Autor Wątek: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?  (Przeczytany 105163 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #200 dnia: Grudnia 09, 2015, 01:13:05 am »
Następnie wypowiada się osoba, która gra(ła) w grę, ma o niej pojęcie i BACH - bynajmniej nie Jan Sebastian.
Mam też pojęcie o tym, że nie jesteś w żadnym topowym klanie i że ten Gold League III nic nie znaczy ;)

Klan przydaje się się tylko podczas wojny klanów i jako wsparcie Zamku. Przez wiele miesięcy grałem sam i świetnie sobie radziłem. Tak jest ciężej, ale gra ma być wyzwaniem, a nie błagalnym wołaniem o wsparcie. W CoC topowe klany są z emiratów oraz Korei, podobnie jak polskie, nie przyjmują obcokrajowców. Natomiast jak już (w przeciwieństwie do reszty) masz wiedzę w temacie, w którym zabierasz głos, to wiesz zapewne, że jestem znacznie wyżej w rankingu niż wielu graczy z najlepszych polskich klanów, takich jak Polska, bądź Husaria Polska.

Różnica pomiędzy dwusetnym najlepszym graczem, a pięćdziesiątym, to zaledwie 44ptk, a ja potrafię nabić dziennie, nawet kilkaset. Oczywiście im wyżej tym, ciężej, ale spójrz....



To była druga najwyższa i najcięższa liga po Mistrzowskiej. Tyle, że tutaj twórcy właściwie wspierają pozycję, i za darmo rozszerzyli o Tytanową oraz Legendarną.




lupinator

  • Gość
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #201 dnia: Grudnia 09, 2015, 01:19:52 am »
W CoC topowe klany są z emiratów oraz Korei
Ja mówiłem o topowych polskich klanach. Tego Twojego nie ma w 200 najlepszych. Dalej się nie wgłębiam. Sam gram w CoC z przyzwyczajenia i dla przyjemności rozbudowuję sobie bazę klikając 2 minuty raz dziennie. Walczę z innymi bo gra jest tak pomyślana, że i tak nie ma co zrobić z walutą na jednostki.

Mrocz

  • Gość
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #202 dnia: Grudnia 09, 2015, 01:35:51 am »
No właśnie w te gierki F2P wielu gra z przyzwyczajenia i czasem nie zdają sobie sprawy, że nic przy tym nie czują tylko bezmyślnie zabijają czas. To samo miałem jak grałem w Asphalta czy SinCity na komórce. Wywaliłem te bzdety i nie żałuje. Dla mnie F2P to najgorszy rak już wole DLC w cenie gry.

Takie gierki f2p zawsze są gorszej jakości i z monotonnym rozwleczonym gameplayem stworzonym po to by przymusić wydanie kasy na "przyspieszacze"

lupinator

  • Gość
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #203 dnia: Grudnia 09, 2015, 01:53:23 am »
No właśnie w te gierki F2P wielu gra z przyzwyczajenia i czasem nie zdają sobie sprawy, że nic przy tym nie czują tylko bezmyślnie zabijają czas. To samo miałem jak grałem w Asphalta czy SinCity na komórce. Wywaliłem te bzdety i nie żałuje. Dla mnie F2P to najgorszy rak już wole DLC w cenie gry.

Takie gierki f2p zawsze są gorszej jakości i z monotonnym rozwleczonym gameplayem stworzonym po to by przymusić wydanie kasy na "przyspieszacze"
Opuszczam dyskusje.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #204 dnia: Grudnia 09, 2015, 02:09:08 am »
Po ograniu uncharted 2 remaster stwierdzam że jednym z największych raków branży jest dążenie do 60fps. Zamiast dać możliwość grania w 30 fps i krystalicznie czystego obrazu  dali rzygowiny w 60fps, bo banda idiotów drze mordę "60FPS !"

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #205 dnia: Grudnia 09, 2015, 02:52:26 am »
Się uwziąłeś na to Anczarted, jak Iras na x boty :)

Ja, jako posiadacz mocarnej blachy z SLI w cenie pięciu konsol, jestem wręcz za tym, by gry chodziły ultra płynnie. Uwielbiam sześćdziesiąt klatek, a to "trzydzieści wystarczy", jest jakims wolnym żartem (w odniesieniu do tego, czy ktoś mialby wybrać taką samą jakośc graiki i trzydzieści, a dwa ray więcej klatek animacji).
Rzecz jasna historia pokazuje, że to trzydzieści się broni.

The Order
, Batman, N4S, Second Son, to jedne z najpiękniejszych gier tej generacji i hulają w trzydziestu.

