Autor Wątek: Next geny  (Przeczytany 75043 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Next geny
« Odpowiedź #440 dnia: Lipca 30, 2020, 09:23:07 am »
Jeden kupuje, inny nie. Kumpli gry z plusa nie interesują, grają w 3-4 gry przez lata. Ja zazwyczaj biorę abonament do przodu, aby mieć spokój i taki gamepass wykupiony na półtora roku jeszcze. Wspaniała inicjatywa, oby sony wyszło kiedyś ze swoją.

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Next geny
« Odpowiedź #441 dnia: Lipca 30, 2020, 09:35:55 am »
Ja z GP skorzystam tylko przy okazji promocji. Za normalną cenę kupiłem tylko dwa razy na 1mc żeby sobie ograć kilka średniaków. Jakoś wole kupić dobrego exa od Sony niż grać w gry którym nie wyszło :-). W samym NIOH2 spędziłem więcej czasu niż łącznie we wszystkich grach z Game Passa. Są oczywiście wyjątki bo ze 3-4 gry nawet udało mi sie skończyć. Przeważnie jednak kończy się na odpaleniu i do kosza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Next geny
« Odpowiedź #442 dnia: Lipca 30, 2020, 09:36:38 am »
No na licencje idzie pełno forsy. Chodziło mi tylko o sprzedaż subskrypcji vs sprzedaż gry w sklepie. Do tego utrzymanie serwerów też ich trochę kosztuje, chociaż MS ma akurat bardzo dobrą infrastrukturę. Jednak jak ich własne studia zaczną w końcu częściej wydawać gry, to i będą mogli nieco na licencjach zaoszczędzić.

Na nasze warunki te 40 zł miesięcznie to nie wydaje się tak mało, ale w Stanach 10$ to tyle co nic. Ja obecnie mam wspólnie wykupionego Netflixa i HBO. Czasem się zdarzy, że przez miesiąc z któregoś serwisu nie skorzystam, ale ogólnie i tak opłacalnie wychodzi, patrząc na ceny filmów. Z GP i grami jest podobnie.

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Next geny
« Odpowiedź #443 dnia: Lipca 30, 2020, 09:39:34 am »
Też mam Netflixa i HBO GO. Netflix masa badziewia i oglądam bardzo rzadko ale kanał dla dzieci ratuje sytuacje w moim przypadku. HBO ma chociaż jakieś porządne filmy co jakis czas.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Next geny
« Odpowiedź #444 dnia: Lipca 30, 2020, 09:58:24 am »
Coś tam się dobrego zawsze trafi, ale fakt, produkcje Netflixowe za wysokich lotów nie trzymają zwykle (przynajmniej filmy, bo seriale jeszcze). Mam zatem nadzieję, że studia MS nie będą takiej kaszany odwalać ;)

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: Next geny
« Odpowiedź #445 dnia: Lipca 30, 2020, 11:52:04 am »
Gamepass to tylko gry, czy też mozliwość grania online? Jeśli w cenie jest abonament za granie po sieci, to na dobrą sprawę, czym to się różni od PS+? Jak dla mnie, tego typu usługi bez konkretnej biblioteki gier są zbędne. Też jakoś preferuję pudełko niż wirtualną bibliotekę na czas opłacania subskrypcji. Nie pamiętam już kiedy ostatni raz kupiłem PS+, a jeśli kupiłem, to głównie po to żeby skorzystać z jakiejś promocji. Wolałbym tani abonament za samo granie po sieci.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Next geny
« Odpowiedź #446 dnia: Lipca 30, 2020, 12:44:49 pm »
Jak kupisz ps+ to masz dostęp tylko do gier z danego miesiąca lub jeśli miałeś plusa wcześniej to do tych które dodałeś do biblioteki jak miałeś, w gp natomiast masz dostęp do całej dostępnej biblioteki zawsze jak masz opłacone.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Next geny
« Odpowiedź #447 dnia: Lipca 30, 2020, 13:47:44 pm »
Jestem zawiedzony tym co pokazały obie firmy.
Tyle było pierdzielenia o skoku generacyjnym  a tak naprawde nie widzialem absolutnie NIC co zrobiłoby na mnie wrażenie.
Wiekszość wygląda jakby toro chodziło na One X :roll:

Ratchet wygląda naprawdę dobrze. GT5, Kena i Horizon 2 też nieźle. Z kolei MS w sumie nic takiego nie pokazał. Forza, czy wcześniej Hellblade 2, wyglądają świetnie, ale z rozgrywką miało to niewiele wspólnego. CrossfireX ładne, jednak to poziom obecnej generacji.

