Autor Wątek: Telewizory  (Przeczytany 784190 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1800 dnia: Lutego 07, 2009, 18:48:18 pm »
Ja tam w Sharpa i Philipsa przynajmniej przy niższych modelach raczej bym nie inwestował, sony w ogóle przemilczę. A wyższość plazm nad lcd, to jak dla mnie sprawa co najmniej dyskusyjna. To i to ma swoje wady i zalety. 5000 lg całkiem niezły, ale jak masz na wydanie/będziesz mieć tyle kasy rozejrzyj się może za samsungiem serii 6 bądź 7. Dla przykładu http://www.ceneo.pl/1438200 i http://www.ceneo.pl/1778381. Dla jasności, warto! A poszukiwanie dobrej plazmy przy 32' bym sobie odpuścił.
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2009, 18:50:21 pm wysłana przez grami »

Unlimited

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1801 dnia: Lutego 08, 2009, 12:32:43 pm »
Nie zgodzę się że można porównywać LCD bez LED do Plazm, tu jest widoczna przepaść(tylko nie w kolosach typu MM tylko w salonach hifi czy w domu, gdzie są godne do tego warunki by porównywać obraz).Tu dochodzimy do jednej z największych wad takich dużych sklepów, a polega to na tym że bardzo rzadko sprzedawcy chcą pójść Nam na rękę i wypożyczyć za kaucją dany sprzęt, czy chociaż ustawienia paru Tv koło siebie i zobaczenia różnicy chociażby za pomocą płyty testowej odpalonej na dvd. :sad: Co do plazm, jeśli Plazma to min. 37 cali. Do 32/37 cali LCD. Powyżej tej wielkości kupowanie LCD to dla mnie strata pieniędzy ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2009, 12:34:52 pm wysłana przez Unlimited »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1802 dnia: Lutego 08, 2009, 12:45:33 pm »
Postaw sobie plazmę w nasłonecznionym salonie... Puste gadanie. Wszystko zależy od warunków i wykorzystania.

Unlimited

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1803 dnia: Lutego 08, 2009, 13:01:27 pm »
Widzę że nie czytasz dokładnie moich postów ;)

michalc

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2005
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 1
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1804 dnia: Lutego 08, 2009, 18:51:37 pm »
Nie zgodzę się że można porównywać LCD bez LED do Plazm, tu jest widoczna przepaść(tylko nie w kolosach typu MM tylko w salonach hifi czy w domu, gdzie są godne do tego warunki by porównywać obraz).Tu dochodzimy do jednej z największych wad takich dużych sklepów, a polega to na tym że bardzo rzadko sprzedawcy chcą pójść Nam na rękę i wypożyczyć za kaucją dany sprzęt, czy chociaż ustawienia paru Tv koło siebie i zobaczenia różnicy chociażby za pomocą płyty testowej odpalonej na dvd. :sad: Co do plazm, jeśli Plazma to min. 37 cali. Do 32/37 cali LCD. Powyżej tej wielkości kupowanie LCD to dla mnie strata pieniędzy ;)

Szkoda, ze polska jest pod tym wzgledem zacofana, w us masz parenascie tv odpalonych obok siebie z jakims filmem badz demkiem gierki i sobie mozna porownac, a gdy sie kupi tv masz miesiac (w walmart 3 miechy) na oddanie sprzetu bez podania przyczyny.

Unlimited

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1805 dnia: Lutego 08, 2009, 22:28:26 pm »
Takie wygody u Nas to tylko w salonach Hi-Fi ;) Większe sieci sklepów rzadko idą na takie podejście do klienta, tu najlepiej wybrać jakiś mały punkt takiej sieci, gdzie jeszcze można coś ugrać itd. Co prawda wg. nowej poprawki do kodeksu konsument ma prawo do 10 dni oddać taki produkt lub odstąpić od umowy jednak tego każą nie mówić, a jak ktoś już to wie to może napotkać na parę schodów z drugiej strony.

BudziejPL

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-01-2008
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1806 dnia: Lutego 09, 2009, 13:41:46 pm »
Takie wygody u Nas to tylko w salonach Hi-Fi ;) Większe sieci sklepów rzadko idą na takie podejście do klienta, tu najlepiej wybrać jakiś mały punkt takiej sieci, gdzie jeszcze można coś ugrać itd. Co prawda wg. nowej poprawki do kodeksu konsument ma prawo do 10 dni oddać taki produkt lub odstąpić od umowy jednak tego każą nie mówić, a jak ktoś już to wie to może napotkać na parę schodów z drugiej strony.
A czy w takich salonach będzie możliwość sprawdzenia TV z PS3, jak myślicie? I jakie są w nich ceny w porównaniu do sklepów internetowych albo jakiś nie dla idiotów? Dużo drożej wychodzi?

