Autor Wątek: Wasze oceny gier  (Przeczytany 292740 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1400 dnia: Stycznia 22, 2021, 21:44:47 pm »
Dragon Quest XI
Z początku byłem średnio nastawiony do gry, bo mechanika to czasy PS2 - animacje drętwe, w dodatku co chwila trafiamy na niewidzialne ściany. Z czasem jednak się przekonałem. Nawet grafika bardziej mi się zaczęła podobać. Gra jest bardzo rozbudowana i tak skonstruowana, że cały czas posuwamy fabułę do przodu (nawet po przejściu gry ;)). Wadą jest niestety spory backtracking. Przy DQXI spędziłem łącznie 70-80 godzin, a i tak w sumie jej nie skończyłem (i raczej sobie już odpuszczę). W dodatku zadania poboczne robiłem bardzo po łebkach, no ale też nie należą one do wybitnych.
Jak ktoś ma ochotę pograć w klasycznego jRPG z turowym systemem walki, to trudno o lepszą rekomendację. I warto pamiętać, że gra jest obecnie w Game Passie.
8+/10

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1401 dnia: Lutego 01, 2021, 09:33:40 am »
Assassin's Creed Valhalla  (X1X/XSX)

Grafika: 9 (Połowę grałem na koksie i połowę na sexia, minimalnie lepiej wygląda wersja na mocniejszą konsole, no i też ma 60fps jednak cierpi na wady o czym poniżej. Ta gra powinna chodzić o wiele lepiej ponieważ to bardzo dobra grafa, ale jednak past gen)

Dźwięk: 8+

Grywalność: 8

+ długość gry
+ lokacje
+ av
+ klimat
+ zadania poboczne
+ fabuła nie ciekawsza bo ktoś tam płakał w temacie Last 2, ale przynajmniej strawna i nie wymieszana z błotem
+ rozwój postaci
+ skradanie
+ eksploracja



- poruszanie się naszej postaci podczas walki ala kołek wiadomo gdzie, wykończenia tylko fajnie są animowane
- klony brodatego npc
- słaba końcówka
- screen tearing na XSX, przycinki animacji w Wessex na tej potężnej konsoli, nie wiem jak ci pseudo znawcy z df badali grę, ale animacja tam sporo dropi na bank ze 60 do 40
- problemy z wpadaniem achievementów, grałem 80h a wpadło 5 na krzyż, gdzie w 2h z Medium mam już ze 20 :lol:


Ogólnie: 8


Bardzo dobra gra i jedna z lepszych części w serii.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1402 dnia: Lutego 02, 2021, 13:54:18 pm »
The Medium
Jest to pierwsza gra ekskluzywna dla nowego Xboxa, więc nie dziwi, że było o niej głośno. Nie uświadczymy tu jednak nowej jakości ani nextgenowej grafy. Na szczęście nie ma tragedii. Gra wygląda dobrze i do tego ma świetny design. Także efekty dźwiękowe i voice acting stoją na bardzo wysokim poziomie. Sam gameplay jest średni. Sprowadza się głównie do eksploracji, lekkiego kombinowania i niekiedy skradania lub uciekania. Główne skrzypce gra zagmatwana i całkiem rozbudowana historia, której strzępki powolutku odkrywamy. Fabuła razem z gęstym klimatem jest największą zaletą gry. Całościowo Medium udało się całkiem nieźle. Tytułowi brakuje szlifów technicznych, ale w kwestiach fabularno-artystycznych Polacy dali radę. Mam nadzieję, że kontynuacja, jeśli powstanie (a są na to raczej duże szanse, biorąc pod uwagę zakończenie), będzie mieć nieco większy budżet.
W każdym razie warto zagrać, szczególnie jak ktoś ma wykupiony Game Pass.
7+/10

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1403 dnia: Lutego 03, 2021, 13:11:27 pm »
The Medium (XSX)

Grafika: 7

Dźwięk: 9-

Grywalność: 7+

+ świetna fabuła, nie to co w Last 2 hehe sorry musiałem, szkoda, że typy z pl nie zastąpiły Druckmanna
+ klimat
+ atmosfera
+ emocje
+ muzyka
+ postacie
+ niektóre tekstury to next gen


- doczytywanie się tekstur na mocarnym next genie z ssd
- frame pacing, oni chyba tego nigdy nie ogarną
- rozgrywka to taki walking symulator, nic specjalnego
- demoniczne etapy takie sobie


Ogólnie: 7+

Brawo dla zespołu, zwłaszcza za historie.
Dobra gra.


« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2021, 13:14:31 pm wysłana przez Kyokushinman »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1404 dnia: Lutego 04, 2021, 08:26:27 am »
CYBERPUNK 2077

Skończyłem kilka dni temu Cyberpunka 2077, potrzebowałem chwilę, żeby sobie pewne sprawy w głowie ułożyć, bo to jest bardzo ciężka do oceny gra. Czekałem na nią bardzo długo, bardzo mi się podobała, no ale jednak jest masa rzeczy które nie zagrały, lub są po prostu zjebane.

Nie będę tutaj również jechał po cdp (znaczy ch** im do dupy za kłamstwa i wypuszczenie na starą generację gry która praktycznie nie działa), bo gra mi się od startu podobała, ale w pewnym momencie, kiedy zauważyłem, że zamiast się dobrze bawić i cieszyć grą, to zaczynam czekać aż mi wyskoczy jakiś bug który widziałem gdzieś tam. W pewnym momencie po prostu przestałem się tematem interesować i grałem w gierkę, więc wrażenia będą mam nadzieję bez większych naleciałości.

Grę ogrywałem na PS5 i z tej wersji to są wrażenia. Całość zajęła mi około 100h

Jako, że nie chce mi się specjalnie pisać felietonu, to po prostu w punktach napiszę, co mi się podobało a co nie.

