Autor Wątek: Wasze oceny gier  (Przeczytany 292594 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1360 dnia: Marca 31, 2020, 17:39:18 pm »
Death Stranding ( Ps4 Pro)

Grafika 9+
Dźwięk: 10
Grywalność: 9

+ muzyka
+mechanizmy rozgrywki
+fabuła
+niesamowicie sugestywny, spójny i przekonywujący świat
- końcówka troszkę sztucznie przedłużana
- rozumiem, że dla kogoś może ta cała mechanika dostarczania paczek być zbyt monotonna
- ciągle te same animacje wymagające przyspieszania

Ogólnie: 9+

Gra wywołująca i zostawiająca odczucia dzięki którym mając 35 lat czułem przed konsolą to samo mając lat 12. Cieszę się że mogłem przeżyć tą historię.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1361 dnia: Kwietnia 02, 2020, 12:22:57 pm »
Po przejściu Doom Eternal po raz drugi ukończyłem Doom z 2016 roku, ale teraz na Koksie.


Doom (Koks)

Grafika: 9-
Dźwięk: 8
Grywalność: 8+

+ soczyste strzelanie
+ spoko poziomy a nie cały czas skakanie po 100m do góry jak w eternal
+ czysta grafika bez syfu z eternal


Ogólnie: 8+

Dla mnie ta część jest lepsza od tego nowego. Specjalnie przeszedłem jeszcze raz aby to potwierdzić.





« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2020, 18:56:56 pm wysłana przez Kyokushinman »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1362 dnia: Kwietnia 22, 2020, 14:38:57 pm »
Resident Evil 3 Remake (PS4Pro)

Grafika: 9-

Dźwięk: 8

Grywalność: 8

+ wykonanie postaci
+ wstawki


- wczytywanie tekstur
- defekty w obrazie
- zero horroru względem RE2R
- długość gry około 4-5h
- niewykorzystany potencjał oryginalnej RE3, powycinane lokacje, Nemesis to niemal całkowity skrypt
- fizyka zombi oraz rozwalanie części ciała względem RE2R to kilka klas w dół
- bezsensowne akcje typu: uderzenie pociskiem z bazooki w Jill a tą tylko krzyż boli XD


Ogólnie: 7+

Grało się fajnie, ale potencjał względem oryginału zmarnowany.

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2020, 17:00:07 pm wysłana przez Kyokushinman »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1363 dnia: Kwietnia 26, 2020, 16:58:04 pm »
Forza Horizon 3 (Xbox One X)

Grafika: 9

Dźwięk: 8

Grywalność: 8

+ grafika
+ zawartość
+ model jazdy

- bitmapy w lusterku



Ogólnie: 8+


Wraz z FH4 i DC zdecydowanie najlepsze wyścigi tej generacji.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2020, 17:00:38 pm wysłana przez Kyokushinman »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1364 dnia: Maja 10, 2020, 18:51:39 pm »
Call of Duty Modern Warfare  (PS4Pro)

Grafika: 9-
Dźwięk: 8
Grywalność: 7

+ AV
+ bardziej taktyczna względem poprzedniczek
+ ciekawe misje

- logowanie do Activision ponieważ inaczej nie zagrasz
- tony giga do pobrania aby zagrać w singla



Ogólnie: 7+

Fajnie się grało, ale nic ponad to, ta seria wyższych ocen u mnie raczej nie dostanie.






Final Fantasy 7 Remake  (PS4Pro)


Grafika: 9

Dźwięk: 9

Grywalność: 8+


+ fabuła
+ postacie
+ klimat
+ reżyseria przerywników na poziomie Kojimy za najlepszych czasów
+ bossowie
+ dobry początek, środek i mega końcówka gry
+ AV (wykonanie postaci ekstraklasa, obraz znacznie poprawiony względem dema, oświetlenie ok a muza w tej grze to najwyższy poziom zwłaszcza przy ostatniej walce)


- tekstury w slamsach i niektórych lokacjach to poziom ps2, może wczesne ps3, jednak o dziwo w innych lokacjach wszystko jest na wysokim poziomie
- niektóre chaptery za bardzo zamulają i są wydłużone na siłę
- trochę różnorodność przeciwników nie powala
- system walki taki sobie, ale na szczęście nie turówka


Ogólnie: 8+

Przejście zajęło mi 24h i chciałem więcej, ale niestety trzeba czekać. Jednak chyba skuszę się na ogrywanie oryginału w hd jak tam dalej akcja się potoczy. Świetna gra.





« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2020, 19:31:29 pm wysłana przez Kyokushinman »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1365 dnia: Maja 13, 2020, 09:22:25 am »
Przejście zajęło mi 24h
To chyba szybki speedrun sobie zrobiłeś, albo nie robiłeś pobocznych, albo grałeś na easy/classic.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1366 dnia: Maja 13, 2020, 13:36:36 pm »
Nie robiłem pobocznych ponieważ w sieci przeczytałem, że są tragiczne.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 962
  • Reputacja: 120
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1367 dnia: Września 20, 2020, 11:54:55 am »
KZ Shadowfall

Co za kaszana. Tempo i narracja tragiczna. Warstwa techniczna poza grafiką leży. Masa bugów, co gorsza oprócz problemów np z poruszaniem się , najbardziej dokuczliwe były problemy z dźwiękiem, który lubił przepadać , dodatkowo nie dało się go zbalansować żeby jak już działa to działał tak jak powinien.

Wszystko to niszczyło skutecznie immersję, nie dało się w tę grę zagłębić i jej polubić.

Rozczarowały mnie również misje, które w większości miały formę stealth albo zamkniętej areny gdzie musieliśmy się bronić przed falami przeciwników. Sesje łatane to totalna porażka, filler na siłę wciśnięty , zero pomysłu .

Scenki nie istniały, z fajnego shootera cinematic experience zrobili ... sami sobie dopasujcie odpowiednie slowo.

Zmarnowany potencjał.

4/10
« Ostatnia zmiana: Września 20, 2020, 11:59:27 am wysłana przez andryush »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1368 dnia: Września 20, 2020, 13:27:58 pm »
Ja ogrywałem z pół roku temu i też byłem zawiedziony.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1369 dnia: Września 20, 2020, 16:06:39 pm »
Ja ograłem na premierę i z tamtej perspektywy oceniałem grę na 8/10. Duży wpływ na to miała grafika, która do dzisiaj gniecie.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1370 dnia: Września 20, 2020, 16:27:49 pm »
No grafa pewnie sporo dawała, ale oceny i tak raczej około 7/10 gra dostawała. Ja bym dał z 6/10.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 962
  • Reputacja: 120
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1371 dnia: Września 20, 2020, 16:53:19 pm »
Grafiką nawet dzisiaj robi wrażenie. Najbardziej mnie zdziwiły bugi w tak dużej produkcji first party. Grało się jak w jakąś trzecioligową strelankę z czasopisma. Z perspektywy czasu widzę podobieństwo do Drivecluba który też był techniczną klapą na premierę , tyle że DC naprawili z czasem, a KZ do dzisiaj straszy swoimi bugami.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1372 dnia: Września 21, 2020, 08:37:27 am »
Multi jakby co spoko, można pograć.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1373 dnia: Września 24, 2020, 21:28:23 pm »
Ja ogrywałem z pół roku temu i też byłem zawiedziony.

Grałem w grudniu .... 2013r. To samo.  :-?

Graficznie prezentowała się przepięknie. Czuć było nową generację (miałem jeszcze N4Sid: Rywale, Asasyna 4 i Battlefield 4 - bardzo dobrze wyglądały, jednak łatwo było dostrzec rozkrok pomiędzy generacjami).

Motyw z kontrolerem, który wydawał dźwięki - klasa. Niemniej sama rozgrywa jest mocno przecięta, co najwyżej przyzwoita. W trybie wieloosobowym grało mi się przyjemnie, nawet bardzo. Dlatego też on podniósł moją ocenę tej gry na naciągane 7/10.