Nie uważam się za idiotę, ale wg mnie Anczartd, prezentuje się fantastycznie (jak na grę z tyloma latami na karku, choć nie tylko). Jestem dalej w szoku, że reedycja gry sprzed śiedmiu lat zasługuje na sumienne 8/10 za grafikę.  :grin:

W CoC topowe klany są z emiratów oraz Korei
Ja mówiłem o topowych polskich klanach. Tego Twojego nie ma w 200 najlepszych. Dalej się nie wgłębiam. Sam gram w CoC z przyzwyczajenia i dla przyjemności rozbudowuję sobie bazę klikając 2 minuty raz dziennie. Walczę z innymi bo gra jest tak pomyślana, że i tak nie ma co zrobić z walutą na jednostki.

Klanem, jak wspomniałem, nie ma się co przejmować, chyba, że się jest w ścisłej czołówce, ale ci gracze raczej wydają sporo $ na szybkość rozrywki.
W tym jestem kilka dni, panuje kultura słowa, wspieramy się, zatem moga być poza 400, przynajmniej celem łakomym nie będą - nie licząc mnie, jest jeszcze dwóch dobrze rozbudowanych graczy.

Hej, Lupi, jaki masz zamek, mój tak się prezentuje  :grin:



TH jest maksymalny, mam kupione wszystkie struktury obronne. Najbardziej zadowolony jestem z Inferno Tower, X bow takze niezłe. Właśnie robię magów maks poziom. Anioły juz mam na 4.
Puszczam głównie gobliny na przynete, dwa-trzy anioły, dwudziestu magów i osiem tytanów.

W niższych ligach to byl pogrom, ale w masters sa już schody jak nic.

No właśnie w te gierki F2P wielu gra z przyzwyczajenia i czasem nie zdają sobie sprawy, że nic przy tym nie czują tylko bezmyślnie zabijają czas. To samo miałem jak grałem w Asphalta czy SinCity na komórce. Wywaliłem te bzdety i nie żałuje. Dla mnie F2P to najgorszy rak już wole DLC w cenie gry.

Takie gierki f2p zawsze są gorszej jakości i z monotonnym rozwleczonym gameplayem stworzonym po to by przymusić wydanie kasy na "przyspieszacze"
Opuszczam dyskusje.

I co żeś Mrocz zrobił najlepszego.  :evil:

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #206 dnia: Grudnia 09, 2015, 04:48:33 am »
Propsy od Sylvana i Mateone, wiesz Juras że to jak dwa strzały w potylice? :lol:
Którego Sylvana? Czyżby tego samego, którego jako pierwszy doceniać zacząłem na tym forum razem z niejakim murdokiem (aka maniekz01) poziomymi kreseczkami, za co koledzy twoi z ówczesnej moderacji nam te kreseczki zabrali i grozili banami? Teraz wielki hejcik na Sylvana, tego Sylvana który jest dokładnie taki sam jak wtedy, no może poza paroma dodatkowymi workami kazimierzy.
A może tego Mateone którego wkur**ałem filmikiem vity?

1. Dopierdala się wrzucania filmików kilku filmików na YT - a to co? https://www.youtube.com/user/yuraks/videos - niejaki Juras publikuje jak rżnąć w raka f2p i zazdrość zżera że zarobić na tym nie potrafi - aż krzaczkami zaczął pisać żeby skośnego widza desperacko przyciągnąć, a i tak nie idzie  :cry:
OHHHHHH AHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH
Przecież ja na tym nie zarabiam, nie mam zamiaru się poniżać, wolę być biedny. Nigdy nie latałem po reditach i innych forach i nie napierdalałem filmikami z prośba o obejrzenie, których treścią był kieprawo zlepiony do kupy materiał z  dlc zakupionego godzina zero, żeby przypadkiem jakiś inny janusz tubowy nie ubiegł. Ty nie czaisz, że się dopierdalasz do jakiegoś Stfuu co se klepie kasę na raku przeglądarkowym, robiąc dokładnie to samo? A może to Ciebie ta sławetna część ciała napierdala, że taki ulizany Stfu z gimnazjum napierdala w gówno przeglądarkowe pokazując w rogu ekranu swoje ulizane Stfu i ma na dziesięć chłodziarek wysadzanych kamyczkami za jednym pierdnięciem, a taki becet break, pinćdziesiąt szkół, bankier i ledwo się mu za raka zwraca?

