Autor Wątek: The Legend of Zelda: Breath of the Wild  (Przeczytany 137667 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1080 dnia: Maja 13, 2017, 16:53:47 pm »
No i przeszedłem grę. Łącznie ponad 130 godzin gry na liczniku.

Zacznę od tego, co mogłoby być zrobione lepiej lub nie do końca mi podeszło.

- fabuła (mało ciekawa i w sumie jest bo jest; odkrywanie wspomnień to jednak nie to samo, co dynamicznie poprowadzona akcja)
- zbyt mało rodzajów przeciwników (ogólnie jest ich niby całkiem sporo, ale znaczna część różni się tylko kolorem i innymi drobiazgami; na tak wielką grę powinno być ich więcej)
- dungeony są dużo słabsze niż w poprzednich częściach
- zbyt wiele prób walki w shrine'ach
- trochę słabe bonusy z większości zadań pobocznych
- ścieżka dźwiękowa, choć niezła, jest imo słabsza niż w poprzednich częściach
- mini gry mogłyby być bardziej rozbudowane (brakuje np. porządnego testu na strzelanie z łuku i wyścigów konnych)
- brak sklepów z bronią

+ wielki otwarty i zróżnicowany świat
+ mnóstwo unikatowych miejsc do odkrycia i rzeczy do robienia)
+ shrine'y (super to wykombinowali; świątynie stanowią świetną odskocznię od łażenia po otwartym świecie i jeszcze służą za teleporty)
+ wspinaczka i szybowanie (mało która gra pozwalała na tak swobodną eksplorację (przypomina mi się tylko Morrowind i czar lewitacji)
+ niszczenie się broni (sprzętu i tak jest pod dostatkiem, ale dzięki temu patentowi stale zmieniamy oręż, a zupełnie inaczej walczy się np. włócznią niż oburęcznym mieczem).
+ ulepszanie pancerza (niby nic nadzwyczajnego, lecz dzięki temu zbieractwo ma cały czas sens; w dodatku ulepszone zestawy mają często dodatkowe cechy)
+ masa broni i pancerzy (niemal każdy kawałek pancerza ma jakąś unikalną właściwość, np. w jednych się szybciej wspina, w innych pływa itd.)
+ jest na co wydawać kasę nawet po wielu godzinach gry

Co do grafiki, to jest mocno nierówna. Bywa prześliczna, szczególnie gdy widzimy powiewającą na wietrze trawę, słońce padające na skały i świecącą w cieniu świątynię. Zdarza się też jednak, że tekstury wyglądają, jak wzięte z ery PS2, a wokoło jest pusto i biednie.
Z początku problemem były też spadki płynności, ale teraz gra bardzo rzadko się przycina i trzyma niemalże stałe 30 fpsów.

Największą zaletą BotW jest suma poszczególnych elementów. Gra jest doskonale przemyślana i dzięki temu właśnie niezwykle grywalna. Wymaga od gracza pomyślunku i nie prowadzi go za rączkę. Czuć, że gra toczy się właśnie tak, jak my chcemy, a nie jak sobie zaplanowali twórcy.

Wreszcie Nintendo udało się dorównać legendarnej Ocarinie. Teraz wielu twórców gier będzie szukało inspiracji właśnie w BotW.

10-/10

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1081 dnia: Maja 13, 2017, 20:54:01 pm »
Turlam się <dynia xd>



Głos z namiotu: Znów zaśmiecanie tematu. Wydaje się, że dalej specjalnie wchodzisz tutaj i innych związanych z Nintendo tematów, by tylko szydzić, rzucać lole i dynie (wtf?); kolejna kwestia jest taka, że wyzywanie użytkowników od kurew poza wzrokiem ogółu też nie jest na miejscu. Ost.
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2017, 21:44:29 pm wysłana przez Ryo »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1082 dnia: Maja 13, 2017, 21:56:52 pm »
:lol:

Mateo zalewa forum postami na poziomie dziecka z porażeniem mózgowym? Luzik. Kyo nie wnosi nic poza trollingiem? Nie ma problemu. Xell regularnie sączy jad w tematach politycznych? Spoko. Sylvan pisze kto jest bossem w grze (i ile razy)? Cisza. Iras opisuje swoją reakcję na "recenzję" Zeldy pikpoka? Opasły pantoflarz przybiega z ostrzeżeniem. Brawo "moderacja"!