NA PLUS:
- Fabuła, a raczej powinienem napisać Fabuły. Gra jest po brzegi wypełniona fajnymi historiami. Jest miejsce i na śmieszne akcje i na bardzo poważne, do takich jak najbardziej lubię w sci-fi - na gruba rozkmine. Jest masa odjechanych konceptów. Jeśli ktoś pisze, że gra jest krótka bo wątek główny to tylko 20h, to nic tylko współczuć, bo pewnie na własne życzenie sobie wykastrował grę z większości kontentu, bo duza czesc sidequestów trzyma poziom wątku głównego, albo go nawet wyprzedza.
- POSTACIE. To co tutaj odstawili redzi to jest top światowy. Jedne z najlepiej napisanych i zagranych postaci w grach ever. I zaczyna się to od samego dołu, od postaci 3-4 planowych, przez świetne, żywe postacie pierwszoplanowe po parę głównych bohaterów...
- ... którym poświęcę osobny podpunkt, ponieważ również uważam, że para głównych bohaterów V + Silverhand to jeden z lepszych duetów w historii. Bezczelny i sarkastyczny V plus często bucowaty i chamski Silverhand z ego wielkości połowy night city oraz to jak ewoluuje przez całą grę ich relacja oraz same te postaci to jest coś pięknego.
- Night City. Nie jest to największa mapa jaką widziałem, ale na pewno mapa o największej skali, szczegółowości, dokładności i pewnie jakbym się postarał, to bym dołożył jeszcze kilka przymiotników. Miasto jest wręcz upchane mini-lokacjami. Małe uliczki, mieszkanka, kluby kilkupiętrowe, magazyny, całe piętra w megablokach, jest tego masa. Nie widziałem jeszcze gry open world w której dałoby się wejść do tyłu pomieszczeń i to wszystko bez ekranów ładowania. Szacuneczek. Jakby tego było mało, to miasto faktycznie pnie się w górę. Wiele mieszkań jest gdzieś wysoko na piętrach, jakieś kładki zawieszone wysoko nad ziemią. Do tego miasto żyje. Co prawda npc nie maja jakichś skomplikowanych algorytmów, nie chodzą do pracy czy coś, ale kurde, chyba wole te droge ktora poszli redzi. Tutaj na każdym kroku coś się dzieje. A to policja zatrzymuje jakiegos goscia, a to jakieś dzieci bawią się bronią trupa, w zatęchłym baraku wisi na haku typ a obok niego można znaleźć loga z mailem który dokłada tło historyczne do tejże scenki. Poziom szczegółowości wręcz powoduje opad szczęki.
- Questy. CDPR nie zeszło poniżej swojego poziomu. "Główne" sidequesty trzymają poziom wątku głównego jeśli chodzi o rozmach i fabułę. I jest ich całkiem sporo.
- Prowadzenie dialogów. Nowa jakość, koniec ze stojącymi naprzeciw siebie kukłami. Nasi rozmówcy chodzą, robią swoje rzeczy, my możemy iść za nimi, porobić coś innego, dialog się cały czas toczy, scenka żyje. Świetnie ktoś to wymyślił.
- Podoba mi się również to, że nie jest to kolejna epicka historia o ratowaniu świata przed wielką złą korporacją, ale dużo bardziej osobista, przyziemna historia o walce o życie i własne przekonania.
- Zaskakująco dobrze wyszło to, czego wszyscy się obawiali przed premierą, czyli strzelanie oraz jazda autem. Wiadomo, nie jest to symulator, ale jeździ się całkiem przyjemnie, auta prowadzą się inaczej i jest fun. To samo tyczy się strzelania. Jest satysfakcjonujące, czuć moc broni a różne typy (smart i tech) powodują duże urozmaicenie rozgrywki.
- Hakowanie. Świetny element gameplayu. Bardzo lubiłem czyścić całe posterunki wrogów nie stawiając nawet stopy na ich terenie. Wbicie do sieci obiektu, przejęcie kamer i wypalanie niczego niespodziewających się wrogów. Miód. A czasem nawet całe questy udaje się wykonać w ogóle nie wchodząc na teren zadania.
- Braindance. Świetny i bardzo oryginalny mechanizm detektywistyczny, aż szkoda, że jest go tak mało w trakcie gry. Liczę, że będzie to temat przewodni jakiegoś dużego DLC, jeśli takowe wyjdą.
- Bardzo mnie również zaskoczyło jak Cyberpunk jest dużo lepszym erpegiem od wiedzmina. Rozwój postaci pozwala na dużo więcej, tak samo jak możliwość kreowania własnej historii.
- Design. Artystycznie wszystko, miasto, samochody, bronie wszystko na najwyższym poziomie i co najważniejsze, spójne.
- Muzyka. Tutaj również chylę czoła. Po pierwsze ilość nagranego soundtracku jest bardzo duuuża. Klasyczny OST, muzyka do radia (i to chyba w znacznej większości nagrana specjalnie na potrzeby gry przez mniej lub bardziej znane gwiazdy), no i cała płyta zespołu Samurai nagrana przez Refused. Całość brzmi bardzo dobrze, a jest kilka(naście?) perełek które zostaną ze mną na dużo dłużej. No i muza podczas walki to jest poziom nakręcania do rozpierdolu z obu części dooma.

NA MINUS:
- Bugi, Glitche. Śmieszne, wkurwiające, żałosne. Cała paleta, pełen zestaw. I tak jak przez jakieś 85h zdarzało mi się bugów całkiem sporo, ale nie był to poziom którego nie osiągałyby tak duże gry wcześniej, tak ostatnie 15-20h to jakby ktoś nagle popsuł gre (a nie bylo to po zainstalowaniu żadnego patcha, czyli po prostu chyba miałem pecha). Pojawiła się masa błędów i to takich które już potrafiło mocno popsuć immersję. Skandalem jest, że ta gra wyszła w takim stanie, nie chcę myśleć nawet, jak to musiało wyglądać na słabszym sprzęcie.
- Grafika. No nie jest to poziom najlepszych gier ps4. Ewidentnie widać, że były duże cięcia. Draw distance jest cienki, dużo rzeczy się doczytuje na naszych oczach. I w ogóle coś wygląda jakby było nie tak z grafiką. Jakieś takie dziwne ziarno na niektórych powierzchniach. No nie ma dramatu na ps5, ale jednak jest to spory zawód.
- Policja a w zasadzie jej brak, bo to co jest to jest jakaś atrapa policji. Nie wiem nawet jak działają te systemy, bo psiarnia przez całą grę nie goniła mnie ani razu. Gwiazdka pojawiałą się, strzelił jakiś dron może i po pół minuty znikała.
- Ktoś kto zrobił przycisk pomijania dialogów pod tym samym co kucanie, powinien dostać wpie**ol. Przy tym systemie dialogów o którym pisałem wyżej, to logicznym, że jak rozmówca siada to chcemy kucnąć żeby mu ryja lepiej widzieć, je*, dialog skipniety...
- A rykoszetem powinien oberwać twórca minimapy, ponieważ ta jest bardzo mało użyteczna. Podczas szybkiej jazdy samochodem, kreska na radarze pokazująca gdzie jechać wchodzi w obszar mapy zbyt późno i nie ma szans wyhamować i skręcić. Albo coś się powinno zmniejszać podczas szybkiej jazdy albo na drodze powinno się rysować kreska do celu, a da sie bo podczas wyścigu jest coś takiego zaimplementowane.
- AI. No nie jest to najwyższy poziom niestety. Kucnięcie za osłoną to maks na co stać przeciwników.
- Prologi. Z zapowiedzi wynikało, że wybranie pochodzenia ma mieć duże znaczenie i prolog będzie różny i bardzo rozbudowany dla każdej postaci. Tymczasem tak, jest różny, ale bardzo krótki i nie ma praktycznie żadnego wpływu na dalszą grę, poza jakimiś opcjami dialogowymi w dalszej części gry. Słabo.
- Powtarza się znowu problem z wiedźmina, czyli poziom trudności. Gra w pewnym momencie robi się zbyt łatwa. Grałem na poziomie trudności "trudny" i przez długi czas było optymalnie, jednak tak powyżej poziomu doświadczenia 35 moja postać zaczęła być jak półbóg. Zmieniłem poziom na "bardzo trudny" ale to niewiele pomogło, bo 95% przeciwników miałem na 2-3 strzały z mojej dopakowanej smart broni, albo na jednego hacka a final bossa pokonałem w jakieś 30 sekund...