2. Tłumaczy i usprawiedliwia raka f2p bo jego ulubiona marka na to przeszła - nagle kupowanie diamencików o p2w takie dobre - ale że w gierce Sylvana diamencików kupować też nie trzeba już było nieistotne
OHHHHHH AHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH
Nie kupiłem ani jednego diamencika i mam tak samo wyje**ne postacie z tak samo wyjebanym ekwipunkiem jak ci co kupili, moja postać tak samo napierdala w smoki jak postacie tych co kupili, a może nawet lepiej, bo ja mam wiedzę o grze, a janusze co kupują diamenciki skilla nie kupią. Nie wiem jak to się ma do tego badziewia z komórki Sylvana, gdzie bez kupowania diamencików miałby już dawno rozkurwiony ten zameczek.

3. Podpiera się ceną z PS Store za którą nikt tego nie kupił - nie wspomina że tyle mniej więcej trzeba dać za promocyjny zestaw kamyczków do Dragons Dogma Online
OHHHHHH AHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH
Pokaż mi ten zestaw i wytłumacz dlaczego TRZEBA go mieć.


W grze jest toplista za weekendowe rajdy, gdybym nie musiał się użerać ze zlagowym proxy i miał zgraną drużynę to mógłbym spokojnie powalczyć o pierwsze miejsce, top elita bez jednego diamencika.
El janusze czają bazę czy dalej el diamenciki?

No i giereczka takie gówno f2p, a 60 kl/s wyciąga i nie ma jej na xboxa. A jak tam w takim Destyny?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2015, 05:01:26 am wysłana przez Juras »

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #207 dnia: Grudnia 09, 2015, 09:04:45 am »
Od pewnego czasu F2P w wydaniu gier na sprzęty mobilne upatruję zawsze jako konia trojańskiego, gdzie pod skorupą zaszczytnej formuły darmowej gry przemyca się niecne praktyki dławiące przyjemność płynącą z jej obcowaniem. Przysłowiowe gierki do ogrywania na kiblu, a jako, że srać trzeba to i je ogrywa się krótko, acz regularnie.

Czy gry tego typu są na bieżąco wspierane? Oczywiście, update'y, eventy, klanowe rozgrywki, ale czy to kogokolwiek dziwi? Kury znoszącej złote jaja się nie zarzyna.

W temacie o gierkach na smartfony opisywałem Elemental Kingdoms, w które chyba jako jedyne grałem i gram w miarę regularnie, bo jest bardzo wciągające, a rozwój mimo wszystko istnieje. Po pewnym czasie naszła mnie jednak refleksja, że ten tytuł, jak wszystkie inne tego typu posiadają mechanikę uruchamiającą uzależnienie niebezpiecznie bliźniacze dla hazardu. Po którymś update wprowadzili nawet dodatkowy tryb i walutę dla możliwości obstawiania drzewka turniejowego oraz jednorękiego bandytę :lol:
Ale można grać? Można. Da się grać bez konieczności kupowania i rozwijać postać? Da się. Ba, gra ma opinię jednej z mniej cisnących na pieniążki mobilnych tytułów f2p.

W praktyce jednak nie można pisać, że mając ambicję okupowania czołówek list rankingowych bez konieczności wspomagania, albo siedzenia przy gierce w miarę możliwości w każdej wolnej chwili jest się czyściutkim jak łza, a o raku to jedynie na internetach pisali. Nie kupując gemów, włączenie gierki nie będące pierwszą czynnością, o której myśli się po przebudzeniu, poświęcając na nią może 10 minut dziennie jest się standardowym randomem w połowie tabeli rankingowej ze średnią talią i poziomem doświadczenia 80/120.

Pamiętam, jak wkurwili mnie na czacie pierwszego klanu, gdy dawano jasne sygnały o grindowaniu wyniku w evencie z delikatną sugestią szybkiego zdobycia gemów, między słowami jasno wynikało, że liczyli iż jak najwięcej członków wykupi pakiecik celem szybszej wygranej.

Gdy człowiek pomyśli, że to wszystko nie istnieje, a istnieją osoby płacące za nic nie znaczące cyferki realnie zarobioną kasą, nabiera się jakiegoś dziwnego uczucia dystansu.

Także żaden argument przedstawiony przez Sylvana absolutnie do mnie nie trafia, to siewca raka w najgorszej formie, a mówiąc, że można z nim żyć obnosi się z tym, jak ładnie go nakarmił pyszniąc się największym guzem ze wszystkich chorujących. Jeśli po prostu trolluje to tym gorzej, bo takie spalanie w oczach innych i specjalne wycieranie twarzy najbardziej negatywnymi zjawiskami gamingowej branży w imię randomów internetowych ciężko zrozumieć.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2015, 09:15:55 am wysłana przez Kert »

Mrocz

  • Gość
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #208 dnia: Grudnia 09, 2015, 09:27:51 am »
Gdy człowiek pomyśli, że to wszystko nie istnieje, a istnieją osoby płacące za nic nie znaczące cyferki realnie zarobioną kasą, nabiera się jakiegoś dziwnego uczucia dystansu.

