Autor Wątek: Telewizory  (Przeczytany 784137 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2600 dnia: Marca 13, 2010, 15:24:04 pm »
Z tego co wiem i czytam wygląda na to iż Sony dzięki swojemu Motionflow stało się wzorem dla pozostałych marek. Co do dodatkowego żółtego piksela to być może teraz już to jakoś się sprawuje. Swego czasu właśnie Sony prowadziło testy z wykorzystaniem dodatkowego piksela ale okazało się, że przez to odświeżanie matrycy mocno poleciało na pysk. M.in. dlatego w nowych modelach Bravia zastosowany jest z powrotem panel 8bit a nie 10bit jak to było w serii 4500. Przy większej liczbie odcieni danego koloru, ogólnie większej liczbie barw zbyt znacząco wydłużał się czas reakcji matrycy. Nie wiem jak to rozwiązał Sharp, być może udało im się ten problem ominąć. Jednakże patrząc na listę najlepszych TV na rynku nie zobaczysz w pierwszej top 5 ani Philipsa, ani Sharpa.

Lista wygląda tak:
# Pioneer PDP-LX5090
# Panasonic TX-P42G20
# Panasonic TX-P42V10
# Toshiba 46SV685D
# Sony KDL40W5500

Także kup sobie Sony Bravie serię W i będziesz naprawdę w pełni zadowolony.

-------

Nieco odbiegając od tematu. W Modern Warfare 2, które śmiga w 60 fps'ach widać ogromną różnicę między włączonym 100Hz a wyłączonym. Naprawdę jest to zupełnie inny odbiór tego co dzieje się na ekranie. Nie spodziewałem się, że aż tak. To samo dotyczy Gran Turismo 5: Prologue.

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2601 dnia: Marca 13, 2010, 17:45:30 pm »
Jesli chodzi o segment sredni (mowa o 3-6k zl ) jednak philips chyba ma najwiecej do zaoferowania zwlaszcza jesli chodzi o obraz wyswietlany w SD.Zestawienia zestawieniami ale warto przypomniec kto zdobyl jedna z bardziej prestizowych nagrod ,mowa o EISA  :grin: w ubieglym roku.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2602 dnia: Marca 13, 2010, 18:28:01 pm »
Fajnie, ale w twoim segmencie średnim mieszczą się topowe modele Sony.

Za 3200 można kupić 40-calową Bravię W5500, a wątpię, żeby jakiś Philips w tej cenie zagrał lepiej.

Unlimited

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2603 dnia: Marca 13, 2010, 18:33:56 pm »
Tego warto sprawdzić, być może okazać się tak że to jednak ten będzie na 1 miejscu listy zakupowej, wg. mnie to jeden z najlepszych LCD w cenie do 4/4,5k zł.

http://www.ceneo.pl/2373467
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2010, 18:36:24 pm wysłana przez Unlimited »

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2604 dnia: Marca 13, 2010, 20:30:05 pm »


Za 3200 można kupić 40-calową Bravię W5500, a wątpię, żeby jakiś Philips w tej cenie zagrał lepiej.

Pozwole sie nie zgodzic,kwestia czy miales okazje porownac go z modelami philipsa.Jesli tak ,w czym w/w model sony tak bardzo jest przed konkurencja?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2605 dnia: Marca 13, 2010, 21:42:15 pm »
Jeśli się nie zgadzasz, to może po prostu wymień te Philipsy, które świecą lepiej od nowych Bravii z serii W - tylko nie 32 cale za cztery klocki, bo to się raczej mija z celem. Jak napisałem wyżej - NIE SĄDZĘ, żeby takie istniały, a jeśli jest inaczej, ja ich nie spotkałem.