Mimo to jestem pewien, że z czasem doczekamy się rewelacyjnej grafy.

Na mnie największe wrażenie zrobiła Kena.



Wygląda to fantastycznie. Kolejne tytuły będzie trzeba sprawdzić w domowym zaciszu, bo wierzę, że nowy Horizon graficznie zrobi robotę, problem w tym, że zwiastun tego jakoś specjalnie nie ukazał. Podobnie było z wieloma pozycjami.

Demon's Souls to inna sprawa, bowiem to rimejk starocia, więc trudno, by wrażenia nie zrobił, ale ile w tym nowej generacji.... O tym się przekonamy.

Szkoda, że wiele z pokazanych tytułów (Forza dla przykładu), zasadniczo to filmiki.

Dodatkowo kompetentnie nie podoba mi się fakt, że coraz więcej pozycji na nową generację dalej będzie paplać się w tych leciwych trzydziestu k/s.  :-x
Podobno Hori II ma właśnie w tylu działać. Cyber też. Asasyn, który nie powinien mieć problemu z kombo 4k + 60 k/s, patrząc na to, jak gra hula na One X Odyseja/Orgins. No i The Medium - ostatnio potwierdzono, że zadziała tylko w 4k i 30 k/s.  :-?


bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Next geny
« Odpowiedź #448 dnia: Lipca 30, 2020, 14:12:41 pm »
Gamepass to tylko gry, czy też mozliwość grania online? Jeśli w cenie jest abonament za granie po sieci, to na dobrą sprawę, czym to się różni od PS+? Jak dla mnie, tego typu usługi bez konkretnej biblioteki gier są zbędne. Też jakoś preferuję pudełko niż wirtualną bibliotekę na czas opłacania subskrypcji. Nie pamiętam już kiedy ostatni raz kupiłem PS+, a jeśli kupiłem, to głównie po to żeby skorzystać z jakiejś promocji. Wolałbym tani abonament za samo granie po sieci.
Sam Game pass kosztuje 40 zł za miesiąc. Jest tez wersja Ultimate która zawiera golda za zdaje się 55 zł. I wtedy możesz grać po sieci. Masz racje tez bym wolał kupić sama możliwość grania online.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Next geny
« Odpowiedź #449 dnia: Lipca 30, 2020, 14:38:17 pm »
No to ciągle jest taka opcja i nazywa się od lat xbox live gold.

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Next geny
« Odpowiedź #450 dnia: Lipca 30, 2020, 20:14:49 pm »
No to ciągle jest taka opcja i nazywa się od lat xbox live gold.
Chodzi o sam online bez Gierek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Next geny
« Odpowiedź #451 dnia: Lipca 30, 2020, 22:01:05 pm »
Te gierki chyba w gratisie dorzucili (w odpowiedzi na PS+), bez podnoszenia ceny, ale pewien nie jest.

Podobno chcą zrezygnować z Golda. Tak głosi plotka. Nie wiadomo tylko czy wtedy online będzie darmowy, czy raczej Gamepass, xCloud i Gold będą w jednym pakiecie.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Next geny
« Odpowiedź #452 dnia: Lipca 31, 2020, 13:44:02 pm »
To by troszkę za droga opcja była, Gamepass jest jednak znacznie droższy. Ale gdyby pójść drogą np. godziny darmowego online miesięcznie...

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Next geny
« Odpowiedź #453 dnia: Sierpnia 03, 2020, 06:38:29 am »
Xbox Series X and PS5 Prices Reportedly to be Revealed in August
https://www.vgchartz.com/article/444713/xbox-series-x-and-ps5-prices-reportedly-to-be-revealed-in-august/

Ostatnio Spencer się ciekawie wypowiedział w stylu: "Możecie się spodziewać kolejnego pokazu dotyczącego SXa w sierpniu, ale jeszcze zobaczymy".

Może te oznaczać, że planują podać info dotyczące konsoli w sierpniu (pewnie pod koniec), ale wciąż czekają na ruch Sony, by ewentualnie dostosować cenę konsoli - końcu ten pokaz miał być już w czerwcu. A jeśli Sony nic nie ogłosi to trudno, poczekają do września.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Next geny
« Odpowiedź #454 dnia: Sierpnia 03, 2020, 21:04:38 pm »
Ładna, szybka odpowiedź z klasą.


POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Next geny
« Odpowiedź #455 dnia: Sierpnia 04, 2020, 07:07:23 am »
Według plotek Sony podobno bardzo mocno inwestuje w czasowe exy i ekskluzywne DLC itp. rzeczy, gdy tymczasem MS woli skupić się na wspieraniu Game Passa i nie jest chętny wydawać dużo forsy na czasową ekskluzywność.

Biorąc pod uwagę, że Sony już teraz ma więcej wysokobudżetowych tytułów na 2021 (nawet jeśli Horizon 2 zaliczy obsuwę na 2022 - na co stawiam), to prawdopodobnie PS5 przez pierwszy rok mocno odstawi SXa.

Z drugiej strony jest pewna szansa, że Xbox będzie bardziej atrakcyjny cenowo. Oferta Series S + Game Pass może być dla wielu kusząca, szczególnie jeśli ktoś nie ma telewizora 4K. No i wygląda na to, że MS mocno uderzy w opcje abonamentowe (zapewne z Game Passem w zestawie). Przynajmniej w Stanach. Jestem ciekaw jak to wszystko się ułoży i kto na tej batalii wyjdzie lepiej. Warto jednak pamiętać, że celem MS jest zrównanie się z Sony (i to by był ogromny sukces), natomiast Sony spokojnie wystarczy utrzymanie obecnej pozycji.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Next geny
« Odpowiedź #456 dnia: Sierpnia 04, 2020, 10:09:44 am »
U hamburgerów zapewne sprzedaż konsol będzie wyrównana - jak na obecnej generacji. Być może M$ uda się przegonić Sony.
Kombo Seria S - o czym wspomniałeś - plus gry, to plus. Nalezy pamiętać, że w USA najchętniej kupowane pozycje, to tytuły sportowe oraz .... Call of Duty. Halo też ma się tam dobrze. W KKW bez szans, by walka była zacięta i wyrównana. W Europie się zobaczy, choć tu przywiązanie do marki zrobi swoje. Ogólnie trzymam kciuki z obie firmy.

Byłoby miło, gdyby w segmencie gier wyścigowych PSV coś sensownego zaczęło oferować. Na PS4 było średnio w tej materii. Poszatkowany Dc, który był rozwijany i dopiero za jakiś czas nabrał rumieńców. GTS - płatne demo z ładną, ale nic ponad to, grafiką.

Paradoksalnie najlepsze, najładniejsze wyścigi na PS4(Pro), to .... remaster Wipeout.

W tym segmencie Xbox, to niedościgniony wzór. No i niech te gry robią wrażenie, jak Godrizon 4, czy siódma FM, a nie wyglądają tylko poprawnie.

Jestem też ciekaw, jak to będzie z tymi ulepszonymi wersjami. Wiadomo, jak to na konsoli MS jest. Ogrywam ostatnio Ninja Gaiden II.
To 4k robi niesamowicie robotę. Takie Gearsy V, czy Hori 4 w pakiecie 4k i 60 k/s - o Jezu.

Z przyjemnością do Yharnam i przygód Drake bym wrócił w 60 klatkach wykorzystując potencjał 4, ale jak przyjdzie za to hajsy płacić.... :-x

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Next geny
« Odpowiedź #457 dnia: Sierpnia 04, 2020, 13:29:53 pm »
Sony przecież zapowiedziało GT7, zatem w temacie wyścigów też nie próżnują. Ciężko powiedzieć, jaka gra będzie, ale na pewno sprzeda się świetnie. Zakładam że sporo lepiej niż którakolwiek Forza.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Next geny
« Odpowiedź #458 dnia: Sierpnia 06, 2020, 16:49:56 pm »
DOOM Eternal i The Elder Scrolls Online trafią na PS5 i Xboksa Series X
Cytuj
W nadchodzących tygodniach i miesiącach będziemy udostępniać więcej informacji o The Elder Scrolls Online i DOOM Eternal na Xbox Series X i PlayStation 5, w tym spodziewane okna premierowe i listę usprawnień.
https://www.ppe.pl/news/148492/doom-eternal-i-the-elder-scrolls-online-ps5-xbox-series-x.html

TES Online mnie nie interesuje, ale Dooma nie dam rady ograć już na tej generacji, więc wszelkie usprawnienia mnie bardzo cieszą.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Next geny
« Odpowiedź #459 dnia: Sierpnia 14, 2020, 11:12:52 am »
A to ciekawe. Cos mi sie wydaje, ze nowa wojna konsol bedzie ciekawsza niz poprzednia - zwlaszcza w kwestii wydlubywania roznic w grach.

https://www.ppe.pl/news/148727/ps5-problemy-4k-informator-wspomina-o-falszywe-4k.html

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Next geny
« Odpowiedź #460 dnia: Sierpnia 14, 2020, 19:26:46 pm »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Next geny
« Odpowiedź #461 dnia: Sierpnia 19, 2020, 09:09:30 am »
Cytuj
    Xbox Series S – 05.11.2020 – 299 $/€
    Xbox Series X – 06.11.2020 – 499 $/€
    PS5 – 13.11.2020 – 499 $/€
    PS5 Digital – 399 $/€
https://www.ppe.pl/news/148876/ps5-i-xbox-series-x-w-jakich-cenach-i-kiedy-premiera-informator-podaje-konkrety.html

Pozwoliłem sobie poprzestawiać daty na nasz system. Najbardziej dziwi wcześniejsza o jeden dzień premiera XSS (według innych plotek konsola miała wystartować dopiero na początku przyszłego roku). W każdym razie ciekawe na ile to się potwierdzi.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Next geny
« Odpowiedź #462 dnia: Sierpnia 20, 2020, 00:57:37 am »
Za duża różnica między S a X moim zdaniem, raczej na 100$ liczę.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Next geny
« Odpowiedź #463 dnia: Sierpnia 20, 2020, 09:33:46 am »
Za duża różnica między S a X moim zdaniem, raczej na 100$ liczę.
Nie no musi być taka, bo inaczej nikt S nie kupi. To jednak mocno wybrakowana konsola ma być, jedynie SSD i procesor zostaną te same. Będzie mniej ramu, 3x słabsza karta graficzna i brak napędu. Imo te 200$ to minimum.

Za to Sony może ostro tracić na PS5 Digital, ale przy 399$ podejmą ostrą walkę cenową, a i po kilku latach ta różnica im się zwróci.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Next geny
« Odpowiedź #464 dnia: Sierpnia 20, 2020, 11:39:38 am »
W sumie racja, przy takiej cenie PS5 Digital, Microsoft nie może dać innej za eskę. Bo wtedy każdy by chwycił z półki Soniacza.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Next geny
« Odpowiedź #465 dnia: Sierpnia 21, 2020, 10:07:42 am »
Aktualna lista tytułów startowych (razem z oknem premierowym i ulepszonymi wersjami):

Multiplatformowe:
- Assassin's Creed Valhalla
- Call of Duty: Cold War
- Chivalry 2
- Recompile
- Planet Coaster
- Outriders
- Marvel's Avengers (jakoś na początku 2021)
- Control (początek 2021)
- Destiny 2
- Dirt 5
- FIFA 21
- Madden NFL 21
- NBA 2K21
- Observer: System Redux
- Rainbow Six Siege
- Watch Dogs: Legion
- WRC 9

PS5:
- Astro's Playroom
- Bugsnax
- Godfall
- Jett: The Far Shore
- Kena: Bridge of Spirits
- Spider-Man: Miles Morales
- The Pathless
- Worms Rumble

XSX:
- The Artful Escape
- The Ascent
- CrossFireX
- The Falconeer
- Gears Tactics
- The Medium
- Tetris Effect Connected
- Yakuza 7 (gra wyjdzie wcześniej też na PS4, ale na razie nie na PS5)
i ulepszone wersje:
- Forza Horizon 4
- Gears 5
- Ori and the Will of the Wisps
- The Outer Worlds
- Sea of Thieves

Na tym na pewno się nie skończy. Może się okazać, że PS5 dostanie jeszcze jakiś większy tytuł na premierę. W przypadku XSX z kolei dojdą pewnie jakieś indyki z czasową ekskluzywnością i ulepszone wersje jeszcze kilku gier.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Next geny
« Odpowiedź #466 dnia: Sierpnia 21, 2020, 11:33:46 am »
Ja liczę, że wpadnie Demon's Souls na premierę PS5. Były takie plotki, ale przy okazji zapowiedzi było cicho. Możliwe jednak, że Sony podeszło do sprawy ostrożnie - nie są pewni, które tytuły będą gotowe na 100% na premierę. Mogą być opóźnienia, np. 1-2 miesiące i dlatego woleli zaczekać. Tak samo wśród plotek był Ratchet i GT7. Z drugiej strony nawet jeśli coś z tego może być gotowe, to jednak Sony preferuje układać premiery swoich ex'ów na przestrzeni kilku miesięcy. Tylko start nowego systemu jest raz na kilka lat, więc kto wie.