Ogólnie widać, że kogoś bardzo mocno poniosła fantazja i niestety zabrakło oceny tego co można realnie zrobić posiadając określone zasoby ludzkie i czasowe. Plus do tego dochodzi to o czym Zielarz mówił wielokrotnie, czyli złe zarządzanie oraz nadmuchany marketing który ostatecznie ugryzł ich w dupę. No ale pewnie dzięki niemu gra tak czy inaczej została komercyjnym sukcesem.

Jeśli miałbym wystawić ocenę liczbową, to głównie przez ostatnie 20h o których wspomniałem byłoby to 7/10. A jak ktoś nie jest fanem cyberpunkowej stylistyki to pewnie i jeden punkt mógłby odjąć. Ale z drugiej strony, gdyby nie największy minus tej gry, czyli bugi, to pewnie moja ocena zakręciłaby się w okolicy 9/10.



windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1405 dnia: Lutego 05, 2021, 09:42:43 am »
ABZU

NA PLUS:
- Bardzo fajna muzyka, naprawdę robi robotę
- Gra jest "ładna" i przyjemna

NA MINUS:
- Wkurwiającę sterowanie
- Na pstryku spadki animacji, czasem wyglądało jakby lecialo do 20fps

Całkiem sympatyczna popierdółka. 7/10

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1406 dnia: Lutego 05, 2021, 11:06:22 am »
Dying light
Jedno z większych zaskoczeń w moje przygodzie z grami na Ps4. Niezła fabuła troszkę powiązana z dzisiejszymi czasami, wciągająca rozgrywka, mało kiedy to robię w grach tu zrobiłem wszystkie zadania poboczne. Klimat i grafika na plus.

Polecam

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1407 dnia: Lutego 11, 2021, 18:08:27 pm »
Cyberpunk 2077  (XSX)

Grafika: 10- (tryb jakości, generacja PS4/X1)

+ tekstury skóry i ubrań
+ oświetlenie
+ design miasta i okolic
+ kolorystyka
+ ogrom detali (wysypisko, pustynia, miasto)
+ wykonanie wnętrza samochodów i tekstury na wszelakich jego częściach w środku
+ obraz


- tragicznie wykonana woda
- twarze postaci odstają od reszty nie ma tej ostrości tekstur
- przeciętnie wykonane włosy
- doczytywanie tekstur, obiektów




Dźwięk: 8+

Soundtrack ok, ale myślałem, że będzie więcej dobrych utworów, parę numerów robi.
Voice Acting pl daje radę. Na plus oczywiście Żebrowski idealnie pasuje do Silverhanda.
Muza podczas starć też na duży plus, coś trochę ala Doom.


Grywalność: 8

+ klimat
+ kapitalne postacie (Jacky, Panam, V, Silverhand, Judy, Rogue, Takamura i wiele więcej baa nawet Delamain jest bardziej charyzmatyczny niż te wszystkie co Druckmann wrzucił do part 2
+ fabuła
+ misje główne i misje główne poboczne powiązane z fabułą
+ misje poboczne
+ kilka zakończeń (ukończyłem te 3 główne)
+ strzelanie (na początku narzekałem, ale jak się ulepszy i rozwinie postać to można robić one shoty kille jak Johnny w jednej z misji)
+ rozwój postaci
+ żyjące miasto
+ dialogi między postaciami
+ ciekawe zakończenia


- skradnie i hackowanie dla mnie niestety ziew
- bugi (nie było ich na tyle co by narzekać nie wiadomo jak, ale zdarzają się)



Ogólnie: 8


Bardzo dobra gra.
Kto ma XSX atakować śmiało.


 
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2021, 10:40:39 am wysłana przez Kyokushinman »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1408 dnia: Lutego 18, 2021, 10:48:12 am »
Demon Souls - PS5

Wczoraj udało mi się skończyć. No jednak zdecydowanie bardziej trafiają do mnie późniejsze dzieła From Software (ale musze jeszcze spróbować innych gier z "Souls" w nazwie, bo Darki jakos mnie ominęły)

NA PLUS
- Grafika - no muszę cofnąć początkowe narzekanie, bo od poziomów x-2 gra robi niesamowite wrażenie. Design, oświetlenie, szczegółowość wszystko na bardzo wysokim poziomie i czuć przedsmak nowej generacji.
- Czasy wczytywania a w zasadzie ich brak - no to jest gamechanger, podejrzewam, ze przy ilości śmierci i starych czasach ładowania bym tej gry po prostu nie skończył bo by mi się nie chciało. A tak wszystko się dzieje w kilka sekund i można gonić po śieerć po raz kolejny :)
- Magia Soulsów - wkurwiasz się, męczy Cię ale i tak grasz i ostatecznie się dobrze bawisz

NA MINUS
- Technikalia o których już były toczone rozmowy na forumku, więc nie będę się rozpisywał - kamera, sterowanie, kolizje itp
- No brakuje mi jednak tych skrótów. Przechodzenie całej planszy byle tylko dostać się do bosa po x razy jest męczące a nie stanowiące wyzwanie.
- Całościowo gra jest bardziej męcząca niż trudna ze względu na rzeczy o których napisałem powyżej
- Jestem również zawiedziony bossami, bloodborne oraz sekiro to kilka klas wyżej, większośc z tutejszych jest mało pomysłowa i bardzo łatwa (duża część to wystarczy stać w odpowiednim miejscu i strzelać z patyka)

Zauważyłem również, że ciężar rozgrywki z czasem w grach From przesunął się w stronę bossów. Tutaj największą trudnością jest dojscie do bossa a pokonanie go już nie stanowi tak dużego problemu, a w takim BB z tego cozapamiętałem jest odwrotnie.