Unlimited

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1807 dnia: Lutego 09, 2009, 15:19:58 pm »
W zależności od salonu, jest różna kaucja wprowadzona na wypożyczenie sprzętu do domu, problem polega na tym że w salonach Hi-Fi często są tylko topowe modele danego Tv lub marki mało obecne w sieci sklepów pokroju MM czy Saturn i jest ich mało, bo tam głównie króluje sprzęt Audio, dopiero potem jest sprzęt AV(jednak zdarzają się pozytywne wyjątki, jest ich coraz więcej). Dlatego tu rozwiązaniem może być sklep internetowy czy jakaś inna firma która zajmuję się branżą AV, pokroju Avans gdzie jest też szansa na wypróbowanie zestawu w sklepie po umówieniu się i dogadaniu szczegółów jak i np. wypożyczenie sprzętu do domu(za kaucją). Dużo też zależy od personelu. :cool:

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1808 dnia: Lutego 09, 2009, 20:25:10 pm »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1809 dnia: Lutego 12, 2009, 10:46:58 am »
Kupno nowego TV i budyniu na deser, można przyrównać tylko z nazwy.
Do tego pierwszego powinno podejść się z zupełnie innym nastawieniem niż "co tam, nie będzie ok, to .... "

Właściwie dobrze by było, gdyby każdy posiadacz konsoli nowej generacji (nie, Wii, nią nie jest , stąd ten problem odpada), najpierw zakupił odpowiedni telewizor, gdyż dzięki temu nowy wymiar grania , jest osiągnięty w pełni. Problem z tym, iż typów poszczególnych modeli , jak i samych marek jest od groma. Na domiar złego jest jeszcze jeden niezwykle istotny aspekt - plazma , czy LCD? I tu postaramy się do tego dojść.

Na dobrą sprawę już na wstępie można bez większego wahania , stwierdzić, że plazma jest lepsza. Ma bardziej nasycone kolory, lepszą czerń, czyli nomen omen, lepiej obraz się nań prezentuje. Zawdzięcza to temu, że ciekłe kryształy filtrują światło generowane przez diody , lub lampy (to co jest użyte, zależy od modelu odbiornika, diody jednak sukcesywnie zastępują lampy), czyli przykładowo taka czerń , czy kolor niebieski nie są idealne (czyli takie jak w plaźmie). Oczywiście i tak nie ma powodów do narzekań - niech nikt nie myśli, że LCD ma wyblakłe kolory , a czerń to bliźniak szarego w tym wypadku, jednak różnicę widać - na korzyść plazmy, w której wykorzystuje się lumionofory aktywowany właśnie przez będącą w komórkach plazmę. Oczywiście ta czerń ma też swoje minusy paradoksalnie, bowiem grając w GTA IV nocą, podczas gdy w grze również była późna godzina, było przesadnie ciemno - ciężko aż sobie takiego Splinter Cell/Doom3 wyobrazić na plaźmie. Wypada nadmienić również, że niektóre LCD mają czerń zbliżona do tv plazmowych - vide taki Samsung.

Kolejnym plusem plazmowych TV , jest brak smużenia, oraz niemal zerowy czas reakcji. Ktoś powie "no dobrze, ale czy 4-8ms w LCD to wartość wysoka?".
Oczywiście, że nie, ale jak ma się to do 0.001 ms plazmy? W GT5 Prologue raczej tego nie doświadczysz, w Raczet i Klank : ToD niemal również (choć tu , jest to widoczne w kilku momentach wyraźnie), ale już w VF5 bardzo często. Ogólnie chodzi o dynamiczne sceny, stąd jeśli Lau wykonuje jakiegoś juggles, jest to widoczne. Przy Goh'u niemal w ogóle. Jednak i tu plus dla plazmy.

Kolejnym polu na którym LCD przegrywa , to kąty patrzenia, jednak chyba nikt kto kupuje TV nie będzie na dany program/grę patrzył przy dziwnych ustawieniach, stąd mało to istotne, ale jednak warte wspomnienia.

Jakieś punkty dla LCD? Jak najbardziej. TV nie produkuje się mniejszych niż 37' a do kuchni , czy w formie monitora taki mniejszy LCD znakomicie się sprawuje.
Jeśli ktoś może kupić góra 32' TV , to również musi zostać przy technologii LCD.
Plazma również pobiera więcej prądu - jeśli zbliżone modele (LCD-plazma) porównamy , to ten drugi , nakarmi się 300W przy 220 W konkurenta.

Ekonomicznie , rzecz biorąc , plazmy, są też droższe, choć to nie buty, czy podkoszulek i chyba warto nieco więcej wyłożyć na sprzęt i mieć lepszy, tym bardziej, że powinien nam starczyć na długie lata.

Dobrze jeśli odbiornik ma kilka wejść HDMI (w tym D-Sub), bowiem kupujący nie powinien zwracać tylko uwagi na przekątną i kontrast.

