Autor Wątek: Wymienna obudowa/panel PSP  (Przeczytany 3963 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kreonis

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 22-01-2006
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Wymienna obudowa/panel PSP
« dnia: Czerwca 30, 2006, 09:58:25 am »
Nakleiłem sobie folię Hori - już drugą bo 1 zmarnowałem i tak efekt jest daleki od ideału. Nie wiem, chyba trzeba mieć mikroskop, żeby dojrzeć paprocha, który teraz zafundował mi pęcherz pod folią, albo mikrowłókna które też wyglądają szpetnie...

Tak więc najchętniej zrezygnowałbym z folii ale wyświetlacz się rysuje...niestety...mam konsole od 2 tyg a juz mam ryse - i zabijcie mnie nie wiem skąd i jak...

A więc, przechodząc do sedna - czy można gdzieś dostać oryginalną obudowę do PSP, bądź przedni panel? Wtedy jak się porysuje szybka wymiana i mamy jak nową konsolę.

No i czy taka wymiana pociągałaby za sobą utratę gwarancji.

Swoją drogą to paranoja że Sony nie wymyśliło czegoś, co zapobiegałoby tak łatwemu rysowaniu wyświetlacza.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Wymienna obudowa/panel PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 30, 2006, 10:07:32 am »
Cytat: "Kreonis"
A więc, przechodząc do sedna - czy można gdzieś dostać oryginalną obudowę do PSP, bądź przedni panel?

Są kolorowe, nieorginalne zamienniki, które wyglądają słabo w porównaniu z orginałem: http://www.allegro.pl/item112580729_zloty_srebrny_panel_przedni_do_psp_szybka_na_lcd.html

Sonowski panel raczej ciężko będzie dostać. Napewno nie nowy - najwyżej używany po jakiejś zepsutej PSP.

Jeśli nie zadowala Cie folia HORI, możesz spróbować z tym: http://ultima.pl/itemnfo.php?id=3461

Cytuj
No i czy taka wymiana pociągałaby za sobą utratę gwarancji.

Oczywiście tak.

Na forum skizo czytałem o magicznym środku, do usuwania rys z PSP - podobno displex radzi sobie z nimi świetnie - http://www.allegro.pl/item111732193_displex_usuwa_rysy_z_lcd_sciereczka_gratis.html

Kreonis

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 22-01-2006
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Wymienna obudowa/panel PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 30, 2006, 11:42:19 am »
Dzięki za odpowiedź.

Nasuwają mi się dwie sprawy - ta zbroja Logitech podobno potrafi spowodować pęknięcie PSP przy jakimś tam wygięciu zawiasów. No i czy na jej powierzchni z biegiem czasu nie pojawi się masa rys, które na plastiku będą wyglądały okropnie i uniemożliwią wygodne granie. No i czy obraz nie jest zniekształcony prze to coś?

Co do pasty polerskiej - to byłoby super rozwiązanie, ale opis zawierający kawałek o rozpuszczaniu ekranu trochę mnie przeraża...nie chciałbym wypalić sobie dziury...ktoś tego próbował?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Wymienna obudowa/panel PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 30, 2006, 11:50:10 am »
Cytat: "Kreonis"
Nasuwają mi się dwie sprawy - ta zbroja Logitech podobno potrafi spowodować pęknięcie PSP przy jakimś tam wygięciu zawiasów.

Pierwsze słysze  :shock:  Pozatym to nie jest sławna i rewelacyjna swoją droga zbroja Playgear Pocket a nakładka ochronna na wyświetlacz. Obraz przez nią jest świetny a na rysowanie nie jest tak bardzo podatna. Pozatym zawsze można wymienić jak się zniszczy  :wink:

Cytat: "Kreonis"
Co do pasty polerskiej - to byłoby super rozwiązanie, ale opis zawierający kawałek o rozpuszczaniu ekranu trochę mnie przeraża...nie chciałbym wypalić sobie dziury...ktoś tego próbował?

Dispex to nie pasta polerska! Pasta polerska powoduje ścieranie materiału dookoła rysy aż do jej wygładzenia. Displex wchodzi w reakcje i wypełnia rysę.

Używałem go na panelu od radia samochodowego i na wyświetlaczu komórki.

Podobno nie z każdym plastikiem sobie radzi - nie pomógł ekranom niektórych komórek ale z rysami na PSP akurat problemu nie ma.

paprot

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 11-08-2005
  • Wiadomości: 1 372
  • Reputacja: 0
  • PSN ID: paprotPL
Wymienna obudowa/panel PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 30, 2006, 13:22:26 pm »
wedlug mnie najlepszym rozwiazaniem jest PlayGear Visor sam uzywam go w parze z futeralem BigBena i od jakis 6miechow nie mam problemu z rysami a co do HORi to mialem 2 i nijak nie mogalem nakleic tak zeby mi pod folia nie zostal jakis super mikroskopijny paproch ktory potem robil mi faldki  pod folia, zaniechalem owego produktu bardzo szybko

Kreonis

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 22-01-2006
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Wymienna obudowa/panel PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 30, 2006, 13:50:03 pm »
No właśnie z tego co poczytałem to zrobię identycznie. Zamówiłem już Visora.