7/10

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1409 dnia: Lutego 22, 2021, 17:19:41 pm »
Wiedźmin 2   (XSX)

Grafika: 8+ (generacja X360/PS3)
Dźwięk: 8
Grywalność: 7

+ fabula (lepsza od podstawki W3)
+ dwie główne osie fabularne (takie coś powinno być w Last 2)
+ postacie
+ misje
+ końcowy wybór (ponownie takie coś powinno być w Last 2)

- drewno tj. system walki
- korytarz
- słaba nawigacja gdzie iść itp
- różnorodność przeciwników

Ogólnie: 8-

Bardzo dobra gra, chociaż względem trójki klimat słowiański się ulotnił.


Porównanie ocen serii:

W3 Goty: 9
W3: 8+
W2: 8-

W jedynkę nie grałem, ale może z nudów obejrzę u jakiegoś yt, ponieważ na remaster albo edycje hd nie ma co liczyć.
« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2021, 07:48:32 am wysłana przez Kyokushinman »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1410 dnia: Lutego 25, 2021, 10:39:42 am »
Crysis Remaster   (XSX tryb jakości)

Grafika: 10 (generacja X360/PS3)  9- (PS4/X1)

+ fenomenalne tekstury wręcz jak z next gen (PS5,XSX)
+ żywa kolorystyka
+ fizyka
+ obraz żyleta

- średnie wykonanie postaci w porównaniu z grami (PS4/X1)
- fizyka chyba jednak trochę gorsza niż w starym Crysis na PC


Dźwięk: 8

Grywalność: 7

+ klimat
+ av

- długość gry około 6h

Ogólnie: 7


Dobra gra do ogrania na strzała.
Teraz niech odświeżą dwójkę ponieważ to najlepsza część a na X360 to średniak graficzny w 15 klatkach.
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2022, 16:54:33 pm wysłana przez Kyokushinman »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1411 dnia: Lutego 28, 2021, 16:21:50 pm »
Dirt 5  (XSX)

Grafika: 8 past gen, 6 next gen

Dźwięk: 7

Grywalność: 6


Ogólnie: 6+

Skończyłem singla i jak dla mnie poprawna gra, jednak bez rewelacji wolałem zdecydowanie Dirt 4.
Tutaj tylko crossy i raidy ujdą o ile nie jeździ się dziwadłami.
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2021, 14:14:06 pm wysłana przez Kyokushinman »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1412 dnia: Marca 01, 2021, 08:33:11 am »
Niby wyszło to jako jedna gra, ale "dodatek" jest tak różny od podstawki, że zasługuje na osobną opinię:

Super Mario 3D World

NA PLUS
- super pomysłowe poziomy, naprawdę widać, że na każdy poziom był oryginalny pomysł i plan i często aż się uśmiech pojawia na to co wykombinowali twórcy
- bardzo ładna i kolorowa grafika i mimo tego, ze bardzo prosta to naprawe patrzy się na grę bardzo przyjemnie
- fajny i nie przesadzony poziom trudnosci, na mysl od razu mi przychodzi New Super Mario Bros. U Deluxe który był mocno przegiety w tej kwestii. Tutaj jest wyzwanie, ale nie jest turbo trudno. No i gra po stracie wszystkich żyć nie cofa nas kilka leveli w tył jak U Deluxe co mnie tam strasznie irytowało.

Na MINUS
- w sumie to ciezko mi nawet znaleźć jakieś konkretne minusy, od biedy czasami sztywne ustawienie kamery powoduje problemy przy ocenie odleglosci skoku itp

8/10

Bowsers Fury

NA PLUS
- nie jest to zaden pakiet poziomow czy nowy swiat ale zupelnie inna gra, ze swoimi zasadami i gameplayem ktoremu blizej do odysei niz 3d worlda
- i ten gaeplay jest nadal bardzo przyjemny

NA MINUS
- troche na wyrost, ale gra jest bardzo krotka (no ale hehe darmo)
- grafika jest brzydka, glownie przez mega niska rozdzielczosc, zeby na wszystkim wieksze niz u bowsera, widac, ze silnik sobie nie radzi z takim pseudo open worldem
- ze wzgledu na otwartosc swiata, poziomy nie sa juz tak pomyslowe i oryginalne jak w "podstawce"

7/10

Jak ktoś ma głód na dobrego platformersa, to tym pakietem na pewno go zaspokoi, polecam! :)
« Ostatnia zmiana: Marca 01, 2021, 08:39:37 am wysłana przez windomearl »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1413 dnia: Marca 08, 2021, 11:15:21 am »
Konkret Gienia

NA PLUS
- miła, przyjemna, relaksująca zabawa w malowanie
- całkiem fajna grafika, żaden to benchmark, ale jest ładnie

NA MINUS
- calkowicie niepotrzebna, pojawiająca się całkowicie z dupy walka, która sama w sobie jest mocno przeciętna
- backtracking

Idealna gra do plusa. Szkoda na nią hajsu, ale "za darmo" całkiem niezła zabawa.

7/10

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1414 dnia: Marca 09, 2021, 12:25:17 pm »
Diablo 3 Ultimate Evil Edition      (X360)

Grafika: 7

Dźwięk: 8+

Grywalność: 8

+ dubbing pl
+ muzyka w akcie 5


- cukierkowe lokacje
- grafika gorsza niż w gow 2hd, ale przynajmniej w miarę płynna animacja przy dużej ilości przeciwników na ekranie
- dużo lokacji jak z generatora poziomów, ogrom podobnych przejść, ścieżek itp.


Ogólnie: 7+
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2022, 08:34:12 am wysłana przez Kyokushinman »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1415 dnia: Marca 09, 2021, 13:34:49 pm »
Tak się składa, że większość lokacji w tej grze się generuje losowo (w jakimś tam stopniu).