Jaki zatem TV wybrać do naszego MGS4 i innych gier?
Najlepszym wyborem jest plazma Pioneer KURO, problem w tym, że to wydatek rzędu 6-16k. Coś bardziej dostępnego? Przecież Golf VI to samochód niższej klasy niż Ferrari Enzo, ale nie znaczy to , że jedyne miejsce do, którego się nadaje , to złomowisko.

Bardzo dobrym TV jest plazma Panasonic PV8 , lub PV80. Porażająco wręcz dobrym a 37' HD Ready tego modelu, można nabyć już na śmieszne 1.9k.

I właściwie jeśli chcesz zdecydować się na kupno plazmy, to polecam ów model.Stosunek - jakość-cena.

Problem dopiero pojawia się przy wyborze LCD. Dlaczego? Jeśli chodzi o plazmy , to właściwie jedynym słusznym wyborem jest - Pioneer (bardzo drogi, choć najlepszy), Hitachi (ciężko u nas dostępny), albo Panasonic ( dla gracza -i nie tylko- ) zdecydowanie najlepszy wybór.

Jeśli chodzi o LCD wybór jest większy. Znacznie większy. Właściwie , jeśli ktoś ma x360 i tylko x0, to śmiało może inwestować w HD ready,, ponieważ wiadomo jak to z programami w HD jest a gry na x'a obsługują tylko 720p. Jak ktoś kupił sprzęt Kutargi'ego, to może zdecydować się na fHD. Może, ale nie musi, przecież gier w full HD jest jak na lekarstwo i najczęściej są to wersje starych tytułów , jak T DR , czy Wipout HD.

Oczywiście są i te większe produkcje , które 1920-1080 obsługują, ale jest ich mało wciąż. Oczywiście jeśli masz zbędne 300-400, to możesz pokusić się o to , tym bardziej, że 300 na blu ray robi wrażenie :D

Jaka przekątna? Bzdurą jest to co "szpece" z marketu mówią ( "jeśli 32" to przelicznik 3.2 m, jeśli 40" to 4m"). W takim razie gdzie siedziałbyś w kinie/pisząc posta/grając na PSP xD

Jeśli siedzimy ok 2m od tv, spokojnie można zainwestować w 37'. Oczywiście nie znaczy to, że jeśli masz fotel 4m od TV nie możesz sobie 32 kupić. Dużo zależy również od samego pomieszczenia-jakie duże, ile tam jest rzeczy, et cetera.

Jaka firma? Cóż, na prawdę Bravie są przehypeowane. Nie znaczy, że są złe, czy nawet przeciętne, jednak gloryfikowanie ich mija się z celem. Bravia , to panel Samsunga (notabene bardzo dobry) , z innym komputerem sterującym i ceną Sony.

Osobiście polecam Sharp Aquos. Posiadam ów tv i w stosunku do innych TV jakie miałem/mam, mogłem testować, generuje najlepszy obraz, oraz jest kawałem solidnie wykonanego sprzętu - Samsung , czy Toshiba Regza mają doń 4 długości (przy czym Regza, jest także b. dobrym tv). Nawet słynna Bravia przegrywa.

Z innych warto zastanowić się nad LZD80,LX85P Panasonic'a. Co prawda Aquos to nie jest, ale i tak lepszy niż cała reszta z Bravią na czele.

Każdy kto nie ma odpowiedniego TV , a ma PS3/x0 z miejsca niemal powinien takowy odbiornik zakupić. Są dostępne za bardzo przystępne ceny.

Dosyć napisać, że za Samsunga 40' fHD serii 5 zapłacisz jedyne 2k (!).
A do dobry tv. Za znakomitą plazmę Panasonica PV8 37' zapłacisz nawet mniej .
A jeśli masz na zbyciu ok 2.4 to nie zastanawiaj się, tylko kup Sharp Aquos 37 ' fHD, lub opcjonalnie za niecałe 1.9k 32 fHD - również Sharp.

A jeśli już nie masz odpowiedniej ilości $, to pamiętaj, że gro dobrych TV możesz kupić za mniej niż 1.4k - np LG 32" HDready.

I tak, jeśli już zdecydowałeś się na 32' , to wiedz, że różnicę pomiędzy fHD a HDr widać.
(niektórzy twierdzą, że to pieniądze wyrzucone w błoto, to nie prawda, no chyba, że kupili do x360).

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1810 dnia: Lutego 12, 2009, 11:22:03 am »
niby ok, ale nic nie jest wspomniane o żywotności plazmy i lcd, jeżeli porównujemy wszystko to warto o tym wspomnieć.

no i bzdura z fHD w x360.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1811 dnia: Lutego 12, 2009, 11:27:21 am »
Dziwne stwierdzenie że Sharp Aquos bije na głowę Toshibę czy Sony Bravie. Po pierwsze to którą Bravię? Bo ja maiłem okazję porównać sobie Bravię V4500 do topowych modeli Sharpa i jasno stwierdzam że ten model Bravi zamiata jak żaden inny TV. Tani nie jest, tym bardziej że to HD a nie FHD ale jakość obrazu przewyższa to co pokazuje Aquos.