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2606 dnia: Marca 13, 2010, 22:50:53 pm »
Chociazby 42pfl 8404h .Swego czasu dosc drogi teraz jak sie dobrze poszuka 3,5k zl mozna znalesc jak nie taniej.Akurat mam to male szczescie ze mam znajomego ktory prowadzi sredniej wielkosci sklep audio video i nie raz robilismy male porownania.Tez i  ten model wybralem na swoja pulke.Calkiem mozliwe ze soniacz znacznie lepiej radzi sobie z formatem 720 badz 1080 ale kupowanie tv w moim wypadku patrzac tylko i wylacznie na hd mija sie z celem.Kanalow w hd na c+ mam z 5 a na BD moze 2 razy w miesiacu cos obejze.W SD moim skromnym zdaniem zaden inny mu nie podskoczy.

sipap

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-12-2005
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 1
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2607 dnia: Marca 14, 2010, 09:57:19 am »
Sam zastanawiałem się nad filipkiem(model który jest parę postów wyżej- 9604).Naprawdę ładnie grają.Ambilight to świetny patent.Jednak trzeba brać pod uwagę miejsce gdzie ma stać telewizor.Jeśli ktoś może go powieśic na ścianie lub postawić na stoliku blisko ściany i ma wokól telewizora sporo wolnego miejsca,ten wykorzysta możliwości tych telewizorów(z ambilightem).Jeżeli tv bedzie stał w zabudowanym regale,wokól niego nie bedzie wolnych przestrzeni ,to  sporo straci ze swoich możliwości.
Znajomy ma tv philipsa i dopiero jak po małym przemeblowaniu powiesił go na ścianie,to tv ukazał swoją moc.Ja niestety nie mam takiej mozliwości(i myślę że sporo osób też tak ma)i dlatego wybrałem soniaka z serii W.Mnie przekonała również 5-cio letnia gwarancja.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2608 dnia: Marca 14, 2010, 11:19:29 am »


Za 3200 można kupić 40-calową Bravię W5500, a wątpię, żeby jakiś Philips w tej cenie zagrał lepiej.

Pozwole sie nie zgodzic,kwestia czy miales okazje porownac go z modelami philipsa.Jesli tak ,w czym w/w model sony tak bardzo jest przed konkurencja?

Poczytaj testy serii W a przekonasz się dlaczego jest tak wysoko stawiany. Jeden test na polskim serwisie jest przeprowadzony przez posiadacza Pioneera Kuro i oto co m.in. napisał w teście.

Cytuj
Co się tyczy kolorów to procesory Bravia zawsze słynęły z niesamowitej sprawności w obrabianiu obrazu pod względem kolorów. Po kalibracji doszedłem do obrazu, który dość wiernie oddawał realne barwy, a stojący z boku B7000 jeszcze bardziej mnie w tym utwierdził. Pamiętajcie, że pisze to użytkownik Kuro.

Koleś wspomina LED B7000 bo porównywał wtedy oba te tv. Siła Bravia leży właśnie w procesorach, które potrafią oddać kolory jak żaden inny LCD na rynku. Dalej pisze o systemach upłynniania obrazu w Sony, które są tak wszędzie wychwalane.

Cytuj
To jest właściwie to, czego oczekuję od 100Hz czy 200Hz czy ile tam jeszcze wymyślą nam producenci. Obraz jest płynny ale nie aż tak by wywołać efekt teatralności. Żadne dodatkowe ustawienia nie są potrzebne a obraz w przypadku ruchów wywołujących judder jest płynny bez efektu irytującego stroboskopu.

Zresztą ranking jednego z najbardziej cenionych "sajtów" testujących telewizory mówi sam za siebie. Seria W jest wyjątkowo udanym produktem od Sony. Jedyny zarzut jaki trafia się w niemal każdej recenzji to nieszczęsne podświetlenie matrycy. Z tego co zdążyłem wyczytać to nie ma egzemplarza, który byłby pozbawiony jaśniej świecących rogów podczas ciemnych scen. Cała reszta w tym TV to najwyższa półka i biorąc pod uwagę fakt, że cena wcale wygórowana nie jest to obecnie chyba najlepszy wybór dla ludzi szukających bardzo dobrego telewizora LCD.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2609 dnia: Marca 24, 2010, 15:33:13 pm »
szybka piłka:

ok.3000 zł, ok.40". co polecacie? poproszę o co najmniej 2-3 propozycje.
TV głównie do oglądania kablówki, raczej sd, może film z kompa co jakiś czas.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2610 dnia: Marca 24, 2010, 15:55:45 pm »
PANASONIC TXP-42S20

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2611 dnia: Marca 24, 2010, 16:12:48 pm »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2612 dnia: Marca 24, 2010, 16:19:14 pm »
p42g10e

