Autor Wątek: Valkyrie Profile: Lenneth bedzie na PSP!  (Przeczytany 3410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

konsolko

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 06-03-2004
  • Wiadomości: 1 326
  • Reputacja: 1

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Valkyrie Profile: Lenneth bedzie na PSP!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 29, 2006, 09:42:02 am »
Trzy filmy z gameplayu:
http://www.gamespot.com/psp/rpg/valkyrieprofilelenneth/media.html

Kolejna swietna gra? na to sie zanosi, fajna muzyczka, taka oldschoolowa :) walki sa swietnie zrealizowane, naprawde dynamiczne, czuje moc :)

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Valkyrie Profile: Lenneth bedzie na PSP!
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 24, 2006, 07:46:28 am »
UWAGA1: Proszę modów o zmianę nazwy tematu na "Valkyrie Profile:Lenneth"
UWAGA2: Nie grałem w wersję na PS1, tak więc nie pytajie mnie o jakiekolwiek różnice, jak się sprawuje sterowanie na psp, itd.

Tak więc w końcu dorwałem oczekiwaną grę. Jako że zbliża się Ragnarok, a Odyn jest trochę short w żołnierzach, przejmujemy rolę Walkirii Lenneth, któa ma rekrutować zmarłych herosów i wyszkolić ich, aby mogli walczyć po stronie Asgardu.
Pierwsze co się rzuca w oczy to grafika. Bardzo ładne sprite'y, piękne tła. Animacja jest świetna, i nie zaobserwowałem żadnych spowolnień. CGI też wyglądają ślicznie, tak więc graficznie gra jest cudowna. Grałem narazie tylko godzinkę, i przygotujcie się na jedne z najwolniejszych początków w historii gier. Prolog - nieinteraktywne (naciśnięcie któregoś z guzików kończy prolog) 10 minut + 45 minut na wprowadzenie (dostanie 2 członków drużyny,  początek pierwszego dungeon'u). Tak więc przygotujcie się na to, dalej z tego co wiem powinno być już lepiej.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Wracam grać.

P.S. Z tego co wiem gra wymaga Firmware 2.6.

...

Trochę pograłem, i Hard Mode nie jest wcale taki hard, w każdym Chapter macie określoną ilość rzeczy, które musicie zrobić (rekrutować wojaków, zwiedzać podziemia, itd.). Czyli na początku każdego rozdziału naciskacie START dopóki już nic nowego nie wyskoczy. Zrobienie wszystkiego w rozdziale 1 zajmuje 13 z dostępnych 24 rozdziałów, resztę radzę poświęcić na pakowanie postaci. A z tego co widzę pakerzy będą mocni. :lol:

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Valkyrie Profile: Lenneth bedzie na PSP!
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 31, 2006, 17:22:42 pm »
VP:Lenneth stała się pierwszą grą, którą sprzedałem. Oto przyczyny (po 15h gry):

1. Zero fabuły - masz rekrutować postacie i odsyłać je do Odyna. Tyle! Po 45 minutach wprowadzenia jedyne czym zostaniemy uraczeni to krótkie scenki opisujące śmierć każdej z postaci. Nie wnoszą nic do ogólnej fabuły.

2. Grinding - podziemia nie mają żadnej fabuły, służą tylko po to aby levelować postacie i dostawać lepszy sprzęt. W Chapter 3 po 16 z 28 Periodów miałem wszystko załatwione = 12 Periodów które mam poświęcić na grinding. Nie ma mowy.

3. Żałosny poziom trudności - w chapter 1, 2, i 3 zabijam wszystkich jednym czarem. Bossów rozwalam w pierwszej turze (i to nie używając "Slayer" weapons). Grałem na poziomie hard.

Dostałem 50% kasy, kupiłem Ultimate Ghouls n' Goblins. Gra jest cudowna! Kupię VP:Silmeria, ponieważ z tego co widziałem, gra posiada fabułę, która rozwija się w trakcie gry.

Ring

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 637
  • Reputacja: 1
  • Że niby coś.
Valkyrie Profile: Lenneth bedzie na PSP!
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 31, 2006, 17:35:18 pm »
Czyli zaniżyli poziom trudności w wersji na PSP, to wersja na PSXa była bardzo trudna na hardzie (i tylko na poziomie hard w grze można było znaleźć specjalne przedmioty, dzięki którym odblokowuje się bonusową lokację, gdzie przeciwnicy w liczbie hp maja 6 zer  :o )

Silmeria będzie jeszcze lepsza ,tak mi sie przynajmniej wydaje (razem z FFXII i KH2, ostatnie gry jakie kupie na ps2)

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Valkyrie Profile: Lenneth bedzie na PSP!
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 31, 2006, 17:42:39 pm »
Wątpię, aby zaniżyli, gra jest wierną kopią wersji z PSX. A bonusowe przedmioty i.e. Flame Jewels zdobywałem.

playing girl

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2006
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 0
Valkyrie Profile: Lenneth bedzie na PSP!
« Odpowiedź #6 dnia: Września 21, 2006, 19:52:04 pm »

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Valkyrie Profile: Lenneth bedzie na PSP!
« Odpowiedź #7 dnia: Września 21, 2006, 21:08:10 pm »
a ja sobie na allegro amerykana kupiłem :P i po 12 godzinach gry (ok. połowa) muszę stwierdzić, że VP: Lenneth to świetny tytuł. Przyznaję  rację Castorowi, że fabuła nie jest jakaś super skomplikowana, ale scenariusz w tej grze nie opiera się na głównym wątku, tylko historiach postaci, bardzo fajnych zresztą. Walki są rewelacyjne i w późniejszym etapie zabawy naprawdę trudne (Castor, jak ty to robiłeś, że ta gra ci się łatwa wydawała? o_O), tylko przez naglący czas trochę leży wolna eksploracja... a właściwie w ogóle jej nie ma. Ogólnie - świetny tytuł, polecam ;)