Ankieta

Jakiego next gena planujesz kupić?

Playstation 5
Xbox Series S|X
Obydwa

Autor Wątek: Jakiego next gena planujesz kupić i kiedy?  (Przeczytany 1683 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Jakiego next gena planujesz kupić i kiedy?
« dnia: Października 30, 2020, 21:45:17 pm »
Jak w temacie. Dodałem ankietę, zachęcam jednak do wpisywania odpowiedzi w temacie.


Ja biorę XSX na premierę. PS5 też kiedyś kupię, ale nie wcześniej niż w 2023, dlatego w ankiecie zaznaczyłem tylko Xboxa.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Jakiego next gena planujesz kupić i kiedy?
« Odpowiedź #1 dnia: Października 30, 2020, 21:51:03 pm »
PSV już kupione. Serię X też biorę, ale zastanawiam się, czy nie poczekać na białą wersje kolorystyczną, która idealnie pasowałaby do mebli. Zresztą One i One S również mam białe. Z drugiej strony One X jest czarny, więc....

No nic to, każdemu życzę takich "dylematów".  :roll:


Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Jakiego next gena planujesz kupić i kiedy?
« Odpowiedź #2 dnia: Października 30, 2020, 22:32:50 pm »
Biorę zarówno Ps5 jak i XSX.
Pierwsze do exów a drugie do wstecznej i game passa.


windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Jakiego next gena planujesz kupić i kiedy?
« Odpowiedź #3 dnia: Października 30, 2020, 23:20:26 pm »
Ps5 mam już zamówione, ciekawe czy się uda dostać :) xsx zależnie od tego co bethesda zrobi z eksami, ale najwcześniej jakoś za 2 lata.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Jakiego next gena planujesz kupić i kiedy?
« Odpowiedź #4 dnia: Października 31, 2020, 09:51:00 am »
Ps5 zamówione i zapłacone.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka


Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Jakiego next gena planujesz kupić i kiedy?
« Odpowiedź #5 dnia: Października 31, 2020, 16:32:01 pm »
PS5 zamówione.
Na XSX nie ma kompletnie żadnych gier, na ps5 jest chociaż next genowe demons souls.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Jakiego next gena planujesz kupić i kiedy?
« Odpowiedź #6 dnia: Października 31, 2020, 17:36:16 pm »
PS5 w 2021
Wezmę bundla (pewnie będą) z GT7 lub FFXVI

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Jakiego next gena planujesz kupić i kiedy?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 01, 2020, 09:18:55 am »
Jako że 95% gier, w które gram to multiplatformy to z reguły wybieram sprzęt mocniejszy/taki na którym z reguły są ładniejsze/płynniejsze wersje gier.
Dlatego poprzednio wybralem 360>PS3 a potem PS4>XO.
Teraz wychodzi na XSX.
Kupie jak będzie można normalnie dorwać w sklepie stacjonarnym.
W żadne pre ordery się nie bawię ;-)

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 841
  • Reputacja: 16
Odp: Jakiego next gena planujesz kupić i kiedy?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 02, 2020, 12:09:25 pm »
Wezmę piątkę ale chyba w przyszłym roku bo te gry na start jak dla mnie dramat.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Jakiego next gena planujesz kupić i kiedy?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 02, 2020, 14:12:03 pm »
Spodziewałem się, że PS5 będzie mieć na forumku wyraźną przewagę, ale szczerze mówiąc nie sądziłem, że aż taką. Obecnie jest 15:6 na korzyść konsoli Sony.

Globalnie Xbox powinien zacząć zmniejszać stratę po 2022 roku, gdy wewnętrzne studia wreszcie zaczną wypuszczać gry pod nowe sprzęty. Z drugiej strony będzie to ciężka przeprawa, bo PS5 do końca 2021 wyrobi sobie bardzo mocną pozycję na rynku dzięki świetnym i znanym exom.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Jakiego next gena planujesz kupić i kiedy?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 02, 2020, 14:56:18 pm »
Spodziewałem się, że PS5 będzie mieć na forumku wyraźną przewagę, ale szczerze mówiąc nie sądziłem, że aż taką. Obecnie jest 15:6 na korzyść konsoli Sony.
Czy to takie zaskakujące? Raczej nie.
Po raz kolejny masz wybór pomiędzy pewniakami od Sony, co ich studia udowadniają od ponad 20 lat, a zapewnieniami i mrzonkami od MS, które trwają od dobrych 10 lat (końcówka x360). Do tego bieda startowa na Xboxie jest chyba nawet większa od tej z PS5. Nie ma Forzy, nie ma Halo. Czym mają przyciągnąć konsumentów? Slogan z najpotężniejszą konsolą na świecie już się przejadł. Gry? Jakie gry? Kiedyś tam będą, to ludzie kiedyś tam kupią. Może.
Ich duża szansa to...braki PS5 na półkach sklepowych. Wówczas zawiedzeni brakiem dostępności PS, wezmą pewnie Xboxa, pod warunkiem, że sklepy będą otwarte, a patrząc na obecną sytuację z wirusem na świecie nie jest to takie pewne.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Jakiego next gena planujesz kupić i kiedy?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 02, 2020, 15:25:54 pm »
Na start Xbox nie ma żadnego większego ex'a, dopiero nieco po starcie będą jakieś (ale ciężko je określić jako duże). Pierwszy rok również nie wygląda różowo. Może by to jeszcze jakoś przeszło, gdyby po drugiej stronie było podobnie, ale nie jest. Mimo wszystko PS5 dostanie exy day one (nawet jeśli będą dzielone z PS4), a plan na pierwszy rok jest imponujący. MS dał totalnie ciała, nie przygotował się w ogóle, nawet Halo nie upilnował.