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2613 dnia: Marca 24, 2010, 16:44:18 pm »
Aaa około 3000zł. To faktycznie G10 lepsza. Do 3000zł S20 polecam. Jednak sprawdź oba modele, bo szczerze mnie zaskoczyły nowe modele Panasia. Naprawdę dają radę po SD.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2614 dnia: Marca 25, 2010, 05:13:43 am »
dzięki, dzięki. widzę, że plazmy górą :)

ten S20 wygląda zacnie. mieści się w cenie (nawet poniżej) a chyba spełni oczekiwania.

czy coś z LCD też się znajdzie, czy nie warto się nawet rozglądać?

btw. to ma być dla siostry i nie bardzo chce mi się jej tłumaczyć, ze tv musi się "dostroić" (jasność na początku mniejsza), że de "duszki" to znikną, że biel jest khmmm itp. czy to już CAŁKOWICIE nieaktualne w plazmach?
« Ostatnia zmiana: Marca 25, 2010, 05:19:16 am wysłana przez s00s »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2615 dnia: Marca 25, 2010, 05:57:49 am »
dzięki, dzięki. widzę, że plazmy górą :)

ten S20 wygląda zacnie. mieści się w cenie (nawet poniżej) a chyba spełni oczekiwania.

czy coś z LCD też się znajdzie, czy nie warto się nawet rozglądać?

btw. to ma być dla siostry i nie bardzo chce mi się jej tłumaczyć, ze tv musi się "dostroić" (jasność na początku mniejsza), że de "duszki" to znikną, że biel jest khmmm itp. czy to już CAŁKOWICIE nieaktualne w plazmach?
Różnicy w jasności nie zauważy - to są rzeczy do których wymagający odbiorcy się przyczepiają. "Duszki" to już przeszłość w plazmach, a w szególności w panasonicu, który stosuje nowe panele neoPDP czy jakoś tak.

Jeżeli to ma być tv do filmów, telewizji i ogólnie SD - to raczej na bank plazma.

Chyba, że ma bardzo jasny salon, wtedy światło może się odbijać w szkle na matrycy.

ps: człowieku co tak rano robisz przed kompem?  ;)  ... i kto to mówi  :grin:

pawel_k

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2616 dnia: Marca 26, 2010, 02:24:31 am »
"Duszki" to już przeszłość w plazmach, a w szególności w panasonicu, który stosuje nowe panele neoPDP czy jakoś tak.
oj nie bardzo, moja G10 ma wypalony duży prostokąt z ekranu "viera link", który od miesiąca nie chce zejść (tv jest z wystawy sklepu).
nie przeszkadza to w normalnym oglądaniu, ale widoczny jest szczególnie w ciemnych sekcjach gdzie ten box jest bardzo wyraźny... dlatego też szybkie pytanko - panas G10 ma wbudowany jakiś mechanizm do "czyszczenia" matrycy lub ewentualnie co polecacie na takie efekty? niestety ale normalne użytkowanie tv nie zniwelowało tego wypalenia...
« Ostatnia zmiana: Marca 26, 2010, 02:31:05 am wysłana przez pawel_k »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2617 dnia: Marca 26, 2010, 08:38:43 am »
Ogólnie jeśli jest to już wypalenie to nic z tym nie zrobisz. :roll: TV musiał być tym nonstop katowany w sklepie od samego początku kiedy matryca jest najbardziej wrażliwa.  :( Kto wie na jakich ustawieniach kontrastu / jasności  :-x. Sprawdziłeś ile TV miał godzin przepracowanych? Taki urok kupowania czegokolwiek z wystawy. Do około 20h na  nowych plazmach można wyświetlać stały obraz więc w normalnym użytkowaniu nie jest możliwe wypalenie. Jednak gdy TV chodzi co dziennie po 8h wyświetlając to samo.   :-?