Także żaden argument przedstawiony przez Sylvana absolutnie do mnie nie trafia, to siewca raka w najgorszej formie, a mówiąc, że można z nim żyć obnosi się z tym, jak ładnie go nakarmił pyszniąc się największym guzem ze wszystkich chorujących. Jeśli po prostu trolluje to tym gorzej, bo takie spalanie w oczach innych i specjalne wycieranie twarzy najbardziej negatywnymi zjawiskami gamingowej branży w imię randomów internetowych ciężko zrozumieć.

Wpis.

Choćbym nie wiem jak się starał nie umiem usprawiedliwić gier F2P. Rozumiem biznes, ale nie muszę w nim uczestniczyć.
Dodam tylko, że w życiu ograłem sporo gier F2P. Zarówno na komórki, jak i na konsole jak i na PC. Real Racing, Asphalt 8, SimCity na komórki, HAWKEN, MechWarrior Online, DUST 545, Warframe, WarThunder, Need For Speed Online, Ace Combat Infinity. Dla mnie każda z tych gier to ostry naciągacz kasy, a większość to pierdoły na 5 minut dziennie.

Dlaczego uważam, że Free 2 Play to gorszy rak od DLC? Nawet te najbardziej rakowe dodatki to jednak jest płacenie za jakąś zawartość, która ma choćby w minimalny sposób jakąś wartość rozgrywki. Pomijam tutaj pancerzyki dla koni do Obliviona, bo dla mnie to są takie mikropłatności właśnie.  Sama gra też może dawać radochę czy wykastrowana czy nie, bo progres postaci/odblokowanie samochodów/zarabianie cokolwiek nie jest SZTUCZNIE wydłużone, spowolnione bądź utrudnione. Gra z mikropłatnościami ma specjalnie "uszkodzony" gameplay by w wyniku frustracji zakupić jakiś dopalacz/przyspieszacz itp. Ewentualnie można farmić tygodniami jeden tryb rozgrywki, który jest powtarzalny do bólu by zdobyć środki na upragniony item.

Mówię stanowcze NIE. Jakby w przyszłości każda gra tak wyglądała to wycofałbym się z grania.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #209 dnia: Grudnia 09, 2015, 09:29:57 am »
Są już przebłyski, ale "czekam na grę", w której za kasę będzie można odblokować lepsza grafę, rozdziałkę oraz stałe fpsy.

Mrocz

  • Gość
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #210 dnia: Grudnia 09, 2015, 09:32:45 am »

Są już przebłyski, ale "czekam na grę", w której za kasę będzie można odblokować lepsza grafę, rozdziałkę oraz stałe fpsy.


Hmmm. Myślę, że to nie nastąpi bo ludzie by się zbuntowali :P nie mniej remastery są trochę czymś takim ;) problem w tym, że je można usprawiedliwić powrotem starych ukochanych tytułów na nową platformę :)

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #211 dnia: Grudnia 09, 2015, 09:34:03 am »
Są już przebłyski, ale "czekam na grę", w której za kasę będzie można odblokować lepsza grafę, rozdziałkę oraz stałe fpsy.
Przecież były/są hd rimejki, trylogie i remastery. Za kasę grasz w lepszą wersję :troll: Mrocz ubiegł, ale ktoś tu już wrzucał chyba opcję dodatkową ustawień graficznych z Rainbow Six uruchamianą za piniondze.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2015, 09:38:48 am wysłana przez Kert »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #212 dnia: Grudnia 09, 2015, 09:39:19 am »
Tak, są remastery i moim zdaniem są dobrym wyjściem dla osób, które wcześniej nie miały możliwości ograć danego tytułu (jak chociażby przypadek mój i FF Type-0), ale bardziej mam tu na myśli nowe tytuły.

Mrocz

  • Gość
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #213 dnia: Grudnia 09, 2015, 10:05:08 am »
Tak, są remastery i moim zdaniem są dobrym wyjściem dla osób, które wcześniej nie miały możliwości ograć danego tytułu (jak chociażby przypadek mój i FF Type-0), ale bardziej mam tu na myśli nowe tytuły.

