Autor Wątek: Co was ostatnio zażenowało?  (Przeczytany 674306 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3560 dnia: Lutego 09, 2015, 15:16:40 pm »
Ale mnie to plucie na groby wkurwiło niemiłosiernie :mad:. Niby jestem przeciwnikiem bicia dzieci i kobiet ale jakby to była moja córka to bym chyba tłukł.
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3561 dnia: Lutego 23, 2015, 09:54:18 am »
Żydek zgarnął Oscara za antypolskie filmidło i na gali zrobił z nas pijaków - polaczki się cieszą  :/

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3562 dnia: Lutego 23, 2015, 10:06:22 am »
na gali zrobił z nas pijaków
No trochę żenia w tym aspekcie.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3563 dnia: Lutego 23, 2015, 10:26:53 am »
Żydek


Nawet nie wiedziałem, że on jest żydem.

Teraz wszystko jasne. Żydek + antypolski film = oskar od zbiorowiska żydków wzajemnej adoracji z hollywood.


s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3564 dnia: Lutego 23, 2015, 10:53:20 am »
Żydek zgarnął Oscara za antypolskie filmidło i na gali zrobił z nas pijaków - polaczki się cieszą  :/

co tam dokładnie jest antypolskiego? wczoraj miałem kolejne podejście do idy, leciała na canal+, ale znowu nie dotrwałem do końca.
co mi się rzuciło w oczy, to że główną bohaterką jest komunistyczna żydówka skazująca wrogów systemu (obecnych bohaterów, żołnierzy wyklętych) na śmierć. do tego alkoholiczka. z tego co kojarzę, jest też wątek ukrywania żydów przez polaków. nie wiem, może dalej wychodzą jakieś smrody, ale taki mam odbiór po pierwszej godzinie filmu.
serio pytam. 

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3565 dnia: Lutego 23, 2015, 11:24:50 am »
z tego co kojarzę, jest też wątek ukrywania żydów przez polaków. nie wiem, może dalej wychodzą jakieś smrody, ale taki mam odbiór po pierwszej godzinie filmu.
serio pytam.

Jak ktoś chce film zobaczyć to daję parę punktów w spoiler. Moim zdaniem nie warto oglądać, bo po prostu film jest słaby nawet nie patrząc przez pryzmat obrazu szkalującego polaków chroniących żydów i ryzykujących życie podczas 2 wojny. Birdman czy Hotel Budapest o 10 klas wyżej stał.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3566 dnia: Lutego 23, 2015, 11:36:11 am »
Ja tam trochę żałuję teraz, że Pokłosie nie miało międzynarodowego wydźwięku, bo to dopiero byłby rozp**rdol w mediach xD

I czemu, kur** czemu muszę znowu oglądać przejebane dramaty i opowieści rozprawiające się z historią, jak zwykle niecelnie i z mnóstwem uwag. Mam wrażenie, że Polacy nie umieją dobrze zrobić innego ciężaru gatunkowego. Wszyscy szczali na widok Listów do M, a to rip-off zachodnich produkcji. Jakoś Francuzi umieją zrobić Amelię, Czesi stonowane komedie, a takiego Grand Budapest Hotel na polską modłę chyba nigdy się nie doczekam.

Lista Schindlera, Pianista, jakkolwiek oscarowe, dobre techniczne, sprawnie poprowadzone, zagrane i opowiedziane kino w samej jego definicji (a kto uważa inaczej i zaraz coś tu zacznie znowu o żydach, to napiszę, że nie o to tutaj chodzi i każę wypier**lać) to znowu ciemiężone narody w obliczu tragizmu historii z Polską w tle. Czy nie da się w tym kraju zrobić dobrego, pozytywnego kina, które nie będzie traktowało o jebaniu nas w dupę na przestrzeni wieków?
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2015, 11:44:26 am wysłana przez Kert »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3567 dnia: Lutego 23, 2015, 11:50:15 am »
Szczerze mówiąc Idy jeszcze nie oglądałem, ale właśnie o Pokłosiu czytałem podobne opinie, a po obejrzeniu byłem mocno zszokowany i zły.

Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3568 dnia: Lutego 23, 2015, 13:31:07 pm »
Cytuj
co tam dokładnie jest antypolskiego? wczoraj miałem kolejne podejście do idy, leciała na canal+, ale znowu nie dotrwałem do końca.
co mi się rzuciło w oczy, to że główną bohaterką jest komunistyczna żydówka skazująca wrogów systemu (obecnych bohaterów, żołnierzy wyklętych) na śmierć. do tego alkoholiczka. z tego co kojarzę, jest też wątek ukrywania żydów przez polaków. nie wiem, może dalej wychodzą jakieś smrody, ale taki mam odbiór po pierwszej godzinie filmu.
serio pytam. 

Film nie jest antypolski, to głównie urojenia krzykaczy, którzy normalnie stronią od kina artystycznego, a ich głównym celem podczas oglądania filmu było właśnie doszukiwanie się ataku na polskość. Film jest przede wszystkim o Idzie i jej relacji z ciotką - wyżej omawiany kontrowersyjny wątek jest obecny, ale nie jest centralny dla filmu.

Ale, trzeba przyznać, zrozumienie niektórych wątków obecnych w filmie wymaga posiadania wiedzy na temat kontekstu historycznego, który się tam pojawia - o ile dla większości Polaków nie będzie to problemem, tak pewnie część ludzi za granicą może wysunąć błędne wnioski. W tym sensie niefortunne jest to, że film uzyskał taką popularność za granicą - zresztą zapewne autor się tego nie spodziewał. Być może optymalnym rozwiązaniem byłoby podanie w kilku zdaniach przed czy po filmie jakichś faktów historycznych - choćby o Polakach ratujących Żydów pomimo tego, że kara za ich ukrywanie była nieporównywalnie większa niż w krajach na zachód od nas. Ale też uważam, że nie można mieć pretensji do reżysera o to, że się na to nie zdecydował - Ida to nie holiłódzka szmira przeznaczona dla ludzi oczekujących super rozrywki w kinie, tylko film, który wymaga czegoś więcej od odbiorcy, w tym i jakiejś znajomości poruszanych realiów historycznych.
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2015, 13:34:39 pm wysłana przez Shard »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3569 dnia: Lutego 23, 2015, 14:47:14 pm »
Ale za to, że jest jeb**ym żydkiem, który przed całym światem zrobił z nas alkoholików, można mieć pretensje czy też nie?

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3570 dnia: Lutego 23, 2015, 14:50:32 pm »
Teraz to order zasługi i obiad u bredzisława. Kto wie może przemowa w sejmnie dla towarzyszy niedoli.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3571 dnia: Lutego 23, 2015, 15:07:38 pm »
Ale za to, że jest je***ym żydkiem, który przed całym światem zrobił z nas alkoholików, można mieć pretensje czy też nie?
Z tego, co se czytam na popularnym hamerykańskim forum wymiany zdań, to raczej propsują go za to, że nie dał się dwukrotnie zagłuszyć przez muzyczkę.
Hasełka typu "Poland can into Oscar", "Best Playoff Score Denial", "Polish guy: 1 Cutoff music: 0", "We've been invaded too many times. Nothing stops us now", "foreign people do not give a shit about getting played off", "I traveled halfway around the world to win this, you better let me speak bitch", "Whoa the Polish director went down swinging", "The crowd loved it!", "Yeah you go Polish dude. Fuck dat music. They gonna have to play me off twice to get me to leave."

I to jest pojmowanie festiwali próżności przez główną gawiedź odbiorców - internetowych januszy historycznych na popcornowym i popularnym r/movies za granicą, co mają wyje**ne na film, jego zaplecze, kto kogo i za ile, jedynie w imię znanych twarzy na ekranie. A chlańsko to uznany stereotyp wobec każdego na wschód od Reichu, więc raczej propsuję żarcik Pawlikowskiego, bo "patrzcie, ochlejmorda z waszą dildo-nagrodą". Pogódź się z tym.
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2015, 15:10:13 pm wysłana przez Kert »