Mam nadzieję, że zrobią kiedyś wysokiej klasy rimejk mojej ulubionej dwójki.  :puppy-eyes:

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1374 dnia: Września 24, 2020, 22:43:51 pm »
Mam nadzieję, że zrobią kiedyś wysokiej klasy rimejk mojej ulubionej dwójki. 
Jak dla mnie najlepszy Killzone. Trójka już nie robiła takiego wrażenia. Przyznam się, że ogrywałem kilka misji z dwójki jakiś czas temu i nadal na mnie ta gra robi wrażenie.Jakim cudem się udało takie coś wycisnąć z PS3 to do dziś nie mam pojęcia. Do dziś pamiętam według mnie najlepsze zastosowanie sensorów ruchowych w DS3 podczas celowania snajpeką. Można było to łatwo obejść kładąc pada na kolanach ale feeling, że im mniej trzęsą Ci się dłonie tym jesteś celniejszy był niesamowity. 

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1375 dnia: Września 25, 2020, 22:18:06 pm »
To była typowo gra do ogrania na premierę konsoli - wtedy robiła wrażenie, bo grając jeszcze niedawno w chrupiące KZ3 w 720p, no to dostawaliśmy naprawdę ucztę dla oczu (fragment gdzie osłona statku odpada i elementy się topią to do poza błotem z Death Stranding chyba najlepszy efekt w tej generacji jaki mi przychodzi do głowy).
Multi było jak to w KZ, ja tam lubię pewną taką ociężałość tej gry i wolniejsze ruchy, ale generalnie nie oszukujmy się - to były po prostu podrasowane poprzedniczki i KZ brakuje "tego czegoś".

Może i dobrze, że Guerilla zrobiła sobie przerwę, a jak kiedyś wrócą do Helgastów, to może niekoniecznie w FPSie a też w jakimś Sandboxie akcji (pewnie jakiś sierota ze slumsów który chce zabić przywódcę albo coś takiego ;)).

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1376 dnia: Października 16, 2020, 14:19:49 pm »
Ostatnio ograne:

Spider-Man
Jeśli chodzi o przygody z super-bohaterami, to chyba tylko stare Batmany miały swego czasu wyższy poziom. Bardzo fajnie poprowadzona fabuła, niezły gameplay i świetna grafa. Jedynie poboczne aktywności po czasie zaczynają męczyć i już nie chciało mi się wszystkich robić (choć i tak trzymają wyższy poziom niż w grach Ubi). Ogólnie jest to naprawdę dopracowana produkcja i z chęcią sprawdzę kolejne "Pająki" od Insomniac.
8/10

Slay the Spire
Karcianka roguelike, o której porządnie rozpisałem się w temacie o indykach. Nie będę się zatem powtarzać. Ale naprawdę warto sprawdzić.
9/10

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1377 dnia: Października 23, 2020, 20:46:26 pm »
Nier: Automata
Od razu powiem, że się zawiodłem, bo spodziewałem się jednej z lepszych gier generacji, a tymczasem jestem daleki od takiej oceny. Nie żeby gra była zła. Fabuła jest dosyć ciekawa, walkę zrobiono dobrze, jest też sporo zbieractwa i ulepszania wyposażenia. Największą zaletą w sumie był dla mnie pokręcony design i pewne pomysły fabularne (czasem całkiem zabawne). Za to sam główny wątek mnie jakoś nie porwał. Jak na mój gust gra jest zbyt przekombinowana. Zarówno jeśli chodzi o fabułę, jak i rozgrywkę (która niekiedy potrafi być mocno irytująca - i nie chodzi tu o poziom trudności, bo ten nie jest bardzo wysoki na normalu). Technicznie też nie jest kolorowo. Grafika przez większość czasu wygląda słabo, a i tak gra potrafi stracić płynność. Za to na uznanie zasługuje muzyka.
Ogólnie rzecz biorąc jest to ciekawa gra, która niestety cierpi na sporo bolączek. Końcówkę już szczerze mówiąc wymęczyłem (najlepiej wspominam drugie przejście).
7/10