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1416 dnia: Marca 11, 2021, 13:20:55 pm »
Maquette

NA PLUS
- gra jest oparta na bardzo ciekawym pomyśle związanym z rekurencją, bardzo fajnie to działai czasami jest maly efekt wow ;)
- zagadki nie są trudne, ale całkiem pomysłowe i mocno korzystają z powyższego mechanizmu
- bardzo dobry voice acting (w jednej z 2 ról Bryce Dallas Howard)
- fajna fabuła
- świetna muzyka
- sekundowe (dosłownie) loadingi

NA MINUS
- gra ma sporo bugów, a to sie nie wyświetlają nagle napisy, a to sie cos gdzies zaczne blokowac
- grafika jest mocno taka sobie
- zagadki nie są sprytnie wprowadzane i rozwijane, jest tak, że jakis motyw się pojawia na jedną zagadke i znika bezpowrotnie, można to było lepiej rozwiązać

7/10

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1417 dnia: Marca 17, 2021, 11:20:15 am »
Yakuza 3    (XSX)

Grafika: 7  (PS3)

Dźwięk: 8-

Grywalność: 5

+ fabuła
+ postacie
+ końcówka


- tony nudnych niemych rozmów i brak możliwości przewinięcia tylko trzeba klikać jak idiota w tym przypadku A
- ilość typów którzy zaczepiają na ulicy irytuje
- system walki drewno, tylko wykończenia heat fajne
- nudne mini gry i ten skomplikowany golf w fabule
- beznadziejne poboczne zadania, ale to w każdej części
- chapter 4, 10 grywalność 1/10, bardzo dawno nie grałem w coś aż tak na siłę

Ogólnie: 6

Nota bardzo wysoka, ale to głównie za fabułę i postacie, które w każdej Yakuzie to najwyższa półka i dlatego też w ową serie gram.
Jeżeli ktoś chce czerpać jakąś tam przyjemność z systemu walki to dopiero na nowej grze plus jak ma się trochę umiejętności odblokowanych.
Dla mnie to najgorsza Yakuza, ale dla fabuły warto.




« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2022, 16:55:49 pm wysłana przez Kyokushinman »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1418 dnia: Marca 19, 2021, 11:32:09 am »
   A Plague Tale: Innocence

NA PLUS
- Klimat i fabuła, ponura średniowieczna Francja robi robotę
- Grafika, jak na tak mały tytuł całkiem fajna
- Szczury - fajnie to wygląda i fajnie działa
- Przez całą grę dostajemy jakieś nowe mechaniki i zabawki które nie pozwalają się znudzić gameplayem...

NA MINUS
- ...który mimo wszystko jest bardzo liniowy, praktycznie każdy problem ma jedno i tylko jedno prawidłowe rozwiązanie
- gra w całej swojej konstrukcji jest bardzo liniowa i "retro" (co może być dla niektórych plusem)
- czasem irytujące potyczki

Bawiłem się całkiem dobrze, ale fajnie, że gra nie jest zbyt długa, bo mogłaby zacząć nudzić i irytować.

7/10

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1419 dnia: Marca 19, 2021, 11:40:14 am »
Splinter Cell Blacklist  (XSX)


Grafika: 9-  (X360)

Dźwięk: 8-

Grywalność: 8-

Ogólnie: 8-

Dobra gra, ale do trylogii ze starego Xa się nie umywa.


Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1420 dnia: Marca 29, 2021, 13:47:40 pm »
Yakuza 4  (XSX)

Grafika: 7   (PS3)
Dźwięk: 8
Grywalność: 7

+ fabuła
+ 4 postacie
+ klimat

- takie jak zawsze w serii

Ogólnie: 7




Forza Horizon 2  (XSX)

Grafika: 8+  (X1)
Dźwięk: 8+
Grywalność: 8

+ bardzo dobry ost
+ model jazdy
+ ilość wyścigów
+ otoczka
+ wykonanie samochodów


Ogólnie: 8




Splinter Cell Conviction   (XSX)

Grafika: 8+
Dźwięk: 8
Grywalność: 8

+ Sam to Sam a nie to coś z BL
+ klimat
+ tempo akcji

- za krótka kampania


Ogólnie: 8-


Jakby nie długość gry wystawił bym wyższą notę, ponieważ gra wciąga bardziej niż Blacklist.




Splinter Cell Double Agent wersja 2 z starego Xboxa (XSX)

Grafika: 8+   (Xbox Classic)
Dźwięk: 8
Grywalność: 8

+ rozgrywka to czyste skradanie
+ klimat
+ postacie
+ fabuła
+ końcówka
+ wybory

Ogólnie: 8

Nigdy nie grałem w ową wersje i to był mega błąd, ponieważ ta gra jest o wiele lepsza niż jej odpowiednik na X360.
W sumie to zupełnie inna gra, robiła ją czołówka z Montrealu. Jak mnie pamięć nie myli wersje na X360/PS3 stworzyli typy z Ubi Milan.


Ranking serii:

1. Splinter Cell Chaos Theory                                      9-
2. Splinter Cell                                                                9-
3. Splinter Cell Pandora Tomorrow                              8+
4. Splinter Cell Double Agent ver z Xbox Classic        8
5. Splinter Cell Conviction                                             8-
6. Splinter Cell Blacklist                                                 8-
7. Splinter Cell Double Agent ver z X360                     7




Crash Bandicoot 4 Its About Time      (XSX)


Grafika: 8+ (past gen)
Dźwięk: 8-
Grywalność: 8

+ klimat
+ otoczka
+ AV
+ różnorodne mapy
+ ilość misji
+ 5 grywalnych postaci
+ poziom trudności pod koniec gry poległem ponad 200 razy :lol:
+ nowe pomysły na gameplay
+ fabuła nawet ciekawa oraz fajnie wplecione do niej nowe postacie


Ogólnie: 8

Czwarta cześć to idealna część dla fanów serii i zarazem najlepsza.
Zastanawiałem się czy do oceny nie dopisać plusa, no ale u mnie nie ma lekko i zostaje tak jak jest.


« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2021, 14:06:35 pm wysłana przez Kyokushinman »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1421 dnia: Kwietnia 03, 2021, 10:37:13 am »
PES 5    (Xbox)

Grafika: 8
Dźwięk: 6
Grywalność: 9 (taką notę to w dzisiejszych czasach tylko u mnie mają najlepsze soulslike także to o czymś świadczy)


- pada z Xboxa nie da się niestety tak skonfigurować jak tego z PS2 ponieważ nie ma dolnych spustów a są zastąpione małymi przyciskami, dlatego też trzeba się chwile przyzwyczaić aby to ogarnąć.


Ogólnie: 9-

Jeden z najlepszych Pesów w historii, ale to nie jest jeszcze szczyt tej serii.