W kwestii mocy nie używają już od pewnego czasu sloganu "najmocniejsza konsola" tylko "najmocniejszy Xbox". Wydaje mi się, iż sami nie są pewni, jaka będzie pozycja XSX.

Osobiście długo zwlekałem z realizacją swojego pre-ordera na XSX, bo dla mnie nie ma realnych powodów, żeby kupić tę konsolę teraz, a może i w ogóle (o ile ma się dobrego PC). Niemniej, chyba z sentymentu i faktu, że od czasów generacji PS2 mam wszystkie konsole (z pominięciem Wii), biorę na premierę obie. Bardzo chciałbym, aby w przeciwieństwie do XOX, nowy Xbox posłużył mi do czegoś poza zbieraniem kurzu i odpaleniem dosłownie trzech gier (z czego przeszedłem tylko jedną). Doceniam wiele rzeczy, które MS zrobiło, ale ciężko mi cieszyć się z zakupu next-gena bez żadnej gry (a tak właśnie będzie w przypadku XSX). To będzie dla mnie pierwsza taka sytuacja.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Jakiego next gena planujesz kupić i kiedy?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 02, 2020, 16:31:35 pm »
PS5 ma bardzo przyzwoity lineup na start. Oprócz solidnego pakietu gier multiplatformowych są przecież Demony i Spider-Man. Pierwsza gra może nie jest dla każdego, ale robi graficznie i na pewno zgarnie bardzo wysokie noty. Druga z kolei spodoba się prawie każdemu. Natomiast na Xboxie jest bieda, jeśli chodzi o exy, tym bardziej że nie ma żadnego prezentującego możliwości nowej konsoli.

Ja to widzę tak:

Ps5
+ Exy na premierę i te zapowiedziane na 2021
+ Superszybki dysk SSD
+ Siła marki
- Drogie gry

XSX|S
+ Game Pass
+ Mocno promowana wsteczna kompatybilność
+ Najmocniejsza konsola (przynajmniej potencjalnie)
- brak exów na premierę i średnie perspektywy na 2021

Mnie szczerze mówiąc na razie odstraszają ceny gier na PS5, a że nie miałem Xboxa One, to XSX jest idealną maszynką do nadrabiania zaległości (Game Pass to cudna opcja). Trzeba jednak uczciwie przyznać, że jeśli ktoś oczekuje już teraz next genowych doświadczeń, to nowy Xbox nie oferuje za wiele. Dlatego jestem ciekaw, jakie działania planuje MS w 2021.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: Jakiego next gena planujesz kupić i kiedy?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 05, 2020, 23:21:57 pm »
Zaznaczyłem Playstation5, ale wszystko może się zmienić z chwilą braku dostępności do niej... nie udało mi się złożyć preordera na czas, więc i szanse są nikłe.

Co wówczas? Na świąteczny urlop w grudniu chce już posiadać nextgena, Sony jeśli nie podoła z produkcją zostanie zastąpione prawdopodobnie Xboxem, oczywiście i tak kupie PS5 ale Sony dużo straci na tym, ponieważ stanie się konsolą dodatkową, a więc tylko do gier na wyłączność, i to tylko tych, które będę zainteresowany, to ile tego może być... 20 może 30 gierek przy ponad 500 dotychczas zakupionych.

Miało być kombo mocarny pc z 3080/90 który zastąpił by moją leciwą, ale nadal wystarczającą do Euro Trucka i Total War :troll: 1080ti a to po to aby Cyber Punka odpalić w epickości, teraz jednak miarkuje zamiary, i rozmyślam.