W przypadku XSX strasznie kuje mnie w oczy podawanie gier "ulepszonych".

Na chwilę obecną dla mnie żadna konsola nie ma przekonującego lineup'u. Tylko Spider-Man, ale to "mniejsza" gra (choć z drugiej strony jest to jakiś powiew świeżości po produkcjach na kilkadziesiąt godzin), również Kena jest urzekająca (choć to raczej zbyt mała produkcja dla mnie).

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Next geny
« Odpowiedź #467 dnia: Sierpnia 21, 2020, 15:01:47 pm »
Dla mnie te ulepszone wersje to prawdę mówiąc największa zaleta, bo z początku będę ogrywać głównie właśnie gry z One. Ale rozumiem, że wielu osobom to kompletnie nie robi. Obecnie jedyną grą, dla której warto przestawić się na next gena, będzie Spider-Man. Reszta - poza paroma wyjątkami - to w sumie nieco ulepszone wersje gier z obecnej generacji. Jak ktoś ma podstawowe PS4 czy XO, to warto się przestawić na nową generację, bo z początku będzie można to traktować jak porządny upgrade peceta. Ale jak ktoś ma PS4 Pro czy One X, to spokojnie może z rok poczekać z zakupem konsoli tej samej firmy.

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Next geny
« Odpowiedź #468 dnia: Sierpnia 22, 2020, 12:44:02 pm »
No ciekawe jak to będzie z tymi patchami do starszych gier.  Exclusivy były robione konkretnie pod obecną generację, także wydaje mi się że w grę będzie wchodziła  tylko podbita rozdziała, lepszy LoD i tego typu ustawienia. Mam nadzieję że multiplatformy dostaną upgrade jak ustawienia high/ultra na pc. Miejmy tylko nadzieję, że twórcy nie oleją tematu i będą patche do wiekszych tytułów z ostatnich dwóch lat.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Next geny
« Odpowiedź #469 dnia: Sierpnia 23, 2020, 22:32:30 pm »
Miło byłoby, gdyby animacja dostała kopa. Oczywiście skoro plotkuje się o Bloodborne Remastered, to wątpię, by Krwiste w 4k i 60 k/s paczu się ukazały na PS V, ale zobaczymy, jak to wyjdzie.

Sony przecież zapowiedziało GT7, zatem w temacie wyścigów też nie próżnują. Ciężko powiedzieć, jaka gra będzie, ale na pewno sprzeda się świetnie. Zakładam że sporo lepiej niż którakolwiek Forza.

Wiem. Zdaję sobie także sprawę z faktu, że będzie to (najprawdopodobniej) killer sprzedażowy, ale.... trochę mało tego. Zresztą zobaczymy w 2021/22, jak to wypadnie ostatecznie.

Dla mnie te ulepszone wersje to prawdę mówiąc największa zaleta, bo z początku będę ogrywać głównie właśnie gry z One. Ale rozumiem, że wielu osobom to kompletnie nie robi. (....)

Oczywiście, że to zaleta i to ogromna. Ja przykładowo nie będę z niej często korzystał (co miałem ograć, to ograłem), jednak i tak można spokojnie bić brawa dla M$ za taka opcję, bo jak wiemy wypada to kapitalnie - wystarczy porównać ósmą Forzę, czy Path of Exile na One(S), a One X. Tu skok może być jeszcze większy.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Next geny
« Odpowiedź #470 dnia: Września 12, 2020, 09:42:11 am »
Jestem ciekaw czy na tej generacji zobaczymy wersje Pro. Najwięcej pewnie zależy od tego, jak technologia pójdzie do przodu i czy np. 8K zacznie się upowszechniać za te kilka lat. Ogólnie wydaje mi się, że MS nie będzie zależeć na wydawaniu wersji Pro, bo obecnie ma najmocniejszą konsolę i gry multiplatformowe bankowo będą wypadać nieco lepiej na XSX. Poza tym już ma dwa sprzęty, które musi wspierać. Z perspektywy Sony z kolei taki ruch wydaje się jak najbardziej sensowny, szczególnie że PS4 Pro okazało się sporym sukcesem.