mic

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 31-01-2005
  • Wiadomości: 676
  • Reputacja: 1
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2618 dnia: Marca 26, 2010, 09:13:35 am »
Zgadza sie jesli to wypalenie to juz lipa niestety... jesli tylko powidok to mozesz sprobowac "Pionner Plasma Panel Repair" lub poprostu wlaczyc zwykly "snieg" i ustawic wysoki kontrast i ostrosc wtedy :) lub poprostu tryb dynamiczny ;)

pawel_k

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2619 dnia: Marca 26, 2010, 22:59:48 pm »
Zgadza sie jesli to wypalenie to juz lipa niestety... jesli tylko powidok to mozesz sprobowac "Pionner Plasma Panel Repair" lub poprostu wlaczyc zwykly "snieg" i ustawic wysoki kontrast i ostrosc wtedy :) lub poprostu tryb dynamiczny ;)
możliwe że to jest wypalenie, ale nie zaszkodzi powalczyć ;) na razie odpalam "śnieg", ponieważ ten "Pionner Plasma Panel Repair" jest tylko w 4:3, a niestety nie mam odtwarzacza dvd innego niż ps3 i niestety nie mogę w tej plazmie rozszerzyć obrazu jak przesyłam sygnał po hdmi. jak śnieg nie pomoże to spróbuję załatwić odtwarzacz... a jak nic nie pomoże to chyba zareklamuję tv, bo mimo że to wypalenie w żaden sposób nie przeszkadza w normalnym oglądaniu/graniu, to jednak mam mimo wszystko wadliwy produkt...

btw. długo trzeba puszczać ten śnieg żeby mieć realne efekty?

mic

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 31-01-2005
  • Wiadomości: 676
  • Reputacja: 1
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2620 dnia: Marca 26, 2010, 23:40:34 pm »
ja akurat nie mialem nigdy problemow z powidokami bo na poczatku "docieralem" swoj panel - czyli byl uzywany na "niskich" parametrach. w twoim przypadku podkrec kontrast na max na czas kiedy puszczany jest "snieg". co do czasu to nie ma reguly, ale ponoc niektorzy walczyli tak tym sniegiem po kilka h nawet...

pawel_k

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2621 dnia: Marca 27, 2010, 10:59:24 am »
2h śnieżycy na wysokim kontraście i obrazie dynamicznym nic nie dało :( chyba trzeba będzie spróbować coś z reklamacją...

Unlimited

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2622 dnia: Marca 27, 2010, 11:03:48 am »
Walcz, walcz, bo mimo że produkt z ekspozycji, to jednak powinna być odpowiednia adnotacja przed sprzedażą, powinni Ci go przyjąć, ew. wymienić. Jeśli będą odmawiać to zadzwoń przy nich do rzecznika praw konsumenta, warto sobie go wbić w komórkę, czasem się przydaję. 8)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2623 dnia: Marca 27, 2010, 11:18:41 am »
Mogą Ci powiedzieć, że widziałeś towar przy zakupie więc zapomnij o jakiejkolwiek wymianie czy zwrocie pieniędzy. Wszystko zależy od tego na jakiego sprzedawcę trafisz. Pogadaj z nimi jak z ludźmi, bez zbędnych emocji i powinno być dobrze.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2624 dnia: Marca 27, 2010, 13:24:06 pm »
Wypalenie chyba nie podlega gwarancji ale właśnie z sprzedawcą bym zawalczył. Powodzenia!

Unlimited

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2625 dnia: Marca 27, 2010, 13:39:06 pm »
Powiem tak, jeśli przed zakupem była sposobna adnotacja że tv ma wypalony fragment ekranu, to po zawodach, natomiast jeśli takiej kartki nie było, to pogadaj z sprzedawcą jak człowiek, powinno być ok.

pawel_k

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2626 dnia: Marca 27, 2010, 18:41:32 pm »
problem w tym że nie widziałem tego w sklepie, bo tv był sprowadzany z innego, a jak przyjechał to kazałem wypakować - żadnych rys nie było itp, włączyliśmy zobaczyć czy działa - wszystko było ok, tylko problem w tym że po włączeniu jest czarna plansza na której tego nie widać (chyba nie jest podświetlana), po czym włącza się "śnieżyca", a na czymś takim tego wypalenia nie wyłapie się... tak na prawdę podczas normalnego oglądania nie widać tego, wypalenie zobaczyłem dopiero po jakimś czasie w momencie jak ładował się Uncharted 2 który ma czarną planszę z małym logo kręcącym się na dole. wtedy dopiero zauważyłem wyraźną ramkę odbitą z ekranu Viera Link"

w poniedziałek dzwonię do serwisu panasonica, zobaczymy co powiedzą...