Xbox nie miał dla mnie sensu ze względu pc, ale ostatnio znalazłem płytkę z Ucieczką Riddicka i postanowiłem sobie zagrać, oczywiście zdając sobie sprawę, że gra ma swoje lata, i może być problem z tak świeżym PC i win10.

Gra jednak odpaliła bez problemu, chwile pograłem wszystko ok do czasu... bo gdy chciałem odpalić drugi raz to nagle je*, wyskoczył konflikt z dupci, takie to typowe pecetowe życie. Oczywiście mógłbym poszperać w necie, i pewnie bym odpalił, ale NIE CHCE MI SIĘ, klikam i ma być  ;) i tu wchodzi Xbox ze swoją wsteczną kompatybilnością.

Tak więc jak mawia Trump Playstation First  :troll: ale Xbox też jest świetną opcją.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Jakiego next gena planujesz kupić i kiedy?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 06, 2020, 16:20:24 pm »
To lepiej przejrzyj wsteczną kompatybilność XSX, bo z pierwszego Xboxa są tylko duże hity (około 20 czy 30). Z X360 jest już dużo więcej gier, ale też nie wszyskie (chyba z 800).

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Jakiego next gena planujesz kupić i kiedy?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 06, 2020, 16:42:45 pm »
Planowo miałem kupić ps5 na premierę ale problem z dostępnością spowodował, że zamówiłem XSX. Patrząc na to obiektywnie jednak ciesze sie, że tak się stało. Na konsoli od ms na ten moment mam o wiele więcej tytułów które bym sprawdził, do tego gamepass który jest rewelacyjna opcja. Tak czy siak Ps5 zawita u mnie pewnie gdzieś w okolicach luty, marzec o ile nie będzie problemu z dostępnością.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Jakiego next gena planujesz kupić i kiedy?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 08, 2020, 15:05:00 pm »
Ja ostatnio kupiłem jakąś sztuczką GamePassa na cały rok za jakieś 150zł (mieszanka wersji próbnych, PC i Ultimate), więc tak się nad tym Xboxem zastanawiam nieco, nawet już wtedy nie w abonamencie All Access, ale po prostu (jakieś dobre raty 30-50x0%). Tylko muszę najpierw wygospodarować miejsce obok TV, bo trzy konsole to już za dużo :D

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: Jakiego next gena planujesz kupić i kiedy?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 08, 2020, 16:37:55 pm »
Też właśnie szykuje miejsce dla Xboxa, będzie egzotycznie na półce obok tv, bo na szafkach już full, a jeszcze trzeba będzie giganta PS5 tam wcisnąć  :grin:


POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Jakiego next gena planujesz kupić i kiedy?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 15, 2020, 18:08:04 pm »
To kto właściwie już kupił XSX?

Ja, VaaKo, Moldar, Zielarz, Legrad... Ktoś jeszcze?

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Jakiego next gena planujesz kupić i kiedy?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 15, 2020, 19:18:28 pm »
<----- :)

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: Jakiego next gena planujesz kupić i kiedy?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 20, 2020, 11:46:43 am »
Ja ps5 może na następne święta. Mnóstwo zaległości na ps4 i mało czasu na granie. Do tego gram w Dark Soulsy i na jednym bossie siedzę czasami tydzień, także spokojnie. Inna sprawa że zawsze brałem nowsze modele po około 2 latach i od psx-a nie miałem nigdy awarii z żadną konsolą.

gidek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-09-2008
  • Wiadomości: 260
  • Reputacja: 7
  • Zielony gracz z niebieskim sercem :D
Odp: Jakiego next gena planujesz kupić i kiedy?
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 20, 2020, 21:29:52 pm »
Jako, że także udzieliłem się w ankiecie to postanowiłem wyjść z czeluści piekieł (aktualnie ogrywany Doom Eternal w Game Passie ^^) i także uargumentować swoją decyzję. Wybór jako pierwszej konsoli nowej generacji padł na Xbox Series X z powodów, które zamierzam wypunktować ; >

Ogólnie wygląda to tak, że moja przygoda z konsolą Xbox 360 trwała około 2 lata więc nie udało mi się zagrać w połowę gier jak nie więcej, które wyszły głównie na konsole Microsoftu. Po tym czasie postanowiłem o zakupie PS3 a następną konsolą, która zagościła u mnie w domu to PS4 Pro.
Przez ten okres na konsolkę Sony udało mi się zebrać naprawdę ładną bazę gier (około 300 pozycji do ściągnięcia na plejke 4) i jeszcze dużo mam do ogrania jak np. The Last Of Us 2 czy Ghost of Tsushima, Nioh 2 zaliczony jednak dalej zostały dodatki a kolejny wychodzi w grudniu plus moja przygoda z VR nawet się nie zaczęła...
Dodatkowo aktualny telewizor pamięta czasy PS3 i dopiero za miesiąc-dwa zamierzam wymienić stary model Samsunga 6400 na 70QT więc nie zależy mi aż tak na tych wszystkich spustach związanych z grafiką czy też ilością klatek w jakiej gra chodzi a orgazm graficzny sprawi, że odkryje niektóre tytuły na nowo, nawet na mojej leciwej PS4 (brak HDR czy 4k).