Ogur

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 20-11-2013
  • Wiadomości: 1 174
  • Reputacja: 22
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3572 dnia: Lutego 23, 2015, 15:47:00 pm »
Z dwojga złego lepiej być pijakiem, niż złodziejem.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3573 dnia: Lutego 23, 2015, 17:11:29 pm »

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3574 dnia: Lutego 23, 2015, 19:55:42 pm »
U nas burmistrz się rozjebał samochodem po pijaku to tak odnośnie posta wyżej i tematu. Był bezpartyjnym kandydatem jak coś bo pewnie Leszke zapyta o to.
Btw. 2 posty pod rząd, ja bym mu za karę nicka zmienił :P
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3575 dnia: Lutego 23, 2015, 20:15:22 pm »
Bezpartyjny?
Od kiedy to z PO za jazde po pijaku wyrzucaja?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3576 dnia: Lutego 26, 2015, 10:04:48 am »
Tak jeszcze odnośnie "Idy".


Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3577 dnia: Lutego 26, 2015, 16:38:43 pm »
Tak jeszcze odnośnie "Idy".



Haha, o cholera. To się już nawet nie nadaje do "co was ostatnio zażenowało?", ale raczej "co was ostatnio rozśmieszyło?". Wiele o gościu słyszałem, ale pierwszy raz obejrzałem z nim jakikolwiek filmik. Takiego pajaca to dawno nie widziałem, przecież to jest uboga propaganda dla ludzi, którzy nie potrafią sami myśleć. Jestem w szoku, że ten filmik ma tyle "lajków", ależ mamy tych idiotów w społeczeństwie  :lol:

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3578 dnia: Lutego 26, 2015, 16:47:36 pm »
 :hihi: Ale masz coś konkretnego do zarzucenia czy tak tylko sobie pierdnąłeś w twarz lewaku?
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3579 dnia: Lutego 26, 2015, 16:57:05 pm »
O, widzę że patriotyczny duch podpowiedział ci, że pisze się "masz" a nie  "maż" i postanowiłeś napisać nową wiadomość  8)

Każdy myślący człowiek będzie miał nawet kilka rzeczy do zarzucenia po obejrzeniu tej propagandowej papki, a na niemyślących ludzi szkoda tracić czasu na wyjaśnianie, bo i tak im się nie przemówi do rozsądku  ;)

el becetol

  • Gość
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3580 dnia: Lutego 26, 2015, 17:09:53 pm »
Shard to w angielskim slangu połączenie słów "shit" i "fart" - oznacza 'pierdnięcie z farszem', czyli bąka przy którym z dupy trysło gówno.

Trzeba przyznać Shard, że twoja ksywa znakomicie oddaje merytoryczną wartość twoich postów.

Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3581 dnia: Lutego 26, 2015, 17:13:16 pm »
 :lol: jaki wysublimowany dowcip becet. Widzę, że twój permanentny ból dupy ma się doskonale  8)

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3582 dnia: Lutego 26, 2015, 17:17:27 pm »
Nie rozumiem tylko, o co chodzi Maxowi z tym American Sniper. Skoro sam stwierdza, że Oscary winny gloryfikować obrazy, które ludziom się podobają, a nie przez pryzmat przekazywanych wartości i prezentowanych poglądów to chybił. Bardzo. Jeśli nawet nie skupiać się na przekazie, w którym pojawiają się opinie o zakłamaniu fabularnym i idącej za tym niejako propagandy, to jest po prostu, zawężając nawet tylko do obrazów Clinta, film nienajwyższych lotów, a gdzie dopiero poszerzając spektrum do wszystkich zeszłorocznych produkcji.
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2015, 17:22:52 pm wysłana przez Kert »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3583 dnia: Lutego 26, 2015, 17:22:11 pm »
Spoko.

Chętnie wysłucham argumentów Sharda, bo póki co nic nie przekazał.