Głos z namiotu: Obrażanie. 3 dni.
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2017, 22:08:06 pm wysłana przez Ryo »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1083 dnia: Maja 13, 2017, 22:07:01 pm »
Mateo zalewa forum postami na poziomie dziecka z porażeniem mózgowym?
Dostawał za spam osty tak sam jak Ty. Możesz darować sobie wyszukane porównania.

Kyo nie wnosi nic poza trollingiem? Nie ma problemu.
Była "nagradzany" wielokrotnie za to.

Xell regularnie sączy jad w tematach politycznych? Spoko.
Jak wyżej. Ty nie sączysz jadu w polityce?

Sylvan pisze kto jest bossem w grze (i ile razy)? Cisza.
Nie dostał za to bana, nie?

Iras opisuje swoją reakcję na "recenzję" Zeldy pikpoka?
No i po co to przekręcanie ksyw?

Opasły pantoflarz przybiega z ostrzeżeniem.
Double miss.

Brawo "moderacja"!
Brawo KIPI!

Odpocznij sobie trochę, bo widzę dalej jesteś obrażony na świat i prowadzisz jakąś swoją krucjatę pomimo obrazy na, cytując Ciebie, "spierdoleńców z forum".

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1084 dnia: Maja 14, 2017, 10:42:40 am »
Odnośnie swojej opinii po przejściu BotW (bo trudno to nazwać recenzją) dodam, że jest trochę rzeczy, do których można się przyczepić, ale na dobrą sprawę są one mało istotne i podczas gry się o nich nie myśli. Zalety zdecydowanie przeważają i BotW jest przygodą jedyną w swoim rodzaju. Stąd właśnie taka ocena.

Mam nadzieję, że następna część zachowa formułę otwartego świata, lecz będzie zarazem zdecydowanie inna (o to myślę nie trzeba się obawiać; twórcy Zeld lubią zaskakiwać :D). Nie obraziłbym się, gdybyśmy zobaczyli powrót formuły z poprzednich części, tzn. rozległe dungeony, w których dostajemy przedmioty dające nam nowe możliwości.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1085 dnia: Maja 19, 2017, 09:54:10 am »
Nie dostał za to bana, nie?

No wyobraź sobie że nie, bo jakaś parodia moderatora tak samo wycenia rzucanie spoilerami jak wyśmianie czyjejś opinii o grze :lol:

Odnośnie swojej opinii po przejściu BotW (bo trudno to nazwać recenzją) dodam, że jest trochę rzeczy, do których można się przyczepić, ale na dobrą sprawę są one mało istotne i podczas gry się o nich nie myśli.

Wiadomo - fabuła ssie, z dungeonów zostały popłuczyny, 10/10.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1086 dnia: Maja 19, 2017, 10:02:37 am »
Nie dostał za to bana, nie?

No wyobraź sobie że nie, bo jakaś parodia moderatora tak samo wycenia rzucanie spoilerami jak wyśmianie czyjejś opinii o grze :lol:
Po RDR dostał banerka. I radzę, daruj sobie kolejne docinki typu "parodia moderatora" etc.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1087 dnia: Maja 19, 2017, 12:54:32 pm »
Wiadomo - fabuła ssie, z dungeonów zostały popłuczyny, 10/10.
Nie każda gra musi mieć super fabułę, by zasługiwać na 10/10. Wiele gier ocenianych bardzo wysoko wcale nie miało jakiejś mega fabuły. Zresztą w Zeldach fabuła zawsze była na drugim planie.

Dungeony są średnie, ale świątynie i bogaty otwarty świat wynagradzają to z nawiązką.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1089 dnia: Czerwca 15, 2017, 01:35:51 am »

lupinator

  • Gość
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1090 dnia: Czerwca 15, 2017, 01:39:16 am »
Nie mogę się doczekać. Akurat będzie okazja, żeby wrócić do Hyrule i dokończyć trochę zadań pobocznych  :angel:

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1091 dnia: Czerwca 15, 2017, 01:43:45 am »
Ja poczekam, aż wyjdą obydwa DLC. Choć jak patrzę na gameplay, to najchętniej zaraz bym zagrał :D

lupinator

  • Gość
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1092 dnia: Czerwca 17, 2017, 02:01:04 am »
Ja poczekam, aż wyjdą obydwa DLC. Choć jak patrzę na gameplay, to najchętniej zaraz bym zagrał :D
Ja tak zrobiłem i od dwóch katuję Zeldę bez opamiętania  :angel: Zdążyłem już zapomnieć jak niesamowicie się w to gra, ale wystarczyło kilka minut, żeby wszystkie nowe gry poszły w odstawkę.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1093 dnia: Czerwca 17, 2017, 12:17:02 pm »
Strasznie mizerne to dlc. Albo elementy, które od początku powinny być w grze, albo pierdółki na poziomie zbroi dla konia. Ile Nintendo za to woła?