Fifa 21   (XSX)

Grafika: 8 (next gen jak nic, modele postaci kapitalne, animacja włosów, stadion, publika, oświetlenie, wszystko żyje niemal jak w realu)

Dźwięk: 8 (mega udźwiękowienie, oprócz naszego komentarza, który jest totalnym dnem)

Grywalność: 5 (co tutaj pisać gra się dla grafiki i otoczki, do starego pesa nie ma nawet co porównywać bo to nie jest nawet jego brud spod buta)

+ av
+ klimat i otoczka




- łyżwiarstwo w piłce nożnej
- nuda od momentu gwizdka
- brak możliwości ustawienia normalnej kamery z Pesa



Ogólnie: 6+

Niedzielny gracz będzie zachwycony wręcz będzie piał z zachwytu widząc mega grafe.
Typ od Pesa jak ja zagra kilka meczy i już nigdy do tej gry nie wróci.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1422 dnia: Kwietnia 07, 2021, 15:11:18 pm »
Odświeżyłem 3 gry z Xboxa.

Mortal Kombat Deadly Alliance (5/10)
Ładne areny to jedyny plus tej gry.
Jest to ze wszystkich znanych bijatyk najgorsze odwzorowanie sztuk walki jakie widziałem.
W motion capture to chyba jakiś żul spod monopolowego bo innego wytłumaczenia nie mam i jeszcze to odgłosy łoodo, łodoo hehe.

PES 4 (8+/10)
Nie jest aż tak dobry jak PES 5, ale rozgrywka to zupełnie co innego. Taka fajna odskocznia.
Kiedyś to co cześć ta seria się sporo różniła.

Street Fighter 3 Third Strike (8+/10)

Najgrywalniejsza bijatyka 2d ever, niestety szkoda tylko, że roster taki sobie.


RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1423 dnia: Kwietnia 07, 2021, 17:45:34 pm »
Odświeżyłem 3 gry z Xboxa.
(...)

Street Fighter 3 Third Strike (8+/10)

Najgrywalniejsza bijatyka 2d ever, niestety szkoda tylko, że roster taki sobie.
Jeśli się nie mylę (wybaczcie, ale w tym roku przeszedłem 6 starszych odsłon SF i już mi się to zlewa) to rzeczywiście ta gra to mistrzostwo. Grałem w nią po raz pierwszy w życiu parę miesięcy temu, podobnie jak w 1, ale wyglądała pod każdym względem kapitalnie. Roster z du..., ale walka świetna. Wspaniale to się rusza na ekranie. Ma się wrażenie, że te ludki są prawdziwe i zaraz wyjdą z telewizora.
Szkoda, że nie ma tam wszystkich zawodników z mojej ulubionej dwójki, ale i tak warto zagrać.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1424 dnia: Kwietnia 07, 2021, 18:24:48 pm »
SF3:TS z rosterem z dwójki = jedna z gier wszech czasów.
Niestety 70% procent postaci to pomyłka.

Od siebie polecam także SF3: Double Impact ma ładniejsze areny i też jest prawie tak dobry oraz Garou Mark of the Wolves.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1425 dnia: Kwietnia 11, 2021, 13:14:09 pm »
Dishonored Goty (XSX)

Grafika: 7 (X1)
Dźwięk: 8
Grywalność: 8+

+ klimat
+ rozgrywka
+ dwa dobre dlc
+ postacie
+ warstwa fabularna
+ eksploracja

- za krótka podstawka 6-7h a oba dlc łącznie jakieś 3-4h

Ogólnie: 8

Bardzo dobra gra, kto nie grał niech atakuje, teraz jest w game pasie i z trybem 60fps na XSX.


« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2021, 17:12:03 pm wysłana przez Kyokushinman »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1426 dnia: Kwietnia 16, 2021, 17:11:34 pm »
Dishonored 2 (XSX)

Grafika: 9- (X1X)
Dźwięk: 8+
Grywalność: 8+

+ klimat
+ rozgrywka

Ogólnie: 8

Tak samo jak jedynka świetna gra.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1427 dnia: Kwietnia 28, 2021, 12:58:17 pm »
Forza Horizon (XSX)

Grafika: 9 (X360)
Dźwięk: 9-
Grywalność: 8

+ klimat
+ gameplay
+ rewelacyjny ost
+ model jazdy
+ grafika, najlepszy AA ery PS3, X360


Ogólnie: 8

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1428 dnia: Maja 10, 2021, 11:00:53 am »
Resident Evil Village   (XSX)

Grafika: 9

+ wykonanie postaci
+ tekstury ubrań i bardzo dobre tekstury niektórych elementów otoczenia
+ wykonanie wioski i zamku
+ ogrom szczegółów
+ 60fps


- ogień
- woda też nie powala
- zniszczalność otoczenia
- RT jest, ale jakby go nie było a poza tym te całe odbicia są bardzo niskiej rozdzielczości


Jest to ocena wizualna adekwatna do gier past gen, tylko z wykorzystaniem mocy XSX.
W tej wersji to wizualne top past genów.


Dźwięk: 7+

Voice acting świetny, ale niestety bez jakiegoś utworu co wpada w ucho.


Grywalność: 8+

+ fabuła
+ postacie
+ klimat
+ eksploracja
+ rozgrywka
+ wioska, zamek
+ bossowie


- niestety ta gra to nie horror jak RE7
- nudna lokacja pod koniec gry, w której można zabłądzić i latać w kółko
- łatwe zagadki



Ogólnie: 8+

Kapitalna gra i zarazem jeden z najlepszych RE w serii.
Z RE 4 jednak nie może konkurować, ponieważ tamta gra jest poza zasięgiem i jest tak ze 2x dłuższa.
Jeżeli jednak nie byłoby RE4 to RE8 z powodzeniem mógłby walczyć o tytuł najlepszej części w serii.
Gra warta swojej ceny, grajcie, jarajcie się. Bardzo polecam.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2021, 18:15:46 pm wysłana przez Kyokushinman »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1429 dnia: Maja 23, 2021, 13:54:15 pm »
Dishonored Death of the Outsider (XSX)

Grafika: 8+ (to trochę dziwne, ale wydaje się gorsza od dwójki a tytuł wyszedł później)  (X1X)
Dźwięk: 8-
Grywalność: 8

+ klimat
+ rozgrywka

- tylko 5 misji z czego dwie pierwsze przechodzi się mega szybko
- długość gry (około 4-5h na hard)


Ogólnie: 7

Niby pełnoprawny tytuł, ale jednak jak dla mnie to bardziej dlc do dwójki.
Gra jest krótka, dlatego na wyższa notę nie zasługuje. W komplikacje z dwójką jako dodatek można dać 8+/10.
Wystawianie ocen przez typów fanów serii z psx forum 9+/10 (tak, tak Soul ogarnij się) zasługuje na srogą chłostę.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1430 dnia: Czerwca 02, 2021, 14:45:05 pm »
Virtua Fighter 5 Ultimate Showdown (PS4Pro)

