Autor Wątek: W jaką konwersję gry zagralibyście na PSP?  (Przeczytany 5522 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 81
W jaką konwersję gry zagralibyście na PSP?
« dnia: Lipca 27, 2006, 13:50:20 pm »
Upał na dworze straszny, PSP wciąż brak, żar tropików w głowie i domu, nic tylko założyć kolejny wątek. :P W oczekiwaniu na moje PSP zacząłem się zastanawiać w jakie gry, które przechodziłem x lat temu na x platformach/konsolach, zagrałbym na PSP. Wykluła mi się w ten sposób całkiem spora lista gier, przy czym zdecydowany prym wiodą, a jakże by inaczej, stare, dobre, oldschool'owe platformówki. Mam nadzieję, że może jakiś pomysłowy Dobromir wpadnie na pomysł i wskrzesi na PSP starusieńkiego i poczciwego Flashback'a, jak również genialne Another World z Amigi. Także zagrałbym po raz kolejny w The Gods i Moonstone z Amigi, Montezumę i Zorro z Atari i całe mnóstwo innych wspaniałych pozycji, które przez wszystkie lata mojej pasji związanych z grami towarzyszyły mi, jak również pozwalały zagłębić się w początki gier video i zalążki tego, co obecnie obserwujemy.
A w co wy, drodzy forumowicze byście zagrali? Konwersję jakich gier widzielibyście najchętniej na waszych ekranikach PSP? Jakoś w moim mniemaniu tak się utarło, że PSP idealnie się nadaje do wszelkich platformówek, a zwłaszcza tych starych i klimatycznych.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Jacob

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 28-07-2006
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
W jaką konwersję gry zagralibyście na PSP?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 28, 2006, 11:55:21 am »
Cytat: "RyoHazuki"
prym wiodą, a jakże by inaczej, stare, dobre, oldschool'owe platformówki.


Metal Slug  :D

Ja osobiście chce jak najwiecej RPGów i tych starych i tych nowych  :)
Jesli chodzi o gry z PS2 to najbardziej chcialem Burnouta i Tekkena i gdy tylko się ukazały odrazu sięgnąłem konta bankowego i mam te gry.
Ale co jeszcze, moze jakis survival horrmor Resident, Forbiden Siren etc.
No i moze jakis mmorpg, no ale Obvilion ma byc podobno wiec czekam

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
W jaką konwersję gry zagralibyście na PSP?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 28, 2006, 12:21:11 pm »
Metal Slug wyjdzie i to od razu 5 części w jednym. Co do horroru to ma być Silent Hill: Origins.

kazuyoshi

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 01-08-2005
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 0
  • Jak and Daxter 4 na PS4 - uwolnić orkę ^.-
W jaką konwersję gry zagralibyście na PSP?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 28, 2006, 15:10:26 pm »
może nie  konwersje ale w kontynułacje takiego np Heart of Darkness oraz Skullmonkeys a także Donkey Kong Country bym sobie z miłą checią zagrał, chociaz na Donkeya za bardzo nie ma co liczyć, wiadomo dlaczego, to na kontynułacje pozostałych tytułów jest jakaś szansa.
its time for scream, its time for silence. -d(^_^)b-

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
W jaką konwersję gry zagralibyście na PSP?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 28, 2006, 20:56:04 pm »
Silent Hill Origins bedzie na PSP, ale chciałbym jeszcze dobre porty SH2,SH3 i SH4.

cappo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2003
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 17
W jaką konwersję gry zagralibyście na PSP?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 29, 2006, 23:38:43 pm »
o matko! ja po nocach nie śpię, bo marzy mi się FF IX na PSP!! już gdzieś to wcześniej pisałem, że tylko tego mi brakuje!! ludu...jutro stosuję list do square-enix z odpowiednią prośbą (wspomnę cośtam o podłożonej bombie pod ich siedzibą i o zapalniku w moich rękach ;) )

HHH

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: 0
W jaką konwersję gry zagralibyście na PSP?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 30, 2006, 01:08:56 am »
po co ci list, jak niedługo dostaniesz emulator PSX od sony
 :D

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 81
W jaką konwersję gry zagralibyście na PSP?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 30, 2006, 12:01:11 pm »
Cytat: "HHH"
po co ci list, jak niedługo dostaniesz emulator PSX od sony
 :D


Podobno ma się znaleźć w nowej wersji oprogramowania do PSP w październiku. Mnie tylko zastanawia taki fakt. Jak przy pomocy tego emulatora odpalę, powiedzmy FF8, i będę w to grał na PSP? 4 płyty to prawie 3gb danych i nie wyobrażam sobie tego, jak w gry z PSX będziemy przez ten emulator mieli grać. Zwłaszcza, że jakoś nie chcę mi się wierzyć, iż Sony zrobi ponad 7 tys. gier na nośnikach UMD - porty z PSX.:)