Może więc być tak, że za 3-4 lata wyjdzie PS5 Pro, a tymczasem MS nie zdecyduje się na ulepszoną wersję swojej konsoli, tylko od razu za 5-6 lat wyda nową generację, bo XSS zacznie już stanowić problem.

Może też być tak, że streaming wywróci obecny model do góry nogami. Trudno powiedzieć, jak to się potoczy.

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Next geny
« Odpowiedź #471 dnia: Września 12, 2020, 23:20:53 pm »
Już mam odłożone pieniążki ze sprzedanej czwórki i planuję przesiadkę na ps5 w pierwszym kwartale 2021. Ostatnio PC przejął palmę pierwszeństwa jeżeli chodzi o poważny gejming.
Na nowej konsolce  trzeba będzie ukończyć GoT i czekać na perełki pokroju rimejku DS. Może nowe przygody Kratosa, Raczecik, GT7 albo jakiś ambitny indyk na wyłączność. ND dla mnie umarło. Liczę, że sony mocno wesprze technologię VR.
« Ostatnia zmiana: Września 12, 2020, 23:23:02 pm wysłana przez piter86 »

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Next geny
« Odpowiedź #472 dnia: Września 13, 2020, 00:20:01 am »
Jestem ciekaw czy na tej generacji zobaczymy wersje Pro. Najwięcej pewnie zależy od tego, jak technologia pójdzie do przodu i czy np. 8K zacznie się upowszechniać za te kilka lat. Ogólnie wydaje mi się, że MS nie będzie zależeć na wydawaniu wersji Pro, bo obecnie ma najmocniejszą konsolę i gry multiplatformowe bankowo będą wypadać nieco lepiej na XSX. Poza tym już ma dwa sprzęty, które musi wspierać. Z perspektywy Sony z kolei taki ruch wydaje się jak najbardziej sensowny, szczególnie że PS4 Pro okazało się sporym sukcesem.

Może więc być tak, że za 3-4 lata wyjdzie PS5 Pro, a tymczasem MS nie zdecyduje się na ulepszoną wersję swojej konsoli, tylko od razu za 5-6 lat wyda nową generację, bo XSS zacznie już stanowić problem.

Może też być tak, że streaming wywróci obecny model do góry nogami. Trudno powiedzieć, jak to się potoczy.

Ja obstawiałbym właśnie MS jako firmę, która może wprowadzić upgrade. Ich podejście (Xbox Series) temu sprzyja. Wprowadzenie XSS pokazuje, że nie mają z tym problemu. Oczywiście pozostaje kwestia zasadności. XOX był upgradem pod 4k. Na czym miałby się skupić w nowej generacji? 8k jest możliwością, ale ja wątpię, aby miało to realnie znaczenie (choć może i drobne przesłanki są). Prędzej musieliby zmienić swoje nastawienie i pójść drogą zbliżoną do PC - masz konsole do low, medium i high settings (w dużym uproszczeniu). Czy jest to możliwe? Po MS można się tego spodziewać.

Jeśli Sony lub MS zacznie prace nad nowszą wersją drugi z pewnością zrobi to samo. Sony raczej będzie bardziej konserwatywne, choć potrafią zaskoczyć.

W kwestii streamingu to chyba wciąż za wcześnie. Stopniowo tak, będzie zyskiwał na popularności, jednak wciąż ma swoje słabe strony z punktu widzenia technologicznego. Już Google miał wprowadzić nas w przyszłość, a wiadomo jak się skończyło (choć MS w przypadku Game Passa pokazuje, że wie jak się sprzedaje swoje pomysły).

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Next geny
« Odpowiedź #473 dnia: Września 13, 2020, 08:47:19 am »
Na tej generacji to jednak Sony pierwsze wyskoczyło z wersją Pro ;) Jeśli MS zamierza zostać przy nazwie "Series", to w sumie bardziej pasują kolejne generacje niż ulepszenia.

Tak jak na schemacie:


Dalej powinno być Series S2 i Seies X2.