Grafika: 8-

+ tekstury ubrań i wykonanie większości postaci (Akira chyba najlepiej wykonana postać past genów w bijatyce)

- tekstury skóry nie powalają, ale jest lepiej niż w MK11, chociaż włosy na klacie na tle tej gry to rozmyta tekstura
- wykonanie aren nie powala, są nudne na tle poprzednich wersji tej gry, ucierpiało także wyraźnie oświetlenie i odbicia
- aliasing mimo 1080p niszczy sferę wizualną tej gry, zęby są zbyt widoczne, zwłaszcza na włosach i arenie czego nie miało miejsca w X360 VF5:FS (perfekcyjne wygładzanie i to w 720p)
- rozbłyski po ciosach
- brak wsparcia pod PS4Pro i PS5 do 4k, jest tylko 1080p, może w tych wersjach dzięki wyższej rozdziałce dałoby się zniwelować aliasing

Dźwięk: 8

Bez dostępu do starych utworów to 5/10, ponieważ muzyka w tej wersji jest kiepska na każdej arenie jak dla mnie, w menu wyboru postaci tylko fajna

Grywalność: 9-

+ świetny system walki
+ animacja ciosów
+ postacie

- mało trybów single player, wszystko oprócz arcade i trening to online


Ogólnie: 8-

Wraz z T7 to najgrywalniejsza bijatyka, jednak spodziewałem się odrobinę więcej.
Kupić jednak trzeba bo VF6 za darmo się nie zrobi.

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2021, 18:16:54 pm wysłana przez Kyokushinman »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1431 dnia: Czerwca 04, 2021, 15:26:44 pm »
Zestaw prawie wszystkich ocen z poprzedniej generacji. Mogą się one odrobinę różnić przy tych które wystawiłem, ponieważ dany tytuł mogłem przechodzić więcej razy lub też podległ dyskusji ze znajomymi co też miało wpływ na zmianę mojej decyzji co do oceny danego tytułu.



9/10
Elden Ring (wrzucą 2 dobre dlc i być może tytuł na 9+)
Red Dead Redemption 2
Wiedźmin 3 Goty



9-/10

Nioh 2 Goty
Nioh 1 Goty
Bloodborne Goty
Dark Souls 3 Goty
Sekiro
Zelda Breath of The Wild
The Last Of Us 2
Uncharted 4
God of War


8+/10

Ghost of Tsushima Directors Cut
Death Stranding
Days Gone
Resident Evil 2 Remake
Resident Evill Village
Forza Horizon 3 (najlepsza część)
PES 17 (Pes jak za dawnych lat, szybki, techniczny, wszystkie obecne fify to crapy przy nim)
Tekken 7 (najlepsza bijatyka past genów, na PS4 Pro oraz dobrym Piecu robi wrażenie wizualne)
Yakuza 0 (jedyna część, którą mogę polecić każdemu, reszta cześć każdemu)





8/10

Spiderman
Cyberpunk 2077
MGS 5 Goty
Hollow Knight Voidheart Edition (najlepszy indyk w historii)
Assassins Creed Origins (najlepszy assassyn od czasu dwójki)
Horizon Zero Dawn Goty
Street Fighter 5 (wersja pełna daje radę)
Mortal Kombat 11 Ultimate
PES 18
PES 16
Doom
Forza horizon 5
Forza Horizon 4
Crash Bandicoot 4
Gears od War 5 + dodatek
Super Mario 3D World + Bowser Fury
Dishonored 2
Resident Evil 7
Ori Will of the Wisps
Ori and the Blind Forest



8-/10

Forza Horizon 2
Far Cry 4
Rise of The Tomb Raider
Super Mario Odyssey
Uncharted Lost Lagacy
Metro Exodus
DriveClub
Assassins Creed Valhalla
Doom Eternal
Far Cry 6
Far Cry 5
Virtua Fighter 5 Ultimate Showdown
Shadow of the Colossus
Wolfenstain 2 The New Colossus
The Evil Within 2
Dying Light + dodatek
Monster Hunter World + dodatek
Sniper Elite 5



7+/10

Assassins Creed Odyssey
Until Dawn
Luigi Mansion 3
Halo Infinite
Super Mario Bros Delux
Dying Light 2
Resident Evil 3 Remake
A Plaga Tale Innocence
Batman Arkham Knight
Devil May Cry 5
Deus Ex Mankind Devided
Dirt 4
Mad Max
Mortal Kombat XL
Gears of War 4
Infamous Sacond Son
Star Wars Jadi Fallen Order
Dead or Alive 6


7/10

Halo 5
Nier Automata
Guardians of the Galaxy
Assassins Creed Unity
The Order 1886
Call of Duty Modern Warfare
Dishonored Death of the Outsiders
Watch Dogs
Far Cry Primal
Prey
Ratchet i Clank
Hades



7-/10

Shenmue 3
Yakuza Kiwami 2
Yakuza 6
Shadow of the Tomb Raider
Ryse Son of Rome
Darksiders 3
Killzone Shadow Fall
Sniper Elite 4
Watch Dogs 2
Shadow of Mordor


6+/10

Yakuza Kiwami
Call of Duty WW II
Soul Calibur 6
Assassins Creed Syndicate
Quantum Break



6/10

Far Cry New Dawn
Battlefield 4 (kompania)
Battlefield 1 (kompania)



Z obecnej generacji.

8+

Demons Souls
Horizon Forbidden West

7+

Ratchet i Clank Rift Apart
The Medium
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2022, 17:55:17 pm wysłana przez Kyokushinman »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1432 dnia: Czerwca 04, 2021, 20:18:54 pm »
Zmotywowałeś mnie do zrobienia analogicznej listy:

10/10
- Wiedźmin 3
- TLoZ: Breath of The Wild
- TLoU 2

9+/10
- God of War
- Hollow Knight

9/10
- Horizon Zero Dawn
- Super Mario Odyssey
- Super Mario Kart 8
- Forza Horizon 3 i 4
- Slay The Spire
- Inside
- Pillars of Eternity
- SteamWorld Dig 2
- Torment: Tides of Numenera
- Into the Breach

8+/10
- Super Smash Bros Ultimate
- Fire Emblem Three Houses
- Splatoon 2
- Xenoblade 2
- RDR 2
- Uncharted 4
- Ori and the Blind Forest
- RE 2 Remake
- RE 7
- Spider-Man
- Sunset Overdrive
- Prey
- Driveclub
- Gears of War 5
- Divinity 2
- Dragon Quest XI S
- Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści
- SteamWorld Heist
- Mario + Rabbids

