mi najwiecej frajdy.

Sporo mi jednak nie przypasiło. Fabuła i bohaterowie na minus. Gra jest też moim zdaniem za długa i końcówkę wymęczyłem wręcz. Kończy się to trochę jak władca pierścieni - myślisz że koniec ale nie bo jest następny koniec po którym kolejny. Poza tym LGBTkuku za dużo. Ludzie piszą że jest to subtelne i niewyczuwalne ale nawet moja żona która jest raczej lewakiem to zauważała i pukała się w głowę. Wrzucali co się dało i aż ciężko mi uwierzyć że w jednej grze tylu bohaterów to dziwadła:-) A relacje miedzy nimi to czasami jak z tych paradokumentów w stylu „dlaczego ja”;)Ciężko się  gra bohaterem który wzbudza w tobie negatywne emocje a nie są to krótkie epizodu a oś fabuły. Poza tym na koniec gry i finał miałem totalnie w dupie bohaterów i wisiało mi co się z nimi stanie.

Te 10/10 i gra generacji z serwisów Lol

Nie spodziewałem się że aż tak mi nie podejdzie. Jak ktoś chciałby odkupić to niech pisze na priva.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Właściwie napisałeś to samo co Angry Joe mówił przez cała recenzję  :D
« Ostatnia zmiana: Lipca 02, 2020, 17:43:43 pm wysłana przez szmajdzik »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #556 dnia: Lipca 02, 2020, 22:26:24 pm »
Zajebista recka.
Niestety, ale Dickman zniszczył niemal wszystko.
Został gameplay i dźwięk a reszta to jedna wielka kupa.
Podobna sytuacja i rozczarowanie jak w przypadku MGS 2 a może nawet bardziej ponieważ czekało się aż 7 lat.
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2020, 00:25:20 am wysłana przez Kyokushinman »

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
The Last of Us Part II
« Odpowiedź #557 dnia: Lipca 03, 2020, 05:37:57 am »
A w ogóle Neil to niech wrzuci rozpiskę treningu Abby z dietą i cyklem zastrzyków w dupę z teściem  łącznie z lekami jakie brała żeby tak dojebać.Na pewno wielu amatorów robienia masy chciałoby wiedzieć. W grze mamy tylko dwa odniesienia do jej treningu. Widać raz siłkę na którą nie można wejść i raz nasz steryd chwali się w retrospekcji że bierze już na klatę 80kg ;-)

Sam regularnie ćwiczę i to dużo i jako typowy ektomorfik w 2 lata przytyłem tylko jakieś 4kg w masie mięśniowej. Laski mają jeszcze gorzej a ci odjebali transformacje w 4 lata w pudziana :-). Ni chu**.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #558 dnia: Lipca 03, 2020, 09:39:43 am »
Abby nie zapytasz, ale tu masz kobietę, która była ponoć referencją.

https://cramgaming.com/the-last-of-us-part-2-abby-real-life-model-53284/

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: The Last of Us Part II
« Odpowiedź #559 dnia: Lipca 03, 2020, 10:49:17 am »
Serio, chyba nigdy nie przestanie mnie smieszyc, ze ktos ma akurat z tym problem, kiedy to jest naprawde umotywowane fabularnie xD