No to lecimy:
1. Kończyła mi się umowa u operatora Play i miałem możliwość zamiast wybrania telefonu to ww. konsolki
2. Game Pass (cebulacki, bo cebulacki ale za ~130 zł jest na 11 miesięcy), który przy moich zarobkach pozwala mi pograć w gry, których nie kupiłem albo nie miałem na konsoli Sony (wcześniej wymieniony Doom Eternal, Kingdom Hearts wszelkiej maści, Gears of War 3-5, prawie wszystkie części Forzy, ponowna przygoda z Master Chefem, Banjo Kazooie, które nigdy nie dokończyłem, Alan Wake, Fallout 76 z każdym nowym dodatkiem, Quantum Brake, Rage 2, Star Wars: Fallen Order, Ryse, Monster Hunter: World i w sumie jeszcze wiele mogę wymieniać ; >)
3. Jako, że moja przygoda z Xbox 360 skończyła się szybko to czeka na mnie przygoda z 2 lub nawet powiem to: 3 generacjami. Nie posiadałem już od dawna PC, bo mój zapęd skończyła się z kupieniem GeForce 4800TI za 2500 zł i obserwowaniem jak karta po roku czasu już zaczęła gówno znaczyć więc podjąłem decyzję aby za troszkę wyższą kwotę kupić laptopa do pracy a do grania konsolę :)
4. Szybkość chodzenia gier to jest magia, Doom, który wczytuje się w kilka sekund lub zmiana między Forzą a innymi grami dzięki Quick Resume. Poza tym podczas odpalenia gierek na obu konsolach i przełączaniu między HDMI zauważyłem dużą różnicę w działaniu tej samej gry z PS4 a Iksem, dźwięk także daje kopa na nowej generacji.
5. Electronic Arts, które stało się na PS4 przekleństwem po zmianie maila przypisanego do konta w PSN. Okazało się, że przez to, że mój główny EA Access był przypisany do maila, który już nie istnieje 2 miesiące męczyłem się prosząc o zmianę danych hindusów siedzących na pomocy. Nie udało się więc nawet nie mogę pograć w Battlefielda online na konsolce Sony...
6. Wykupiony abonament PS Plus, który pozwala mi dalej zbierać tytuły na PS4 gdzie mogę zawsze wrócić do Sony ale także uzbierać sobie ładną bazę gier na zakup PS5 jak już gry trochę potanieją lub będą lepsze oferty tak jak w ostatkach PS4 (ostatnio dopiero zakupiłem Shadows of The Tomb Raider w promce...)
7. Grafika w grach wstecznych na Xboxa, odpaliłem ostatnio Banjo Kazooie z 2008 czy też Full Spectrum Warrior z 2004 i naprawdę pomimo niedociągnięć związanych z ilością obiektów w terenie lub ogólną kanciastością to grafika nie razi w oczy, podbicie tekstur i szybkości oraz tego jak gra potrafi dalej przykuć fabułą pomimo tego, że ma swoje latka sprawiło, że mam tak bogatą bibliotekę gier na start, że aż nie wiedziałem co instalować najpierw (czy to Final Fantasy VIII remastered czy też Halo Master Chef Edition albo odświeżenie sobie Gears of War Ultimate - po tylu latach to jest jak puszczenie sobie Szeregowca Ryana na Blu-Ray).

