Autor Wątek: Telewizory  (Przeczytany 784105 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2160 dnia: Sierpnia 26, 2009, 19:28:25 pm »
Yes, OK

Powiedzcie mi co kupić Soniaka 46z4500 200hz czy plazme Panasonic TX-P42V10, a może Samsunga z podświeltleniem LED?

Testował ktoś tego Soniaka 200hz?

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2161 dnia: Sierpnia 26, 2009, 20:34:59 pm »
Co powiecie o Orionie i Funai? Ostatnio ostro się reklamują, faktycznie to taki shit w porównaniu do "normalnych" tv jak samsung, lg czy sony?

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2162 dnia: Września 06, 2009, 12:24:51 pm »
Mój znajomy kupił Daweoo i ma już go całkiem spory kawałek czasu. Nie narzeka, a Bravia FAX'a już kilka razy w serwisie lądowała.

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2163 dnia: Września 06, 2009, 12:58:14 pm »
Co powiecie o Orionie i Funai? Ostatnio ostro się reklamują, faktycznie to taki shit w porównaniu do "normalnych" tv jak samsung, lg czy sony?
Funai ma tragiczną jakość, widziałem na własne oczy i stanowczo odradzam. Nie wiem jak jest z jego żywotnością, Deweoo podobnie, nie wiem jak często latają do serwisu, ale obraz na np. plaźmie tego producenta nie można nawet przyrównać do najgorszych modeli samsunga, czy sony. Inna sprawa, że cenowo jest bardzo atrakcyjnie i to może kogoś skusić. Sam posiadam mało znaną markę tv'ków, taką powiedzmy lokalno-angielską, co się zwie Bush. I o dziwo nie narzekam, jakość całkiem ok jak na HDR, a i nie spaprał się nawet raz przez 2 lata. Ale jak teraz będę kupował TV'ka będę celował stanowczo w Samsunga.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2164 dnia: Września 06, 2009, 13:07:27 pm »
Thx, plusik

Ciapkas

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2165 dnia: Września 06, 2009, 17:24:33 pm »
Ja mam Panasonica, też chyba już ze dwa lata i sprawuje się świetnie. Jakość super.

Co do sony i lg to kumpel mający serwis mówi, że LCD z tych dwóch firm najczęściej sie psują. Własnie panasonica mi polecił i szajsunga. Podobne jakościowo były w cenach kolejno- 3k i 3,6k, więc wybrałem Mr'a Sonica.

suli dia

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-04-2006
  • Wiadomości: 1 267
  • Reputacja: 13
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2166 dnia: Września 10, 2009, 13:46:23 pm »
Kiedyś wszyscy narzekali na Samsunga , a teraz go wychwalają i narzekaja na sony. :shock:
Umiesz Liczyć, Licz na Siebie!!!

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2167 dnia: Września 10, 2009, 14:24:18 pm »
ja mam Funai i nie narzekam, na lepszy mnie na razie nie było stać  :(

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2168 dnia: Września 25, 2009, 09:51:28 am »
Co powiecie o Orionie i Funai? Ostatnio ostro się reklamują, faktycznie to taki shit w porównaniu do "normalnych" tv jak samsung, lg czy sony?

Hegemonia Sony wcale taka oczywista nie jest. Panel Samsunga z innymi bebechami z ceną Sony. Nie twierdzę, że są złe , czy nawet przeciętne. Sam posiadam Bravię, ale też mam Sharp'a i prezentuje się lepiej, a kosztuje mniej.

Wcale nie jest powiedziane, że tv z niższej półki są wyjściowo gorsze. Fakt, nie ma porównania do Pioneer (choć z drugiej strony Samsungi po 4k , czy właśnie tv od Sony również nie mają), ale też nie jest tak, że są tak tragiczne jak rodzina M. Jackson'a.

Bravia FAX'a klękła już nie raz, a Daweoo mojego kolegi ma się już długi czas jak najlepiej. To trochę jak z butami. Jak ktos powie, że adidas jest pro, bo .... bo to adidas i już i tylko z tego tytułu jest lepszy od innych, to jest w błędzie.