Ogur

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 20-11-2013
  • Wiadomości: 1 174
  • Reputacja: 22
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3584 dnia: Lutego 26, 2015, 17:35:28 pm »
Nie rozumiem tylko, o co chodzi Maxowi z tym American Sniper. Skoro sam stwierdza, że Oscary winny gloryfikować obrazy, które ludziom się podobają, a nie przez pryzmat przekazywanych wartości i prezentowanych poglądów to chybił. Bardzo. Jeśli nawet nie skupiać się na przekazie, w którym pojawiają się opinie o zakłamaniu fabularnym i idącej za tym niejako propagandy, to jest po prostu, zawężając nawet tylko do obrazów Clinta, film nienajwyższych lotów, a gdzie dopiero poszerzając spektrum do wszystkich zeszłorocznych produkcji.

No przecież powiedział jak jest, film patriotyczny przecież.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3585 dnia: Lutego 26, 2015, 17:55:28 pm »
Ten shard to jakis fanatyk xboxa i PO rozumiem?

Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3586 dnia: Lutego 26, 2015, 18:14:45 pm »
Jestem zawiedziony sam sobą, że to robię, no ale trudno. Powierzchowna analiza problemów z filmikiem Kolonki:

1. Oskary nie są konkursem popularności. Główna nagroda jest za najlepszy film, a nie za najpopularniejszy film - więc przywoływanie ile dany film zarobił nie ma nic wspólnego z tematem

2. Kolonko tworzy teorię spiskową zakładając, że American Sniper nie dostał Oskara za to, że to film patriotyczny, a Pasja za to, że to film antyżydowski. Pomija zupełnie fakt, że zarówno jeden jak i drugi film zostały średnio / słabo przyjęte przez krytyków filmowych.
To populistyczne pokrzykiwanie, z którym nie idzie zwyciężyć. Nie ma w takim rozumowaniu żadnego dobrego wyjścia w przypadku, gdy jakiś film patriotyczny / antyżydowski nie wygra głównej nagrody - zawsze można krzyczeć, że nie dostał go właśnie za to, że jest patriotyczny / antyżydowski. Trudniej uzasadnić, dlaczego miałby dostać nagrodę, dokonać analizy i uzasadnić, dlaczego jest lepszy od innych nominowanych. Takie właśnie pokrzykiwanie dla spragnionych teorii spiskowych, tępych mas.

3. Zupełnie z powietrza wyciągnięty wniosek, że nagrody przyznaje się w celu promowania jakiś wartości - skoro ma taką teorię, to niech uzasadni jakie wartości promuje choćby taki Birdman czy Artysta i uzasadni, jaka jest logika w jego rozumowaniu.

4. Twierdzenie, że to, że Ida dostała Oskara nie jest sukcesem polskiej kinematografii - pada to zdanie, argumentacja zerowa, znowu jakieś pokrzykiwanie pajaca.

5. Sugerowanie, że PISF daje pieniądze na filmy o tematyce żydowskiej (z zaznaczeniem, że muszą mówić o polskiej winie) i że "filmy patriotyczne nie mają żadnych szans" (na dofinansowanie). Wystarczy zobaczyć jakie filmy finansuje / będzie finansował PISF, żeby zobaczyć, że to kłamstwo. Nie, podanie dwóch przykładów (Ida i Pokłosie) nie jest argumentem - niech weźmie pod uwagę wszystkie filmy dofinansowywane przez PISF w przeciągu ostatnich kilku lat i dokona pełnej analizy.

6. Mówi o tym, że złożył wniosek o dofinansowanie prac na scenariuszem filmie o Kazimierze Pułaskim i otrzymał odpowiedź odmowną z adnotacją, że "nikt nie wyda ani jednego centa na film o Kazimierzu Pułaskim" - i to ma być argument, że PISF nie daje pieniędzy na filmy patriotyczne. Po pierwsze, mam wątpliwość, czy to jest w ogóle cała historia - czemu nie pokazał tej odpowiedzi odmownej, skoro takie tu wszystko jasne i oczywiste? Ale już pomijając tę kwestię - żeby rzetelnie o tej sprawie cokolwiek powiedzieć, trzeba by mieć wiedzę na temat tego jak wygląda sprawdzanie takich wniosków, czy jego wniosek był w ogóle poprawny, czy w ogóle PISF na poważnie brał wniosek człowieka, który z filmami nie ma nic wspólnego i znany jest tylko z kontrowersyjnych dla jakiejś części społeczeństwa poglądów. A nawet jeśli doszło do jakiejś nieprawidłowości - z jednej anegdotki nie wyprowadza się reguły. No ale wiadomo, tępe masy będą przytakiwać.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3587 dnia: Lutego 26, 2015, 18:20:21 pm »
 :lol:



Roja już nakręcili czy zwort kasy chcą bo nie pamietam?
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2015, 18:22:08 pm wysłana przez Leszke »

Jacek84

  • Gość
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3588 dnia: Lutego 26, 2015, 18:33:04 pm »
Jestem zawiedziony sam sobą, że to robię, no ale trudno. Powierzchowna analiza problemów z filmikiem Kolonki:

1. Oskary nie są konkursem popularności. Główna nagroda jest za najlepszy film, a nie za najpopularniejszy film - więc przywoływanie ile dany film zarobił nie ma nic wspólnego z tematem

2. Kolonko tworzy teorię spiskową zakładając, że American Sniper nie dostał Oskara za to, że to film patriotyczny, a Pasja za to, że to film antyżydowski. Pomija zupełnie fakt, że zarówno jeden jak i drugi film zostały średnio / słabo przyjęte przez krytyków filmowych.
To populistyczne pokrzykiwanie, z którym nie idzie zwyciężyć. Nie ma w takim rozumowaniu żadnego dobrego wyjścia w przypadku, gdy jakiś film patriotyczny / antyżydowski nie wygra głównej nagrody - zawsze można krzyczeć, że nie dostał go właśnie za to, że jest patriotyczny / antyżydowski. Trudniej uzasadnić, dlaczego miałby dostać nagrodę, dokonać analizy i uzasadnić, dlaczego jest lepszy od innych nominowanych. Takie właśnie pokrzykiwanie dla spragnionych teorii spiskowych, tępych mas.

3. Zupełnie z powietrza wyciągnięty wniosek, że nagrody przyznaje się w celu promowania jakiś wartości - skoro ma taką teorię, to niech uzasadni jakie wartości promuje choćby taki Birdman czy Artysta i uzasadni, jaka jest logika w jego rozumowaniu.

4. Twierdzenie, że to, że Ida dostała Oskara nie jest sukcesem polskiej kinematografii - pada to zdanie, argumentacja zerowa, znowu jakieś pokrzykiwanie pajaca.

5. Sugerowanie, że PISF daje pieniądze na filmy o tematyce żydowskiej (z zaznaczeniem, że muszą mówić o polskiej winie) i że "filmy patriotyczne nie mają żadnych szans" (na dofinansowanie). Wystarczy zobaczyć jakie filmy finansuje / będzie finansował PISF, żeby zobaczyć, że to kłamstwo. Nie, podanie dwóch przykładów (Ida i Pokłosie) nie jest argumentem - niech weźmie pod uwagę wszystkie filmy dofinansowywane przez PISF w przeciągu ostatnich kilku lat i dokona pełnej analizy.