7 grzechów względem Sony wymienione jednak muszę przyznać, że od 10 listopada nie odpaliłem swojej plejki pomimo tego, że jestem w trakcie Nioha 2 czy też innych gier multiplatformowych (w Red Dead Online dalej grałem do listopada) i z przyjemnością patrze jak staruszka może sobie chwilę odpocząć od ciągłej pracy a cichutki X sprawia, że mi nawet żona nie narzeka w nocy, że coś brzęczy :D

Zamierzam kupić PS5 ponieważ magia tych gier jest nie do zastąpienia jednak patrząc ekonomicznie to przynajmniej przez rok czasu mam do ogrania tyle gier, że i tak nie starczy mi czasu...
Aby nie było tak słodko dla zielonych to chciałbym napomknąć o kilku problemach, które zauważyłem na konsoli i nie wiem czy to jest wina samego sprzęty czy też może updatów przez należenie do Insidera (ostatnio 2 patche mi się wgrały pomimo tego oficjalnego) - Quick Resume po wyłączeniu konsoli potrafi wywalić błąd lub też zaciąć się na wczytywaniu ekranu - wiadomo, wraca się wtedy do ostatniego sejwa ale jest to frustrujące w momencie gdy wyłączyło się grę akurat w czasie walki, bo coś innego było do zrobienia (problem pojawia mi się głównie po powrocie do Doom Eternal z innych gier).

Jak komuś udało się przebrnąć to dzięki za uwagę :D dawno się nie wypowiadałem więc musiałem opisać co i jak ; p

Edit:
Zauważyłem, że w tagu dalej posiadam swoje stare konto Xboxowe jednak już dawno nie istnieje :P Teraz zaczynam od nowa wraz z Xbox Series X ; d gidek555
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2020, 22:27:08 pm wysłana przez gidek »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Jakiego next gena planujesz kupić i kiedy?
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 20, 2020, 22:26:37 pm »
U mnie trochę podobnie wygląda sytuacja, chociaż na X360 wszystko praktycznie ograłem, co chciałem. Z One mam za to spore zaległości, więc XSX elegancko się sprawdza :D

Raz też mi wyskoczył jakiś błąd i musiałem zresetować konsolę. Na szczęście potem już wszystko działało jak należy i nawet gry z Quick Resume zapamiętało.

gidek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-09-2008
  • Wiadomości: 260
  • Reputacja: 7
  • Zielony gracz z niebieskim sercem :D
Odp: Jakiego next gena planujesz kupić i kiedy?
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 20, 2020, 22:37:47 pm »
U mnie trochę podobnie wygląda sytuacja, chociaż na X360 wszystko praktycznie ograłem, co chciałem. Z One mam za to spore zaległości, więc XSX elegancko się sprawdza :D

Raz też mi wyskoczył jakiś błąd i musiałem zresetować konsolę. Na szczęście potem już wszystko działało jak należy i nawet gry z Quick Resume zapamiętało.

U mnie wyskoczył jakiś kod błędu 0x80070020, który niby jest głównie powiązany z Windowsem jednak pojawiło mi się to podczas aktualizacji 2 dni temu (ważyła z 500 mega). Nie mogłem zalogować się online dopóki mi się nie ściągnęła a podczas weryfikacji właśnie wywalało błąd.

Pomogło na to wyłączenie konsoli od zera i ponowne uruchomienie.

Jednak i tak dzisiaj jak wróciłem z roboty i włączyłem konsole (a chciałem wrócić do Dooma) to był pisk w głośnikach i powrót do dasha... Mam nadzieję, ze chociaż zgłoszenia w Insiderze pozwolą eMce na rozwiązanie tych niedociągnięć :P

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Jakiego next gena planujesz kupić i kiedy?
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 20, 2020, 22:45:24 pm »
Wychodzi na to, że jeszcze wszystkiego nie ogarnęli jak należy w nowych konsolach. Oby tylko nie było powtórki z RRODa ;)

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Jakiego next gena planujesz kupić i kiedy?
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 21, 2020, 09:52:33 am »
Jak tylko PS5 będzie można zgarnąć z regału w sklepie to biorę z Demonami. Minus że muszę kupić przy okazji nowy TV bo do tego co mam żal podpinać nową konsole (brak 4K, HDR).

Nowy Klocek też kusi. Ładny, cichy, mocny, Game pass ale jednak exy Sony robią różnice.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Jakiego next gena planujesz kupić i kiedy?
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 21, 2020, 14:31:38 pm »
PS5 pewnie pod koniec 2021 jak wyjdzie wersja GOTY Cyberpunka :lol:

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: Jakiego next gena planujesz kupić i kiedy?
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 21, 2020, 23:34:45 pm »
Raczej PS5, głównie ze względu na bibliotekę gier ps4 którą uzbierałem. Kusi trochę Series S, cena super, możliwości next gen za tak śmieszne pieniądze to bardzo fajna sprawa. Z drugiej strony jednak jest też śmieszny dysk twardy o pojemności 340GB... Dlatego bardziej Sony, będę mógł w dalszym ciągu grać w ulubioną grę F2P, bez konieczności zaczynania od nowa na nowej platformie, okazyjnie w przerwach ogrywając zaległości z PS4, być może w odświeżonej wersji jeśli Sony się zlituje i wyda patch do TLOU2.