Pytanie Music ile zamierzasz przeznaczyć na stosowny tv? Radzę tym samym dołożyć nieco gotówki, ponieważ on będzie służył dłużej niż konsola obecnej generacji.

Osobiście proponuję plazmę. Jak plazma to tylko Panasonic (PY8). Innej opcji nie ma - no chyba, że Pioneer, albo Hitachi, ale to już 16k.
Jeśli chcesz na prawdę porządny LCD śmiało możesz kupić Sharpa, czy też Panasonic.

Jak planujesz kupić dobry LCD i przy tym nie wykosztować się, polecam Viera. 32' HDR można nabyć za mniej, niż dałeś za PS3.
Będziesz zadowolony tak pod kątem samego wykonania, jak i wyświetlanego obrazu.

 
 
Cytuj
Piter_neo

Yes, OK

Powiedzcie mi co kupić Soniaka 46z4500 200hz czy plazme Panasonic TX-P42V10, a może Samsunga z podświeltleniem LED?

Testował ktoś tego Soniaka 200hz?

Zdecydowanie plazmę Panasonic.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2169 dnia: Września 25, 2009, 13:26:09 pm »
Dzięki za info :]

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2170 dnia: Września 26, 2009, 15:36:04 pm »
Nie ma sprawy. Jak coś, po prostu pytaj. A jak już kupisz, pochwal się.

mateo

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2171 dnia: Września 26, 2009, 15:41:44 pm »
Co myślicie na temat zaimpletowania funkcji obrazu 3D w HDTV!? Dla mnie to może być wprost rewolucja, a wraz z różdżką prawdziwa magia. :) Ludzie, którzy grali w Wipeouta HD/3D byli wniebowzięci. Pytanie tylko ile taki 'telewizor' będzie kosztował? Nieskromnie napisze tylko, że już powoli na takowy odkładam.
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2009, 15:46:31 pm wysłana przez mateo »

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2172 dnia: Września 27, 2009, 10:53:41 am »
To tera ja :mad: Postanowiłem zainwestować w nowy TV w związku z czym przeczytałem ostatnie 50 stron tego tematu i nie wiem kompletnie nic 8) TV potrzebuje tylko do gier na PS3, ewentualnie może się zdarzyć że obejrzę jakiś film na Blu-Ray, ale to raczej rzadko, telewizja mnie kompletnie nie interesuje.Problem mam czy brać LCD czy plazme, mowa tylko o FullHD 40", nie większy.Zauważyłem że z LCD polecacie Sharpa Aquos, a jeśli chodzi o plazmy to głównie przewija się Panasonic PY80.Na co lepiej się zdecydować, kwota jaką mogę przeznaczyć na tą przyjemność 4500zł.Telewizor będzie stał na przeciwko okna, z tym że rolety są zawsze, ale to zawsze podczas grania zasłonięte i nie wali słońcem na TV co ponoć nie sprzyja plazmom.Aktualnie mam Samsunga LE32R71B i w sumie to mi wystarcza, ale trzeba w końcu kupić coś zdecydowanie lepszego bo ileż można na takim byle czym grać :smile: Wszystkie opinie mile widziane.Szkoda tylko że nie ma Unlimited'a i MarcePana bo trochę ogarniali temat :sad: Ale jest chyba tu jeszcze Wróbel na którego zdanie również bardzo liczę.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2173 dnia: Września 27, 2009, 12:02:26 pm »
Powiem tak - miałem LCD i przesiadłem się na plazmę - jest duży postęp w temacie jakości obrazu i regres w temacie rachunków za prąd, (ale do przyjęcia - 20 zet na miesiąc)

Jeżeli korzystałbyś dodatkowo dużo z kompa mógłbyś brać pod uwagę LCD. Do grania i filmów zdecydowanie plazma FullHD

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2174 dnia: Września 27, 2009, 12:47:26 pm »
Zasięgnąłem języka u pewnej osoby i powiedział mi że jak do grania to tylko LCD, w sumie teraz mam LCD, co prawda łup, ale nie narzekałem wcale i chyba jednak zdecyduje się na LCD-ka, w grę wchodzą takie modele Sharp LC-37DH65E, Sharp LC-37D65E, Sony KDL-40Z4500 i jakby mi coś strzeliło do łba to Sony KDL-40Z5500 W sumie te Sharpy są stosunkowo tanie w porównaniu do Soniaczy, tylko czy cena jest adekwatna do tego jak one świecą?