kumite49

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 17-11-2008
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 0
  • O ludzie!Lupi nie odpowiadaj na moje posty!Blagam
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1812 dnia: Lutego 12, 2009, 11:50:05 am »
Ty nie widzialeś jeszcze co dopiero wyprawia W4500,zmiata jakością wersje X4500 i Z4500!Polecam do gier ten tv.
Mój top 10 gier wszechczasów!
1.Metal Gear Solid
2.Shenmue,Shenmue2
3.Metal Gear Solid 3
4.Wining Eleven 4,ISS Pro Evolution 1,2
5.Tekken 3
6.Resident Evil 4
7.God of War 2
8.Metal Gear Solid 4
9.Winning Eleven 7,PES3
10.Mortal Kombat 2

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1813 dnia: Lutego 12, 2009, 12:15:56 pm »
s 00s Nie jest wspomniane, ot choćby dlatego, że gdybym chciał napisać wszytko odnośnie tych TV, post musiałby być tak z kilkanaście razy dłuższy (a i to chyba by nie wystarczyło).
Jednak jak na ogólny zarys , spełnia swoją rolę. A z tą bzdurą, to jak mam owe stwierdzenie zrozumieć? Prawda jest taka, że nawet do PS3 spokojnie wystarczy TV HDr, ale oczywiście full HD sprawują się tu lepiej (filmy, część gier). Jednak przy samym x360, jest to niemal zbędne. Chyba, że źle zrozumiał ktoś ostatnie zdanie.

MarcePan tak się składa, iż sporo rozmawiałem z kilkoma osobami siedzącymi w temacie i praktycznie wszyscy są zgodni. Jeśli już to Pioneer KURO, jednak wiadomo ile te TV kosztują. Z bardziej przystępnych pojawiały się praktycznie plazmy Panasonica - PV8 i PV80 a jeśli chodzi o LCD, każdy był zgodny - Aqos. I ja nie piszę tu o "znawcach" z marketów, ale o osobach, które od lat w tym siedzą i mają możliwość testowania dzień w dzień.

Przy czym ja nigdzie nie napisałem , że dana marka inną na głowę bije ,a że jest lepsza . Należy również napisać gdzie miało się możliwość porównania. Gdyż niekoniecznie lepszy obraz w sklepie telewizora A w stosunku do B odpowiada faktycznemu stanu. Ja gdy miałem możliwość przetestowania niejako kilku tv, skupiłem się na jak najmniejszej ilości gier i.... dodatkowo tych samych momentach , bym łatwiej mógł wszytko spamiętać - przykładowo w VF5 walczyłem tymi samymi postaciami, tak samo ubranymi na tych samych planszach (oczywiście w głównej mierze, bo od czasu do czasu, zmieniałem te proporcję z ciekawości czy coś nowego zauważę). Oczywiście pewnie i tak jest, że najnowsze Bravie, są lepsze niz starsze modele Sharpa, jednak przyrównując zbliżone egzemplaże, Sharp wygrywa. Jak pisałem mam i Bravię i Aquos i ni jak przewagi tej pierwszej nie widzę. A jak pograłem na Panasonicu PV 80 , to już wiem, co oddam a co kupię.

Poza tym często zgubna spirala się nakręca. Ot wszedłem na pewne forum i gro użytkowników pod niebo wychwalali swoją Bravię. Okazało się, jednak, że jest to u niemal każdego z nich jedyny, lub jeden z 2-3 tv LCD na jakim w życiu grali a niemal żaden z nich nie miał możliwości pograć przykładowo na dobrej plaźmie. A wiadomo jak to jest w naszym rodzimym kraju - lubi się co się ma. Tak było od zawsze. Ktoś miał PSX - satur już jest kiepski. Posiadacz X boxa wywyższał swoją konsolę ponad PS2 (a jak się skończyło , wiadomo). Czy dzisiaj nie ma durnych wojenek?
Na telewizory, również się to przeniosło. Oczywiście, to nie jest tak, że posiadam Aquosa i go bronię, bo przecież miałem dowolność w wyborze a i przy tym wiedzę odpowiednią posiadam, by nie pójść do sklepu i nie kupić co mi się pierwsze nawinie/co sprzedawca poleci. Ale jak to mój znajomy napisał "jeśli ktoś miał możliwość grania na dobrej plaźmie, powrót do dobrego LCD był niemal katorgą". Może nieco przesadzone, ale faktycznie tak jest. Inny dodał "chyba tylko ślepy wybrałby LCD zamiast plazmy". Oczywiście, tutaj dochodzą inne czynniki , o których pisałem w swoim poście (przeznaczenie, wielkość, cena, et cetera).Nie sposób się z tym nie zgodzić.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1814 dnia: Lutego 12, 2009, 12:34:23 pm »
Ja mogę powiedzieć jedynie to co zaobserwowałem po odpaleniu obok Bravi V4500 i Sharpa D65E. Na temat sygnału cyfrowego się nie wypowiadam bo testowałem jedynie obraz zapodany z DVD. Różnica była spora na korzyść Bravi i nie mówię tutaj tylko o poziomie czerni, który pozamiatał Sharpa ale również o ostrości obrazu i odwzorowaniu barw. Oba TV na ustawieniach fabryczny. Potem zabawa ustawieniami i Sharp kolorystycznie zbliżył się do Sony ale poziom czerni nadal był kiepski przyrównując do Bravi.

