Autor Wątek: Gran Krulismo Sport  (Przeczytany 163161 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2040 dnia: Lipca 23, 2019, 18:02:08 pm »
Zasadniczo racja, ale gnysek i tak ma sporo słuszności w tym co napisał. Technologia jest stale rozwijana, sprzęty na których przychodzi nam grać potężniejsze, a same gry bardziej szczegółowe, no i gracze mają większe oczekiwania.

Nie da się ukryć, że roślinność w GT, jak i innych grach wyścigowych, to detal otoczenia, czyli coś drugoplanowego.
Niemniej GT zawsze słynęło z dbania o detale. Kilka lat temu część użytkowników (znaczna mniejszość, ale zawsze) zachwycała się przywiązaniem do detali w GTS. Zarówno tu, jak i w System Wars. Przykład pierwszy z brzegu - zamek do drzwi. Posty trzech użytkowników na ten temat (jak i klocków hamulcowych), to wręcz peany były. Ja rozumiem, samochód - tu główny bohater - ale pracujemy z pietyzmem nad jednym elementem (mało istotny otwór), a inne, które są nieporównywalnie częściej na ekranie są niemal ignorowane.

A wiesz, takie tłumaczenie, że tego nie trzeba, tamto jest zbędne, bo symulacja, tu chodzi o coś innego, to trochę bajdurzenie, albo mniej ostrzej - tłumaczenie lenistwa/nieudolności.

Wspominałem o tym nie raz. Taki SF4 to wybitna gra, jedna z moich ulubionych, tytuł 10/10. Pomimo, że od lat gram w gry tej serii, do dzisiaj SF V nie kupiłem (po jakimś czasie zakupiłem AE, która i tak zawodem jest), przez podejście twórców - coś a' la GTS, czyli beta za pełną cenę. Mam znajomych, którzy jednak chwalą, tłumaczyli fakt braku istotnych opcji, które lata gościły w serii durnym i jakże płytkim "bo to mordobicie, więc trening i VS wystraszy, po co mi arcade, story, i inne". Niby racja, ale w odniesieniu do całokształtu, do tego co kiedyś było, co konkurencja proponuje, no słabo.

Pamiętasz rok 2016. i kultowe:

Cytuj
Każdy liść na przydrożnych drzewach powiewa na wietrze i rozprasza światło.
  :)

Jeszcze było coś w deseń "to oczywiste, że zmienne warunki pogodowe będą na 100%"  :shifty:

Ten temat to była karuzela śmiechu, a Lem, Juras, becet, Master i Wulf, to skromna opozycje niszczyli co stronę.

każdy ma jakieś oczekiwania, a chcę ci przypomnieć, że Kaz nie robi GTS tylko dla miłośników symulacji, bo sprzedałoby się może z 40 tys. egzemplarzy i seria poszłaby do piachu. GT to produkt masowy, komercyjny. Dlatego ma milionową sprzedaż. No, GTS uratowało to, że po 4 tyg. od premiery potaniała o połowę, a później ją nawet do plusa dodawali w promocyjnej cenie - stilbuk wychodził sześćdziesiąt zł.
Więc tytuł ratowali jak mogli - zresztą zobacz jaką ma tera, a jaką miał kiedyś zawartość.

Mnie tam te detale jakoś szczególnie nie przeszkadzają. Dla przykładu uważam Omega Collection za najpiękniejsze wyścigi na PS4 Pro i jedną z najładniejszych gier w jakie grałem w ogóle. Przy trybie foto, tez widać rodowód tej gry - remaster i to jeszcze część aren jest przeniesiona z maleńkiej Vity. Kompletnie nie przeszkadza to w odbiorze gry, ale Wipeout nie chwali się przywiązaniem do detali i jest znacznie bardziej dynamiczną grą.

Ja  trzymam kciuki za kolejne GT. Serie lubię, gram od pierwszej odsłony (10/10 jak dla mnie), ale coś muszą, a przynajmniej powinni zmienić, bo kiedyś GT dzierżyło koronę. Teraz fani symulacji mają bardzo udane PC, Asetto, czy wyborną FM.

Jasne, maniacy GT i przy Gran Turismo 14 będą ograniczenia tłumaczyć, ale tego nie przeskoczysz - czasami widywałem cię na sąsiednim forumku w temacie GTS. Widziałeś, że niektórzy potrafili nawet skromna liczbę samochodów bronić, a wystarczy obiektywnie, sprawiedliwie ocenić dany tytuł.
A z GTS jest tak, że na dzień dobry ta gra nie warta była 240 zł. i to kolejne (naciągane) 7/10 w obozie Sony po Dc, a szkoda, bo platforma zasługuje na godne wyścigi nie będące pozycja wieloplatformową, bądź remasterem.


Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2041 dnia: Lipca 29, 2019, 13:42:01 pm »
Dokładnie , drzewa są spoko, źle wyglądają tylko na wymuszonych fotach z internetu, od osób które zamiast jeździć włączyly grę żeby oglądać krzaki :/

No ja bym nawet zaryzykował stwierdzenie, że to są jedne z ładniejszych drzew tej generacji. Chyba tylko Driveclub mial ładniejsze



Owszem są statyczne, i czasem potrafią trafić "gorsze" sztuki. Ale jak sam napisałeś Andry, w większości gier się ich nie dostrzega. I w każdej grze od Assetto, przez PCars po Forze trafiają się potworki na poboczu. Wole by moc obliczeniowa poszła w fizykę, ilość aut na tracie, warunki atmosferyczne i AI niż w nie zmieniające gameplay drzewka :)

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2042 dnia: Lipca 29, 2019, 14:26:21 pm »
Tak się właśnie zastanawiam, czy w trakcie wszystkich patchy, oni po prostu nie poprawili nieco grafiki otoczenia. Ciężko znaleźć jakieś zarzuty bo becie gry na temat drzew, raczej takie opinie wyrobione na podstawie poprzednich części (jak moja)...

Generalnie obecnie mój największy zarzut obecnie do tej gry to "lotne starty". Wolę jednak tradycyjne odliczanie i światła. W trybie online jeszcze rozumiem, że pewnie chodzi o ograniczenie zderzania innych graczy przez trolli, ale w singlu strasznie mnie to wkurza.

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2043 dnia: Lipca 29, 2019, 14:48:33 pm »
Tak się właśnie zastanawiam, czy w trakcie wszystkich patchy, oni po prostu nie poprawili nieco grafiki otoczenia. Ciężko znaleźć jakieś zarzuty bo becie gry na temat drzew, raczej takie opinie wyrobione na podstawie poprzednich części (jak moja)...

Generalnie obecnie mój największy zarzut obecnie do tej gry to "lotne starty". Wolę jednak tradycyjne odliczanie i światła. W trybie online jeszcze rozumiem, że pewnie chodzi o ograniczenie zderzania innych graczy przez trolli, ale w singlu strasznie mnie to wkurza.
Model opon ma coś nie halo z startami z miejsca i strasznie brakuje trakcji... Może dlatego tego unikają :)

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2044 dnia: Lipca 29, 2019, 16:51:57 pm »
Model opon ma coś nie halo z startami z miejsca i strasznie brakuje trakcji... Może dlatego tego unikają :)

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


No dziwnie to działa przyznam

Tak się właśnie zastanawiam, czy w trakcie wszystkich patchy, oni po prostu nie poprawili nieco grafiki otoczenia. Ciężko znaleźć jakieś zarzuty bo becie gry na temat drzew, raczej takie opinie wyrobione na podstawie poprzednich części (jak moja)...

Generalnie obecnie mój największy zarzut obecnie do tej gry to "lotne starty". Wolę jednak tradycyjne odliczanie i światła. W trybie online jeszcze rozumiem, że pewnie chodzi o ograniczenie zderzania innych graczy przez trolli, ale w singlu strasznie mnie to wkurza.

Jako opcja są stojące starty w trybie Custom race.

Inna sprawa, że lotne starty to norma w prawdziwych wyścigach, są one jednak ŹLE zrobione w Gran Turismo. Przede wszystkim samochody powinny startować parami. Lotne starty to norma w wyścigach GT3 czy LeMans itp.

Tak to powinno wyglądać, a nie pojedynczo jak na paradzie jak to jest w GT Sport



gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2045 dnia: Lipca 29, 2019, 17:50:37 pm »
No wczoraj mało brakowało i w F1 by był start lotny, ale jak rozumiem wyglądałby tak jak wznowienie wyścigu po safety car. A w Gran Turismo tak jak mówisz, to jest parada. Wszyscy rozjechani, w sznureczku i jak dostajesz kontrolę nad autem, to czasem nie ma nawet z czego przyspieszać, tylko masz wrażenie, że przejąłeś auto w połowie wyścigu na prostej i po prostu dojedź tak do mety, bo już po wyścigu, każdy zna swoje miejsce w szeregu. Znika odczucie ścigania.

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2046 dnia: Lipca 29, 2019, 22:37:10 pm »
No wczoraj mało brakowało i w F1 by był start lotny, ale jak rozumiem wyglądałby tak jak wznowienie wyścigu po safety car. A w Gran Turismo tak jak mówisz, to jest parada. Wszyscy rozjechani, w sznureczku i jak dostajesz kontrolę nad autem, to czasem nie ma nawet z czego przyspieszać, tylko masz wrażenie, że przejąłeś auto w połowie wyścigu na prostej i po prostu dojedź tak do mety, bo już po wyścigu, każdy zna swoje miejsce w szeregu. Znika odczucie ścigania.

Brak uczucia ścigania to zmora byłych gigantów gier wyścigowych. Zarówno Forza jak i Gran Turismo cierpią na biedne AI, które albo nie umie jeździć albo jeździ jak na paradzie. Niestety cała moc przerobowa leci na ładną graficzkę a cała reszta gry jest pusta jak wydmuszka.

W takim Project Cars można poczuć się jak w prawdziwym wyścigu, choć trzeba przyznać że AI jest tam czasem zbyt agresywne i popełnia głupie błędy. Najlepsze AI jakie widziałem w grach wyścigowych było natomiast w Assetto Corsa i GRID. Ten pierwszy to hardcorowy symulator więc nie każdy podłapie, ale pierwszy GRID to już czyste Arcade, jest tam jednak jedno z lepszych wyścigowych AI jakie widziałem w grach kiedykolwiek. Może dlatego tak niecierpliwie oczekuje kolejnej odsłony.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2047 dnia: Lipca 31, 2019, 18:13:48 pm »
Tak się właśnie zastanawiam, czy w trakcie wszystkich patchy, oni po prostu nie poprawili nieco grafiki otoczenia. Ciężko znaleźć jakieś zarzuty bo becie gry na temat drzew, raczej takie opinie wyrobione na podstawie poprzednich części (jak moja)...

(....)

Motyw z drzewami, jak i ogólną jakością grafiki oraz samej gry, był niezwykle intensywnie na forum w 2016r. komentowany.  :)



Wciąż mam zainstalowane GTS i ostatnio nawet stwierdziłem, że sprawdzę, jak się gra obecnie spisuje. Nie ulega wątpliwości, że wzorem Dc, jakby gra oferowała na dzień dobry, to co obecnie, byłoby (znacznie) lepiej. Z drugiej strony tyle lat mieli i nie potrafili tego wykorzystać.  :-?

Gra się przyzwoicie. Jeżeli ktoś lubi tego typu rozgrywkę, może spędzić tu wiele godzin radując się z poświęconemu "Królowi" czasu.
Niechaj każdy sobie ocenia czas spędzony przed konsolą wedle własnego widzimisię. Natomiast w kwestii jakości grafiki, nie ma się co wygłupiać, to nic specjalnego - choć też nic, co specjalnie można by karcić.

Był tu jeden taki użytkownik, który onegdaj stwierdził, że GTS generalnie jest piękne, ale na ZD9 (topowy LCD), to 11/10, najpiękniejsza gra i w ogóle czapki z głów. No cóż, mam odbiornik wyższej klasy i nie zgodzę się z tym, ale też więcej gier, na więcej platform ograłem, może przez to.

Jak już kiedyś wspomniałem, pojazdy wyglądają pięknie. Lepiej niż w AC, czy FM, ale na pewno nie tak wspaniale jak w drugim PC, co zresztą dobitnie udowodnił Magik - jego post na ten temat były komentowane na innych forach i każdy mu przyznał rację.
Rozdzielczość gry nie jest jej mocna stroną. Jednak jak ktoś gra w PC w natywnym 4k (PCMR), czy w Forzę na One X widzi to z miejsca.
Na plus animacja i pięknie, imponująco wykorzystany HDR.

Zrobiłem kilka zrzutów.







Prezentuje się to na poziomie, choć wprawne oko zauważy, że głównie skupiłem się na samochodach, ponieważ tło zdarzeń jest słabe/średnie, w najlepszym wypadku przyzwoite. Przejechałem kilka kółek na różnych miejscówkach i to tło jest mdłe, liche.

Tu nawet nie chodzi o jakość drzew, czy innych elementów otoczenia, ale ogólnie o sterylność (miasto wygląda fatalnie) i pustkę.

Ostatecznie, biorąc pod uwagę całokształt, można mimo wszytko naciągane 7/10 wystawić za grafikę, bo jednak prezentuje się to całkiem dobrze, ale nic więcej. Wg mnie ( i nie tylko ) są ładniejsze gry wyścigowe na PS4(Pro) z drugim PC i Omega Collection na czele.

Trochę szkoda, bo kto pamięta pierwsze GT, albo premierę trzeciej odsłony, ten wie, jaki zachwyt wzbudzała. Później było już różnie. Przynajmniej ten poziom jest w miarę równy w GTS - okolice 6-8/10, a nie, wzorem piątki, raz 4/10, innym razem opad szczęki i 10/10.


Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2048 dnia: Sierpnia 01, 2019, 08:34:52 am »
Wyszedł nowy update dla Gran Turismo Sport:

https://www.gtplanet.net/gran-turismo-sport-1-41-update-now-available/

5 samochodów (w tym klasyczne Porsche <3)

Honda S800 ’66 (N100)
Honda Civic Type R (EK) ’98 (N200)
Jaguar D-type ’54 (Gr.X)
Mazda Roadster Touring Car (N200)
Porsche 911 Turbo (930) ’81 (N300)



Nowe eventy w GT Legue

Oraz wprowadzili do trybu sport. Online time trial. Z wyłączonym tuningiem samochodów. Ciekawostka, może sobie odpale od czasu do czasu :D


Miło że tę grę dalej rozwijają. Owszem sporo tych elementów powinno być na premierę, ale to zawsze miła opcja że gra się rozwija.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2049 dnia: Sierpnia 01, 2019, 08:56:04 am »
Trochę to słabo wygląda jak oni tak co chwilę po 5 aut dodają a tak naprawdę wciąż brakuje full samochodow które byly ładnie w 5 i 6 wymodelowane, nie wspomnę o trasach. Tęsknię za High Speed Ringiem, Trial Mountain, Grand Valley, Apricot Hill i innymi klasykami GT, ale tez chociażby Laguna Serca, Monza, Daytona, Cote d'Azur, Silverstone...

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2050 dnia: Sierpnia 01, 2019, 09:19:09 am »
Trochę to słabo wygląda jak oni tak co chwilę po 5 aut dodają a tak naprawdę wciąż brakuje full samochodow które byly ładnie w 5 i 6 wymodelowane, nie wspomnę o trasach. Tęsknię za High Speed Ringiem, Trial Mountain, Grand Valley, Apricot Hill i innymi klasykami GT, ale tez chociażby Laguna Serca, Monza, Daytona, Cote d'Azur, Silverstone...
Grasz w to czy tylko marudzisz? Serio potrzeba wam 1000 aut? Grając online -czyli do tego, do czego ta gra jest stworzona nie ma potrzeba takiej ilości aut bo i tak skupiasz się tylko na paru żeby je wymasterowac. Podobnie z trasami. Nie bronię twórców, ale rozumiem w jakimś stopniu ich decyzję. SPORT trzeba traktować jako spin off serii. Szkoda tylko że na prawilne GT trzeba czekać tyle lat.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 01, 2019, 11:34:05 am wysłana przez grzeszczu »

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2051 dnia: Sierpnia 01, 2019, 09:30:50 am »
Ja rozumiem gnyska rozczarowanie, bo nie oszukujmy się. Nie chodzi tylko o ilości samochodów. Carlista z GT Sport jest CHOLERNIE nieaktualna. Patrząc po niektórych modelach to jest 3-4 generacje do tyłu.

Co do samej ilości. Cóż kiedyś było to dla mnie ważne, ale ostatnio zrozumiałem, że od ilości samochodów ważniejszy jest ich dobór i rozdział po klasach. Co z tego że mamy 800-1000 samochodów jak nie ma możliwości zrobienia wyścigu tylko z autami GT3 i mieszają nam w zestawieniu samochody drogowe, rajdowe, ciężarówke i coś jeszcze. Tutaj GT Sport jest na dobrej drodze z podziałem na klasy zamiast na "performance index". Są co prawda głupoty jak mieszanka LMP 1 i grupy C w grupie 1, ale to już duży postęp w porównaniu do poprzednich części. Jeszcze tylko niech Forza to opanuje bo tam mieszanki kompletnie innych samochodów dalej są aktualne. Najlepszym wzorcem w tej materii jest Project Cars. Podział na klasy jest tam bardzo dobry.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2052 dnia: Sierpnia 01, 2019, 11:21:07 am »
Ja starsze GT uwielbiałem za to, że można było pograć też "tradycyjnymi" autami, a nie tylko wyścigowymi, takimi klasykami motoryzacji. A w trybie online tego akurat najbardziej mi brakuje, jakby nie wymuszone np. w trybie Sport wyścigi typu Clio po Nurburgringu, to generalnie bez kierownicy i hiper znajomości aut, oraz  godzin spędzonych na ustawieniach - nie ma co do tego trybu podchodzić. Spędziłem z wszystkimi Gran Turismo pewnie ponad 1000 godzin, ale w trybie online czuję się, jakbym grał w tę grę 15 minut.

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2053 dnia: Sierpnia 01, 2019, 11:45:03 am »
Wcale nie trzeba być super wymiataczem, żeby w trybie Sport świetnie się bawić. Tutaj walka nawet o ostatnie pozycje sprawia masę radości, dzięki w miarę czystej rywalizacji i systemowi kar. Tutaj GT Sport błyszczy i absolutnie żadna sciagałka na konsolę nie da tyle funu z rywalizacji online. Dla porównania takie Assetto które ma genialny model jazdy, w trybie online strasznie kuleje, bo ciężko znaleźć ludzi, którzy chociaż trochę potrafią jeździć i nie rozwalają się na każdym zakręcie. Tutaj poprzeczka została postawiona za wysoko dla przeciętnego gracza. W trybie Sport dzięki czasom kwalifikacji i oceną kierowcy, w pokojach zawsze rywalizacja jest w miarę wyrównana i gracze są na podobnym poziomie. I to jest klucz do sukcesu online GT Sport.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2054 dnia: Sierpnia 01, 2019, 11:51:36 am »
No ja właśnie się trochę zawiodłem, bo po tym jak kilka razy ktoś we mnie przywalił w bok z całej prędkości i dostałem 1-3 sekund kary, to średnio się bawiłem. Owszem, GT Sport zdaje się szukać polepszenia radości wyścigów online i pozbycia się gimbazy, która specjalnie uderza w innych, ale do perfekcji jeszcze daleko.

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2055 dnia: Sierpnia 01, 2019, 14:06:40 pm »
No ja właśnie się trochę zawiodłem, bo po tym jak kilka razy ktoś we mnie przywalił w bok z całej prędkości i dostałem 1-3 sekund kary, to średnio się bawiłem. Owszem, GT Sport zdaje się szukać polepszenia radości wyścigów online i pozbycia się gimbazy, która specjalnie uderza w innych, ale do perfekcji jeszcze daleko.

Musisz trochę pojeździć by system wybadał twój styl jazdy i dopasował cię do odpowiedniej kategorii graczy. Zrób troche wyścigów starając się jeździć jak najczyściej itp i w końcu zobaczysz że wyścigi stają się coraz lepsze.

Ja starsze GT uwielbiałem za to, że można było pograć też "tradycyjnymi" autami, a nie tylko wyścigowymi, takimi klasykami motoryzacji. A w trybie online tego akurat najbardziej mi brakuje, jakby nie wymuszone np. w trybie Sport wyścigi typu Clio po Nurburgringu, to generalnie bez kierownicy i hiper znajomości aut, oraz  godzin spędzonych na ustawieniach - nie ma co do tego trybu podchodzić. Spędziłem z wszystkimi Gran Turismo pewnie ponad 1000 godzin, ale w trybie online czuję się, jakbym grał w tę grę 15 minut.

Nie chodzi o samą obecność aut drogowych. Chodzi o ich przydzielenie do kategorii. By wyścigi mogły być realistyczne ważne by nie mieszano w jednej stawce i wyścigowych maszyn i drogowych bo to jest totalnie bezsensu.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2056 dnia: Sierpnia 01, 2019, 14:12:26 pm »
Tak, to jak najbardziej prawda, a GTS obecnie pozwala nawet grać tymi wyścigowymi nawet w Sunday Cup... widać, że te wszystkie "stare" tryby singlowe zostały dodane na szybko i tylko limity koni/napędów praktycznie zrobiono, resztę dość mocno luzując. Oczekiwałbym od kolejnego GT właśnie lepszego podziału na klasy aut, żebym się Golfem nie ścigał z Nissanem Motul GTR itp. I skoro taką uwagę przywiązują do historii aut i robią te muzea, fajnie, jakby było więcej pod to wyścigów (jakieś stare Lancie Delty Integrale itp.), może nawet warianty tras "retro". Ale patrząc na to co jest teraz, raczej nie będzie takiego trybu kariery, ktory by nas po klasach fajnie przerzucał w górę.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2057 dnia: Sierpnia 01, 2019, 16:40:00 pm »
Trochę to słabo wygląda jak oni tak co chwilę po 5 aut dodają a tak naprawdę wciąż brakuje full samochodow które byly ładnie w 5 i 6 wymodelowane, nie wspomnę o trasach. Tęsknię za High Speed Ringiem, Trial Mountain, Grand Valley, Apricot Hill i innymi klasykami GT, ale tez chociażby Laguna Serca, Monza, Daytona, Cote d'Azur, Silverstone...
Grasz w to czy tylko marudzisz? Serio potrzeba wam 1000 aut? Grając online -czyli do tego, do czego ta gra jest stworzona nie ma potrzeba takiej ilości aut bo i tak skupiasz się tylko na paru żeby je wymasterowac. Podobnie z trasami. Nie bronię twórców, ale rozumiem w jakimś stopniu ich decyzję. SPORT trzeba traktować jako spin off serii. Szkoda tylko że na prawilne GT trzeba czekać tyle lat.

Licha zawartość to zmora tej produkcji od jej premiery. Racjonalizacja w tym wypadku wręcz nie przystoi. Oczywiście nikt nikomu frajdy z gry nie odbiera, ale wypada oceniać sprawiedliwie. Podczas, gdy inne serie gier wyścigowych starają się być lepsze z części na część, to GTS zaliczyło ogromny regres. Bronienie przedstawionej formy, to zwykłe tłumaczenie lenistwa ekipy - cóż oni przez tyle lat robili  o_O

Oczywiście nie twierdzę zaraz, że nagle każda gra wyścigowa ma mieć tysiąc samochodów - konkurencyjna marka ma ich mniej, a i tak całości się nie kupuje, nie jeździ nimi, ale chodzi o najzwyklejszy wybór. I o to zapewne chodzi gnyskowi.

Z drugiej strony stare GT pamiętamy wręcz jako binarną encyklopedię motoryzacji, a trzeba uczciwie przyznać, że GTS było zapowiadane jako co innego.

W każdym razie, to dodawanie co jakiś czas skromnej zawartości kuriozalnie wygląda i tu chłopak ma rację. Dobrze, że produkt jest wpierany, ale podczas premiery powinien grający otrzymać suty posiłek, za który zapłacił, a później ewentualnie jakiś deser, a nie, że płacimy za porządną (w zamyśle) kolację, a otrzymujemy tylko przystawki.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2058 dnia: Sierpnia 01, 2019, 16:51:34 pm »
W sumie część aut własnie jako muzeum mogło by sie pojawić, bez opcji kupowania (a nawet jako zdjęcie zamiast modelu 3D), bo ja sobie akurat opisy aut bardzo ceniłem - sporo było tam ciekawych informacji o motoryzacji.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2059 dnia: Sierpnia 01, 2019, 17:21:47 pm »
Takie coś niechaj dla pełnoprawnej części zostawią. GTS już nic nie uratuje. Gra swoje zarobiła (milionowa sprzedaż). Kto ma grać, nadal to robi i bawi się (zakładam), że dobrze. Mam kilu znajomych, którzy od premiery w GTS graja i są zadowoleni, znam tez takich, którzy po tygodniu grę sprzedali, ponieważ byli rozgoryczeni zawartością i całokształtem - tłumaczenie się FIA, to bzdety. Tak jak już wspomniałem kiedyś, Yamauchi nie robi gry, przy której niemało ludzi prze lata pracuje, tylko dla wąskiego grona odbiorców (choć i tacy są) tylko chce zarobić. To produkt komercyjny, a nie ma się co oszukiwać - siła marki ogromnie jej w tym pomogła.


gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2060 dnia: Sierpnia 01, 2019, 17:45:06 pm »
Oczywiście, mówię o kolejnej wersji, o tej już nie. Chociaż więcej tras akurat bym chętnie jeszcze w tej zobaczył.

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2061 dnia: Sierpnia 01, 2019, 18:09:23 pm »
Tak, to jak najbardziej prawda, a GTS obecnie pozwala nawet grać tymi wyścigowymi nawet w Sunday Cup... widać, że te wszystkie "stare" tryby singlowe zostały dodane na szybko i tylko limity koni/napędów praktycznie zrobiono, resztę dość mocno luzując. Oczekiwałbym od kolejnego GT właśnie lepszego podziału na klasy aut, żebym się Golfem nie ścigał z Nissanem Motul GTR itp. I skoro taką uwagę przywiązują do historii aut i robią te muzea, fajnie, jakby było więcej pod to wyścigów (jakieś stare Lancie Delty Integrale itp.), może nawet warianty tras "retro". Ale patrząc na to co jest teraz, raczej nie będzie takiego trybu kariery, ktory by nas po klasach fajnie przerzucał w górę.

Zapraszam więc do Project Cars 2 chociaż tam bez kiery lepiej nie podchodzić ;)

Tam masz tonę klasycznych pojazdów i wersje retro torów wyścigowych w tym rewelacyjnie oddany LeMans z 1971 roku :)

Nie mniej carlista tam skupia się na klasycznych autach wyścigowych nie drogowych. W sumie to i słusznie bo takie samochody lepiej nadają się do ścigania niż auta drogowe :)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2062 dnia: Sierpnia 01, 2019, 18:48:27 pm »
Oczywiście, mówię o kolejnej wersji, o tej już nie. Chociaż więcej tras akurat bym chętnie jeszcze w tej zobaczył.

Szczerze.... Jeżeli twórcy rozwijają swój produkt taki szmat czasu po premierze.... Można znaleźć jakieś pozytywy.
Ot, ktoś kupił grę niedawno i wzorem Dc za nieduże pieniądze otrzyma całkiem dobra grę. Jakiś maniak gra od premiery, cieszy się, że stale otrzymuje jakieś upominki - zresztą Yamauchi wspominał, że to rozwojowa platforma, która latami będzie wspierana.

Trasy, o których wspomniałeś - jak najbardziej. Ja jednak takiego modelu nie kupuję. Najczęściej nabywam grę w okolicy premiery i chcę kompletnego produktu. Dzisiaj widziałem na YouTube, ze do SF V dodadzą nowe postaci, kilka lat po premierze. Z tego skorzysta garstka (turnieje, osoby, które kupiły niedawno grę). Czyli tak, jak w przypadku GTS. Ja nie mam zamiaru znowu instalować danej pozycji, bo coś tam wrzucili. No łał.

A jak ludzie idą na to, zgadzają się, głosują portfelem, to później płacz i 4/10 na meta dla jakiejś gry, bo licho z zawartością, a 240zł twórca sobie życzy.

Tak, jak ci Mrocz doradził, kup drugie PC i ciesz się bardzo udaną grą wyścigową, albo najlepiej kup ostatnią Forzę Motorposrt i otrzymasz setki rożnych pojazdów, kampanię na 40 godzin i jakość grafiki godną tej generacji.

Włączyłem wczoraj na chwilę GTS i był problem z kilkoma podstawowymi rzeczami, ponieważ wyładowania elektrostatyczne tańczące w atmosferze niekoniecznie lubią się z połączeniem z siecią i już kilka opcji w grze kręciło nosem, a ja chciałem tylko zagrać sobie w grę, którą kupiłem.  :-x

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2063 dnia: Sierpnia 01, 2019, 21:17:52 pm »
To jest ten problem, że kiedyś już zainwestowałem w kierę do PS3 i teraz mi szkoda na kolejną.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2064 dnia: Sierpnia 12, 2019, 11:11:15 am »
Wczoraj odpaliłem na chwilę GT, chciałem spróbować szczęścia w trybie Sport (chociaż ten sposób zapisów na konkretną godzinę mnie wicąż nie przekonuje). Wziałęm wyścigi tej samej marki, żeby mieć w ogóle jakieś szanse z wyjadaczami. Czołówka na bank jechała na kierownicy więc odstawałem mocno, ale sporo graczy jechało też słabszych (dużo wypadali) i nawet miałem szansę na miejsce gdzieś w pierwszej piątce. Miałem, ale oczywiście GT Sport ma kosmiczne problemy z detekcjami kolizji i nakładaniem kar. Już parę razy mi się zdarzyło, że dostałem karę ocierając kogoś lusterkiem, a innym razem ktos wywala mnie z toru i nie dostaje kary:

Ot, tutaj w parę sekund tracę 5 miejsc, bo dwóch kolesi mnie zderza i żaden nie dostał kary:



------

Tu znowuż problem z detekcją skracania sobie drogi. Na pierwszym kółku (szykana na Suzuce) ściąłem zakręt mocno z lewej za słupkiem i gra miała to gdzieś, a jak za drugim razem wyjechałem nieco z prawej i potem dużo mniej z lewej, to już dostałem 1,5 sekundy kary. Chociaż przez poślizg nie zyskałem na tym nic.



Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2065 dnia: Sierpnia 12, 2019, 11:56:02 am »
No na obu filmikach słusznie zebrałeś karę.

Detekcja kolizji i nakładanie kar następuje też jak ktoś wjedzie w ciebie (by nie robić brake check). Zresztą typ był w twoim polu widzenia a ty go dociskałeś do środka zakrętu ;) W prawdziwym wyścigu też by ty zebrał karę. Zwróć uwagę że Ci kierowcy trzymali swój tor jazdy, a to ty próbowałeś zmieniać w trakcie ;)

Co do drugiego filmiku kara następuje dopiero jak ZYSKASZ cenne sekundy skracając sobie drogę. W pierwszym przypadku mocno straciłeś czas i gra uznała, że mialeś zwykły wypadek. Za drugim razem zyskałeś sekundy i nałożyła ci karę za nieprzepisową jazde.

Z całym szacunkiem, ale musisz poćwiczyć zachowanie w trakcie wyścigu i czystą jazdę sportową ;)

Pamiętaj też, że gra dobiera ci graczy do twojego poziomu. Im jeździsz czyściej i lepiej tym trafiasz na bardziej doświadczonych graczy. Wiem bo sam mam klasę "S" w safety rating :)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2019, 12:06:55 pm wysłana przez Mrocz »

GoDlike

  • Redakcja
  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 05-08-2019
  • Wiadomości: 89
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2066 dnia: Sierpnia 12, 2019, 12:09:26 pm »
W pierwszym filmiku w 0:10 widać wyraźnie, że to drugi gracz uderzył w tył samochodu gnyska, a nie on w jego.


PS4 Pro | Xbox One X | PS3 | Xbox 360

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2067 dnia: Sierpnia 12, 2019, 12:15:28 pm »
Jechałem na widoku z "maski", więc nie widziałem tego kolesia, dopiero jak mnie stuknął. W 0:07 widać też, że koleś w czarnej maździe wjechał mi w tyłek najpierw, a potem próbował mnie brać z prawej (ewidentnie odbija do lewej), chociaż jechałem tą samą linią co Ci przede mną. Pokazało mi go w martwej strefie dopiero jak stałem już w poprzek. Ale to i tak nic przy sytuacji gdy ktoś z całej siły wjeżdża przed ostrym zakrętem w tyłek (na Dragon Trail miałem takie sytuacje). 3-4 kierowców zderza się ze ścianą i próbuje cofać, a tamten albo nie dostaje kary, albo te 1-1.5 s to i tak mniej, niż cofanie tak, aby nie zderzyć pozostałych wyrzuconych. Generalnie GT zdaje się obserwować tylko sam moment kolizji (dotknięcia aut), a nie tego, co stanie się potem.

Zresztą, na temat problemów z detekcją skrótów i kolizji najlepiej komentuje reset rankingu z 2 sierpnia, z oficjalnej strony... https://www.gran-turismo.com/pl/gtsport/news/00_8753055.html - po tak długim czasie od premiery nie powinny się dziać takie rzeczy.

Generalnie, chyba z platyny nici, bo poza tymi dwoma trofeami z wygrywaniem Pole Position i 1 miejsc, reszta nie jest jakaś hiper-trudna (chociaż > 300 wyścigów jest masakrycznie czasochłonne), ale wyścigi online to jest dla mnie jakiś hardcore z tym wypadaniem z trasy przez otarcia.

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2068 dnia: Sierpnia 12, 2019, 12:16:53 pm »
W pierwszym filmiku w 0:10 widać wyraźnie, że to drugi gracz uderzył w tył samochodu gnyska, a nie on w jego.

Za to pierwszy przypadek 100% wina gnyska. Przykro mi, ale takie jeżdżenie w lewo i prawo kiedy wyraźnie jest za tobą drugi samochód jest karane w wyścigach. Drugi przypadek również jest dyskusyjny, bo gnysek trochę buja samochodem ;) Pamiętajmy, że to jednak AI ocenia kary a nie żywy człowiek, więc nigdy to nie będzie 100% trafne, ale w 90% przypadków kary są jednak słuszne. Co do reszty przypadków 100% słuszne kary.

+ dodajmy do tego informacje, że gra dobiera nam graczy z tego samego Safety rating co my mamy. Więc skoro gnysek ma taki a nie inny styl jazdy, to trafia na podobnych graczy.

Jechałem na widoku z "maski", więc nie widziałem tego kolesia, dopiero jak mnie stuknął. W 0:07 widać też, że koleś w czarnej maździe wjechał mi w tyłek najpierw, a potem próbował mnie brać z prawej (ewidentnie odbija do lewej), chociaż jechałem tą samą linią co Ci przede mną. Pokazało mi go w martwej strefie dopiero jak stałem już w poprzek. Ale to i tak nic przy sytuacji gdy ktoś z całej siły wjeżdża przed ostrym zakrętem w tyłek (na Dragon Trail miałem takie sytuacje). 3-4 kierowców zderza się ze ścianą i próbuje cofać, a tamten albo nie dostaje kary, albo te 1-1.5 s to i tak mniej, niż cofanie tak, aby nie zderzyć pozostałych wyrzuconych. Generalnie GT zdaje się obserwować tylko sam moment kolizji (dotknięcia aut), a nie tego, co stanie się potem.

Kamera z maski i że "nie widzisz" cię nie usprawiedliwia. W grze są narzędzia jak lusterko wsteczne/radar itp by sobie z tym pomóc :) ja jeżdżę z widoku z kokpitu i widzę jeszcze mniej, a nie zajeżdżam ludziom drogi.

Zresztą, na temat problemów z detekcją skrótów i kolizji najlepiej komentuje reset rankingu z 2 sierpnia, z oficjalnej strony... https://www.gran-turismo.com/pl/gtsport/news/00_8753055.html - po tak długim czasie od premiery nie powinny się dziać takie rzeczy.

Generalnie, chyba z platyny nici, bo poza tymi dwoma trofeami z wygrywaniem Pole Position i 1 miejsc, reszta nie jest jakaś hiper-trudna (chociaż > 300 wyścigów jest masakrycznie czasochłonne), ale wyścigi online to jest dla mnie jakiś hardcore z tym wypadaniem z trasy przez otarcia.

Tak więc powtarzam moim zdaniem oba przypadki były twoją winą i gdybym to ja przyznawał kary bym przyznał je tobie.

Co do przypadku ścinania zakrętów. To nie ma tu żadnej dyskusji z tym moim zdaniem. Gra zachowała się dokładnie tak jak powinna. Tłumaczyłem ci, miałeś stratę czasu przy pierwszym wyjechaniu z toru - wypadek - nie dorzuca ci dodatkowej kary
Miałeś zysk czasu przy drugim zjeździe - kara
Ten reset rankingów dotyczył zupełnie czego innego i ludzie robili sobie naprawdę spory zysk czasowy.

Tak samo działa Project Cars, Assetto Corsa i każda inna gra z karami za wyjazdy z toru ;)
Wiadomo żaden system sterowany przez AI nie będzie tak dobry jak ocena człowieka, ale nie ma też co winić systemu jak serio popełnia się błędy.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2019, 12:31:37 pm wysłana przez Mrocz »

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2069 dnia: Sierpnia 12, 2019, 12:44:54 pm »
Bujanie wynika właśnie z jazdy na padzie. Nie powino zatem dobierać graczy z kierownicą z tymi z padem.

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2070 dnia: Sierpnia 12, 2019, 12:49:37 pm »
Bujanie wynika właśnie z jazdy na padzie. Nie powino zatem dobierać graczy z kierownicą z tymi z padem.