Hmmm... Jak wymyślą jakieś rakowe rozwiązanie z "przystawką" do konsoli zwiększającą jej moc to pewnie się doczekamy tych samych tytułów z dodatkowymi ficzerami graficznymi ;)

Bo tak to nie widzę by ktoś płacił za grafikę :) Póki co są tytuły gdzie grafika zostaje dodana w "patchu" (The Crew ;) ) ale raczej zawsze ten patch jest za darmo/obejmuje podstawkę i dodatek.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #214 dnia: Grudnia 09, 2015, 10:28:29 am »
Jak wymyślą jakieś rakowe rozwiązanie z "przystawką" do konsoli zwiększającą jej moc

Mrocz

  • Gość
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #215 dnia: Grudnia 09, 2015, 10:29:51 am »
Jak wymyślą jakieś rakowe rozwiązanie z "przystawką" do konsoli zwiększającą jej moc


Wiem że takie coś było ;) Jakaś konsola Segi też chyba miała takową :P

Dobrze, że się nie przyjęło, ale też wiadomo, że pewne rozwiązania lubią wracać :P (Hełmy VR, 3D)

iko

  • Gość
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #216 dnia: Grudnia 09, 2015, 10:43:54 am »
sniło mi sie że byłem w grze from software. epicko! czy hełmy nas wessają? przyszłosc gier video?

el becetol

  • Gość
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #217 dnia: Grudnia 09, 2015, 11:10:20 am »
Juras jakie pęknięcie - aż boję się odpowiedzieć, bo znów uciekniesz z forum na dwa miesiące leczyć oparzenia jak ostatnio. Wiec teraz na lajcie i delikatnie.

Propsy od Sylvana i Mateone, wiesz Juras że to jak dwa strzały w potylice? :lol:
Którego Sylvana?

Jedynej osoby która cię popiera w temacie f2p. Tego samego co mówi że diamenciki nie są do niczego potrzebne i nie trzeba ich kupować. Tak jak ty.

Ty nie czaisz, że się dopierdalasz do jakiegoś Stfuu co se klepie kasę na raku przeglądarkowym, robiąc dokładnie to samo? A może to Ciebie ta sławetna część ciała napierdala, że taki ulizany Stfu z gimnazjum napierdala w gówno przeglądarkowe pokazując w rogu ekranu swoje ulizane Stfu i ma na dziesięć chłodziarek wysadzanych kamyczkami za jednym pierdnięciem, a taki becet break, pinćdziesiąt szkół, bankier i ledwo się mu za raka zwraca?

Ej nie podoba ci sie jak śpiewa Justin Bieber, a przecież sam grasz na gitarze - pewnie mu  zazdrościsz!!!1111 Robisz dokładnie to samo tylko on więcej zarabia a ty masz ból dupy!!!11111 Nie rozumiem o czym piszę!!1111 Logika Jurasa

Jeszcze nie zauważyłeś się że nikt nie ma problemu z wrzucaniem filmików na YT, tylko z robienia z grania boysbandu i histerii na punkcie ladyboyów?

za co koledzy twoi z ówczesnej moderacji nam te kreseczki zabrali i grozili banami

O kim ty tu właściwie piszesz, jacy koledzy moi z ówczesnej moderacji?





« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2015, 11:22:21 am wysłana przez el becetol »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #218 dnia: Grudnia 09, 2015, 11:58:58 am »
Oj jaki typowy zalew argumentów i w ogóle, pekło ci, boli cie, ble ble ble.

Tu masz MOJE pęknięcie,  za zasugerowanie wyłożenia trutki na jednego z lewackich szczurów. Musisz widocznie z nimi sympatyzować skoro tak cię to napawa optymizmem. Polecam uważnie przeczytać ostatni akapit.


I właściwie masz coś do powiedzenia na temat tych potrzebnych diamencików czy tylko typowe dla połamańca bez argumentów dojebki?

Gdzie ja mam problem ze wrzucaniem filmików na yt? Znowu po swojemu poukładałeś? Może mi się wydaje ale mój problem dotyczył na trzepaniu kasy filmikiem z rakowym dlc, i jeszcze się obnosił po tym z forum "bo mi się wróciło, klikajcie". A ten coś o bieberach i ladybojach, co ty chłopie na tym tubie oglądasz? Szczerze gdyby nie ty i Sylvan (bo wy namietnie linkujecie kanały do tego gówna) to bym nawet nie wiedział że istnieją takie ulizańce jak Stfuu czy Piu Piu Diu.

Może bym pogrzebał w archiwum ale po co. Nie znajdę posta to rzniesz głupa jaki koledzy, "jaki MK goty skoro wiedzmin", jak znajdę to wyskakujesz "o jak go dupa boli że musiał z 2011r wygrzebać". Ty się do niczego już nie nadajesz poza lewacką logiką.