6. Mówi o tym, że złożył wniosek o dofinansowanie prac na scenariuszem filmie o Kazimierze Pułaskim i otrzymał odpowiedź odmowną z adnotacją, że "nikt nie wyda ani jednego centa na film o Kazimierzu Pułaskim" - i to ma być argument, że PISF nie daje pieniędzy na filmy patriotyczne. Po pierwsze, mam wątpliwość, czy to jest w ogóle cała historia - czemu nie pokazał tej odpowiedzi odmownej, skoro takie tu wszystko jasne i oczywiste? Ale już pomijając tę kwestię - żeby rzetelnie o tej sprawie cokolwiek powiedzieć, trzeba by mieć wiedzę na temat tego jak wygląda sprawdzanie takich wniosków, czy jego wniosek był w ogóle poprawny, czy w ogóle PISF na poważnie brał wniosek człowieka, który z filmami nie ma nic wspólnego i znany jest tylko z kontrowersyjnych dla jakiejś części społeczeństwa poglądów. A nawet jeśli doszło do jakiejś nieprawidłowości - z jednej anegdotki nie wyprowadza się reguły. No ale wiadomo, tępe masy będą przytakiwać.
No i zaorane. Dodam od siebie, że Pasja była słabym filmem. To, że American Sniper oskara nie dostał, bo był "patriotyczny"... Co za argument. Ja sobie pozwolę przypomnieć Hurt Locker, który był mocno średnim filmem, a Oskara ku zdumieniu wielu dostał. Jak dla mnie typowy Mariusz Max Kolonko. Jest to chyba najciekawszy typ patrioty - typ, który mówi Polakom jak żyć, samemu siedząc w USA. Macie kur** wspaniałych "role models" jakby to powiedział Max.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3589 dnia: Lutego 26, 2015, 19:02:00 pm »
Ej, chopaki. Dotykacie głębszych problemów, ale w mianowniku macie Oskary, a doskonale wiecie, że na pewno nie są miernikiem jakości i nie używałbym argumentu "najlepszych filmów/dokonań". Często otwierają drzwi, powodują zyski, nakręcają biz, końcowo stanowią branżowy element masturbacyjny, taką mają funkcję, ale jeśli samemu nie pomyśli się chwilę, to na sieci pod hasłem "Oscar snubs" po przesianiu fanbojskiego pierdolenia można wycedzić milijon przykładów o tym, jak daleko krzywdzące i nie ujmujące klasyków potrafią być te nagrody. Przykład pierwszy z brzegu: 55 rozdanie nagród. Można się sprzeczać, czy Blade Runner jest na wypasie, szczególnie w pierwotnej wersji kinowej z happy endem jak w Romantica TV, ale przegrana z Gandhim w kategorii "Art Direction"? Brak nominacji VANGELISA w "Best Original Score"? Bez kitu, a to wierzchołek góry lodowej.
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2015, 19:05:23 pm wysłana przez Kert »

Marins

  • Gość
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3590 dnia: Lutego 26, 2015, 19:09:43 pm »
Piękne słowa Shard

Jacek84

  • Gość
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3591 dnia: Lutego 26, 2015, 19:16:48 pm »
Ej, chopaki. Dotykacie głębszych problemów, ale w mianowniku macie Oskary, a doskonale wiecie, że na pewno nie są miernikiem jakości i nie używałbym argumentu "najlepszych filmów/dokonań".
Oskary to zjadanie własnego ogona i parodia pokroju VGA. Wszyscy to wiedzą. Jak to napisał Chris Stuckman (jego recenzje wstawiał czasem Wojtqu, bardzo spoko typek). Jeśli chcesz odgadnąć kto dostanie Oskara, wystarczy, że pomyślisz kto powinien go naprawdę dostać, a głos oddasz na inną osobę. Taka prawda. Fakt, że nie ma nominacji dla Gylenhalla za Nightcrawler PO RAZ KOLEJNY to potwierdza.

Śmieszne swoją drogą, że dojebka była do Sharda za to, że nie uargumentował, a kiedy już to zrobił, to w odpowiedzi widzę kur** naprawdę wspaniałą dysputę vide nasz lokalny Tadeusz Drozda vel Leszke, czy kolejny patriota wyżej, który zgodnie z patriotycznym obowiązkiem, spierdolił z kraju.  :lol:

Brakuje jeszcze Limiteda, który by wam powiedział jakie tangible benefits ma w związku ze swoją life decision.

Majk drop, leszczyki.
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2015, 19:22:10 pm wysłana przez tarniak »

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3592 dnia: Lutego 26, 2015, 20:48:07 pm »

ehh tarniak
jakiej Ty niby dyskusji chcesz? o kolonko, oskarach, filmach, politycznej, patriotycznej? na jaki temat mam odpowiedzieć?
Wiesz pogadać zawsze można  ;)
Tylko co z tego?

svonston

  • Gość
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3593 dnia: Lutego 26, 2015, 20:52:45 pm »
Brakuje jeszcze Limiteda, który by wam powiedział jakie tangible benefits ma w związku ze swoją life decision.
ale ty jesteś wery sofistikejdet

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3594 dnia: Lutego 26, 2015, 21:01:51 pm »
Tak przy okazji przypominam.

nie wiem czy sie śmiać czy płakać

Marins

  • Gość
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3595 dnia: Lutego 26, 2015, 21:14:11 pm »
Jutro jakiś odcinek specjalny.