Zaznaczam że to był prosty test sygnału o zwykłej rozdzielczości. W żaden inny sposób nie porównywałem tych TV.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1815 dnia: Lutego 12, 2009, 12:42:30 pm »
bzdura, bo specjalista z ciebie jak pół dupy z za krzaka skoro nie wiesz, że xbox obsługuje fullHD zarówno do gier jak i filmów o_O.

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1816 dnia: Lutego 12, 2009, 12:52:31 pm »
Hmm...salvan z prawie wszystkim co napisałeś mógłbym się zgodzić, tylko nie podobało mi się, parę rzeczy które, bądź co bądź, przekoloryzowałeś. Piszesz, że w polsce jest tak, że każdy chwali to co ma i sam popełniasz ten sam błąd chwaląc sharpa. Wg mnie samsung z serii 6 jest jednym z najlepszych możliwych zakupów jeżeli chodzi o tv'k 32-37'. I nie ma bata, żeby jakiś aquos w tym przedziale cenowym mógł mu podskoczyć. No http://www.nokaut.pl/telewizory-lcd/tv-lcd-samsung-le37a656a1.html#zakladka=specification (Zastosowane technologie     24Hz - 1080 24p Real Movie, Wide Color Enhancer 2, Anynet, Czas reakcji: 4 ms, Kąt widzenia (poziomy/pionowy): 178 stopni, Technologia DNIe Pro, Technologia MotionPlus: 100 Hz, Kontrast dynamiczny: 35000:1), czerń zbliżona do tej z plazm, kolory bijące gałki oczne i płynność obrazu po prostu wgniatają konkurencje w przedziale cenowym 2k - 3k. Ale zostawiając już temat odpowiednich modeli. Wszystko to co napisałeś w porównaniu lcd i plazm to prawda, mam jednak małe ale (o tak o, żeby było śmieszniej), LCD w większości wypadków nie boryka już się z problemami smużenia ekranu i kąta widzenia, zostało to zniwelowane niemal do 0. Natomiast plazma (a przynajmniej te modele panasonca, które wymieniłeś) dalej boryka się z problemami odbijania światła i nijak nie nadaję się do jasnych pomieszczeń (pomijam nowsze modele panasonica z zaimplementowanymi filtrami). Plazma również jakoby nie jest tak wielofunkcyjna jak LCD, nie sprawuję się dobrze ze statycznymi obrazami, więc funkcja monitora mimo, że możlwa odpada. Ogólnie plazmę polecałbym raczej do oglądania zwykłej telewizji, aniżeli gier czy wysokiej rozdzielczości filmów. Ogólnie temat telewizorów jest na tyle płynny, że obawiam się, że trudno wskazać póki co na najlepszy możliwie wybór. Ja osobiście przy obecnym postępie technologicznym raczej inwestowałbym już w FHD. Bo HDR może szybko zostać nieaktualne, vide nowe regzy toshiby z wbudowanym procesorem cell (tak tym z ps3) i nową rozdzielczością 3,820 x 2,160 (http://www.gadgetell.com/tech/comment/toshiba-booth-tour-regza-resolution-cell-tv-network-tv-wireless-hd-and-more/)

Ciapkas

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1817 dnia: Lutego 12, 2009, 12:54:29 pm »
Dla mnie trzy najlepsze marki LCDów to Pioneer, Panasonic i Szajsung. W takiej kolejności.

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1818 dnia: Lutego 12, 2009, 12:56:54 pm »
Pionieer drogi, Panasonic ok, ale oni sami preferują plazmy, rozmawiałem ostatnio z przedstawicielem tej firmy, który sam przyznał, że nie planują póki co ekspansji lcd zostawiając to pole samsungowi.
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2009, 15:33:22 pm wysłana przez grami »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1819 dnia: Lutego 12, 2009, 13:01:51 pm »
W temacie LCD Sharp, Sony albo Toshiba - kolejność alfabetyczna, bo wszystko zależy od konkretnego modelu. Ewentualnie Philips, a reszta może się schować. Pioneer ma ceny z tyłka, Panasonica najwyżej plazmy, a Szajsunga i Lucky GoldStar kompletnie nie uznaję.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1820 dnia: Lutego 12, 2009, 13:04:20 pm »
Ja polecam zobaczyć na własne oczy jak pod zwykłą anteną świeci LG. Nawet seria 2000 i 3000. Ja byłem mocno zaskoczony że tak tani LCD może tak ładnie świecić.