Szczerze mam gdzieś kontynuowanie tego wątku, żyj w swoim świecie w którym wyje**nie na gimboklepke 280zl i kolejnej stówy na pakiecik mainstrimowych postaci, plus możliwość zakupu diamencików do odblokowania krypty, które natenczas skomentowałeś, że nie trzeba bo można wszystko samemu zdobyć-oczywiście będziesz rżnąć głupa że nie, a jak znajdę to wmówisz że mnie dupa boli i grzebie w archiwach, więc mam wyje**ne-przecież mi się zwróciło na tubie- jest ok, a granie ZA DARMO dostępem do 99% zawartości gry od pierwszego dnia to rak.

Mrocz

  • Gość
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #219 dnia: Grudnia 09, 2015, 12:02:31 pm »
Przesłałeś skan zaświadczenia od lekarza psychiatry? :troll:

el becetol

  • Gość
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #220 dnia: Grudnia 09, 2015, 12:15:22 pm »
Jeśli tak, to musiało być podrobione.

Szczerze mam gdzieś kontynuowanie tego wątku

No i dobrze, pozdrawiam. Na przyszłość po prostu zastanów się dwa razy czy naprawdę chcesz wszczynać awantury żeby zaraz potem się z nich wycofywać moonwalkiem.

« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2015, 12:19:44 pm wysłana przez el becetol »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #221 dnia: Grudnia 09, 2015, 18:15:07 pm »
(....)Nie wiem jak to się ma do tego badziewia z komórki Sylvana, gdzie bez kupowania diamencików miałby już dawno rozkurwiony ten zameczek.
(....)

Zamki są niezniszczalne. Pozdrawiam.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #222 dnia: Grudnia 09, 2015, 19:09:35 pm »
W Warframe nie, ale z tego co wiem to tam nie ma trybu PvP więc i tak tego nie odczujesz.

Jest. Pograłem nawet jeden mecz, ale na planszy latał jakiś osobnik w dojebanym ekwipunku i miażdżył każdego kto się nawinął pod lufę. Tak więc plus za odpowiedni matchmaking, że mnie na 1-2 lvl wrzuciło do takiego meczu :D

No jak poszedłeś na PVP bez levelowania postaci to się nie dziwię. Gdybyś trochę czasu z grą spędził, dopakował postać i broń, mógłbyś nawet w PVP coś zdziałać przeciwko mocarzom z $$$

Mrocz

  • Gość
Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #223 dnia: Grudnia 09, 2015, 20:22:48 pm »
No jak poszedłeś na PVP bez levelowania postaci to się nie dziwię. Gdybyś trochę czasu z grą spędził, dopakował postać i broń, mógłbyś nawet w PVP coś zdziałać przeciwko mocarzom z $$$

Ciekawe ile tego czasu ;)

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #224 dnia: Grudnia 10, 2015, 10:05:17 am »
(....)Nie wiem jak to się ma do tego badziewia z komórki Sylvana, gdzie bez kupowania diamencików miałby już dawno rozkurwiony ten zameczek.
(....)

Zamki są niezniszczalne. Pozdrawiam.
Jednak jednostki go broniące bez wsparcia kazimierzy już  chyba nie bardzo. I to ta mała różnica. Ja w swoim gównie rakowym żadnej ichiyo, also żadnego inazo do pomocy wzywać nie musiałem, Ty niejednokrotnie. Mnie od top list dzieli różnica językowa i lagi wynikające z odległości/musu używania proxy. Ciebie kazimierze, a jak sugeruje kolega Iras może nawet i zygmunty. Również pozdrawiam.

Mrocz

  • Gość
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #225 dnia: Grudnia 10, 2015, 10:07:43 am »
Ty Juras w tego Free 2 Play to grasz w Dragons Dogma Online? Serio taki pozbawiony paywalla jest?

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #226 dnia: Grudnia 10, 2015, 10:11:21 am »
Jeśli tak, to musiało być podrobione.

Szczerze mam gdzieś kontynuowanie tego wątku

No i dobrze, pozdrawiam. Na przyszłość po prostu zastanów się dwa razy czy naprawdę chcesz wszczynać awantury żeby zaraz potem się z nich wycofywać moonwalkiem.
Ja nie mam zamiaru rozmawiać na poziomie wyzera z nikogo.

el becetol

  • Gość
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #227 dnia: Grudnia 10, 2015, 10:33:04 am »
Niestety nie mam pojęcia kto to.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 982
  • Reputacja: 132
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #228 dnia: Grudnia 10, 2015, 10:43:24 am »


Gdy człowiek pomyśli, że to wszystko nie istnieje, a istnieją osoby płacące za nic nie znaczące cyferki realnie zarobioną kasą, nabiera się jakiegoś dziwnego uczucia dystansu.

