Autor Wątek: Next geny  (Przeczytany 75048 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Next geny
« Odpowiedź #80 dnia: Listopada 29, 2018, 15:13:32 pm »
Ok.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Next geny
« Odpowiedź #81 dnia: Listopada 29, 2018, 20:24:24 pm »
4k będzie standardem na następnej generacji, ale to nie oznacza, że wszystkie gry będą w takiej rozdziałce chodzić.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Next geny
« Odpowiedź #82 dnia: Listopada 30, 2018, 11:00:59 am »
Zgodzę się. Już na tej standardem miało być 1080p, a jak się skończyło każdy wie. PS4 jeszcze jako tako się tej wartości trzymało i błękitna ekipa drwiła z zielonej konkurencji i ich 900p. Po kilku latach okazało się, że i konsola Sony z taka rozdzielczością się przywitała, czasami (i to w eksach) bywało jeszcze niżej (!) i to w 2017r.  :-x

Więc nie chce mi się wierzyć, że natywne 4k będzie zawsze i wszędzie standardem. Bedzie zapewne jak obecnie na One X, ale na większą skalę. Czyli sporo gier (więcej niż obecne) w 4k, ale też i niższe rozdzielczości nas odwiedzą.

Rzecz jasna wiele zależy od umiejętności twórców.

Parzcież jak taka Guerrilla Games i Niegrzeczne Psiaki dorwą się do Graj Stacji V to klękajcie narody. :o
Wiele od umiejętności ekipy będzie zależało, bo powiem wam, że wiele pięknych gier na One X działa w natywnym 4k - Destini II, czy Far Kraj Piąty, a są gry mniej efektowne wizualnie i z tym problem mają. Rzecz jasna królem tu jest RDR II, które wygląda nieprawdopodobnie, ma otwarty świat i działa w 4k.

Na przyszłej generacji bardzo chciałbym Wipeout zobaczyć. Omega Collection to tylko reedycja, ale to jedna z najpiękniejszych gier w jakie grałem w ostatnich latach, a ograłem wiele pozycji. Coś niebywałego - i przypominam, że to tytuł przeniesiony z poprzedniej generacji. 

Nie chcę z tego tematu wojenek robić, ale każdy, kto twierdzi, że GTS/Dc jest najlepiej wyglądającą grą wyścigową na PS4, powinien zagrać w to cudo. Zresztą ekipa z Digital Foundry także stwierdziła, że to ścisła czołówka gier na Pro, a kombo 4k i 60 k/s dopełniają całości.

No i ciekawy jestem tych remasterów wszelakich. Już bowiem w kuluarach mówi się o RDR II w 2020r. na piątce, a jestem przekonany, że powtórzą zagrywkę z GTA V, bo to łatwy i ogromny pieniądz.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: Next geny
« Odpowiedź #83 dnia: Listopada 30, 2018, 11:13:44 am »
Panowie, olać 4K, 60 klatek musi wrócić na konsole! Nie zdawałem sobie z tego sprawy, ale niedawno pogrywając trochę na PC, byłem w stanie poczuć różnicę między stabilnymi 30, a pływającymi 50-60 klatkami, i to jest zauważalna różnica. Nawet mimo tego że framerate czasami spadał do 45, gra i tak była znacznie przyjemniejsza niż w tych 30 klatkach. Najlepszą opcją dla gracza będzie kontynuowanie trendu z obecnych wersji Pro i One X - na start dwa tryby do wyboru i każdy gra w to co mu pasuje bardziej.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Next geny
« Odpowiedź #84 dnia: Listopada 30, 2018, 11:24:49 am »
4k nie oleją przez marketing. Nie po to Sony dłubie przy 4k tv by wypuszczać konsolę, która nie współgra z tym, a gracze.... wiadomo.
Byle byłoby ładnie i płynnie.

Oczywiście, że animacja dla komfortu gry jest ważniejsza. Ja grając w Nioh, czy FF XV zawsze wybierałem tryb wydajności, bo na te trzydzieści ciężko było patrzeć mając do wybory kilkanaście, czy kilkadziesiąt klatek schodowych więcej.