Obecnie ja stawiam wyżej LG niż Samsunga.

Jeśli chodzi o TV do codziennego użytkowania, czyli oglądania TV i grania to Panasonic PV80. Bardzo wysoka jakość za śmieszną cenę. Najlepszy stosunek ceny do jakości.

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2009, 13:20:55 pm wysłana przez grami »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1822 dnia: Lutego 12, 2009, 13:11:02 pm »
No. A kiedyś Lanos święcił triumfy popularności.

Unlimited

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1823 dnia: Lutego 12, 2009, 14:39:18 pm »
Jeśli chodzi o LCD do powiedzmy 2-3k zł. To dla mnie kolejność jest następująca: Sharp, LG, Panasonic(wszystko poza czernią bardzo dobre), Philips, Samsung, Sony..reszta firm. Powyżej tej kwoty jeśli chodzi o LCD to Pionner, Sony, Sharp, Samsung..reszta firm.

Jeśli chodzi o Plazmy to wiadomo że do 2,5k zł nie do pobicia jest Panasonic Seria PV. OD 3kzł Seria PY też nie do pobicia(jedynie panele z LED mogą stawać w szranki).
Od 6k zł wzwyż to Pionner, Hitachi, Panasonic. :cool:
Jeszcze jedno jeśli ktoś kupuję Tv do gier to LCd powinien mu wystarczyć, na cyfrowym sygnale też sobie radzi. Jeśli jednak Tv ma służyć przede wszystkim do oglądania a potem do gier to bardzo wyraźnie skłaniał bym się ku Plaźmie. :-) Co do poboru prądu, cóż z dobrym Audio jest podobnie(jednak taka mikrofalówka bierze więcej, więc nie ma co panikować :P )

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1824 dnia: Lutego 12, 2009, 14:50:50 pm »
mikrofalówka chodzi 5 min, tv "trochę" dłużej  :cool:

Unlimited

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1825 dnia: Lutego 12, 2009, 14:53:07 pm »
Sprzęt Audio chodzi też dłużej niż mikrofalówka ;)

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1826 dnia: Lutego 12, 2009, 14:54:46 pm »
ale nie na pełnej mocy ;)

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1827 dnia: Lutego 12, 2009, 15:55:24 pm »
Jeśli chodzi o TV powyżej 6k to tylko Loewe.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1828 dnia: Lutego 12, 2009, 19:26:20 pm »
Cytuj
W temacie LCD Sharp, Sony albo Toshiba - kolejność alfabetyczna, bo wszystko zależy od konkretnego modelu. Ewentualnie Philips, a reszta może się schować. Pioneer ma ceny z tyłka, Panasonica najwyżej plazmy, a Szajsunga i Lucky GoldStar kompletnie nie uznaję./quote]

Cytuj
Popieram
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2009, 19:28:38 pm wysłana przez Szymku »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1829 dnia: Lutego 12, 2009, 19:35:42 pm »
Jak ktoś potrzebuje TV tylko do oglądania siatkówki/kablówki to nie ma lepszego wyboru jak LG2000. TV świeci pod takim sygnałem naprawdę bardzo ładnie i kosztuje 1200zł. Mowa oczywiście o 32 calach.

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1830 dnia: Lutego 12, 2009, 20:16:37 pm »
Ja mam LG 32" G5000 (1.599zł) i jestem bardzo zadwolony , jakosc obrazu na kablówce jest naprawdę dobra, gra się również dobrze.

Diuk

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1831 dnia: Lutego 12, 2009, 20:19:39 pm »
U mnie stoi od kilku lat Samsung R82B i zdążyłem się już zakochać w tym TV, wspaniale świeci, ma wszystko czego potrzebuję by osiągnąć growe "ZEN"  8-)

Coiler

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 24-05-2004
  • Wiadomości: 284
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1832 dnia: Lutego 12, 2009, 20:27:44 pm »
Ja od jakiegoś czasu gram na 37pv80 i jestem mega zadowolony,miałem sony 40x4000 i jakoś dużo tańszy panasonic bardziej mi pasuje. Na prawdę plazmy panasonica (i pioniera oczywiście) to dobry wybór do gier, wszystkim niedowiarkom polecam wypróbować , zdziwicie się...
I can see what you see not visions milky then eyes rot. When you turn they will be gone,wisphering their hidden song. Then you see what can not be shadows move where light should be. Out of darknees out of mind cast down into the Halls of The Blind!

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1833 dnia: Lutego 13, 2009, 13:48:07 pm »
Cytuj
sOOs-
xbox obsługuje fullHD zarówno do gier jak i filmów o_O.
Wiesz, tak już jest , że człowiek ma prawo się pomylić. Inny, kulturalny , grzecznie powinien zwrócić mu uwagę co najwyżej, bez durnych przyrównań. Plus jest coś takiego jak konstruktywna krytyka. Spójrz zresztą na grami, nie zgodził się w każdym aspekcie, ale post pochwalił i przyznał rację, bo w większości w rzeczy samej tak jest. Jak już nasze zdania się nie pokrywały, to odbyło się bez tekstów typu "du*pa za krzaka". Zwróć na to uwagę przy kolejnej odpowiedzi, gdyż dialog ma tu być merytoryczny , bez zbędnych waśni i krzyków .