8/10
- Super Mario Maker 2
- Quantum Break
- Dishonored 2
- Gears of War 4
- Children of Morta
- UnderMine
- Ori and the Blind Forest
- Forza 7
- Crypt of the NecroDancer
- Rogue Legacy
- Wargroove
- Wasteland 2
- Call of Duty: WWII
- Everspace
- Luigi's Mansion 3
- Octopath Traveler
- Fast RMX

7+/10
- Assassins Creed Origins
- Wreckfest
- A Plag Tale
- Uncharted Zaginione Dziedzictwo (dobra gra, jednak już czułem zmęczenie materiału)
- Shadow of the Colossus
- Mass Effect Andromeda
- SteamWorld Dig
- Defense Grid 2

7/10
- Nier Automata
- The Order 1886
- Halo 5
- Ratchet & Clank
- Dragon Age: Inquisition
- Little Nightmares
- TLoZ: Link's Awakening

6+/10
- Ryse
- Killzone Shadow Fall
- Outer Worlds (z początku grało mi się bardzo dobrze, ale z czasem wyszła monotonia)
- Battlefield 1 (kampania)

Ogólnie staram się nie grać w słabe i przeciętne gry, a jak już zagram i coś mnie nudzi, to najczęściej tego nie kończę, stąd też nie ma niżej ocenianych tytułów. Sporo gier nie wypisałem, ale nie chciało mi tak głęboko szukać ich w pamięci. Może z czasem uzupełnię nieco listę.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1433 dnia: Czerwca 09, 2021, 19:31:07 pm »
Miałem się rozpisać na temat tej gry ale jednak krótko. Ghost of Tsushima to bardzo dobra gra, ale jednak o jedną wyspę za dużo, przez co wleciała już nuda i odliczanie czasu kiedy w końcu koniec.

Idealny klon Assassina, w pięknej oprawie, fajnym modelu walki i wspaniałym klimacie, ale z tymi samymi problemami, czyli od znacznika do znacznika i nudne poboczne.

Oceniam bez Multi, a ten tryb mógłby ocenę zwiększyć bo zapowiada się super.

4+/6

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1434 dnia: Czerwca 10, 2021, 10:48:06 am »
Zgadzam się. Prześliczna gra, która potrafi zauroczyć grającego, ale nie ma co się oszukiwać, to klon asasyna.  :happy2:
Liczę, że kontynuacja dołoży do pieca i będzie to skok (wiary, heh), jak od przygód pierwszego Asasyna do krucjaty Ezio Auditore da Firenze. :roll:

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1435 dnia: Czerwca 10, 2021, 11:15:38 am »
Skończyłem niedawno Returnal, jak już pisałem był to moj pierwszy roguelite. Z gatunkiem się raczej nie pokocham, ale od czasu do czasu czemu nie. Co do samej gry to bardzo mi się podobała. Niesamowity miks Aliena, prometeusza oraz obrazów Zdzisia Beksińskiego wprowadza niesamowity, mroczny i tajemniczy klimat. Fabuła to kolejna zagadka, która serwuje nam co chwile fragmenty które sami musimy ułożyć i nawet na samym konću nie podaje jednego i właściwego rozwiązania.

Rozgrywka jest świetna. Strzelanie, poruszanie się postacią to wszystko jest zrealizowane świetnie. Do tego super wykorzystanie dualsense. Obawiałem się, że bajer z polowicznym naciskaniem spustu do celowania i calosciowym do 2 trybu broni nie zadziała, a używa się tego świetnie i intuicyjnie, cięzko się nawet pomylić.

Grafika jest ładna, ale żaden to prawdziwy next gen.

Z rzeczy które mi się nie podobały to zbyt długie runy. Czasami moża stracic ponad godzine grania przez jakas pierdołę i nie mieć nawet za dużo progresu. I z tym wiąże się brak save po wyłączeniu konsoli. Niestety nie zawsze mam czas na 2-3h sesje, zeby dokonczyc aktualny run, a poleganie na sleep mode moze doprowadzic do srogiego wkurwu ;)

8/10

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1436 dnia: Czerwca 10, 2021, 12:56:25 pm »
Trafna opinia. Mam zbliżoną. Jakbyś w temacie gry jeszcze opisał swoje spostrzeżenia odnośnie fabuły (podobno robi robotę), byłoby pięknie. Za kilka dni przeczytam, jak sam skończę grę. Z tym stanem gry nie popisali się.  :-x

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1437 dnia: Czerwca 10, 2021, 13:04:15 pm »
Z tym stanem gry nie popisali się. 
W sensie chodzi Ci o zapis, tak?

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1438 dnia: Czerwca 11, 2021, 10:25:52 am »
 The Lat of Us Part II
  
 Poniższy tekst będzie zawierał spoilery, więc tylko dla tych co ukończyli.
 Spoiler
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
 
 Ogólnie gra jest super, ale nie jest to tytuł abym do niego wracał, fabuła mnie nie przyciąga, ale pewnie przejdę jescze raz dla samych potyczek, bo one są po prostu genialnie rozwiązane. Nie jest to historia jak z jedynki i nie mam parcia jak wtedy, aby grę kończyć kilka razy i wracać cyklicznie co jakiś czas. Na trójkę nie czekam, poproszę o prequel TLOU z Tess i Joelem.
  
 8/10

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1439 dnia: Czerwca 11, 2021, 11:13:40 am »
Zgadzam się. (Bardzo) dobra, doskonale prezentująca się gra, która jednak scenariuszowo usilnie próbuje się przypodobać danej społeczności. Żeruje wręcz na tanich zagrywkach mających wywołać kontrowersje w myśl "mówią, będzie o nas głośno". Ale jak już wspomniałem kilka miesięcy temu, Neil to łebski facet i doskonale wie, jak to rozegrać. Oczywiście rozumiem, że komuś zamysł może się podobać, wiem, że wiele osób wystawiało jej 9, czy nawet 10. Ich sprawa, ale fakt, jak wiele głupot tej gry jest tłumaczona na siłę, to głowa mała. Wszystko co umieściłeś w spoilerze, to zasadniczo prawda.

Z tym stanem gry nie popisali się.
W sensie chodzi Ci o zapis, tak?

Nie jestem pewny. Na sąsiednim forumku czytałem, że fabuła mocno robi i to nawet bardziej zakasuje niż w niejednej dużej grze, dlatego poprosiłem o twoją opinię. Widzę, że w temacie już wrzuciłeś w spoiler tekst, więc dziękuje i przeczytam niebawem.