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2175 dnia: Września 27, 2009, 14:48:19 pm »
Do grania plazma lepsza dla mnie. Kupiłem ostatnio do pokoju LCD LGka i do plazmy Panasa 42' jednak nie ma podbicia.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2176 dnia: Września 27, 2009, 15:12:29 pm »
To tera ja :mad: Postanowiłem zainwestować w nowy TV w związku z czym przeczytałem ostatnie 50 stron tego tematu i nie wiem kompletnie nic 8) TV potrzebuje tylko do gier na PS3, ewentualnie może się zdarzyć że obejrzę jakiś film na Blu-Ray, ale to raczej rzadko, telewizja mnie kompletnie nie interesuje.Problem mam czy brać LCD czy plazme, mowa tylko o FullHD 40", nie większy.Zauważyłem że z LCD polecacie Sharpa Aquos, a jeśli chodzi o plazmy to głównie przewija się Panasonic PY80.Na co lepiej się zdecydować, kwota jaką mogę przeznaczyć na tą przyjemność 4500zł.Telewizor będzie stał na przeciwko okna, z tym że rolety są zawsze, ale to zawsze podczas grania zasłonięte i nie wali słońcem na TV co ponoć nie sprzyja plazmom.Aktualnie mam Samsunga LE32R71B i w sumie to mi wystarcza, ale trzeba w końcu kupić coś zdecydowanie lepszego bo ileż można na takim byle czym grać :smile: Wszystkie opinie mile widziane.Szkoda tylko że nie ma Unlimited'a i MarcePana bo trochę ogarniali temat :sad: Ale jest chyba tu jeszcze Wróbel na którego zdanie również bardzo liczę.

Zasięgnąłem języka u pewnej osoby i powiedział mi że jak do grania to tylko LCD, w sumie teraz mam LCD, co prawda łup, ale nie narzekałem wcale i chyba jednak zdecyduje się na LCD-ka, w grę wchodzą takie modele Sharp LC-37DH65E, Sharp LC-37D65E, Sony KDL-40Z4500 i jakby mi coś strzeliło do łba to Sony KDL-40Z5500 W sumie te Sharpy są stosunkowo tanie w porównaniu do Soniaczy, tylko czy cena jest adekwatna do tego jak one świecą?


Ten post (by Sylvan Wielki) w zupełności powinien Wooyku wystarczyć.

http://www.neogo.pl/forum/index.php?topic=4535.msg461579#msg461579

A tak skrótowo.


Pewna osoba najwidoczniej się nie zna. Plazma w każdym aspekcie wygrywa z LCD. Od barw, do czasu reakcji. Minusem jest w zasadzie tylko rozmiar - LCD możesz sobie nawet 14" kupić, czy najpopularniejszy 32".

Tak, jeśli chcesz wybrać porządny LCD, polecam Aquosa. Jeśli przyrównasz Sharpa i Bravię z tego samego segmentu, ten pierwszy zdecydowanie wygra. Oczywiście Sony tez ma dobre TV. Ale wybierz Aquosa, albo Viere.

Jeśli chcesz plazmę, a tą polecam, to tu masz właściwie niemal jeden wybór , wspomniane PV80. Inne (lepsze) to właściwie jedynie Pioneer i Hitachi. Ale to już jakieś 16k.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2177 dnia: Września 27, 2009, 17:10:45 pm »
Cytuj
http://www.neogo.pl/forum/index.php?topic=4535.msg461579#msg461579
czy ty znowu chcesz, żebym ci wyjaśnił, że ten post jest gów.no wart?