Nie raz o tym na GameOnly pisałem. Gdy kupiłem Asasyna Unity, czy Wieśka Trzeciego na blachę i konsolę, to różnica w jakości samej grafiki nie była aż tak wielka. Wiadomo - ostrzej, więcej detali, ale raczej trzeba było się przypatrzyć. Natomiast wystarczył jeden ruch gałką, by przekonać się ile klas dzieli te gry.

becet coś tam kiedyś w temacie The Last of Us przekonywał użytkowników, że woli trzydzieści klatek, bo wystarczy.
No oczywiście, ze stabilne wystarczy, ale płynne sześćdziesiąt jest o kilka klas wyżej :puppy-eyes:

Ja w Nioh na ponad sto godzin rozrywki tylko kilkukrotnie 4k włączyłem dla sprawdzenia i by wyjść z tego wracając do tych okolic sześćdziesięciu, bo różnica to jednak niebo, a ziemia. Podobnie w God of War było, ale tu już podczas eksploracji, szachownica leciała, bo jednak widoki bajeczne, a Nioh to grafika z przedziały 5-7/10 jednak niezależnie od trybu.

Chyba, ze dzięki zapasowi mocy obliczeniowej dadzą wybór 4k, a fHD i płynniej.


andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: Next geny
« Odpowiedź #85 dnia: Listopada 30, 2018, 11:36:07 am »
No z tym marketingiem jest tak, ze już Prosiak miał być 4K, a jak jest każdy wie. Myślę że śmiało mogą to powtórzyć na kolejnej generacji, i nikt za bardzo narzekać nie będzie. Czyli np standard 4k 30fps, a jak ktoś chce lepszy fps, szachownica i 60 klatek.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Next geny
« Odpowiedź #86 dnia: Listopada 30, 2018, 11:47:30 am »
To byłoby dobre. Byleby tylko nie skończyło się na 4k w remasterach. Ale w takie Horizon Zero Dawn w 4k+60 k/s bym pograł. :roll:
Jeszcze kilkanaście miesięcy gdybania przed nami.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Next geny
« Odpowiedź #87 dnia: Listopada 30, 2018, 13:12:00 pm »
Prosiaka od początku zapowiadali jako szachowe 4k tak btw.

Opcja szachowe i 60, a natywne i 30 brzmi fajnie. Ale i tak deweloperzy będą robić co chcą.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: Next geny
« Odpowiedź #88 dnia: Listopada 30, 2018, 14:06:50 pm »
Wiesz, ja mam wrażenie, że to info o szachownicowym 4K to informacja bardziej dla wtajemniczonych, bo oficjalnie było że PS4 Pro wspiera dynamiczne i natywne 4K + upscale do 4K. Więc przekaz raczej ogólny - 4K bez wdawania się w detale.

https://youtu.be/Cz8wCc36GDA?t=112

Wszystkie szachownice to w zasadzie renderowanie połowy rozdzielczości docelowej, więc jeśli next gen będzie w stanie osiągnąć natywne 4K w 30 klatkach, to imo szachownicowe 4K w 60fps powinno byc jak najbardziej osiągalne. Pytanie tylko, czy algorytmy szachownicowego skalowania są na prawdę tak skomplikowane, że studia mogą nie chcieć się w to bawić?

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Next geny
« Odpowiedź #89 dnia: Listopada 30, 2018, 19:05:45 pm »
Już teraz sporo gier na One X to natywne 4k i 30 k/s. Niektóre gry (Motorsport 7) wyglądają kapitalnie i oferują 4k i 60 k/s.
Więc skoro taka maszyna w 2017r. i rok później taka jakość osiąga, to nie może być, aby za 4 lata grało się w gorszej opcji.

Opcja szachownica i 60 k/s brzmi rewelacyjnie. Ale pewnikiem pójdą w detale, jakość i 4k + trzydzieści.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Next geny
« Odpowiedź #90 dnia: Grudnia 06, 2018, 15:34:18 pm »
Xbox Scarlett ma zostać oparty o technologię AMD. Celem 4K i 60 fps w każdym tytule
Cytuj
Nowa konsola Microsoftu ma zadebiutować w 2020 roku i będzie oparta na technologii AMD (AMD Zen 2 + nowa generacja GPU od AMD). Celem korporacji jest osiągnięcie rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę w każdym tytule.

Xbox Scarlett ma zadebiutować w dwóch wersjach – tańszej (skupionej na chmurze) oraz normalnej (standardowa konsola), jednak w obu wypadkach streaming odegra znaczącą rolę. Firma chce rozszerzyć cyfrową dystrybucję, wprowadzić wiele zmian w Windows Store oraz Xbox App, by jeszcze bardziej scalić wszystkie usługi.