Także żaden argument przedstawiony przez Sylvana absolutnie do mnie nie trafia, to siewca raka w najgorszej formie, a mówiąc, że można z nim żyć obnosi się z tym, jak ładnie go nakarmił pyszniąc się największym guzem ze wszystkich chorujących. Jeśli po prostu trolluje to tym gorzej, bo takie spalanie w oczach innych i specjalne wycieranie twarzy najbardziej negatywnymi zjawiskami gamingowej branży w imię randomów internetowych ciężko zrozumieć.

Wpis.

Choćbym nie wiem jak się starał nie umiem usprawiedliwić gier F2P. Rozumiem biznes, ale nie muszę w nim uczestniczyć.
Dodam tylko, że w życiu ograłem sporo gier F2P. Zarówno na komórki, jak i na konsole jak i na PC. Real Racing, Asphalt 8, SimCity na komórki, HAWKEN, MechWarrior Online, DUST 545, Warframe, WarThunder, Need For Speed Online, Ace Combat Infinity. Dla mnie każda z tych gier to ostry naciągacz kasy, a większość to pierdoły na 5 minut dziennie.


No widzisz, ja grałem sporo w lola, a teraz w heroes of the Storm i jak na gry f2p, nie ma nic, aby ktoś miał coś szybciej a przez to miałby być mocniejszy :)

Nie każda gra f2p to gówno ;)


Mrocz

  • Gość
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #229 dnia: Grudnia 10, 2015, 10:45:51 am »
Nie każda gra f2p to gówno ;)

Perełki w każdej kategorii się znajdą....

Choć nie trawię gier MOBA i nie jestem nimi zainteresowany więc się nie będę się wypowiadał o ich jakości ;)

Ale nie zmienia to faktu, że 99% F2P to gówno ;)

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #230 dnia: Grudnia 10, 2015, 10:48:56 am »
Ty Juras w tego Free 2 Play to grasz w Dragons Dogma Online? Serio taki pozbawiony paywalla jest?
Jak pisałem, mam dostęp do wszystkiego dnia pierwszego na równi z każdym płacącym. Płacący miesięczny abonament czy kupujący boostacze do puntów doświadczenia zaoszczędzają trochę czasu. PVP nie ma, gra do coopa na zasadzie Diablo/Monster Huntera, dla mnie ok, szczególnie na tle rekinowych kart w GTA i czegoś takiego w niejednokrotnie wychwalanym tu multiplayerze pewnej gry:


Wydanie na zachodzie, do którego i tak nie dojdzie wolałbym jako b2p.

Mrocz

  • Gość
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #231 dnia: Grudnia 10, 2015, 10:52:39 am »
GTA Online uważam za srogiego raka, w The Lats Of Us nie gram ;)

No ale tak na szybko przejżałem info o Dragons Dogma Online i faktycznie gra wydaje się być ogarnięta pod względem mikropłatności.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #232 dnia: Grudnia 10, 2015, 11:04:34 am »
Rakiem to jest, z tego co czytałem, inna gra sieciowa Capcomu, Monster Hunter Frontier. Bez płacenia abonamentu można sobie ubić co najwyżej Yiana Kut-ku i dodatkowo można płacić za przywołańca, który jest przepakowany, boostuje postać gracza i ją wskrzesza, co przy mechanice gry czyli trzech śmierciach i mission failed jest kurewskim pay to win.

Mrocz

  • Gość
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #233 dnia: Grudnia 10, 2015, 11:07:01 am »
Mnie też wkurwiają takie formy wyłudzania kasy z graczy jak w Ace Combat Infinity. Niby progres jest <ok> i można szybko zdobyć nawet fajny myśliwiec (sam do F14 się dograłem), ale kupowanie pierdolonego paliwka by móc grać albo czekanie 3 godzin aż się zregeneruje darmowe, to kpina... :/

Podobnie jest w Real Racing 3 na smartphoney tyle że tam, auto się "zużywa" i trzeba je dać na serwisowanie, które zależenie od poziomu auta trwa coraz dłużej.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #234 dnia: Grudnia 10, 2015, 11:14:49 am »
Warframe też w miarę ogarnięte jest. Wcale nie trzeba nic kupować, wystarczy pograć kilka godzin i się wkręcić. Paradoksalnie, wbrew powszechnemu przekonaniu, f2p może być mniej rakowe niż dzisiejsze AAA!

W AC kupujesz paliwko, żeby grać, albo czekasz, ale co jest gorsze? Czekanie 3h, czy wymuszanie kupowania DLC do gry, którą kupiłeś za 200zł, bo bez DLC jest Game Over, koniec gry, progres się zatrzymuje?