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
W jaką konwersję gry zagralibyście na PSP?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 30, 2006, 12:24:15 pm »
Cytat: "RyoHazuki"
Cytat: "HHH"
po co ci list, jak niedługo dostaniesz emulator PSX od sony
 :D


Podobno ma się znaleźć w nowej wersji oprogramowania do PSP w październiku. Mnie tylko zastanawia taki fakt. Jak przy pomocy tego emulatora odpalę, powiedzmy FF8, i będę w to grał na PSP? 4 płyty to prawie 3gb danych i nie wyobrażam sobie tego, jak w gry z PSX będziemy przez ten emulator mieli grać. Zwłaszcza, że jakoś nie chcę mi się wierzyć, iż Sony zrobi ponad 7 tys. gier na nośnikach UMD - porty z PSX.:)

Kompresja audio i video posuneła się bardzo do przodu od czasów gier na PSXa. Poza tym w przypadkach kilku płyt zawsze jest tak, że część gry - animacje postaci, system, niektóre lokacje które drużyna odwiedza ponownie, itd. - muszą być umieszczane na każdym CD, aby gra co chwila nie wywalała komunikatu typu: "Balamb Garden - włóż CD1", itd. Dodaj do tego mniejszą rozdzielczość PSP.

A gry będzie się odpalało z MS, dlatego wstrzymuję się z zakupem - nie wiem czy 1GB wystarczy na najbardziej rozbudowane gry, czy też będę musiał kupić 2GB.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 81
W jaką konwersję gry zagralibyście na PSP?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 30, 2006, 12:41:50 pm »
Cytat: "Castor Krieg"

Kompresja audio i video posuneła się bardzo do przodu od czasów gier na PSXa. Poza tym w przypadkach kilku płyt zawsze jest tak, że część gry - animacje postaci, system, niektóre lokacje które drużyna odwiedza ponownie, itd. - muszą być umieszczane na każdym CD, aby gra co chwila nie wywalała komunikatu typu: "Balamb Garden - włóż CD1", itd. Dodaj do tego mniejszą rozdzielczość PSP.

A gry będzie się odpalało z MS, dlatego wstrzymuję się z zakupem - nie wiem czy 1GB wystarczy na najbardziej rozbudowane gry, czy też będę musiał kupić 2GB.


Ciekawa wiadomość dla kogoś, kto zakupił trzy dni temu 512 mb kartę pamięci, z przeświadczeniem, że i tak pewnie, pojemność tej karty jest za duża jak na potrzeby stricte "growe", bo w moim wypadku PSP = tylko i wyłącznie gry, może od czasu do czasu jakiś film na UMD, a tu proszę, małe rozczarowanie.  :shock:  Jedyne pocieszenie dla mnie jest takie, że z tytułów, które mam zaległości z PSX, do przejścia pozostało mi tylko albo aż FF 7 i 9, a także obie części Abe'a, z których zresztą i tak jedną już mam. Oczywiście z gier, które mnie interesują. Gorzej wygląda sprawa z grami, które nigdy nie wyszły poza granicę JAP i USA, bo teraz byłaby szansa w nie popykać. Trzeba będzie pomyśleć o zmianię karty na większą, jeśli zajdzie taka potrzeba, a póki co do października masa czasu. :)

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
W jaką konwersję gry zagralibyście na PSP?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 30, 2006, 12:44:44 pm »
Moim zdaniem te ponad 7000 gierek na PSP to bajka, to łączna suma wszystkich wydanych wersji gier we wszystkich krajach, a dodatkowo nie wierze by Sony przygotowywało jakieś mało znane lub crapowate tytuły.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 81
W jaką konwersję gry zagralibyście na PSP?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 30, 2006, 12:50:56 pm »
Cytat: "Fanboy hater"
Moim zdaniem te ponad 7000 gierek na PSP to bajka, to łączna suma wszystkich wydanych wersji gier we wszystkich krajach, a dodatkowo nie wierze by Sony przygotowywało jakieś mało znane lub crapowate tytuły.