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3596 dnia: Lutego 26, 2015, 22:46:58 pm »
O, widzę że patriotyczny duch podpowiedział ci, że pisze się "masz" a nie  "maż" i postanowiłeś napisać nową wiadomość  8)
Zajebiście ch**owe jest nabijanie się z czyjegoś kalectwa...
J
2. Kolonko tworzy teorię spiskową zakładając, że American Sniper nie dostał Oskara za to, że to film patriotyczny, a Pasja za to, że to film antyżydowski. Pomija zupełnie fakt, że zarówno jeden jak i drugi film zostały średnio / słabo przyjęte przez krytyków filmowych.

Przecież ci krytycy filmowi którzy wystawili tym filmom takie opinie to je**ne lewaki. To niby kur** jakie mieli wystawić noty? I właśnie to że te filmy są tak popularne czyli podobają się większości zadaje kłam tym patałachom. Proste jak 2 + 2.


I niema czegoś takiego jak obiektywna ocena dzieła, czyli nagroda za najlepszy a nie za najpopularniejszy film jest porostu uznaniem dla lewaka że jest lewakiem i tyle niema tu nic więcej.
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2015, 23:01:21 pm wysłana przez +Centylion+ »
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3597 dnia: Lutego 26, 2015, 23:30:09 pm »
Rozumiem kwestię, że każda ocena filmu jest subiektywna i "najlepszy film" też pod to podpada. To oczywiste.

Tylko na tym forum kilka osób stwierdziło, że American Sniper to nic specjalnego.
Pasja Gibsona to jazda po temacie, również nic specjalnego i czułem się obrażony za żenujący poziom obrazu, że cały film to sado-maso napierdalanka z Chrystusem. Szacun dla Mela za zaangażowanie, ale użycie dialogów w autentycznej mowie epoki, czy dokładne ukazanie biczowania nie czyni z tego dzieła.
Filmy niezwykle popularne, bo były głośne i wytworzyła się wokół nich aura kontrowersji (Pasja to chyba pierwsze miejsce wpływów filmów ratingu R). Poza tym Pasja np. w Polsce była jak film Wajdy - każdy był zobligowany, by zobaczyć, a zorganizowane wyjazdy z parafii były normalką. To, że film jest popularny nie oznacza od razu, że się podoba.
Patrząc tylko na rynek amerykański Mel powinien wziąć kilka lekcji u Scorsese, jak zrobić kontrowersyjny temat (Ostatnie Kuszenie Chrystusa z Dafoe), ale zaraz ktoś wyrwie z cycka, że lewacki, bo jak to tak, że Chrystus ma ludzkie słabości i nie umiera na krzyżu, całkowicie negując wartość obrazu.

Rozumiem, że taka stricte filmowa ocena powoduje, że wszystkie te osoby, których te filmy ni grzeją, ni ziębią z automatu zostają uznane za lewaków?
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2015, 23:52:20 pm wysłana przez Kert »

Ogur

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 20-11-2013
  • Wiadomości: 1 174
  • Reputacja: 22
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3598 dnia: Lutego 26, 2015, 23:42:52 pm »
Cytuj
Poza tym Pasja np. w Polsce była jak film Wajdy - każdy był zobligowany, by zobaczyć.

Potwierdzam, całe liceum poszło do kina obejrzeć.

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #3599 dnia: Lutego 26, 2015, 23:49:01 pm »
Mi się pasja podobała fest zresztą jak i inne filmy Gibsona które to podobnie ociekały brutalnością i się lewackim krytykom chyba podobały. Nie wiem jakie oceny miał Braveheart ale zakładam że dobre. Snajpera nie widziałem ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że raczej mi się spodoba- kwesta gustu, to chyba jasne.
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.