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2627 dnia: Marca 28, 2010, 09:43:31 am »
Zgodnie z Ustawą o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, przez pierwsze pół roku od momentu zakupu to na sprzedawcy spoczywa ciężar udowodnienia, że wydany towar był sprawny. Tak samo to sprzedawca musi udowodnić, że poinformował cię o wadzie towaru (wypalonej matrycy). Jeżeli nic nie podpisywałeś, to sprzedawca tego nie udowodni.  Nie gadaj z panasonikiem, który udzielił gwarancji - a takie wady gwarancją nie są objęte. Wal do sprzedawcy, bo to sprzedawca cię oszukał i złóż pismo, powołując się na niezgodność towaru z umową (na kopii pisma niech ci pokwitują jego odbiór) tj. że telewizor ma wypalone powidoki, o czym nikt cię nie poinformował, czego nie było widać w momencie zakupu a co uwidacznia się dopiero w określonych warunkach.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2628 dnia: Marca 28, 2010, 09:52:01 am »
Tylko jeśli sprzedawca nie wiedział o tej wadzie (bo mógł nie wiedzieć) to i tak pozamiatane.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2629 dnia: Marca 28, 2010, 10:06:33 am »
dlaczego?
on odpowiada za sprzedany towar i kupującego nie obchodzi czy wiedział, czy nie.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2630 dnia: Marca 28, 2010, 10:14:44 am »
Dokładnie. Do panasonica też nie pisz bo nic to nie da. Grzecznie ze sprzedawcą pogadaj domyślam się że będzie robił problemy więc wtedy możesz powiedzieć o niezgodności towaru z umową. Telewizor kilka tygodni temu kupiony więc jest szansa że wszystko się dobrze skończy.

BudziejPL

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-01-2008
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 0
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2631 dnia: Marca 28, 2010, 10:35:24 am »
Poratowalibyście jakimiś ustawieniami (linki lub Wasze gotowe) do Sharpa (konkretnie DH77e). Bo kumpel się bawił i mi wszystko poprzestawiał, a moje zapisane gdzieś mi się zapodziały. W necie ciężko coś konkretnego znaleźć, a chciałbym mieć jakąś dobrą podstawę do dokładnego ustawienia pod siebie.
Sylvan, Adriano - wiem że macie Sharpy, macie coś ciekawego?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2632 dnia: Marca 28, 2010, 12:44:32 pm »
dlaczego?
on odpowiada za sprzedany towar i kupującego nie obchodzi czy wiedział, czy nie.

Skąd takie wnioski? To jest nieprawda. Jeśli uszkodzenie powstało w fabryce przy produkcji, sprzedawca sprzedał tv w paczce to skąd miał wiedzieć o takiej wadzie? Wiem, że tutaj był rozpakowywany tv, ale nie zmienia to faktu, że sprzedawca wcale nie ponosi tutaj żadnej odpowiedzialności. Jednak pamiętajmy, że z każdym można się dogadać i myślę, że sklep zrozumie w jakiej sytuacji jest Paweł. Wystarczy pogadać z nimi spokojnie i wszystko powinno być ok.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2633 dnia: Marca 28, 2010, 12:54:36 pm »
Cytuj
Rękojmia – odpowiedzialność sprzedającego względem kupującego za wady fizyczne oraz prawne sprzedawanej rzeczy. W polskim prawie cywilnym jest uregulowana w art. 556-576 Kodeksu cywilnego) przy umowie sprzedaży, ma również odpowiednie zastosowanie do innych stosunków prawnych.


więcej tutaj:
http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/rekojmia;i;gwarancja;-;obowiazki;sprzedawcy,111,0,441967.html

Cytuj
Wada fizyczna może polegać na cesze (bądź jej braku) towaru powodującej m.in. zmniejszenie jego wartości i/lub użyteczności ze względu na cel oznaczony w umowie sprzedaży, czy też wynikający ze zwyczajnego przeznaczenia rzeczy. Odpowiedzialność ta obejmuje te wady, które istniały w chwili wydania rzeczy bądź w chwili zawarcia umowy sprzedaży rzeczy.

szkoda, że osoby pracujące na sklepie nie wiedzą takich rzeczy...
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2010, 13:01:07 pm wysłana przez s00s »

pawel_k

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2634 dnia: Marca 28, 2010, 13:28:35 pm »
dlaczego?
on odpowiada za sprzedany towar i kupującego nie obchodzi czy wiedział, czy nie.