Microsoft podobno nie zapomina również o Wstecznej Kompatybilności – nowa generacja otrzyma pełne wsparcie propozycji, więc bardzo możliwe, że od początku otrzymamy dostęp do wielu tytułów.
https://www.ppe.pl/news/127887/xbox-scarlett-ma-zostac-oparty-o-technologie-amd-celem-4k-i-60-fps-w-kazdym-tytule.html

Jeśli będą dwie wersje to droższa zapewne za 499$, jeśli chcą uciągnąć 4k i 60 fpsów.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: Next geny
« Odpowiedź #91 dnia: Grudnia 06, 2018, 17:22:18 pm »
Xbox One też był oparty o chmurę... :lol: :lol: :lol: :lol:

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Next geny
« Odpowiedź #92 dnia: Grudnia 14, 2018, 15:34:36 pm »
Xbox Anaconda to kodowa nazwa nowej generacji od Microsoftu
Cytuj
O Xbox Anaconda poinformował Jez Corden – dziennikarz Windows Central – który często dzieli się ciekawostkami z amerykańskiego obozu. Microsoft oczywiście nie bez powodu zdecydował się na gada, ponieważ już wcześniej korzystano z ten nomenklatury.

Xbox One X nazwany przez dziennikarzy Xbox Scorpio był przez Microsoft określany jako Xbox Chuckwalla (duża jaszczurka – gad), ale w dokumentach Xboksa One widniało Xbox Durango – warto podkreślić, że kodowa nazwa odnosi się również do dev-kitów, czyli urządzeń przeznaczonych do deweloperów.

A co z tym Xbox Scarlett? Nazwa nie bez powodu pojawiła się po wypowiedzi Phila Spencera, który zapowiedział „nowe konsole” - „Scarlett” odnosi się podobno do ogólnego projektu następnej generacji, w której widnieje kilka sprzętów.
https://www.ppe.pl/news/128163/xbox-anaconda-to-kodowa-nazwa-nowej-generacji-od-microsoftu.html

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Next geny
« Odpowiedź #93 dnia: Grudnia 17, 2018, 11:40:31 am »
Podsumowanie plotek o nowym Xboxie:

Cytuj
-The first console, codenamed Lockhart, is designed to succeed the Xbox One S. It is said to have similar specs to Xbox One X (but most likely with a low-end Ryzen CPU since Jaguar won't cut it for next gen gaming). The goal is for it to play next-gen games at 1080p most likely. Launch price probably around $350 since it will basically be a slightly improved Xbox One X.

-The 2nd console, codenamed Anaconda, is designed to succeed Xbox One X. This is very likely the Ryzen + Navi native 4k 60 FPS console we've heard rumors of. Launch price will probably be $500.

-MS is exploring the possibility of using SSD's to cut down on loading times next gen (most likely using small SSD's for cache purposes alongside a physical hard drive, since an SSD large enough to hold multiple next-gen games would be too expensive for a console)

-MS is partnering with Razer and other accessory companies to design controller peripherals for playing Xbox games on your phone with Project xCloud streaming, and possibly even a dedicated streaming handheld.

-MS is working on a new OS called Game Core, which will allow full backwards compatibility with Xbox One, as well as 360 and OG Xbox games that are backwards compatible. The new OS is more similar to Windows and should make it easier for developers to release a game on both Scarlett and Windows 10.

-The rumored discless Xbox One S is still planned for 2019 with an announce as early as January. MS plans to offer a disc to digital conversion program at retailers. Their sources say that disc-drive models will remain an option next-gen, possibly alongside discless models.
http://gamrconnect.vgchartz.com/thread.php?id=238690

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Next geny
« Odpowiedź #94 dnia: Grudnia 17, 2018, 12:28:54 pm »
Zaskakujące, jeśli się okaże prawdą. Zakładaliśmy, że tańsza konsola będzie w zasadzie urządzeniem wyłącznie do streamingu. Według tej plotki sprawa ma się inaczej, jednak czy sprytnie... Uważam, że nie. Według mnie za bardzo segmentuje i niepotrzebnie komplikuje sytuację - branża idzie w kierunku 4k i nie ma sensu trzymać się 1080p, bo mocniejsza konsola i tak może w takiej rozdziałce dostarczać obraz (dla tych co jeszcze nie przesiądą się na 4k TV). Nawet zakładając, że gry pod oba systemy mają się wyłącznie różnić rozdzielczością i może frame rate'em to i tak stwarza to potrzebę tworzenia dwóch wersji. I jak tu też wykorzystać w pełni moc danego sprzętu, przecież to będzie kalka sytuacji z obecnej generacji... Jakoś dziwnie wygląda taka sytuacja, śmiem twierdzić, że to plotka, albo rzeczywiście MS ma pokraczne pomysły (tak przynajmniej dla mnie to wygląda na tę chwilę).