Jeśli do takiego AC f2p wprowadzą metodę oglądania reklam, zamiast płacenia dla przykładu, jak ma to miejsce w niektórych produkcjach na smartfony, to mamy praktycznie nieprzerwaną możliwość gry, mając grę za darmo i nie musząc płacić za nią pełnej kwoty.

Kupując Destiny na premierę za 2 stówy, kupiliśmy pewnego rodzaju subskrypcję, abonament na kilka miesięcy, który trzeba przedłużyć, bo jeśli nie, to nie ma grania. Dołóżmy do tego jeszcze koszt PS Plus, i w ogóle robi się ciekawie  :lol:
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2015, 11:24:02 am wysłana przez andryush »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #235 dnia: Grudnia 10, 2015, 11:22:33 am »
wymuszanie kupowania DLC, bo bez DLC jest Game Over, koniec gry, progres się zatrzymuje?
O jakiej grze mowisz?

el becetol

  • Gość
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #236 dnia: Grudnia 10, 2015, 11:23:56 am »
wymuszanie kupowania DLC do gry, którą kupiłeś za 200zł, bo bez DLC jest Game Over, koniec gry, progres się zatrzymuje?

Nie to co w czasach przed DLC, wtedy gry się nigdy nie kończyły i progres się nigdy nie zatrzymywał.


andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #237 dnia: Grudnia 10, 2015, 11:26:35 am »
Cytuj
Kupując Destiny na premierę za 2 stówy, kupiliśmy pewnego rodzaju subskrypcję, abonament na kilka miesięcy, który trzeba przedłużyć, bo jeśli nie, to nie ma grania. Dołóżmy do tego jeszcze koszt PS Plus, i w ogóle robi się ciekawie

Konkretnie o Destiny mi chodzi. Ta gra to wyższy poziom dojenia. Teraz mają niby to zmienić i dodatki mają być za darmo. Ciekawe, czy pójdą dalej w stronę f2p ze swoim nowym sklepiekiem Eververse Trading Company
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2015, 11:32:04 am wysłana przez andryush »

el becetol

  • Gość
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #238 dnia: Grudnia 10, 2015, 11:30:04 am »
No niestety taki standard wprowadziła blacha ze swoim WoW. Nigdy nie rozumiałem jak można być takim frajerem żeby kupić grę a potem co miesiąc płacić żeby móc w nią grać.

Mrocz

  • Gość
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #239 dnia: Grudnia 10, 2015, 11:45:25 am »
Cytuj
Kupując Destiny na premierę za 2 stówy, kupiliśmy pewnego rodzaju subskrypcję, abonament na kilka miesięcy, który trzeba przedłużyć, bo jeśli nie, to nie ma grania. Dołóżmy do tego jeszcze koszt PS Plus, i w ogóle robi się ciekawie

Konkretnie o Destiny mi chodzi. Ta gra to wyższy poziom dojenia. Teraz mają niby to zmienić i dodatki mają być za darmo. Ciekawe, czy pójdą dalej w stronę f2p ze swoim nowym sklepiekiem Eververse Trading Company

No właśnie ostre pierdolenie to jest bo Destiny nie wymusza kupowania DLC :lol: Podstawka dalej działa dla każdego i jest większa od większości nowych gier, z Halo 5 na czele ;) Mało tego mapki multiplayer z DLC trafiły za free do podstawki ;)

http://howlongtobeat.com/game.php?id=14358

http://howlongtobeat.com/game.php?id=19267

Ja rozumiem Andy, że jesteś zawiedziony Destiny. Nawet częściowo cię rozumiem, bo faktycznie gra miała być czymś więcej. Ale nie zaginajmy rzeczywistości podstawka za 229zł jest kompletną grą na kupę godzin i to bez DLC. A wyższe levele z DLC i tak do podstawki nie są potrzebne. Naprawdę poziom dojenia w Destiny jest na zwykłym standardowym poziomie a nic chamskiego.

Zdecydowanie wolę taką formę gry, niż przerywanie mi rozgrywki po 2 godzinach na kolejne 3 godziny. Jak człowiek pracuje i ma chwilę czasu na odpoczynek to nie chce by mi ktoś go przerywał sloganem MOŻESZ GRAĆ DALEJ PRZEZ KOLEJNE 2 GODZINY ALE ZAPŁAĆ 14.99 zł za 3 jednostki paliwa!!! Gdyby jeszcze była opcja kupna w cenie gry wyłączenia paliwa to by było spoko, ale nawet wydając 306 zł dostajemy OGRANICZONE PALIWO. I jak się skończy to musimy znowu płacić!! xD

Ciągle się zastanawiam jaki ty masz interes w zwykłym kłamaniu na temat tej gry?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2015, 12:16:01 pm wysłana przez Mrocz »