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1094 dnia: Czerwca 17, 2017, 12:41:05 pm »
80 złotych, w pakiecie jest jescze dodatek fabularny, który wyjdzie na zimę.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1095 dnia: Czerwca 28, 2017, 13:58:19 pm »
Pograłem nieco w najnowszą Zeldę i jestem zachwycony. Nie będę po 16 godzinach zabawy oceniał czy to faktycznie gra generacji, ale jestem przekonany, że na te wszystkie 9-10/10, które jej wystawiano zasługuje w pełni. Podoba mi się w niej w zasadzie wszystko - od szaty graficznej, poprzez samą rozgrywkę, te fantastyczne smaczki w grze, kończąc na dźwięku przy odnalezieniu nowego przedmiotu.

Pierwszy efekt łał gra wywołuje już w pierwszych minutach, gdy po opuszczeniu świątyni widzimy rozprzestrzeniający się przed Linkiem świat. Coś pięknego. Będąc przy pięknie, nie sposób nie pochwalić grafiki.
Niezwykle baśniowa, bogata w szczegóły, które co rusz odkrywamy. Przywiązanie do drobiazgów jest imponujące. Całość już na dużym telewizorze robi wrażenie, ale w wersji przenośnej sprawuje się kapitalnie.
Aż przypominała mi się Vita i pierwszy kontakt z takimi grami jak Wipeout/Uncharted. No i nie ma najmniejszego sensu porównywać ją pod względem technicznym z takim Horizon na Pro, bo do takiego bluźnierstwa (by inaczej nie napisać i nie obrazić), to chyba tylko klapki są zdolne.

I odpowiedź Linka w ich stronę jest wymowna.



Krótko - śliczna gra.

W parze z niezwykle miłą dla oczu grafiką idzie znakomita ścieżka dźwiękowa. Choć tej mogłoby być znacznie więcej -  te chórki podczas walki z bossem, rewelacja. Wspaniały jest również sam dźwięk.
Nic tylko wsłuchać się w wiatr podczas szybowania, ewentualnie uśmiechnąć się gdy bohater coś pałaszuje - przypomina mi to erę ośmiu bitów.

Sama eksploracja przypomina mi tę z Fallout 4 (ot można zając się czymś innym niż zadanie główne i zatracić się na długie godziny). Tyle, że w Hyrule panuje znacznie większa dowolność.
Z pewnością kilkadziesiąt godzin do wątku głównego dołożą wszelakie aktywności poboczne. Początkowo nie byłem zadowolony z tego jak szybko nasza broń ulega destrukcji, ale z drugiej strony nie będziemy wzorem takiego DkS biegać 40 godzin z jednym orężem i będzie trzeba pamiętać o odpowiednich proporcjach. Mimo wszytko ich wytrzymałość powinna być kilkukrotnie większa, bowiem jak epicki miecz kończy żywot po ubiciu raptem garstki przeciwników, to jest to średnio imponujący zabieg. Będąc przy serii Souls, czasami mi BotW ją przypominało - tajemniczy, zakapturzony starszy jegomość przy ognisku, gdy gracz dorwie się do Thunderblade, to jeden-dwa szlagi i zwykłego przeciwnika nie ma, itd. 

Cudowny świat zarówno wizualnie, jak i stylistycznie (nie sposób się nie zachwycać, gdy odwiedzi się pierwszą wioskę po zmroku). Znakomite audio. Absolutnie wybitna rozrywka i zabawa na dziesiątki godzin (każdy Lynel zostanie odwiedziony) sprawiają, że tuż obok genialnego Nioh, The Legend of Zelda: Breath of the Wild to mój kandydat do gry roku. Jasne, można nieco poprawić (przykładowo urozmaicić podstawowy bestiariusz - czyli podobnie jak w przygodach Łiliama), ale i tak nowa Zelda to gra wybitna, która daje ogrom możliwości i każdej konsoli na start powinno się takiej pozycji życzyć.