To tak tytułem wstępu. Dalej. Faktycznie, jeśli chodzi o x360 , to nie jest tak, iż wartości 1920-1080 wynoszą zero. Jednak nie jest również tak pięknie jak pisze na opakowaniu, jak nas karmią.
Mianowicie gro pozycji niby w 1920-1080 jest najzwyczajniej up scalowana. I to zarówno na PS3 jak i na x360, z tym że w przypadku tego drugiego znacznie częściej.

Podobnie jest z samym HD ready. Nie jest tak, że to jedna rozdzielczość i że jest zawsze tak jak na pudełku pisze (aprzeciez powinno). Czyli sytuacja podoba jak z fHD. I tak na PS3 ta wartość , to  często :
1600×1080, 1440×1080,1280×1080, 1024×1024 . A na konsoli M$ głównie - 1280×720. Oczywiście byś znowu nie wyskoczył "bzdura", to napiszę, że oba typu zdarzają się zarówno na PS3 jak i x360. Z tym, że na tym pierwszym zdecydowanie częściej.

Jak to powiedział mój znajomy "Żadne fHD, era fake HD".

Gdy były owe testy przeprowadzane - czwarty kwartał ubiegłego roku, czyli na pewno od tego czasu coś się zmieniło, jednak nie sądzę, że diametralnie - to na x360 były dostępne 4 (słownie - cztery) gry w prawdziwym full HD. Przy czym były to tuzy typu - NBA, czy Boogie Bunnies . Dla porównania na PS3 było ich kilkadziesiąt (czyli również mało).

Oczywiście teraz więcej tych tytułów w fHD (również na x360) wychodzi, ale nikt sobie ręki nie da uciąć , czy to faktycznie jest full HD.

Dalej.

Cytuj
grami-
Hmm...salvan z prawie wszystkim co napisałeś mógłbym się zgodzić, tylko nie podobało mi się, parę rzeczy które, bądź co bądź, przekoloryzowałeś. Piszesz, że w polsce jest tak, że każdy chwali to co ma i sam popełniasz ten sam błąd chwaląc sharpa. Wg mnie samsung z serii 6 jest jednym z najlepszych możliwych zakupów jeżeli chodzi o tv'k 32-37'.Wszystko to co napisałeś w porównaniu lcd i plazm to prawdamam jednak małe ale (o tak o, żeby było śmieszniej), LCD w większości wypadków nie boryka już się z problemami smużenia ekranu i kąta widzenia, zostało to zniwelowane niemal do 0.
Miło grami , że tak sądzisz. Doceniam ową wypowiedź.
Z Sharpem jest dokładnie jak pisałem. Chwalę nie dla tego, że mam, zupełnie jakbym odgórnie miał to narzucone, lub pieniądze za to dostawał, ale chwalę, bo dokonałem wyboru trafnego . Wyboru, który poprzedzały testy. Bravię również posiadam i nie sposób jej nie chwalić, ale według mnie, Aqos lepiej się sprawdza. Oczywiście nikomu swego zdania nie narzucam i każdy ma prawo do innego wyboru.
Osobiście, gdybym po testach uznał , że jednak Regza, czy Samsung lepiej się sprawdziły, dokonałbym innego wyboru. I faktycznie, LCD coraz częściej i gęściej do plazm się zbliżają jeśli chodzi o smużenia, czy czerń.

Cytuj
Ciapkas
-Dla mnie trzy najlepsze marki LCDów to Pioneer, Panasonic i Szajsung. W takiej kolejności.

grami
-Pionieer drogi, Panasonic ok, ale oni sami preferują plazmy, rozmawiałem ostatnio z przedstawicielem tej firmy, który sam przyznał, że nie planują póki co ekspansji lcd zostawiając to pole samsungowi.
Jak widać ile osób, tyle opinii.
Cytuj
Iras
-W temacie LCD Sharp, Sony albo Toshiba - kolejność alfabetyczna, bo wszystko zależy od konkretnego modelu. Ewentualnie Philips, a reszta może się schować. Pioneer ma ceny z tyłka, Panasonica najwyżej plazmy, a Szajsunga i Lucky GoldStar kompletnie nie uznaję.

Cytuj
MarcePan
Jeśli chodzi o TV do codziennego użytkowania, czyli oglądania TV i grania to Panasonic PV80. Bardzo wysoka jakość za śmieszną cenę. Najlepszy stosunek ceny do jakości.

Choć jak widać, jak pisałem , gro osób jednak stawia na Panasonic (plazmy) , oraz Sharp (LCD).
Cytuj
MarcePan-
a polecam zobaczyć na własne oczy jak pod zwykłą anteną świeci LG. Nawet seria 2000 i 3000. Ja byłem mocno zaskoczony że tak tani LCD może tak ładnie świecić.