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1378 dnia: Października 25, 2020, 14:23:08 pm »
Inside
Limbo było dobre, ale nic poza tym. Za to Inside mnie pozytywnie zaskoczyło. Klimat rewelka, grafika super i stylistyka kozak. No i udźwiękowienie pierwsza klasa. Zagadki są bardzo dobrze wyważone i dają satysfakcję, mimo że nie są bardzo trudne. Nie odbędzie się też bez lekko stresujących momentów, ale checkpointy są co chwilę, więc nawet mimo kilku śmierci pod rząd nie odczuwa się irytacji. Gra jest króciutka, jednak nie uznawałbym tego za wadę, tym bardziej, że twórcy nie wydłużyli sztucznie czasu gry. Mam nadzieję, że wkrótce zapowiedzą swoje nowe dzieło. A jeśli ktoś nie grał jeszcze w Inside, to szczerze polecam.
9/10

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1379 dnia: Października 26, 2020, 09:15:37 am »
Crash Bandicoot 4

Cóż to za piękny powrót po latach. Nie pamiętam kiedy się tak dobrze bawiłem przy grze platformowej (a mam na koncie ogranie nie tak dawno Super Mario Odyssey). Poziomy są świetnie zaprojektowane i przemyślane, każdy wprowadza jakąś nową mechanikę, czasem mniejsza, czasem większą ale zawsze jest coś nowego, do tego dochodzą kwantowe maski które powodują, że musisz zmienić całkowicie to jak grałeś do tej pory, levele dla innych postaci, levele odwrócone które też nie sa tylko lustrzanym odbiciem a sa zrobione z pomyslem, masa rzeczy do odblokowania. Zawartości jest tutaj od cholery, No i gra jest trudna a od pewnego momentu jest bardzo trudna, a ostatni poziom to projektowal jakis je**ny sadysta. Do tego dochodzi piękna i kolorowa grafika, swietna muzyka i fajny lekki humor.

9+/10 i poza TLOU2 najlepsza gra tego roku!

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1380 dnia: Października 28, 2020, 22:38:57 pm »
Z chęcią kiedyś sprawdzę tego Crasha, ale na pewno będę grał w trybie bez żyć.


Children of Morta
Bardzo fajny roguelike z ciekawym pomysłem na rozgrywkę i fabułę jednocześnie. Mianowicie wszystko toczy się wokół rodziny Bergsonów i gra jest tak przemyślana, żeby warto było zdobywać doświadczenie wszystkimi członkami rodziny, a nie np. tylko jednym - każda postać ma w drzewku bonusy dla reszty ekipy, które odblokowują się po wydaniu odpowiedniej ilości punktów na rozwój. Poza tym gra była chyba inspirowana Diablo 2, bo klimat i rozgrywka miejscami są bardzo podobne, co imo też na plus. Styl graficzny jest specyficzny, bo to pikseloza bogata w detale. Ogólnie polecam. Children of Morta to przyjemna, odstresowująca i dobrze zaprojektowana gra.
8/10

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1381 dnia: Października 29, 2020, 08:16:22 am »
Z chęcią kiedyś sprawdzę tego Crasha, ale na pewno będę grał w trybie bez żyć.
Ostatnie poziomy juz tez tak gralem ;)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1382 dnia: Października 30, 2020, 22:02:00 pm »
Nier: Automata
Od razu powiem, że się zawiodłem, bo spodziewałem się jednej z lepszych gier generacji, a tymczasem jestem daleki od takiej oceny. Nie żeby gra była zła. Fabuła jest dosyć ciekawa, walkę zrobiono dobrze, jest też sporo zbieractwa i ulepszania wyposażenia. Największą zaletą w sumie był dla mnie pokręcony design i pewne pomysły fabularne (czasem całkiem zabawne). Za to sam główny wątek mnie jakoś nie porwał. Jak na mój gust gra jest zbyt przekombinowana. Zarówno jeśli chodzi o fabułę, jak i rozgrywkę (która niekiedy potrafi być mocno irytująca - i nie chodzi tu o poziom trudności, bo ten nie jest bardzo wysoki na normalu). Technicznie też nie jest kolorowo. Grafika przez większość czasu wygląda słabo, a i tak gra potrafi stracić płynność. Za to na uznanie zasługuje muzyka.
Ogólnie rzecz biorąc jest to ciekawa gra, która niestety cierpi na sporo bolączek. Końcówkę już szczerze mówiąc wymęczyłem (najlepiej wspominam drugie przejście).
7/10