Ode mnie mocne 9/10, które po ukończeniu gry zamieni się z pewnością na 10/10.  :puppy-eyes:

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1096 dnia: Czerwca 28, 2017, 14:29:12 pm »
Po 16h, czyli całym nic, znany jest cały zestaw potworków. Aha.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1097 dnia: Lipca 07, 2017, 18:45:08 pm »
Recenzje pierwszego DLC:
http://www.metacritic.com/game/switch/the-legend-of-zelda-breath-of-the-wild---the-master-trials/critic-reviews

Średnia 76% z 7 ocen.

Jedni chwalą DLC, że daje sporo dodatkowych godzin gry, inni za to narzekają, że taka zawartość powinna zostać dodana za darmo. Jako jednak, że DLC są sprzedawane w pakiecie, to tak naprawdę będzie można je ocenić dopiero po premierze drugiej paczki (o której wciąż wiadomo bardzo niewiele, ale nowe informacje powoli wypływają).

You'll Still Be Playing As Link In Zelda: Breath Of The Wild's Next DLC Pack
http://www.nintendolife.com/news/2017/07/youll_still_be_playing_as_link_in_zelda_breath_of_the_wilds_next_dlc_pack




Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1098 dnia: Lipca 19, 2017, 21:10:38 pm »
No i nie ma najmniejszego sensu porównywać ją pod względem technicznym z takim Horizon na Pro, bo do takiego bluźnierstwa (by inaczej nie napisać i nie obrazić), to chyba tylko klapki są zdolne.

- Cena konsoli ta sama
- Zelda kosztuje więcej niż horizon
- switch to podobno też konsola stacjonarna z dokiem dodającym sporo mocy , a przynajmniej tak nam mówiono

Czemu więc nie można porównywać?

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1099 dnia: Lipca 24, 2017, 07:00:57 am »
DLC też już jest na konsoli Nintendo? Rany julek dokąd ten świat zmierza  :evil:
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1100 dnia: Lipca 24, 2017, 11:02:42 am »
Niedługo trzeba będzie już sobie darować to hobby, bo co raz więcej bzdur pchają do gier. DLC to DLC, ale co raz bardziej powszechna staje się indoktrynacja w grach. Taki Horizon przepełniony jest liberalnymi, lewicowymi poglądami, wszędzie jakieś multikulti i przesadne traktowanie tematu kobiety. Geje, lesby, dwie matki, bioinżynieria genetyczna, oczywiście znalazło się też parę zdań na temat religii, dlaczego są złe... Masakra. BF1 też widzę idzie w tym kierunku i oprócz murzynów mamy też i wygolone baby na wojnie. O popierdolonych produkcjach BioWare nie wspominam... Dokąd ten świat zmierza?

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 979
  • Reputacja: 132
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1101 dnia: Lipca 24, 2017, 11:06:25 am »
Na szczęście jest wiedzmin i kobiety niczym przedmioty.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1102 dnia: Lipca 24, 2017, 11:16:46 am »
Taka Jenefer to raczej przykład silnej babki, która nawet takiego maczo jak Geralt potrafi sobie wokół palca owinąć.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1103 dnia: Lipca 24, 2017, 11:34:14 am »
Niedługo trzeba będzie już sobie darować to hobby, bo co raz więcej bzdur pchają do gier. DLC to DLC, ale co raz bardziej powszechna staje się indoktrynacja w grach. Taki Horizon przepełniony jest liberalnymi, lewicowymi poglądami, wszędzie jakieś multikulti i przesadne traktowanie tematu kobiety. Geje, lesby, dwie matki, bioinżynieria genetyczna, oczywiście znalazło się też parę zdań na temat religii, dlaczego są złe... Masakra. BF1 też widzę idzie w tym kierunku i oprócz murzynów mamy też i wygolone baby na wojnie. O popierdolonych produkcjach BioWare nie wspominam... Dokąd ten świat zmierza?
BF1 podejmuje chyba tematyke WWI także skąd tam murzyny? :o
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1104 dnia: Lipca 24, 2017, 11:56:33 am »
Stany miały oddział czarnoskórych żołnierzy. Harlem Hellfighters, czy jakoś tak.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1105 dnia: Lipca 24, 2017, 12:00:05 pm »
Stany miały oddział czarnoskórych żołnierzy. Harlem Hellfighters, czy jakoś tak.
oni mieli dość słabą pozycję w społeczeństwie USA w owym czasie także dość słaba promocja czarnego człowieka przez gry video ;]
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1106 dnia: Sierpnia 07, 2017, 08:49:51 am »
Zeldini of fire również mogłem popróbować w weekend i tutaj już zaskoczenia nie było, bo spodziewałem się, że to super gierka. Co prawda nie grałem długo, ale wydaje się, że te wszystkie teksty o interaktywnosci swiata i bazowaniu wielu rzeczy na fizyce nie są na wyrost.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1107 dnia: Sierpnia 07, 2017, 09:01:20 am »
BotW docenia się naprawdę gdzieś dopiero po 10-20 godzinach grania, gdy już zapoznamy się z mechaniką świata i zdamy sobie sprawę, ile on daje możliwości, i ile jeszcze zostało do odkrycia.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 979
  • Reputacja: 132
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1108 dnia: Sierpnia 09, 2017, 08:57:36 am »
Pograłem kilka chwil ( dzięki mnichu) i trzeba przyznać, że gra zachwyca możliwościami. Najlepsze jest to, że myślisz sobie no super, sporo można, a tu kur** dochodzą kolejne fajne możliwości gry. Przez to nie sposób się nudzić, choć ja pewnie 10/10 bym nie dał, bo jednak grze do tego jako całość sporo brakuje. Jakaś tam rwana fabuła, nie każdy przemówi, a i niby wszystko piękne, a ciała pokonanych znikają ;)