Skąd takie wnioski? To jest nieprawda. Jeśli uszkodzenie powstało w fabryce przy produkcji, sprzedawca sprzedał tv w paczce to skąd miał wiedzieć o takiej wadzie? Wiem, że tutaj był rozpakowywany tv, ale nie zmienia to faktu, że sprzedawca wcale nie ponosi tutaj żadnej odpowiedzialności. Jednak pamiętajmy, że z każdym można się dogadać i myślę, że sklep zrozumie w jakiej sytuacji jest Paweł. Wystarczy pogadać z nimi spokojnie i wszystko powinno być ok.
sprzęt kupiłem w ten sposób, że sklep w Krakowie ściągnął mi go z wystawy ze Zgorzelca, bo w całej sieci na tamten moment tylko tam znalazł mi ten model. Stał on tam 2 miesiące, dlatego sprzedawca uprzedził mnie że mogą się pojawić jakieś ryski na obudowie bo on nie wie jak w tamtym sklepie np. czyścili telewizory. jak przyjechał to po rozpakowaniu oglądaliśmy go - wszystko było ok, kazałem jeszcze podłączyć tv żeby zobaczyć czy działa - odpalił elegancko, włączyła się śnieżyca, uznałem że hula. po tygodniu po odpaleniu zauważyłem to wypalenie na ekranie ładowania Uncharted 2, po 2 tygodniach poszedłem do sklepu, on powiedział że to powidoki, spytałem się czy tv ma wbudowane jakieś mechanizmy do czyszczenia (plazma samsunga kuzyna ma coś takiego co "Pioneer Plasma Panel Repair"), on powiedział że nie wie i dał mi wizytówkę do serwisu żeby zadzwonić. od tamtej pory nic nie robiłem bo nie jest to w żaden sposób uprzykrzające się, więc cały czas zapominałem o tym. i teraz patrzę na datę to jednak jest już prawie 2 miesiące od zakupu a nie miesiąc ;)

do sklepu pójdę w poniedziałek pogadać, bić się z nimi ani sądzić nie zamierzam, może pójdą mi na rękę i wymienią tv na taki sam lub inny w podobnej cenie...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2635 dnia: Marca 28, 2010, 13:37:18 pm »
Cytuj
Rękojmia – odpowiedzialność sprzedającego względem kupującego za wady fizyczne oraz prawne sprzedawanej rzeczy. W polskim prawie cywilnym jest uregulowana w art. 556-576 Kodeksu cywilnego) przy umowie sprzedaży, ma również odpowiednie zastosowanie do innych stosunków prawnych.


więcej tutaj:
http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/rekojmia;i;gwarancja;-;obowiazki;sprzedawcy,111,0,441967.html

Cytuj
Wada fizyczna może polegać na cesze (bądź jej braku) towaru powodującej m.in. zmniejszenie jego wartości i/lub użyteczności ze względu na cel oznaczony w umowie sprzedaży, czy też wynikający ze zwyczajnego przeznaczenia rzeczy. Odpowiedzialność ta obejmuje te wady, które istniały w chwili wydania rzeczy bądź w chwili zawarcia umowy sprzedaży rzeczy.

szkoda, że osoby pracujące na sklepie nie wiedzą takich rzeczy...


Myślałem że potrafisz nieco ruszyć głową. Teraz pomyśl, jak udowodnisz sprzedawcy że wada, którą posiada zakupiony przez Ciebie tv istniała już w chwili wydania rzeczy bądź w chwili zawarcia umowy sprzedaży? Bardzo dokładnie omawialiśmy to zagadnienie na na 1 roku SUM'u i jest to bardzo trudne do udowodnienia. Jeśli klient po podłączeniu tv na sklepie nie zauważył wad to ma pozamiatane. Mógł testować tv ile chciał, takie jego prawo. Skoro po sprawdzeniu towaru zgodził się na jego zakup to tak naprawdę wszystko teraz zależy od dobrej woli sprzedawcy.