Oczywiście według założeń MS chciał w ogóle z generacji zrezygnować i stąd też było to ogłoszenie pełnego wsparcia dla One przez pierwszy rok, dwa po premierze. Widać jednak, że powoli MS się z tego wycofuje, więc możliwe że będzie musiał zrewidować swoje plany. Wiele zależy zresztą od tego, jak im ta generacja wypadnie.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Next geny
« Odpowiedź #474 dnia: Września 13, 2020, 10:01:01 am »
Sony jako pierwsze wypuściło swoją ulepszoną wersję, ale nie znaczy, że byli pierwsi. Między innymi ich podejście było prostsze, mniej skomplikowane. Z tego co pamietam, pierwsze plotki na temat upgrade’u konsol dotyczyły Xboxa. Nie oznacza to oczywiście, że jako pierwsi na to wpadli, ale taki wtedy chyba był wydźwięk (albo myli mnie pamięć).

Co do nazewnictwa MS - jest to możliwe, ale jeśli przeszłość czegoś nas uczy to właśnie tego, iż firma z Redmond co chwile wprowadza nowe nazewnictwo. Są bardzo niekonsekwentni w tej kwestii (choć przynajmniej zostali przy oznaczeniach S i X więc jest nadzieja).

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Next geny
« Odpowiedź #475 dnia: Września 13, 2020, 11:28:24 am »
bo obecnie ma najmocniejszą konsolę i gry multiplatformowe bankowo będą wypadać nieco lepiej na XSX.
Nie byłbym tego taki pewien. Różnica w mocy obliczeniowej wynosi zaledwie 18%, ale w xboxie jest ona uzyskiwana za pomocą dużej liczby procesorów strumieniowych, a w ps5 Cerny postanowił dać małą liczbę procesorów strumieniowy w zamian za bardzo wysokie taktowanie. Ogólnie wysoko taktowany układ z małą liczbą procesorów strumieniowych jest wydajniejszy niż z dużą liczbą procesorów strumieniowych ale nisko taktowany, więc ta przewaga 18% może zostać zniwelowana do 0% dzięki większemu taktowaniu. Pytanie tylko jak często i jak mocno taktowanie w ps5 spada, bo jeśli ma być tak jak twierdzi Cerny że przez większość czasu chodzi na maksa i tylko sporadycznie minimalnie moze spaść to raczej stawiałbym że oba GPU są tak samo wydajne.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: Next geny
« Odpowiedź #476 dnia: Września 13, 2020, 11:42:14 am »
Znowu jest wrażenie, że konkurenci się dogadali. W poprzedniej generacji było synchro - procesor z tableta + wersje pro, w tej generacji magicznym sposobem obie firmy decydują się na magiczny SSD... Wygląda na to że oni każdy krok ze sobą konsultują. Ciekawe jak wyglądałyby konsole, gdyby takich konsultacji nie było?

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Next geny
« Odpowiedź #477 dnia: Września 13, 2020, 12:28:59 pm »
Mnie się wydaje, że po prostu taki jest trend obecnie. I obie firmy współpracują z AMD, więc logiczne że mają podobne podzespoły. No i mimo wszystko trochę tych różnic jest.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: Next geny
« Odpowiedź #478 dnia: Września 13, 2020, 12:47:59 pm »
Trochę różnic jest, ale kierunek jest ten sam. AMD może im produkować podobne GPU CPU, ale kewstia SSD to ewidentnie trend rozwoju architektury całego sprzętu i AMD nie ma tu aż tak wiele do powiedzenia. Magicznym sposobem obie korporacje stawiają nacisk na to samo, ich podejścia i rozwiązania się różnią ale zasadniczo obrany został ten sam kierunek. Podobnie było z poprzednią generacją, Wii U rozpoczęło next-gen z tabletowym CPU, jakiś czas później Sony i MS powielają schemat. Myślę że jakieś zakulisowe rozmowy na pewno mają miejsce i robione jest tak, żeby żaden z graczy zbytnio nie ucierpiał przez znaczące odstawanie od reszty. Różnice najwidoczniej wynikają z interpretacji ogólnych założeń dla branży. (stąd słaba pozycja Wii U, różnice w technologii SSD PS5 i XSX) W końcu od jakiegoś czasu trwa era multiplatform i nie może być tak że coś nie będzie działać i na jednym sprzęcie się nie sprzeda.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Next geny
« Odpowiedź #479 dnia: Września 13, 2020, 16:03:00 pm »
Zazwyczaj jest chyba też tak, że firmy wypytują też co większe firmy, czego by oczekiwały od nowej generacji i to też kształtuje podobne podejście. Nintendo oczywiście idzie swoją drogą.