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2178 dnia: Września 27, 2009, 21:17:34 pm »
Byłem dziś w Centrum Sony i grałem sobie w Dirta 2 na KDL40Z4500 i bardzo mi się podobało a 200Hz sprawia wrażenie jakby gra chodziła w 60 klatkach co mnie zszokowało :shock: (na plus ofkors), tylko że o ile Dirt wyglądał pięknie tak po zagraniu w demo PES2010 i FIFA10 bo takie tam mieli ściągnięte demka grafika była jakby taka rozmazana, obraz nie był taki ostry, miałem wrażenie że na moim starym samsungu obraz jest dużo lepszy, WTF!? nie wiem czy to wina skalowania obrazu, ustawień TV a może jeszcze czegoś innego? Ktoś coś doradzi?
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2009, 21:20:01 pm wysłana przez Wooyek »

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2179 dnia: Września 27, 2009, 21:23:52 pm »
a 200Hz sprawia wrażenie jakby gra chodziła w 60 klatkach co mnie zszokowało :shock:
To dziwne, bo oko ludzkie podobno nie zauważa 200Hz  :shock:

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2180 dnia: Września 28, 2009, 07:55:29 am »
Nie wiem czy zauważa czy też nie, porównuje to do tego co widzę u siebie na TV i różnica jest ogromna.
: Wrzesień 27, 2009, 21:26:16 pm
Po długich namysłach chyba jednak wezmę tą plazmę Panasonic P42V10E, chyba że ktoś zaproponuje w tym przedziale cenowym coś lepszego.A w ogóle to czy polecacie jakiś sklep na necie gdzie takie zabawki można kupić, czy lepiej iść po to samemu do sklepu?
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2009, 07:57:39 am wysłana przez Wooyek »

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2181 dnia: Września 28, 2009, 09:12:01 am »
Moim zdaniem b. dobry wybór, przy czym zastanowiłbym się na twoim miejscu nad 46 cali, ale z trochę niższej serii (TX-46G10E lub TX P46GW10) - nie sądzę byś dostrzegł różnice w obrazie, a rozmiar jak najbardziej ma znaczenie

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2182 dnia: Września 28, 2009, 09:37:32 am »
a 200Hz sprawia wrażenie jakby gra chodziła w 60 klatkach co mnie zszokowało :shock:
To dziwne, bo oko ludzkie podobno nie zauważa 200Hz  :shock:
Wytłumacze to raz na zawsze, bo widzę cały czas ludzie myla się w tym temacie.

Ludzkie oko wysyła obrazy do mózgu około 80 razy na sekundę. Jednak jeżeli chodzi o próbkowanie w częstotliwości to trzeba dać dwa razy większą aby uniknąć błędów w próbkowaniu. To udowodnił jakiś fizyk i ma to nawet jakąś nazwę (rok temu miałem na studiach, więc już nie pamiętam). Dobra to ktoś się spyta, dlaczego telewizory nie są 160 Hz? Dlatego, ponieważ wszystkie filmy chodzą w 25 klatkach. Zwielokrotniając mamy 50, później znowu podwójnie zwielokrotniając mamy 100, i poraz kolejny zwielokrotniając mamy 200Hz.


Teraz odnośnie Soniaka Z4500. Ja również słyszałem o tym, że przez nowy system wstawiania dodatkowych klatek, gry wyglądają jakby chodziły w 60. Czytałem o tym w recenzji, więc wypowiadał się specjalista w tym temacie.

Ja aktualnie mam pfilipsa 9632, jest to telewizor 100hz z systemem motion flow. Powiem wam, że jak ustawię rozdzielczość 480p i włączę grę co chodzi w 30 klatkach to efekt jest rewelacyjny. Gry rzeczywiście wyglądają jakby chodziły dwa razy płynniej. Jest to już dosyć stary TV (roczny), więc technologia pozwalała wtedy tylko na poprawe obrazy w rozdzielczości SD. Teraz jak są lepsze technologie w telewizorach, mocniejsze procesory to możliwe, że obrabiają obraz w HD. Dlatego jestem mocno zainteresowany nowym Soniakiem. Nawet mój kumpel który ma ten TV, mówi, że gry rzeczywiście chodzą płynniej.