Nie no jasne, że wszystkich na pewno nie, ale bodajże w najnowszym PSXE czytałem, że w październiku właśnie - premiera oprogramowania do PSP zawierająca ten emulator - na pierwszy ogień mają pójść: FF7, FF8, chyba FF9 i MGS1 oraz SH1. Pewnie od sukcesu tego przedsięwzięcia będzie uzależnione kolejne wydawanie gier - konwersji na PSP.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Mtau

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 24-02-2005
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: 0
  • Remember, u're unique. Just like everyone else
W jaką konwersję gry zagralibyście na PSP?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 04, 2006, 11:41:50 am »
Najfajniej było by gdyby poprostu wkładało się gre z psx do napędu pc i zgrywało na podłączone psp  :wink:

playing girl

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2006
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 0
W jaką konwersję gry zagralibyście na PSP?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 07, 2006, 19:17:10 pm »
Najlepiej to by było gdyby się ściągało tak jak dema, eot.

davidson88

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 25-09-2005
  • Wiadomości: 321
  • Reputacja: 0
W jaką konwersję gry zagralibyście na PSP?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 13, 2006, 12:03:54 pm »
niech oni mi dadzą Finla Fantasy VII albo najlepiej IX (nie jezdzic po mnie...dziewiatka bardziej mnie wciągnela;p) Gran Turismo (gadali o tym a teraz kurna cisza;/) Zone of Enders i bede ze szczęscia robic pod siebie:D

(Co do tych Finali...niby bedzie ta emulacja...nikt nie wie na jakiej to konkretnie zasadzie bedzie dzialac;/)
We lack the motion to move to the new beat

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
W jaką konwersję gry zagralibyście na PSP?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 13, 2006, 13:48:17 pm »
Ja nie chce konwresji, no ewentualnie jakies PSPkowe Shadow of the Colossus. Pomarzyc zawsze mozna. Poza tym chcialbym Harvest Moona, przydalaby sie taka gra na handhelda. Symulator wiesniaka  8) . Juz nawet jest tylko po japonsku, czekam na ANG :D

bandi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 08-10-2005
  • Wiadomości: 487
  • Reputacja: 0
W jaką konwersję gry zagralibyście na PSP?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 13, 2006, 17:32:16 pm »
Ja też bym pograł w Flashbacka i Another World. Zaraz odpale emulator amigi na PSP i sprawdze jak śmiga :-)

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 81
W jaką konwersję gry zagralibyście na PSP?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 28, 2006, 16:28:33 pm »
Dzisiaj jak zwykle przeglądając internet w jego czeluściach natknąłem się na ciekawą!!! zapowiedź gry na PSP. Otóż nasze marzenia o konwersji niektórych gier z Amigi stają się coraz bardziej realne. Jakiś czas temu zaasygnowano, że z myślą o PSP powstaje Syndicate z czasów Amigi, ale dzisiejsza wiadomość zwala z nóg i to dosłownie. Panie i panowie, otóż Codemasters zapowiedziało wydanie na naszą kochaną maszynkę, uwaga uwaga, CANNON FODDER!!!!! :shock:  :shock:  :shock:  :shock:

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

bandi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 08-10-2005
  • Wiadomości: 487
  • Reputacja: 0
W jaką konwersję gry zagralibyście na PSP?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 28, 2006, 19:28:31 pm »
Nono niedawno gdzieś pisałem, że tą grę chętnie bym widział na DS. Zobaczymy jak się sprawdzi na PSP. Na pewno zagram!

Wielki90

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 13-07-2004
  • Wiadomości: 469
  • Reputacja: 0
W jaką konwersję gry zagralibyście na PSP?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 28, 2006, 20:21:55 pm »
Najchetniej zagral bym w konwersje "Dragon Quest VIII". Gra mnie niezwykle rajcuje, ale szkoda mi kasy na PS2 :)
PSN: CooliG

mejs

  • Gość
W jaką konwersję gry zagralibyście na PSP?
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 28, 2006, 21:39:25 pm »
Lahaha wielki a ja ja mam i jescze nie rozpakowalem  :twisted: (A ty nie a ty nie ! hahaha   :P )

A co do konwersji to wszystkie jakie chcialbym to juz sie robia !! Moze jeszcze taka kompilacja FF 4,5,6 wciaz z grafika 2D ale duuuzo upiekszona (ku^$? to bylby szal !).

P.S. Wielki a ty NIE !  :mrgreen:

playing girl

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2006
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 0
W jaką konwersję gry zagralibyście na PSP?
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 28, 2006, 23:24:23 pm »
W konwersje jakichś FF to bym chętnie zagrała, ale się nie zanosi niestety na nic takiego. Póki co jest tylko FFIII na DS :(

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
W jaką konwersję gry zagralibyście na PSP?
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 29, 2006, 01:58:31 am »
... i I, II, IV, V, VI na GBA :P

A ja gdybym mial jeszcze PSP, chcialbym jakiegos swiezego softu.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 81
W jaką konwersję gry zagralibyście na PSP?
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 29, 2006, 20:31:39 pm »
Tutaj więcej o Cannon Fodder + obrazki:

http://www.codemasters.co.uk/games/?gameid=2143

Większe fotki znajdziecie również na gamespot.com

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl