Autor Wątek: PlayStation 5 - Temat Główny  (Przeczytany 183745 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #760 dnia: Listopada 26, 2020, 19:04:59 pm »
No i właśnie z tym multi. Skoro to tak poprawia dynamikę to znaczy, że gracze używający 120fps będą mieli przewagę? Jeśli tak to w przyszłości jak gra w multi będzie śmigać w 4k i 120fps to gracze posiadający odpowiednie panele tv będą mieli łatwiej.

Peszek  :troll:

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #761 dnia: Listopada 26, 2020, 20:20:01 pm »
Ty wooyek lepiej powiedz jak zmieniłeś datę rejestracji...

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #762 dnia: Listopada 27, 2020, 01:27:00 am »
Nie zdarza się to często, ba nigdy w życiu mi się to nie zdarzyło....

Dualsense jest dla mnie najmniej wygodnym padem jakiego używałem w życiu i to jedyny pad z którym mam osobiście problem, bo zazwyczaj oswojenie się z padem u mnie to maks minuta, a w tym przypadku po tygodniu dalej mam problem i wolę grać na ds4.

Widzę, że podczas grania ręce ciągle mi chodzą i hmm szukają lepszego chwytu, coś jak z telefonem, kiedy kciukiem chcemy sięgnąć mniej dostępnych miejsc na ekranie. Gram pół godziny i czuje jakbym grał na vicie, ręce zaczynają odczuwać uciski i niewygodę, wybrzuszenia po bokach są dla mnie ciut za duże, przez co odczuwam sporą niewygodę. Do tego kciuki mi się ślizgają po gałkach czego nie miałem na ds4 czy xboxowym padzie.

Niewygodny pad to dla mnie nowość, ale po niecałej godzinie czuję w dłoniach, że jest coś ciągle nie tak, gdzie na innych mogę grać godzinami i nic. Czytam, że u innych osób też ten problem występuje, nie wiem jaka skala, nie interesuje mnie aż tak, bo to ja mam grać, nie inni, ale jest to dla mnie dość spory problem i zastanawiam się nad sprzedażą konsoli. Jakby ds4 działał w grach z ps5 to by nie było problemu, a tak muszę przemyśleć temat i ewentualnie czekać na pady od innych producentów.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #763 dnia: Listopada 27, 2020, 07:21:16 am »
No i właśnie z tym multi. Skoro to tak poprawia dynamikę to znaczy, że gracze używający 120fps będą mieli przewagę? Jeśli tak to w przyszłości jak gra w multi będzie śmigać w 4k i 120fps to gracze posiadający odpowiednie panele tv będą mieli łatwiej.

Peszek  :troll:

Haha :D

Nie ciesz się bo moj tv jest większy i siedze bliżej to i tak będę miał przewagę w Warzone. :P

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #764 dnia: Listopada 27, 2020, 09:40:39 am »
Nie zdarza się to często, ba nigdy w życiu mi się to nie zdarzyło....

Dualsense jest dla mnie najmniej wygodnym padem jakiego używałem w życiu i to jedyny pad z którym mam osobiście problem, bo zazwyczaj oswojenie się z padem u mnie to maks minuta, a w tym przypadku po tygodniu dalej mam problem i wolę grać na ds4.

Widzę, że podczas grania ręce ciągle mi chodzą i hmm szukają lepszego chwytu, coś jak z telefonem, kiedy kciukiem chcemy sięgnąć mniej dostępnych miejsc na ekranie. Gram pół godziny i czuje jakbym grał na vicie, ręce zaczynają odczuwać uciski i niewygodę, wybrzuszenia po bokach są dla mnie ciut za duże, przez co odczuwam sporą niewygodę. Do tego kciuki mi się ślizgają po gałkach czego nie miałem na ds4 czy xboxowym padzie.

Niewygodny pad to dla mnie nowość, ale po niecałej godzinie czuję w dłoniach, że jest coś ciągle nie tak, gdzie na innych mogę grać godzinami i nic. Czytam, że u innych osób też ten problem występuje, nie wiem jaka skala, nie interesuje mnie aż tak, bo to ja mam grać, nie inni, ale jest to dla mnie dość spory problem i zastanawiam się nad sprzedażą konsoli. Jakby ds4 działał w grach z ps5 to by nie było problemu, a tak muszę przemyśleć temat i ewentualnie czekać na pady od innych producentów.

Ja akurat problemu nie mam i szybko się przestawiłem, jednak zwróciłem uwagę na jedną rzecz, gdy pisałem o różnicach między DS4 i DSe. DS4 i pady od X'a mają większe wcięcie pod spustem i ręka, tak jakby, blokuje się w tym miejscu. DSe ma to płytsze i może to być jeden z problemów ergonomii.

W sumie jesteś dla mnie pierwszą osobą, która pisze o tym, ale nie szukałem tego, ani nie chodzę za bardzo po innych forach. Ciekawe faktycznie jak dużo ludzi ma taki problem (choć jak sam piszesz, dla Ciebie ważne jest jak Ty się czujesz, więc koniec końców nic to nie zmienia).

Ja napisze o czymś innym - wczoraj w końcu zacząłem słyszeć konsolę. To nie poziom PS4, ani pro, jednak grając w GoT, po zdjęciu słuchawek dźwięk z konsoli był słyszalny. Nawet nie chodzi o szum powietrza, ale o delikatne terkotanie. Od początku słyszałem, że wiatrak ma coś takiego i teraz jest jakby głośniej (może odkleja się naklejak, która powoduje u niektórych "wycie" wiatraka ;) ). Z tego co widziałem w PS5 są montowane dwa wiatraki, ciekawe, czy ma to jakiś wpływ (teoretycznie nie powinno, ale trochę się różnią budową). Ktoś twierdził też, że po aktualizacji konsola zaczęła nieco głośniej chodzić. Ciekawe czy to prawda.
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2020, 09:46:49 am wysłana przez Zielarz »

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #765 dnia: Listopada 27, 2020, 11:46:30 am »
Dzięki Moladr. Tak swoją drogą to nie wkurza Was trochę to, że obecna generacja będzie aż tak przypominać PC gaming? Te wszystkie tryby do wyboru, 60fps 4k, 120fps FHD, 60fps FHD + RT itp. Dla mnie to trochę bezsensu. Powinien deweloper decydować w jakim trybie jego gra prezentuje się najlepiej.
Wierz lub nie, ale jest sporo osób, wliczając w to mnie, których nie tylko to wkurza, co wku....
Jakbym chciał babrać się w czymś takim to ponad 20 lat temu bym nie przestał grać na blachach, ale najwyraźniej developerzy chcą, abym znowu się poczuł jak wówczas, co mnie bardzo irytuję.
Tylko, że cały ten syf zaczął się już na poprzedniej generacji, czyli PS4 i chyba od Nioha.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #766 dnia: Listopada 27, 2020, 12:00:23 pm »
O ile wybory ala wyzsza rozdzialka 30fps a nizsza 60 to jeszcze mi nie wadzilo, to juz wybor "4k gorsze z lepszymi detalami" a "prawdziwe 4k z mniejszymi" powodowalo u mnie lekka irytacje. Pierwszy i ostatni raz 3 tryby graficzne zauwazylem w Rise of Tomb Raider i naprawde mase czasu spedzilem pstrykajac miedzy tymi dwoma "4K" aby wylapac roznice i wybrac w jakim trybie grac.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #767 dnia: Listopada 27, 2020, 14:15:23 pm »
Zielarz

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #768 dnia: Listopada 27, 2020, 15:00:25 pm »
Dzięki Moladr. Tak swoją drogą to nie wkurza Was trochę to, że obecna generacja będzie aż tak przypominać PC gaming? Te wszystkie tryby do wyboru, 60fps 4k, 120fps FHD, 60fps FHD + RT itp. Dla mnie to trochę bezsensu. Powinien deweloper decydować w jakim trybie jego gra prezentuje się najlepiej.
Wierz lub nie, ale jest sporo osób, wliczając w to mnie, których nie tylko to wkurza, co wku....
Jakbym chciał babrać się w czymś takim to ponad 20 lat temu bym nie przestał grać na blachach, ale najwyraźniej developerzy chcą, abym znowu się poczuł jak wówczas, co mnie bardzo irytuję.
Tylko, że cały ten syf zaczął się już na poprzedniej generacji, czyli PS4 i chyba od Nioha.

Wierze bo dla mnie to największa wada tej generacji. W ogóle obecne konsole powodowały u mnie niemal zerowy hype, bo nie rozumiem logiki wypuszczania co 8 lat czegoś co w dniu premiery nie miażdży technicznie wszystkiego dookoła. Ludzie teraz kupują co rok nowego iPhone'a za chore pieniądze, a konsoli raz na kilka lat nie kupili by droższej? Sto razy bardziej wolałbym wydać za PS5 nawet te 4 czy 5tyś, ale poczuć, że kupuje coś konkretnego. Szczerze mówiąc to bardziej jaram się na myśl o wersjach Pro obecnych konsol bo tam może wreszcie 4k z RT i w 60fps będzie standardem. PS5 kupiłem chyba tylko dlatego, że...w sumie to sam nie wiem po co. Najbardziej przekonał mnie fakt, że multiki chodzą lepiej niż na XsX, simy typu Assetto Corsa Competezione odpale w 60fps (tu dzięki Mrocz.i Windom za info) i że moja stara kierownica będzie działać z konsolą.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #769 dnia: Listopada 27, 2020, 17:33:16 pm »
Naprawili podobno ten problem z grami które się nie instalowały na zawsze. I zdaje mi się, że rzadziej płyta rusza bez powodu, chociaż mam ciągle wrażenie, że jak się kończy instalacja dowolnej gry/patcha, to napęd i tak rusza na kilka sekund, pomimo grania w coś innego. Tak jakby odświeżał ikonki czy coś i z płyty musiał wziąć, no nie wiem. Na razie jedyny problem jaki miałem to z ładowaniem pada z przedniego USB, ale to niby też naprawiono właśnie.

Wkurza mnie, że nie ma łatwego sposobu na pobranie/wysyłanie sejvów do gier z PS4 z chmury z menu danej gry, trzeba głęboko wchodzić w opcje dla każdej jednej pozycji i szukać pośród dziesiątek gier. Część sejvów wyświetla się dodatkowo jako "nieznana gra", nawet jeśli dana gra wcześniej na liście była (Death Stranding tak ma). Gry z PS5 nie dostają też historii aktualizacji, chociaż te z PS4 konsola obsługuje i wyświetla.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #770 dnia: Listopada 27, 2020, 17:51:10 pm »
Zielarz


Dzięki, później sprawdzę z dźwiękiem, czy o to chodzi, bo widzę, że to też naklejka.

Co do ustawień - obecnie uważa się, że ludzie lubią mieć wybór. Zarówno w kwestii wersji sprzętu jak i ustawień w grach. Ja mimo wszystko uważam, że ważny jest umiar, bo rośnie nam ilość feature’ów i przez to może być wiele kombinacji. Ma to też wpływ na sam proces tworzenia, optymalizacji i QA. Fidelity Mode i Performance (rozbite na 60 i 120) to dobre wyważenie. Oczywiście jednak są tacy, którzy lubią mnogość opcji, ale wtedy właśnie może lepiej żeby inwestowali w PC.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #771 dnia: Listopada 28, 2020, 08:45:34 am »
Powinna być tylko opcja w grach do wyboru 30 i 60 fps lub 60 i 120. Najlepiej różniące się tylko rozdzielczością.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #772 dnia: Listopada 30, 2020, 10:23:39 am »
Mam pytanie do grających.
Mój amplituner nie ma wyjścia HDMI(arc) to się chyba zwie fachowo, czyli przekaz obrazu z dźwiękiem. Na 5.1 gram blisko 15 lat i ciężko byłoby mi się przestawić na dźwięk z głośników tv.
Jak to u was wygląda? Ktoś się męczy na dźwięku z tv? Jeśli tak to jak to się ma do tych zapewnień Cernego o niesamowitej jakości dźwięku?
Jak sprawdziłem ceny nowych amplitunerów z wejściami/wyjściami hdmi to oniemiałem, bo to niemal równowartość nowych konsol.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #773 dnia: Listopada 30, 2020, 10:48:45 am »
Jeśli tak to jak to się ma do tych zapewnień Cernego o niesamowitej jakości dźwięku?

Na chwilę obecną dźwięk z PS5 strojony jest pod słuchawki, tak zapowiadał to Cerny - jest to środowisko łatwiejsze do okiełznania. Głośniki będą później i zgaduje, że prędzej te w TV (choć i tutaj jest różnie z ich umiejscowieniem i funkcjami). Oczywiście wszystko dotyczy lepszej przestrzenności dźwięku, bo wciąż można podłączać swój system po staremu (choć oczywiście nie po optyku).

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #774 dnia: Grudnia 01, 2020, 00:32:07 am »
Raczej żaden obecnie produkowany tv nie dostarczy Ci jakości dźwięku z setupu 5.1, słuchawek lub monitorów studyjnych.

Ja jadę na ostatniej opcji i korzystam z DAC (Audiolab m-dac) podpiętego do tv/konsoli kablem optycznym. Jednak nie daje to pełni możliwości jakie dostajesz w HDMI - a wydaje mi się że nie ma żadnego DAC (czyli samego przetwornika) z inputem hdmi. Nie ma takiej niszy - zazwyczaj właśnie konsumenci biorą kombajny - AVR do wszystkiego.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #775 dnia: Grudnia 01, 2020, 08:24:57 am »
Jestem po pierwszych testach PS5. Przed premierą jak i po niej nie miałem jakiegoś dużego hype'u i to chyba dobrze bo bardzo miło się zaskoczyłem. Pierwsze wrażenie po wyjęciu z pudełka "eee nie jest taka duża". Dopiero po postawieniu jej na szafce gdzie niżej stoi PS3 fat (pierwszy model jeszcze ze slotami na karty pamięci) zobaczyłem jakie to bydle. Konsola mi się podoba, co mnie nieco dziwi bo jestem zwolennikiem prostego desginu, a tu wygląd jest bardzo futurystyczny.

Pad po pierwszym złapaniu od razu wydał mi się mniej wygodny od DS4 i bałem się, że przy dłuższych posiedzeniach będzie to mocno czuć, ale jest wręcz przeciwnie. Ukończyłem AstroBot'a (swoją drogą naprawdę fajna gierka), pograłem w Warzone i pośmigałem po menu konsoli, a żadnego dyskomfortu nie odczułem po tych kilku godzinach. No właśnie, skoro już przy padzie jestem to...WOW!!! Myślałem, że te triggery i wibracje haptyczne to bardziej bełkot marketingowy, ale to co można poczuć grając w AstroBot'a totalnie mną zamiotło. To jest coś co można śmiało nazwać mianem next-gen i moim zdaniem to najlepszy element konsoli. Nie ma sensu się rozpisywać, bo nic nie odda tego co ten pad potrafi jeśli samemu się nie zagra. Jestem tylko ciekaw czy będzie wytrzymały, bo spusty stawiają czasem tak duży opór, że miałem obawy czy aby na pewno aż tak mocno mam je naciskać. Naprawdę genialne rozwiązania ma DualSense. Od razu przyszło mi na myśl, że nowe kierownice też powinny mieć takie wibracje, bo skoro na padzie czuć czy biegniemy po piasku, czy pada na nas deszcz, czy jedziemy na łyżwach lub biegniemy po szkle albo kamieniach, to jak genialnie kierownice oddawałyby fakturę powierzchni po jakiem jedziemy. Jestem naprawdę pod ogromnym wrażeniem nowego pada.

Z miłych zaskoczeń to oczywiście szybkość SSD. Był w necie jakiś test, że niby PS5 z trybu spoczynku włącza się 14sek do wejścia w menu. Nie wiem o co chodzi, ale u mnie jak wezmę pada z półki, wcisnę PS button, to zanim dojdę do fotela (2 kroki) to konsola już jest w menu. Jednak dyski SSD dają dużo komfortu i nie dziwie się, że było o nich tak głośno przed premierami nowych konsol. Taki Warzone doczytuje wszystko z mig. Nie ma już czekania na wyświetlanie zestawów uzbrojenia czy skórek operatorów. Wszystko jest od razu a sama rozgrywa pojawia się na ekranie nieporównywalnie szybciej niż jak miało to miejsce na poprzedniej generacji. Jak na razie sprzęt jest cichutki. Miałem problem z kablem HDMI bo użyłem tego co był do PS4 i na ekranie w PS5 migotały mi białe kropki (taki jakby śnieg z zakłóceń analogowego tv tyle, że w bardzo małej ilości). Po zmianie kabla na 2.0b (ten z zestawu konsoli jest zbyt krótki żebym schludnie spiął nim konsolę z tv) problem zniknął. W ogóle to polecacie jakieś specjalnie kable HDMI do PS5? Ja mam obecnie jakiś o przepustowości 18Gbps i nie wiem czy powinienem kupić jakiś lepszy i czy to poprawi mi w jakikolwiek sposób obraz (obecnie działa wszystko w 4k i HDR bez żadnych niedogodności, ale ktoś tu coś pisał o nasyceniu kolorów itp. stąd pytam o lepsze kable i czy to coś zmieni).

Z minusów konsoli to umiejscowienie portów USB. Panel w czarnym piano będzie zaraz porysowany obok tych portów bo sloty są bezpośrednio wycięte w nim, a nikt idealnie nie będzie trafiał wtyczką. Drugim minusem dla mnie jest interfejs PS5. Być może to kwestia przyzwyczajenia, ale po kilku godzinach obcowania nadal nie umiem się przestawić na nowe menu. Jest nieintuicyjne i brak w nim konkretnych podziałów w jakiej sekcji jesteśmy. Odnośnie grafiki w gierkach to się na razie nie wypowiadam, bo grałem jedynie w AstroBota i Warzone, więc nie ma się nad czym rozwodzić. Aha i jeszcze minusik za brak headset'a w zestawie. Ten do PS4 był jaki był, ale mi wystarczył przez całą generację. Tu niby jest mikrofon w padzie, ale wątpię żeby spełniło to swoje zadanie. W ogóle widać, że Sony mocno szukało oszczędności bo konsola jest zapakowana w jakieś boczki jak po jajkach, kabelki są śmiesznej długości, a podstawka na której stawia się konsolę trąci tanim plastikiem.

Podsumowując jestem bardzo miło zaskoczony. Może to też kwestia mojego sceptycznego nastawienia do obecnej generacji. W sumie to miałem darować sobie PS5, ale jak pojawiła się okazja żeby kupić gdzie wszelakie informacje mówią, że kolejne dostawy PS5 mogą być dopiero w nowym roku, to wolałem ją mieć na półce. Na razie nie ma żadnej prawdziwie next-genowej gry, która by mnie zainteresowała, więc pewnie chwilowo będę grał w te z PS4, ale po tym co zobaczyłem już teraz, bardzo jestem ciekaw co ten sprzęt pokaże kiedy swoje gry zaprezentują najlepsi programiści tworzący dla Sony.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #776 dnia: Grudnia 01, 2020, 15:33:43 pm »
W ogóle, żeby dobrze skorzystać z SSD, warto nie odpalać gry normalnie, tylko z tych nowych "kart", np. wybrać poziom który nas interesuje (jeśli to się pokrywa z tym gdzie skończyliśmy). Potrafi wtedy naprawdę trwać to 4-5 sekund, zamiast oglądać logo, intro, menu itd. Zwłaszcza w Astro to czuć, dostałem powiadomienie, że ktoś pobił mój czas w wyścigu i jak wybrałem "zagraj" to za 4 sekundy już byłem na poziomie, kosmos.

Niestety, długość kabli to faktycznie żart, przecież wiadomo, że przed telewizorem 4K nie siedzisz metr od konsoli jak chcesz pada ładować. Dopiero co kupiłem do Xboxa 2,5 metra, nie wiem czemu do PS5 od razu USB-C nie wziąłem za jednym razem.

Czekam co pokaże TGA, zostało 10 dni, mam nadzieję, że usłyszymy o jakichś fajnych grach które zmierzają (i oby jakaś wkrótce). Na razie Cyberpunk pewnie starczy do końca zimy.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #777 dnia: Grudnia 01, 2020, 16:30:17 pm »
A właśnie jak to jest z zewnętrznymi dyskami SSD? Pobrałem Warzone i już zostało mi tylko 400GB wolnego miejsca. Można kupić jakiś dysk żeby gry tam trzymać? Wolałbym instalować grę z dysku zewnętrznego niż usuwać za każdym razem i ściągać od nowa na dysk systemowy w konsoli.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #778 dnia: Grudnia 01, 2020, 17:00:45 pm »
W pełni kompatybilnych dysków póki co nie ma. Można zewnętrznie podpiąć dowolny dysk talerzowy albo ssd ale będzie wykorzystywany tylko do gier ps4.

Przenosić gier ps5 na dysk zewnętrzny też nie można, nawet w celu przetrzymania.

Warzone początkowo zainstalowałem na dysku zewnętrznym po ps4, ale chodzi bardzo kiepsko i musiałem przenieść z powrotem na dysk wewnętrzny.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2020, 17:04:52 pm wysłana przez Moldar »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #779 dnia: Grudnia 01, 2020, 20:18:25 pm »
Mała aktualizacja, sprawdziłem dzisiaj i coś naprawili, warzone działa lepiej niż poprzednio, można zgrać na zewnętrzny, uff.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #780 dnia: Grudnia 02, 2020, 08:25:08 am »
To trochę lipa bo przy tej pojemności dysku w PS5 będzie ciągłe usuwanie i pobieranie w kółko. :/

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #781 dnia: Grudnia 02, 2020, 14:35:12 pm »
Niby tak, z drugiej strony generację temu mieliśmy 500GB i starczyło na początku :) Najgorsze jest to, że trzeba by tak z 2TB dołożyć sensownie, a takie dyski to w cenie konsoli. Jak Sony poda modele które pasują, to pewnie ceny tych dysków skoczą kilkanaście procent, więc spodziewam się ponad złotówki za 1GB.

Pocieszające, że PSN działa znacznie szybciej. Od kiedy mam PS5 pierwszy raz udało mi się pobrać gry, które poniżej godziny już były grywalne, a w ciągu 3 godzin całkowicie pobrane. Wcześniej musiałem czekać nawet 10-12 godzin.

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #782 dnia: Grudnia 02, 2020, 15:49:54 pm »
To trochę lipa bo przy tej pojemności dysku w PS5 będzie ciągłe usuwanie i pobieranie w kółko. :/
Przy obecnej prędkości internetu, jakoś specjalnie mnie to nie boli

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #783 dnia: Grudnia 02, 2020, 17:10:27 pm »
To trochę lipa bo przy tej pojemności dysku w PS5 będzie ciągłe usuwanie i pobieranie w kółko. :/
Przy obecnej prędkości internetu, jakoś specjalnie mnie to nie boli

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka



Warzone ze wszystkimi potrzebnymi dodatkami do grania online pobierał mi się około 5 godzin. Dla porównania na Xbox Series X instalcja Warzone z dysku zewnętrznego trwa około 5 minut. Dla mnie to jednak spora różnica. :)

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #784 dnia: Grudnia 03, 2020, 12:42:57 pm »
Plotki na temat 18 niezapowiedzianych jeszcze ex'ów:

https://www.reddit.com/r/PS5/comments/k58vxg/an_indepth_look_at_18_unannounced_playstation_5/?utm_content=title&utm_medium=post_embed&utm_name=af36a986732d43bea0fae8b40d70f09c&utm_source=embedly&utm_term=k58vxg

Co do kilku (nowa gra od FromSoft/JapanStudio/Miyazaki) mam nadzieję, że to prawda. Przy okazji podważa plotkę o remake'u MGS.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #785 dnia: Grudnia 03, 2020, 19:13:40 pm »
Miałem problem z kablem HDMI bo użyłem tego co był do PS4 i na ekranie w PS5 migotały mi białe kropki (taki jakby śnieg z zakłóceń analogowego tv tyle, że w bardzo małej ilości). Po zmianie kabla na 2.0b (ten z zestawu konsoli jest zbyt krótki żebym schludnie spiął nim konsolę z tv) problem zniknął. W ogóle to polecacie jakieś specjalnie kable HDMI do PS5? Ja mam obecnie jakiś o przepustowości 18Gbps i nie wiem czy powinienem kupić jakiś lepszy i czy to poprawi mi w jakikolwiek sposób obraz (obecnie działa wszystko w 4k i HDR bez żadnych niedogodności, ale ktoś tu coś pisał o nasyceniu kolorów itp. stąd pytam o lepsze kable i czy to coś zmieni).
Dziwna sprawa z tymi kropkami na hdmi 1.4 ponieważ takowy kabel wyświetli obraz 4k60fps sdr, ale mocno ucięty w kolorach tj. 420. Sprawdzałem na tv 4k i żadnych kropek nie było zarówno na Koksie jak i Pro. Niestety obraz wyprany z barw z wiadomego powodu. Zby mała przepustowość.
Więc albo jest uszkodzony albo zwariował jak coś pozmieniałeś nie po jego myśli w opcjach konsoli. Hmm może hdr było załączone.