Jest jednak wada telewizorów z tą technologią, a mianowicie input lag dochodzący nawet do 1/10 sekundy. Normalnie jest to nieodczuwalne, jednak w tekie guitar hero nie da się grać.

ps: inna sprawa, że ten Soniak trochę jednak smuzy.

ps2: twierdzenie o próbkowaniu http://www.digipedia.pl/def/732540768-Nyquist-Theorem.html
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2009, 09:44:20 am wysłana przez Piter_neo »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2183 dnia: Września 28, 2009, 10:51:13 am »
Nie wiem czy zauważa czy też nie, porównuje to do tego co widzę u siebie na TV i różnica jest ogromna.
: Wrzesień 27, 2009, 21:26:16 pm
Po długich namysłach chyba jednak wezmę tą plazmę Panasonic P42V10E, chyba że ktoś zaproponuje w tym przedziale cenowym coś lepszego.A w ogóle to czy polecacie jakiś sklep na necie gdzie takie zabawki można kupić, czy lepiej iść po to samemu do sklepu?

Jak najbardziej. Tak jak pisałem w poście, który bodaj tylko jedna osoba neguje. Plazma > LCD. To raz. Dwa Plazmy Panasonic zaraz za Pioneer/Hitachi rządzą, ale jeśli chodzi o taki przedział cenowy, jak również stosunek jakość cena, są nr 1. Nawet się nie zastanawiaj Wooyek, tylko nie zapomnij o przedłużeniu gwarancji. Tak dla spokoju ducha.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2184 dnia: Września 28, 2009, 11:58:08 am »
Tak, właśnie wróciłem z zakupów, wziąłem swoją PS3 kilka gier i film na BD.Podłączyłem to najpierw do Sony 40Z4500 a później do tej plazmy Panasonica.I o ile ten Soniak naprawdę bardzo ładnie świecił(gdyby nie było plazmy do przetestowania to bym go wziął) to ta plazma go zniszczyła :shock: Nie zastanawiałem się ani sekundy co wybrać.Telewizor jutro do mnie przyjedzie, bo po prostu nie miałem jak go dziś zabrać, więc jutro go dowiozą :cool: Co do gwarancji to jest na dwa lata, pytałem ile trzeba zapłacić żeby przedłużyć ją do 5 lat, ale jak mi gość powiedział że 600 zł to mi się kolana ugięły i zrezygnowałem.Pewnie źle zrobiłem, ale kur** 600 zł za przedłużenie gwary to jest przegięcie :mad:

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2185 dnia: Września 29, 2009, 13:06:55 pm »
Akurat miałem okazję podczas gdy znajomy kupował TV porównać tego Panasonica z Sony i Sharpem. O ile po zwykłym sygnale plazma rządzi tak już pod PS3 nie jest to takie oczywiste. Nie mam pojęcia czym to było spowodowane, ale ta plazma po podpięciu przez HDMI, wywalała na ekranie takie małe ziarenka i nie wyglądało to zachęcająco. Na LCD było czyściutko i jak puścilismy film na Bluray to różnica była spora na korzyść ciekłego kryształu.
Niech mnie ktoś poprawi, bo być może da się coś zrobić z tą ziarnistością. Wyglądało to słabo wręcz. Dodam tylko że na końcu przetestowaliśmy LED Samsunga z serii 7 i ten po HDMI miażdżył wszystko. Takiej jakości obrazu nigdy nie widziałem.

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2186 dnia: Września 29, 2009, 15:19:26 pm »
Akurat miałem okazję podczas gdy znajomy kupował TV porównać tego Panasonica z Sony i Sharpem. O ile po zwykłym sygnale plazma rządzi tak już pod PS3 nie jest to takie oczywiste. Nie mam pojęcia czym to było spowodowane, ale ta plazma po podpięciu przez HDMI, wywalała na ekranie takie małe ziarenka i nie wyglądało to zachęcająco. Na LCD było czyściutko i jak puścilismy film na Bluray to różnica była spora na korzyść ciekłego kryształu.
Niech mnie ktoś poprawi, bo być może da się coś zrobić z tą ziarnistością. Wyglądało to słabo wręcz. Dodam tylko że na końcu przetestowaliśmy LED Samsunga z serii 7 i ten po HDMI miażdżył wszystko. Takiej jakości obrazu nigdy nie widziałem.

Odradzam ci się kierować jakimś tam 5 minutowym pokazem w sklepie, bo pracowałem przez jakiś tam krótki okres czasu w takim przybytku i wiem jakie tam się robi triki, żeby przedstawić jeden produkt w gorszym świtetle, a drugi w lepszym. Ale zdanie popieram, LCD z wyższej półki nie ustępują w jakiś znaczący sposób od jakości plazm szczególnie w grach, a na mój gust prezentuje się nawet ciut lepiej, z racji żywszych kolorów. Telewizja oczywiście będzie prezentować się lepiej na plaźmie (bardziej "naturalna" paleta barw + czarny kolor), ale ja tv nie oglądam. Jeszcze inna spraw, że plazma wychodzi po prostu nieco drożej. Przykład? Zajebiste jakościowo LCD: http://www.ceneo.pl/1744853 od 3300 (test: http://www.testfreaks.co.uk/tvs/samsung-le-40a756/)

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2187 dnia: Września 29, 2009, 16:33:12 pm »
Ale zdanie popieram, LCD z wyższej półki nie ustępują w jakiś znaczący sposób od jakości plazm szczególnie w grach, a na mój gust prezentuje się nawet ciut lepiej, z racji żywszych kolorów.

Też tak uważam. W dodatku trzeba pamiętać że plazma ma błyszczący panel, więc odbija wszelakie światło i faktyczne kontrasty nie sa wcale takie wysokie jak podaje producent. Wiele razy miałem okazję porównywać plazmę przy grach i według mnie LCD z wyższej półki świecą lepiej. Owszem pod zwykłym sygnałem plazma zamiata LCD, ale HD, FHD to już inna bajka.

Wrobel

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2188 dnia: Września 29, 2009, 16:48:24 pm »
Wtedy pozostaje szukać Plazmy z panelem niwelującym odblaski świetlne. Sam takich kilka modeli na sklepie miałem i wtedy stosunek jakości obrazu Plazma - LCD zaczyna wyglądać nieco inaczej na korzyść Plazmy w moim, prywatnym odczuciu. Prawda jest taka,ze obraz wyświetlany na LCD i Plazmach ma nieco inną charakterystykę i trzeba się przekonać na własne oczy, który obraz jest nam bliższy... czy wolimy stonowany i bardziej naturalny obraz w Plazmie, czy bardziej odpowiada nam nieco przebajerowany ale bardziej "syty" obraz na panelach LCD. Mój znajomy woli obraz na swoim Panasonicu 32LE8P (LCD) niż to, co oglądamy u mnie na Panasonicu 42PY80P (plazma). Gusta, gusta i nawyki. Poza tym zostaje jeszcze LED, ale to na razie poza zasięgiem przeciętnego gracza. Zarówno w wydaniu Samsunga, Sharpa jak i Philipsa.
« Ostatnia zmiana: Września 29, 2009, 16:51:58 pm wysłana przez Wrobel »


PEOPLE = SHIT

Diuk

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2189 dnia: Września 30, 2009, 12:11:02 pm »
Wczoraj miałem po raz pierwszy styczność z LED'ami od Samsunga i normalnie zamiotło mnie pod dywan  :shock: Po prostu masakra, jak to wygląda.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2190 dnia: Września 30, 2009, 12:44:23 pm »
To co nie podoba mi się w LCD, tym w LED Samsunga oraz Z4500 Soniaka to jest to, że mimo wszystko smużą i mają calkiem duzy input lag.

Wrobel

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2191 dnia: Września 30, 2009, 14:48:46 pm »
Zamiotło na sygnale HD - SD już nie tak pięknie, a mimo wszystko jesteśmy jeszcze przez jakiś czas na to skazani. Świecą super, ale nadal wole obraz w Plazmie. No i ta zaporowa jak dla mnie cena... Stać by człowieka było, ale jak pomyślę, że za taką kwotę mam plazmę Panasa na wypasie... nie mam wątpliwości co bym wybrał.

Imput lag i smużenie owszem Piter. Ale co sie dziwić skoro teraz najniższy czas spośród LCD (wartości deklarowane przez producentów) to 1ms (odpowiednik BEW) u Philipsa Led Lux z serii 9000, a plazma Panasa deklaruje 0,001 ms... I o ile ten Philips znacząco unika efektu smużenia (ale nadal jest on obecny) to w wypadku Z4500 i LEDa taki czas nie jest z pewnością niższy niż 8ms. Producenci nie chwalą się tymi parametrami - ale myślę,że skoro do tej pory czasy reakcji matryc były na tym właśnie poziomie, to jeśli byłoby inaczej to zarówno Sony jak i Samsung by się tym pochwaliły. Oczywiście, czasy reakcji dla LCD podane na zasadzie GtG. Wiadomo,ze nie do końca należy ufać liczbom, ale różnica jest widoczna gołym, niezbyt wprawionym nawet okiem. Dodaj do tego jeszcze same własności matrycy LCD i panela plazmowego i mamy ten fakt na dłoni. LCD smużą - plazma nie.

« Ostatnia zmiana: Września 30, 2009, 14:58:48 pm wysłana przez Wrobel »


PEOPLE = SHIT

mateo

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2192 dnia: Września 30, 2009, 14:59:39 pm »
Co sądzicie o prototypach LCD'ków, plazm z funkcją 3D!? Panasonic FULLHD 3D/ 'System umożliwia oglądanie trójwymiarowych obrazów z wykorzystaniem 103-calowego telewizora plazmowego oraz odtwarzacza. Swoje prototypy telewizorów 3D pokazał również Philips, Samsung, LG i JVC. Ile takie cacko będzie kosztować? Nie mam pojęcia, ale ja osobiście -powoli- odkładam grosz do grosza na tą REWOLUCJĘ, Tzn myślę poważnie o tej inwestycji. Gra Avatar w 3D pewnikiem zabije.
« Ostatnia zmiana: Września 30, 2009, 15:01:20 pm wysłana przez mateo »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2193 dnia: Września 30, 2009, 15:37:10 pm »
ja tam nic nie myślę, bo nie bardzo czaję o co w tym chodzi :P

to są te tv z okularami czy bez? jakby ktoś wyjaśnił byłbym wdzięczny (baa, plusa nawet dam:))

mic

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 31-01-2005
  • Wiadomości: 676
  • Reputacja: 1
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2194 dnia: Września 30, 2009, 16:03:18 pm »
To tera ja :mad: Postanowiłem zainwestować w nowy TV w związku z czym przeczytałem ostatnie 50 stron tego tematu i nie wiem kompletnie nic 8) TV potrzebuje tylko do gier na PS3, ewentualnie może się zdarzyć że obejrzę jakiś film na Blu-Ray, ale to raczej rzadko, telewizja mnie kompletnie nie interesuje.Problem mam czy brać LCD czy plazme, mowa tylko o FullHD 40", nie większy.Zauważyłem że z LCD polecacie Sharpa Aquos, a jeśli chodzi o plazmy to głównie przewija się Panasonic PY80.Na co lepiej się zdecydować, kwota jaką mogę przeznaczyć na tą przyjemność 4500zł.Telewizor będzie stał na przeciwko okna, z tym że rolety są zawsze, ale to zawsze podczas grania zasłonięte i nie wali słońcem na TV co ponoć nie sprzyja plazmom.Aktualnie mam Samsunga LE32R71B i w sumie to mi wystarcza, ale trzeba w końcu kupić coś zdecydowanie lepszego bo ileż można na takim byle czym grać :smile: Wszystkie opinie mile widziane.Szkoda tylko że nie ma Unlimited'a i MarcePana bo trochę ogarniali temat :sad: Ale jest chyba tu jeszcze Wróbel na którego zdanie również bardzo liczę.