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Next geny
« Odpowiedź #95 dnia: Grudnia 17, 2018, 13:00:26 pm »
Jest w tym pewna logika, bo wtedy xbox one X zapewne też obsługiwałby gry z nowej generacji, więc już na starcie MS miałby pewną bazę użytkowników. Wyżej wymieniony tańszy model byłby tylko nieco usprawnionym koksem (coś jak S w stosunku do pierwotnego one). Zresztą devsi chyba już się przyzwyczaili do robienia kilku wersji danej gry, a znana architektura sprawiłaby, że nie byłoby to tak bolesne.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: Next geny
« Odpowiedź #96 dnia: Grudnia 17, 2018, 18:18:36 pm »
Jak dla mnie to bomba. Na razie nie mam 4k tv i w zasadzie FHD jest dla mnie wystarczający do grania. Dajcie pełne natywne 1080p i dobry AA i to mi wystarczy, ewentualnie nie obraziłbym się za 60fps. 350€ na premierę też wygląda zachęcająco. Co do różnic w specyfikacji, wydaje mi się że ciąć będą bardziej na GPU niż na CPU, w końcu główna różnica w takim układzie to rozdzielczość.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Next geny
« Odpowiedź #97 dnia: Grudnia 17, 2018, 22:28:49 pm »
Jest w tym pewna logika, bo wtedy xbox one X zapewne też obsługiwałby gry z nowej generacji, więc już na starcie MS miałby pewną bazę użytkowników

Tylko po co wtedy nowa konsola? Z marketingowego punktu widzenia to jest jasne, bo nowa generacja, ale poza tym to druga taka sama maszyna. Na dodatek X1X to konsola 4k. Nagle obok tego staje sprzęt, który pomimo podobnych możliwości ma tylko 1080p. No i najważniejsze - czyli co, fizyka, AI zostaje w miejscu? Grafika w sumie też. W związku z tym to nie może być drugi X1X. Ba, jeśli gry maja być te same, to różnica między wersją tańszą a droższą musi być tylko po stronie GPU a także RAM'u. Ale to i tak stwarza problem znane z tej generacji - słabszy sprzęt ogranicza mocniejszy, bo musi być pełna kompatybilność. Jest nawet gorzej, bo od startu nowy sprzęt będzie ograniczany.

Naprawdę nie widzę sensu w trzymaniu się 1080p, gdy przywiązuje się tak dużą wagę do 4k w poprzedniej generacji. Także technicznie wydaje się to karkołomne zadanie, ale może inżynierowie MS sobie z tym poradzą.


POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Next geny
« Odpowiedź #98 dnia: Grudnia 17, 2018, 22:50:40 pm »
Jeśli chodzi o nowego Xboxa, to obecnie ukazuje się tyle plotek, że już właściwie nic nie wiadomo:

Cytuj
We have:

Lockhart Cloud- A streaming console designed to stream next-gen games at 1080p, this is using a version of the XB1 S chipset which runs latency dependent tasks locally while pulling the rest of the data from the xCloud streaming service

Anaconda Cloud- A streaming console designed to stream next-gen games at 4k presumably. This seems to be the console that will be using AMD's Picasso APU (Ryzen CPU + Vega GPU cores), which will run latency dependent tasks locally while the rest of the data is pulled from the xCloud streaming service

Lockhart (called Scarlett Arcade internally)- This is a physical console designed to run next-gen games at 1080p presumably, seems to be using a refined version of the XB1 X chipset (probably has the X GPU and RAM paired with a Ryzen CPU since Jaguar likely won't cut it for next gen games)

Anaconda (called Scarlett Pro internally)- This is a physical console designed to run next-gen games at native 4k presumably, seems like this is the Zen 2 + Navi console we've heard rumors of previously.


Other codenames:

Ronda- The codename for the Anaconda dev kit.

Cincinatti- The codename for the next-gen line of Xbox controllers (don't worry, rumor is the XB1 controllers will still be supported).

Maverick- The codename for the discless variant of XB1 S.
http://gamrconnect.vgchartz.com/thread.php?id=238690

 ;)

Możliwe, że MS jest jeszcze w trakcie rozważania różnych wariantów i stąd taki miszmasz. Pewnie w drugiej połowie przyszłego roku poznamy szczegóły na jakiejś specjalnej konferencji (lub dopiero na początku 2020). Nie sądzę, by pokazali coś na E3 2019. Znaczy się mogą zapowiedzieć jakieś gry na kolejną generację, ale bez wymieniania platformy (coś jak z Halo Infinite).