Co by nie było, wrażenia miałem bardzo pozytywne, do konsoli również się przekonałem ( choć ekran to jednak nie to samo co oled w vita), jego mobilność i możliwości rozwalają, do party games jak znalazł. Sam pewnie zakupię, ale jeszcze nie wiem kiedy.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1109 dnia: Sierpnia 17, 2017, 02:48:49 am »
Właśnie zdobyłem lotnię.

Co tu dużo mówić, początek nie zawodzi. Zagadki na razie banał, ale i tak cieszą. Skyloft na widnokręgu kręci mnie niesamowicie (aż się nie spodziewałem). Możliwości kapitalne, skradankowość jest super.

Oczywiście trochę brakuje fabuły, ale to nic czego bym się nie spodziewał.

Nie mogę się doczekać pierwszej wioski.

Jeśli gra faktycznie zrobi się jeszcze lepsza, to wszystkie te dychy nie będą przesadzone.
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1110 dnia: Sierpnia 17, 2017, 09:29:57 am »
Właśnie zdobyłem lotnię.
No to dopiero zaczyna się prawdziwa gra ;)

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1111 dnia: Sierpnia 18, 2017, 03:44:41 am »
Oj tak, poczułem to przy pierwszym
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1112 dnia: Sierpnia 26, 2017, 07:50:07 am »
Eksploracja jest tak dobra, że obszedłem wielki kawał mapy i zaliczyłem pierwszy subquest, a nawet zawróciłem do świątyni (jeszcze szkoda mi widoków na teleporty) nadal nie dochodząc do pierwszego celu po zdobyciu lotni. Super zabawa.
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1113 dnia: Sierpnia 26, 2017, 08:49:42 am »
Czyli jeszcze nie byłeś w żadnym mieście? Warto w miarę szybko udać się do Kakariko.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1114 dnia: Sierpnia 26, 2017, 10:57:16 am »
Dobrze wiedzieć, już miałem ruszać do drugiego ze wspomnianych (w drugiej stajni, którą odwiedziłem).

Jeszcze głupie pytanko - zbroje są niezniszczalne? Takie mam wrażenie, ale tych rzeczy nie można być pewnym ;)
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1115 dnia: Sierpnia 27, 2017, 21:13:59 pm »
Tak, zbroje są niezniszczalne. Co więcej, można każdą ulepszyć kilka razy, a niektóre dają nawet setowe bonusy. Ale wszystkiego dowiesz się w swoim czasie ;)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1116 dnia: Września 14, 2017, 17:14:33 pm »
Amiibo do drugiego DLC ukaże się 10 listopada, więc prawdopodobnie wtedy zobaczymy dodatek. Stawiam, że Nintendo wcześniej zrobi osobny Direct dla Zeldy.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1117 dnia: Września 21, 2017, 11:42:31 am »

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1118 dnia: Września 27, 2017, 21:12:44 pm »
Ponad 70h na liczniku, jeszcze 1/3 mapy i sporo questów przede mną. Co za giera!

Najlepsze, że fani soulsopodobnych gier znajdą tu więcej dla siebie, niż można by przypuszczać.
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1119 dnia: Października 28, 2017, 20:23:55 pm »


Ciekaw jestem tego DLC. Na początku listopada zapewne poznamy datę premiery i dowiemy się szczegółów.