Obecnie ja stawiam wyżej LG niż Samsunga.
LG to solidna marka. Jeśli ktoś kupi monitor/LCD raczej nie powinien być niezadowolony - i ta przystępna cena oraz podejście do klienta.

Cytuj
Coiler
Ja od jakiegoś czasu gram na 37pv80 i jestem mega zadowolony,miałem sony 40x4000 i jakoś dużo tańszy panasonic bardziej mi pasuje. Na prawdę plazmy panasonica (i pioniera oczywiście) to dobry wybór do gier, wszystkim niedowiarkom polecam wypróbować , zdziwicie się...
Nie inaczej, miałem przyjemność pograć i jest to coś wspaniałego , ba nawet ten niższy model (PV8-przyp. SW) spisuje się wprost znakomicie.


    Poza tym warto zwrócić uwagę również na jakość wykonania (wykończenia , jak obudowa przylega do panelu - nie dajcie sobie wmówić bzdur o cyrkulacji powietrza). U mnie właśnie Regza (chlip) za to poleciała. Podobnie jak Samsung. Przy Aquosie najmniejszych zastrzeżeń nie miałem/nie mam w tej materii. Podobnie jak z Viera (Panasonic), choć o Sharpa trzeba więcej dbać niż Vierę - chodzi o czyszczenie go szmatką, ze względu na użyty materiał. Ale PS3 tez tak ma.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1834 dnia: Lutego 13, 2009, 13:54:56 pm »
bzdura, bo specjalista z ciebie jak pół dupy z za krzaka skoro nie wiesz, Że xbox obsługuje fullHD zarówno do gier jak i filmów o_O.

Gry w full HD to są moŻe ze 3, a filmy? Chyba tylko z przystawki HD-DVD. Reszta jest skalowana, a skalować równie dobrze moŻe sam telewizor.
« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2009, 16:23:07 pm wysłana przez Iras »

Unlimited

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1835 dnia: Lutego 13, 2009, 15:25:21 pm »
Skaler skalerowi nie równy :P

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1836 dnia: Lutego 13, 2009, 18:38:41 pm »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

porównanie wydaje mi się jak najbardziej na miejscu. jak ktoś się decyduje na wywód łudząco przypominający artykuł z fachowej literatury( przynajmniej ja takie odniosłem wrażenie) to powinien zgłębić trochę temat, dodatkowo po pierwszym "bzdura" dalej obstawiałeś przy swoim, więc sorka, ale z tym "specjalista jak..." to sad but true.
: Luty 13, 2009, 18:33:50 pm
bzdura, bo specjalista z ciebie jak pół dupy z za krzaka skoro nie wiesz, że xbox obsługuje fullHD zarówno do gier jak i filmów o_O.

Gry w full HD to są może ze 3, a filmy? Chyba tylko z przystawki HD-DVD. Reszta jest skalowana, a skalować równie dobrze może sam telewizor.

z gierkami się zgodzę, nie ma za wiele ale fakt jest taki, że obsługuje i należy o tym wspomnieć. inaczej takie opinie wprowadzają więcej szkody niż pożytku. co do filmów to chodziło mi o filmy puszczane chociażby z przenośnego dysku czy pendrive'a zapisane w formacie fullHD.
żeby znowu nie było daje coś na potwierdzenie:

http://xbox.joystiq.com/2007/04/10/xbox-360-gets-new-1080p-hd-video-codecs/

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1837 dnia: Lutego 13, 2009, 18:57:02 pm »
Filmy z pendrive'a to mało praktyczny dodatek. Obsługi napisów brak. Oczywiście można sobie puścić porno, wtedy nie doskwiera to tak bardzo, ale najpierw trzeba kupę czasu konwertować film na widoczny dla Xboxa format. Materiały na Marketplace też maksymalnie w 720p. Gry w 1080p można policzyć na palcach jednej ręki, więc mimo wszystko zgadzam się, że mając Xboxa zalet full HD się nie odczuje. PS3 ma blu-ray - Xbox nie.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1838 dnia: Lutego 13, 2009, 19:03:19 pm »
filmy z pendrive'a to mega praktyczny dodatek. sam obejrzałem już tak niezliczoną ilość filmów, od zwykłych divixów w sd, przez HDready po filmy fullHD. co do napisów to oczywiście można było się nauczyć angielskiego i nie ograniczać się do pornusów ;)
btw. nigdy nie musiałem konwertować filmu aby obejrzeć go na x0. podpinałem pena/dysk i śmigało bez zarzutów. parę razy mi tylko dociągnęło jakiś codec.

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1839 dnia: Lutego 13, 2009, 20:04:59 pm »
Myślałem , że xbox odtwarza tylko pliki WMV-HD, czy się myle?
Jeżeli chodzi filmy w HD.