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Next geny
« Odpowiedź #99 dnia: Grudnia 18, 2018, 10:15:35 am »
Po polskiemu:

Cytuj
Konkretami dotyczącymi planów Microsoftu podzielił się Brad Sams – mężczyzna od wielu miesięcy dostarcza szczegóły dotyczące amerykańskiej korporacji i tym razem dziennikarz natrafił na bardzo interesujące informacje.

Microsoft pracuje nad:

    Xbox Anaconda – to jedna z dwóch tradycyjnych konsol nowej generacji (Xbox Scarlett). Pod kodową nazwą Anaconda kryje się odpowiednik Xboksa One X – potężna maszyna dla najwierniejszych fanów korporacji. Premiera: 2020 rok.
    Xbox Lockhart – to drugi next-gen z rodziny Xbox Scarlett, który jest jednak słabszy od Xbox Anaconda. Dziennikarz uważa, że Lockhart to odpowiednik Xboksa One S – tańsza opcja. Premiera: 2020 rok.
    Xbox Maverick – to urządzenie do streamingu, które nie będzie zawierać odtwarzacza i skupi się wyłącznie na rozgrywce dzięki sieciowej infrastrukturze. Sprzęt nie jest częścią rodziny Xbox Scarlett. Premiera: wiosna 2019 roku… Choć tutaj plany mogą zostać zmienione. W tym wypadku firma rozwija również ofertę, dzięki której klient otrzyma nowy sprzęt z dołączonymi subskrypcjami Xbox Game Pass i Xbox Live Gold.
    Xbox Anthem – w pełni przeprojektowany model Xboksa One S, którego celem jest znaczące zmniejszeni kosztów produkcji. Konsola ma skupić się wyłącznie na streamingu (Project xCloud), ale w maszynie ma pojawić się napęd. Premiera: 2019 rok.
    Xbox Anaconda Cloud – nowa generacja skupiona na streamingu również powstaje, jednak aktualnie nie otrzymaliśmy w tym temacie większych informacji. 

Microsoft ma jednocześnie pracować nad zupełnie nową platformą – Xbox GameCore – która pomoże deweloperom w szybszym i łatwiejszym przygotowywaniu gier na konsole z rodziny Xboksa. Projekt nie jest bezpośrednio skierowany do graczy, jednak może mieć znaczący wpływ na nową generację. Twórcy produkcji otrzymają od korporacji z Redmond nowe narzędzia, które wykorzystają podczas kreowania pozycji.
https://www.ppe.pl/news/128250/xbox-anaconda-xbox-lockhart-xbox-maverick-xbox-anthem-i-wiecej-microsoft-pracuje-nad-zestawem-konsol.html

Wychodziłoby na to, że w 2019 MS wypuści jedną lub dwie wersje konsol - rewizja X1S bez dysku i konsolę do streamingu - natomiast w 2020 zobaczymy dwa sprzęty nowej generacji. Zaś w dalszej przyszłości planowana jest konsola do streamingu 4k.

Z wcześniejszych założeń wynika, że Xbox Anaconda ma odpalać wszystkie gry w 4k i 60 fps, zatem tańsza wersja niekoniecznie musi się ograniczać do 1080p. Myślę, że w grę tu będzie wchodziło raczej sub HD, 30 fpsów i parę efektów mniej. Oba sprzęty będą na pewno bazować na tej samej architekturze, więc nie sprawi to aż tylu problemów.

A GameCore ma sporo sensu, skoro MS werbuje dużo nowych studiów, tym bardziej, że większość z nich to teamy średniej wielkości.

Ciekawie zapowiada się kolejna generacja :)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Next geny
« Odpowiedź #100 dnia: Grudnia 19, 2018, 13:43:43 pm »
Trochę za bardzo wg mnie kombinują. Od 2016r. ładnie sobie Xbox poczyna, bo nietrafionymi decyzjami na premierę przestrzelili sobie kolano - właściwie to oba.

Żeby znowu nie przedobrzyli dziwnymi decyzjami. Rozumiem dwa sprzęty. Jeden dla mniej zamożnego klienta, ewentualnie osoby, która obeznana nie jest, drugi dla miłośników elektronicznej rozrywki z grubym portfelem. Dla graczy, którzy mają duże, dobre tv. i od konsoli oczekują najlepszej jakości i nie interesuje ich kilkaset zł/$ w jedną, czy drugą stronę.

Bo jednak klient masowy nie zna się. Nie siedzi na forach, nie śledzi branży. Chce udać się do sklepu i kupić to na co może sobie pozwolić bez kombinowania. Jak okaże się, że nagle w sklepie będą 4 Xboxy, to znowu machnie ręką i kupi PS Piąte :wtf:

Jak dla mnie optymalnie byłoby jak jest teraz, ewentualnie jak z tel. jest - vide Mate i Mate Pro, podstawowy Samsung i wersja plus.