Wiesz. W klasie bezpieczeństwa S też są ci co jeżdżą na padzie. Trening czyni mistrza. Naprawdę nie ma co obwiniać gry za swoje błędy.

Dodam, że Pad nie zawsze jest wolniejszy od kierownicy. Znam sporo kierowców co wręcz wymiatają na padzie. Kierownica ma swoje ogromne zalety jak immersja itp, ale ma też swoje wady, na przykład wychodzenie z poślizgów jest dużo dynamiczniejsze i szybsze na padzie, kierownica z FFB może tę czynność nawet utrudnić.

Wyścigi to nie jest sytuacja jak w FPSach gdzie myszka zawsze ma przewage nad padem. Czy grasz na kierownicy czy padzie zawsze samochód ma te same osiągi i tu jest kwestia przyzwyczajenia tylko. Owszem w rozbudowanych symulatorach, jest problem opanować samochód na padzie, ale to wynika z innych czynników. Zarówno Forza jak i GT Sport są mocno projektowane pod pada i spokojnie można się na padzie ścigać z posiadaczami nawet najdroższych kierownic.

Zresztą polecam filmik. W przypadku GT Sport największą różnicą na korzyść kierownicy są wyścigi ze zużyciem opon, gdzie jesteśmy wstanie o wiele płynniej jeździć, kontroler nie odstaje natomiast w kwestii czasów i szybkości :)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2019, 12:57:30 pm wysłana przez Mrocz »

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2071 dnia: Sierpnia 12, 2019, 19:26:56 pm »
Trudno jednoznacznie stwierdzić po tych filmikach, brakuje mi trochę więcej kontekstu. Ja kiedyś byłem w podobnej sytuacji , z tym że byłem tym gościem z tyłu i walczyłem o pierwsze miejsce. Na przedostatnim zakręcie Brands Hatch lider popełnił błąd i za ciasno go przeszedł, ja miałem dobrą prędkość i byłem po zewnętrznej, ale gość przede mną zaczął zajeżdżać mi drogę i w efekcie wylądowałem na poboczu i zająłem 5 miejsce :(

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2072 dnia: Sierpnia 23, 2019, 16:34:49 pm »
Spa wraca do GT Sport

https://www.gtplanet.net/spa-francorchamps-gt-sport-soon/

prawdopodobnie wraz z deszczem.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2073 dnia: Sierpnia 23, 2019, 20:22:06 pm »
Rychło w czas, F1 też tam zaraz zmierza :P

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2074 dnia: Sierpnia 24, 2019, 00:02:31 am »
Gnysek, odnośnie Twoich wcześniejszych postów - ponabijaj trochę ten safety rating, np. przejedź kilka wyścigów na ostatnim miejscu, ale jadąc bardzo ostrożnie. Różnice pomiędzy tymi klasami są dość duże i Fun z jazdy wraz z ostrożniejszymi graczami jest przeogromny.

Mnie udało się wygrać kilka wyścigów w trybie Sport i za każdym razem prawie miałem atak serca 8) ale też i samo dojechanie na kilka miejsc wyżej od pozycji startowej jest dobrym wyścigiem.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2075 dnia: Sierpnia 24, 2019, 11:51:47 am »
No pare razy byłem trzeci. Generalnie myślałem może o platynie ale nawet do Pole Position mi brakuje zawsze sporo (nie wiem jak GT to podlicza i dobiera). Chyba bym musiał w drugą stronę się porozbijać żeby potem wykręcić super czas :P
Niestety zazwyczaj brakuje mi ok. sekundy więc to musi być kwestia centymetrów w hamowaniach czy wchodzeniach w zakręt, które na padzie mi uciekają. Oglądając replay ciężko nawet zauważyć drobne różnice z pierwszym graczem. Może kwestia doświadczenia, niby na każdą część poświęcam grubo ponad 100h, ale pewnie trzeba znacznie więcej.

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2076 dnia: Sierpnia 24, 2019, 12:00:55 pm »
Platyna jest do ogarnięcia, to chyba bardziej grind i poświęcony czas, niż jakieś nadludzkie umiejętności. Sam mam obecnie około 10 zaliczonych pole positions, a gram na padzie i jestem taki sobie (gram w daily races A, bo lubię, gdy każdy ma taki sam samochód i możliwości).

Jak kręcisz te czasy? Ja w kwalifikacjach jeżdżę na manualnej skrzyni i 0 TCS, zawsze to te parę ułamków sekundy szybciej. Ale startowalem też z PP z czasem, który zrobiłem na automacie i 0 TCS. W trakcie wyścigów biorę jednak automat i 1 TCS, bo stres robi swoje  :mad:

Nie poddawaj się, jak chcesz platynę, to ta na pewno jest w twoim zasięgu. Wygrasz jeden wyścig i zobaczysz, że jest to możliwe  8)


gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2077 dnia: Sierpnia 24, 2019, 13:12:06 pm »
0 TCS ale automat. Źle mi się zmienia biegi na padzie, pewnie musiałbym na słuchawkach żeby słyszeć silnik, ale może to jest ta różnica.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2078 dnia: Sierpnia 25, 2019, 15:25:19 pm »
Gnysek, zmień sobie sterowanie na Bieg w dół - kwadrat, Bieg w górę - trójkąt . Dla mnie to była najlepsza opcja na pada . Poza tym polecam na starcie TCS na 1 a po wystartowaniu z powrotem na 0, liczy się każda sekunda!

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Krulismo Sport
« Odpowiedź #2079 dnia: Sierpnia 26, 2019, 15:24:00 pm »
Na automacie trudniej się ścigać niż na manualu moim zdaniem. Zdecydowanie zmień to.