Jednak mniejsza z tym.
Na kablu hdmi 2.0 możesz uzyskać max kolor 4k60 chrome 444, ale w sdr.
Potrzeba do tego niemal 18 Gbps czyli max tego kabla.

Jeżeli chcesz mieć full kolor w hdr przy 4k60 to musi być 20Gbps przy 10bit4k60 oraz 24Gbps przy 12bit4k60. Do takiej konfiguracji potrzebujesz kabla hdmi w wersji 2.1 ponieważ kabel w wersji 2.0 nie jest w stanie tego wyświetlić poprawnie z uwagi na ograniczenie 18Gbps.
Max kabla 2.1 to aż 48Gbps czyli jest w stanie ogarnąć nawet 12bit4k120 full rgb.

A zapomniałem najważniejszego do tego potrzebujesz tv z wejściem hdmi 2.1.
Jeżeli takowego nie masz olej sprawe.

Jeszcze co do kabli dołączonych do konsol. Zarówno przy PS5 jak i XSX jest to to kabel hdmi 2.1.




BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #786 dnia: Grudnia 04, 2020, 08:00:00 am »
Dzięki za wyczerpujące info. Niestety LG C8 nie posiada jeszcze hdmi 2.1, więc obecny kabel z tego co piszesz jest dla mnie wystarczający. Przepinałem na zmianę z kablem z zestawu PS5 i różnic żadnych nie widziałem.

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #787 dnia: Grudnia 04, 2020, 11:49:43 am »
Obecnie robię rozeznanie bo planuje kupić ps5 z tv i od razu będę polował na coś z hdmi 2.1. Jest kilka modeli z tego roku które to obsługują.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #788 dnia: Grudnia 08, 2020, 05:21:01 am »

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #789 dnia: Grudnia 08, 2020, 09:57:36 am »
Dwa lata to całkiem sporo. To jednak lepsze, niż wykupywanie całego studia tak szczerze :)

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #790 dnia: Grudnia 09, 2020, 17:31:40 pm »
W euro rtv agd jutro od 13 kolejna dostawa Ps5. Oczywiście tylko online.

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #791 dnia: Grudnia 09, 2020, 17:45:09 pm »
Będę polował:-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #792 dnia: Grudnia 09, 2020, 18:03:08 pm »
Udanych łowów!

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #793 dnia: Grudnia 10, 2020, 11:53:45 am »
Wczoraj jak w MediaExpert rzucili, to zanim serwisy napisały newsa już było po konsolach.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #794 dnia: Grudnia 10, 2020, 12:02:26 pm »
Panowie, spokojnie. Za 3 miesiące będzie się to walało wszędzie. Cierpliwości trochę.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #795 dnia: Grudnia 10, 2020, 13:53:58 pm »
Na euro jest dostępne ps5 ale tylko w zestawie z grami ubi, drugim padem i kamerka za ponad 3600. Lipa. Janusze jak z olxa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #796 dnia: Grudnia 10, 2020, 15:11:46 pm »
Niech debile kupują ;)

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #797 dnia: Grudnia 10, 2020, 15:17:31 pm »
Niech debile kupują ;)
I kupili. Nie ma już oferty :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #798 dnia: Grudnia 10, 2020, 15:47:42 pm »
Niech debile kupują ;)
I kupili. Nie ma już oferty :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Szanujmy się, choć trochę.  :lol:
Chyba trzeba być niesamowitym desperatem, aby kupić gry od Ubisoftu i zapłacić za to jakiś 1000 PLN. Ale co ja tam wiem o gierkach.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #799 dnia: Grudnia 10, 2020, 17:48:38 pm »
Ogrywam Valhallę na PS5 i trochę na siłę, chociaż w dwa poprzednie Asasyny nie grałem. Więc tak, za taką cenę to już naprawdę desperacja.