Wiadomość scalona: Marca 28, 2010, 13:40:41 pm
Pawel_k plazmy Panasia mają zabezpieczenie przez wypalaniem. Przesuwają sobie nieco obraz aby stałe elementy nie świecił w jednym miejscu. Tym bardziej dziwi fakt, że masz wypalone logo Viera Link, które przy demonstracji tv ciągle zmienia swoje miejsce wyświetlania (bodajże co 3 minuty).
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2010, 13:40:41 pm wysłana przez BoBaN »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2636 dnia: Marca 28, 2010, 13:46:03 pm »
Myślałem że potrafisz nieco ruszyć głową. Teraz pomyśl, jak udowodnisz sprzedawcy że wada, którą posiada zakupiony przez Ciebie tv istniała już w chwili wydania rzeczy bądź w chwili zawarcia umowy sprzedaży? Bardzo dokładnie omawialiśmy to zagadnienie na na 1 roku SUM'u i jest to bardzo trudne do udowodnienia. Jeśli klient po podłączeniu tv na sklepie nie zauważył wad to ma pozamiatane. Mógł testować tv ile chciał, takie jego prawo. Skoro po sprawdzeniu towaru zgodził się na jego zakup to tak naprawdę wszystko teraz zależy od dobrej woli sprzedawcy.

Zgodnie z Ustawą o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, przez pierwsze pół roku od momentu zakupu to na sprzedawcy spoczywa ciężar udowodnienia, że wydany towar był sprawny. Tak samo to sprzedawca musi udowodnić, że poinformował cię o wadzie towaru (wypalonej matrycy). Jeżeli nic nie podpisywałeś, to sprzedawca tego nie udowodni.  Nie gadaj z panasonikiem, który udzielił gwarancji - a takie wady gwarancją nie są objęte. Wal do sprzedawcy, bo to sprzedawca cię oszukał i złóż pismo, powołując się na niezgodność towaru z umową (na kopii pisma niech ci pokwitują jego odbiór) tj. że telewizor ma wypalone powidoki, o czym nikt cię nie poinformował, czego nie było widać w momencie zakupu a co uwidacznia się dopiero w określonych warunkach.

coś jeszcze?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2637 dnia: Marca 28, 2010, 14:00:36 pm »
No nie wierze w to co widzę. Chłopie weź się zastanów. Paweł miał możliwość sprawdzenia tv. Oglądał go, testował i zgodził się na jego zakup. Sprawę omawialiśmy z prawnikiem i za cholerę nie udowodnisz tego sprzedawcy. Zresztą od ponad 3 lat pracuję w takiej branży i nie raz tacy klienci przychodzili do sklepu. Nie wskórali nic. Dodam, że wielokrotnie posiłkowali się rzecznikami praw konsumenta i gówno im to dało. Nie ma takiej opcji aby czymś takim obciążyć sprzedawcę. Jeśli wierzysz w bajki to wierz dalej. Jednak radzę Ci poznać realia.
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2010, 14:12:35 pm wysłana przez BoBaN »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2638 dnia: Marca 28, 2010, 14:07:13 pm »
już nie moja wina, że sprzedawcy lecą w chu** i nie przestrzegają prawa.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #2639 dnia: Marca 28, 2010, 14:12:14 pm »
Przestrzegają. Wystarczy, że sprzedawca powie iż nie miał najmniejszego pojęcia o istnieniu tej wady. Odpakował tv klientowi, ten go sprawdził po czym zgodził się na zakup. Na tym kończy się odpowiedzialność sprzedawcy. Bo niby skąd miał wiedzieć o takiej wadzie? Od razu chce się zrobić ze sprzedawcy ofiarę odpowiedzialną za coś o czym w rzeczywistości mógł nie mieć zielonego pojęcia. Dlatego też najlepszym wyjściem jest grzecznie i po ludzku się dogadać.
Problem Pawła polega na tym, że miał tv ściągany z innego sklepu a to oznacza, że nie mieli go na stanie więc wymienić mu na nowy egzemplarz będzie ciężko skoro to niedostępny model.

Wiadomość scalona: Marca 28, 2010, 14:17:28 pm
Pomijamy cały czas fakt, że wypalenie piksela czy tzw. duszki nie podlegają gwarancji.
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2010, 14:17:28 pm wysłana przez BoBaN »