Klasyczna kwestia gustu. Wg mnie (i wieeeelu graczy), to jedna z najlepszych gier tej generacji. Na meta, o ile dobrze pamiętam, bodaj branża i gracze byli jednogłośni (okolice 9/10). Graficznie, racja, jest tak sobie (choć ma ładne momenty, a animacja robi swoje - niestety nie trzyma 60 k/s).
Muzyka, to majstersztyk, fabuła i rozgrywka również.

A za reckę CoM leci plus.  :P



Ja ukończyłem niedawno odrestaurowaną Mafię. Daje sumienne 8/10. Bardzo smaczny kotlet, choć ubolewam, że na PS4 Pro gra ma problemy z 30 k/s - sprawdziłem też wersję na PCMR, jednak kombo 4k i 60 klatek robi kolosalną różnicę.
Samą grę bardzo polecam. Dobrze wygląda, ma swój urok, a i klimatu jej nie brak. Z platyną poczekam do premiery PSV, bo jednak czasy wczytyyyyyyywwwaia mocno przeszkadzały w wbiciu 100%.  :-?

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1383 dnia: Listopada 05, 2020, 12:56:21 pm »
Wczoraj ukończyłem gierkę Soma

Całkiem fajny symulator chodzenia+. Ciekawe zagadki, bardzo dobry klimat, no i naprawdę świetna, pomysłowa fabuła którą chce się śledzić, takie sci-fi jakie lubie. Z rzeczy które mi się podobały mniej to do pewnego momentu gra w ogóle nie straszyła, a w zasadzie przestala po spotkaniu pierwszego monstrum (troche sredni design imo) ale dalej zaczela juz nadrabiac bardzo gestym klimatem, ogolna zagadka i juz bylo w tej kwestii duzo lepiej. Nie podobaly mi sie tez "starcia" z potworami a w zasadzie ich unikanie. Potwory zachowuja sie mocno absurdalnie, ciezko przewidziec co zrobia, a gra niestety dziala rowniez w ten sposob, ze czesto warto po prostu wejsc w potwora ktory daje nam hita i pojawia sie gdzies indziej na planszy otwierajac nam droge ktora blokowal. A że zazwyczaj mozna takie hity przyjac 2 przed smiercia, to omijanie potworkow traci sens.

7/10

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1384 dnia: Listopada 05, 2020, 15:18:26 pm »
Ja kiedyś się zastanawiałem czy ograć, jak była w PS+, ale jednak odpuściłem, bo stwierdziłem, że bym się za bardzo stresował ;)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1385 dnia: Listopada 05, 2020, 19:07:23 pm »
No właśnie też się tego obawiałem, bo np outlast wyłączyłem po pół h, a tutaj nie było tak źle.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1386 dnia: Listopada 08, 2020, 12:39:17 pm »
Red Dead Redemption 2
Grę przeszedłem w trzech podejściach, po około 1/3 każde. Nie jestem super fanem gier Rockstara, ale muszę im oddać, że z każdym kolejnym tytułem wnoszą sporo dobrych zmian. Pierwsza część RDR mnie znudziła i po 10 godzinach odpuściłem. Natomiast w drugą część grało mi się już bardzo dobrze, chociaż nie wszystko mi pasowało. Przede wszystkim należą się ogromne brawa za stronę techniczną. Aż do samego końca przygody wciąż zachwycałem się grafiką, cudownymi widokami i ilością detali. Do tego fizyka także jest świetna. Klimat gier Rockstara nie zawsze mi odpowiada, ale główny wątek fabularny trzyma poziom i zadania też są ok, a niektórych bohaterów idzie polubić. Jak na mój gust jest jednak za dużo strzelania i zabijania. Wolałbym żeby przeciwników było znacznie mniej, ale żeby łatwiej mogli nas zabić. Byłby to dobry kompromis wpływający dodatkowo na realizm. Poza tym twórcy nieco zbytnio skupili się na imersji i po pewnym czasie niektóre rzeczy zaczynają irytować (np. brak biegu w obozie). Ogólnie gra jest naprawdę dobra, tylko niekiedy bywa męcząca.
8+/10