Ot nieco słabsza wersja, która będzie tańsza i ta wydajniejsza, kosztowniejsza. Ja wiem, że nie tyczy się to w całości Skarlet/Anakondy i, że myślą też o ogołoceniu bazowego One S, ale za dużo tego.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Next geny
« Odpowiedź #101 dnia: Grudnia 19, 2018, 20:16:40 pm »
jak czytam te doniesienia, to już mi nie żal, że na granie mam w zasadzie zero czasu. ps4/pro, xboxs/x sugerowały, że branża pójdzie w kierunku kilku wersji konsol na start, ale trzy systemy??? 

powiem wam pany, że "lepiej już było".

Wysłane przy użyciu Tapatalka

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Next geny
« Odpowiedź #102 dnia: Grudnia 19, 2018, 22:24:42 pm »
Według plotek na start następnego Xboxa będą dwa systemy (model standardowy i premium). Maszynka streamingowa wyjdzie jeszcze w 2019 (możliwe, że nie da rady odpalać na niej pozycji next genowych - lub będą chodzić w ograniczonym stopniu), a w dopiero w dalszej przyszłości planują streaming w 4k, ale to może być 2023 rok na przykład. Więc jakoś się to rozłoży w czasie. Jeśli zadbają o marketing, to pomysł wypali.

Zresztą możliwe, że Sony też wypuści osobną konsolę wyłącznie do streamingu:

PlayStation 5 skorzysta z mocy chmury. Firma również chce zapewnić gry na każdym urządzeniu
Cytuj
„Jako część Sony Interactive Entertainment, zespół Cloud Gaming Engineering and Infrastructure (CGEI) przewodzi rewolucji gier w chmurze oferując produkcje o jakości konsolowej na dowolnym urządzeniu.”
https://www.ppe.pl/news/128286/playstation-5-skorzysta-z-mocy-chmury-firma-rowniez-chce-zapewnic-gry-na-kazdym-urzadzeniu.html

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Next geny
« Odpowiedź #103 dnia: Grudnia 20, 2018, 11:37:00 am »
jak czytam te doniesienia, to już mi nie żal, że na granie mam w zasadzie zero czasu. ps4/pro, xboxs/x sugerowały, że branża pójdzie w kierunku kilku wersji konsol na start, ale trzy systemy??? 

powiem wam pany, że "lepiej już było".


To na dzień dobry. Później różnie może być. Jako, że kupiona przeze mnie pod koniec ub. r. karta do PCMR jest wydajniejsza od konsol, które zobaczymy zapewne w okolicy 2020r. to jestem przekonany, że znowu maksymalnie pogramy nań 4 lata i ukażą się potężniejsze wersje tychże.  :)

To i tak dobrze, że nie klepią ich z częstotliwością smarkfonów.
Z drugiej strony znaczna większość graczy bawi się znakomicie przy One(S) i zwykłej PS4, więc te dziesiątki milionów sprzedanego sprzętu przypadnie właśnie na niedzielnych graczy.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Next geny
« Odpowiedź #104 dnia: Stycznia 03, 2019, 14:47:04 pm »
Mad Box to konkurent do PlayStation 5 i Xbox Anaconda. Twórcy Project CARS zapowiadają najpotężniejszą konsolę
https://www.ppe.pl/news/128585/mad-box-to-konkurent-do-playstation-5-i-xbox-anaconda-tworcy-project-cars-zapowiadaja-najpotezniejsza-konsole.html

Dobrze to sobie wykombinowali. Złapią lekkomyślnych inwestorów, zarobią swoje przez te 3-4 lata i zbankrutują zaraz po premierze. Dokładnie taka sytuacja była ze swego czasu najmocniejszą konsolą przenośną Gizmondo. A później prezes rozbijał się (dosłownie) Ferrari Enzo :lol:

Twórcy Project CARS też by pewnie chętnie pojeździli takimi furami na żywca, zamiast w swoich grach ;)

Gdyby ktoś nie pamiętał czym było Gizmondo:
https://en.wikipedia.org/wiki/Gizmondo

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: Next geny
« Odpowiedź #105 dnia: Stycznia 03, 2019, 16:03:37 pm »
Gdyby ktoś nie pamiętał czym było Gizmondo:
https://en.wikipedia.org/wiki/Gizmondo

Archon bardzo fajny materiał o tym sprzęcie swego czasu zrobił:

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 965
  • Reputacja: 120
Odp: Next geny
« Odpowiedź #106 dnia: Stycznia 03, 2019, 20:18:49 pm »
Tja, więcej, lepiej, taniej. Juz to widzę.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Next geny
« Odpowiedź #107 dnia: Stycznia 03, 2019, 20:25:52 pm »
Mad Box to konkurent do PlayStation 5 i Xbox Anaconda. Twórcy Project CARS zapowiadają najpotężniejszą konsolę
https://www.ppe.pl/news/128585/mad-box-to-konkurent-do-playstation-5-i-xbox-anaconda-tworcy-project-cars-zapowiadaja-najpotezniejsza-konsole.html

Dobrze to sobie wykombinowali. Złapią lekkomyślnych inwestorów, zarobią swoje przez te 3-4 lata i zbankrutują zaraz po premierze. Dokładnie taka sytuacja była ze swego czasu najmocniejszą konsolą przenośną Gizmondo. A później prezes rozbijał się (dosłownie) Ferrari Enzo :lol:

Twórcy Project CARS też by pewnie chętnie pojeździli takimi furami na żywca, zamiast w swoich grach ;)

Gdyby ktoś nie pamiętał czym było Gizmondo:
https://en.wikipedia.org/wiki/Gizmondo

Przez chwilę zastanawiałem się, czy dziś nie ma żadnego prima aprilis. Normalnie napisałbym, że to niedorzeczny pomysł, bo tekst brzmi w stylu "Januszy game dev'u", albo innych "biznesmenów". Z drugiej strony branża już wiele rzeczy widziała, a i czasy się zmieniają. Zaraz się okaże, że każdy ma własną konsolę. Chociaż w sumie chmura i wszelkie usługi typu Steam, Orgin tym właśnie są ;). Może ta ich najpotężniejsza konsola to właśnie to - streaming box. Aż z ciekawości będę śledził temat ;).

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Next geny
« Odpowiedź #108 dnia: Stycznia 03, 2019, 20:48:27 pm »
Z zapowiedzi wynika, że główny nacisk chcą postawić na VR, więc pewnie będzie to właśnie konsola VR. Ale Sony pewnie już będzie miało swój odpowiednik dla PS5, a może i MS także. Będzie to więc taki pecet-konsola, która ogólnie nie znajdzie wielkiej racji bytu.

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Next geny
« Odpowiedź #109 dnia: Stycznia 04, 2019, 11:48:04 am »
SMS....fajne simy robiliście...szkoda, że niedługo zbankrutujecie  xP

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Next geny
« Odpowiedź #110 dnia: Stycznia 04, 2019, 12:39:42 pm »
Kolejny SteamBox, albo inny pecet o fikuśnej obudowie na miniITX

Mrocz

  • Gość
Odp: Next geny
« Odpowiedź #111 dnia: Stycznia 04, 2019, 21:48:46 pm »
Ja je**e... studio będące na dobrej drodze do stworzenia sima idealnego robi taką głupote :( To coś nie ma racji bytu. Skończy sie to tak że albo padnie pomysł albo firma... :/

Jacek84

  • Gość
Odp: Next geny
« Odpowiedź #112 dnia: Stycznia 05, 2019, 07:56:34 am »
Nie wiem czemu nikogo nie boli tak gówniana nazwa przy tym wszystkim :(.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Next geny
« Odpowiedź #113 dnia: Stycznia 05, 2019, 07:59:27 am »


Nazwa to nic

Mrocz

  • Gość
Odp: Next geny
« Odpowiedź #114 dnia: Stycznia 05, 2019, 08:16:23 am »
Nie wiem czemu nikogo nie boli tak gówniana nazwa przy tym wszystkim :(.

ch** z nazwą. Pomysł jest glupi obojetnie jakby sie nazywał :(

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Next geny
« Odpowiedź #115 dnia: Stycznia 08, 2019, 18:14:42 pm »
Cytuj
Dyrektor generalny Slightly Mad Studios zaskoczył graczy zapowiadając konkurs – zainteresowani mają wymyślić slogan, na którym zostanie oparta kampania marketingowa Mad Boxa, a w nagrodę zwycięzca zgarnie „dożywotnią dostawę gier” oraz 10 000 dolarów.

Ktoś chętny? ;)

a dalej:
Cytuj
Warto przy tym zaznaczyć, że Bell jest przekonany o możliwościach Mad Boxa – sprzęt zapewni „bardzo łatwe przygotowywanie produkcji”, a multiplatformowe narzędzia mają pomóc nawet w tworzeniu tytułów dla innych konsol oraz komputerów PC. Już wcześniej szef Slightly Mad Studios zaznaczył, że zamierza udostępnić niezbędne oprogramowanie wszystkim za darmo.