Zasięgnąłem języka u pewnej osoby i powiedział mi że jak do grania to tylko LCD, w sumie teraz mam LCD, co prawda łup, ale nie narzekałem wcale i chyba jednak zdecyduje się na LCD-ka, w grę wchodzą takie modele Sharp LC-37DH65E, Sharp LC-37D65E, Sony KDL-40Z4500 i jakby mi coś strzeliło do łba to Sony KDL-40Z5500 W sumie te Sharpy są stosunkowo tanie w porównaniu do Soniaczy, tylko czy cena jest adekwatna do tego jak one świecą?


Ten post (by Sylvan Wielki) w zupełności powinien Wooyku wystarczyć.

http://www.neogo.pl/forum/index.php?topic=4535.msg461579#msg461579

A tak skrótowo.


Pewna osoba najwidoczniej się nie zna. Plazma w każdym aspekcie wygrywa z LCD. Od barw, do czasu reakcji. Minusem jest w zasadzie tylko rozmiar - LCD możesz sobie nawet 14" kupić, czy najpopularniejszy 32".

Tak, jeśli chcesz wybrać porządny LCD, polecam Aquosa. Jeśli przyrównasz Sharpa i Bravię z tego samego segmentu, ten pierwszy zdecydowanie wygra. Oczywiście Sony tez ma dobre TV. Ale wybierz Aquosa, albo Viere.

Jeśli chcesz plazmę, a tą polecam, to tu masz właściwie niemal jeden wybór , wspomniane PV80. Inne (lepsze) to właściwie jedynie Pioneer i Hitachi. Ale to już jakieś 16k.

Teraz to pionka mozna kupic tanie niz 16 tys z uwagi, ze wycofuja sie z rynku tv - kuro 50 cali za jakos 8 - 9 tys na allegro sie znajdzie. Za 16 to juz by sie kupilo kuro 60 calowy :) Nie wiem jak sie ma aktualnie sytuacja z pdp Hitachi bo w polsce trudno nawet o lcd tej firmy, a zprodukcji plazm slyszlem, ze chyba mieli tez sie wycofywac niestety i sprzedac swoja technologie tylko jakiejs chinskiej firmie :( Ale wracajac do poczatku to mysle, ze jesli ktos ma troszke wieksze pieniadze na tv to chyba nadal warto kupic KURO - teraz jest w atrakcyjnniejszej cenie a obraz to ciagle TOP.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2195 dnia: Września 30, 2009, 17:00:44 pm »

Wrobel

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2196 dnia: Września 30, 2009, 17:36:12 pm »
Zadzieram kiece i lecę... :)


PEOPLE = SHIT

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 107
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2197 dnia: Września 30, 2009, 18:27:03 pm »
Co sądzicie o tv sony bravia w5500 bo mam zamiar zamówić na dniach.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2198 dnia: Września 30, 2009, 18:28:44 pm »
Wooyek daj znać jak wrażenia z obcowania z plazmą....
Ja po roku nadal zbieram szczękę z podłogi widząc co lepsze programy na National Geographic HD...
Obraz nie jest tak "oczojebny" jak w LCD ale ostry i nasycony, a zarazem "miękki" - ktoś powiedział naturalny... A mam tylko najtańszy model plazmy Full HD Panasa

Wrobel

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2199 dnia: Września 30, 2009, 18:41:57 pm »
Stonowany - to dobre słowo określające obraz na panelach DLP :)


PEOPLE = SHIT