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1387 dnia: Listopada 13, 2020, 15:06:44 pm »
Mafia - Edycja Ostateczna

Oryginału nigdy nie skonczyłem, więc to co w tej grze najważniejsze było dla mnie nowością. No i faktycznie fabuła i klimacik to jest zdecydowanie najlepsze co ta gra ma do zaoferowania. Gameplay jest juz taki sobie, troche sztywny, troche niedzisiejszy ale do przezycia. Grafika podobnie, raz lepsza, raz gorsza, zdecydowanie najlepiej prezentuje sie w nocy. Ot taka srednia polka. No i bugi. Masa bugow, praktycznie co misje mialem wiekszy lub mniejszy problem z czyms. Najsmieszniejszy nawet sobie nagrałem:



Ocenka: 8/10

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1388 dnia: Listopada 15, 2020, 00:42:27 am »


Po zaliczeniu na 100% Nioszka Drugiego zabrałem się za dodatki. Jeden (Uczeń Tengu) już ukończony, drugi może dzisiaj zaliczę.
Sam Nioh II to 9/10. DLC bardzo dobre, choć łatwiejsze niż te z pierwszej odsłony.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1389 dnia: Listopada 21, 2020, 16:40:05 pm »
Gears of War 4
Gra okazała się lepsza, niż się spodziewałem. Jedynie początek był taki sobie, ale może też dlatego, że musiałem znowu się wgrać w Gearsy. Grafika jest trochę sztuczna, za to trzyma bardzo wysoki poziom, a miejscami wygląda naprawdę dobrze. Widać, że twórcy w szczególności wzorowali się na pierwszej części i choć nowa drużyna nie jest tak fajna, jak w jedynce, to postacie są spoko (tylko wujek mnie wkurzał). Dosyć często słyszałem hejt na czwórkę, że jest wyraźnie słabsza od poprzednich części, moim zdaniem jednak The Coalition bardzo dobrze wywiązało się z zadania. Po prostu seria jest już trochę oklepana, a skupili się na zachowaniu ducha jedynki. Całość jest stosunkowo krótka (około 6-8 godzin), ale gra z jednej strony jest w Game Passie, zaś z drugiej nie kosztuje za wiele, zatem obecnie nie jest już to wada. Jestem ciekaw, jak spodoba mi się piątka, bo opinie też ma mieszane.
8/10

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1390 dnia: Listopada 21, 2020, 17:06:33 pm »
Piątka jest dużo lepszą grą.
Ja jako osoba co bardzo lubi serie jak odpaliłem Girsy 4 to przez pierwszy akt i połowe drugiego zmuszałem się aby w to grać. Roboty, fabrykatory co to Girsy 4 czy Binary Domain 2 sobie myslałem ;)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1391 dnia: Listopada 21, 2020, 18:19:21 pm »
Binary Domain było bardzo spoko swoją drogą ;)

Ale fakt, pierwszy akt jest najsłabszy. Od posiadłości robi się już dużo lepiej.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1392 dnia: Listopada 21, 2020, 19:31:49 pm »
Binary Domain bardzo fajna gra takie 7+
Szkoda, że na bazie Terminatora nie ma świetnej gry w wdzisiejszych czasach. Potencjał ogromny.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1393 dnia: Listopada 25, 2020, 09:02:40 am »
Ori and The Will of The Wisps
Pierwsza część była bardzo dobra, a druga jest jeszcze lepsza. Poprawiono praktycznie każdy aspekt, częściowo chyba wzorując się na znakomitym Hollow Knighcie. Grafika jest cudna - ostrość, płynność, kolorystyka i efekty to małe mistrzostwo. Dźwiękowo także jest świetnie. Gameplay jest podobny jak w poprzedniej części, jednak zmieniono rozwój postaci i dodano więcej postaci niezależnych. Podobnie zrezygnowano z systemu indywidualnego zapisu, na rzecz bardzo częstych checkpointów. Całościowo w moim prywatnym rankingu Hollow Knight wciąż wypada lepiej, ale nieznacznie. Moon Studios dowiodło, że jest zespołem na wysokim poziomie i pozostaje tylko czekać na zapowiedź ich następnej gry.
9/10