Mad Box ma również otrzymać odpowiednie zabezpieczenia, które posiadają przykładowo PlayStation 4 i Xbox One – producent chce mieć pewność, że na maszynie nie pojawią się pirackie wersje tytułów.

Warto zaznaczyć, że strategia Bella najwyraźniej odnosi sukces – przedstawiciel Slightly Mad Studios potwierdził, że jest otwarty na wszystkich inwestorów, a już teraz jest w stałym kontakcie z trzema dużymi korporacjami, które są gotowe sfinansować cały projekt.
https://www.ppe.pl/news/128746/mad-box-oferuje-dozywotnie-darmowe-gry-i-10000-dolarow-tworzenie-produkcji-bedzie-latwe.html

Ogólnie śmieszne wydało mi się, że tak prędko po krytyce zmienili wygląd konsoli. Muszą być w naprawdę wczesnej fazie przygotowywania konsoli, która niby ma wyglądać tak:


Jacek84

  • Gość
Odp: Next geny
« Odpowiedź #116 dnia: Stycznia 08, 2019, 19:17:34 pm »
Z wyglądu a la oczyszczacz powietrza przeszli w podstawkę chłodzącą do gamingowego laptopa.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Next geny
« Odpowiedź #117 dnia: Stycznia 09, 2019, 11:22:27 am »
Ewentualnie chłopaki lubią F1. :)



Zapewne za tydzień pokażą nowy wygląd. Śmieć nie ma się co. Lata temu też nikt nie sądził, że jakieś tam Sony utrze nosa potędze jaką Niny jest.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Next geny
« Odpowiedź #118 dnia: Stycznia 20, 2019, 11:39:46 am »
Odkryto nowe APU od AMD. To właśnie ten chip będzie w PS5 i nowym Xboksie?
Cytuj
Osoby, które starały się rozszyfrować ciąg oznaczeń AMD wskazują, że mamy do czynienia prawdopodobnie z APU przygotowanego dla Sony i PS5. Miałby to być 8-rdzeniowy chip, z taktowaniem do 3,2 GHz (1 GHz bazowego taktowania) i taktowaniem wbudowanej karty graficznej na poziomie 1 GHz.
https://www.ppe.pl/news/129121/odkryto-nowe-apu-od-amd-to-wlasnie-ten-chip-bedzie-w-ps5-i-nowym-xboksie.html

Stawiam, że ta generacja otrzyma już procki z prawdziwego zdarzenia, choć główny nacisk i tak będzie położony na kartę graficzną. Miejmy nadzieję, że dodatkowa moc przełoży się na lepszą fizykę i AI, choć może być to widoczne dopiero w połowie generacji i pewnie tylko u co bardziej ambitnych twórców.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Next geny
« Odpowiedź #119 dnia: Stycznia 20, 2019, 16:18:36 pm »
https://www.ppe.pl/news/129059/playstation-5-xbox-anaconda-60-fps-108p-4k.html

Cytuj
Marc-André Jutras miał okazję rozwijać wielkie tytuły dla Activision oraz Ubisoftu, ale od pewnego czasu deweloper zajmuje się przygotowaniem Hellpoint. Gra zmierza jeszcze na aktualną generację, ale mężczyzna rozmyśla już o kolejnych sprzętach.
Deweloper mógł już słyszeć pierwsze informacje dotyczące PlayStation 5 oraz Xbox Anaconda i jego zdaniem standardem dla obu urządzeń nie będzie rozgrywka w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę. Twórcy mają skupić się na uzyskaniu jak najlepszych wrażeń przy 1080p i 60 fps.

Problemem w tym wypadku jest wygenerowanie 8 mln pikseli – teraz twórcy muszą zająć się renderowaniem zaledwie 2 mln, a nawet w tej sytuacji pojawiają się problemy. Zdaniem Jutrasa deweloperzy mają chętniej pracować nad klatkami, ponieważ nie możemy zapomnieć, że nadal wielu graczy nie może pozwolić sobie na odpowiednie telewizory 4K.

Raczej mało prawdopodobne (jak już, to może częściej spotykany wybór fHD+60 k/s i 4k plus stałe trzydzieści).
Jak się tak do sklepu wybrać, to praktycznie nie idzie już uświadczyć tv fHD, to raz, dwa obniżać standardy, gdy od jakiegoś czasu sprzęty reklamowane są jako 4k.... No, chyba nie do końca to przejdzie. Ja chyba nie chciałbym się bawić w 2024 r. przy 1080p.