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1394 dnia: Grudnia 25, 2020, 20:21:07 pm »
The Last of Us part 2 (PS4Pro)

Grafika: 10-

+ wykonanie postaci, szczególnie na wstawkach i w galerii po ukończeniu gry to misrzostwo. Podczas rozgrywki nie są aż tak wykonane, wiem bo sprawdzałem na zbliżeniach, ale i tak to top ;)
+ ogrom szczegółów i design lokacji niszczy
+ roślinność przebiła horizona, na dodatek jest interaktywna ala mgs 3
+ fizyka i animacja oraz mnóstwo detali z tym związanych
+ możliwość wyłączenia bluru, ziarna i innego gówna
+ chyba najlepiej wykonany ogień w grze
+ fizyka śnieg
+ wybrane tekstury na podłożu robią konkretnie



- zbyt dużo tekstur słabej jakości, szczególnie na ścianach i przeciwnikach ala era ps2, wczesne ps3. Dobre to na głównych postaciach i czasami podłożu
- przy kamerze podczas celowania mamy za bardzo zablurowaną postać ala U4, nie lubię tego
- wykonanie wody średnie jak na dzisiejsze standardy


Gra pomimo tego, że zaliczyła spory downgrade względem rozgrywki z E3. Szczególnie to widać po wykonaniu przeciwników, którzy się składają tak z 2-3 krotnie mniejszej liczby polygonów i obdarzeni są kiepskimi teksturami (tutaj jedynka remaster kosi dwójkę). To i tak jak na możliwości starej generacji chyba nie dało się zrobić więcej, przy takim rozmachu wizualnym i w miarę płynnej animacji 30fps oraz rozdziałki 1440p. Wersja PS5 być może będzie tak wyglądać jak na e3, jeżeli zrobią remaster. Potencjał na konkretną grafe w wersji na nową generację jest olbrzymi. Zastanawiałem się nawet nad pełną dychą na Pro bo to sam nie wiem chyba najładniejsza gra poprzedniej generacji.



Dźwięk: 9-

+ muza, voice acting i odgłosy na najwyższym poziomie


Grywalność: 9


+ skradanie teraz to już ala MGS 5
+ strzelanie
+ crafting
+ gore
+ eksploracja
+ klimat
+ emocje
+ postacie Joel, Ellie, Tommy
+ dwa momenty w fabule dają rade targają uczuciami


- plaskacz w twarz dla fanów, niestety stanowczo za szybko, to jest też dla mnie największy minus gry. Pewnie by to zagrało, jakby było zrobione jak w Rdr2 czy Rdr1
- burdel fabularny i błędy w nim zawarte, naprawdę nie wiem co za giganty to układały, ale ledwo co się kupy trzyma. Nawet lat ile minęło od jedynki nie potrafią poprawnie policzyć :lol:
- niektóre retrospekcje irytują
- niezrozumiałe zachowania i decyzje bohaterów Joel, Tommy, Ellie i Abby
- lgbt, ale jakoś nie jest przesadne ponieważ aż tak mi nie przeszkadzało
- feminizm. Ja rozumie wszystko, ale tego w tej grze jest ogrom, baa nawet kobiecych rambo przeciwników można spotkać nie wiem czy nie więcej niż chopów, no i ta ksero baba z kilofem :lol:
- postura Abby, jprd to jakaś nowa ideologia Druckmanna i propagowanie sterydów anabolicznych czy paszy dla świń. Nawet o krosty zadbał u niej na ramionach po używkach :lol:. Ma lgbt, feminizm, rasizm to teraz jeszcze to wrzuca do swoich gier
- zbyt otwarty świat trochę wybije za tempa gry
- grzyby za bardzo olane na tle tego cholerstwa



Ogólnie: 9-

Gra jako sama w sobie jest bardzo dobra i mniej nie mogę dać, ponieważ rozgrywka kosi. Jednak więcej też nie, przez fabułę i wprowadzania osobistych poglądów typa przez którego odbiór gry jest dla mnie taki a nie inny.
Naprawdę potencjał był ogromny aby przebić jedynkę, niestety nie z tym reżyserem.



Dla porównania ocena jedynki.

TLOU+dlc: 9+

« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2021, 07:11:18 am wysłana przez Kyokushinman »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1395 dnia: Grudnia 28, 2020, 09:53:54 am »
Mafia Remake  (Koks)

Grafika: 8-
Dźwięk: 8+
Grywalność: 8-

+ ciekawe misje
+ fabuła
+ voice acting
+ klimat
+ muza
+ poziom trudności (normal to stary normal a nie easy jak w obecnych grach)

- rozgrywka taka sobie (średnie strzelanie, słabe skradanie)
- długość gry 6h


Ogólnie: 8-

Niestety w oryginał nie grałem, ale prawdopodobnie w swoich czasach robił bardziej niż ten remake i ocenił bym go wyżej.


Porównanie serii:

Mafia 2: 8
Mafia 3: doszedłem do połowy i padłem z nudów



« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2020, 13:54:28 pm wysłana przez Kyokushinman »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1396 dnia: Grudnia 31, 2020, 14:01:04 pm »
Streets of Rage 4 (Koks)

Grafika: 7+
Dźwięk: 9
Grywalność: 8-

+ muza
+ oldschool
+ rozgrywka
+ klimat

- za krótka

Ogólnie: 7+
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2020, 20:31:06 pm wysłana przez Kyokushinman »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1397 dnia: Stycznia 05, 2021, 17:20:52 pm »
Ghost of Tsushima  (PS4 Pro)

Grafika: 9+

Dźwięk: 8+

Grywalność: 9-


+ AV
+ system walki
+ normalna fabuła
+ klimat
+ ciekawe wątki poboczne towarzyszy Jina



- za krótka główna fabuła
- dekapitacji powinno być więcej jak na grę gdzie machamy kataną


Ogólnie: 9-

Bardzo dobra gra, aż platynę zrobiłem.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2021, 07:11:56 am wysłana przez Kyokushinman »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1398 dnia: Stycznia 06, 2021, 14:20:11 pm »
Gears 5 dlc (Koks)

Grafika: 9+
Dźwięk: 7
Grywalność: 7

+ strzelanie
+ wizualia

- beznadziejne irytujące postacie
- korytarz
- długość
- niepotrzebne zwiedzanie i dialogi które wybijają z rytmu
- ostatni boss hehe to girsy czy monster hunter?
- minęło ponad 25 lat a Kegan nadal wygląda tak samo hehe


Ogólnie: 6+

Jako dodatek może być.








Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1399 dnia: Stycznia 13, 2021, 09:44:46 am »
PES 21(Koks)

Grafika: 8-
Dźwięk: 6
Grywalność: 8

Ogólnie: 8-

Niestety od Pes 19 jak dla mnie seria zaliczyła spadek formy.
Gra jest dobra, jednak w porównaniu z 15-18 grywalność spadła o jeden stopień.
Rozgrywka jest wolna, piłka porusza się jak jakiś flak. Grafa przekontrastowana, komentator nadal tragiczny, przyśpiewek kibiców brak. Fifie nadal grywalnościowo do tej serii daleko jednak ja wracam do poprzednich części i czekam na pesa na nowym silniku pod nexgen.


Injustice 2

Nie bede wystawiał oceny bo to jest gra dla mnie praktycznie niegrywalna.
Powiem tylko tyle, że zamiast marnować czas na te serie mogliby zrobić powiedzmy jakaś przygodówke w świecie mk.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2021, 10:03:48 am wysłana przez Kyokushinman »